PDA

Επιστροφή στο Forum : Galaxy Note vs I-4S



Monsta
10-12-11, 22:11
Σήμερα δούλεψα για λίγο αυτό:


https://www.youtube.com/watch?v=pIXOlu23XDU


και βέβαια έπαθα ο Ίδιος πλάκα.


Καμία σχέση με κάτι παλιά Samsung, τουλάχιστον το OS του μ άρεσε πολύ και το βρήκα σχετικά απλό στη λειτουργία του.

Τα χρώματα βέβαια μαζί με την οθόνη απίθανα, το browsing ανεπανάληπτο.


Πραγματικά δε βλέπω το λόγο για 4s σ αυτά τα χρήματα. Nor I give a sh!t about the 150Κ vs. 400K apps του Apple.


Am I missing something here ?


Discuss ma bishes ! :mad: :original:


https://files.sharenator.com/IUoJx_GIF_Collection_of_someone_eating_popcorn-s297x220-181196-580.gif

yodas
12-12-11, 09:31
είναι διαφορετική φιλοσοφία το note... έχει φτιαχτεί με γνώμονα να κλείσει το κενό μεταξύ tablet και τηλεφώνου για αυτό και έχει κάπως μεγάλες διαστάσεις για τηλέφωνο. Επίσης βασίζεται και στο πενάκι δημιουργώντας εφαρμογές για σχεδιαστές περισσότερο παρά για τον απλό χρήστη. Όσο για το λειτουργικό με την έλευση της νέας έκδοσης του android (ice cream sandwich) πιστεύω πως τα περισσότερα προβλήματα θα έχουν ξεπεραστεί και τα τηλέφωνα με το λειτουργικό της google θα είναι ακτύπητα. Ο πόλεμος όμως έχει μεταφερθεί στα tablets διότι από ενεργοποιήσεις στα τηλέφωνα το android έχει ήδη ξεπεράσει την apple αλλά στα tabs το ipad παραμένει βασιλιάς. Είδωμεν

Χρίστος
12-12-11, 10:10
προχθες πηρα δευτερη συσκευη (παλι) και το note μαζι με το s2 ηταν στις εναλακτικες μου.

Κωστα ειναι οντως τρομερο σε ολα του και μ αρεσε.
Βρηκα ενα βιτρινας(οχι εκθεσιακο) σε πολυ φιλικη τιμη και δυσκολευτικα να το αποριψω....

Για μενα καθαρα υποκειμενικο ειναι οτι θα ντρεπομαι να το σηκωσω για να μιλησω μπροστα σε κοσμο.....!

Monsta
12-12-11, 11:33
Αυτό που φοβάμαι και γω Χρήστο είναι η μεταπώληση.

Κατα τ άλλα είναι κόσμημα και η εμπειρία browsing φοβερή στην οθονάρα.

yodas
12-12-11, 15:53
πάρε το s2 χρήστο...δεν υπάρχει το τηλέφωνο εκτός αν μπορέσεις να βρεις κανα nexus...

Χρίστος
12-12-11, 23:14
Πηρα παλι νοκια τελικα Γιωργο.
ποιο πολυ απ ολα με ενδιεφερε η μπαταρια στη δευτερη συσκευη οποτε η επιλογη ηταν ευκολη

race850i
13-12-11, 08:07
Εγώ πάλι προχθές είδα ένα galaxy ενός φίλου το οποίο ήταν πολύ αργό, δηλαδή αργού σε ίσως και δευτερόλεπτα να αλλάξει τις εικόνες η κολλουσε, μου λέει το παλληκαρι μην το παρεις´ στην αρχή είναι καλό αλλά μετά βγάζει τις αδυναμίες του.

Και δυστυχώς το σκεφτομουνα μιας έχω βαρεθεί τελείως το black berry μου.

doctore
13-12-11, 12:50
Ένα Galaxy sII που έπεσε στα χέρια μου, είχε πρόβλημα με τη λήψη. Και με Vodafone και με Cosmote είχε πρόβλημα.

yodas
13-12-11, 14:32
ίσως να μιλάς για το απλό το s διότι το s2 είναι διπύρηνο και πετάει. επίσης δες αν ο φίλος σου έχει το λειτουργικό 2.1 που έβγαινε τότε το s και πέστου να το κάνει update άμεσα.

fast-enough
13-12-11, 15:40
Παίδες έχω ένα galaxy S με custom rom (2.3.7) και εντός των επόμενων ημερών θα πάω σε beta Ice Cream Sandwich.
Το τηλ δεν έχει καμία σχέση με την εικόνα της "μαμά" rom.
Τσέκαρα και το note, αλλά θα πάρω τελικά το i 4s αφού έχω και το ipad2.
Το android είναι σουπερ, αλλά καταντά λίγο κουραστικό, αφού δεν είναι flawless και smooth όπως το iOS.
Από την άλλη σου δίνει πράγματα και ελευθερίες που το iOS δεν έχει.
Είναι προσωπικό θέμα το για ποιό λόγο θες το κινητό σου, αλλά η ευκολία στη χρήση του iOS είναι σαφής σε σχέση με το ψάξιμο που απαιτεί (αν θες) το android για το ξεζούμισμά του...
Στον OP (Κώστα) θα έλεγα πως αν δεν έχεις tablet και γουστάρεις να ασχολείσαι χτύπα το NOTE