PDA

Επιστροφή στο Forum : Σεβασμος στα Cayenne . . .



Christos 330
04-02-10, 15:22
Τι λετε για αυτο το περιστατικο ; ; ;

Το διαβασα και εμεινα λ@λ@κ@ς . . .

https://www.yupi.gr/gkrinia/c4067/8a_Sevesai_Ta_Cayenne_(h_8a_pe8aneis).html

Δειτε τι κοσμος υπαρχει . . .

Stefanos_Cool
04-02-10, 15:28
Γιατί ο μοναδικός είναι?

yannisv
04-02-10, 15:31
Ό,τι και να πεις είναι λίγο για κάτι τέτοιους μισανθρώπους....

Monsta
04-02-10, 15:33
Α χα χα χα χα!!!!

Έχω αρκετές προτάσεις, ειδικά για τέτοια τυπάκια που την έχουν δει κάπως με το κάθε τζιποϊδές, το θέμα είναι το πως και το αν θα κρατήσεις τη ψυχραιμία σου εκείνη τη στιγμή....

Ερώτηση: Μήπως ήταν "S" και φορούσε μαύρες ζάντες με φλύδα λάστιχο?

YAz
04-02-10, 15:42
Κάτι τέτοιοι, πρέπει μια μέρα να πέσουνε σε κάνα τρελαμένο με κάνα όπλο πάνω του, και όταν έρθουν στο παραθυρο και αρχίσουν να στο βαράνε να κατεβείς και απλά να το βγάλεις έξω.
Η επόμενη σκηνή απλά θα θέλει ποπ κορν και καλή παρέα για να γελάσεις...


Πάντως πέρα απ'τη πλάκα, χαρά στη ψυχραιμία του παλικαριού που δεν είπε τίποτα και δεν το συνέχισε, γιατί σε αυτές τις περιπτώσεις δεν ξέρεις ποιον ηλίθιο έχεις απέναντί σου (ειδικά βράδυ)...

Nino
04-02-10, 15:45
Μπραβος ηταν στα σιγουρα ή και καποιος "ποινικος"...αργα ή γρηγορα ομως θα βρει τον μαστορα του.
Στην πιτα μεθαυριο θυμιστε μου να σας πω μια παρομοια ιστορια με αλλη ομως καταληξη που εχει πολυ γελιο... για το πως χανεται μεσα σε δευτερολεπτα η μαγκια και βρεχει στην κυριολεξια τα παντελονια του καποιος.

YAz
04-02-10, 15:46
και εμείς που δεν θα είμαστε εκεί δε θα την ακούσουμε; :Ρ

Christos 330
04-02-10, 16:32
Moυ αρεσει οταν καταφερω να σπασω τα νευρα με τετοιους ανθρωπους

και εγω να ειμαι αδιαφορος . . .

Εχει πλακα . . .

Dimitrios
04-02-10, 16:39
Μου έχει συμβεί να κατευθύνομαι προς τα διόδια της Ελευσίνας και στην ευθεία πριν απο αυτά, ήμουν με 140. Ενα πουντο λοιπόν με ένα 50άρη έχει κολλήσει πίσω μου... Λέω να κάνω άκρη γιατί παραπάνω χλμ. δεν ήταν σωστό να πιάσω.. Επειδή τα διόδια πλησίαζαν λέω αντε μετά απο λίγο κάνω δεξιά.. Ακολουθεί από πίσω και στη δεξιά.. και μετά από λίγο με προσπερνάει με ορμή(όση έχει το πούντο) και πριν μπει μπροστά μου κάνει έναν επικίνδυνο ελιγμό μερικά εκατοστά από το φτερό του οδηγού σα να ήθελε να με χτυπήσει, κάνοντας παράλληλα χειρονομίες τις οποίες είδα από τον καθρέπτη του....


Συγχαρητήρια μεγάλε.... κέρδισες το βραβείο του εξυπνάκια...

sokinm3
04-02-10, 16:44
εγω δεν τα σεβομαι...μου αρεσει να ασελγω στο κορμι τους επανω....ελεος μετα φορτηγα που μοιαζουν σαν μεζονετες:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Antonis_Spartan
04-02-10, 17:12
Υπαρχει τετοιος κοσμος και καμια φορα και με ///Μ .....
Δυστηχως..

DIMITr|S
04-02-10, 17:20
Βασικά παντου υπαρχουν τετοια ατομα....αστα να πανε...
ενας θεος ξερει πως σκεφτονται

paganis
04-02-10, 17:25
θυμαμαι ενα αναλογο περιστατικο, με τυπα με τζιπακι και ξανθια γκομενα στο πλαι του...! το επαιζε καμποσος ,σε εναν που κοντευε τα 60...ενω ο ιδιος ,ειχε κανει την μαλακια!! το επομενο που εβλεπε ο τυπας ..ηταν την γκομενα να τον συνεφερνει!!! τον εκανε τουλουμι στο ξυλο...βλεπετε επεσε σε πρωην πυγμαχο!!!!

manos///3
04-02-10, 17:29
Δε νομιζω οτι πρεπει να βαλουμε στο στοχαστρο τα καγιεν ή ολα τα μεγαλα τζιπ.
Οι ανθρωποι ευθυνονται παντα..για ολα τα δεινα του κοσμου..

Χρίστος
04-02-10, 21:18
γιατι ρε παιδια.Καλα εκανε ο ανθρωπος...

Εχει δωσει +100κ για να παρει ενα αρμα,να το βλεπουν και να φοβουνται.
Απο οπου περναει το κοιτανε με δεος.
Στο δρομο ολοι κανουν δεξια.
Στα φαναρια ανοιγουν παραθυρα και το κοιτανε.

ΕΤΣΙ εχει συνηθησει να του φερονται.

Οταν ο ανθρωπακος μας ειπε να δειξει αλλο χαρ/ρα και να παει κοντρα στην αντιμετωπηση που ειχε ως τοτε ο κυριος με το πορκυ θα δεχοταν και τις συνεπειες.

Ο κοσμος εχει διαμορφωσει μερικα προτυπα.Οταν πας να τα σπασεις εχεις συνεπειες.

Το οτι με ενα καγιεν το παιζει πιο πολυ αντρας και ποιο πολυ ανθρωπος απο τους υπολοιπους ειναι μια κατασταση η οποια εχει δημιουργησει η ιδια η κοινωνια.
Ειναι λαθος, αλλα συμβαινει.Ετσι ειμαστε.
Παιρνεις πορσε,φερραρι και αλλαζουν ολοι ματια και γνωμη για σενα.

Ολοι θα εχουμε ακουσει λιγο πολυ γυναικοπαρεες μικρης και μεσαιας ηλικιας....
Οι ατακες τυπου:
"δε μ αρεσει και πολυ αλλα με εβγαλε με το καμπριο και ολες με κοιταζανε"
"αχου με πηγε εκδρομη στο παρνασο με το τζιπ του και ενοιωσα αλλη γυναικα"
ειναι συνηθησμενες.

Εμεις οι ιδιοι εχουμε θεοποιησει ανθρωπους με βαση το αμαξι τους.
Η κοινωνια μας τους εχει ωθησει αν δεν εχουν αλλο τροπο να ξεχωρισουν, να παρουν ενα καγιεν, ενα καυμαν, μια 360 και (ας μην ειμαστε και εγωιστες) μια Μ3 και να κερδισουν φιλους, παρεες, γυναικες, γενικα αλλο κυκλο.

ΣΑΦΩΣ και η αντιδραση στη προκειμενη περιπτωση ειναι υπερβολικη και περα για περα αρρωστη.Λογικα θα μιλαμε για ατομο το οποιο βρισκοταν υπο την επειρια ουσιων ή αν οχι υπηρχε διαταραγμενο ψυχολογικο υποβαθρο.

Με μια τετοια περιπτωση ομως μπορουμε να δουμε σε τι εξελιχθηκε και το που εφτασε ο αρχικος θαυμασμος καποιου συνολου ατομων για τα αποκτηματα καποιων.

Τελιωνοντας θα ρωτησω κατι και εγω.

Εχετε δει πολλους ενστολους να σταματανε υπερ τζιπ?(Χ5-Καγιεν-GMC)
συνηθως μαυρα με φιμε.

Εγω απαντωντας στο ερωτημα μου και μετα απο κουβεντες με ατομα του χωρου εχω να πω οτι ακομαι και αυτοι φοβουνται το ποιος μπορει να ειναι.

fanisk
05-02-10, 01:24
Γιατι βρισκω παραφουσκωμενη την αναρτηση του yupi.gr?

YAz
05-02-10, 07:54
Το θεωρείς απίθανο να έχει συμβεί;

Z4 DCT
05-02-10, 08:29
Καποια στιγμη θα κατεβει και αυτος για να συναντησει τον καλυτερο απο αυτον....ετσι ειναι η ζωη ευτυχως......παντα υπαρχει καποιος καλυτερος απο εμας....thumb

scania124
05-02-10, 11:57
τους ψαχνω κατι τετοιους!!!!!!1
εγω τακτοποιησει κανα δυο με αρκετες σφαλιαρομπουνιες......
ειμαι ετοιμος παντα για παρεξηγηση.....
τελευταια θυμαμε .......ερχομενος απο αθηνα για κατερινη με το φορτηγο καπου στην λαμια στο κομματι που ειναι μονος ο δρομος ενας τυπος δεν μπορουσε να με περασει λογο κινησης.....
και οταν με περασε εβγαλε το χερακι του εξω και μου ύψωσε το μεσαιο του δαχτυλο.....
αλλα εκανε το λαθος να σταματησει στο 222 για βενζινη...
χαρα εγω......σταματαω,τον βλεπω ποιο πολλα κυβικα απο εμενα......
περνω τον λεβιε που σηκωνουμε την καμπινα και λεω τωρα οτι γινει.....
του λεω...φιλε γιατι εκανες χειρονομια θες να σου γ******.......
και μου λεει .....οχι ρε φιλε,εγω σε χαιρετησα επειδη εχω πατερα φορτηγατζη...

Z4 DCT
05-02-10, 14:22
τους ψαχνω κατι τετοιους!!!!!!1
εγω τακτοποιησει κανα δυο με αρκετες σφαλιαρομπουνιες......
ειμαι ετοιμος παντα για παρεξηγηση.....
τελευταια θυμαμε .......ερχομενος απο αθηνα για κατερινη με το φορτηγο καπου στην λαμια στο κομματι που ειναι μονος ο δρομος ενας τυπος δεν μπορουσε να με περασει λογο κινησης.....
και οταν με περασε εβγαλε το χερακι του εξω και μου ύψωσε το μεσαιο του δαχτυλο.....
αλλα εκανε το λαθος να σταματησει στο 222 για βενζινη...
χαρα εγω......σταματαω,τον βλεπω ποιο πολλα κυβικα απο εμενα......
περνω τον λεβιε που σηκωνουμε την καμπινα και λεω τωρα οτι γινει.....
του λεω...φιλε γιατι εκανες χειρονομια θες να σου γ******.......
και μου λεει .....οχι ρε φιλε,εγω σε χαιρετησα επειδη εχω πατερα φορτηγατζη...


:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::th_L aie_67-1:
τρελοκομειο!!!!!!!!!

bill_m3
05-02-10, 14:41
Σε χαιρέτησε το παιδί (με το μεσαίο δάχτυλο) και εσύ έτοιμος να τσακωθείς.....

Σαν δεν ντρέπεσαι λίγο λέω εγώ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

SuperSonic
05-02-10, 15:12
Αυτος που εγραψε το αρθρο μαλλον βλεπει πολλες ταινιες...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

fanisk
05-02-10, 15:15
Αυτος που εγραψε το αρθρο μαλλον βλεπει πολλες ταινιες...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Να ενας που βρηκε παραφουσκωμενη την αναρτηση! thumb

ΦΑΝΗΣ
05-02-10, 17:58
Τέτοιους Μ@......ς έχει καθημερινά στο δρόμο,δεν χρειάζεται να σχολείσαι κάν και να χαλάς την ζαχαρένια σου,κάποτε δεν άφηνα κανένα Μ.....α να με υποτιμήσει,(λόγω επαγγέλματος)για αυτό μεγάλη Προσοχή,γιατί δεν ξέρεις σε τι @$&#@ θα πέσεις...

Nick bmwlover
15-02-10, 19:32
Μην πω τι θα τα κανω κ τα Cayenne,τα οποιαδηποτε τζιπ κ αυτους που τα οδηγουν,αλλα δεν μου εχει κατι τετοιο...
Το οτι εχεις ενα αυτ/το με rxδια δεν σημαινει οτι αυτοματως εχεις κ εσυ...
Εγω προσωπικα δεν θεοποιω κ ουτε ζηλευω καποιον επειδη εχει ενα αυτ/το που ενδεχομενως να μου αρεσει,αυτα ειναι για μενα αντε να μην πω τι...
Α,και Χρηστο,αλλο η δουλεια κ αλλο η προσωπικη ζωη...

xxxvagos
27-02-10, 17:59
τους ψαχνω κατι τετοιους!!!!!!1
εγω τακτοποιησει κανα δυο με αρκετες σφαλιαρομπουνιες......
ειμαι ετοιμος παντα για παρεξηγηση.....
τελευταια θυμαμε .......ερχομενος απο αθηνα για κατερινη με το φορτηγο καπου στην λαμια στο κομματι που ειναι μονος ο δρομος ενας τυπος δεν μπορουσε να με περασει λογο κινησης.....
και οταν με περασε εβγαλε το χερακι του εξω και μου ύψωσε το μεσαιο του δαχτυλο.....
αλλα εκανε το λαθος να σταματησει στο 222 για βενζινη...
χαρα εγω......σταματαω,τον βλεπω ποιο πολλα κυβικα απο εμενα......
περνω τον λεβιε που σηκωνουμε την καμπινα και λεω τωρα οτι γινει.....
του λεω...φιλε γιατι εκανες χειρονομια θες να σου γ******.......
και μου λεει .....οχι ρε φιλε,εγω σε χαιρετησα επειδη εχω πατερα φορτηγατζη...

μαζι σου σκανια.....μπουκετα και σοκολατα.....χαχαχαχαχα

Κωνσταντίνος
27-02-10, 18:37
τους ψαχνω κατι τετοιους!!!!!!1
εγω τακτοποιησει κανα δυο με αρκετες σφαλιαρομπουνιες......
ειμαι ετοιμος παντα για παρεξηγηση.....
τελευταια θυμαμε .......ερχομενος απο αθηνα για κατερινη με το φορτηγο καπου στην λαμια στο κομματι που ειναι μονος ο δρομος ενας τυπος δεν μπορουσε να με περασει λογο κινησης.....
και οταν με περασε εβγαλε το χερακι του εξω και μου ύψωσε το μεσαιο του δαχτυλο.....
αλλα εκανε το λαθος να σταματησει στο 222 για βενζινη...
χαρα εγω......σταματαω,τον βλεπω ποιο πολλα κυβικα απο εμενα......
περνω τον λεβιε που σηκωνουμε την καμπινα και λεω τωρα οτι γινει.....
του λεω...φιλε γιατι εκανες χειρονομια θες να σου γ******.......
και μου λεει .....οχι ρε φιλε,εγω σε χαιρετησα επειδη εχω πατερα φορτηγατζη...

Χαχα, είδες τι κάνει ένα λεβιές. Σε κάνει να περνάνε απο το μυαλό σου όλοι όσοι αγαπάς και ταυτόχρονα να θυμάσαι και το επάγγελμα τους....
:th_Laie_67-1:

Z4 DCT
28-02-10, 18:03
Χαχα, είδες τι κάνει ένα λεβιές. Σε κάνει να περνάνε απο το μυαλό σου όλοι όσοι αγαπάς και ταυτόχρονα να θυμάσαι και το επάγγελμα τους....
:th_Laie_67-1:

αχαχαχαχαχ:hystericalbs1::hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

z3 2.2
28-02-10, 18:36
Προσοχη παιδια στους τσαμπουκαδες στο δρομο.
Μπορει να βρεθειτε απεναντυ σε κανενα ψευτομαγκα με κουμπουρι που να σας σημαδευει.........
Εκει θα το ξανασκεφτειτε ΠΟΛΥ σοβαρα.
Προσοχη,δε ξερεις τι βλαμενος μπορει να ειναι ο αλλος που οδηγει σαν καννιβαλος

xxxvagos
01-03-10, 12:12
Προσοχη παιδια στους τσαμπουκαδες στο δρομο.
Μπορει να βρεθειτε απεναντυ σε κανενα ψευτομαγκα με κουμπουρι που να σας σημαδευει.........
Εκει θα το ξανασκεφτειτε ΠΟΛΥ σοβαρα.
Προσοχη,δε ξερεις τι βλαμενος μπορει να ειναι ο αλλος που οδηγει σαν καννιβαλος

αδερφε???
δε λες καλυτερα: δεν ξερει ο βλαμενος τι αληταραδες ειμαστε εμεις

οχι μαγκες περα απο την πλακα εγω το επαθα αυτο,

σταματω με την μηχανη για τσαμπουκα επειδη ενας δεν με ειδε και μου εκλεισε τον δρομο και μη τα πολυλογω, παει πισω και βγαζει μια καραμπινα (εναμιση μετρο με το συμπαθειο), εγω τι να κανω??? μου ειχε ανεβει το αιμα στο κεφαλι...εκανε το λαθος ομως και την αφησε..και τον εκανα μπαουλο στο ξυλο και φωναξα και την αστυνομια για αυτεπαγγελτη μηνυση...

ημουν τυχερος που δε μου την αναψε, αλλα δε σημαινει οτι θα ειμαι ξανα

Driver M
01-03-10, 13:23
Προσωπικά, θεωρώ ότι η απάντηση σε προσβολές από ανθρωποειδή που όλη τους η ζωή είναι να το παίζουν νταήδες, ή να προσπαθούν να επιβάλλουν την (υποτιθέμενη) δύναμή τους στους τρίτους, είναι ανούσια και λανθασμένη. Άμα φταίω, ζητάω επί τόπου συγνώμη και για το 90% των φυσιολογικών ανθρώπων, λήγει εκεί το θέμα. Με το υπόλοιπο 10%, απλά δεν ασχολούμαι, το πολύ πολύ να το πάρω και λίγο στην πλάκα και άντε γειά. Από την άλλη, όταν φταίει ο άλλος και μου ζητήσει συγνώμη, ποτέ (αν και δεν μου έχει συμβεί και τίποτα τόσο τραγικό ώστε να θέσει σε κίνδυνο τη σωματική μου ακεραιότητα) δεν την έχω αρνηθεί, λέω οκ και συνιστώ στον καθένα να είναι πιο προσεκτικός. Αν πάλι, ο άλλος πουλάει και τρέλα και το παίζει νταής, του ρίχνω κανά ψιλομπινελίκι και καμιά ειρωνεία και μετά την κάνω. Ποτέ δε θα ασχοληθώ με απαίδευτους και απολίτιστους, πολύ απλά γιατί δεν τους αξίζει και γιατί μπορεί να θέσω σε πολύ μεγαλύτερο κίνδυνο τη σωματική μου ακεραιότητα, επειδή ο κάθε θρασύδειλος πιθανόν να κουβαλάει μαζί του περίστροφο, ρόπαλο, ή απλά να είναι παλαιστής! Η ζωή ορισμένων ανθρώπων είναι μόνο αυτό, για τους υπόλοιπους όμως, αυτά είναι γελοιότητες και αυτοί που τα κάνουν άξιοι της μοίρας τους. Άλλωστε, το μόνο εύκολο είναι να έχει ο καθένας μας από ένα ψεύτικο (μην πω και πραγματικό) πιστόλι μαζί του και να το παίζει καμπόσος και τι θα καταλάβει? Ο υγειώς σκεπτόμενος, το παραμικρό και αντίθετα θα αισθάνεται ασχημα που έπεσε στο επίπεδο των πιθηκοειδών. Για το νταή της δεκάρας πάλι, δε μιλάμε, γιατί ήδη έχει το πιστόλι από κοντά.

Στη βία, είτε λεκτική, είτε σωματική, είτε ψυχολογική, δεν απαντάς με βία και αν το κάνεις, πρέπει να ξέρεις πως αμέσως χάνεις το μεγαλύτερο μέρος του δικαίου σου και ρισκάρεις για ψευτομαγκιές, πράγματα πολύ σπουδαιότερα. Από εκεί και πέρα, όλοι μας έχουμε τσακωθεί και πιο άσχημα και έχουμε παρεκτραπεί κάποιες φορές, κάτι που είναι φυσιολογικό σε μεγάλο βαθμό. αφού ο άνθρωπος εκτός από τα νοητικά και τα θυμοειδή μέρη, έχει και τα άλογα (όπως έλεγε και ο Πλάτων). Το θέμα είναι, η αντιμετώπιση αυτή να μην χρησιμοποιείται τακτικά και να μην αποτελεί το βασικό τρόπο απάντησής μας, διότι τότε δεν απέχουμε και πολύ από αυτά που κατηγορούμε.

bomber21
01-03-10, 15:16
https://www.youtube.com/watch?v=btzKVPt45Bo

xxxvagos
01-03-10, 20:02
για να καταλαβεις πως ειναι κατι πρεπει να γινεις ενα με αυτο...η βια λυνεται με βια..ενα ζωο δε μπορεις να το μιλησεις, για να καταλαβει το ζωο τι του λες πρεπει κι εσυ να φερθεις σα ζωο..
δεν πρεπει να το παιξεις ρομπεν των δασων ουτε τιμωρος των κωλοπαιδων κακομαθημενων...
πρεπει να υπερασπιστεις την αντρικη σου αξιοπρεπεια και να μη δωσεις την χαρα σε κανεναν να γελαει με σενα σε τριτους οταν αφηγει την γελοιοποιηση σου...

τουλαχιστον τωρα που ειμαι 21 ετσι σκεφτομαι...και ελπιζω να μην αλλαζει αυτο

bomber21
01-03-10, 21:00
Έχει λογική αυτό που λες.Και όταν είσαι 21,βράζει το αίμα,έτσι γινόταν πάντα!

Αλλά,όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα,τον τρώνε οι κότες!Δηλαδή,δεν αξίζει να χάσεις τη ζωή σου ή να τραυματιστείς για χάρη κάθε απαίδευτου,απολίτιστου.

Driver M
01-03-10, 21:45
Όταν δεν ασχολείσαι με τον κάθε τυχάρπαστο, δεν του δίνεις και αξία και φυσικά, αυτός που γελοιοποιείται δεν είσαι εσύ. Αλλά και το να γελοιοποιείσαι στους φίλους του κάθε απαίδευτου, που και αυτοί είναι ίδιοι αλλιώς δεν θα ήταν φίλοι του (όμοιως ομοίω πελάζει), για εμένα μόνο αρνητικό δεν είναι. Μην πω είναι και τιμητικό, ειδάλλως θα ανησυχούσα και για το δικό μου επίπεδο.

Από εκεί και πέρα, ο άντρας φαίνεται από το μυαλό και το λόγο του και εκεί γίνεται η διαφορά γι'αυτούς που ξέρουν και αξίζουν. Η βία, είναι το ύστατο μέσο και χρησιμοποιείται μόνο όταν δεν υπάρχει άλλη διέξοδος προστασίας, ανάμεσά τους και η αδιαφορία. Επειδή έχουμε πολύ μικρή διαφορά ηλικίας φίλε Bάγγο, έχει τύχει και σε εμένα αρκετές φορές να αγανακτώ και να μου έρχεται να δείρω μερικούς. Μετά όμως, σκέφτομαι ότι έτσι το μόνο που έχω να κερδίσω, είναι να βγω νικητής σε ένα παιχνίδι με το οποίο είμαι αντίθετος και δεν θα έπρεπε καν να παίζω. Και ποτέ δεν ασχολήθηκα περαιτέρω, αισθανόμενος πραγματική ανωτερότητα και υπεροχή σε σχέση με κάτι τέτοιους ανθρωπίσκους. Άλλωστε, μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι και πίστεψέ με, τέτοιοι άνθρωποι τρώνε τόσο ξύλο από τη ζωή την ίδια καθημερινά (για να καταντήσουν έτσι), που το να τον δείρεις ή να σε δείρει είναι το τελευταίο!

Κανείς δεν έγινε περισσότερο άνδρας δέρνοντας κάποιον και κανείς γενικά δε γίνεται περισσότερο άνδρας από αυτό που πρεσβεύει με το μυαλό και τις αξίες του. Βέβαια, όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος, αλλά μέχρι να γίνει μονόδρομος η λύση αυτή, πρέπει να έχουμε εξαντλήσει όλα τα υπόλοιπα μέσα και σχεδόν πάντα αυτό είναι εφικτό. Κάτι τέτοιο έκανε και το παιδί που βρέθηκε αντιμέτωπο με τον ψυχασθενή οδηγό της cayenne, μην αντιδρώντας και γλίτωσε πιθανόν πολύ χειρότερη κατάληξη, αφού με τους τρελούς, οι λογικοί δεν ασχολούνται. Ασ'τον τρελό στην τρέλα του που λέει και το άσμα...

