PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 E46 HPF stage 1 2nd reload



M3E30
31-01-12, 20:40
Πριν λιγες ημερες,ολοκληρωθηκε ενα πολυ ιδιαιτερο project για τα δεδομενα της χωρας μας και το στρατοπεδο των BMW M...Ιδιοκτητης και κατοχος αυτου του απιστευτου αυτοκινητου ο φιλος μου Γρηγορης,που διχως να λυπηθει τα εξοδα ''εχτισε'' ενα all round Μ3 Ε46 με πολλα OEM CSL parts,αρκετα aftermarket performance parts και φυσικα το 1ο πακετο αναβαθμισης της HPF για Μ3 Ε46 που φοραγε μεχρι προτεινος το αυτοκινητο του βελτιωτη.Το αυτοκινητο ειναι SMG ΙΙ και διαθετει την παρακατω spec list:

-Κινητηρας: HPF stage 1,eisenmann rear exaust
-Μεταδοση: Αναβαθμισμενο SMG software
-Αναρτηση: Bilstein PSS10 coilovers,παχυτερες ζαμφορ μπρος-πισω,Powerflex silentblocks,κοντρες διαφορικου.
-Πεδηση:Ολοκληρωμενο συστημα πεδησης K-SPORT 6pot 380mm-4pot 350mm
-Τροχοι:BBS LeMans 19'' ασυμμετρου διαμετρηματος εμπρος πισω
-Exterior:ΟΕΜ CSL carbonfibre front bumper,OEM CSL carbonfibre rear bumper,OEM CSL carbonfibre roof panel,OEM CSL carbonfibre rear diffuser, CA AUTOMOTIVE front GTR carbonfibre bonnet,VORSTEINNER rear carbonfibre boot lid.
-Interior:OEM CSL door panels,PERFORMANCE BMW alcantara front bucket seats.

Οπως θα δειτε και στις φωτο που ακολουθουν,το αυτοκινητο αποτελει ενα κοσμημα για την Ελλαδα και η αναβαθμιση του θα συνεχιστει ωστε να τελειοποιηθει και να ερθει στα μετρα του ιδιοκτητη του.

Το αυτοκινητο αναβαθμιστηκε,επιμελειται και συντηρειται απο την BMW ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ.

Απολαυστε το.........

VanVIC
31-01-12, 20:44
Ομορφο και πολλά υποσχόμενο.
Καλές βόλτες !
The bar is open...

aristent
31-01-12, 20:53
:shok: τουμπανο!!!!...καλοταξιδο και καλα "τσαγακια" στους εξωσχολικους!!! :thumbsup:

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=11233&d=1328038584

η μονη μου απορια ειναι πως μονταρεται η καρμπον οροφη...αφου σαν υλικο, φανταζομαι,μονο με κολλα θα δενει στο σασι...

pilot
31-01-12, 21:11
τέρας! Μπράβο παίδες...

εεεερε πρίζες εν μέσω κρίσης γαμωτ γαμωτ...

steliose36
31-01-12, 21:12
ΤΟΥΜΠΑΝΟ φιλε παρα πολυ καλο και απο τα ποιο ωραια 46αρια!!καλοταξιδο και απροβληματιστο λοιπον και ευχομαι να το χαρεις οσο περισσοτερο μπορεις

gyiama
31-01-12, 21:13
ξεπονταρεται ο ουρανος και κολλαει με ειδικη εποξικη κολλα.(

Monsta
31-01-12, 21:15
Σωστά. ^

Πολύ ωραίο το εργαλείο. Καμιά φωτό από τα καθισματάκια τοποθετημένα ???

bill_m3
31-01-12, 21:16
Καταπληκτικό το εργαλείο!!!



Άρη ρίξε μια ματιά εδώ :
https://www.bimmerboost.com/showthread.php?504-e46-M3-Carbon-Fiber-Roof-Install-Pics :shok: :shok: :shok:

saulm3
31-01-12, 21:17
πολυ καλο κ προσεγμενο μ3 .τα καθισματα ειδικα κορυφη.........καλεσ κοντροβολτες να το χερεται....

aristent
31-01-12, 21:23
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=11235&d=1328038613

διψαμε για πολλες, αλλα και καλυτερες φωτο.thumb

....αν και νομιζω οτι το αμαξι ειναι πολυ εντυπωσιακο απο κοντα....ειδικα το CSL λουκ με αυτες τις ζαντες και το καπο,θα ειναι :salias:

...εχω δει απο κοντα του ΔημητρηΜ3 απο Ναουσα χωρις CSL λουκ αλλα με αυτο το καπο και με χαμηλωμα,ζαντες,φρεναρες κλπ....δεν χορταινεις να το κοιτας.....ΣΠΟΡ OXHMA //Με τα ΟΛΑ του!!!...φανταζομαι αυτο πως θα ειναι απο κοντα!!!.....δεν ερχεσαι και στην κοπη πιτας ,μπας και εχω την ευκαιρια να το δω και εγω!!!:thumbsup:

Panos 316T
31-01-12, 21:28
Νταξ το αμαξι τα σπαει...

Μονο δυο επισημανσεις:
με ψιλοχαλαει που φαινεται ετσι το i/c, πιστευω μια σιτουλα και ειναι οκ
και δευτερον ελπιζω την δυναμη που υποσχεται η hpf να την βγαζει πραγματικα στο δρομο.

M3E30
31-01-12, 21:29
Ετοιμαζεται εκτενης παρουσιαση του αυτοκινητου στο περιοδικο PERFORMANCE BMW,μολις ερθουν καποια parts ακομη που περιμενουμε...

Thomelef
31-01-12, 22:06
πολύ φορτωμένο το Μ-τρίο. έχει τα πάντα επάνω του!!!extreme tuning με τα όλα του, και μάλιστα με την πιο ακραία μοτερική βελτίωση.

Thomelef
31-01-12, 22:11
ααααααα και μια ερώτηση...στο σαζμάν τι έχεις κάνει φίλε???:original:

M3E30
31-01-12, 22:32
ααααααα και μια ερώτηση...στο σαζμάν τι έχεις κάνει φίλε???:original:

Απλα η αναβαθμιση που ερχεται απο την ιδια την HPF για το SMG στην εργοστασιακη DME,στελνουμε εξω και προγραμματιζουν και δισκο της ιδιας εταιριας...

Spyros E81
31-01-12, 22:58
Ενταξει τι να σχολιασεις.Απλα ΤΕΛΕΙΟ! Πολλα μπραβο για το μερακι σας!

ΔημήτρηςΜ3
01-02-12, 00:58
Κάτι τέτοια βλέπω και λέω τι μλκ έκανα που
Το έδωσα... Pfff αφού σκέφτομαι να του κάνω
Αντιπρόταση να το πάρω πίσω...
Το Εργαλιο τα σπάει ...

saulm3
01-02-12, 01:04
Κάτι τέτοια βλέπω και λέω τι μλκ έκανα που
Το έδωσα... Pfff αφού σκέφτομαι να του κάνω
Αντιπρόταση να το πάρω πίσω...
Το Εργαλιο τα σπάει ...

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Vassilis ///M
01-02-12, 01:08
Κάτι τέτοια βλέπω και λέω τι μλκ έκανα που
Το έδωσα... Pfff αφού σκέφτομαι να του κάνω
Αντιπρόταση να το πάρω πίσω...
Το Εργαλιο τα σπάει ...

Πάρτο πίσω μην το σκέφτεσαι!!!!!!!!!!!!

Vassilis ///M
01-02-12, 01:14
Πραγματικά μου τρέχουν τα σάλια....:shok::shok:

M3E30
01-02-12, 01:30
Πριν λιγες ημερες,ολοκληρωθηκε ενα πολυ ιδιαιτερο project για τα δεδομενα της χωρας μας και το στρατοπεδο των BMW M...Ιδιοκτητης και κατοχος αυτου του απιστευτου αυτοκινητου ο φιλος μου Γρηγορης,που διχως να λυπηθει τα εξοδα ''εχτισε'' ενα all round Μ3 Ε46 με πολλα OEM CSL parts,αρκετα aftermarket performance parts και φυσικα το 1ο πακετο αναβαθμισης της HPF για Μ3 Ε46 που φοραγε μεχρι προτεινος το αυτοκινητο του βελτιωτη.Το αυτοκινητο ειναι SMG ΙΙ και διαθετει την παρακατω spec list:

-Κινητηρας: HPF stage 1,eisenmann rear exaust
-Μεταδοση: Αναβαθμισμενο SMG software
-Αναρτηση: Bilstein PSS10 coilovers,παχυτερες ζαμφορ μπρος-πισω,Powerflex silentblocks,κοντρες διαφορικου.
-Πεδηση:Ολοκληρωμενο συστημα πεδησης K-SPORT 6pot 380mm-4pot 350mm
-Τροχοι:BBS LeMans 19'' ασυμμετρου διαμετρηματος εμπρος πισω
-Exterior:ΟΕΜ CSL carbonfibre front bumper,OEM CSL carbonfibre rear bumper,OEM CSL carbonfibre roof panel,OEM CSL carbonfibre rear diffuser, CA AUTOMOTIVE front GTR carbonfibre bonnet,VORSTEINNER rear carbonfibre boot lid.
-Interior:OEM CSL door panels,PERFORMANCE BMW alcantara front bucket seats.

Οπως θα δειτε και στις φωτο που ακολουθουν,το αυτοκινητο αποτελει ενα κοσμημα για την Ελλαδα και η αναβαθμιση του θα συνεχιστει ωστε να τελειοποιηθει και να ερθει στα μετρα του ιδιοκτητη του.

Το αυτοκινητο αναβαθμιστηκε,επιμελειται και συντηρειται απο την BMW ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ.

Απολαυστε το.........

Μια διορθωση,καθως ξεφυγε οταν εκανα την παρουσιαση...Το συστημα πεδησης ειναι της K-SPORT με 12 εμβολα μπροστα και 6 πισω και οχι 6-4 οπως εγραψα....Επισης φοραει πισω μπαρα θολων,καθως και επιπλεον αναβαθμιση στον κινητηρα lighter pulleys των Evosport & Rogue Engineering,middle pipe Supersprint,alcantara εσωτερικη επενδυση ουρανου OEM CSL,μεγαλα ''αυτια'' του SMG πισω απο το τιμονι,facelift πισω φαναρια,μπαρες ψαλιδιων και αντικοφτη χιλιομετρων....

M3E30
01-02-12, 01:57
Πριν λιγες ημερες,ολοκληρωθηκε ενα πολυ ιδιαιτερο project για τα δεδομενα της χωρας μας και το στρατοπεδο των BMW M...Ιδιοκτητης και κατοχος αυτου του απιστευτου αυτοκινητου ο φιλος μου Γρηγορης,που διχως να λυπηθει τα εξοδα ''εχτισε'' ενα all round Μ3 Ε46 με πολλα OEM CSL parts,αρκετα aftermarket performance parts και φυσικα το 1ο πακετο αναβαθμισης της HPF για Μ3 Ε46 που φοραγε μεχρι προτεινος το αυτοκινητο του βελτιωτη.Το αυτοκινητο ειναι SMG ΙΙ και διαθετει την παρακατω spec list:

-Κινητηρας: HPF stage 1,eisenmann rear exaust
-Μεταδοση: Αναβαθμισμενο SMG software
-Αναρτηση: Bilstein PSS10 coilovers,παχυτερες ζαμφορ μπρος-πισω,Powerflex silentblocks,κοντρες διαφορικου.
-Πεδηση:Ολοκληρωμενο συστημα πεδησης K-SPORT 6pot 380mm-4pot 350mm
-Τροχοι:BBS LeMans 19'' ασυμμετρου διαμετρηματος εμπρος πισω
-Exterior:ΟΕΜ CSL carbonfibre front bumper,OEM CSL carbonfibre rear bumper,OEM CSL carbonfibre roof panel,OEM CSL carbonfibre rear diffuser, CA AUTOMOTIVE front GTR carbonfibre bonnet,VORSTEINNER rear carbonfibre boot lid.
-Interior:OEM CSL door panels,PERFORMANCE BMW alcantara front bucket seats.

