PDA

Επιστροφή στο Forum : Κανεις για ποδηλατο ΝΠ ?



fanisk
07-12-11, 00:11
Σημερα ξεκιναει ενα νεο κεφαλαιο στη ζωη εμου και του Snoo. Επειδη βαρεθηκαμε να τον παιζουμε σπιτι, ειπαμε να κανουμε λιγο ποδηλατο. Τελικα τον παιξαμε στον δρομο (μονο εμεις κανουμε τετοια διαδρομη με FS ποδηλατο και MTB λαστιχο.. στη Βουλιαγμενη πετυχαμε εναν "κουρσα" ο οποιος εκανε το 1/3 απο το πεταλι μας με τα λαστιχακια του) γιατι αφου μετα απο 1.5 ωρα φτασαμε Π.Φαληρο με αφετηρια τη Βαρκιζα.. καπως επρεπε να γυρισουμε!!

Οι λυσεις ηταν τηλ. σε φιλο να μας μαζεψει, φορτωμα στο τραμ και πεταλι πιο κατω, πεταλι απο το Π.Φαληρο εως πισω στη Βαρκιζα. Επιλεξαμε το 3ο και ειναι και ο λογος που αυτη τη στιγμη σας γραφω ορθιος και οχι καθιστος :th_Laie_67-1:

Ξεκινησαμε για Βαρκιζα-Βουλα απο λιμανακια (50χλμ στο πεταλο με mtb λαστιχο ειναι πολλα τελικα!) και αφου φτασαμε λεμε παμε πιο κατω. Να η Γλυφαδα, αντεχουμε, να το Ελληνικο, αντεχουμε? Αλιμος..παμε πιο κατω? Ναι παμε Π.Φαληρο.

Σταση για ξεκουραση και επιστροφη. Ενω Βαρκιζα-Γλυφαδα καναμε σχεδον 50 λεπτα, Π.Φαληρο-Γλυφαδα καναμε 26. Ωραια λεμε θα σπασουμε και το προηγουμενο χρονο.. υπολογισαμε λαθος ομως τις κλισεις και στις ανηφορες της μεγαλης ευθειας στη Βουλιαγμενη, οπως και στα Λιμανακια τα ειδαμε ολα. Τελικα μας πηρε ακριβως 1.5 ωρα να γυρισουμε γιατι οι ανηφορες δεν παλευονται.

Μια φωτογραφια αναμνηστικη.

https://i1192.photobucket.com/albums/aa326/fanisk/MTB%20Rides/390125_120728171375844_100003159853683_100597_2148 83674_n.jpg

Συνολικη διαδρομη περιπου 36 χλμ πηγαινε-ελα. Ο χρονος θα επεφτε αν ο Χρηστος ειχε ποδηλατο με δυνατοτητα κλειδωματος αναρτησεων, χανει πολλες πεταλιες και πρεπει να τον περιμενω.

Αν ενδιαφερεται κανεις για βολτες στα ΝΠ ας γραψει εδω ή σε πμ ποιες ωρες και μερες τον βολευουν μηπως κανουμε και κατι ακομα ως bmwfans. Τα Σ/Κ αξιζει να παμε μια βολτα στο Κτημα Κανελλοπουλου που αν και καηκε ειναι ωραιο για πεταλι εκει μεσα.

Σαμπρελες, τρομπα, εργαλεια εχουμε εμεις. Οποιος ερθει να εχει απαραιτητα μαζι του δυνατο πισω φως, αν θελει μπροστινο, κρανος -αν δεν εχει δεν πειραζει κινουμαστε στα πεζοδρομια και οπου δεν μπορουμε δεξια στο δρομο- και νερο. Καλο ειναι να μην εχετε φαρδια φορμα γιατι στο τσακ τη γλυτωσα σημερα απο τα γραναζια.

Τι λετε?

Snoo
07-12-11, 00:14
Είμαι πολύ όμορφος τελικά... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

hades7
07-12-11, 00:22
Λοιπόν σας χροιζω επίσημους πορνοερευνητες θα πηγενετε Βάρκιζα καλαμακι και πίσω και θα δίνετε αναφορά λεπτομερή για ότι φριλαντσερ κυκλοφορεί στην παραλιακή ονόματα περιγραφή υπηρεσίες τιμές προγραμμα

Snoo
07-12-11, 00:25
Λοιπόν σας χροιζω επίσημους πορνοερευνητες θα πηγενετε Βάρκιζα καλαμακι και πίσω και θα δίνετε αναφορά λεπτομερή για ότι φριλαντσερ κυκλοφορεί στην παραλιακή ονόματα περιγραφή υπηρεσίες τιμές προγραμμα



:warriorsmiley:

fanisk
07-12-11, 00:26
Λοιπόν σας χροιζω επίσημους πορνοερευνητες θα πηγενετε Βάρκιζα καλαμακι και πίσω και θα δίνετε αναφορά λεπτομερή για ότι φριλαντσερ κυκλοφορεί στην παραλιακή ονόματα περιγραφή υπηρεσίες τιμές προγραμμα

Τις ξεχασαμε αυτες, πηγαιναμε απο τη μερια της παραλιας..
Σε 2 μερες που θα συνελθει ο κωλος μας θα ξαναπαμε το μικρο αυτο βολτακι.. :hystericalbs1:

hades7
07-12-11, 00:32
Σας βλέπω σε λίγο αντι να φουσκονετε σαμπρελες να φουσκονετε βυζια

fanisk
07-12-11, 01:12
Είμαι πολύ όμορφος τελικά... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ασε ρε, δεν κοντραρεις ! Τα'χω σουφρωσει κιολας ετοιμος για φιλημα ειμαι. :tt1:

https://i1192.photobucket.com/albums/aa326/fanisk/MTB%20Rides/386576_120727358042592_100003159853683_100596_3652 81612_n.jpg

graphe36
07-12-11, 01:37
Εγω ψηνομαι. Εχω και εγω ενα FS και σχεδον μερα παρα μερα παω Ανω Γλυφαδα προς Δελτα Φαληρου και ξανα Ανω Γλυφαδα εδω και ενα μηνα. Πριν 3 μερες Εφτασα μεχρι το κεντρο Συνταγμα. (μαλλον δεν θα το ξανα κανω). Πιστευω οτι θα τα καταφερω. (Σας ειδα απο τις φωτο μακραν πιο αθλητικους απο εμενα.:original::original::thumbsup:)

fanisk
07-12-11, 01:48
Πολυ ωραια! Ποιες μερες και ωρες βγαινεις ?

graphe36
07-12-11, 02:08
Για καθημερινες αργα το βραδυ 22.00 και μετα. Σαββατοκύριακα δεν εχω θεμα. Βεβαια η δουλεια μου ειναι άστατη και προκύπτουν απρόοπτα ραντεβού συνεχώς. Εαν προκυψει καποια συκεκριμενη μερα πειτε μου και θα σας πω μια μερα πριν.

spar@
07-12-11, 02:51
Πείτε μου ποτέ θα πάτε να κατέβω απο Λάρισα εγώ το κάνω 7 ώρες με 6 στάσεις για τσιγάρο και να ξεποιαστω!

Χρίστος
07-12-11, 05:53
το FS μεταφραζεται f@ck situation / fast sex / f@cking survive ???

Kατι ειπες για ποδηλατα στην αρχη αλλα μετα ειπες οτι θες να συνελθει ο κ*λος σας και μπερδευτηκα.

stef
07-12-11, 06:52
Είμαι και εγώ μέσα με το mountain μου αν και παλιό!
Δευτέρα είναι η καταλληλότερη μέρα να φας 5 κενές μικρέ!!! χαχαχα

fanisk
07-12-11, 18:59
το FS μεταφραζεται f@ck situation / fast sex / f@cking survive ???

Kατι ειπες για ποδηλατα στην αρχη αλλα μετα ειπες οτι θες να συνελθει ο κ*λος σας και μπερδευτηκα.

Full Suspension, μπρος-πισω δηλαδη.


Είμαι και εγώ μέσα με το mountain μου αν και παλιό!
Δευτέρα είναι η καταλληλότερη μέρα να φας 5 κενές μικρέ!!! χαχαχα

Ωραια αντε να μαζευομαστε. Δευτερα θα γινει βολτα λοιπον.

kplc16
07-12-11, 20:07
Για να μη σου ματωνει η κλ@να θα φορας βερμουδα με gel.
Οταν πας για τοσα πολλα χλμ δε θα πηγαινεις με tzin η φαρδιες φορμες.
Οσο γελειος κι αν νιωθεις θα φορας koλαν me gel για τα καπουλια σου.

Snoo
07-12-11, 20:23
Για να μη σου ματωνει η κλ@να θα φορας βερμουδα με gel.
Οταν πας για τοσα πολλα χλμ δε θα πηγαινεις με tzin η φαρδιες φορμες.
Οσο γελειος κι αν νιωθεις θα φορας koλαν me gel για τα καπουλια σου.

Έχουμε εξοπλιστεί με ειδικό εσώρουχο που στα επίμαχα σημεία έχει μαξιλαράκι

fanisk
07-12-11, 20:27
Για να μη σου ματωνει η κλ@να θα φορας βερμουδα με gel.
Οταν πας για τοσα πολλα χλμ δε θα πηγαινεις με tzin η φαρδιες φορμες.
Οσο γελειος κι αν νιωθεις θα φορας koλαν me gel για τα καπουλια σου.

Νικο μεχρι το λυκειο ημουν με ενα ποδηλατο συνεχεια. Μετα το παρατησα. Τοτε δεν ηθελα ουτε gel, ουτε κολαν, ουτε μαξιλαρια. Και με τζιν και με φορμες κανενα προβλημα. Απλα ειναι θεμα συνηθειας μαλλον. Το λεω αυτο γιατι τωρα που αλλαξα ποδηλατο για να ξαναρχισω το σπορ, η πρωτη μερα ηταν τρομακτικη :hystericalbs1:

Τωρα που το ξαναρχισα πηρα μποξερακι με μαξιλαρι+gel μεσα, κατι κοβει αλλα και παλι πονας με τοσα χλμ. Καμια σχεση με τις πρωτες μερες.. οποτε σε καλο δρομο ειμαστε!

kplc16
07-12-11, 20:44
ωραια καλο κουραγιο.