xxxvagos
01-03-10, 22:23
ολοι δικιο εχουμε....
και αυτος με το καγιεν απο την μερια του δικιο εχει...
συμφωνω οτι οταν εισαι μαγκας , δεν χρειαζεται να το παιζεις μαγκας
και σου ευχομαι να μη σε φερει κανενας στο σημειο να της συμπλοκης

εμενα με φεραν και ειδα οτι ειναι πολυ ευκολο..και εγω ειμαι ο πιο ηρεμος ανθρωπος που υπαρχει και πιστευω ακραδαντα στην αδιαφορια

Driver M
01-03-10, 22:29
ολοι δικιο εχουμε....
και αυτος με το καγιεν απο την μερια του δικιο εχει...
συμφωνω οτι οταν εισαι μαγκας , δεν χρειαζεται να το παιζεις μαγκας
και σου ευχομαι να μη σε φερει κανενας στο σημειο να της συμπλοκης

εμενα με φεραν και ειδα οτι ειναι πολυ ευκολο..και εγω ειμαι ο πιο ηρεμος ανθρωπος που υπαρχει και πιστευω ακραδαντα στην αδιαφορια

Αυτός με την cayenne φυσικά και δεν έχει δίκιο, αν και πιστεύω ότι το λες ειρωνικά. Στα υπόλοιπα, συμφωνώ...

Atsa linos
21-04-10, 02:55
για ολους εμας που καποτε ειμασταν κοκορια στον δρομο ,,,,απο τοτε που βγηκαν τα κουμπουρια χαθηκανε τα μπρατσα,,,,,,,,,,,

katsaraios
21-04-10, 03:19
τους ψαχνω κατι τετοιους!!!!!!1
εγω τακτοποιησει κανα δυο με αρκετες σφαλιαρομπουνιες......
ειμαι ετοιμος παντα για παρεξηγηση.....
τελευταια θυμαμε .......ερχομενος απο αθηνα για κατερινη με το φορτηγο καπου στην λαμια στο κομματι που ειναι μονος ο δρομος ενας τυπος δεν μπορουσε να με περασει λογο κινησης.....
και οταν με περασε εβγαλε το χερακι του εξω και μου ύψωσε το μεσαιο του δαχτυλο.....
αλλα εκανε το λαθος να σταματησει στο 222 για βενζινη...
χαρα εγω......σταματαω,τον βλεπω ποιο πολλα κυβικα απο εμενα......
περνω τον λεβιε που σηκωνουμε την καμπινα και λεω τωρα οτι γινει.....
του λεω...φιλε γιατι εκανες χειρονομια θες να σου γ******.......
και μου λεει .....οχι ρε φιλε,εγω σε χαιρετησα επειδη εχω πατερα φορτηγατζη...

χαχχααχαχαχα ρε πως μου ξεφυγε το θεικο θρεντακι !!!
Ρε Θανο αυτο με το λεβιε του SCANIA για το κουβουκλιο το εχω εκσφεντονισει σε παρκινκγ μετα τα Τεμπη σε ενα μ@@@ο που μου εσκισε τα ραμματα με μουντζες και μπινελικια ,κορνες ,φωτα.
το κακο ηταν οτι πεσανε κατι Βουλγαροι απανω και δεν εγινε χειροφιλημα εκ μερους του.

fanisk
21-04-10, 03:24
για ολους εμας που καποτε ειμασταν κοκορια στον δρομο ,,,,απο τοτε που βγηκαν τα κουμπουρια χαθηκανε τα μπρατσα,,,,,,,,,,,

thumb

Skyline_IS
21-04-10, 09:42
Εκνευριζομαι αφανταστα και μερικες φορες σε σημειο τρελας οταν ο αλλος φταιει και αντι να ζητησει συγγνωμη ή εστω να κανει την κινηση με το χερι του σε βριζει απο πανω..Εκει λαμπαδιαζω..

Να πεταγεται η θεια που θυμηθηκε στη συνταξη να βγαλει διπλωμα απο το στοπ,να πλακωνεσαι στα φρενα για να μην την χτυπησεις και σε στολιζει απο πανω..Ξερεις οτι η βια δεν ειναι λυση, ποσο μαλλον να χτυπησω καποια που θεωρητικα θα μπορουσε να ειναι η γιαγια μου..


Ο κοσμος εχει ξεφυγει εντελως..Προσπερναμε τα λαθη μας και τα ριχνουμε παντα στον αλλον..

yannisv
21-04-10, 09:58
Εκνευριζομαι αφανταστα και μερικες φορες σε σημειο τρελας οταν ο αλλος φταιει και αντι να ζητησει συγγνωμη ή εστω να κανει την κινηση με το χερι του σε βριζει απο πανω..Εκει λαμπαδιαζω..

Να πεταγεται η θεια που θυμηθηκε στη συνταξη να βγαλει διπλωμα απο το στοπ,να πλακωνεσαι στα φρενα για να μην την χτυπησεις και σε στολιζει απο πανω..Ξερεις οτι η βια δεν ειναι λυση, ποσο μαλλον να χτυπησω καποια που θεωρητικα θα μπορουσε να ειναι η γιαγια μου..


Ο κοσμος εχει ξεφυγει εντελως..Προσπερναμε τα λαθη μας και τα ριχνουμε παντα στον αλλον..

Αλήθεια φίλε εκεί βγαίνω και εγώ έξω από τα ρούχα μου...καλό είναι να αποφεύγεις τους διαπληκτισμούς αλλά τρελλαίνεσαι όταν ο άλλος έχει άδικο και σου τη λέει και από πάνω....δυστυχώς έτσι είναι...τελικά η λογική και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο είναι από τα είδη υπό εξαφάνιση στις μέρες μας.

Skyline_IS
21-04-10, 10:09
Αλήθεια φίλε εκεί βγαίνω και εγώ έξω από τα ρούχα μου...καλό είναι να αποφεύγεις τους διαπληκτισμούς αλλά τρελλαίνεσαι όταν ο άλλος έχει άδικο και σου τη λέει και από πάνω....δυστυχώς έτσι είναι...τελικά η λογική και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο είναι από τα είδη υπό εξαφάνιση στις μέρες μας.

Παραδειγμα:Περιμενω στα φαναρια του περιφερειακου για να παω προς ηλιουπολη,αναβει πρασινο και ξεκιναω.Απο το πουθενα και δεν γνωριζω με ποσα χιλιομετρα ερχεται ενας σφηνα μπροστα και παταω φρενο για να μην πεσω πανω του.Του χαριζω απλοχερα ενα γερο κορναρισμα και καποια στολιδια και βλεπω οτι με κανει και χειρονομια απο πανω!!! Σταματησα διπλα του γιατι κοντευα να αφρισω απο τα νευρα μου..Ευτηχως την εκανε και δεν συνεχιστηκε παραπανω..


Δεν ειναι ντροπη να καταλαβεις το λαθος σου και να ζητησεις ενα συγγνωμη.Ουτε αποζημιωση θα παρω,ουτε και θα τον βγαλω στα καναλια γιατι ειπε ενα απλο συγγνωμη..

zoikarios
21-04-10, 12:50
Αυτη η λογικη του εχω ακριβο αμαξι εισαι ανυπαρκτος διπλα μου υπηρχε-υπαρχει και θα συνεχιση να καλλιεργειται επ'αοριστον.Βεβαια στην περιπτωση που ξεφυγει η κατασταση παλι ο υπετειος θα εισαι εσυ...! Απο την αλλη ομως ξερεις αμα ο αλλος κουβαλαει κανα 45αρι πανω του και να μην σε στειλει να κανεις παρεα την γιαγια σου? Ειναι εικονες ντροπης αυτες που βλεπουμε καθημερινα στους δρομους να μην υπαρχει σεβασμος στον πολιτη και καταλυση καθε δικαιωματος που εχεις.

Fad3In
20-05-10, 15:58
τους ψαχνω κατι τετοιους!!!!!!1
εγω τακτοποιησει κανα δυο με αρκετες σφαλιαρομπουνιες......
ειμαι ετοιμος παντα για παρεξηγηση.....

Καλος μαγκακος εισαι κι εσυ ετσι; :whistle:

Υπαρχει τετοιος κοσμος και καμια φορα και με ///Μ .....
Δυστηχως..
Μ αρεσε το καμμια φορα! Δε λες οτι η "καμμια φορα" ειναι σχεδον οι μισοι; :th_Laie_67-1: Εχω τετοιες εμπειριες ειτε με το Ε30 ειτε παλιοτερα με μη BMW αμαξι.Οχι οτι ειναι ολοι ετσι,αλλα για πολλους BMWακηδες η μαγκια μαγκια ειτε με Μ ειτε με απλο. :thumbsdown:

Αυτος που εγραψε το αρθρο μαλλον βλεπει πολλες ταινιες...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Μπα,μην το λες! Μου σκασε τυπας με Ε36αρι οπλο στην μουρη επειδη πεταχτηκε απο κοκκινο και τον ρωτησα "αν ειχε κοκκινα στο χωριο του"!
Αυτο πριν 10 χρονια και ηταν ατυχη στιγμη.Μ εχε πιασει νευρικο γελιο.
Αλλα συναιβει στην Αθηνα.Μετα απ αυτο βεβαια πολλα εγιναν γενικα.
Θυμαστε πχ το σκηνικο με την μηχανη και τον τυπο που πυροβολησε τον συνεπιβατη καποιου; Παιζουν αυτα περισσοτερο απ οσο νομιζουμε...

Προσοχη παιδια στους τσαμπουκαδες στο δρομο.
Μπορει να βρεθειτε απεναντυ σε κανενα ψευτομαγκα με κουμπουρι που να σας σημαδευει.........
Εκει θα το ξανασκεφτειτε ΠΟΛΥ σοβαρα.
Προσοχη,δε ξερεις τι βλαμενος μπορει να ειναι ο αλλος που οδηγει σαν καννιβαλος
:thanks: για την ψυχραιμη ματια! ;)

Προσωπικά, θεωρώ ότι η απάντηση σε προσβολές από ανθρωποειδή που όλη τους η ζωή είναι να το παίζουν νταήδες, ή να προσπαθούν να επιβάλλουν την (υποτιθέμενη) δύναμή τους στους τρίτους, είναι ανούσια και λανθασμένη.

Στη βία, είτε λεκτική, είτε σωματική, είτε ψυχολογική, δεν απαντάς με βία και αν το κάνεις, πρέπει να ξέρεις πως αμέσως χάνεις το μεγαλύτερο μέρος του δικαίου σου και ρισκάρεις για ψευτομαγκιές, πράγματα πολύ σπουδαιότερα. Από εκεί και πέρα, όλοι μας έχουμε τσακωθεί και πιο άσχημα και έχουμε παρεκτραπεί κάποιες φορές, κάτι που είναι φυσιολογικό σε μεγάλο βαθμό. αφού ο άνθρωπος εκτός από τα νοητικά και τα θυμοειδή μέρη, έχει και τα άλογα (όπως έλεγε και ο Πλάτων). Το θέμα είναι, η αντιμετώπιση αυτή να μην χρησιμοποιείται τακτικά και να μην αποτελεί το βασικό τρόπο απάντησής μας, διότι τότε δεν απέχουμε και πολύ από αυτά που κατηγορούμε.
Ωραιος και ψυχραιμος! Πολυ ευστοχο το ποστ σου και ευχομαι να σκεφτονται πολλοι ανθρωποι στο δρομο ετσι! :thanks:


τουλαχιστον τωρα που ειμαι 21 ετσι σκεφτομαι...και ελπιζω να μην αλλαζει αυτο
Νταξει,δεν σε υποτιμω λογω ηλικιας,αλλα θα μεγαλωσεις και πιστεψε με το λεω πολυ πολυ καλοπροαιρετα.Στα 21 μου κι εγω ετσι σκεφτομουν.

Και τελειωνοντας μιας που σας τα επρηξα θα θελα να πω πως τα βλεπω εγω τα πραγματα.Καθημερινα προσπαθω για εναν στοχο.Να μαι ηρεμος οσο γινεται.
Μισω τις φωνες,μισω τα νταιλικια και το να τσακωνομαι με τον καθε τυχαιο αμορφωτο μαγκακο στο δρομο η εστω τον καθε μορφωμενο χωρις παιδεια.
Στοχος μου ειναι να περασω καλα,ν ακουσω την μουσικη μου,να κανω τις μαλακιουλες με το Ε30,να κανω μια καλη διαδρομη,να φτασω με ασφαλεια σπιτι μου ή οπου πηγαινω και να μην εχω νευρα ειτε πριν ειτε αφου οδηγησω.
Το αγχος και τα νευρα μας εχουν φαει την ζωη εδω στην Αθηνα.
Νοιωθω οτι ως υπευθυνος για τον εαυτο μου πρεπει να με διαφυλαξω.
Και πρεπει να κανω την διαφορα οσο μπορω τεσπα.
Ξερω οτι και οι περισσοτεροι απο σας με ΒΜW η μη αυτο επιθυμουν.
Ξερω οτι οσοι καθονται στην ουρα να στριψουν σ ενα φαναρι 10' και βλεπουν σε καθε πρασινο να χωνονται πανταχωθεν διαφοροι την τελ στιγμη αγανακτουν,αλλα απλα κανουμε υπομονη.Οσες φορες δεν το εκανα και βρεθηκα εγω ο βλακας που χωνεται το μετανοιωσα γιατι απο πισω ηταν η "μανα" μου,η "αδερφη" μου,ο "πατερας" μου,ο "παππους" μου και τεσπα καταλαβαινετε τι εννοω.Ανθρωποι που απλα εκανα υπομονη για να περασουν επιτελους νομιμα το εκαστοτε φαναρι.
Υπομονη και ψυχραιμια λοιπον.Δεν θα χασετε τιποτα ετσι.
Ν.

Z4///M
20-05-10, 16:10
"Φέρνει το τεράστιο υποκατάστατο πουλιού που οδηγεί κάθετα στην άσφαλτο, κλείνοντας μου το δρόμο."

σωστοςςςςςς

Isidoros
04-10-10, 00:41
Αν και νεος στο φορουμ θα ηθελα να παρω μερος σ αυτη την κουβεντα σας επειδη την θεωρω σημαντικη.Το θεμα ειναι τι εχει να χασει ο καθενας μας.Δηλαδη.οι περισσοτεροι εχουμε μια πολυ ομορφη ζωη με την οικογενεια μας,τους φιλους μας και ολους οσους αγαπαμε.Στις μερες μας πλεον ειναι πολυ ευκολο να τα χασουμε ολα σε μια κακη στιγμη.Απο την φυση της η οδηγηση ειναι επικινδυνη ,κυνηγωντας και καυγαδες αυξανουμε τον βαθμο επικινδυνοτητας κατα παρα πολυ.Δεν χρειαζεται να πεσουμε σε ενα μπραβο,δολοφονο ,κακοποιο κτλ αρκει ενας συνανθρωπος μας που ετυχε να εχει μεινει ανεργος να τον κυνηγουν δανεια και αλλοι κακοι δαιμονες οποτε η καταλληλοτερη στιγμη για να βγαλει τον συσωρευμενο θυμο του ειναι αυτη.
Θεωρω πως μια πολυ καλη ημερα ειναι αυτη που οταν ξαναμπουμε στο σπιτι μας το μυαλο μας ειναι το ιδιο ηρεμο οπως την ωρα που ξυπνησαμε.
Καταλαβαινω πως ο ανδρικος μας εγωισμος δεν μας επιτρεπει να κλεινουμε παντα τα αυτια μας αλλα το παιδι μας,η γυναικα μας ή οι γονεις μας δεν τους ενδιαφερει αυτο.
Υ.Γ Πιο πολυ τα γραφω για να τα διαβαζω εγω.:original:

babisbabou
04-10-10, 09:52
Μιας και το ξέθαψες ας προσθέσω κάποια πράγματα.

Καλά από την μια λέτε ότι ο κάθε βλαμμένος μπορεί να βγάλει όπλο,λοστό σπαθί μαχαίρι κτλπ και από την άλλη διαβάζω ότι κάποιοι χρησιμοποιήσατε κάποιο σίδερο ΕΣΕΙΣ οι ίδιοι?:hystericalbs1: Σε τι σας διαφοροποιεί αυτό από τον κάθε "ψυχασθενή" στον δρόμο? ΤΙΠΟΤΑ απλά είσαστε σε αυτό το forum τίποτα παραπάνω. Ο κάθε αντίστοιχος "βαρεμένος" θα έχει μια τέτοια κοινότητα που θα επικροτεί αυτά που έκανε θα γελάνε και θα του λένε μπράβο.

Και τι πετύχαμε? Τίποτα. Τσάμπα μάγκες όλοι και από τις 2 πλευρές χωρίς να λύνουμε αλλά να διαιωνίζουμε το πρόβλημα.

Ντροπή και όχι πολιτισμός χαρακτηρίζεται αυτό το πράγμα.

Αν είσαι κότα κάτσε στα αυγά σου όπως λέει και ο λαός μας και μην προκαλείς με ύβρεις, χειρονομίες ή οτιδήποτε άλλο.
Αν νομίζεις ότι είσαι δυνατός ή έστω ότι πρέπει να απαιτήσεις το δίκιο σου να είσαι έτοιμος για ΟΛΑ και ΟΛΕΣ τις συνέπειες, στον πόλεμο υπάρχει νικητής και χαμένος ΜΟΝΟ, και φυσικά ΔΙΚΑΙΟΣ είναι ο νικητής επειδή το ορίζει έτσι, για αυτό ανέκαθεν στις μάχες όλα τα χρόνια σε αυτή την γη το δίκαιο θα επικρατεί, το καλό το σωστό....

Υπάρχει και ο δρόμος της Αρετής αν και λίγοι τον επιλέγουν.

Προσωπικά όταν έρθω σε αντιπαλότητα με κάποιον είμαι έτοιμος για όλα όσα μπορεί να γίνουν, δεν έχω τίποτα παραπάνω από το σώμα μου βέβαια, αλλά ο άλλος? Πρώτα θα προσπαθήσω να μιλήσω ΣΩΣΤΑ και να δείξω στον άλλο ότι έχει δίκιο θα με σκότωνε και όλα όσα πρέπει και αν δεν καταλαβαίνει και είναι βίαιος τότε ερχόμαστε στην έσχατη λύση.

Τον να τον βρίσω ή να του πω ότι θα σου κάνω θα σου δείξω, θα αλλάξει κάτι? ΟΧΙ.-

gyiama
04-10-10, 09:56
δλδ το ηθικο δηδαγμα ειναι η πλακωνεσαι στο ξυλο η βαλε την ουρα κατω απ τα σκελια και φευγα???????

Isidoros
04-10-10, 20:34
Το ηθικο διδαγμα για εμενα ειναι οτι δεν χρειαζεται να μπουμε σ αυτο το διλημα.Απλα (αν γινεται)δινεις τοπο στην οργη.

nikos1400
04-10-10, 21:20
.....να σεβομαστε το συνανθρωπο μας,

και ας ειναι "μικροτερος" διανοητικα,
και ας ειναι "μικροτερος" οικονομικα,
και ας ειναι "μικροτερος" σωματικα,


ολα εδω πληρωνονται.



