PDA

Επιστροφή στο Forum : [E60] Κόρνα καπούτ...



S8N
13-12-11, 16:45
Όχι εντελώς καπούτ αλλά η μια εκ των δυο τα τέντωσε. Μου πετάχτηκε μια μαλάκω σήμερα κι αντί να της φύγει το καφάσι από το κορνάρισμα, έβαλε τα γέλια.

Και τώρα η ερώτηση: υπάρχει κάτι δοκιμασμένο σε aftermarket που να μη βγάζει βλάβη στο διαγνωστικό? Βρήκα ένα σετ στο ebay για E60 στα 110 dB αλλά δεν έχει κάποιο αρχείο ή video στο Utube ώστε ν' ακούσω πως κάνει.

P.S. Μου άνοιξε και το 'Service due' σήμερα. Όχι άλλο κάρβουνο.

Nick bmwlover
13-12-11, 16:51
Όχι εντελώς καπούτ αλλά η μια εκ των δυο τα τέντωσε. Μου πετάχτηκε μια μαλάκω σήμερα κι αντί να της φύγει το καφάσι από το κορνάρισμα, έβαλε τα γέλια.

Και τώρα η ερώτηση: υπάρχει κάτι δοκιμασμένο σε aftermarket που να μη βγάζει βλάβη στο διαγνωστικό? Βρήκα ένα σετ στο ebay για E60 στα 110 dB αλλά δεν έχει κάποιο αρχείο ή video στο Utube ώστε ν' ακούσω πως κάνει.

P.S. Μου άνοιξε και το 'Service due' σήμερα. Όχι άλλο κάρβουνο.

Πες στον Θανο-scania να σου βρει απο κανενα τροπετο FH,renault:th_Laie_67-1:
Μηπως βουλωσε απλα Αρη απο το πλυσιμο?

halkida116mpack
13-12-11, 16:52
εδω δες ολο το κιτ...


https://www.youtube.com/watch?v=fTRMJPLmX98

zaharias
13-12-11, 16:54
Επρεπε να ειχες κατι τετοιο.. να σου λεγα εγω αμα θα εβαζε τα γελια η καρια.. :th_Laie_67-1::hystericalbs1:


https://www.youtube.com/watch?v=2kDORB3vR8s


Βαλε ΟΕΜ φιλε, τιποτα αλλο..

zaharias
13-12-11, 16:55
εδω δες ολο το κιτ...

https://www.youtube.com/watch?v=fTRMJPLmX98

Με προλαβες!!! :D

Nick bmwlover
13-12-11, 16:56
αντί να της φύγει το καφάσι από το κορνάρισμα, έβαλε τα γέλια.

Δεν σκεφτηκες οπως οτι μαζι με το καφασι μπορει να της εφευγε κ το τιμονι απο τα χερια???Αρη τι αμαξι ειχε,μη μου πεις οτι ηταν τα αγαπημενα σου???:whistle:

ntinos
13-12-11, 17:12
https://www.youtube.com/watch?v=2kDORB3vR8s




Αρχιμ@λ@κ@ροι ολκης :thumbsdown:

S8N
13-12-11, 17:40
Δεν σκεφτηκες οπως οτι μαζι με το καφασι μπορει να της εφευγε κ το τιμονι απο τα χερια???Αρη τι αμαξι ειχε,μη μου πεις οτι ηταν τα αγαπημενα σου???:whistle:

Ένα Αγγούρις ήταν. Τουότα: Today, Tomorrow, Ton poulo.

Monsta
13-12-11, 18:08
Μου πετάχτηκε μια μαλάκω σήμερα κι αντί να της φύγει το καφάσι από το κορνάρισμα, έβαλε τα γέλια

Όχι άλλο κάρβουνο.


What's the matter?? Got owned buddy?? :hystericalbs1:

Kαι τι δε θα δινα να έβλεπα τη φάτσα σου την ώρα που έλαβε μέρος το παραπάνω περιστατικό. :hystericalbs1:

Αλλά μήπως πρέπει επιτέλους να σταματήσεις να οδηγείς με το δάχτυλο στη κόρνα, ενοχλητικέ ελληνάρα ;;; :hystericalbs1:

katsaraios
13-12-11, 18:26
Γυρνα στο γκρουπ μεγαλε! Το νεο ττ εχει αεροτενορα με παροχη απο τον κομπρεσορα :hystericalbs1::hystericalbs1:

S8N
13-12-11, 18:41
What's the matter?? Got owned buddy?? :hystericalbs1:

Kαι τι δε θα δινα να έβλεπα τη φάτσα σου την ώρα που έλαβε μέρος το παραπάνω περιστατικό. :hystericalbs1:

Αλλά μήπως πρέπει επιτέλους να σταματήσεις να οδηγείς με το δάχτυλο στη κόρνα, ενοχλητικέ ελληνάρα ;;; :hystericalbs1:

Δεν το 'χω στην κόρνα. Στη μύτη το 'χω.


Γυρνα στο γκρουπ μεγαλε! Το νεο ττ εχει αεροτενορα με παροχη απο τον κομπρεσορα :hystericalbs1::hystericalbs1:

Δηλαδή το νέο ΤΤ είναι... horny? :original:

aristent
13-12-11, 20:40
Όχι εντελώς καπούτ αλλά η μια εκ των δυο τα τέντωσε. Μου πετάχτηκε μια μαλάκω σήμερα κι αντί να της φύγει το καφάσι από το κορνάρισμα, έβαλε τα γέλια.
Και τώρα η ερώτηση: υπάρχει κάτι δοκιμασμένο σε aftermarket που να μη βγάζει βλάβη στο διαγνωστικό? Βρήκα ένα σετ στο ebay για E60 στα 110 dB αλλά δεν έχει κάποιο αρχείο ή video στο Utube ώστε ν' ακούσω πως κάνει.

P.S. Μου άνοιξε και το 'Service due' σήμερα. Όχι άλλο κάρβουνο.

:th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

Ποσο γελοια ειναι η κορνα τωρα Αρη?πως ακουγεται?...θελω περιγραφη ακριβειας!!!:thumbsup:

ΥΣ.τι ζηταει το σερβις?...:whistle: δεν φανταζομαι Μ-Πακ αμορτισερ και Μ-Πακ λουκ??? :thumbsup:



Δεν το 'χω στην κόρνα. Στη μύτη το 'χω.


....προσεξε στα αποτομα φρεναρισματα μη σκισεις κανενα ρουθουνι!!! :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

Stamatis
13-12-11, 20:51
Εγώ φοράω ένα ζευγάρι stebel Αρη.
Τις έφερα απο την Ιταλία και είναι φοβερες.
Ψαξτο λίγο.

S8N
16-12-11, 17:58
Τελικά ένας από τους δυο τόρνους τα 'χει πάιξει. Το είδαν σήμερα στον Σφακιανάκη. Το καλό είναι ότι τα χρήματα του ανταλλακτικού είναι αστεία. Το κακό είναι πως για να αντικατασταθεί, πρέπει να βγει ο προφυλακτήρας.

Πρόεδρε, οι φίσες της BMW ταιριάζουν στις Stebel ή πρέπει να κάνω πατεντούλα? Είναι αυτό ακριβώς που έψαχνα.

Stamatis
16-12-11, 18:05
Τελικά ένας από τους δυο τόρνους τα 'χει πάιξει. Το είδαν σήμερα στον Σφακιανάκη. Το καλό είναι ότι τα χρήματα του ανταλλακτικού είναι αστεία. Το κακό είναι πως για να αντικατασταθεί, πρέπει να βγει ο προφυλακτήρας.

Πρόεδρε, οι φίσες της BMW ταιριάζουν στις Stebel ή πρέπει να κάνω πατεντούλα? Είναι αυτό ακριβώς που έψαχνα.

αρη πατέντα θα κάνεις.
δεν είναι τιποτα δύσκολο.
κόβεις ράβεις με θερμομακάρονο.

αξίζει τον κόπο.
δεν ξέρω με το καν μπας τι παίζει όμως εγώ είμαι με καλώδια.

scania124
16-12-11, 19:07
αλλαξα εγω στο δικο μου(Ε90)την αριστερη ανοιγωντας τον θολο κατω κατω.....θελαν να μου παρουν και 70¤ αλλα πηραν το 3ο το μακρυτερο μιας και το αυτοκινητο ηταν στην εγγυση.
ζορίστηκαν βεβαια λιγο αλλα την αλλαξαν!!!