PDA

Επιστροφή στο Forum : ON THE ROAD AGAIN.....



Nikos
27-01-12, 12:45
We're on the road, on the road, on the rοad again........οι παπουδες του φορουμ θα ενθυμουνται το ασμα στις αρχες της δεκαετιας του '80......
Απο σημερα το πρωι η "γραία" κυκλοφορει και παλι στο δρομο μετα απο δυο χρονια απραξιας.
Εξακολουθει να ειναι σε αριστη κατασταση αλλα εμφανισιακα τα χρονια φαινονται (νομιζω εγω τουλαχιστον).

chief
27-01-12, 12:49
Ενα ///Μ δεν γερνάει ποτε.
Μονο σκισιμο θελει και τιποτε αλλο Νικο.

nikos1400
27-01-12, 12:59
Ποια κυρια ?
Η Κ. Μ-Πεντε ??!!
Εαν ναι, μονο γρια δεν ειναι !

Nikos
27-01-12, 13:00
Ποια κυρια ?
Η Κ. Μ-Πεντε ??!!
Εαν ναι, μονο γρια δεν ειναι !

Ναι αυτη.

Kostas_1
27-01-12, 13:02
ΜΙΛΦΑΡΑ λεμε.

Nick bmwlover
27-01-12, 13:15
Αετού γήρας κορύδου νεότης...
Just ///M(iraclable)!!!

Christos 330
27-01-12, 13:25
E οχι να γερασει το 39αρι !!!!

Μονο που το ακους να δουλευει αρκει να σε παρασυρει στις δικες του αισθησεις . . .

nikos1400
27-01-12, 13:29
εαν επιτρεπετε,
μια χαρα τη βρισκω
:salias:

καλα χιλιομετρα και παλι.

Μ5 Ε39 ειναι αυτο.
Greatest car in the world.

Christos 330
27-01-12, 13:39
Oσα χρονια και να περασουν αυτη η διαφημιση δεν μου φευγει απο το μυαλο !!!


https://www.youtube.com/watch?v=plxNfU-PA2c

Nikos
27-01-12, 13:45
και αυτο απ το 04.20 και μετα ......


https://www.youtube.com/watch?v=q1dYv_gKTA8

5555
27-01-12, 14:01
Για σου ρε Νικολα, να εισαι παντα γερος με την προστυχη MILF:thumbsup:

Κωνσταντίνος
27-01-12, 14:45
Καλούς δρόμους !

Εμένα ο τίτλος μου έφερε στο νου αμέσως αυτό.
Αφιερωμένο στον Νικόλα


https://www.youtube.com/watch?v=fF0LLfm2bns

Thomelef
27-01-12, 15:22
the old cot has the zoom...
η συγκεκριμένη μάλιστα, είναι απο αυτές που σου παίρνουν την π@@τσ@, και στην κάνουν πουλάκι. thumb

m_power_lunatic
27-01-12, 16:05
Σημερα ειναι Παρασκευη και απο ολη την μαυριλα της εβδομαδας ειναι το μονο χαρουμενο που ακουσα και χαρηκα,Νικολα να εισαι καλα φιλε μου!

pilot
27-01-12, 16:16
Χαίρομαι εξαιρετικά κ. Νίκο..:thumbsup::thumbsup::rally:

Monsta
27-01-12, 16:19
Αυτά είναι από τα πιο ευχάριστα νέα που έχω διαβάσει εδώ μέσα.

Ειδικά εκείνοι που γνωρίζουν το Νίκο, καταλαβαίνουν ακριβώς τι εννοώ.

Πολλά μπράβο Νίκο, ελπίζω να σε δούμε με το ΚΤΗΝΟΣ σύντομα και σε κάποια συνάντηση !!!!! :thumbsup:

fanisk
27-01-12, 16:29
Καλα χιλιομετρα Νικο !!!! :thumbsup::thumbsup:

S8N
27-01-12, 16:39
To 1999 στηθήκαμε με τον αδερφό μου μπροστά από την τηλεόραση στο μικρό δυάρι όπου μέναμε πίσω από τη Leicester Square στο Λονδίνο και παρακολουθήσαμε αποχαυνωμένοι τον Tiff Needell να παρουσιάζει με τον δικό του τρόπο τη νέα τότε M5:

https://www.youtube.com/watch?v=agKyva3fIkI&feature=related

Μετά το Χολυγουντιανό τέλος της εκπομπής ήμασταν τόσο πορωμένοι που πήγαμε περπατώντας βραδυάτικα από την Charring Cross μέχρι την αντιπροσωπεία της BMW στην Park Lane μήπως και την είχαν στη βιτρίνα. Ο Tiff μάλιστα έκανε με την Ε39 Μ5 το μεγαλύτερο powerslide στα χρονικά της εκπομπής.

Λίγους μήνες αργότερα ξόδευα ένα φιλμ με την Nikon F90X φωτογραφίζοντάς την στο London Motor Show. Τις φωτογραφίες αυτές τις έχω κρεμασμένες σε κάδρα στο γκαράζ και τις βλέπω κάθε φορά που μπαίνω στην Ε60.

Όχι και γριά η Ε39, πόσσω μάλλον όταν μιλάμε για Μ5. Ένα από τα ωραιότερα, κλασσικότερα και αρχοντικότερα BMW ever, το οποίο είχε την τύχη να μη χιλοφορεθεί στη χώρα μας μιας και κυκλοφόρησε μια εποχή που για να το αποκτήσεις έπρεπε να έχει πλάτες, όχι αστεία.

Ειδικά εσένα Νίκο σε έχω πετύχει με το Μ5 πριν πολλά χρόνια στη Γλυφάδα, ένα βράδυ με απίστευτο κρύο... Περπατούσα με τη γυναίκα μου (ούτε καν αρραβωνιασμένοι δεν ήμασταν τότε), οι δρόμοι ήταν ερημικοί, κάποιος φίλος σου μόλις είχε σηκώσει χρήματα από το ATM και μπήκε στη θέση του συνοδηγού. Όταν άνοιξε την πόρτα και χάζεψα λίγο μέσα, έπαθα το πρώτο σοκ. Έπαιζε και κάποιο καλό τραγούδι, δε θυμάμαι ποιο. Τότε έκανες επιτόπου και το άνοιξες με κατεύθυνση προς Λ. Βουλιαγμένης. Εκείνο ήταν το 2ο σοκ.

Να είσαι πάντα καλά και να το χαίρεσαι! thumb

aristent
27-01-12, 17:46
....:think: MILF???? :winkcool: :salias::
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9022&d=1316433082

Nικο καλα χιλιομετρα!!!:thumbsup:

super duper
27-01-12, 18:22
μιλφ και τα μυαλα στα καγκελα

gant
27-01-12, 18:52
Το σπουδαιότερο είναι πως ο Νικόλας μετά απο καιρό, μπόρεσε να βρεθεί στο τιμόνι του αγαπημένου του Μ5 και αυτό χαροποιεί όλους τους φίλους του.

Προσωπικά δεν τον έχω γνωρίσει, παρά μόνο απ τα γραφόμενα του εδώ και πιστεύω πως στολίζει και ανεβάζει το φόρουμ με την παρουσία του.

Monsta
27-01-12, 19:37
Ειδικά εσένα Νίκο σε έχω πετύχει με το Μ5 πριν πολλά χρόνια στη Γλυφάδα, ένα βράδυ με απίστευτο κρύο... Περπατούσα με τη γυναίκα μου (ούτε καν αρραβωνιασμένοι δεν ήμασταν τότε), οι δρόμοι ήταν ερημικοί, κάποιος φίλος σου μόλις είχε σηκώσει χρήματα από το ATM και μπήκε στη θέση του συνοδηγού. Όταν άνοιξε την πόρτα και χάζεψα λίγο μέσα, έπαθα το πρώτο σοκ. Έπαιζε και κάποιο καλό τραγούδι, δε θυμάμαι ποιο. Τότε έκανες επιτόπου και το άνοιξες με κατεύθυνση προς Λ. Βουλιαγμένης. Εκείνο ήταν το 2ο σοκ.

Να είσαι πάντα καλά και να το χαίρεσαι! thumb


Με αφορμή το παραπάνω ποστ του Άρη...

Ένας καλός φίλος που είχε τη τύχη να βρεθεί πίσω από το τιμόνι του ΚΤΗΝΟΥΣ του Νίκου (ο Νίκος γνωρίζει χεχεχε) κι έχει ταλέντο στο να περιγράφει καταστάσεις, γεγονότα και γενικά να σε φουντώνει, έχει πει το θείκό:


....το ΠΡΑΜΑ ζωγραφίζει με 3η !!!!!!!!.... και
.....ο ήχος σου σηκώνει τη τρίχα κάγκελο !!!!!!!!

....και διάφορα τέτοια όμορφα ...thumb


Επίσης να σημειώσω εδώ ότι είχα τη τιμή να φιλοξενήσω το ΚΤΗΝΟΣ στο μαγαζί μου πριν αρκετά χρόνια.

Για να γιορτάσουμε λοιπόν αυτή τη σημαντικότατη στιγμή στη ζωή του Νίκου, αυτό που έχω να προτείνω είναι ένα FULL detailing του ΚΤΗΝΟΥΣ, αυτή τη φορά compliments of me.



Νίκο, όποτε με το καλό είσαι έτοιμος επικοινωνούμε.......δε ξέρεις πόσο χάρηκα !!!! :thumbsup:

Nino
27-01-12, 19:39
thumbthumb

https://www.youtube.com/watch?v=Fe7yOccqdxI

Nikos
27-01-12, 20:15
Αν μπορουσα να τ'οδηγησω μονος μου δηλαδη και παλι οπως παλια θα το ειχατε μαθει εδω και καιρο μιας και μετα τη συλληψη του Γαβαλα τα καναλια θα επαιζαν τη δικη μου προσαγωγη στη ΓΑΔΑ καθως θ'ανεβοκατεβαινα ολη την Αθηνα με τις παντες.......κατι τετοιο δεν εχει συμβει ακομα, αλλα μιας και τα τελη κυκλοφοριας μειωθηκαν σημαντικα, επεσε στο ενα τριτο η τιμης της βενζινης, τα τεκμηρια και οι εκτακτες εισφορες καταργηθηκαν, ειπα να εκμετελευτω αυτες τις τοσο ευνοικες συνθηκες και να βγαλω ξανα το αυτοκινητο στην κυκλοφορια.
Θα τ'οδηγει ο οδηγος αλλα δεν πειραζει....απ το καθισμα του συνοδηγου η ροπη εχει καλυτερη αισθηση. Ευχαριστω πολυ guys.
(πηγαμε να παρουμε τις πινακιδες απ τη ΔΟΥ Παλαιου Φαληρου και δε μας τις εδιναν γιατι νομιζαν οτι τους καναμε πλακα....).

Z4 DCT
27-01-12, 20:19
.
(πηγαμε να παρουμε τις πινακιδες απ τη ΔΟΥ Παλαιου Φαληρου και δε μας τις εδιναν γιατι νομιζαν οτι τους καναμε πλακα....).

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

VanVIC
27-01-12, 22:36
Άρχοντα..., πίστευε στο καλύτερο και να δείς που θα έρθει και η μέρα που θα βγάλεις (εσύ) βόλτα και το Αprilia (ελπίζω να το κράτησες).
Νίκο γίνονται και πράγματα που θεωρούνται θαύμα, γίνονται Νίκο !

Όσο για τη mature MILF, sideways give pleasure always...
"Χούφτωστην, χούφτωστην !!! "

Thomelef
28-01-12, 08:32
ο νικόλας έχει και το Μ3 Ε46 σε κυκλοφορία αν θέλετε να ξέρετε...το έχει μόνιμα θεσσαλονίκη, με οδηγό εμένα, για να κάνει τις μετακινήσεις του όταν έρχεται.
φυσικά δεν ξέρει ακόμα, ότι αυτή είναι και η αποτελεσματικότερη θεραπεία...μια βόλτα απο χορτιάτη μεριά, θα τον κάνει να πηδήξει απ'το παράθυρο. :thumbsup:

Monsta
28-01-12, 08:40
Όπως και να χει, όταν ο οδηγός πάει διακοπές ή του τύχει κάτι έκτακτο, αναλαμβάνω duty.

Thomelef
28-01-12, 08:54
Σιγά μην υπάρχει άνθρωπος με τέτοια δουλειά, που θα ζητάει διακοπές...πάντα πρόθυμος για δουλεια πρέπει να είναι κανονικά.

alexk
28-01-12, 18:27
Μπράβο Νίκο !

Με το καλό και στην θέση του οδηγού σύντομα !

Nikos
28-01-12, 19:07
Πρώτη βόλτα σήμερα μετά από σχεδόν τρία χρόνια......και όπως είπε και ο πολύ καλός φίλος chief, ένα Μ (καλοδιατηρημενο) δε γερναει ποτέ.....an M is always an M......big chief πόσο δίκιο έχεις. Δεν ξέρω πως είναι το F10 αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι η ροπή και ο ήχος του πενταλιτρου E39 εξακολουθούν να προσφέρουν μια ξεχωριστή αίσθηση. Lovin it.!

Monsta
28-01-12, 19:38
Που είναι αυτές οι ωραίες περιγραφές σου Νίκο και με το άλλο το κόσμημα, το 34άρι?

Άραγε το παλικάρι που το αγόρασε τότε (από Θεσσαλονίκη αν θυμάμαι καλά), το διατηρεί στην ίδια κατάσταση που το είχες εσύ ??

Nikos
28-01-12, 19:48
Που είναι αυτές οι ωραίες περιγραφές σου Νίκο και με το άλλο το κόσμημα, το 34άρι?

Άραγε το παλικάρι που το αγόρασε τότε (από Θεσσαλονίκη αν θυμάμαι καλά), το διατηρεί στην ίδια κατάσταση που το είχες εσύ ??

Εώς αρχές του 2009 που το είδα για τελευταία φορά ήταν σε άψογη κατάσταση. Ελπίζω να το διατηρεί έτσι ακόμα.
Πήγα σήμερα από τη Βουλα στην Καντζα και ως κλασσικος ψυχακιας αντί να πάω από Αττικη οδό πήγα μέσα από το Κορωπι και την Παιανια για να το χαζευω στις βιτρίνες και να τις ακούω να τρίζουν από τις supersprint με τρίτη και 1,000 στροφές.....

Monsta
28-01-12, 19:55
χαχαχα έχει ν αρρωστήσει πολύς κόσμος με το ΠΡΑΜΑ.

Αν ανέβεις καμιά Κηφισίας πες μου να βγω στο φανάρι για ν ακούσω μοτέρ και supersprint, πάνω από τις 5,000Κ. :)

Monsta
28-01-12, 20:40
Ας δούμε άλλη μια φορά αυτό το epic βιντεάκι γιατί μ έχει φουντώσει ο Νίκος...


https://www.youtube.com/watch?v=2CbblebONpg

doctore
28-01-12, 20:52
Πρώτη βόλτα σήμερα μετά από σχεδόν τρία χρόνια......και όπως είπε και ο πολύ καλός φίλος chief, ένα Μ (καλοδιατηρημενο) δε γερναει ποτέ.....an M is always an M......big chief πόσο δίκιο έχεις. Δεν ξέρω πως είναι το F10 αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι η ροπή και ο ήχος του πενταλιτρου E39 εξακολουθούν να προσφέρουν μια ξεχωριστή αίσθηση. Lovin it.!

Έτσι έτσι

katsaraios
28-01-12, 23:49
Εώς αρχές του 2009 που το είδα για τελευταία φορά ήταν σε άψογη κατάσταση. Ελπίζω να το διατηρεί έτσι ακόμα.
Πήγα σήμερα από τη Βουλα στην Καντζα και ως κλασσικος ψυχακιας αντί να πάω από Αττικη οδό πήγα μέσα από το Κορωπι και την Παιανια για να το χαζευω στις βιτρίνες και να τις ακούω να τρίζουν από τις supersprint με τρίτη και 1,000 στροφές.....

μπραβο Νικο πολυ χαιρομαι που δεν το πουλησες και μπορεις να πυροβολας και παλι !!!

stefm5
29-01-12, 19:15
να το χαίρεσαι με όποιον τρόπο μπορείς :original:
σου εύχομαι κάποια στιγμή να κρατήσεις εσύ το τιμόνι....
όσο για την αισθητική...κάθε φορά που την κοιτάζω στο γκαράζ σκιρτάει η καρδιά μου thumb