PDA

Επιστροφή στο Forum : S54 TURBO....



black_beauty
27-01-12, 19:46
https://www.youtube.com/watch?v=8C3XuzurNIc&feature=related

Stunt Mike
27-01-12, 21:29
Γ@μει το εργαλειο!!!!Φτιαχτηκα ασχημα τωρα!

dblade
28-01-12, 00:08
Eχει ενα lag αλλα μολις αρπαξει πολεμος σανιδωμενο δεν μασαει μια :shok: :shok:

Bellof-3
28-01-12, 02:23
Καθαρη υπερβολη... αχρηστα του ειναι τα αλογα... και με το μαμα μοτερ απλας θα ταν... αμα προσεξετε την περισσοτερη ωρα που ντιφταρει ειναι ατουρμπιστος...

ποζερια σκετη...

steliose36
28-01-12, 02:55
Ελπιζω να κανεις πλακα....γιατι οταν ντριφταρει ατουρμπιστος τα χλμ ειναι λιγα για να κανεις ντριφτ σε αγωνα....με 300 αλογα στο εξωτερικο δεν εισαι και τοσο ανταγωνιστικος σε drift.Εγω παντως δεν βλεπω καθολου αχρηστα τα αλογα του και μπραβο του γιαυτο το τερας που εφτιαξε!!Δηλαδη οι αλλοι που φτιαχνουν κατι Supra και Skyline 1000+ps τι ειναι?
(χωρις παρεξηγηση παντα)

Dr. Yamastura
28-01-12, 06:54
Το αμάξι πρέπει να σκοτώνει.
Ο οδηγός το σκοτώνει!!!
Δεν νομίζω ότι έχει τον αέρα του αυτοκινήτου και δεν μπορεί να εκμεταλευτεί πλήρως τη δύναμη.Οι κινήσεις του είναι λίγο άτσαλες.
Σα να το φοβάται..
Αν και νομίζω τον έχω πετύχει αλλού, να το πηγαίνει καλύτερα.

nik200
28-01-12, 08:44
το videaki το ειχα ανεβασει και εγω παλιοτερα...

θα συμφωνησω με χρηστο..οτι το αμαξι σκοτωνει αλλα ο οδηγος ακομα δεν το εχει μαθει αρκετα καλα να το πηγαινει αερα..αν και κατι δεν μου αρεσει και στο στησιμο και στο τιμονι (που παιζει ολη η κολωνα)...το αμαξι ναι μεν δεν τετακιαζει ευκολα..αλλα ειναι πολυ αποτομο στις αντιδρασεις του..οχι μονο ομως λογω δυναμης...σαν να εχει πχ..κομμενα ελατηρια πισω(!) για να καταλαβετε τι εννοω..με λιγο fine tuning σε αναρτηση και εκμαθηση του αυτοκινητου το αμαξι θα ειναι αλλου...

Panos 316T
28-01-12, 09:38
Γ@μει το εργαλειο!!!!Φτιαχτηκα ασχημα τωρα!

Χεχεχε....

Βλεποντας το βιντεακι σκεφτηκα εσενα και ελεγα να σε τσιτωσω αλλα......

τσιτωθηκες μονος σου χααχαχαχα

Stunt Mike
28-01-12, 09:41
Θα συμφωνησω στο θεμα οτι η δυναμη,δεν του ειναι αχρηστη,απλως ο οδηγος δεν την χρησιμοποιει,τουλαχιστον σ'αυτο το βιντεακι....Του δινει γωνια ατουρμπιστος και του σκαει το γκαζι αφου περασει το clipping point,αλλα και στις ευθειες...Προφανως δεν το'χει μαθει ακομη,ισως να φταιει και το στησιμο του δεν ξερω.Παντως με πολυ λιγα χλμ παιρνει γωνια ευκολα(αποκλιση πισω??) που ισως τον τρομαζει για να του δωσει και γκαζι ταυτογχρονα....

m-power_01
28-01-12, 21:58
αν και κατι δεν μου αρεσει και στο στησιμο και στο τιμονι (που παιζει ολη η κολωνα).

αν δεν είχε βάλει έναν αποστάτη (κώνο) μισό μέτρο δεν θα κούναγε

Bellof-3
28-01-12, 22:04
Ελπιζω να κανεις πλακα....γιατι οταν ντριφταρει ατουρμπιστος τα χλμ ειναι λιγα για να κανεις ντριφτ σε αγωνα....με 300 αλογα στο εξωτερικο δεν εισαι και τοσο ανταγωνιστικος σε drift.Εγω παντως δεν βλεπω καθολου αχρηστα τα αλογα του και μπραβο του γιαυτο το τερας που εφτιαξε!!Δηλαδη οι αλλοι που φτιαχνουν κατι Supra και Skyline 1000+ps τι ειναι?
(χωρις παρεξηγηση παντα)

εχεις δει ποτε στην ιαπωνια τοσα αλογα? μπορει τα 300 να ειναι λιγα... αλλα τα 800 παρα πολλα... μονο για να λεμε οτι βγαλαμε τοσα νουμερα και να το σανιδωνει στη ευθεια?

steliose36
28-01-12, 22:20
εχεις δει ποτε στην ιαπωνια τοσα αλογα? μπορει τα 300 να ειναι λιγα... αλλα τα 800 παρα πολλα... μονο για να λεμε οτι βγαλαμε τοσα νουμερα και να το σανιδωνει στη ευθεια?

Ε ενταξει τι να πω στην ιαπωνια βλεπεις 500-600 αλογα,και τα AE86 τα βλεπεις καπου εκει(μιλαω παντα για την πλεοψηφια).Τωρα τι να σου πω γουστα ειναι αυτα,ουτε εγω θα εκανα το αμαξι μου 800αλογα για ντριφτ γιατι πιστευω πως 400-500 ειναι ιδανικα και υπεραρκετα αλλα αλλο το ενα και αλλο να κραζουμε τον ανθρωπο που εφτιαξε ενα τερας(ασχετα αν δεν μπορει να το οδηγησει,σε αυτο το βιντεο τουλαχιστον...)παντως το συγκεκριμενο με σωστο οδηγο ειμαι σιγουρος οτι μπορει να δειξει τα αλογα του και στα ντριφτ εκτος απο τις ευθειες
thumb

Stunt Mike
28-01-12, 23:42
εχεις δει ποτε στην ιαπωνια τοσα αλογα? μπορει τα 300 να ειναι λιγα... αλλα τα 800 παρα πολλα... μονο για να λεμε οτι βγαλαμε τοσα νουμερα και να το σανιδωνει στη ευθεια?

Κι ομως φιλε μου κανεις μεγαλο λαθος.Τα περισσοτερα αυτοκινητα που συμμετεχουν στο D1 αυτη τη στιγμη παιζουν στα 600+ και καποια οπως του Saito φτανουν και τα 800hp.Επισης κι ενα ΑΕ86 ή ενα Σταρλετ με 300-400hp στην ιδια κατηγορια δυναμης παιζει καθως εχει ελαχιστο βαρος.Το ιδιο συμβαινει και στο King of Europe αλλα και στο Ελληνικο drift οσο κι αν σου φαινεται περιεργο,τα σοβαρα αυτοκινητα του χωρου παιζουν στα 600+ και του Ζιλιμπινακη στα 780hp σε Ε30!!!Εχεις δει πως καπνιζει το τερεν των Σερρων αυτο το πραγμα?
Παει η εποχη που με 200hp σε 1000kg αμαξι,κυνηγαγες πρωταθλημα στο ντριφτ και επαιζες με 2ες σε μικρες πιστουλες......Εχει σοβαρεψει το αθλημα ΚΑΙ στην Ελλαδα....

A8hnaios
29-01-12, 01:12
Κι ομως φιλε μου κανεις μεγαλο λαθος.Τα περισσοτερα αυτοκινητα που συμμετεχουν στο D1 αυτη τη στιγμη παιζουν στα 600+ και καποια οπως του Saito φτανουν και τα 800hp.Επισης κι ενα ΑΕ86 ή ενα Σταρλετ με 300-400hp στην ιδια κατηγορια δυναμης παιζει καθως εχει ελαχιστο βαρος.Το ιδιο συμβαινει και στο King of Europe αλλα και στο Ελληνικο drift οσο κι αν σου φαινεται περιεργο,τα σοβαρα αυτοκινητα του χωρου παιζουν στα 600+ και του Ζιλιμπινακη στα 780hp σε Ε30!!!Εχεις δει πως καπνιζει το τερεν των Σερρων αυτο το πραγμα?
Παει η εποχη που με 200hp σε 1000kg αμαξι,κυνηγαγες πρωταθλημα στο ντριφτ και επαιζες με 2ες σε μικρες πιστουλες......Εχει σοβαρεψει το αθλημα ΚΑΙ στην Ελλαδα....


https://www.youtube.com/watch?v=0kNEdeLPGPk


https://www.youtube.com/watch?v=8Kbv5dzM0Do

https://www.youtube.com/watch?v=E3MzPTe3inc

Bellof-3
29-01-12, 04:39
Kαλα κανουν τοτε και εχουν τοσα αλογα...

προσωπικα δε με αντιπροσωπευει...