Οπως θα δειτε και στις φωτο που ακολουθουν,το αυτοκινητο αποτελει ενα κοσμημα για την Ελλαδα και η αναβαθμιση του θα συνεχιστει ωστε να τελειοποιηθει και να ερθει στα μετρα του ιδιοκτητη του.

Το αυτοκινητο αναβαθμιστηκε,επιμελειται και συντηρειται απο την BMW ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ.

Απολαυστε το.........

Ακομα μερικες φωτο που ζητησαν καποιοι....

Ενδεικτικο του οτι δεν εγινε καμια παραχωρηση στο κοστος,το αυτοκινητο κατα την επιθυμια του ιδιοκτητη αλλαξε χρωμα απο carbon schwartz σε sapphire black OEM CSL paint....

katsaraios
01-02-12, 06:46
πολυ ωραιο προτζεκτ μπραβο !!!

nik200
01-02-12, 06:57
ενα μπραβο στον μακη που αναλαμβανει να κανει hpf αμαξια (περα απο ολα τα υπολοιπα..) εν ελλαδι..εστω και αν ειναι (και καλα) bolt on kits..μονο και μονο η ευθυνη για αυτο ειναι αρκετη..τα του καισαρος το καισαρι..μπραβο μακη..

Christos 330
01-02-12, 09:36
Mπραβο στον φιλο σου πολυ μερακι !!!!!

Αν θες μονο καλυψε τις πινακιδες να μην φαινονται τα νουμερα . . .

EVERGET
01-02-12, 11:35
Πολλά μπράβο για την όλη προσπάθεια...τέτοια ολοκληρωμένα Project σπανίζουν πλέον!

Ερώτηση: Τις μπάρες για δέσιμο στα ψαλίδια από που τις βρήκε???

ΔημήτρηςΜ3
01-02-12, 11:45
Ακομα μερικες φωτο που ζητησαν καποιοι....

Ενδεικτικο του οτι δεν εγινε καμια παραχωρηση στο κοστος,το αυτοκινητο κατα την επιθυμια του ιδιοκτητη αλλαξε χρωμα απο carbon schwartz σε sapphire black OEM CSL paint....

πες τον να βαψει το καπο ..
θα γινει ακομα ποιο γαματω να αφησει μονο αεραγωγους! thumb thumb

Thomelef
01-02-12, 12:06
άσε να πάρει μια ανάσα πρώτα, γιατί αυτά που έχει κάνει πάνω στ'αμάξι, κοστίζουν πιο ακριβά απ'ότι το ίδιο...
αυτές είναι δουλειές. μια και έξω όλα!!!η μοναδική μου ένσταση είναι η κατάργηση της σίτας μπροστά...πολύ αμερικλάνικο Μ3 χωρίς αυτήν, χώρια που το κάνει να είναι πολύ πιο κυριλάτο, και δεν κάνει και τόσο μπαμ το ιντερκούλερ...

BILL007
01-02-12, 12:21
Πολύ ωραίο project! :thumbsup:

:rally: :rally: :rally:

Nikos
01-02-12, 12:58
Ωραιο προτζεκτ και ομορφο αποτελεσμα.
(φανταστειτε κατι αντιστοιχο σε Μ5 ποσο γυφτικο θα φαινοταν ενω το Μ3 φωναζει.....tune me tune me master).
Και μ'αρεσει πολυ που εχει γινει σωστη δουλεια στα φρενα.
Αυτο που φαινεται ειναι το παλιο συνεργειο του Δεδουση ?

M3E30
01-02-12, 13:43
Ωραιο προτζεκτ και ομορφο αποτελεσμα.
(φανταστειτε κατι αντιστοιχο σε Μ5 ποσο γυφτικο θα φαινοταν ενω το Μ3 φωναζει.....tune me tune me master).
Και μ'αρεσει πολυ που εχει γινει σωστη δουλεια στα φρενα.
Αυτο που φαινεται ειναι το παλιο συνεργειο του Δεδουση ?

Ναι,αυτο ειναι.

Stunt Mike
01-02-12, 15:08
Ωωωω ρε π@#$%η χρημα που'χει πεσει στο εργαλειο!!!Συγχαρητηρια παιδια,μακαρι να γινει οπως ακριβως τ'ονειρευεστε!

aristent
01-02-12, 17:40
άσε να πάρει μια ανάσα πρώτα, γιατί αυτά που έχει κάνει πάνω στ'αμάξι, κοστίζουν πιο ακριβά απ'ότι το ίδιο...
αυτές είναι δουλειές. μια και έξω όλα!!!η μοναδική μου ένσταση είναι η κατάργηση της σίτας μπροστά...πολύ αμερικλάνικο Μ3 χωρίς αυτήν, χώρια που το κάνει να είναι πολύ πιο κυριλάτο, και δεν κάνει και τόσο μπαμ το ιντερκούλερ...
+1thumb ...ισως και να βαφει σε μαυρο το ιντερκουλερ...

....τωρα που ειναι ζεστα τα πραγματα ας βαψει και το καπο....ισως να "δενει" με τον καρμπον ουρανο, αλλα απο καποιες οπτικες γωνιες δεν ταιριαζει και δειχνει ξενο,.... κατι που δεν συμβαινει με τον ουρανο που ειναι μια μονοκομματη επιφανεια χωρις νευρα,φουσκωμτα,αεραγωγους κλπ....thumb

αν και απο αυτη τη φωτο σαν βαμμενο φαινεται:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=11233&d=1328038584

M3E30
01-02-12, 17:55
Πριν λιγες ημερες,ολοκληρωθηκε ενα πολυ ιδιαιτερο project για τα δεδομενα της χωρας μας και το στρατοπεδο των BMW M...Ιδιοκτητης και κατοχος αυτου του απιστευτου αυτοκινητου ο φιλος μου Γρηγορης,που διχως να λυπηθει τα εξοδα ''εχτισε'' ενα all round Μ3 Ε46 με πολλα OEM CSL parts,αρκετα aftermarket performance parts και φυσικα το 1ο πακετο αναβαθμισης της HPF για Μ3 Ε46 που φοραγε μεχρι προτεινος το αυτοκινητο του βελτιωτη.Το αυτοκινητο ειναι SMG ΙΙ και διαθετει την παρακατω spec list:

-Κινητηρας: HPF stage 1,eisenmann rear exaust
-Μεταδοση: Αναβαθμισμενο SMG software
-Αναρτηση: Bilstein PSS10 coilovers,παχυτερες ζαμφορ μπρος-πισω,Powerflex silentblocks,κοντρες διαφορικου.
-Πεδηση:Ολοκληρωμενο συστημα πεδησης K-SPORT 6pot 380mm-4pot 350mm
-Τροχοι:BBS LeMans 19'' ασυμμετρου διαμετρηματος εμπρος πισω
-Exterior:ΟΕΜ CSL carbonfibre front bumper,OEM CSL carbonfibre rear bumper,OEM CSL carbonfibre roof panel,OEM CSL carbonfibre rear diffuser, CA AUTOMOTIVE front GTR carbonfibre bonnet,VORSTEINNER rear carbonfibre boot lid.
-Interior:OEM CSL door panels,PERFORMANCE BMW alcantara front bucket seats.

Οπως θα δειτε και στις φωτο που ακολουθουν,το αυτοκινητο αποτελει ενα κοσμημα για την Ελλαδα και η αναβαθμιση του θα συνεχιστει ωστε να τελειοποιηθει και να ερθει στα μετρα του ιδιοκτητη του.

Το αυτοκινητο αναβαθμιστηκε,επιμελειται και συντηρειται απο την BMW ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ.

Απολαυστε το.........

Μερικες φωτο ακομη...

aristent
01-02-12, 18:18
οπως ειναι τωρα:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=11261&d=1328115236

και μια ιδεα πως θα ειναι(περιπου) μετα την βαφη του ιντερκουλερ:
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/422259_10150559577534722_641704721_8516271_4915665 68_n.jpg

:thumbsup:

ΔημήτρηςΜ3
01-02-12, 18:19
Να πω αληθεια μου αρεσει να φενεται
για να το βλεπουν τα πορκε και να κλανουν μεντες πρρρρρρρ!!

aristent
01-02-12, 18:25
Να πω αληθεια μου αρεσει να φενεται
για να το βλεπουν τα πορκε και να κλανουν μεντες πρρρρρρρ!!

...εαν δεν το εκαναν και κατι πεζο ραλλυ,πουντο,σιτροεν κλπ. που κοβουν τον προφυλλακτηρα μεχρι να φαινονται και τα κολλαρα!!!...δεν θα ειχα αντιρρηση,αλλα εδω μιλαμε για μια ποιοτικη δουλεια και ενα αμαξι που θα το προτιμουσα πιο undercover στα μηχανικα του,....:whistle:αλλωστε οι εκπληξεις εχουν αλλη γλυκα!!!:thumbsup:

ΔημήτρηςΜ3
01-02-12, 18:32
αυτα βρε συ Αρη ειναι καγκουροπαιδα
αλλα στο Μ3 ειναι τρελαααααααα αχχχ μου ειναι το Μ3 μου..

Thomelef
01-02-12, 18:42
και να μην ξεχάσει επίσεις το csl το σηματάκι να ξηλώσει ο φίλος. δεν πάει με την καμμία να έχει το συγκεκριμένο αμάξι αυτοκόλητο csl. να στείλει μύνημα στην hpf να του στείλουν τα ανάλογα σηματάκια - αυτοκόλητα.

EVERGET
01-02-12, 18:43
...εαν δεν το εκαναν και κατι πεζο ραλλυ,πουντο,σιτροεν κλπ. που κοβουν τον προφυλλακτηρα μεχρι να φαινονται και τα κολλαρα!!!...δεν θα ειχα αντιρρηση,αλλα εδω μιλαμε για μια ποιοτικη δουλεια και ενα αμαξι που θα το προτιμουσα πιο undercover στα μηχανικα του,....:whistle:αλλωστε οι εκπληξεις εχουν αλλη γλυκα!!!:thumbsup:

Εάν είναι να τη "διαπράξεις την ύβρη" και να τουρμπίσεις το Μ3, τότε το τουμπανιάζεις και εξωτερικά δίχως έλεος...:th_Laie_67-1:

M3E30
01-02-12, 18:45
Να πω αληθεια μου αρεσει να φενεται
για να το βλεπουν τα πορκε και να κλανουν μεντες πρρρρρρρ!!

ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιι..........

Kostas Maras
01-02-12, 19:39
Μερικες φωτο ακομη...

Συγνωμη αλλα το συνεργειο αυτο που φαινεται στην φωτο σε ποιον ανήκει;

Kostas Maras
01-02-12, 19:52
Συγνωμη αλλα το συνεργειο αυτο που φαινεται στην φωτο σε ποιον ανήκει;

........??????????.........

aristent
01-02-12, 19:57
......
Αυτο που φαινεται ειναι το παλιο συνεργειο του Δεδουση ?


Ναι,αυτο ειναι.

...εχει απαντηθει.thumb

Kostas Maras
01-02-12, 20:13
...εχει απαντηθει.thumb

μμμμμμμ....ημουν σχεδόν σίγουρος.........αλλα τώρα τι να πω;

M3E30
01-02-12, 20:42
Το συνεργειο ανηκει στον ΜΑΚΗ ΒΟΥΔΟΥΡΗ

saulm3
03-02-12, 12:09
αυτα βρε συ Αρη ειναι καγκουροπαιδα
αλλα στο Μ3 ειναι τρελαααααααα αχχχ μου ειναι το Μ3 μου..

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Panos 316T
03-02-12, 12:46
Να πω αληθεια μου αρεσει να φενεται
για να το βλεπουν τα πορκε και να κλανουν μεντες πρρρρρρρ!!

κάτι μου θυμίζει m3 hpf vs πόρσε ....:whistle:

hades7
03-02-12, 12:55
κάτι μου θυμίζει m3 hpf vs πόρσε ....:whistle:

:fountwtis: