PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] Λαμπακι μηχανης σε 330



Bitz
30-01-12, 11:05
Γεια σας φιλοι...θα χρειαστω την βοηθεια σας.Εχω ε46 τριλιτρο μου εχει αναψει λαμπακι κινητηρα,το γιαγνωστικο εδειξε οτι καπου τραβαει περισσοτερο αερα. ο μηχανικος πιστευει οτι ειναι απο το λουφτ και μετα μεχρι την εισαγωγη και για να το βρει πρεπει να ξηλωνει και να προχωραει....αυτος και εγω να πληρωνω.Εχει κανεις αντιμετωπισει κατι αντιστηχο;;ευχαριστω.

zaharias
30-01-12, 12:35
Κοιταζεις προσεχτικα, τα κολαρα που πανε απο το φιλτροκουτι στη πεταλουδα.. Σκιζουν με τον καιρο και μπορει να τραβαει αερα απο εκει.. Καλο θα ειναι να τα βγαλεις απο πανω για να τα τσεκαρεις..
Μπορει να ειναι σκισμενο κανενα σωληνακι που παει στη τρομπα του αερα (αν την εχει το μοτερ σου, διοτι δεν την εχουν ολα)..
Τελευταιο αφηνω το Μαφ (διοτι ειναι και το πιο ακριβο), το οποιο, καλο ειναι να βρεις ενα αμαξι ιδιο με το δικο σου, να το δοκιμασεις λιγη ωρα (διοτι πρεπει να κανει adaptation-προσαρμογη) και αναλογως βλεπεις..

Bitz
30-01-12, 12:57
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ θατο ψαξω.

Z-man
30-01-12, 16:51
Γεια σας φιλοι...θα χρειαστω την βοηθεια σας.Εχω ε46 τριλιτρο μου εχει αναψει λαμπακι κινητηρα,το γιαγνωστικο εδειξε οτι καπου τραβαει περισσοτερο αερα. ο μηχανικος πιστευει οτι ειναι απο το λουφτ και μετα μεχρι την εισαγωγη και για να το βρει πρεπει να ξηλωνει και να προχωραει....αυτος και εγω να πληρωνω.Εχει κανεις αντιμετωπισει κατι αντιστηχο;;ευχαριστω.

Εσυ θα πληρωσεις την τιμη που θα σου πει για να το φτιαξει κ μονο! Το ας το κ θα το ψαξουμε για να το βρουμε κ αλλαξαμε αυτο κ δεν ηταν αλλα πρεπει να το πληρωσεις δεν θα ελεγα πως εμπνεει εμπιστοσυνη για να αφησεις το αμαξι σου να γινει πειραματοζωο...Αν ξερει να σου πει τι ειναι ,ποσο κανει κ να το φτιαξει...αλλιως βρες αλλο μηχανικο πιο εμπειρο κ γνωστη ...Σιγουρα παντως εχει να κανει με την εισαγωγη του αερα ,οπως λενε κ οι προλαλησαντες...

Bitz
30-01-12, 17:45
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Για την απαντηση,εχεις κανεναν να μου συστησεις;

super duper
30-01-12, 20:36
μιχαλη, η σειρα των εργασιων εινια οπως την περιεγραψε ο ζαχαρίας.Τωρα εαν δεν εχεις καποιον δικό σου μαστορα, σιγουρα μπορουν να σου συστησουν καποιοι πιο εμπειροι απο το φορουμ.

Bitz
08-02-12, 21:45
Το προβλημα βρεθηκε και εγινε αποκατασταση ανταλακτικο 13 ευρω και 17 εργασια11413
Ευχαριστω για την βοηθεια σας.

zaharias
09-02-12, 16:37
Το προβλημα βρεθηκε και εγινε αποκατασταση ανταλακτικο 13 ευρω και 17 εργασια11413
Ευχαριστω για την βοηθεια σας.

thumb Φτηνα την εβγαλες..

Ωραια.. Ολα καλα..

Ειναι συγκεκριμενα τα θεματακια του Μ54.. :D