PDA

Επιστροφή στο Forum : Σε μαγικό χαλί....



gant
21-01-12, 10:30
Με 357 χλμ λες και κινείται σε μαγικό χαλί, κανένας κραδασμός!

https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=456440&cid=12

Christos 330
21-01-12, 11:17
Αρμα !!!!

Μεχρι 330 εχω παει και η ενταση ηταν μεγαλη !!!

Τωρα στα 360 τι να πω ; ; ;

VanVIC
21-01-12, 11:21
Αρμα !!!!

Μεχρι 330 εχω παει και η ενταση ηταν μεγαλη !!!

...

Συμπέθερε η σχέση με τον αριθμό 330 φαίνεται πως είναι σχέση ζωής... :whistle:

Christos 330
21-01-12, 11:28
Συμπέθερε η σχέση με τον αριθμό 330 φαίνεται πως είναι σχέση ζωής... :whistle:

Δεν νομιζω να μου φυγει κιολας !!!

Μεχρι και η ημερομηνια γεννησεως μου ειναι 30-3-83 απο εκει φανηκε

συμπεθερε !!!

:rally::rally::rally: !!!!

VanVIC
21-01-12, 11:32
Αρμα !!!!

Μεχρι 330 εχω παει και η ενταση ηταν μεγαλη !!!

Τωρα στα 360 τι να πω ; ; ;


Συμπέθερε η σχέση με τον αριθμό 330 φαίνεται πως είναι σχέση ζωής... :whistle:


Δεν νομιζω να μου φυγει κιολας !!!

Μεχρι και η ημερομηνια γεννησεως μου ειναι 30-3-83 απο εκει φανηκε

συμπεθερε !!!

:rally::rally::rally: !!!!


να θυμηθώ πόσες πινακίδες κυκλοφορίας είχες με τον αριθμό 330 ?!

Christos 330
21-01-12, 11:39
να θυμηθώ πόσες πινακίδες κυκλοφορίας είχες με τον αριθμό 330 ?!

Οκ φτανει . . .

χαχαχαααχα !!!!!

sierra
21-01-12, 12:35
Με 357 χλμ λες και κινείται σε μαγικό χαλί, κανένας κραδασμός!

https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=456440&cid=12

Σωστά. Αλλά παρατηρήσατε πως έκαναν δεξιά για να περάσει; Που τέτοια στην Ελλάδα απο τους έλληνες οδηγούς. Συμφωνείτε; thumb

120ie87
21-01-12, 12:57
^ συμφωνώ απόλυτα Πάνο!

aristent
21-01-12, 13:26
Οταν ακουει καποιος για autoban εχω την εντυπωση οτι θα περιμενε να δει τουλαχιστον 3!!!! λωριδες + 1!!! βοηθητικη....ομως αυτο δεν συμβαινει και τελικα δεν ξερω εαν η επιλογη τους αυτη τελικα ειναι καλυτερη, αφου θεωρητικα και ουσιαστικα ειναι απο τους πιο ασφαλεις δρομους και μαλιστα με ελευθερο οριο ταχυτητας σε αρκετα τμηματα(δεν ειναι παντου...)

...πιθανον να ειναι αρκετα φαρδια η καθε λωριδα με αρκετα περιθωρια διωρθωσης, αφου φιλος που πατησε τα 330χιλ., λεει οτι ο δρομος "στενευει"απιστευτα σε τετοια ταχυτητα.thumb

Οσο για την //Μ5?....και δη G-Power?.... τα γνωστα: :tt1: :worthy:

nikos valvetronic
21-01-12, 17:05
Δεν νομιζω να μου φυγει κιολας !!!

Μεχρι και η ημερομηνια γεννησεως μου ειναι 30-3-83 απο εκει φανηκε

συμπεθερε !!!

:rally::rally::rally: !!!!


Λοιπόν φίλε αυτό είναι το στεγνωτήριο μας.Ήταν ο μόνος τρόπος για να
έχω και εγώ ενα Ε46 30άρι !!!! Το εργαλείο είναι γερμανικό (SIEMENS)
και είναι το μοναδικό 46άρι με μπουτόν εκκίνησης.Αν θέλεις Χρήστο στο
πουλάω,είναι μια καλή βάση για να ξεκινήσεις να κάνεις προίκα !!!!



https://i1126.photobucket.com/albums/l610/NikosValvetronic/Photo-0132.jpg

Περιττό να πω ότι μάλωνα με την γυναίκα μου στο μαγαζί για να πάρουμε
αυτό.Ο πωλητής μας κοιτούσε χωρίς να βγ'αζει νόημα:th_Laie_67-1:

nikos valvetronic
21-01-12, 17:06
Γιώργο ωραίο βίντεο σε πιάνει ανατριχίλα !

pilot
21-01-12, 23:40
Οταν ακουει καποιος για autoban εχω την εντυπωση οτι θα περιμενε να δει τουλαχιστον 3!!!! λωριδες + 1!!! βοηθητικη....ομως αυτο δεν συμβαινει και τελικα δεν ξερω εαν η επιλογη τους αυτη τελικα ειναι καλυτερη, αφου θεωρητικα και ουσιαστικα ειναι απο τους πιο ασφαλεις δρομους και μαλιστα με ελευθερο οριο ταχυτητας σε αρκετα τμηματα(δεν ειναι παντου...)

...πιθανον να ειναι αρκετα φαρδια η καθε λωριδα με αρκετα περιθωρια διωρθωσης, αφου φιλος που πατησε τα 330χιλ., λεει οτι ο δρομος "στενευει"απιστευτα σε τετοια ταχυτητα.thumb

Οσο για την //Μ5?....και δη G-Power?.... τα γνωστα: :tt1: :worthy:

Αυτό πάλι εγώ δεν το έχω νοιώσει ποτέ ρε παίδες..

alexk
22-01-12, 08:23
Αυτό πάλι εγώ δεν το έχω νοιώσει ποτέ ρε παίδες..

Ούτε εγώ.

PANOS-E60
22-01-12, 08:59
προσέξατε ότι ο τύπος ακόμα και με 300 στο κοντέρ, όταν βρίσκει κενή τη δεξιά λωρίδα, πίανει δεξιά ? Αυτό σημαίνει κουλτούρα ευρωπαίου οδηγού, πάντα θα υπάρχει κάποιος ταχύτερος ! thumb

Atsa linos
22-01-12, 10:20
Εντελως ενημερωτικα στα κοματια της autoban που εχει ελευθερο οριο ταχυτητας δεξια και απο τις δυο πλευρες υπαρχουν πανω απο 2 μετρα στηθαια κλεισμενα για το ενδεχομενο μην βγει καποιο αγριο ζωο,
Αρα προσβαση δεν εχει ουτε αλεπου,,,,και φυσικα δεν υπαρουν εξοδοι εισοδοι εκει νιωθεις οτι εισαι σε πιστα!!!

Atsa linos
22-01-12, 10:21
υπαρχουν**

kwstantinos
22-01-12, 14:22
παιδιά όντος είναι δαμμάρα από εμπύρια του πάτερα μου 16 χρόνια γερμάνια από τοι μου είχε πει ένα μ5 είχε σαν τελευταίο αμάξι είναι χαρά τον γρήγορων εκεί ου έλεγε ο πατέρας μου ότι πήγαινε 250 260 και τον πέρναγαν ακόμα ποιο γρήγορα αμάξια φερραρι πορσε αρκετά πολύ ποιο γρήγορα αλά ρε παιδιά εκεί κάνουν στην Άκρη γιατί ξέρουν ότι στα κομμάτια που είναι ελεύθερο το όριο ξέρουν ότι κάποιος θα το εκμεταλλευτεί εγώ στην Ελλάδα γιατί να κάνω στην εθνική στην Άκρη όταν πάω με 200 και έρχεται ο μάγκας με 250 και ενώ πρέπει να δει αν κάνω στην Άκρη αρχίζει και ανάβει όλα τα φώτα και με στραβώνει? υπάρχουν πόλοι τέτοιοι που το παίζουν σουμαχερ επειδή έχουν 500 άλογα από κάτω από το καπό άλα δε μπορείς να τρομοκρατείς σε μια εθνική που πας με 200 και κινδυνεύεις τους αλόης οδηγούς επειδή εσύ την είδες τσάμπα μάγκας. εγώ πόλη σπάνια να ανάψω τα φώτα σε κάποιον αν δω ότι πάει ποιο αργά κάνω υπομονή μέχρι αν κάνει στην Άκρη και δεν του σπάω τα νευρά με τα φώτα και της κόρνες

120ie87
22-01-12, 14:33
^ η αριστερή λωρίδα είναι μόνο για προσπεράσεις, και με 200χλμ/ωρα να πηγαίνεις δεν πρέπει να την χρησιμοποιείς αν δεν κάνεις προσπέραση.

(αφού προσπεράσεις, ΑΚΑΡΙΑΙΑ επανερχεσαι στην δεξιά - ποιος είπε ότι πρεπει να πηγαινεις στην αριστερη επειδη πηγαινεις με 200?)

120ie87
22-01-12, 14:40
παιδιά όντος είναι δαμμάρα από εμπύρια του πάτερα μου 16 χρόνια γερμάνια από τοι μου είχε πει ένα μ5 είχε σαν τελευταίο αμάξι είναι χαρά τον γρήγορων εκεί ου έλεγε ο πατέρας μου ότι πήγαινε 250 260 και τον πέρναγαν ακόμα ποιο γρήγορα αμάξια φερραρι πορσε αρκετά πολύ ποιο γρήγορα αλά ρε παιδιά εκεί κάνουν στην Άκρη γιατί ξέρουν ότι στα κομμάτια που είναι ελεύθερο το όριο ξέρουν ότι κάποιος θα το εκμεταλλευτεί εγώ στην Ελλάδα γιατί να κάνω στην εθνική στην Άκρη όταν πάω με 200 και έρχεται ο μάγκας με 250 και ενώ πρέπει να δει αν κάνω στην Άκρη αρχίζει και ανάβει όλα τα φώτα και με στραβώνει? υπάρχουν πόλοι τέτοιοι που το παίζουν σουμαχερ επειδή έχουν 500 άλογα από κάτω από το καπό άλα δε μπορείς να τρομοκρατείς σε μια εθνική που πας με 200 και κινδυνεύεις τους αλόης οδηγούς επειδή εσύ την είδες τσάμπα μάγκας. εγώ πόλη σπάνια να ανάψω τα φώτα σε κάποιον αν δω ότι πάει ποιο αργά κάνω υπομονή μέχρι αν κάνει στην Άκρη και δεν του σπάω τα νευρά με τα φώτα και της κόρνες



?????????? !!!!!!!!!!!!



δεν αλλάζει η χώρα με τίποτα ρε παιδιά........

kwstantinos
22-01-12, 15:08
ναι αλα σε ποιον δυνει το δυκεωμα να πυγενει με οσ αγουσταρει?/ 120 δεν εχει ωριο?/ αυτο που λες ειναι σωστο αλα κια αυτος που πυγενει με 300 δενε χει δικιο το ωριο ειναι 120 οποτε πρπει ανκανει προσπεραση εμ 120 στην αρηστερη και να ξαναμπενεισ στην δεξια κανω λαθος?/

panos90
22-01-12, 16:04
οριο στον επαρχιακο δρομο για αραχωβα -> 90

οριο στον περιφερειακο αττικης οδου (3 λωριδες+λεα/κατευθυνση) -> 70

pilot
22-01-12, 22:59
Ούτε εγώ.

μάλλον έχουμε συνηθίσει απο τα 1000ρια..:warriorsmiley:

Lambros46
22-01-12, 23:02
ναι αλα σε ποιον δυνει το δυκεωμα να πυγενει με οσ αγουσταρει?/ 120 δεν εχει ωριο?/ αυτο που λες ειναι σωστο αλα κια αυτος που πυγενει με 300 δενε χει δικιο το ωριο ειναι 120 οποτε πρπει ανκανει προσπεραση εμ 120 στην αρηστερη και να ξαναμπενεισ στην δεξια κανω λαθος?/

:shok::shok::shok: Πρόσεχε βρε Κωσταντίνε λίγο την ορθογραφία...Γράφε πιο σιγά άμα είναι να μην κάνεις λάθη.Σε ευχαριστώ thumb

panos90
22-01-12, 23:18
ειναι ενας αριστερη με μια 116i και προσπερναει ενα prius που βρισκεται στην μεσαια και πισω απο την 116i ερχεται πλακωμενη μια φερραρι να τους προσπαρασει πακετο.

ποιος εχει δικιο? :D

Lambros46
23-01-12, 00:07
Δίκιο έχει Ο Γιωργάρας που κυνηγάει τη φεράρι προφυλακτήρα με προφυλακτήρα,της αναβοσβήνει τα φώτα και αυτή δεν κάνει στην άκρη!

sierra
23-01-12, 00:24
thumb
ναι αλα σε ποιον δυνει το δυκεωμα να πυγενει με οσ αγουσταρει?/ 120 δεν εχει ωριο?/ αυτο που λες ειναι σωστο αλα κια αυτος που πυγενει με 300 δενε χει δικιο το ωριο ειναι 120 οποτε πρπει ανκανει προσπεραση εμ 120 στην αρηστερη και να ξαναμπενεισ στην δεξια κανω λαθος?/

Κωνσταντίνε δεν μας τα λες καλά. Οπως εσύ λες ότι πας με 200 στην αριστερή γιατί να μην σε περάσει ο άλλος που πάει με 250. Από όπου πέρνεις εσύ το δικαίωμα να πηγαίνεις με 200 με όριο τα 120 πέρνει και αυτός με τα 250. Εξ΄άλλου σκέψου λίγο ότι το να εκνευρήσεις τον άλλον με το να μην του ανοίγεις το δρόμο μπορεί να γίνει καταστροφικό και για σένα και για άλλους γιατί επάνω στα νεύρα του θα κάνει καμιά λαλακία και τότε κλάφτα Χαράλαμπε. Αυτοί που πάνε αριστερά και δεν ανοίγουν το δρόμο για μένα είναι κομπλεξικοί και καθηστεριμένοι στο μυαλό. Ποτέ δεν πήγα αριστερή εαν δεν ήταν να προσπεράσω. Και μην ξεχνάς ότι πάντα θα υπάρχει κάποιος με πιό δυνατό αυτοκίνητο απο το δικό σου και δεν έχεις το δικαίωμα να τον εμποδίζης. Με αυτήν την νοοτροπεία έχει η Έλλάδα τα πρωτεία στα δυστυχήματα. Με συγχωρείς που τα λέω έτσι αλλά οδηγώ από τα 18μου είμαι 56 και δεν έχω κάνει γραντζουνιά σε κανένα αμάξι μου μέτρα πόσα χρόνια είναι και πόσα χιλιόμετρα έχω στην πλάτη μου... thumb

kwstantinos
23-01-12, 01:25
άλω προσπαθώ να πω λέω ότι έχω κάνει προσπέραση και πάω με αρκετά χιλιομετρά και έχω αφαιρεθεί ρε παιδί μου και έρχεται ο άλλος με πολλά περισσότερα χιλιόμετρα και αντί να περιμένει να το δω και να κάνω στην Άκρη αρχίζει και ανάβει τα φώτα και σφυράει αυτό δε είναι κάπως?/ ας περιμένει λίγο να τον δω και μ ετα ας ενεργήσει άλα δεν μπορώ εγώ να είμαι συνδεδεμένος με αυτόν επειδή πάει με 250 . και κάτι αλό ας πηγαίνουμε όλοι στην αριστερή με 120 και ούτε με 150 200 300 και αν την χρησιμοποιούμε μόνο για προσπέραση αυτό είναι το σωστό για την Ελλάδα έτσι δε είναι?/ αλά όταν ο άλλος ξεκινάει από σπίτι του και μπεν ει αριστερή και πάει με 250 και δεν αλλάζει λωρίδα να μην έχει την απαίτηση μέσα σε κλάσματα να τον δω και να κάνω στην Άκρη επειδή το είδε γρήγορος μάγκας αυτός που έχει 500 άλογα ας έχει υπομονή λέω εγώ έχει τύχη να πηγαίνω με διακόσια να έχω αμάξι ποιο αργό μπροστά και αν μην ανάβω φώτα άπλα περιμένω αν δεν κάνει στην Άκρη μπαίνω στην δεξιά ανοίγω λίγο και ξαναμπαίνω στην δεξιά

sierra
23-01-12, 01:37
Κανονικα Κωνσταντίνε πρέπει να κοιτάς τους καθρέπτες σου συνέχεια για να έχεις μια άποψη του τι συμβαίνει πίσω σου ανα πάσα στιγμή. Το ότι αφαιρέθηκες δεν λέει γιατί είναι μείον στην οδήγηση. Αυτός που σου αναβοσβύνη τα φώτα δεν ήρθε ξαφνικά αλλά σε πλησίασε σιγά σιγά οπότε αν είσαι αφοσιωμένος στην οδήγηση θα τον έχεις δει από μακριά και θα του έχεις ανοίξει τον δρόμο. Και να μην ξεχνάς ότι να κάνεις αλλαγή σε λωρίδα με 200 ή 250 είναι λιγάκι επικίνδυνο... thumb

kwstantinos
23-01-12, 01:43
ναι αλα και αν πυγενεις σ εαυτους τουσ δρομου 200 και 250 παλη ειναι επικινδινο ρε παιδια δεν εχει τυχει καποιος να κατσει ποτε στην αρηστερη λωρηδα και να ερχετε ο αλοσ με 100 χιλιμετρα παραπανω και να θελει να εξαφανυστεισ απο το δρομο για να περασει και αν μυν εχει υπομωνη ελεος
στην ελλαδα ειμαστε και εσεις και εγω ελληνας ειμαι. να μυν πυγενει με 250 σε τετιους δρομου γιατι η ταχητιτα σκωτονει και οχι αν εγω πυγενω με 120 στην αρηστερη

Konstantinos E60
23-01-12, 07:22
ναι αλα και αν πυγενεις σ εαυτους τουσ δρομου 200 και 250 παλη ειναι επικινδινο ρε παιδια δεν εχει τυχει καποιος να κατσει ποτε στην αρηστερη λωρηδα και να ερχετε ο αλοσ με 100 χιλιμετρα παραπανω και να θελει να εξαφανυστεισ απο το δρομο για να περασει και αν μυν εχει υπομωνη ελεος
στην ελλαδα ειμαστε και εσεις και εγω ελληνας ειμαι. να μυν πυγενει με 250 σε τετιους δρομου γιατι η ταχητιτα σκωτονει και οχι αν εγω πυγενω με 120 στην αρηστερη

Συνονόματε κάνε κάτι με την ορθογραφία !! :original:

sierra
23-01-12, 07:24
Στο ότι δεν έχουμε δρόμους για τόσα χιλιόμετρα έχεις δίκιο. Επειδή όμως θα κάνει περισσότερο κακό με το να τον κρατάς πίσω, τον αφήνεις να φύγη και είσαι ήσυχος. Άστον να σκοτωθή άμα θέλει...

katsaraios
23-01-12, 07:52
Εδω ρε παιδια πας για διοδια και σου κολαει ο τσαμπατζης με το Μ3 να περασει τζαμπε,εσεις περιμενετε να κανει ο Ελληνας (ειδικα ο οδηγος του Σαββατοκυριακου) δεξια στην εθνικη??
Τιποτα σου λεει εκει θα σε εχω ρε να πηξεις ,περνα απο δεξια αμα θες..

Οσο για τις autobahn εχουν τετοια χαραξη που δεν καταλαβαινεις οτι κανει καμπυλη ο δρομος ,καθαριζονται σχολαστικα για καλυτερη ορατοτητα ακομα και τα κεντρικα φυτα (μην γελασετε ελατε μια βολτα απο Λ.Κυμης προς Γαλατσι και αν πριν το αλσος εχετε ορατοτητα απο τα κλαδια που μπαινουν στον δρομο τα λεμε) τα μπαλωματα ειναι ελαχιστα και κυριολεκτικα αλφαδιασμενα με τον ταπητα για να μην χανεις προσφυση,η δε αστυνομευση και η αμεσοτητα σε παραβασεις ειναι για σεμιναρια...
Μετα η παιδεια και η νοοτροπια του Γερμανου οδηγου ειναι στην κατευθυνση της συντηρητικης οδηγησης
Ενα αλλο παραδειγμα σε εισοδους απο μικροτερους δρομους σε autobahn οσοι κινουντα στα δεξια της autobahn αν δεν εχουν αριστερα οχημα να ερχετε βγαζουν φλας και ανοιγονται αριστερα να βοηθησουν το εισερχομενο αμαξι στην autobahn
Αντιστοιχα ελατε 10 φορες μαζι μου στην εισοδο επι της Λ.Κηφισιας απο τον παραδρομο της εξοδου της Σ.Λουη οπου κανεις δεν κοβει να σε αφησει να μπεις και ας ειναι και αδειος ο δρομος αριστερα του..

fanisk
23-01-12, 09:08
Η αριστερη ειναι για προσπεραση. Δεν ειναι για τσουλημα, για βολτα, για να "αφαιρεθεις". Το οριο ειναι 120 αλλα αν πηγαινεις με 200 στην αριστερη μονιμως, καλα κανει ο απο πισω και σου παιζει τα φωτα μηηηηηηπως και θυμηθεις να μπεις στη ΣΩΣΤΗ λωριδα.

Και αν δεν ερχεται κανεις πισω, ακομη και αν δεν κανεις αμεσως δεξια μετα, πρεπει να κοιτας τον καθρεπτη σου και μολις δεις καποιον να ερχεται κανεις δεξια.

Ειμαι με τις ωρες μου, αλλες φορες περιμενω μηπως κανουν δεξια και αλλες αρχιζω τα φωτα απο πολυ μακρια, μερικοι απαραδεκτοι ομως μενουν αριστερα και ας παιζεις τα φωτα 1 χλμ πριν κολλησεις πισω τους..

Οποιος μενει στην αριστερη μονιμα ας παει autobahn να τον περασουν σουβλακι :hystericalbs1: Ο δρομος ειναι φανταστικος, ακομη και οι λωριδες σε ενημερωνουν για την αλλαγη λωριδας. Στα σημεια χωρις οριο το αγχος σου δεν ειναι με ποσα πας, αλλα να κοιτας συνεχως πισω μηπως ερχεται αλλος.

Πριν οδηγησω εκει 1η φορα διαβαζα για τα ανυπαρκτα ορια και ελεγα πςςςςςςςς μαγεια.. οταν πηγα δεν το χαρηκα οσο φανταζομουν. Κανεις κινηση να προσπερασεις και καπακι ερχεται αλλος πιο γρηγορος απο πισω. Κοιτας συνεχως πισω μη τυχον και κλεισεις κανεναν. Αυτο στα σημεια με "κινηση", σε κατι αλλα ειναι υπεροχος ο δρομος.

Θυμαμαι ηθελα να το βγαλω σερι Μοναχο-Ιταλια χωρις μεγαλη σταση, ο πατερας μου ελεγε να σταματησουμε για υπνο και εγω ελεγα "ελα παμε το εχουμε". Πολυ ξεκουραστος δρομος.. πιο γρηγορα κουραζεσαι και αγχωνεσαι στο Αθηνα-Πατρα παρα εκει.

Ξυπνατε Ελληναρες!! Η αριστερη ειναι για προσπεραση, η ΛΕΑ για βοηθεια και προσβαση, τα προβολακια για την ομιχλη και οχι για cruising στη παραλιακη..

kwstantinos
23-01-12, 13:15
ξυπνατε ελληνες το οριο ειναι 120 για εσεα του ς πολυ γρηγορους δεξια λωρηδα κανουνμε προσπεραση με 120 στη αριστερη και ξαναμπενουμε στην δεξια οταν ολοι θα πυγενουν με 120 τοτε και εγω θα κανω στην ακρη με τουσ ωδηγαρεσ που εχουν αλογα και νωμηζουν οτι ειναι καπιοι

kwstantinos
23-01-12, 13:21
ξυπνάτε Έλληνες το Όριο είναι 120 για εσάς τους πολύ γρήγορους καθόμαστε δεξιά λωρίδα κάνουμε προσπέραση με 120 στη αριστερή και ξαναμπαίνουμε στην δέξια όταν όλοι θα πηγαίνουν με 120 τότε και εγώ θα κάνω στην Άκρη με τους οδηγαρες που έχουν άλογα και νομίζουν ότι είναι κάποιοι και ότι είναι δικός τους ο δρόμος και παίζουν με τα φώτα η υπερβολική ταχύτητα σκοτώνει

fanisk
23-01-12, 13:36
ξυπνάτε Έλληνες το Όριο είναι 120 για εσάς τους πολύ γρήγορους καθόμαστε δεξιά λωρίδα κάνουμε προσπέραση με 120 στη αριστερή και ξαναμπαίνουμε στην δέξια όταν όλοι θα πηγαίνουν με 120 τότε και εγώ θα κάνω στην Άκρη με τους οδηγαρες που έχουν άλογα και νομίζουν ότι είναι κάποιοι και ότι είναι δικός τους ο δρόμος και παίζουν με τα φώτα η υπερβολική ταχύτητα σκοτώνει

Φτιαξε το καθρεφτη αμεσα τοτε, εχεις να φας μεγαλη σκαλα.. :hystericalbs1:

Η υπερβολικη ταχυτητα στα λαθος σημεια σκοτωνει, σκοτωνει ομως και αυτος που δεν κινειται συμφωνα με τη ροη των αλλων. Αν πηγαινεις με 100 στη μεσαια λωριδα και δεξια-αριστερα σε περνουν με 150, δημιουργεις προβλημα. Κατσε δεξια και ασε αυτον που τρεχει, να σε προσπερασει απο αριστερα οπως οριζει ο ΚΟΚ.

Υπαρχουν ενα σωρο λογοι που καποιος τρεχει στο δρομο. Αργησε, βιαζεται, πεθαινει καποιος, ξεκαυλωνει, κ.α Αφου δεν εισαι αστυνομικος, δεν κανεις κουμαντο στη τσεπη του, δεν θα παρουν τις δικες σου πινακιδες.. κανε δεξια και αστον να φυγει, και ενοχλεις που παραμενεις στην αριστερη χωρις λογο, και εχεις το αγχος μηπως ο απο πισω ειναι ενταξει ή εχει κατεβασει 1 μπουκαλι και δεν φρεναρει καν. Με το να μεινεις στην αριστερη δεν κερδιζεις τιποτα. Περισσοτερα εχεις να χασεις!

Ευκολα λες "δεν κανω δεξια" θα ηθελα να σε δω αν σου ερθει πατημενη νταλικα απο πισω (ναι υπαρχουν και μερικοι τετοιοι δολοφονοι που μπαινουν στην αριστερη), κανεις δεξια ή θα γινεις τροπετο? :whistle:

120ie87
23-01-12, 13:41
Νέος Κώδικας Οδικής κυκλοφορίας: όταν ο Kwnstantinos πηγαίνει με 200 στην αριστερή λωρίδα* ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να τον προσπεράσει ή να του ανάψει φώτα κανένας** (ούτε ο Τσακ Νόρις)


:hystericalbs1:



*για όλους τους άλλους ισχύει το όριο των 120χλμ/ώρα


**ο νόμος αυτός θα αλλάξει όταν όλοι θα κινούνται με 120χλμ/ώρα



:hystericalbs1:

kwstantinos
23-01-12, 13:43
τεσπα δεν βγάζει πουθενά εγώ έχω την γνώμη μου αυτοί που θέλουν να πάνε με 200 και 250 να πάνε στην πίστα ο δρόμος και ο κοκ ορίζει 120 τώρα διαφέρουν οι γνώμες

fanisk
23-01-12, 13:45
τεσπα δεν βγάζει πουθενά εγώ έχω την γνώμη μου αυτοί που θέλουν να πάνε με 200 και 250 να πάνε στην πίστα ο δρόμος και ο κοκ ορίζει 120 τώρα διαφέρουν οι γνώμες

Καλα τα λες, ο ΚΟΚ επισης οριζει οτι η αριστερη ειναι για προσπερασμα thumb

120ie87
23-01-12, 13:51
παιδιά όντος είναι δαμμάρα από εμπύρια του πάτερα μου 16 χρόνια γερμάνια από τοι μου είχε πει ένα μ5 είχε σαν τελευταίο αμάξι είναι χαρά τον γρήγορων εκεί ου έλεγε ο πατέρας μου ότι πήγαινε 250 260 και τον πέρναγαν ακόμα ποιο γρήγορα αμάξια φερραρι πορσε αρκετά πολύ ποιο γρήγορα αλά ρε παιδιά εκεί κάνουν στην Άκρη γιατί ξέρουν ότι στα κομμάτια που είναι ελεύθερο το όριο ξέρουν ότι κάποιος θα το εκμεταλλευτεί εγώ στην Ελλάδα γιατί να κάνω στην εθνική στην Άκρη όταν πάω με 200 και έρχεται ο μάγκας με 250 και ενώ πρέπει να δει αν κάνω στην Άκρη αρχίζει και ανάβει όλα τα φώτα και με στραβώνει? υπάρχουν πόλοι τέτοιοι που το παίζουν σουμαχερ επειδή έχουν 500 άλογα από κάτω από το καπό άλα δε μπορείς να τρομοκρατείς σε μια εθνική που πας με 200 και κινδυνεύεις τους αλόης οδηγούς επειδή εσύ την είδες τσάμπα μάγκας. εγώ πόλη σπάνια να ανάψω τα φώτα σε κάποιον αν δω ότι πάει ποιο αργά κάνω υπομονή μέχρι αν κάνει στην Άκρη και δεν του σπάω τα νευρά με τα φώτα και της κόρνες



Κωνσταντίνε, μήπως γράφει και κάποιος άλλος από τον λογαριασμό σου?
...Επειδή οι γνώμες ΣΟΥ διίστανται....

:hystericalbs1:

Nikos
23-01-12, 14:01
προσέξατε ότι ο τύπος ακόμα και με 300 στο κοντέρ, όταν βρίσκει κενή τη δεξιά λωρίδα, πίανει δεξιά ? Αυτό σημαίνει κουλτούρα ευρωπαίου οδηγού, πάντα θα υπάρχει κάποιος ταχύτερος ! thumb

Νομιζω οτι απλα κρατιεται στη μεση του δρομου Πανο για να εχει περισσοτερο χωρο απο αριστερα ......αν προσεξεις το κεντρο του αυτοκινητου κινειται πανω στη διαχωριστικη.
Βεβαια το πιο εντυπωσιακο ειναι οτι εχει ελαφρια ομιχλη στην περιοχη και παρολα αυτα δεν πτοειται.......σε πιθανη καραμπολα θα τρωγαμε κανενα G κομπρεσσορα στο κεφαλι στην Πλατεια Συνταγματος.

PANOS-E60
23-01-12, 14:09
Νομιζω οτι απλα κρατιεται στη μεση του δρομου Πανο για να εχει περισσοτερο χωρο απο αριστερα ......αν προσεξεις το κεντρο του αυτοκινητου κινειται πανω στη διαχωριστικη.
Βεβαια το πιο εντυπωσιακο ειναι οτι εχει ελαφρια ομιχλη στην περιοχη και παρολα αυτα δεν πτοειται.......σε πιθανη καραμπολα θα τρωγαμε κανενα G κομπρεσσορα στο κεφαλι στην Πλατεια Συνταγματος.

Ισως το κάνει για το λόγο που λες, ίσως από συνήθεια - κουλτούρα όπως σκέφτηκα εγώ ... και τα δύο πιθανά είναι.

ps χάθηκες ... :original:

Nikos
23-01-12, 14:23
Ισως το κάνει για το λόγο που λες, ίσως από συνήθεια - κουλτούρα όπως σκέφτηκα εγώ ... και τα δύο πιθανά είναι.

ps χάθηκες ... :original:

Ειχα φαει μπαν γιατι προτεινα να κοψουμε την πιττα στις εγκαταστασεις του ΚΚΕ στον Περισσο και να κληρωσουμε μπλουζακια και ροπαλα του ΠΑΜΕ.

BILL007
23-01-12, 14:29
να κληρωσουμε μπλουζακια και ροπαλα του ΠΑΜΕ.

Δια πάσα νόμιμη χρήση... Εγω ως πιο νεος θέλω του Μ.Α.Σ!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

https://4.bp.blogspot.com/_4u-7l8tH4M4/TCfP8jSYucI/AAAAAAAAE5w/9eEPl2exsdQ/s1600/pame-xrysh-aygi.jpg

https://1.bp.blogspot.com/_SFZt0tl-B3U/S-mtD9z2rsI/AAAAAAAAvFU/rF5LcZl-O0o/s400/31363_118297588203811_118293104870926_139654_28230 93_n.jpg

https://2.bp.blogspot.com/-ckv-XY-7rmQ/TqGCDOGOpXI/AAAAAAAAAjM/_vtKjm7jwUw/s1600/pame.jpg

850CSI
23-01-12, 14:49
το οτι δεν τρανταζει ειναι στην ποιοτητα (γυαλι) του δρομου στη γερμανια ειναι οι καλυτεροι δρομοι ταχυτητας στον κοσμο

A8hnaios
23-01-12, 17:29
και μετα απο ολα αυτα ορια,ορθογραφιες, Κ.Ο.Κ,κτλ... εφτασε η ωρα.....
Ο Γιωργαρος στην Aytobahn..

https://www.youtube.com/watch?v=dfcVJmEJSfc
και παρακατω ριχνει σ ενα πετρελαιοκινητο 335

https://www.youtube.com/watch?v=xU1SZ_DS4GY
εδω 300αριζει....

https://www.youtube.com/watch?v=VpvrRB79koU