Ειρηνη υμιν τεκνα μου...
:original:

dimitris__27
30-10-10, 03:22
Τόσα χρόνια στο δρόμο έτυχε και σε εμένα σήμερα το βράδυ ένα περιστατικό.

Εκεί που πήγαινα σε μια μεγάλη λεωφόρο (κάπου στην Πετρούπολη) αριστερή λωρίδα, βλέπω ξαφνικά από μακριά πίσω να έρχεται πατημένο ένα hyundai getz και να μου ανάβει μεγάλη σκάλα νομίζοντας προφανώς ότι θα του κλεινα το δρόμο. Φυσικά και έκανα δεξιά, δε βιαζόμουνα κιόλας και σχεδόν ποτέ δεν κλείνω τον άλλο εκτός και αν τύχει και ξεχαστώ.
Περνώντας από αριστερά μου βλέπω ένα τύπο στο πίσω κάθισμα να ορύεται και να μου φωνάζει "κανε στην άκρη μωρή π0&^#@ν@ μη σου γ@μ!σ0 έχεις πιάσει όλο το δρόμο".

Στράβωσα πολύ άσχημα σε 100 μέτρα μας έπιασε φανάρι και πάω δίπλα του έτοιμος να ρίξω πολλά καντήλια γιατί δεν νομίζω ότι άξιζα τέτοιο βρίσιμο.
Βλέπω μέσα στο αμάξι τρία άτομα. Μια τύπισα να οδηγεί και δύο τύπους μαζί της.
Ανοίγω παράθυρο και κάνω στον πισινό "γιατί βρίζεις έτσι ρε μεγάλε"
Ανάθεμα και αν κατάλαβα τι φώναζε, το μόνο που ψιλοέπιασα ήταν κάτι σα να λέει "αντε ρε μη βγω απο το παράθυρο ρε ****** " και ο τύπος να χτυπιέται μέσα μόνος του.

Ο μπροστινός και αυτός μια απ' τα ίδια. Η πρεζόνια ήταν ή μεθυσμένοι.(Για την οδηγό δεν ξέρω)
Ο μπροστά ήταν έτοιμος να πέσει να κοιμηθεί, τραύλιζε τελίως, ο πίσω είχε αφηνιάσει και έκανε ότι θα έβγαινε έξω και ούτε καταλάβαινα τι φώναζε.Πάτησα λίγο γκάζι και σηκώθηκα και έφυγα, δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να μπλέξω ή να συμβεί τίποτα. Για κάνα μισάωρο μέχρι να φτάσω στον προορισμό μου ήμουνα απίστευτα τσιτωμένος.

Ισως ήταν μαλακία μου που δεν τους ακολούθησα να έπερνα τηλ την αστυνομία να πήγαιναν καρφωτά τα ζώα. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αλλά δεν ήθελα να μπλέξω με τρελλούς πρεζάκιδες. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πώς ένιωσα και τώρα λίγο που το σκέφτομαι, αλλά νομίζω ότι τελικά έπραξα σωστά.

Stunt Mike
14-11-10, 10:14
Εγω ειμαι πωλητης σε εταιρεια βιομηχανικων και κανοντας πολλα χλμ την μερα,συναντω τετοιες καταστασεις συνεχως.Σπανια τσαντιζομαι,πιο σπανια ασχολουμαι ομως μια φορα τα πηρα πραγματικα στο κρανιο.Μου πεταγεται απο κοκκινο φαναρι,Mercedes C200,πλακωνομαι στα φρενα εντελως σιγουρος για τη στουκα,τελικα πεταω εγω εγω το κορσα μου στα δεξια παραλιγο στη κολωνα και αποφευγουμε το μοιραιο.Ο τυπας αρχιζει να με βριζει παρα πολυ ασχημα και οταν τσαντιζομαι και του ζηταω το λογο βγαζει πεταλουδα και την στριφογυριζει επιδεικτικα λεγοντας μου:εισαι μαγκας ρε???πιανω απ'το πισω καθισμα ενα πλαστικο φτυαροκονταρο 92cm που'χα για δειγμα και βγαινω εξω φωναζοντας του:τζαμπα μαγκας μ@λ@κ@?Ελα τωρα!Το βαζει στα ποδια,κι εγω του ριχνω μια στη πορτα καταστρεφοντας τη.Εφυγα ηρεμος πλεον......

Stunt Mike
14-11-10, 10:24
Κι ενα ακομη για το που μπορεις να μπλεξεις:Φιλος ψιλοτρελος με αδεια οπλοφοριας τσακωνεται μ'εναν τυπο στο φαναρι και για να τον τρομαξει βγαζει το κουμπουρι και τ'αφηνει πανω στο ταμπλω.Ξαφνικα το ιδιο κανει και ο αλλος!Χαμογελουν με νοημα(με μαφιοζους μπλεξαμε σκεφτονται οι συνοδηγοι) και αποχωρουν απ'τη σκηνη ηρεμα πλεον!!Φαντασου τι μπορουσε να γινει!Γι'αυτο ηρεμα παιδια στους δρομους,παντα υπαρχει καποιος πιο τρελος και δεν αργει πολυ να γινει το κακο....Οσες λιγοτερες φορες ριχνουμε το επιπεδο μας τοσο καλυτερος θα γινεται ο κοσμος μας...και ασε τους υπανθρωπους στον κσμο τους

panos330
14-11-10, 11:10
λεει μια παλια παροιμια.... οποιος νυχτα περπατει λασπες και σκ..... πατει..!!
θελει μεγαλη προσοχη πλεον η εκαστοτε βραδυνη μας εξοδος παιδια.. ειτε cayenne λεγεται ειτε lada niva, τα ''καλοπαιδα'' ειναι πλεον παρα πολλα που σουλατσαρουν στους δρομους μας..!
και η κριση που περναει ο τοπος μας δεν θελει και πολυ να κανει πολλους να γυρισει η βιδα της λογικης τους και να αρχιζουν να δειχνουν τα ''αντριλικια'' τους στον καθε ανυποψιαστο οδηγο.... :rally:

SuperSonic
14-11-10, 11:46
Το θεμα ειναι απλο!

"Κατα κεφαλην καλιεργεια"..Οποιος δεν θελει να μπλεξει δεν μπλεκει!