PDA

Επιστροφή στο Forum : [Z3] περιεργος θορυβος



panosz3
11-12-11, 22:58
καλησπερα παιδια!!εχω ενα προβλημμα με το Ζ3!οποτε σταματαω σε φαναρι π.χ. ακουω απο πισω για λιγα δευτερολεπτα ενα τικ τικ τικ τικ δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως δυστηχως!!:th_Laie_67-1: ξερετε τι μπορει να ειναι??ισως απ το διαφορικο?ευχαριστω!!

panosz3
12-12-11, 12:41
up!! thumb

Kostas_1
12-12-11, 13:02
Πανο ειναι πολυ δυσκολο να σχολιασει κανεις απο το ιντερνετ σε τετοια θεματα. Δεν το πας σε μηχανικο για έλεγχο καλυτερα...

super duper
12-12-11, 13:15
φιλε ειναι καλυτερα να κανεις μια επισκεψη σε καποιο τεχνικο και απο αυτο που θα παρεις σαν απαντηση να ξεκινησει μια κουβεντα.ετσι οπως το περιγραφεις κανενας δεν μπορει να πει κατι, απλα γενικες υποθεσεις που μπορει να απεχουν ετη φωτος απο την πραγματικοτητα

φιλικα

panosz3
12-12-11, 14:30
Πανο ειναι πολυ δυσκολο να σχολιασει κανεις απο το ιντερνετ σε τετοια θεματα. Δεν το πας σε μηχανικο για έλεγχο καλυτερα...

εχεις απολυτο δικιο!!το πηγα αλλα δεν φανικε κατι..ελεγα μηπως ακουγεται γενικα αυτος ο ηχος στα Ζ3!!

Kostas Maras
12-12-11, 15:19
Ισως να ακούς την κίνηση που κάνει η βενζίνη μέσα στο ρεζερβουάρ και σου δίνει την αίσθηση οτι κάτι χτυπάει......λεω εγώ τώρα!!!!!!!

VanVIC
12-12-11, 19:46
Κάτι απο την εξάτμιση θά´ναι, θά´χει χαλαρώσει κάποιο δέσιμο και θα βρίσκει σε κάποιο σημείο.
Δεν θές να είναι οτιδήποτε άλλο.

panosz3
12-12-11, 20:17
Κάτι απο την εξάτμιση θά´ναι, θά´χει χαλαρώσει κάποιο δέσιμο και θα βρίσκει σε κάποιο σημείο.
Δεν θές να είναι οτιδήποτε άλλο.
δηλαδη???:whistle:

VanVIC
12-12-11, 20:20
Δες ότι η εξάτμιση είναι σωστά στερεωμένη.

panosz3
12-12-11, 20:25
Δες ότι η εξάτμιση είναι σωστά στερεωμένη.

οκ θα το δω αλλα αυτο που ακουω ειναι μονο οταν δεν παταω γκαζι,και μονο για λιγα δευτερολεπτα!κ δεν ακουγεται δυνατα το παρατηρησα μια φορα που δεν ειχα μουσικη!δηλαδη αλλαζει πισω καποια λειτουργια οταν δεν παταω γκαζι?μηπως ευθυνεται αυτο που ειπε ο κωστας για την βενζινη?

vaspap
22-03-12, 22:33
Αν εχεις μολις σταματησει και το ακους σταματημενος, επειδη κι εγω το εχω ακουσει, ειναι το φλοτερ του ντεποζιτου βενζινης, κουνιεται και χτυπαει στα τυχωματα επειδη κυματιζει η βενζινη με το σταματημα.