PDA

Επιστροφή στο Forum : e30 //M3 V10 project



120ie87
15-12-11, 00:59
Aγοράστηκε στα πρόθυρα της κατάρρευσης σαν ενα απλο e30 και με πολύ δουλειά (και χρήμα) 3 χρόνια μετά....


https://www.youtube.com/watch?v=FeY1gOpntYc"]https://www.youtube.com/watch?v=FeY1gOpntYc

thumb

120ie87
15-12-11, 01:09
Δείτε πως ανοίγει :hyper:

https://www.youtube.com/watch?v=mPDyMKWEvik&feature=related"]https://www.youtube.com/watch?v=mPDyMKWEvik&feature=related

Monsta
15-12-11, 14:06
Το βλέπω στον ύπνο μου αυτό το Ε30 πια. Θα το πάρω και μ έναν S65 either / or, δε με χαλάει καθόλου.

Nick bmwlover
15-12-11, 14:13
Παντως αυτο που εχω καταλαβει κ εχω διαπιστωσει ειναι οτι,οσο μεγαλυτερη ειναι η κριση τοσο μεγαλυτερη ειναι η πορωση μας,αρκετων οχι ολων,με τα αυτοκινητα!!!

oldcarskickass
16-12-11, 00:40
Παντως αυτο που εχω καταλαβει κ εχω διαπιστωσει ειναι οτι,οσο μεγαλυτερη ειναι η κριση τοσο μεγαλυτερη ειναι η πορωση μας,αρκετων οχι ολων,με τα αυτοκινητα!!!

Ναι, δυστυχώς, γιατί βλέπεις τα όνειρα να απομακρύνονται, και δυστυχώς δεν είναι μόνο τα αυτοκινητιστικά όνειρα...


Αλλά το αμάξι το συγκεκριμένο @@@@@.

katsaraios
16-12-11, 01:07
Παντως αυτο που εχω καταλαβει κ εχω διαπιστωσει ειναι οτι,οσο μεγαλυτερη ειναι η κριση τοσο μεγαλυτερη ειναι η πορωση μας,αρκετων οχι ολων,με τα αυτοκινητα!!!

Συμφωνω Νικο,για μενα το μιζαρισμα και μονο στο κουπεδακι με κανει και ξεχναω πολλα πολλα πολλα δυσκολα θεματα...σορρυ για το οφ τοπικ...

GEORGE316
16-12-11, 09:00
εγω που μεχρι προσφατα συμπαθουσα,αλλαδεν τρελαινομουν για τα 30ρια,σημερα θα γουσταρα τρελα να εχω ενα και να το φτιαξω απο την αρχη!!
αλλα οπως ειπωθηκε....ονειρα και ονειρα!!!

atha
16-12-11, 09:42
ayta einai goustozika amaxia .na se petyxei pouthena se kamia ethniki kai na se afisei me to stoma anoikto

TSAF
16-12-11, 10:02
Το αυτοκινητο αυτο ειναι φοβερο αλλα δεν δουλευει σωστα. Προσπαθησαν αλλα δεν τους εκατσε. Εγινε πανεμορφο αλλα δεν καταφεραν και τα 507 αλογατα να βγουν απο τον σταβλο. Ειναι καπου κοντα στα 410 με 420. Το καινουργιο που ετοιμαζεται απο οτι φαινεται θα εχει και τα 508 στον δρομο. Το φτιαχνει ο φιλος που μας ξεκλειδωσε τον εγκεφαλο του S62 στου κολλητου μου το Μ3.

DaywalkeR
16-12-11, 10:11
Το αυτοκινητο αυτο ειναι φοβερο αλλα δεν δουλευει σωστα. Προσπαθησαν αλλα δεν τους εκατσε. Εγινε πανεμορφο αλλα δεν καταφεραν και τα 507 αλογατα να βγουν απο τον σταβλο. Ειναι καπου κοντα στα 410 με 420. Το καινουργιο που ετοιμαζεται απο οτι φαινεται θα εχει και τα 508 στον δρομο. Το φτιαχνει ο φιλος που μας ξεκλειδωσε τον εγκεφαλο του S62 στου κολλητου μου το Μ3.

Καλά, όχι όμως ότι και τα 410-420 είναι λίγα για αυτό το καρότσι, μην τρελαθούμε κιόλας, για να μην πω ότι οποιαδήποτε μετατροπή με πάνω από 300 άλογα για αυτό το αμάξωμα (εκτός από αγωνιστική χρήση) είναι αυτοκτονία σκέτη

TSAF
16-12-11, 10:15
Λιγα δεν ειναι σε καμια περιπτωση αλλα το θεμα ειναι οτι ο Αυστριακος και καλα παινεύεται για 507 αλλα that is not the case. Τhats all I am saying.:original:

stefm5
16-12-11, 10:34
Λιγα δεν ειναι σε καμια περιπτωση αλλα το θεμα ειναι οτι ο Αυστριακος και καλα παινεύεται για 507 αλλα that is not the case. Τhats all I am saying.:original:

πώς το ξέρουμε αυτο;

TSAF
16-12-11, 10:55
To ξερουμε απο τον ανθρωπο που μας ξεκλειδωνει τους oem εγκεφαλους.

---quote---
Hi Dimitris,

nice to hear that you are happy with my work :-)

Actually I am wiring up 2 V10 E30 cars... :-) They will both use the stock ECU and you can perform normal diagnosis using a BMW TEster or the common software (INPA/EDIABAS) to read all status/error codes and so on...

But I am not 100% finished, but soon this will be done... :-)

Herberts car was not wired from me. A friend of mine did this, but just for your informations: His car is running in limp mode and maybe has 400HP... not more... :-( And it cannot be read with a computer so analysis is not possible...

You can run the B6 instrument cluster but it will not show 100% correct rpms... but I can then send you a small part which you weld into the cluster... then it shows the correct values...

Best regards

---Unquote---

Αυτος ειχε φτιαξει το ecu στο δικο μου αλλα και σε ολα τα υπολοιπα της παρεας οπως και τα οργανα για να δουλευουν σωστα.

m3e36
16-12-11, 15:14
μηπως γνωριζει κανεις σε αυτα τα e30 v10 τι σαζμαν και τι διαφορικο τα φορανε? (εννοω απο ποιο μοντελο bmw)

TSAF
16-12-11, 15:19
Σασμαν απο E92 V8 M3. Διαφορικο Ε30 Μ3

BILL007
16-12-11, 15:29
Τρέλα!!!!!!:D:D:D


Απλά πείτε μου πόσα λεφτά είχε ο τύπος?????ΠΟΣΑΑΑ??????? :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

zaharias
16-12-11, 19:02
Τρέλα!!!!!!:D:D:D


Απλά πείτε μου πόσα λεφτά είχε ο τύπος?????ΠΟΣΑΑΑ??????? :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Ελα ντε!! Εφτιαξε ενα αμαξι ΚΟΥΚΛΑ και πολυ δυνατο..!!! :)

Christos 330
16-12-11, 19:42
Ας ειχε και τα μανισια αλογα η καροτσα του ειναι ολα τα λεφτα !!!