PDA

Επιστροφή στο Forum : [E36] εσωτερικός καθρέπτης (θέση νύχτας?)



kwstantinos
14-01-12, 14:22
καλημέρα παιδιά θα ήθελα αν μπορείτε να μου λύσετε μια απορία, έχω ένα ε36 ο κεντρικός καθρέφτης μέσα στην καμπίνα ξέρετε έχει ένα ροδάκι από κάτω το οποίο γράφει 0 και 1, τι δουλιά κάνει αυτό?/ γιατί είτε το γυρίζω στο 0 είτε στο 1 εγώ δεν καταλαβαίνω κάποια διαφορά, σας παρακαλώ αν μπορείτε είναι μια απορία που έχω καιρό ευχαριστώ προκαταβολικά

Κωνσταντίνος
14-01-12, 14:28
Δεν σε στραβώνουν τα φώτα των πίσω.
Δοκίμασε το νύχτα, με αυτοκίνητα πίσω σου.

kwstantinos
14-01-12, 16:27
λες να είναι αυτό?/ ξέρω εγώ το έχω δοκιμάσει αλά μπορεί αν μην το κατάλαβα εγώ θα το ξαναδοκιμάσω πάντως μπορεί να έχει διάφορα αλά εγώ σαν ανίδεος να νόμιζα θα κάνει διάφορα σαν τους απλούς που ξέρεις σηκώνονται οπός στα ποιο παλιά για να μην τυφλώνεσαι

savvas bmwdakias
14-01-12, 19:34
Αυτο ακριβως κανει φιλε μου ειναι για να μην θαμπωνεσαι απο τα πισω φωτα,απλα αντι για το κλασικο διακοπτακι εχει το ροδακι που λες.

kwstantinos
14-01-12, 20:35
λοιπον τωρα πυ πυγα μια βολτα το δοκημασα το ειχα στο 0 ερχοταν ενα αμαξι πυσω μου με ξενον που πσυλοστραβωνανε το εβαλα στο 1 αλα δεν καταλαβα διαφορα τοσο αναισθητος ειμαι η μπωρει να μυν δουλευει?/

Κωνσταντίνος
15-01-12, 01:09
Εάν μετακινείται ο καθρέπτης όταν το γυρίζεις, μια χαρά δουλεύει.

kwstantinos
15-01-12, 01:52
δεν μετακυνητε αυτο λεω δεν ειναι μετο παλιο τροπο που ειχε ενα πλαστικο το συκωνεσ και ανεβενε και ο καθρεφτης εμενα εχει ροδακι που τομπας στο 0 καιν στο1

kwstantinos
15-01-12, 19:00
Τεληκα οταν γυρναω το ροδακι δεν κουνιετε ο καθρευτης τι μπωρει να παιζει ρ επαιδια?? λετε να μυν δουλευει?/ και αν ναι τι χρειαζετε για να δουλεψει?/

kwstantinos
16-01-12, 00:11
SAS PARAKALW AN MPWREITE APANTHSTE MOY

Kostas_1
16-01-12, 13:34
τι να σου πουμε Κωνσταντινε? Ουτε εσωτερικα φαινεται να μετακινειται?

Αυτα μονο αν τα δει κανεις απο κοντα...

aristent
16-01-12, 17:19
Ελα στην κοπη της πιτας 5/2/2012,... κατι θα κανουμε!!!:thumbsup:

....εχουμε ατομα που μεχρι και εργαλειοθηκη εχουν απο κοντα,......εχουν και γνωσεις απιστευτες(παρ'ολο που δεν ειναι η δουλεια τους αυτη) και μπορει να σου το φτιαξουν με πολυ ευχαριστηση,εαν και εφοσον αυτο ειναι εφικτο!!!:thumbsup:

kwstantinos
16-01-12, 22:46
νωμυζω ουτε εσωτερικα αλα παντως δεν ανει αυτην την κυνηση που κανανε οι ποιο παλιοι με το παλιο συστημα που αλεβενε ο καθρευτησ και κατεβενε τι να πω αυτο ειναι υλεκτρικο μυπως?/

kwstantinos
19-01-12, 00:21
τι να κάνω ρε παιδιά με το καθρεφτάκι γυρίζω το ροδάκι μια στο 0 και μια στο 1 αλά δεν βλέπω να κινείτε ούτε εσωτερικά τι μπορεί να παίζει? βγαίνει ο καθρέφτης να δω αν δουλεύει?/ παίζει και να είναι ηλεκτρικός και να το κάνει αυτόματα μόλις πέσουν τα φώτα επάνω? δε νομίζω τέτοια τεχνολογία σε 98 αμάξι ΕΕ?/

kwstantinos
20-01-12, 00:31
kaneis??

Kostas_1
20-01-12, 09:38
.............


τι να σου πουμε Κωνσταντινε? ......

Αυτα μονο αν τα δει κανεις απο κοντα...

aristent
20-01-12, 10:05
????????

Ptboul
20-01-12, 12:44
Δε βάζεις μια φωτογραφία καλύτερα να δούμε. γιατί εγώ δε πολυκατάλαβα.

Κωνσταντίνος
20-01-12, 21:57
Συνονόματε εάν γυρίζοντας το ροδάκι δεν μετακινείται ο καθρέπτης τότε είναι χαλασμένο.
Δεν ξέρω αν επισκευάζεται, αλλά θαρρώ πως είναι πιο συμφέρουσα η αντικατάσταση ολόκληρου του καθρέπτη.
Εγώ αυτό το ροδάκι στα 4 χρόνια που έχω το αυτοκίνητο το έχω χρησιμοποιήσει......1 φόρα, ή 2.
Δεν είναι τόσο τραγικό το να μη δουλεύει. :original:

kwstantinos
20-01-12, 22:13
λες εε?? βεβεα να πω το στραβω δεν τον δουλευω καθπολου τον κεντρηκο καθρευτη γιατι δουλευω ποιο πολη τουσ δεξια και αρηστερα αλα θα ειθελα να δουλευει ετσι

kwstantinos
22-01-12, 23:32
παιδια σημερα κοιταξα λιγο το καθρευτη ντ αβγαλα προσεκτικα και ειδα οτι ο καθρευτης εχει κατι καλωδια τι δουλια κανουν αυτα?/

kwstantinos
23-01-12, 18:33
δεν ξέρει κανείς?/ ποπό μου έχει σπάσει τα νευράκια ο καθρέφτης αυα τα καλωδιάκια τι δουλιά κάνουν ?? που θα πάει θα το βρω

BILL007
23-01-12, 20:26
Tην προοπτική να πας το αμάξι σε ένα καλό εξειδικευμένο συνεργείο και να σου πουν/λύσουν το πρόβλημα σου???

Καλώς ή κακώς η διάγνωση εξ'αποστάσεως δεν έχει εφευρεθεί ακόμα σε πολλούς τομείς (και ειδικότερα στα αυτοκίνητα)

kwstantinos
23-01-12, 20:36
μωρε να παω αλα πρπει να κανω 80 χιλιομετρα μενω μεγαρα και δνε εχουμε εξειδικευμένο εδω γιαυτο ροταω δεν θελω να το παω και να ψαχνουν και να λενε μυπως ειναι αυτο η το αλο. εγω ρωτησα τα καλωδιακια που μπενουν μεσα στον καθρευτη τι δουλια κανουν αν δεν ξερετε οκ . ενα παιδι εχει ενα 850 εδω μεσα εσι δεν ειναι?/ το αμξι αυτο εχει ακρηβως τον ιδιο καθρευτη εσωτερικα μυπως ξερει αυτος