PDA

Επιστροφή στο Forum : Καιμακτσαλαν



DionisisM5
20-01-12, 11:14
Σχεδιαζω να παω 3ημερο καιμακτσαλαν γνωριζει κανενας απο εσας κατι το οποιο θα ηταν χρησιμο εκτος απο τις ερωτησεις, το οποιο θα βοηθησει!!

1) Εμαθα οτι ειναι καθαρος ο δρομος , ισχυει αυτο?
(Διοτι δεν εχω κανενα ιδως αλυσιδας και δευτερον δεν υπαρχει και λογος να βαλω με 275 πατημα)

2) Γνωριζετε κανενα καλο ΞΕΝΩΝΑ??

Ευχαριστω !!:original:

ΔημήτρηςΜ3
20-01-12, 11:17
Άπο τι άκουσα δεν έχει χιόνι δε ξέρω κατα πόσο είναι αλήθεια
Στον Άγιο Θανάση έχει πολύ πράγμα να διαλέξεις όλα είναι τέλεια

hades7
20-01-12, 11:17
Σχεδιαζω να παω 3ημερο καιμακτσαλαν γνωριζει κανενας απο εσας κατι το οποιο θα ηταν χρησιμο εκτος απο τις ερωτησεις, το οποιο θα βοηθησει!!

1) Εμαθα οτι ειναι καθαρος ο δρομος , ισχυει αυτο?
(Διοτι δεν εχω κανενα ιδως αλυσιδας και δευτερον δεν υπαρχει και λογος να βαλω με 275 πατημα)

2) Γνωριζετε κανενα καλο ΞΕΝΩΝΑ??

Ευχαρηστω !!:original:

Διονυση ψαξου μονο στον παλαιο αγιο αθανασιο εχει παρα πολλους και σε καλες τιμες

DionisisM5
20-01-12, 11:22
Άπο τι άκουσα δεν έχει χιόνι δε ξέρω κατα πόσο είναι αλήθεια
Στον Άγιο Θανάση έχει πολύ πράγμα να διαλέξεις όλα είναι τέλεια

Ωραια και αεγω αυτο ακουσα, τωρα εαν δεν ειναι αληθεια πιστευω να εχεις αγροτικο δημητρη :thumbsup:

DionisisM5
20-01-12, 11:22
Διονυση ψαξου μονο στον παλαιο αγιο αθανασιο εχει παρα πολλους και σε καλες τιμες

Ναι ναι εκει ειχα σκοπο να δω μονο thumb

Konstantinos E60
20-01-12, 11:24
Χωρίς αλυσίδες ή κάτι άλλο που θα σε βοηθούσε στο χιόνι είναι λίγο ριψοκίνδυνο.Το λένε και κακό βουνό!!! Μπορεί να πας με ήλιο και σε 15 λεπτά να μην βλέπεις από την χιονοθυελα.Για κατάλυμα θα σου πω μετά γιατί γράφω από κινητό.

DionisisM5
20-01-12, 11:26
Χωρίς αλυσίδες ή κάτι άλλο που θα σε βοηθούσε στο χιόνι είναι λίγο ριψοκίνδυνο.Το λένε και κακό βουνό!!! Μπορεί να πας με ήλιο και σε 15 λεπτά να μην βλέπεις από την χιονοθυελα.Για κατάλυμα θα σου πω μετά γιατί γράφω από κινητό.

Οκ περιμενω !!

Το πολυ πολυ να καθησω καμια βδομαδα:thumbsup:

Kostas Maras
20-01-12, 12:35
Kαιμακτσαλαν.....το λενε στα τουρκικα και στα ελληνικα που δυστυχως το ξερουν λιγοι λεγεται...Βόρας.......απλά το αναφέρω!

Ptboul
20-01-12, 12:40
Χωρίς αλυσίδες ή κάτι άλλο που θα σε βοηθούσε στο χιόνι είναι λίγο ριψοκίνδυνο.Το λένε και κακό βουνό!!! Μπορεί να πας με ήλιο και σε 15 λεπτά να μην βλέπεις από την χιονοθυελα.

Σιγά το πράγμα. Αυτά είναι απλές καθημερινές καταστάσεις για τον γητευτή του χιονιού και μέλος του φόρουμ 'Ντίνος'.

Ας δει το νήμα και ας καταθέσει τις δικές του απόψεις.

Nino
20-01-12, 12:47
Για να μηνβρεθουμε σε περίεργες καταστάσεις και εμείς αλλα και οι υπόλοιποι που ακόλουθουν στοδρομο μας και δεν φταίνε σε τίποτα, πάντα σε χειμερινό προορισμό πηγαίνουμε κατάλληλα προετοιμασμενοι.

ntinos
20-01-12, 12:51
Σιγά το πράγμα. Αυτά είναι απλές καθημερινές καταστάσεις για τον γητευτή του χιονιού και μέλος του φόρουμ 'Ντίνος'.

Ας δει το νήμα και ας καταθέσει τις δικές του απόψεις.

:original:

Konstantinos E60
20-01-12, 13:01
Εχεις π.μ !

xxxvagos
20-01-12, 14:29
ειδικα με αυτο το πατημα θα πρεπει να παρεις αλυσιδες..
εγω ξεκινησα να παω στο βορα και πουλουσα πνευμα στο πατερα μου που με ελεγε παρε αλυσιδες, εν τελει τις εβαλε αυτος "ετσι" για να τις εχω...στο δρομο εβρεχε και ελεγα τζαμπα παω θα το λιωσει δε θα κανω σκι,
προς το τελος της διαδρομης το γυρισε σε χιονι και οταν εφευγα αν δε ειχα τυχαια τις αλυσιδες στανταρ καπου θα καρφωνα..και ειχα και το κορσακι με 175 πατημα, αν ειχα το bmw ημουν τελειωμενος

εντιτ: για ροομς ψαξε στο ιντερνετ ολοι τα ιδια προσφερουν με διαφορα πχ ενα πρωινο..εγω στου φιλου παω οποτε παω, και μου κανει καλες τιμες σχεδον τζαμπα αλλα ειναι στη κερασια, "αντικρι" απο τον παλιο αγιο αθανασιο

StratosZ4
20-01-12, 14:39
2) Γνωριζετε κανενα καλο ΞΕΝΩΝΑ??

Ευχαρηστω !!:original:

Πηγα πρωτοχρονια για ενα 3ημερο κι εγω και εμεινα σε ενα πολυ ωραιο:

https://www.touristorama.com/entryInfo.php?entryID=2029&language=english

Η τιμη ηταν 130 αν θυμαμαι καλα αλλα για το κλεισαμε στα 100...

Καλα να περασεις:thumbsup:

DionisisM5
20-01-12, 14:40
ειδικα με αυτο το πατημα θα πρεπει να παρεις αλυσιδες..
εγω ξεκινησα να παω στο βορα και πουλουσα πνευμα στο πατερα μου που με ελεγε παρε αλυσιδες, εν τελει τις εβαλε αυτος "ετσι" για να τις εχω...στο δρομο εβρεχε και ελεγα τζαμπα παω θα το λιωσει δε θα κανω σκι,
προς το τελος της διαδρομης το γυρισε σε χιονι και οταν εφευγα αν δε ειχα τυχαια τις αλυσιδες στανταρ καπου θα καρφωνα..και ειχα και το κορσακι με 175 πατημα, αν ειχα το bmw ημουν τελειωμενος

εντιτ: για ροομς ψαξε στο ιντερνετ ολοι τα ιδια προσφερουν με διαφορα πχ ενα πρωινο..εγω στου φιλου παω οποτε παω, και μου κανει καλες τιμες σχεδον τζαμπα αλλα ειναι στη κερασια, "αντικρι" απο τον παλιο αγιο αθανασιο

Εμενα το θεμα ειναι οτι δεν περνει αλησιδες και δεν υπαρχει και περιπτωση να βαλω και να χαλασω τη ζαντα!!!!
Μου φαινεται οτι θα δανιστω αμαξι απο κανενα φιλο μ :original::original:

ΔημήτρηςΜ3
20-01-12, 17:14
Ασε το καιμακ και έλα Ναουσα Αχαχαχ

DionisisM5
20-01-12, 17:18
Ασε το καιμακ και έλα Ναουσα Αχαχαχ

χαχχαχα :D

xxxvagos
20-01-12, 23:54
Εμενα το θεμα ειναι οτι δεν περνει αλησιδες και δεν υπαρχει και περιπτωση να βαλω και να χαλασω τη ζαντα!!!!
Μου φαινεται οτι θα δανιστω αμαξι απο κανενα φιλο μ :original::original:

παρε πανι, μη πας ετσι...

DionisisM5
23-01-12, 13:39
Και μερικες φωτογραφιες απο τον Παλιο Αγιο Αθανασιο, μπορω να πω οτι ειναι υπεροχο το μερος!!!

https://img337.imageshack.us/img337/937/img0241xp.jpg
https://img51.imageshack.us/img51/6148/img0249oh.jpg
https://img809.imageshack.us/img809/7826/img0254lv.jpg
https://img220.imageshack.us/img220/9405/img0229ks.jpg