PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα.. με αριθμο κινητου!(sos)



kostas
01-01-12, 14:24
καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους....
εχω ενα προβλημα με εναν αριθμο κινητου που μου δημιουργει
προβλημα με κλεισεις και διαφορα περιστατικα!το μουμερο ειναι εμφανες καθε φορα...γνωριζει καποιος να μου πει πως μπορω να βρω σε ποιον ανηκει...το ονομα και αν τυχει και την διευθυνση?:thnx:

fanisk
01-01-12, 16:13
καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους....
εχω ενα προβλημα με εναν αριθμο κινητου που μου δημιουργει
προβλημα με κλεισεις και διαφορα περιστατικα!το μουμερο ειναι εμφανες καθε φορα...γνωριζει καποιος να μου πει πως μπορω να βρω σε ποιον ανηκει...το ονομα και αν τυχει και την διευθυνση?:thnx:

Αν ειναι wind στειλε πμ

Dathanaso
01-01-12, 16:48
στον εισαγγελεα αλλιως αν εχεις κανα γνωστο στην συγκεκριμενη εταιρια αλλιως ξεχνα το κανενας δεν θα σου πει.Αντιμετωπισα παρομοιο προβλημα πριν κανα χρονο οταν ακομη ο οποιοσδηποτε μπορουσε να προμηθευτει μια καρτα απο περιπτερο.Τωρα εχει αλλαξει ολα ειναι επωνυμα καταχωρημενα

stef
01-01-12, 19:24
Μόνο με εισαγγελική απόφαση!!!

stavr
01-01-12, 19:42
οπως προαναφερθηκε, ολοι οι αριθμοι πλεον ειναι καταχωρημενοι. Απο τη στιγμη που εχεις τον αριθμο, τηλεφωνεις στους καταλογους που διαθετει η καθε εταιρια και ζητας το ονομα. Πχ οπως παιρνεις και ζητας εναν αριθμο στις πληροφοριες καταλογου εχοντας το ονομα....... ετσι μπορεις να δωσεις το νουμερο και να παρεις το ονομα. Βασικη προυποθεση ομως ειναι ο κατοχος να εχει επιτρεψει την καταχωριση του αριθμου του στους καταλογους της εταιριας. Αν αυτο δεν εχει γινει, δηλαδη το εχει εκτος καταλογου, τοτε μονο με εισαγγελικη αποφαση! Και μην πεις " ναι γεια σας ψαχνω ενα τυπο με αυτο το νουμερο που με ενοχλει" πες οτι ειχες μια -δυο κλησεις αναπαντητες.....βρες κατι αλλο.

strof
01-01-12, 20:23
στον εισαγγελεα αλλιως αν εχεις κανα γνωστο στην συγκεκριμενη εταιρια αλλιως ξεχνα το κανενας δεν θα σου πει.Αντιμετωπισα παρομοιο προβλημα πριν κανα χρονο οταν ακομη ο οποιοσδηποτε μπορουσε να προμηθευτει μια καρτα απο περιπτερο.Τωρα εχει αλλαξει ολα ειναι επωνυμα καταχωρημενα


οπως προαναφερθηκε, ολοι οι αριθμοι πλεον ειναι καταχωρημενοι. Απο τη στιγμη που εχεις τον αριθμο, τηλεφωνεις στους καταλογους που διαθετει η καθε εταιρια και ζητας το ονομα. Πχ οπως παιρνεις και ζητας εναν αριθμο στις πληροφοριες καταλογου εχοντας το ονομα....... ετσι μπορεις να δωσεις το νουμερο και να παρεις το ονομα. Βασικη προυποθεση ομως ειναι ο κατοχος να εχει επιτρεψει την καταχωριση του αριθμου του στους καταλογους της εταιριας. Αν αυτο δεν εχει γινει, δηλαδη το εχει εκτος καταλογου, τοτε μονο με εισαγγελικη αποφαση! Και μην πεις " ναι γεια σας ψαχνω ενα τυπο με αυτο το νουμερο που με ενοχλει" πες οτι ειχες μια -δυο κλησεις αναπαντητες.....βρες κατι αλλο.

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

stavr
01-01-12, 20:35
Δε μας λες φιλε μου που ειναι το αστειο να γελασουμε κι εμεις!!

fanisk
01-01-12, 20:56
Υπαρχουν και νουμερα δηλωμενα σε κινεζους, σομαλους, που δεν βγαζεις ακρη.

Dathanaso
01-01-12, 21:03
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Για πες μας ρε φιλαρακο ποιο ειναι το αστειο να γελασουμε ολοι μαζι

strof
01-01-12, 21:13
Δε μας λες φιλε μου που ειναι το αστειο να γελασουμε κι εμεις!!


Υπαρχουν και νουμερα δηλωμενα σε κινεζους, σομαλους, που δεν βγαζεις ακρη.


Για πες μας ρε φιλαρακο ποιο ειναι το αστειο να γελασουμε ολοι μαζι

Απαντησε ο Φανης, με 20 ευρω στην ομονοια βρισκεις οτι εθνικοτητα θελεις.

stavr
01-01-12, 21:27
Απαντησε ο Φανης, με 20 ευρω στην ομονοια βρισκεις οτι εθνικοτητα θελεις.

Χμμμμ...........αυτο ειναι κατι το οποιο δεν γνωριζα...... αλλα φανταζομαι οτι σου ηταν πολυ δυσκολο να το αναφερεις στο πρωτο σου ποστ μιας και επελεξες να απαντησεις ειρωνικα με τα smiles! Αν ειναι ετσι ασε το Φανη να απανταει για σενα στο μελλον!

Skyline_IS
01-01-12, 21:31
Παντα ειχα την απορια πως μπορουν τα πακιστανι να μιλανε ασταματητα στο τηλεφωνο..

Υποτιθεται το χαρτι που εχουν λεει οτι σε 30 μερες πρεπει να φυγουν :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

strof
01-01-12, 21:45
Χμμμμ...........αυτο ειναι κατι το οποιο δεν γνωριζα...... αλλα φανταζομαι οτι σου ηταν πολυ δυσκολο να το αναφερεις στο πρωτο σου ποστ μιας και επελεξες να απαντησεις ειρωνικα με τα smiles! Αν ειναι ετσι ασε το Φανη να απανταει για σενα στο μελλον!

Δεν ηθελα να σε προσβαλω, απλα το θεωρω δεδομενο οτι γινεται αυτο και ευρεως γνωστο. Οσο για τον Φανη, προλαβε και απαντησε πριν απο εμενα.

Dathanaso
01-01-12, 21:48
Απαντησε ο Φανης, με 20 ευρω στην ομονοια βρισκεις οτι εθνικοτητα θελεις.


:whistle::whistle:
Εχετε χιουμορ εκει στο τζιμπουντι

stavr
01-01-12, 21:52
Δεν ηθελα να σε προσβαλω, απλα το θεωρω δεδομενο οτι γινεται αυτο και ευρεως γνωστο. Οσο για τον Φανη, προλαβε και απαντησε πριν απο εμενα.

Οπως σου ειπα δεν το ηξερα καθολου, το να κανεις ομως παραθεση τα ποστ 2 αγνωστων ατομων (εμενα τουλαχιστον δε με ξερεις) και να απαντας με smiles μονο γελοντας απλα δεν ειναι οτι ποιο ευγενικο!

ολα οκ παντως φιλε......

m-power_01
02-01-12, 03:00
Ήρεμα θερμόαιμα αγόρια! Ακόμα δεν μπήκε το12 και αρπαχτήκατε ?τς τς τς...
Καλή χρονιά λέμεεεεεε

kostas
02-01-12, 13:22
καλησπερα παιδια!!
πηρα στο 11888 και δεν βρηκαν κατι....
το νουμερο ξεκιναει απο 698....
η λογικη λεει κοσμοτε...πλεον ομως ο καθενας μπορει να αλλαξει εταιρια και να κρατησει το ιδιο νουμερο!!

E46 POWER
04-01-12, 00:20
πιθανοτατα ειναι whats up αλλα μπορεις να κανεις το εξης...πηγαινε σε ενα καταστημα cosmote και πες οτι θελεις να πληρωσεις ενα λογαριασμο...αν εισαι τυχερος θα πεις το νουμερο και μετα θα σου πει το ονομα κατοχου για να επιβεβαιωσει αν ισχυει και δεν εχει κανει η πωλητρια λαθος..εκει λες οχι δεν ειναι αυτο το ονομα και οτι επειδη δεν ειναι δικο σου λες πως δεν θυμασαι το no η καμια αλλη βλακεια και φευγεις...

Nick bmwlover
04-01-12, 01:04
πιθανοτατα ειναι whats up αλλα μπορεις να κανεις το εξης...πηγαινε σε ενα καταστημα cosmote και πες οτι θελεις να πληρωσεις ενα λογαριασμο...αν εισαι τυχερος θα πεις το νουμερο και μετα θα σου πει το ονομα κατοχου για να επιβεβαιωσει αν ισχυει και δεν εχει κανει η πωλητρια λαθος..εκει λες οχι δεν ειναι αυτο το ονομα και οτι επειδη δεν ειναι δικο σου λες πως δεν θυμασαι το no η καμια αλλη βλακεια και φευγεις...

Αυτο παρα πολυ δυσκολα μπορει να γινει,κ αν γινει η συνεχεια του ενδεχομενως να εχει πολλες δυσαρεστες εκπληξεις...Προσεχετε τι σκεφτεστε,τι λετε κ τι κανετε!!!

E46 POWER
04-01-12, 01:20
μπα μη το λες...3/10 μου συμβαινει οταν παω να πληρωσω...τον ονομαζω ΄μπαγκ πωλητη''

kostas
04-01-12, 23:49
θελει θρασος αυτο πολυ...

3enyxtis
06-01-12, 17:35
αν η συσκευή σου το υποστηρίζει, μπορείς να βάλεις σε black list το συγκεκριμμένο νούμερο και έτσι να το αγνοεί.