PDA

Επιστροφή στο Forum : κλοπη μ3 ε46



billarasm3
11-01-12, 11:45
σημερα βραδυ φαγανε το μ3 μεσα απο το γκαραζ μου!!!
τα σκηνικο εγινε αναμεσα στις 4-6!!
σηκωσαν την γκαραζοπορτα και λογικα το τσουλησαν παρακατω καθως δεν ακουστηκε τιποτα!!!
το αμαξι ειναι μπλου-μπλακ με μαυρη 19αρα πινακιδα ΙΗΙ 2343!!
αν δει ακουσει κανεις κατι ας μου το πει!!
ευχαριστω!!
το γραφω εδω ας το μεταφερουν οπου νομιζους οι διαχειριστες!!!

Panos 316T
11-01-12, 11:48
οι ώρες τους...


φίλε μπιλ πολλά έχουν ακουστεί για μενίδι και ελευσίνα αν δεν έχει περάσει τα σύνορα...
μακάρι να το βρεις άθικτο .

hades7
11-01-12, 11:53
σβησε την πινακιδα σου θα σε παρουν λαμογια οτι δηθεν το εχουν και να τους βαλεις φραγκα σε λογαριασμο που θα σου υποδειξουν αυτοι για να το παρεις πισω.ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕιΣ δεκαρα τσακιστη ειναι ΑΠΑΤΗ

billarasm3
11-01-12, 11:56
σβησε την πινακιδα σου θα σε παρουν λαμογια οτι δηθεν το εχουν και να τους βαλεις φραγκα σε λογαριασμο που θα σου υποδειξουν αυτοι για να το παρεις πισω.ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕιΣ δεκαρα τσακιστη ειναι ΑΠΑΤΗ

φιλε μου και αυτος που το εχει να με παρει δεν του δινω σεντ!!!

hades7
11-01-12, 11:59
φιλε μου και αυτος που το εχει να με παρει δεν του δινω σεντ!!!

αμα σε παρει ζητατου την διευθυνση να του στηλεις λουλουδια και πεστου οτι ειναι ο μεγαλος ευεργετης σου

m_power_lunatic
11-01-12, 12:02
Λυπαμαι καταρχην.......παρε την αποζημιωση (οσο ειναι)-περιμενε λιγο καιρο και ξαναπαρε αλλο καλυτερο και πιο καινουργιο ΑΝ θες να ξαναπαρεις.

Στη θεση σου παρολιγο να βρεθω και εγω πριν 2 χρονια με Μ3 Ε46 αλλα η προνοητικοτητα με εσωσε και εμενα και το αμαξακι μου.

Θα πω κατι που ηθελα να το πω απο παλια,στα κοντροστεκια ειναι 100% σιγουρο οτι μαζευονται και ερχονται κλεφτρονια.....δεν χωραει καμια αμφιβολια,δεν θελω να πω κατι αλλο εδω τουλαχιστον.Το νου σας ολοι σας.......

ntinos
11-01-12, 12:03
Aσφαλισμενο (για τι ποσο) ηταν ?

zaharias
11-01-12, 12:04
Ειναι για να μην ησυχαζουμε ποτε.. :(

Ευχομαι να το βρεις και να ειναι ΑΘΙΚΤΟ!!!

Και ευχομαι επισης καποιος να τους πετυχει στα πρασα και να τους βγαλει το κωλ@ντερ* απο το στομα...

billarasm3
11-01-12, 12:07
Λυπαμαι καταρχην.......παρε την αποζημιωση (οσο ειναι)-περιμενε λιγο καιρο και ξαναπαρε αλλο καλυτερο και πιο καινουργιο ΑΝ θες να ξαναπαρεις.

Στη θεση σου παρολιγο να βρεθω και εγω πριν 2 χρονια με Μ3 Ε46 αλλα η προνοητικοτητα με εσωσε και εμενα και το αμαξακι μου.

Θα πω κατι που ηθελα να το πω απο παλια,στα κοντροστεκια ειναι 100% σιγουρο οτι μαζευονται και ερχονται κλεφτρονια.....δεν χωραει καμια αμφιβολια,δεν θελω να πω κατι αλλο εδω τουλαχιστον.Το νου σας ολοι σας.......

εγω τουλαχιστον δεν προκειται να παρω ξανα ακριβο αυτοκινητο!!!
αυτο για τα κοντροστεκια ισχυει οσο ισχυει για για τα φορουμ!!
πιο πολυ για τα κοντροφορουμ!!!
σας ευχαριστω πολυ παιδια!!

το αμαξι ηταν ασφαλισμενο για 18000ε!!!
μπορουσα και για παραπανω αλλα ποτε δεν ξερεις πως θα ερθεις σε αυτη τη θεση!!

Karizma Z4
11-01-12, 12:20
Μπιλ λυπαμαι πολυ φιλε!Δυστυχως μου ερχονται μνημες απο το σχετικα προσφατο συμβαν του κοινου μας φιλου Λουρμπα!

Το θρασος των αληταραδων εχει πλεον ξεφυγει!Ευχομαι να το βρεις ή τουλαχιστον να αποζημιωθεις με τον καλυτερο δυνατο τροπο!

deepBLUE
11-01-12, 12:25
σβησε την πινακιδα σου θα σε παρουν λαμογια οτι δηθεν το εχουν και να τους βαλεις φραγκα σε λογαριασμο που θα σου υποδειξουν αυτοι για να το παρεις πισω.ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕιΣ δεκαρα τσακιστη ειναι ΑΠΑΤΗ


φιλε μου και αυτος που το εχει να με παρει δεν του δινω σεντ!!!

Λυπαμαι που το ακουω..δε παει αλλο αυτη η κατασταση πια :ranting2:
Αυτο ομως που εγω σου προτεινω ειναι το εξης :
Για να βεβαιωθεις οτι εχουν το αμαξι αν τυχον σε παρουν τηλεφωνο ρωτα τους καποιο χαρακτηριστικο που ξερεις εσυ για το αμαξι σου οποτε αν παρεις απαντηση τοτε το εχουν.
Ακομα ομως και αν δε το εχουν, που ειναι πιθανο, θα σου ελεγα να ζητησεις να σου δωσουν ενα λογαριασμο και να πας να βαλεις μεσα 2 η 5 ευρω.
Παρε το χαρτι της καταθεσης και πηγαινε στην αστυνομια και δωστους το !!!
Θα τους βοηθησει πολυ αυτο μια και αυτος ο λογαριασμος(ο οποιος ειναι ετσι και αλλιως υπαρκτος) πιθανο να ειναι απο καποιον ο οποιος ειναι βαρυποινητης στη φυλακη.
Με τον τροπο αυτο η αστυνομια θα βρει ακρη αν θελει.
Ρωτα και καποιον αστυνομικο αν αυτο που σου προτεινω ειναι σωστο.
Ασφαλεια κλοπης ειχες τουλαχιστον ?
Δε θελω να το παιξω πονηρος ομως,μια και απ οτι ξερω κυκλοφορεις γενικα το αμαξι κανεις πατηματα και σε καποια στεκια το αμαξι ειναι γνωστο δεν αποκλειεται να εχει γινει η δουλεια και απο εκει .

billarasm3
11-01-12, 12:29
Λυπαμαι που το ακουω..δε παει αλλο αυτη η κατασταση πια :ranting2:
Αυτο ομως που εγω σου προτεινω ειναι το εξης :
Για να βεβαιωθεις οτι εχουν το αμαξι αν τυχον σε παρουν τηλεφωνο ρωτα τους καποιο χαρακτηριστικο που ξερεις εσυ για το αμαξι σου οποτε αν παρεις απαντηση τοτε το εχουν.
Ακομα ομως και αν δε το εχουν, που ειναι πιθανο, θα σου ελεγα να ζητησεις να σου δωσουν ενα λογαριασμο και να πας να βαλεις μεσα 2 η 5 ευρω.
Παρε το χαρτι της καταθεσης και πηγαινε στην αστυνομια και δωστους το !!!
Θα τους βοηθησει πολυ αυτο μια και αυτος ο λογαριασμος(ο οποιος ειναι ετσι και αλλιως υπαρκτος) πιθανο να ειναι απο καποιον ο οποιος ειναι βαρυποινητης στη φυλακη.
Με τον τροπο αυτο η αστυνομια θα βρει ακρη αν θελει.
Ρωτα και καποιον αστυνομικο αν αυτο που σου προτεινω ειναι σωστο.
Ασφαλεια κλοπης ειχες τουλαχιστον ?
Δε θελω να το παιξω πονηρος ομως,μια και απ οτι ξερω κυκλοφορεις γενικα το αμαξι κανεις πατηματα και σε καποια στεκια το αμαξι ειναι γνωστο δεν αποκλειεται να εχει γινει η δουλεια και απο εκει .

να σαι καλα φιλε για την συμβουλησου!!!
θα δω τι θα κανω!!!
ειδομεν!!

deepBLUE
11-01-12, 12:31
να σαι καλα φιλε για την συμβουλησου!!!
θα δω τι θα κανω!!!
ειδομεν!!

Η προταση μου δεν ειναι τυχαια μια και αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα με τη μοτοσυκλετα μου και αυτη ηταν η προταση του αστυνομικου διευθυντηthumb

saulm3
11-01-12, 13:26
φιλε μου λυπαμαι πολυ.σου ευχομαι ολοψυχα να το βρεις.δεν εχω λογια για αυτα τα λαμογια............

kwstantinos
11-01-12, 13:41
ευχομαι ολοψυχα να το βρεις και να μην εχει ουτε γραζουνια και ευχομαι να βρεις και αυτους που το εκαναν και να του πυδηξεις οτι εχουν απηδηχτο. ελεος ρ επαιδια τοση ζηλια/? καλα εκανε ο μπιλαρας και ειχε αμαξη που γαμουσε πρεπει να του το φας?/ για ποιο λογο?/ αμα θελει να ξαναεχει αμαξι που να γαμαει θα το κανει ελελος με τους αληταραδες

nikos1400
11-01-12, 15:18
Μπιλλ, τι να πουμε...
Οτι επιθυμεις.
Ετσι οπως πηγε η δουλεια, αμα ειναι να βρεις το αμαξι "μισερομενο"....
ισως ειναι καλυτερα να παρεις το μετρητο της ασφαλειας...

τι μπουρδελοκατασταση ειναι αυτη...μεσα απο τα γκαραζ...
:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

850CSI
11-01-12, 15:27
σημερα βραδυ φαγανε το μ3 μεσα απο το γκαραζ μου!!!
τα σκηνικο εγινε αναμεσα στις 4-6!!
σηκωσαν την γκαραζοπορτα και λογικα το τσουλησαν παρακατω καθως δεν ακουστηκε τιποτα!!!
το αμαξι ειναι μπλου-μπλακ με μαυρη 19αρα πινακιδα ΙΗΙ 2343!!
αν δει ακουσει κανεις κατι ας μου το πει!!
ευχαριστω!!
το γραφω εδω ας το μεταφερουν οπου νομιζους οι διαχειριστες!!!
οχι ρε ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ ,,,,,καλα ρε δεν Ακουσες Τιποτα?????? που Ησουνα

S8N
11-01-12, 15:43
Δυστυχώς οι πιθανότητες να βρεθεί ένα τέτοιο αυτοκίνητο είναι μηδαμινές. Αυτό που συμβαίνει και το οποίο όλος ο κόσμος γνωρίζει είναι πως είτε 'ξεπλένονται' αποκτώντας αριθμό πλαισίου και στοιχεία από κάποια που καταστράφηκαν σε ατύχημα, είτε γίνονται ανταλλακτικά. Κρίμα βρε Μπιλ. Εύχομαι να αποζημειωθείς τουλάχιστον από την ασφαλιστική και να πληρώσει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο εκείνος που στην έκανε.

ntinos
11-01-12, 15:47
Ας πω και εγω το ... μακρυ μου...

Η ασφαλεια καλυπτει οταν το αυτοκινητο κλαπει απο γκαραζ κλειστο ???

aristent
11-01-12, 15:48
:ranting2: :ranting2: :ranting2: :ranting2: :ranting2:

Βασιλη,ελπιζω στην ευρεση του οχηματος σου και να ειναι και αθικτο!!!
Επιτελους και καποιος να το βρει και οι κλεφτες να πανε φυλακη!!!

Αν διαβασα καλα, εχεις και "φασαριοζικες" εξατμισεις οποτε θα εχω και τα αυτια μου σε συναγερμο ....γιατι οι πινακιδα και το χρωμα μπορει και να εχουν αλλαξει.....

...δεν προλαβε να βγει ο πρωτος μηνας της χρονιας και ηρθανε τα ασχημα μαντατα.:ranting2:

Nino
11-01-12, 15:53
Δυστυχώς οι πιθανότητες να βρεθεί ένα τέτοιο αυτοκίνητο είναι μηδαμινές. Αυτό που συμβαίνει και το οποίο όλος ο κόσμος γνωρίζει είναι πως είτε 'ξεπλένονται' αποκτώντας αριθμό πλαισίου και στοιχεία από κάποια που καταστράφηκαν σε ατύχημα, είτε γίνονται ανταλλακτικά. Κρίμα βρε Μπιλ. Εύχομαι να αποζημειωθείς τουλάχιστον από την ασφαλιστική και να πληρώσει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο εκείνος που στην έκανε.

Σωστα γιατι συνηθως ή φευγει το αμαξι για αλλη γη αλλα μερη...ή εχει κλαπει κατα παραγγελια για να γινει ανταλακτικα σε καποιο αλλο..
Ομως οι συνεχιζομενες κλοπες εχουν "υποψιασει" πλεον τις ασφαλιστικες εταιρειες οι οποιες ξεκινησαν και χρησιμοποιουν ιδιωτικους ερευνητες (ντεντεκτιβ).
Ετσι καμια φορα δεν ξερεις μπορει και να βρεθει καποιο-α.

fanisk
11-01-12, 15:56
Βασιλη καλη τυχη..
Αι να χαθειτε ζωα :thumbsdown:

billarasm3
11-01-12, 16:53
παιδες ευχαριστω!!
αν βαζανε μπροστα το στην γειτονια θα το ακουγαν σιγουραοι γειτονες-συγγενεις γιατι ειναι πολυ κλειστη γειτονια!!
επισης το αμαξι εκανε πολυυυ βαβουρα ειδικα στην κρυα εκκινηση σε σημειο που ετριζαν τα τζαμια!!
λογικα το πηγαν σε καποιο αλλο σημειο και το εβαλαν μπροστα η το φορτωσαν!!
στο γκαραν βρηκα τον αφαλο απο την κλειδαρια τις πορτας(ου αυτικινητου) και γρεζια!!!
λογικα τρυπησαν την κλειδιαρια με τρυπανακι!!
μου κανει εντυπωση που δεν χτυπησε ο συναγερμος!!

chief
11-01-12, 17:01
Σιγουρα δεν ειναι το πρωτο που θα κλέψανε ρε Βασιλη.
Επαγγελματιες ειναι.
Κριμα ομως. Το αμαξι ηταν παρα πολύ καλό.

pilot
11-01-12, 17:46
:shok::shok::shok: οχι ρε...οχι...:ranting2::ranting2:

ψόφο ρε κ@ριόλια.. όλα εδώ πληρώνονται..:ranting2:

Thomelef
11-01-12, 19:14
λυπάμαι πολύ ρε βασιλάκη...
εύχομαι καλά ξεμπερδέματα αγορίνα.

katsaraios
11-01-12, 19:15
πως και δεν ειχες κανενα κρυφο διακοπτη για ρευματα-καυσιμο??
καλη τυχη στην ευρεση η αποζημιωση

ankor
11-01-12, 19:17
Λυπαμαι παρα πολυ φιλε.Ευχομαι οτι καλυτερο μπορει να γινει για να ανακουφιστειs να γινει.

Monsta
11-01-12, 19:38
Αφού είσαι ασφαλισμένος όλα καλά.

Πλέον έχει καταντήσει επικίνδυνο να παρκάρεις έξω, έστω μέχρι να πας να πιεις καφέ. Το νου σας !!

Gregory_///M
11-01-12, 19:50
Κρίμα....όταν ακούω τέτοια ανατριχιάζω, τρελαίνεται το μυαλό μου!!! :ranting2::ranting2:

Θησαυρίζουν τα λαμόγια με τις μετατροπές......:thumbsdown:

SoNiC_77Gr
11-01-12, 21:03
Κριμα.. οταν γινεται κατι τετοιο δν μπορω να φανταστω πως νιωθει κανεις...

(καμια φωτο παιζει, μπας κ το δουμε τουλαχιστον στο οπτικο, γιατι πινακιδα δν νομιζω να εχουν αφησει επανω...)

chrisgiapz3
11-01-12, 22:46
Κρίμα φίλε μου...
Εύχομαι ό,τι καλύτερο με την όλη ιστορία...
Κάτι πρέπει να γίνει πια με αυτό το πράγμα...
Που ζούμε?

alexk
11-01-12, 23:52
Λυπάμαι φίλε μου.
Ελπίζω να το βρεις σε καλή κατάσταση.

Vassilis ///M
12-01-12, 00:25
Ότι έγινε έγινε....Πάρε τα λεφτά απο την ασφάλεια και πάμε για καλύτερα και πιό μεγάλα...thumbthumb

nik hamann
12-01-12, 00:34
παιδες ευχαριστω!!
αν βαζανε μπροστα το στην γειτονια θα το ακουγαν σιγουραοι γειτονες-συγγενεις γιατι ειναι πολυ κλειστη γειτονια!!
επισης το αμαξι εκανε πολυυυ βαβουρα ειδικα στην κρυα εκκινηση σε σημειο που ετριζαν τα τζαμια!!
λογικα το πηγαν σε καποιο αλλο σημειο και το εβαλαν μπροστα η το φορτωσαν!!
στο γκαραν βρηκα τον αφαλο απο την κλειδαρια τις πορτας(ου αυτικινητου) και γρεζια!!!
λογικα τρυπησαν την κλειδιαρια με τρυπανακι!!
μου κανει εντυπωση που δεν χτυπησε ο συναγερμος!!

billara πριν κανα χρονο πηραν και το δικο μου και χωρις να εχω ασφαλεια,λογω το οτι δουλευω σε εναν πολυ μεγαλο εφοπλιστη ψαξαμε τα παντα και πιστεψε με γυρησαμε τον κοσμο αναποδα,
το αμαξι δεν ειναι καν ελλαδα,αλβανια ναι.απο την στιγμη που υπαρχει ασφαλεια δεν υπαρχει λογος να ασχοληθεις.το να σου πω λυπαμαι ειναι λιγο γιατι τα περασα και δεν πηρα μια,και πληρωμενο 65χιλ.

billarasm3
12-01-12, 00:36
billara πριν κανα χρονο πηραν και το δικο μου και χωρις να εχω ασφαλεια,λογω το οτι δουλευω σε εναν πολυ μεγαλο εφοπλιστη ψαξαμε τα παντα και πιστεψε με γυρησαμε τον κοσμο αναποδα,
το αμαξι δεν ειναι καν ελλαδα,αλβανια ναι.απο την στιγμη που υπαρχει ασφαλεια δεν υπαρχει λογος να ασχοληθεις.το να σου πω λυπαμαι ειναι λιγο γιατι τα περασα και δεν πηρα μια,και πληρωμενο 65χιλ.

φιλε μου το θυμαμαι που τα λεγαμε στον σκανδαλη μια μερα!!
τοσο μου ειχε στοιχησει και εμενα το αμαξι και θα μου δωσει η ασφαλεια 18000!!!
δεν πιστευω οτι θα το βρω αλλα οτι μπορεσω θα κανω!!

και παλι σας ευχαριστω ολους!!

nik200
12-01-12, 07:29
φιλαρακι απο καρδιας ευχομαι να το βρεις αθικτο..ή τουλαχιστον να παρεις τα λεφτα σου πισω και να μπορεις να παρεις ενα ιδιο..

mpempas
12-01-12, 09:16
αν σ ενδιαφερει μπορω να το σηκωσω ως θεμα και σε αλλο bmw φορουμ.
σου ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο με αυτη την ιστορια.

billarasm3
12-01-12, 10:23
αν σ ενδιαφερει μπορω να το σηκωσω ως θεμα και σε αλλο bmw φορουμ.
σου ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο με αυτη την ιστορια.

κανενα προβλημα φιλε μου!!
σε ευχαριστω!!

stamatis m3 e30
12-01-12, 11:57
μακαρι να το βρεις αθικτο μπιλαρα,επισης ευχομαι να παρεις και τα 18000.

κατι ειναι και αυτο...μιας και σε πωληση δεν θα τα επερνες ας σου ειχε κοστισει και 100000!

Vasilis M3
15-01-12, 11:25
Φίλε μου υπομονή!!!Σου εύχομαι να το βρείς το εργαλείο σου!

kostas
20-01-12, 00:14
εχουν κανει τοσα οι ******δες..τοσες κλεψιες..μα να μην την πατησουν απο κοποιον????αχχχχχχχχχχχ..

mo328i
25-01-12, 15:06
μακαρι να το βρεις αθικτο μπιλαρα,επισης ευχομαι να παρεις και τα 18000.

κατι ειναι και αυτο...μιας και σε πωληση δεν θα τα επερνες ας σου ειχε κοστισει και 100000!

συμφωνω απολυτα...εαν παρεις 18000 ευχαριστημένος να είσαι...

gregE36
25-01-12, 15:20
κριμα φιλε μου λυπαμαι ....να ρωτησω εργοστασιακο συναγερμο ειχες γιατι και ενος φιλου μου το φαγανε το καλοκαιρι και δεν ακουσε κανεις τιποτα ουτε μαλον χτυπησε συναγερμος .και απο οτι εμαθα οσα εχουν εργοστασιακο συναγερμο τα τρωνε ευκολα χωρις να χτυπηση.....αλλα καλυτερα να μην σας πω δημοσια τι εχω μαθει...για τον εργοστασιακο συναγερμο .

billarasm3
27-01-12, 08:59
ναι φιλε μου εργοστασικο ειχε το αμαξι!!

m_power_lunatic
27-01-12, 11:04
O εργοστασιακος συναγερμος ειναι οτι πιο αχρηστο υπαρχει πλεον μετα απο τοσα χρονια που παρουσιαστηκε το αμαξι.

Ανοιγει σε 1 ή λιγοτερο λεπτο περιπου....κατω απο το τιμονι στο ντουλαπακι αριστερα απο πισω υπαρχει εγκατασταση του συναγερμου/immobilizer αν δεν κανω λαθος.Εμενα εκει το ειχανε ξεβιδωσει προσεκτικα και το ειχανε παρακαμψει.Στη συνεχεια σπανε τη μιζα με ειδικο εργαλειο αφου πριν εχουνε βγαλει ολοκληρη την κλειδαρια της πορτας του οδηγου (στον συνοδηγο δεν εχει οπως ξερετε) με αναλογο εργαλειο.Βεβαια σε μπλοκο στο δρομο ή στο φαναρι βλεπεις τα ιχνη διαρηξης ξεκαθαρα για αυτο μετα την κλοπη φευγουνε μαλλια-κουβαρια και παντα σχεδον με ενα-δυο αμαξια ως προπομποι ή συνοδεία.

Πολλες μερες μετα την αποπειρα κλοπης της Μ3 Ε46 μου θυμηθηκα ενα βραδυ που φυσαγε παρα πολυ, αργα πολυ να χτυπαει ενας συναγερμος....και λιγη ωρα μετα ειχα ακουσει στο πανω στενο του σπιτιου μου να φευγει Μ3 Ε46 πολυ γρηγορα με τον χαρακτηριστικο ηχο.Δεν ειχα δωσει σημασια μιας και βγηκα εξω και ειδα κουκουλωμενο το αμαξι μου και 1 εβδομαδα μετα ξεκουκουλωσα το αμαξι μου και το ειδα ανοιγμενο ολο (οροφη-παραθυρα-μιζα εξω-αφαλος πορτας).Ο μοναδικος λογος που δεν το πηρανε οπως ειχα γραψει ητανε οτι στο ρεζερβουαρ ειχε αναθυμιασεις χωρις υπερβολη.....το αφηνα ετσι σε περιπτωση κλοπης να εχουνε να σκεφτουνε κατι ακομα.Δεν το παιζω εξυπνος απλα κωλοφαρδος.........

Λιγο καιρο αργοτερα το πουλησα......

billarasm3
27-01-12, 11:14
O εργοστασιακος συναγερμος ειναι οτι πιο αχρηστο υπαρχει πλεον μετα απο τοσα χρονια που παρουσιαστηκε το αμαξι.

Ανοιγει σε 1 ή λιγοτερο λεπτο περιπου....κατω απο το τιμονι στο ντουλαπακι αριστερα απο πισω υπαρχει εγκατασταση του συναγερμου/immobilizer αν δεν κανω λαθος.Εμενα εκει το ειχανε ξεβιδωσει προσεκτικα και το ειχανε παρακαμψει.Στη συνεχεια σπανε τη μιζα με ειδικο εργαλειο αφου πριν εχουνε βγαλει ολοκληρη την κλειδαρια της πορτας του οδηγου (στον συνοδηγο δεν εχει οπως ξερετε) με αναλογο εργαλειο.Βεβαια σε μπλοκο στο δρομο ή στο φαναρι βλεπεις τα ιχνη διαρηξης ξεκαθαρα για αυτο μετα την κλοπη φευγουνε μαλλια-κουβαρια και παντα σχεδον με ενα-δυο αμαξια ως προπομποι ή συνοδεία.

Πολλες μερες μετα την αποπειρα κλοπης της Μ3 Ε46 μου θυμηθηκα ενα βραδυ που φυσαγε παρα πολυ, αργα πολυ να χτυπαει ενας συναγερμος....και λιγη ωρα μετα ειχα ακουσει στο πανω στενο του σπιτιου μου να φευγει Μ3 Ε46 πολυ γρηγορα με τον χαρακτηριστικο ηχο.Δεν ειχα δωσει σημασια μιας και βγηκα εξω και ειδα κουκουλωμενο το αμαξι μου και 1 εβδομαδα μετα ξεκουκουλωσα το αμαξι μου και το ειδα ανοιγμενο ολο (οροφη-παραθυρα-μιζα εξω-αφαλος πορτας).Ο μοναδικος λογος που δεν το πηρανε οπως ειχα γραψει ητανε οτι στο ρεζερβουαρ ειχε αναθυμιασεις χωρις υπερβολη.....το αφηνα ετσι σε περιπτωση κλοπης να εχουνε να σκεφτουνε κατι ακομα.Δεν το παιζω εξυπνος απλα κωλοφαρδος.........

Λιγο καιρο αργοτερα το πουλησα......

σωστος!!
εγω βρηκα γρεζια και τον αφαλο της πορτας οδηγου!!

katsaraios
27-01-12, 11:29
ρε παιδια ενας κρυφος διακοπτης που θα κοβει ρευμα η καυσιμο δεν αποτρεπει την κλοπη ακομα και αν το εχουν "ανοιξει" το αμαξι οι κλεφτες?

hades7
27-01-12, 11:33
ρε παιδια ενας κρυφος διακοπτης που θα κοβει ρευμα η καυσιμο δεν αποτρεπει την κλοπη ακομα και αν το εχουν "ανοιξει" το αμαξι οι κλεφτες?

πειτε ρε παιδια τιποτα ανεβαστε και κανενα εγχειριδιο πεστε καμια λεπτομερεια βαλτε καμια φωτογραφια που τα τοποθετουμε ολα αυτα πειτε μας και το πως
θα μας τρελανεις ρε κατσαραιο?

billarasm3
27-01-12, 11:35
ισως φιλε μου να του εμποσδισει!!!
αλλα δεν ξερουμε αν το παιρνουν σηκωτο η οδικος!!

tzanis320si
27-01-12, 11:42
Συγνωμη στην προκειμενη περιπτωση δεν κανει δουλεια το immobilizer? :crying: Δεν κλειδωνει τον εγκεφαλο,πως το βαζουνε μπροστα? Καλα το ανοιγμα της πορτας το καταλαβαινω!

dblade
27-01-12, 11:42
Αμα πας στο ηλεκτρολογο ειναι 5 λεπτα δουλεια να σου βαλει κουμπακι .
Εγω εχω και κοβει την τρομπα καυσιμου δεν εχει τροφοδοσια και μονο με γερανο το παιρνουν και τα κλειδια να παρουν δεν γινεται τπτ.
Συνηθως μπαινει ....................... thumb

katsaraios
27-01-12, 11:43
πειτε ρε παιδια τιποτα ανεβαστε και κανενα εγχειριδιο πεστε καμια λεπτομερεια βαλτε καμια φωτογραφια που τα τοποθετουμε ολα αυτα πειτε μας και το πως
θα μας τρελανεις ρε κατσαραιο?
:hystericalbs1: κανενα DIY :hystericalbs1:
μιλαγα σημερα με τζιμανι ηλεκτρολογο στα πενβε μονο σηκωτο αν το παρουν οταν εχεις διακοπτακι

hades7
27-01-12, 11:46
Αμα πας στο ηλεκτρολογο ειναι 5 λεπτα δουλεια να σου βαλει κουμπακι .
Εγω εχω και κοβει την τρομπα καυσιμου δεν εχει τροφοδοσια και μονο με γερανο το παιρνουν και τα κλειδια να παρουν δεν γινεται τπτ.
Συνηθως .................. thumb

εχε χαρη που δεν ειμαι κλεφτρονι θα σου χα ριξει 7 thanks μαζεμενα

zaharias
27-01-12, 11:55
Καλο ειναι αυτα να μη λεγονται δημοσια.. υπαρχουν και πμ.. Τα φορουμ τα διαβαζουν ΟΛΟΙ..

Kostas_1
27-01-12, 12:01
Καλο ειναι αυτα να μη λεγονται δημοσια.. υπαρχουν και πμ.. Τα φορουμ τα διαβαζουν ΟΛΟΙ..

Σωστος. Διορθωθηκε....

dblade
27-01-12, 13:38
Sory παιδια :original: :original: :original:
Εγω αυτο εχω κανει και εχω σωθει thumb

ΔημήτρηςΜ3
27-01-12, 14:12
Sory παιδια :original: :original: :original:
Εγω αυτο εχω κανει και εχω σωθει thumb

εσυ που το ειπες προσεχε το αμαξι σου \
ακομα περισσότερο τωρα!!

gregE36
27-01-12, 15:00
μην μιλατε δημοσια τι εχετε κανει .....

tokiko
28-01-12, 12:49
Σωστος. Διορθωθηκε....

Καλύτερα να διορθώσετε και το υπόλοιπο...:whistle:

billakos
28-01-12, 15:45
ναι ρε παιδια κανενα DIY.. εστω με πμ για να μην φαινεται δημοσια.. γτ πηγα σε ηλεκτρολογο πριν καιρο κ μου λεγε ενα καρο π@π@ριες.. μαλλον βαριοταν να το κανει.