PDA

Επιστροφή στο Forum : USB σε MK3



Thomelef
23-01-12, 15:23
είναι δυνατόν να βγεί usb έξοδος στο εργοστασιακό ΜΚ3 με 16:9 οθόνη???
και αν ναι, μπορεί να αναγνωρίσει ΜΡ3 σε μορφή φακέλων, ή θα πρέπει να είναι χύμα τα τραγούδια χωρίς φακέλους...
γνωρίζει κανείς ρε παιδιά???
:original: :original: :original: :original: :original:

fast-enough
23-01-12, 16:37
Dension Gateway. https://www.dension.com/

Thomelef
23-01-12, 16:49
ενδιαφέρον, αλλά αυτό που ψάχνω είναι αν μπορεί να βγεί έξοδος απο την μαμά πηγή με καλώδιο, που να κουμπώνει usb stick.
πχ. μέσα στο ντουλαπάκι, ή κάτω απο τον τεμπέλη, αλλά καλώδιο απευθείας απο την μαμά πηγή.

m-power_01
23-01-12, 16:59
Μπορει το αναγνωρίζει σαν σιντιερα. Καταργείται η σιντιερα όμως

Thomelef
23-01-12, 17:05
Μπορει το αναγνωρίζει σαν σιντιερα. Καταργείται η σιντιερα όμως

δεν με πειράζει καθόλου αυτό...έτσι και αλλιώς, για να καταργήσω την σιντιέρα θέλω να το κάνω αυτό. πολύ δύσχρηστη ρε γμτ.
τουλάχιστο να ήταν ΜΚ4, να έβαζα dvd. είναι όμως το ΜΚ3 και παίρνει cd.

gyiama
23-01-12, 17:11
δεν παιζει ρολο τι ειναι ρε Θωμα το μκ3-4 ειναι μονο για το ναβι δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο

Thomelef
23-01-12, 18:03
τελικά γίνεται αυτό που ρωτάω, ή πάπαλα???

gyiama
23-01-12, 19:47
το κολποπου λεει ο Σουρος δεν το ξερω(δλδ να βαλεις στην εισοδο της σιντιερας usb.και αν μπει πως θα το διαβαζει).σαν audio in γινεται αλλα θα παιζει απ το mp3 player που θα συνδεσεις.αλλιως μονο με το dension πιο πανω το οποιο συνδεεται στην θεση της cdιερας και διαβαζει κανονικα υποτιτλους τραγουδια κλπ.συνδεεται και με i pod και audio in.εγω θα σου προτεινα να παρεις μια 6δισκη σιντιερα που να παιζει mp3 να της βαλεις 6 σιντακια με mp3 και εισαι ''κουκλος'' ενα καρο τραγουδια θα εχεις

giannis_compact
23-01-12, 19:54
το κολποπου λεει ο Σουρος δεν το ξερω(δλδ να βαλεις στην εισοδο της σιντιερας usb.και αν μπει πως θα το διαβαζει).σαν audio in γινεται αλλα θα παιζει απ το mp3 player που θα συνδεσεις.αλλιως μονο με το dension πιο πανω το οποιο συνδεεται στην θεση της cdιερας και διαβαζει κανονικα υποτιτλους τραγουδια κλπ.συνδεεται και με i pod και audio in.εγω θα σου προτεινα να παρεις μια 6δισκη σιντιερα που να παιζει mp3 να της βαλεις 6 σιντακια με mp3 και εισαι ''κουκλος'' ενα καρο τραγουδια θα εχεις

Εγώ έχω σιντιέρα ΜΡ3 και δε χρειάζομαι usb και τέτοια...
Είχα πάρει κάποτε μια Μ@λ@κι@ αλλά δε διάβαζε καλά και το πούλησα!

fast-enough
24-01-12, 01:02
δεν με πειράζει καθόλου αυτό...έτσι και αλλιώς, για να καταργήσω την σιντιέρα θέλω να το κάνω αυτό. πολύ δύσχρηστη ρε γμτ.
τουλάχιστο να ήταν ΜΚ4, να έβαζα dvd. είναι όμως το ΜΚ3 και παίρνει cd.

Το Dension που έχω τοποθετήσει παίζει και μαζί με την cdιέρα με το κατάλληλο ρελέ.
Είχε γίνει ένα group buy, πιθανόν στο άλλο φόρουμ. Αν θες λεπτομέρειες σου στέλνω ένα πμ με στοιχεία.
Συνδέω iPod, iPhone και USB. Άλλη λύση δεν ξέρω, πέρα από το τελευταίο Bluetooth module που συνδέεται με το BM54 αν δεν κάνω λάθος...

Thomelef
24-01-12, 08:15
Το Dension που έχω τοποθετήσει παίζει και μαζί με την cdιέρα με το κατάλληλο ρελέ.
Είχε γίνει ένα group buy, πιθανόν στο άλλο φόρουμ. Αν θες λεπτομέρειες σου στέλνω ένα πμ με στοιχεία.
Συνδέω iPod, iPhone και USB. Άλλη λύση δεν ξέρω, πέρα από το τελευταίο Bluetooth module που συνδέεται με το BM54 αν δεν κάνω λάθος...

στείλε αν μπορείς σε παρακαλώ ρε φίλε.
και αν υπάρχει λινκ με ακριβώς αυτό το οποίο έχεις βάλει στο αμάξι σου.
ευχαριστώ πολύ.:original:

fast-enough
24-01-12, 09:07
στείλε αν μπορείς σε παρακαλώ ρε φίλε.
και αν υπάρχει λινκ με ακριβώς αυτό το οποίο έχεις βάλει στο αμάξι σου.
ευχαριστώ πολύ.:original:

Καλημέρα σου στέλνω με πμ το κινητό του Αντώνη, που έχει μαγαζί που είχε εξυπηρετήσει το group buy.
Εγώ έχω αυτό https://www.dension.com/product/iPod-iPhone-car-adapters/gateway-300

Δες εδώ τη λίστα συμβατότητας https://www.dension.com/sites/default/files/car-compatibility/bmw_02_12_11.pdf

NICK_M3
24-01-12, 10:50
δεν ξέρω το παληκάρι που μου φτιάχνει τα "ηχου" θέματα τι εβαλε αλλα κάτι έβαλε και παίζει το stickακι κανονικότατα με φακέλους και καθε φάκελος 99 τραγούδια...
όπως και με την κάμερα για πίσω κάτι άλλο έβαλε κ παίζει rearview camera στο Μτρίο....
συμπέρασμα : γίνεται...:thefinger: