PDA

Επιστροφή στο Forum : Διάφορα προϊόντα για γυάλισμα κέρωμα



kwstantinos
31-01-12, 03:26
Παιδιά ανοίγω αυτό το θεματάκι γιατί έψαξα αλα δεν βρήκα κάποιο αλό παρόμοιο ίσως να μην το είδα ζητώ συγνώμη αν υπάρχει άλλο ίδιο θεματάκι και παρακαλώ να διαγραφεί αυτό εδώ αν υπάρχει άλλο ίδιο . Θα ήθελα να καταθέσετε την γνώμες σας από την εμπύρια σας σε προϊόντα που έχετε χρησιμοποιήσει και να προτείνετε προϊόντα που υπάρχουν έξω στην αγορά ¨, οπός αλοιφές και κάποια εξαρτήματα για λουφαδόρους γιατί λέω να κάνω μια προσπάθεια να το γυαλίσω μόνος πριν καταφύγω σε κάποιον επαγγελματία, να πω ότι έχω εμπύρια από λουφαδόρους απλά θέλω την γνώμη σας για τα ποια προϊόντα θεωρείτε εσείς καλύτερα ευχαριστώ προκαταβολικά, να πω και κάτι αλό στο αμάξι που έχω τώρα δεν έχω κάνει τίποτα επάνω από γυάλισμα κέρωμα , στο προηγούμενο που ήταν άσημη είχα κάνει αυτό και ρωτώ να πείτε γνώμες γιατί αυτό είναι μαύρο και έχει λίγο αραχνουλα

aristent
31-01-12, 07:03
Παιδιά ανοίγω αυτό το θεματάκι γιατί έψαξα αλα δεν βρήκα κάποιο αλό παρόμοιο ίσως να μην το είδα ζητώ συγνώμη αν υπάρχει άλλο ίδιο θεματάκι και παρακαλώ να διαγραφεί αυτό εδώ αν υπάρχει άλλο ίδιο . Θα ήθελα να καταθέσετε την γνώμες σας από την εμπύρια σας σε προϊόντα που έχετε χρησιμοποιήσει και να προτείνετε προϊόντα που υπάρχουν έξω στην αγορά ¨, οπός αλοιφές και κάποια εξαρτήματα για λουφαδόρους γιατί λέω να κάνω μια προσπάθεια να το γυαλίσω μόνος πριν καταφύγω σε κάποιον επαγγελματία, να πω ότι έχω εμπύρια από λουφαδόρους απλά θέλω την γνώμη σας για τα ποια προϊόντα θεωρείτε εσείς καλύτερα ευχαριστώ προκαταβολικά, να πω και κάτι αλό στο αμάξι που έχω τώρα δεν έχω κάνει τίποτα επάνω από γυάλισμα κέρωμα , στο προηγούμενο που ήταν άσημη είχα κάνει αυτό και ρωτώ να πείτε γνώμες γιατί αυτό είναι μαύρο και έχει λίγο αραχνουλα

προφανως εννοεις αλοιφαδορους.

Εαν δεν εισαι σιγουρος για το τι πας να κανεις, ειδικα σε μαυρο χρωμα,κανε καποιο πειραμα σε κομματι που ειναι για πεταμα(φτερο,καπο κλπ.)που θα βρεις σε καποιο φανοποιο(απο αντικατασταση σε τρακαρισμενο)δεν θα πειραζει εαν ειναι τσαλακωμενο σε καποιο σημειο,εσενα σε ενδιαφερει εκει που θα γυαλισεις να ειναι ενταξη.thumb

Οσο για επαγγελματια?,...καλυτερα να μιλησεις πριν μαζι του,εχουμε εδω στο φορουμ τον Κωστα(Μonsta),που πολυ ευχαριστως θα σου εδινε συμβουλες και γιατι οχι να εκανε και καποια εκτιμηση στο οχημα σου.

...σχετικες συμβουλες εχουν δωθει και απο αλλα μελη που ασχολουνται με το "αθλημα", εδω:https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=82thumb

Monsta
31-01-12, 08:49
.....για λουφαδόρους .....

......από λουφαδόρους .......


Άρη, είμαστε όλοι λουφαδόροι. thumb

kwstantinos
31-01-12, 13:06
xeex παιδιά συγνώμη αλοιφαδορους ήθελα να πω πως το βλέπετε βελτιώνομαι από ορθογραφία?/

kwstantinos
31-01-12, 13:15
βασικά εγώ θέλω να μου προτείνετε προϊόντα για το γυάλισμα. στο προηγούμενο αμάξι που ήταν ασημή χρησιμοποιούσα της 3μ του εμπορίου δεν μπορώ να πω ότι ήμουν και πάρα πολύ ευχαριστημένος για αυτό ρωτάω στο μαύρο τι αλοιφές να πάρω και τι κεράκι. από εξαρτήματα για λουφαδόρο έχω κάτι στο μυαλό μου να πω ότι δεν πάω σε κάποιον επαγγελματία τώρα λόγο οικονομικών να πω την αλήθεια μου έχω μπλέξει και με την μετατροπή και για αυτό δεν είμαι εύκολος στα οικονομικά και σκέφτομαι πριν το καλοκαιράκι να πάω σε επαγγελματία

aristent
31-01-12, 13:54
xeex παιδιά συγνώμη αλοιφαδορους ήθελα να πω πως το βλέπετε βελτιώνομαι από ορθογραφία?/

βελτιωνεσαι αλλα .....ξεχνας γρηγορα και το ξαναγραφεις!!!:thumbsup:


βασικά εγώ θέλω να μου προτείνετε προϊόντα για το γυάλισμα. στο προηγούμενο αμάξι που ήταν ασημή χρησιμοποιούσα της 3μ του εμπορίου δεν μπορώ να πω ότι ήμουν και πάρα πολύ ευχαριστημένος για αυτό ρωτάω στο μαύρο τι αλοιφές να πάρω και τι κεράκι. από εξαρτήματα για λουφαδόρο έχω κάτι στο μυαλό μου να πω ότι δεν πάω σε κάποιον επαγγελματία τώρα λόγο οικονομικών να πω την αλήθεια μου έχω μπλέξει και με την μετατροπή και για αυτό δεν είμαι εύκολος στα οικονομικά και σκέφτομαι πριν το καλοκαιράκι να πάω σε επαγγελματία

Πηγαινε στο μαγαζι του Κωστα(Monsta) για δωρεαν συμβουλες....δεν χρεωνει κατι....αλλωστε συνηθως ξεχνανε τις συμβουλες του ή δεν τις ακολουθουν και μετα πανε για "σωσιμο" στο μαγαζι του!!!:thumbsup:

kwstantinos
31-01-12, 14:24
μα το θέμα είναι να οργανωθώ και εγώ λίγο βεβαία οπός είπα θα πάω σε επαγγελματία αλά πριν το καλοκαιράκι για τέλεια δουλιά αλά έλεγα να κάνω και σε αυτό το αμάξι δοκιμή είναι άλλη η χαρά να κουράζεσαι και να το κάνεις μόνο σου βεβαία αποτελέσματα σαν του επαγγελματία φυσικά δεν μπορώ να έχω αλά μια προσπάθεια δεν βλάπτει. για τα υλικά αγχώνομαι που πρέπει να δουλέψω πάνω στο μαύρο αμάξι όπως αλοιφούλα και κεράκι

Monsta
31-01-12, 15:10
Πηγαινε στο μαγαζι του Κωστα(Monsta) για δωρεαν συμβουλες....δεν χρεωνει κατι....




:hystericalbs1: Δωρεάν ???? Αχαχαχαχα λάθος φίλε μου. Πλέον εφαρμόζω τη "Zacharia's method" που λέει :


α. 18e η προσφορά (όχι 20 για να είμαι και ανταγωνιστικός). Το ποσό αφαιρείται από το λογ/μό, την ημέρα της εργασίας.

β. 40e οι συμβουλές.- (maximum 30')


Για αυτονόητους λόγους, όπως καταλαβαίνεις, με συμφέρει πάντα το 'β'. :thumbsup:

kwstantinos
31-01-12, 15:48
xaaxaxax σωστοςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aristent
31-01-12, 16:14
:hystericalbs1: Δωρεάν ???? Αχαχαχαχα λάθος φίλε μου. Πλέον εφαρμόζω τη "Zacharia's method" που λέει :


α. 18e η προσφορά (όχι 20 για να είμαι και ανταγωνιστικός). Το ποσό αφαιρείται από το λογ/μό, την ημέρα της εργασίας.

β. 40e οι συμβουλές.- (maximum 30')


Για αυτονόητους λόγους, όπως καταλαβαίνεις, με συμφέρει πάντα το 'β'. :thumbsup:

:thumbsup:

YΣ.....εκεινο εκει το κολπο που εβαζες scots brite στον Λουφαδορο, με το πρασινο μερος να τριβεις το οχημα,ποσο το χρεωνεις? :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

kwstantinos
31-01-12, 18:16
έλα ρε παιδιά εντάξει έκανα ένα λαθάκι και εγώ χεεχεχεχ. τώρα θα μου προτείνετε προϊόντα αλοιφές και καιρακια??

kwstantinos
01-02-12, 16:16
δεν έχετε να προτείνετε ε?? ΟΚ καλωςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ςςςςςςςςςςςς

aristent
01-02-12, 17:15
...σχετικες συμβουλες εχουν δωθει και απο αλλα μελη που ασχολουνται με το "αθλημα", εδω:https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=82thumb


δεν έχετε να προτείνετε ε?? ΟΚ καλωςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ςςςςςςςςςςςς


διαβασε στο ποστ που γραφω παραπανω.thumb

bill_m3
01-02-12, 18:10
δεν έχετε να προτείνετε ε?? ΟΚ καλωςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ςςςςςςςςςςςς

Κωνσταντίνε χάρη στον Κώστα (monsta), Άρη (driver m) και Στέφανο (stef) η ενότητα car care είναι γεμάτη από τέτοιες ερωτήσεις-απαντήσεις, π.χ.
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=944
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1051

Κάνε ένα κόπο και διάβασε κάποια από αυτά, θα λυθούν όλες σου οι απορίες!

PANOS-E60
01-02-12, 18:26
Κωνσταντίνε χάρη στον Κώστα (monsta), Άρη (driver m) και Στέφανο (stef) η ενότητα car care είναι γεμάτη από τέτοιες ερωτήσεις-απαντήσεις, π.χ.
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=944
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1051

Κάνε ένα κόπο και διάβασε κάποια από αυτά, θα λυθούν όλες σου οι απορίες!

δεν διαβάζονται ρε αυτοί ... είναι ανορθόγραφοι ! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

spar@
02-02-12, 04:36
Πάντως αν ψάχνεις ακόμα για λουφαδορο είμαι ο άνθρωπος σου...

tzanis320si
02-02-12, 09:35
Πάντως αν ψάχνεις ακόμα για λουφαδορο είμαι ο άνθρωπος σου...

Σωστος...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:

stef
04-02-12, 12:41
Πάντως αν ψάχνεις ακόμα για λουφαδορο είμαι ο άνθρωπος σου...

:hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: