PDA

Επιστροφή στο Forum : Dilemma: Μ3 or Cooper S



Monsta
01-12-11, 13:38
Λοιπόν σήμερα συνέβει το εξής κουλό.

Σκάει πελάτης το πρωί με το παρακάτω Cooper για να του φτιάξουμε τοπικά μια γρατζουνίτσα στο εμπρός προφυλακτήρα και 'χάζεψε' με το Μ3 μου.


https://img267.imageshack.us/img267/3415/coopersa.jpg
https://img213.imageshack.us/img213/3606/coopersb.jpg
https://img26.imageshack.us/img26/9148/coopersc.jpg


Λες και δεν είχε ξαναδεί Μ3 λοιπόν: "Πωωωωω μεγάλε...τι τούμπανο είναι αυτό, ΚΑΙ με τη καβούκα ΚΑΙ με τις ζάντες ΚΑΙ πως το χεις έτσι ΚΑΙ ψάχνω για Μ3 ΚΑΙ όλα που βρίσκω είναι χρέπια...... μπλα μπλα μπλα.....".

Και πέφτει η ερώτηση:

- "Το πουΛάς??"
- "Το συζητάω..."
- "Εγώ ψάχνω για ανταλλαγή με το δικό μου..."

Το αμάξι του είναι πολύ καλό. Το μόνο που έχει είναι η γρατζουνίτσα στο προφυλακτήρα που έγραψα παραπάνω. Εϊναι του '09 με 38Κ χλμ, ΑΥΤΟΜΑΤΟ :thumbsdown:, full δέρμα, οροφή, εντελώς άβαφο και μηχανικά μαΝίσιο (χωρίς πρόγραμμα) με μόνο μία ανάρτηση και τις ζαντούλες που βλέπετε.


Εσείς τι θα κάνατε ?


Θυμίζω ότι στο Μ3 έχω καταθέσει τις πινακίδες τον Ιούλιο από τότε δλδ που ισχύουν τα ridiculous αυτά μέτρα με έκτακτες εισφορές κτλ. Σκοπεύω το '12 να πληρώσω το σήμα, ώστε να μπορώ να κυκλοφορώ το αμάξι περίπου 2-3 μήνες / χρόνο, μέχρι να δούμε τι θα γίνει. Υπάρχουν άλλα δύο αυτοκίνητα στην οικογένεια, ενώ το Μ3 αγοράστηκε καθαρά για λόγους προσωπικής ευχαρίστησης και όχι για να κυκλοφορεί καθημερινά. Φυσικά πέρα των τελών κυκλ. και εισφορές δεν με βαραίνει οικονομικά σε κάτι άλλο (πχ δάνειο).

Για ν ακούσω γνώμες. Το τυπάκι είναι τόσο ψημένο που αύριο θέλει να πάμε να πάρουμε τα παράβολα και να πάμε στο ΚΕΠ για τη μεταβίβαση. :shok:


ΥΓ: ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΒΑΖΑΜΕ ΤΟ CSL ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ !!!!! :whistle:


https://img51.imageshack.us/img51/8444/csltrunkc.jpg

giannis_compact
01-12-11, 13:43
Για τί διαφορά τιμής μιλάμε όμως?
Σου είπε ότι θα σου δώσει κάποια χρήματα από πάνω?
Τέλος,εγώ άν δεν είχα οικονομικό πρόβλημα δεν θα το συζητούσα.Αλλά το μίνι είναι και διαολάκι και 1,6!

ntinos
01-12-11, 13:44
ΕΑΝ

1. Σου αρεσει το μινι
2. Εχεις βαρεθει καθ΄οποιονδηποτε τροπο το μ3
3. Δεν ισχυει πλεον το "Μ3 αγοράστηκε καθαρά για λόγους προσωπικής ευχαρίστησης"

Παρτο

Monsta
01-12-11, 13:51
Για τί διαφορά τιμής μιλάμε όμως?
Σου είπε ότι θα σου δώσει κάποια χρήματα από πάνω?



Καμία διαφορά από καμία πλευρά.

Στο car τα ΜΙΝΙ του '08 είναι στα 21-25Κ. Άρα στα χρήματα αυτά το θεωρώ κι εγώ μία δίκαια ανταλλαγή. Σαν αυτοκίνητο προς αυτοκίνητο φυσικά και δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.

Stamatis
01-12-11, 13:54
Το έδωσες ΕΧΘΕΣ.
/thread locked/

PANOS-E60
01-12-11, 13:57
Με τη λογική συμφωνώ να γίνει, φρεσκάρεις το κεφάλαιό σου και με κάτι σαφώς πιό ρευστοποιήσιμο. Μήπως όπως είναι λίγο άχρηστο το cooper γιά σένα ...?
Με το συναίσθημα, ούτε συζήτηση ...

ntinos
01-12-11, 13:59
Με τη λογική συμφωνώ να γίνει, φρεσκάρεις το κεφάλαιό σου και με κάτι σαφώς πιό ρευστοποιήσιμο. Μήπως όπως είναι λίγο άχρηστο το cooper γιά σένα ...?
Με το συναίσθημα, ούτε συζήτηση ...

Λιγοτερο "αρχηστο" θα του ειναι απο το μ3, δεδομενου οτι στο μ3 εχουν κατατεθει πινακιδες.

5555
01-12-11, 14:01
Αυτη την τραμπα την κανεις μονο αν θες να φυγει το αμαξι απο ''χθες''. Απο την αλλη τετοιες προτασεις απλα δεν επαναλαμβανονται και καθε μερα. Οποτε μαλλον συμφερει

GEORGE316
01-12-11, 14:02
εγω παντως δεν θα το εδινα...
και να σου πω και κατι ρε κωστα...
το Μ3 αφου το εχεις για καθαρα γουστα,φορτωσε το μια στο διμηνο σε ενα τρειλερ(εσυ δεν μπορει..θα εχεις ακρες.)πηγαινε το σε μια πιστα και φατο.
οχι οτι δε συμπαθω το κουπερακι..αντιθετως!
μια φορα επεσε στα χερια μου ενα αντικαταστασης απο τον αδαμιδη και μου αρεσε πολυ!!
αλλα μιλαμε για Μ3...για αυτοκινητο που εγω ονειρευομαι!!!(λεω τωρα το "εγω")

PANOS-E60
01-12-11, 14:08
Λιγοτερο "αρχηστο" θα του ειναι απο το μ3, δεδομενου οτι στο μ3 εχουν κατατεθει πινακιδες.

Δες εδώ https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=8496&page=101

Monsta
01-12-11, 14:14
Οι πινακίδες Πάνο θα πάνε πάλι πίσω στο ράφι σε λίγες μέρες.

Συμφωνώ όμως ότι στο Cooper έχω ανά πάσα στιγμή τα λεφτά μου (για τον α' ή β') λόγο και αυτός είναι και ο λόγος που το σκέφτομαι σοβαρά.

PANOS-E60
01-12-11, 14:18
Οι πινακίδες Πάνο θα πάνε πάλι πίσω στο ράφι σε λίγες μέρες.

Συμφωνώ όμως ότι στο Cooper έχω ανά πάσα στιγμή τα λεφτά μου (για τον α' ή β') λόγο και αυτός είναι και ο λόγος που το σκέφτομαι σοβαρά.

Κώστα αν το αντέχει η καρδιά σου κάντο, δίκιο έχει και ο Σταμάτης.
Εγώ πάντως στη θέση σου θα είχα ταχυπαλμία σήμερα, ειλικρινά.

Monsta
01-12-11, 14:23
Στο car τα ΜΙΝΙ του '08 είναι στα 21-25Κ.




Λάθος μου. Το αμάξι είναι του 2009.


George, αν το κρατήσω, δεν έχω κανένα πρόβλημα να γεράσω μαζί του. Για μένα το αυτοκίνητο αυτό ήταν ένα όνειρο που έκανα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. Και εξακολουθεί να με συγκίνεί, όπως στην αρχή. :original:

Κάποια στιγμή θα μπορέσει να το καβαλήσει και ο γιος μου και να το χαρεί. :thumbsup:

Stamatis
01-12-11, 14:30
Κώστα
Ήθελα να στα στείλω με email αλλα στα λέω απο εδώ.
Μ3 υπάρχουν αυτή τη στιγμή στο car πάνω απο 170 αγγελίες.
Μπες και δες τι πουλιέται.
Δες επίσης και πόσο καιρό είναι οι αγγελίες αυτές εκεί.
Το αμάξι απλά ΔΕΝ φεύγει.
Στο παλιο καθεστώς κάποια πορτοφόλια ίσως το πάλευαν.
Με 1.100 τέλη κυκλοφορίας 800 το έκτακτο και 1.000 μια ασφάλεια της πλάκας μιλάμε για 1.000.000 δραχμές για να το κοιτάς να σαπίζει.
Αν δεν το δώσεις ΤΩΡΑ θα το κρατήσεις για πάντα.
Καλά να είσαι για 10 χρόνια ακόμα έτσι μόνο για να το κοιτάς θα σου φάει 10.000.000.
Ακόμα και 13.000 ευρώ να το βάλεις για πούλημα ΤΩΡΑ ελάχιστοι θα το κουβεντιασουν.
Το μίνι φεύγει αύριο αν χρειαστεί.
Επίσης μπορείς να το έχεις και για καθημερινό αυτοκίνητο (αυτόματο) Αλλα και ένα ταξιδάκι να κανεις.

Monsta
01-12-11, 14:35
Φχαριστώ ρε σιχαμένε Πρόεδρε.

Μάλλον δε θα κοιμηθώ απόψε. :(

gnx
01-12-11, 14:36
Ειχες δεν ειχες μπήκες στην πρίζα.

Θα εδινες το αμαξι σου για ¤20000; Εαν δε χρειαζεσαι τα χρηματα να ξεχρεωσεις κάτι, νομοτελειακά θα τα φας.

Και οταν τα φας θα λες τι μαλ@κία έκανα.

Το οτι αντι για μετρητά παίρνεις ΜΙΝΙ, (που ξερεις ποσο το γουστάρω) το κάνει ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.

Εαν θες να ξαλαφρώσεις, ρίξε καλύτερα ενα χέσιμο :ranting2:

DAMN NIGGA!

Kostas_1
01-12-11, 14:45
Θα συμφωνουσα για την αλλαγη απο οικονομικης προσεγγισης λογω εποχης, αλλα προσοχη με τα ΜΙΝΙ.
Βγαζουν πολλες βλαβες, εχουν πολυ ακριβη συντηρηση (αναλογικα) και σε τυχον τρακαρισμα μετα ειναι για πεταμα (αρα μεικτη ασφαλεια απαραιτητη).

Τουλαχιστον πες του να σου δωσει οτι σερβις, και αντικαταστασεις εχει κανει

Πaθως και μαθως :)

Monsta
01-12-11, 14:48
Ειχες δεν ειχες μπήκες στην πρίζα.

Θα εδινες το αμαξι σου για ¤20000; Εαν δε χρειαζεσαι τα χρηματα να ξεχρεωσεις κάτι, νομοτελειακά θα τα φας.

Και οταν τα φας θα λες τι μαλ@κία έκανα.

Το οτι αντι για μετρητά παίρνεις ΜΙΝΙ, (που ξερεις ποσο το γουστάρω) το κάνει ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.

Εαν θες να ξαλαφρώσεις, ρίξε καλύτερα ενα χέσιμο :ranting2:

DAMN NIGGA!


:hystericalbs1:

Νάτο το φιλαράκι μου. thumb




https://www.youtube.com/watch?v=8Bl3UK5mLVw

Nino
01-12-11, 14:54
δωστο!!
ασε που του χρονου αν συνεχισουν ετσι...
θα δωσεις το mini για τραμπα με Ε92Μ3
xaxaxaxaxa

gnx
01-12-11, 14:57
Και για να το πάω ένα βήμα παραπέρα, επειδή στη ζωή δε ξερεις από που θα σου ερθει, θα έκανα το εξής:

Θα εβαζα τον πήχη ψηλά: το ΜΙΝΙ και ¤5000 μετρητά (χωρίς το πορτμπαγκαζ). Αυτο χωριστά.

If the guy puts his money where his mouth is and you get a deal, θα εκανα ενα ωραιο κομπόδεμα για Ε92. Σε 12 μήνες θα μπορείς!

Yeah baby, yeah!

Atsa linos
01-12-11, 15:02
Δεν πρεπει να πουλας Μ3 τωρα γιατι αφενος το χαριζεις και αφετερου το μετανιωνεις!!!

Stamatis
01-12-11, 15:21
Και για να το πάω ένα βήμα παραπέρα, επειδή στη ζωή δε ξερεις από που θα σου ερθει, θα έκανα το εξής:

Θα εβαζα τον πήχη ψηλά: το ΜΙΝΙ και ¤5000 μετρητά (χωρίς το πορτμπαγκαζ). Αυτο χωριστά.

If the guy puts his money where his mouth is and you get a deal, θα εκανα ενα ωραιο κομπόδεμα για Ε92. Σε 12 μήνες θα μπορείς!

Yeah baby, yeah!


Έτσι βεντουζα.
Το μίνι πέντε χιλιάδες μετρητά και ρίξε του και έναν πο&τσο.
Η κάνουμε deal η δεν κάνουμε.

Ρε Γιώργο, έλεος ρε συ.

Monsta
01-12-11, 15:28
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!

Τώρα σκέφτηκα το άλλο.

Το πρωί μου είπε ότι έχει 'έτοιμο εγοραστή' στα 23Κ, γι αυτό κι ήθελε να φτιάξει τη γρατζουνιά να είναι τέλειο.

Άρα θα του πω να δώσει το ΜΙΝΙ στον 'άλλο' 23Κ και να μου φέρει εμένα το μαρουλάκι. :)


Επίσης, μάλλον έκανα κάποια υπερ-εκτίμηση από βιασύνη. Του '09 είναι στο car για 20-22 max.

VanVIC
01-12-11, 15:37
Κάνε την ανταλλαγή αλλά παίξτο δύσκολος (οτι θες και 1-2 Κ επιπλέον αλλά τελικά δέχεσαι να συμβιβαστείς).
Πάρε το mini, πούλα το όχι λιγότερο απο 23Κ εντός του 2011.
Περίμενε με τα 23 Κ μέχρι το Πάσχα του 2012. Τότε με τα χρήματα αυτά θα πάρεις Μ3 Ε92.
Think wise, be patient...

VanVIC
01-12-11, 15:44
Να συμπληρώσω:
Θα πάρεις Μ3Ε92 το Πάσχα με πληρωμένα απο τον πωλητή τέλη κυκλοφορίας και ασφαλιστήριο (έστω και μισό χρόνο). Αν κρατήσεις το 46 άρι, τα χρήματα αυτά θα τα πληρώσεις εσύ...

Stamatis
01-12-11, 15:57
Και ρίξε και έναν πο¤τσο στον πωλητή του Μ3Ε92.

(Βαγγέλη στο γμησα το σκεπτικό αλλα δεν κρατηθηκα)

VanVIC
01-12-11, 16:06
Και ρίξε και έναν πο¤τσο στον πωλητή του Μ3Ε92.

(Βαγγέλη στο γμησα το σκεπτικό αλλα δεν κρατηθηκα)

Τον Απρίλιο-Μάιο να το ξαναδούμε το θέμα της τιμής του μτχ Μ3Ε92.
ΜΑΚΑΡΙ να έχω κάνει λάθος εκτίμηση, το εύχομαι.
Πάντως εγώ στη θέση του Κώστα θα έκανα αυτό που έγραψα.

m-power_01
01-12-11, 16:13
Το ενδεχόμενο να αγοραστεί ένα αυτοκίνητο που ο ιδιοκτήτης του να μπορεί να κρατήσει πινακίδες όλο τον χρόνο, δεν περνάει από το μυαλό κανενός;
Δηλαδή αν ζοριζεσαι με τα 3200 με μείωση λόγω παλαιοτητας, με τα 4000 τι θα γίνει;

Η ερώτηση είναι ρητορική , δεν παει προς τον Κώστα

saikoe39
01-12-11, 16:21
Παρε το mini και δωστο αμεσα,

Χτυπάς και μια καλη αδήλωτη μετατροπή (Μ3),με τα ρεστα απο Mini το φέρνεις στο επίπεδο του δικο σου,και αστούς μετα να βάζουν χαράτσια..!

S8N
01-12-11, 16:51
Φίλοι μου έχω κι εγώ ένα δίλλημα.

Πέρασε σήμερα από το γραφείο ένας πελάτης να του νομιμοποιήσω το ΠΡΟΚΑΤ στην Κερατέα. Με το που είδε τις φωτογραφίες από το σπίτι μου (μονοκατοικία στα Β.Π.) έμεινε παγωτό.

"Καλά ε, γκαζόν, πέτρες, μάρμαρα, ξύλινα δάπεδα, χρυσά παπάρια... Το ανταλλάσεις?"

Το ΠΡΟΚΑΤ του είναι 50 τετραγωνικά, ξύλοκατασκευή, με σόμπα και ανεξάρτητη χέστρα στον κήπο ενώ έχει τέλος ακινήτων μόνο 200 ευρώ. Το δικό μου είναι 240 τετραγωνικά με όλα τα κομφόρ αλλά έχει τέλος 1800 ευρώ. Του χρόνου που θα αυξηθούν οι αντικειμενικές αξίες θα τον πιω. Πως θα το πουλήσω αν χρειαστεί? Πάει, θα το παντρευτώ. Η χρυσή ευκαιρία είναι γεμάτη απούλητες μονοκατοικίες. Ενώ το ΠΡΟΚΑΤ όλο και κάποιος θα το αγοράσει. Είναι και σχετικά κοντά στη θάλασσα.

Είμαι προβληματισμένος. Τι να κάνω? Να προχωρήσω στην ανταλλαγή και να τον αφήσω να τρώει εκείνος τα χαράτσια? Που θα ξαναβρώ τέτοια ευκαιρία? Πάει, δε θα κοιμηθώ σήμερα.


























P.S. Κώστα, χρωστάς? Δεν έχεις να ταϊσεις τα παιδιά σου? Ή μήπως περίμενες ότι το Μ3 θα ήταν επενδυτική ευκαιρία? Κάνε ένα ντους αγόρι μου και πάψε να σκέφτεσαι τι θα κερδίσεις και τι θα χάσεις. Γαμώ το ξεσταύρι μου με την τρομολαγνεία σας μέσα.

aristent
01-12-11, 17:00
Φίλοι μου έχω κι εγώ ένα δίλλημα.

Πέρασε σήμερα από το γραφείο ένας πελάτης να του νομιμοποιήσω το ΠΡΟΚΑΤ στην Κερατέα. Με το που είδε τις φωτογραφίες από το σπίτι μου (μονοκατοικία στα Β.Π.) έμεινε παγωτό.

"Καλά ε, γκαζόν, πέτρες, μάρμαρα, ξύλινα δάπεδα, χρυσά παπάρια... Το ανταλλάσεις?"

Το ΠΡΟΚΑΤ του είναι 50 τετραγωνικά, ξύλοκατασκευή, με σόμπα και ανεξάρτητη χέστρα στον κήπο ενώ έχει τέλος ακινήτων μόνο 200 ευρώ. Το δικό μου είναι 240 τετραγωνικά με όλα τα κομφόρ αλλά έχει τέλος 1800 ευρώ. Του χρόνου που θα αυξηθούν οι αντικειμενικές αξίες θα τον πιω. Πως θα το πουλήσω αν χρειαστεί? Πάει, θα το παντρευτώ. Η χρυσή ευκαιρία είναι γεμάτη απούλητες μονοκατοικίες. Ενώ το ΠΡΟΚΑΤ όλο και κάποιος θα το αγοράσει. Είναι και σχετικά κοντά στη θάλασσα.

Είμαι προβληματισμένος. Τι να κάνω? Να προχωρήσω στην ανταλλαγή και να τον αφήσω να τρώει εκείνος τα χαράτσια? Που θα ξαναβρώ τέτοια ευκαιρία? Πάει, δε θα κοιμηθώ σήμερα.


























P.S. Κώστα, χρωστάς? Δεν έχεις να ταϊσεις τα παιδιά σου? Ή μήπως περίμενες ότι το Μ3 θα ήταν επενδυτική ευκαιρία? Κάνε ένα ντους αγόρι μου και πάψε να σκέφτεσαι τι θα κερδίσεις και τι θα χάσεις. Γαμώ το ξεσταύρι μου με την τρομολαγνεία σας μέσα.

another EPIC POST!!!!:thumbsup: :th_Laie_67-1:

ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ!!!:thumbsup:

Vasilis
01-12-11, 17:07
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!

Τώρα σκέφτηκα το άλλο.

Το πρωί μου είπε ότι έχει 'έτοιμο εγοραστή' στα 23Κ, γι αυτό κι ήθελε να φτιάξει τη γρατζουνιά να είναι τέλειο.

Άρα θα του πω να δώσει το ΜΙΝΙ στον 'άλλο' 23Κ και να μου φέρει εμένα το μαρουλάκι. :)


Επίσης, μάλλον έκανα κάποια υπερ-εκτίμηση από βιασύνη. Του '09 είναι στο car για 20-22 max.



Μην το σκεφτεσαι!

ετσι να πραξεις Κωστα!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ τα Μ3 κ αλλα παρεμφερη αυτοκινητα θα ειναι ονειρα απατηλα στην Ψωροκωσταινα!

γιατι να δεσμευτεις με ενα ΜΙΝΙ (που αναγκαστικα θα παιρνες γιατι δοθηκε η ευκαιρια?) κ να μην παρεις το μαρουλακι που θα μπορουσες να παρεις οτι θες...ενα AUDI ας το πουμε?:th_Laie_67-1:

πλακα κανω...εσυ θα αποφασισεις!

ο εχων μαρουλι την σημερον ημερα ομως , ειναι Μαγκας!

ο εχων ΜΙΝΙ?...Νομιζεις οτι ευκολα βρισκει καποιος 23000 σημερα (για να το πουλησεις εσυ μετα?)?



ΔΩΣΤΟ Κ ΠΑΡΕ ΤΟ ΜΠΕΛΤΕ!!!:warriorsmiley:

Monsta
01-12-11, 18:24
Ευχαριστώ πολύ όλους για τη συμμετοχή τους. :thanks:

Άλλο ένα θρεντ με μπόλικες δώσεις πετυχημένου χιούμορ από άτομα που εκτιμώ ιδιαίτερα και το ξέρουν.

Πριν ανοίξω αυτό το θρεντ είχα ήδη αποφασίσει τι θα κάνω, απλά ήθελα την επιβεβαίωση κάποιων που ανέφερα και πιο πάνω.

Είμαι έξω με τα παιδιά και από το τηλέφωνο. Θα γράψω με ηρεμία το βράδυ και αφότου έχω ρίξει το χέσιμο και έχω κάνει το παγωμένο ντους.

S8N
01-12-11, 18:31
Ευχαριστώ πολύ όλους για τη συμμετοχή τους. :thanks:

Άλλο ένα θρεντ με μπόλικες δώσεις πετυχημένου χιούμορ από άτομα που εκτιμώ ιδιαίτερα και το ξέρουν.

Πριν ανοίξω αυτό το θρεντ είχα ήδη αποφασίσει τι θα κάνω, απλά ήθελα την επιβεβαίωση κάποιων που ανέφερα και πιο πάνω.

Είμαι έξω με τα παιδιά και από το τηλέφωνο. Θα γράψω με ηρεμία το βράδυ και αφότου έχω ρίξει το χέσιμο και έχω κάνει το παγωμένο ντους.

Ποιος μίλησε για παγωμένο ντους? Το άφησα φλου. Σκωτσέζικο σου χρειάζεται. Το κιλτ δώστο μετά στον τύπο με το MINI.

Stamatis
01-12-11, 18:38
Φίλοι μου έχω κι εγώ ένα δίλλημα.

Πέρασε σήμερα από το γραφείο ένας πελάτης να του νομιμοποιήσω το ΠΡΟΚΑΤ στην Κερατέα. Με το που είδε τις φωτογραφίες από το σπίτι μου (μονοκατοικία στα Β.Π.) έμεινε παγωτό.

"Καλά ε, γκαζόν, πέτρες, μάρμαρα, ξύλινα δάπεδα, χρυσά παπάρια... Το ανταλλάσεις?"

Το ΠΡΟΚΑΤ του είναι 50 τετραγωνικά, ξύλοκατασκευή, με σόμπα και ανεξάρτητη χέστρα στον κήπο ενώ έχει τέλος ακινήτων μόνο 200 ευρώ. Το δικό μου είναι 240 τετραγωνικά με όλα τα κομφόρ αλλά έχει τέλος 1800 ευρώ. Του χρόνου που θα αυξηθούν οι αντικειμενικές αξίες θα τον πιω. Πως θα το πουλήσω αν χρειαστεί? Πάει, θα το παντρευτώ. Η χρυσή ευκαιρία είναι γεμάτη απούλητες μονοκατοικίες. Ενώ το ΠΡΟΚΑΤ όλο και κάποιος θα το αγοράσει. Είναι και σχετικά κοντά στη θάλασσα.
Μην τολμήσεις και κλαψομουνιάσες μαλκα του χρόνου σε γμησα....
01/12/2011

stef
01-12-11, 19:22
Καλά τα ίδια λέω κ εγώ!!
Να δώσω Ζ κ να πάρω Mini Cooper S??
Από πισωκούνα σε μπροστοκούνα....?
KAMIA σχέση το ένα αμάξι με το άλλο!!

S8N
01-12-11, 19:24
Μην τολμήσεις και κλαψομουνιάσες μαλκα του χρόνου σε γμησα....
01/12/2011

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/horrifyingtongue.gif

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/fingerweiner.gif

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/fatstiller.gif

S8N
01-12-11, 19:27
Καλά τα ίδια λέω κ εγώ!!
Να δώσω Ζ κ να πάρω Mini Cooper S??
Από πισωκούνα σε μπροστοκούνα....?
KAMIA σχέση το ένα αμάξι με το άλλο!!

Ναι ρε, γιατί εσύ καταλαβαίνεις που έχει την κίνηση? Το μόνο που σε νοιάζει είναι από που θα ξεκινήσεις το κέρωμα.

m-power_01
01-12-11, 19:29
Φίλοι μου έχω κι εγώ ένα δίλλημα.

Πέρασε σήμερα από το γραφείο ένας πελάτης να του νομιμοποιήσω το ΠΡΟΚΑΤ στην Κερατέα. Με το που είδε τις φωτογραφίες από το σπίτι μου (μονοκατοικία στα Β.Π.) έμεινε παγωτό.

"Καλά ε, γκαζόν, πέτρες, μάρμαρα, ξύλινα δάπεδα, χρυσά παπάρια... Το ανταλλάσεις?"

Το ΠΡΟΚΑΤ του είναι 50 τετραγωνικά, ξύλοκατασκευή, με σόμπα και ανεξάρτητη χέστρα στον κήπο ενώ έχει τέλος ακινήτων μόνο 200 ευρώ. Το δικό μου είναι 240 τετραγωνικά με όλα τα κομφόρ αλλά έχει τέλος 1800 ευρώ. Του χρόνου που θα αυξηθούν οι αντικειμενικές αξίες θα τον πιω. Πως θα το πουλήσω αν χρειαστεί? Πάει, θα το παντρευτώ. Η χρυσή ευκαιρία είναι γεμάτη απούλητες μονοκατοικίες. Ενώ το ΠΡΟΚΑΤ όλο και κάποιος θα το αγοράσει. Είναι και σχετικά κοντά στη θάλασσα.

Είμαι προβληματισμένος. Τι να κάνω? Να προχωρήσω στην ανταλλαγή και να τον αφήσω να τρώει εκείνος τα χαράτσια? Που θα ξαναβρώ τέτοια ευκαιρία? Πάει, δε θα κοιμηθώ σήμερα.


























P.S. Κώστα, χρωστάς? Δεν έχεις να ταϊσεις τα παιδιά σου? Ή μήπως περίμενες ότι το Μ3 θα ήταν επενδυτική ευκαιρία? Κάνε ένα ντους αγόρι μου και πάψε να σκέφτεσαι τι θα κερδίσεις και τι θα χάσεις. Γαμώ το ξεσταύρι μου με την τρομολαγνεία σας μέσα.

Μπετατζίδες ρε pousti μου! Δεν έχουν λεφτά αισθήματα...
Μόνο τσιμέντο και γαρμπιλι

ΔημήτρηςΜ3
01-12-11, 19:33
Δώσε το και πες και ευχαριστώ δεν θα το μετα νιώσεις

mormon
01-12-11, 19:39
δημητρακη μου θες να μας πεις οτι δεν το μετανιωσες?
εγω αλλα εμαθα!

DiS
01-12-11, 19:46
Φίλοι μου έχω κι εγώ ένα δίλλημα.

Πέρασε σήμερα από το γραφείο ένας πελάτης να του νομιμοποιήσω το ΠΡΟΚΑΤ στην Κερατέα. Με το που είδε τις φωτογραφίες από το σπίτι μου (μονοκατοικία στα Β.Π.) έμεινε παγωτό.

"Καλά ε, γκαζόν, πέτρες, μάρμαρα, ξύλινα δάπεδα, χρυσά παπάρια... Το ανταλλάσεις?"

Το ΠΡΟΚΑΤ του είναι 50 τετραγωνικά, ξύλοκατασκευή, με σόμπα και ανεξάρτητη χέστρα στον κήπο ενώ έχει τέλος ακινήτων μόνο 200 ευρώ. Το δικό μου είναι 240 τετραγωνικά με όλα τα κομφόρ αλλά έχει τέλος 1800 ευρώ. Του χρόνου που θα αυξηθούν οι αντικειμενικές αξίες θα τον πιω. Πως θα το πουλήσω αν χρειαστεί? Πάει, θα το παντρευτώ. Η χρυσή ευκαιρία είναι γεμάτη απούλητες μονοκατοικίες. Ενώ το ΠΡΟΚΑΤ όλο και κάποιος θα το αγοράσει. Είναι και σχετικά κοντά στη θάλασσα.

Είμαι προβληματισμένος. Τι να κάνω? Να προχωρήσω στην ανταλλαγή και να τον αφήσω να τρώει εκείνος τα χαράτσια? Που θα ξαναβρώ τέτοια ευκαιρία? Πάει, δε θα κοιμηθώ σήμερα.

P.S. Κώστα, χρωστάς? Δεν έχεις να ταϊσεις τα παιδιά σου? Ή μήπως περίμενες ότι το Μ3 θα ήταν επενδυτική ευκαιρία? Κάνε ένα ντους αγόρι μου και πάψε να σκέφτεσαι τι θα κερδίσεις και τι θα χάσεις. Γαμώ το ξεσταύρι μου με την τρομολαγνεία σας μέσα.
Πολύ όμορφα διατυπωμένο, όμως ατυχές το παράδειγμα, θα μου επιτρέψεις να σου πω παλιέ γνώριμε...

Το λόγο τον αναφέρεις και στο υστερόγραφό σου.

Ένα αυτοκίνητο σχεδόν ποτέ δε θεωρείται επενδυτική ευκαιρία. Ένα ακίνητο όμως σχεδόν πάντα είναι.

Τα σέβη μου.



@Monsta : το ότι το συζητάς και διατυπώνεις ο ίδιος το δίλημμα, μου δίνει την αίσθηση ότι δεν υφίσταται πλέον ο λόγος για τον οποίο απέκτησες το Μ3. Οπότε η συναλλαγή μου φαίνεται συμφέρουσα.

Stamatis
01-12-11, 20:01
https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/horrifyingtongue.gif

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/fingerweiner.gif

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/fatstiller.gif

Καλά καλά.
Κοροϊδεύε.
Χατζηπαπαρα
Του χρόνου να σε δω
Thread: ζητείται οικόπεδο κερατεα ανταλλαγή με βιλλα με χρυσό μπιντε.

Driver M
01-12-11, 20:10
Εγώ μάλλον θα την έκανα την τράμπα.

Το Μ3 είναι ανώτερο αυτοκίνητο απ'όλες τις απόψεις, αυτό είναι ξεκάθαρο, οπότε αν δεν είχα οικονομική ανάγκη και δεν με ένοιαζαν τα κερατιάτικα του κράτους, θα το κρατούσα αναμφισβήτητα.

Αλλά από τη στιγμή που ο Κώστας για πολλούς μήνες καταθέτει πινακίδες σημαίνει ότι τον νοιάζει και είναι και λογικό.
Οπότε πας στο mini που αυτή τη στιγμή πωλείται γύρω στις 20.000 (22-3 χιλιάρικα για αμάξι σχεδόν 3 ετών που καινούριο έχει 27 δεν παίζει να τα βρει εύκολα, οπότε ή λέει μούφες ο ενδιαφερόμενος ή είναι πολύ τυχερός), λεφτά που δυστυχώς η Μ3 Ε46 τα πιάνει πολύ δύσκολα όσο καλή και αν είναι, και με τα χαμηλά τέλη κυκλοφορίας που έχει μπορείς να το έχεις όλο το χρόνο και να το ευχαριστιέσαι.
Εννοείται πως είναι και πολύ πιο οικονομικό από άποψη βενζίνης και φυσικά τέρμα και τα χαράτσια και γενικά τα κερ@τιάτικα του κράτους.

Αυτά από καθαρά οικονομική άποψη.
Σε οποιαδήποτε άλλη χώρα του πλανήτη και να ζούσαμε, θα κρατούσα το Μ με κλειστά μάτια.

nikos-Mpacket
01-12-11, 20:44
Κωστα μονο και μονο που μπηκες στην διαδικασια να το σκεφτεις κατι λεει,αν το κοιταξεις και καθαρα οικονομικα μαλλον θα πρεπει να την κανεις την αλλαγη.

Θα διωξεις απο πανω σου ενα "βαρος" με αυξημενα τελη,τεκμηρια,εκτακτες εισφορες,αυξημενα ασφαλιστρα και δεν θα χρειαζεται να καταθεσεις πινακιδες.

Απο την αλλη δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι θα βρεθει καποιος να σου δωσει 21-22 χιλιαρικα για το mini,οποτε αν εχει βρει αγοραστη ας το δωσει και παρε εσυ το μετρητο που ειναι και δυσευρετο τον τελευταιο καιρο,νομιζω οτι οσο περναει ο καιρος και βρισκομαστε σε αυτην την οικονομικη κατασταση σαν χωρα με το μετρητο θα μπορεις να κανεις αρκετα πραγματα ειδικα με αυτοκινητα μεγαλου κυβισμου αλλα και παλι θα γυρισεις στα βαριδια της 2ης παραγραφου.

Αν το παμε συναισθηματικα αλλαζει το πραγμα,κανεις αυτο που λεει η καρδια σου.

doctore
01-12-11, 20:46
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!

Τώρα σκέφτηκα το άλλο.

Το πρωί μου είπε ότι έχει 'έτοιμο εγοραστή' στα 23Κ, γι αυτό κι ήθελε να φτιάξει τη γρατζουνιά να είναι τέλειο.
...

Ρε συ, μήπως είναι ξάδελφος του Τσάκα ο Μίνις ?

VanVIC
01-12-11, 20:48
...Αν το παμε συναισθηματικα αλλαζει το πραγμα,κανεις αυτο που λεει η καρδια σου.

Μην του λές τέτοια γιατί κάποτε έδωσε ένα κουκλί Ε34Μ5 κι ακόμα το κλαίει (και καλά κάνει)

Stathis
01-12-11, 20:50
απορω που δεν το εδωσες ακομα!

αντε να σε πιασουν οι συναισθηματισμοι, να βοηθησουνε κι απο δω μερικοι "φουντωτες" και να εισαι βεβαιος οτι οταν θα καιγεται ο κωλος σου κανεις απο αυτους δεν θα ερθει να στον σβησει (ουτε καν ο 987 που ειναι και πυροσβεστης...)

νιγκα ντουντ δωστο νυχτα να παει στο καλο, το χαρηκες, ασε να το χαρει και κανενας αλλος τωρα...
πριν αλλαξει γνωμη...

Stathis
01-12-11, 20:56
σιδερα ειναι φιλε, και σιδερα μαλιστα που τρωνε λ7 σε μια περιοδο που δεν πρεπει.
μη δενεσαι με αντικειμενα που σε επιβαρυνουν μαλιστα.
το μινι ειναι μια χαρα κι αν δεν το βολευτεις σε λιγο θα παιρνεις Μ5 με 20 χιλιαρικα...
αντε ξεκολα...

Stamatis
01-12-11, 21:09
Μην το δώσεις Κώστα.
Έχεις ΜΙ ΤΡΙΑ ΕΨΙΛΟΝ ΣΑΡΑΝΤΑ ΕΞΙ
(με αντιλλαλο και echo)
Ξέρεις τι παει να πει να έχεις ΣΤΟ ΓΚΑΡΑΖ ένα ΜΙ ΤΡΙΑ ΕΨΙΛΟΝ ΣΑΡΑΝΤΑ ΕΞΙ (με αντιλαλο και echo)
Είναι μεγάλη υπόθεση να ξέρεις ότι έχεις ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΈΝΑ ΜΙ ΤΡΙΑ ΕΨΙΛΟΝ ΣΑΡΑΝΤΑ ΕΞΙ (με αντιλαλο και echo).
Ως γνωστό ΤΟ ΜΙ ΤΡΙΑ ΕΨΙΛΟΝ ΣΑΡΑΝΤΑ ΕΞΙ (με αντιλαλο και εκο) είναι ένα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΈΧΕΙΣ ΣΤΟ ΓΚΑΡΑΖ ΣΟΥ.

Στο ΓΚΑΡΑΖ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙΜΕΝΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΝΑΚΙΔΕΣ ΚΙΔΕΣ ΕΣ ΕΣ ΕΣ

Z4 DCT
01-12-11, 21:12
Κώστα ξέρεις την σχεση μου με τα αμάξια......


Δεν ξερω ουτε και μπορω να σου πω τι θα κανεις........ενα μονο ξέρω στα σιγουρα, οτι τέτοια ευκαιρία για να αλλάξεις το αμάξι σου δεν θα ξανα εχεις για τα επόμενα 3-5 χρονια....οποτε....εσυ έχεις το μαχαίρι εσυ και το πεπόνι thumbthumb

Κωνσταντίνος
01-12-11, 21:17
Ο καθείς πράττει όπως τον προστάζει το πορτοφόλι του.
Έτσι πράξε και εσύ Κώστα.
Ούγκ.

Skyline_IS
01-12-11, 21:19
Καμια φορα χρειαζονται να παρθουν δυσκολες αποφασεις..

Την δεδομενη στιγμη που δεν ξερουμε τι ξημερωνει και η λυση του μαρουλιου να ειναι η μονη αξιοπιστη,οσο και να εχεις ενα απο τα αρτιοτερα Μ3,οσο και να το γουσταρεις και εχεις δεθει καλα ειναι να το "ξεφορτωθεις"


Γιατι και πληρωνεις μαμισιατικα και δεν το χαιρεσαι...



Παλι με καιρους και με καλυτερα χρονια θα μπορεσεις να το παρεις.. thumb

aristent
01-12-11, 21:21
....να μετανοιωσεις για κατι που εκανες ή για κατι που δεν εκανες?

.....αληθεια ειναι και αυτο που λεει ο Σταθης,...κανεις(εκτος απο εσενα) δεν θα εχει το "αγγουρι" εαν κρατησεις το αμαξι σου και αυτο χασει κι αλλο την εμπορικη του αξια.....ομως και 15,000ευρω να κοστιζει το 2012 η Ε92 Μ3 παλι δεν θα προβεις στην αγορα της για τους ιδιους λογους που δεν θα εχεις κρατησει την Ε46...

......συναισθημα και λογικη ειναι δυο αντιπαλα στρατοπεδα....ευχομαι να νικησει αυτο που ειναι καλυτερο για σενα Κωστα.thumb

Monsta
01-12-11, 22:07
Το λοιπόν.

Μετά από ζεστό μπανάκι, μερικές αλμυρές και γλυκιές σπιτικές κρέπες, έχω να πω τα εξής:


- Αρχικά θεωρώ τα ΜΙΝΙ υπερτιμημένες Pieces Of Shit. Όλοι ξέρουμε ότι έχουν ένα σωρό προβλήματα. No offence to anyone. Ο ίδιος ισχυρίζεται ότι δεν του έχει βγάλει ποτέ τίποτα, εκτός από το εμπρός αριστερό φανάρι xenon το οποίο και αλλάχτηκε μέσα στην εγγύηση.

- Τα 23 που μου λέει ο τύπος δεν θα τα πιάσει ποτέ. Όχι σήμερα τουλάχιστον που παίρνεις ολοκαίνουριο POLO GTI με 20 και dsg.

- Στο ΜΙΝΙ δεν μπορούμε να πάμε κάπου όλοι μαζί (οικογενειακά). Άρα δεν είναι όσο λειτουργικό θα ήταν ένα ε46.

- Στα + όπως είπατε και αρκετοί παραπάνω, ότι τελειώνει η όποια σχέση μου με έκτακτες εισφορές και ξεφτίλα τέλη κυκλοφορίας. Τον προηγούμενο μήνα ήδη πλήρωσα 430 (για χρήση 2010), ενώ περιμένω και άλλα τόσα περίπου για του πρώτους 6 μήνες του 2011 που είχα τις πινακίδες. Η ασφάλεια και η βενζίνη δεν με απασχολούν ιδιαίτερα καθώς δεν κάνω πολλά χλμ / χρόνο.

- Με χαλάει απίστευτα που το ΜΙΝΙ είναι αυτόματο. Μπορεί να είναι πιο εμπορικό (ίσως?), αλλά μιλάμε για μεγάαααλη ξενέρα.

Στο Μ3 τώρα....

- Σε 2-3 χρονάκια κλείνει 10-ετία, άρα θεωρητικά πάντα, σε λίγο καιρό δε θα έχω άλλα έκτακτα χαράτσια.

- Πιστεύω ότι ακόμα και τότε θα μπορώ να δίνω τα έξτρα κερατιάτικα για τα περισσότερα τέλη κυκλ. (3200cc).

- Έχω ρίξει ζωντανό χρήμα στο αμάξι το οποίο θα πάει a looong way όπως δέρματα, αναρτήσεις, καταλύτες, διαφορικά, φρένα, λάστιχα, μέταλλα, αντλίες, ρυθμίσεις βαλβίδων, καβούκες και άλλα που τώρα ίσως ξεχνάω. Όλα αυτά στα 20Κ ευρώπουλα.....

- Ναι μπορώ να γεράσω μ αυτό τ αυτοκίνητο. Άνετα. Αν πάμε καλύτερα, θα γεράσω πιο ευχάριστα με Ε92 χωρίς προκαταλύτες όπως του Νίκου. Και όταν θα χω αρθριτικά θα πηγαίνω τσούκου-τσούκου στο γκαράζ να πατάω τη μίζα, έστω για ν ακούω αυτόν τον V8 να βρυχάται. Δεν θέλω κάτι παραπάνω.


Τι άλλο να πω? Ότι έχω αποφασίσει 100%? Θα πω ψέμματα. Κλίνω βέβαια προς το να το δώσω. Όλη την ημέρα πριν γράψω το θρεντ και μιλήσω στο τηλ με ορισμένα παιδιά από εδώ μέσα, ήμουν 90-10 να το δώσω. Καθόμουν πάνω στο γραφείο και κυριολεκτικά ήμουν χαρούμενος που μου έκατσε τέτοια 'ευκαιρία' και από το πουθενά βρήκα κ@υλωμένο για 3.200cc.

Μετά κατέβηκα τις σκάλες και έριξα άλλη μια ματιά στο αμάξι με το νέο του πορτ-μπαγκάζ. Πήγα πιο κοντά και χάζεψα τις όμορφες καμπύλες. Θυμήθηκα τη πρώτη νύχτα πριν 2 χρόνια που το έφερα βράδυ με βροχή στο μαγαζί, κατέβασα τις πόρτες και του έκανα το πρώτο του ζεστό μπανάκι. Και μετά ξεκίνησε το μασκάρισμα, το γυάλισμα και το κέρωμα. Έπρεπε να τελειώσω εκείνη τη νύχτα τη περιποίηση ΠΡΙΝ πάω σπίτι να ξεκουραστώ. Έτσι κι έγινε. Ο αλοιφαδόρος έσβησε στις 3 τη νύχτα, ενώ όταν έκανα μπάνιο και ξάπλωσα στο κρεβάτι, δεν μπόρεσα να κλείσω μάτι. Είχα πάρει στ αλήθεια Ε46 Μ3. Το όνειρο είχε γίνει πραγματικότητα.

Δεν έχω μιλήσει από το πρωί με τον υποψήφιο αγοραστή. Είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει αύριο. Δεν καίγομαι. Και έχουμε και μπόλικη δουλίτσα.




Πρόεδρε, you re a cold hearted bitch. Ειδικά τo τελευταίο σου ποστ είναι πολύ "in your face" type of statement. Ούτε ο brutally straightforward PanosE60 δε τα λέει με τόσο raw τρόπο. :shok:


Έτσι και φύγει αύριο, έρχεσαι για παρηγοριά κακομοίρη μου. :helpsmilie:

Thomelef
01-12-11, 22:13
αν μπορείς να πάρεις τα φράγκα, δώστο...όσον αφορά την τράμπα, νομίζω θα είναι λάθος.
προσωπικά προτιμώ να του βγάλω πινακίδες, παρά να κάνω τέτοιο πράγμα.

atha
01-12-11, 22:21
symfono me to thoma , sto metrito efyge to m3 allios den axizei i trampa .

Stamatis
01-12-11, 22:42
Πρόεδρε, you re a cold hearted bitch. Ειδικά τo τελευταίο σου ποστ είναι πολύ "in your face" type of statement. :helpsmilie:

Κώστα,
το τελευταίο μου post έγινε καθαρά και μόνο για να κλείσει έναν συλλογισμό.
Το να πίνουμε καφέδες στη λιακάδα και να λέμε ο ένας στον άλλο τι τεράστιοι είμαστε και πόσο καλά κάνουμε τα πάντα δεν έχει κανένα νόημα.
Οταν ζητάμε τη γνώμη των άλλων, οι πιό πρακτικοί θα φέρουν τις αντιρρήσεις τους ακριβώς επειδή πρέπει να πουν την αντίθετη άποψη.
Ξέρεις και ξέρω, ότι το Μ3άκι είναι μεγάλο θέμα απλά έστω και να το έχει κάποιος στο γκαραζ και να κάθεται. Αρκεί που το έχει.
Ηταν καθήκον μου όμως να σε σπρώξω προς το Μίνι ώστε να παγιώσεις καλύτερα την άποψη που είχες ήδη σχηματίσει απο το πρωί, ότι δηλαδή το Μ3 δεν το δίνεις.
Αν πραγματικά ήθελες να δώσεις το Μ3, θα το είχες κάνει και δεν θα περίμενες την αποψη του κάθε "κανένα" απο το ίντερνετ για να πάρεις τις αποφάσεις σου.
Εχεις το toy σου, το γουστάρεις και κάνεις το κέφι σου.
Αυτό αρκεί σε όλους μας.
Αν τελικά έπαιρνες το Μίνι, δεν θα ήταν το ποστ μου που θα σου έδινε την "κλωτσιά" να το κάνεις.
Θα ήταν η απόφασή σου.
Το in your face post σε ταρακούνησε αρκετά ώστε να ξεπεράσεις τις αναστολές σου και να πεις: ναί ρε, το γουστάρω, μου αρέσει, του τα έχω χώσει και το θέλω έτσι για να το βλέπω. any probs mate?
Αντε, ρίξε πάνω τις πινακίδες και σε περιμένουμε το Σάββατο, να λιώσεις λίγο λάστιχο.
Καλορίζικο για δεύτερη φορά λοιπόν.




















Οσο για την άλλη την κελεμπία του φακίρη, ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΣΤΗΝ ΚΕΡΑΤΕΑ, τρία λεπτά απο τη θάλασσα, φως νερό τηλέφωνο και απεριόριστη θέα στο ΧΥΤΑ, ανταλλαγές δεχόμαστε.
:warriorsmiley:

Monsta
01-12-11, 22:52
We ll see...


Όσο για το παρακάτω, άσε να το γράψω εγώ, αν τελικά γίνει έτσι. :original:




Αντε, ρίξε πάνω τις πινακίδες και σε περιμένουμε το Σάββατο, να λιώσεις λίγο λάστιχο.
Καλορίζικο για δεύτερη φορά λοιπόν.




Αν είχα πάρει οριστικά την απόφαση να ''μην'', θα είχα ήδη τηλεφωνήσει στον άνθρωπο να μην έρθει καθόλου. thumb

zaharias
01-12-11, 22:55
ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ λεμε!!! :D

Ειναι και κ@υλα στο ασημι τα smoked led (και επιτελους εβαλες και το CSL πορτ μπαγκαζ)!!! :D

Stamatis
01-12-11, 23:06
We ll see...


Όσο για το παρακάτω, άσε να το γράψω εγώ, αν τελικά γίνει έτσι. :original:




Αν είχα πάρει οριστικά την απόφαση να ''μην'', θα είχα ήδη τηλεφωνήσει στον άνθρωπο να μην έρθει καθόλου. thumb
Ασε, δε χρειάζεται.
Εχει ηδη στείλει ο Στάθης τους λεβέντες του να του σπάσουν τα πόδια.
Δεν θα έρθει, μην τον περιμένεις.
Θα κάνει ανταλλαγή με Μ6 (θέλει δε θέλει θα το πάρει)

Monsta
01-12-11, 23:10
Θα κάνει ανταλλαγή με Μ6 (θέλει δε θέλει θα το πάρει)


Ίση ανταλλαγή με Μ6 ?? :shok: Τον τσάκισες τον Σιτάθ.

Stamatis
01-12-11, 23:11
Ίση ανταλλαγή με Μ6 ?? :shok: Τον τσάκισες τον Σιτάθ.
Οχι ρε, θα μας δώσε και ένα αυθαίρετο στην Κερατέα που έχει.
Μην το κουρελιάσουμε το Μ6 τζάμπα.

Monsta
01-12-11, 23:23
Οχι ρε, θα μας δώσε και ένα αυθαίρετο στην Κερατέα που έχει.
Μην το κουρελιάσουμε το Μ6 τζάμπα.


Sounds like a fair deal then. thumb

Stamatis
01-12-11, 23:28
Ναι γιατί στο τέλος θα καταλήξουμε με μονοκατοικία στα ΒΠ με χρυσό μπιντε και Ε60 στο γκαραζ μπόνους.
Ένα Μ6 θα δώσουμε με 300 τετραγωνικά σπίτι και με 520 στο γκαραζ θα βρεθούμε.
Ασε που μετα θα σου δώσουμε και το μίνι (που θα μας παρακαλας) και θα πάρουμε και Μ3 πένα.
Σου λέω έχω σχέδιο.

Stamatis
01-12-11, 23:31
Η μπορει να κάνουμε ανταλλαγή το Μίνι με ένα μ3 ε92 και να ρίξουμε και έναν π¤τσο του ιδιοκτήτη.
Όλα τα έχουμε.
Σπίτια πισίνες γρήγορα αμάξια σεξ.... Ο πιτμπουλ λείπει με την ταμαρα.
Αλήθεια ο πιτμπουλ τι αμάξι έχει;

fanisk
01-12-11, 23:39
Μη το δωσεις Κωστα..

Stathis
01-12-11, 23:41
Ασε, δε χρειάζεται.
Εχει ηδη στείλει ο Στάθης τους λεβέντες του να του σπάσουν τα πόδια.
Δεν θα έρθει, μην τον περιμένεις.
Θα κάνει ανταλλαγή με Μ6 (θέλει δε θέλει θα το πάρει)

ρε μπουφο εγω δεν το αλλαζω με μικροτερο.
μονο με μεγαλυτερο.
αν εχεις κανεναν με βαϊπερ, χαμερ, υπερκυβισμενο amg, brabus κλπ στειλτονε...thumb

Stamatis
01-12-11, 23:49
Ναι σωστά.
Να πω του ΝικουΓ μπας και θέλει να σου κάνει ανταλλαγη το σκανια να κουβαλάς τις βεσπες;
Όλες μαζί ταυτόχρονα;

m-power_01
02-12-11, 00:07
Η μπορει να κάνουμε ανταλλαγή το Μίνι με ένα μ3 ε92 και να ρίξουμε και έναν π¤τσο του ιδιοκτήτη.
Όλα τα έχουμε.
Σπίτια πισίνες γρήγορα αμάξια σεξ.... Ο πιτμπουλ λείπει με την ταμαρα.
Αλήθεια ο πιτμπουλ τι αμάξι έχει;

Ο μπούλης έχει το ένα και μοναδικό carbon formulisio SI. Τούμπανο με σάπια λάστιχα. Τα έχει κλέψει από το μουσείο φυσικής ιστορίας!

BILL007
02-12-11, 00:36
:shok::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Τι είστε εσείς ρεεεεεΕ??????
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Εγώ λέω ΝΑΙ,να γίνει η τράμπα με το μίνι.Απλά πρώτα ξύλωσε τα πράγματα που αξίζουν πάνω απο το Μ3 και είστε πάτσι...thumb

Υ.Γ Κώστα αμα στην βαρέσει μελλοντικά με 5.000 ευρώ θα πάρεις ένα Μ3 E46 (βρώμισε πια ο τόπος!έχω αρχήσει να αναρωτιέμαι που είναι οι καλές εποχές των μετρημένων Ε30 Μ3 και ΠΟΣΑ ΠΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΑΞΙΑ Ε46 Μ3 ΥΠΑΡΧΟΥΝ!) για βιτρίνα στο μαγαζί και θα σου περάσει η κάψα once and for all...;)

stef
02-12-11, 00:49
Ναι ρε, γιατί εσύ καταλαβαίνεις που έχει την κίνηση? Το μόνο που σε νοιάζει είναι από που θα ξεκινήσεις το κέρωμα.


Μα το τρακτέρ έχεις ξεχάσει τι θα πει ανάποδο!
Έλα μια μέρα να πάμε βόλτα! Φόρα και babylino!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

stef
02-12-11, 00:56
Μην κάνεις καμια βλακεία και το δώσεις, θα το μετανιώσει οικτρά!!!!
Άστο έτσι όπως είναι και βλέπεις ρε τι θα κάνεις

nikos1400
02-12-11, 01:10
Ειχες δεν ειχες μπήκες στην πρίζα.

Θα εδινες το αμαξι σου για ¤20000; Εαν δε χρειαζεσαι τα χρηματα να ξεχρεωσεις κάτι, νομοτελειακά θα τα φας.

Και οταν τα φας θα λες τι μαλ@κία έκανα.

Το οτι αντι για μετρητά παίρνεις ΜΙΝΙ, (που ξερεις ποσο το γουστάρω) το κάνει ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.

Εαν θες να ξαλαφρώσεις, ρίξε καλύτερα ενα χέσιμο :ranting2:

DAMN NIGGA!

+1 δις

εαν θες κατι για την καθημερινη σου "δοση" παρε κατι.
αλλα οχι να δωσεις το Μ3 σου για αυτο.
:thumbsdown:

pilot
02-12-11, 01:24
Κώστα κανε την καρδιά σου πετρα και δώστο....



αλλά δώσε την καβούκα σε εμένα!!! :th_Laie_67-1:

zannis
02-12-11, 04:24
Εγω φιλε μου Κωστα οταν εδωσα το 1ο μου Μ3 το σκυλομετανιωσα τοσο πολυ και ειχα παθει ψυχολογικα προβληματα.Ειχα εξαφανιστει απο στεκια που συχναζα με το μ3 και με ψαχνανε οι γνωστοι μου αληθεια σου λεω.Την ημερα που το πουλησα δεν αντεξα τη διαδικασια και η γυναικα μου εδωσε τα κλειδια στον αγοραστη... Αντεξα 1 χρονο με το ζορι χωρις αυτο μεχρι που ξαναπηρα το 2ο Μ3 και μετα ολα μελι γαλα ..!!!! 1 πραγμα θα πω παιδια οσοι ειχαν αυτο το αμαξι ποτε ξερουν οτι ειναι ΑΡΡΩΣΤΙΑ μεγαλη!!!!!!! Η αποφαση ειναι δικη σου φιλε !!!!

m_power_lunatic
02-12-11, 07:21
H ζωη προχωραει Κωστα.......

Δωστο και παρε διαφορα 2-3 χιλιαρικα αν μπορεις ή τουλαχιστον βγαλε 1-2 πραγματα απο πανω.

Στα 23χιλιαρικα ειναι δυσκολη ανταλλαγη και θα χασεις και απο το μινι αν πας να το δωσεις.......

Σε ελαχιστους μηνες θα παιρνεις Μ3 Ε92 με μια μικρη επιβαρυνση Κωστα,μπορει να μην ειναι το πιο ομορφο αμαξι οσο το Μ3 Ε46 αλλα...............................

Το εδωσες χθεςςςςςςςςςςςςςςςς............ ...............

m_power_lunatic
02-12-11, 08:12
Παω και ενα βημα παραπερα.......

σε ενα χρονο και λιγοτερο θα σκασεις μυτη σε εναν τυπο με Μ3 Ε92 και θα του πεις ''τραμπα με το μινι και μετρητα εισαι????''.......δεν νομιζω οτι ΔΕΝ θα βρεις καποιον!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αφηστε το συναισθημα στην ακρη...........

Monsta
02-12-11, 08:55
Μετά από έρευνα που έβαλα να γίνει εχθές στο ιστορικό του αυτοκινήτου, τα αποτελέσματα που πήρα σήμερα το πρωί δεν ήταν και τόσο ευχάριστα.

Στο ΜΙΝ-άκι έχουν γίνει δύο καλές ζημιές μέσω ασφαλιστικής. Μία το '09 και μία το '10.

Το παλικάρι χθες μου είπε ότι ήταν άβαφο. Το αμάξι ήρθε βρώμικο και βέβαια δεν έκατσα καν το ψάξω, μιας και είχα ούτως ή άλλως σκοπό να δω τι θα μου πουν από το γραφείο.

Το ξενέρωμα γίνεται ακόμα μεγαλύτερο επειδή μου είπε ψέμματα. Λες και δε θα το έβρισκα...


Anyway, deal is OFF.


Αύριο θα ξεμπουκώσω και θα λυσσάξω τη ΚΑΒΟΥΚΑ.



/Thread locked/


:thnx:



:mpaks:

Vasilis
02-12-11, 08:59
Γιατι δεν του λες να το πουλησει κ να σου φερει το μαιντανο?

m_power_lunatic
02-12-11, 09:03
Aν ειναι βαψιματα και προφυλακτηρας δεν τρεχει τιποτα......αν εχει λαμαρινοδουλεια ΔΕΝ το συζηταμε!

Καλα λεει ο Βασιλης πες του να φερει το''κασερι'' και να το παρει.

Η ''φατσα του'' δεν μου αρεσει παντως που τον βλεπω σε μια φωτο......χωρις παρεξηγηση κιολας!

Stamatis
02-12-11, 09:07
Να κατέβω να κόψω λαιμό του;

ntinos
02-12-11, 09:22
Μετά από έρευνα που έβαλα να γίνει εχθές στο ιστορικό του αυτοκινήτου, τα αποτελέσματα που πήρα σήμερα το πρωί δεν ήταν και τόσο ευχάριστα.

Στο ΜΙΝ-άκι έχουν γίνει δύο καλές ζημιές μέσω ασφαλιστικής. Μία το '09 και μία το '10.

Το παλικάρι χθες μου είπε ότι ήταν άβαφο. Το αμάξι ήρθε βρώμικο και βέβαια δεν έκατσα καν το ψάξω, μιας και είχα ούτως ή άλλως σκοπό να δω τι θα μου πουν από το γραφείο.

Το ξενέρωμα γίνεται ακόμα μεγαλύτερο επειδή μου είπε ψέμματα. Λες και δε θα το έβρισκα...


Anyway, deal is OFF.


Αύριο θα ξεμπουκώσω και θα λυσσάξω τη ΚΑΒΟΥΚΑ.



/Thread locked/


:thnx:



:mpaks:

Αυτο σε ανακουφισε !

PANOS-E60
02-12-11, 09:24
Ρε το μ@λ@κα ! Ρε ένας άντρας με παντελόνια δεν έχει απομείνει σε τούτη τη χώρα ? Ντροπή είναι να έχεις κάνει 2 ζημιές στο αμάξι σου ? Να παζάρευες τη αδερφή σου γιά νύφη και να κρύβεις ότι έχει πάρει 4 συντάγματα πεζοναυτών, το καταλαβαίνω ... αλλά τ αμάξι ρε φούστη μου ? Πες το ρε παπάρα μου, το-και-το ... γλυφιτζούρια σε νηπιαγωγείο πάς να πουλήσεις ?

billarasm3
02-12-11, 09:31
φιλε μονστα εγω αγορασα το μ3 πριν 4-5 χρονια απο γερμανια 52000ε κομπλε!!
τοτε εδω επαιζαν 60!!!
το αμαξι μου αρεσει τοσο πολυ(κανει τα παντα και πολυ καλα μαλιστα)
που για να το δωσω θελω 30000ε(γι να παρω το μ5 που τοσο θελω)αλλα κανεις δεν θα δωσει αυτα τα λεφτα!!!!
οποτε το κραταω μια ζωη και κανω την κ@υλ@ μου!!!!!
ενα πραγμα εχουμε που μας κανει να ξεχναμε απο ολο αυτο το μπαχαλο!!
ισως ποτε δεν σου δωθει η ευκαιρια να εχεις ενα αμαξι τετοιου επιπεδου!!
η ζωη ειναι μικρη!!!thumb

Monsta
02-12-11, 09:36
χεχεχε τον πήρα Βασίλη μου τηλ, αλλά το χει κλειστό.

Αν το φέρει για την επισκευή θα του το πω. Δε θα τον παρακαλάω κιόλας. ;)

Monsta
02-12-11, 09:40
Aν ειναι βαψιματα και προφυλακτηρας δεν τρεχει τιποτα......αν εχει λαμαρινοδουλεια ΔΕΝ το συζηταμε!




Γιάννη τα 'ποσά' που μου είπαν ΚΑΙ για τις δύο ζημιές, δεν παραπέμπτουν σε σπάσιμο / αλλαγή προφυλακτήρα σε καμία περίπτωση.

Vasilis
02-12-11, 09:50
Κωστα,

μακαρι να μπορουσα να την δωσω κ γω!

δυστυχως (κ το δυστυχως κολλαει στους καιρους που διανυουμε) την παντρευτηκα απο οτι φαινεται!

αν ημουν στην θεση σου,δεν θα δεσμευομουν με ενα αυτοκινητο που θα μου ''φορτωναν'' για ανταλλαγη , εκτος αν ηταν αυτο που θα μ αρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κ θα μου καλυπτε τις αναγκες μου!

στην αγγελια μου στο car (που συνεχιζω κ βαζω) επαψα να βαζω τιμη κ ζητω ανταλλαγη με ''συγκεκριμενα'' οικογενειακα ,μιας κ αυτες ειναι οι βασικες μου αναγκες πλεον!


ακομη κ ΚΑΛΟ να ταν το κουπερακι,θα προτιμουσα το μαιντανο (χωρις να επιμενεις φυσικα-μια χαρα το πας) ,κ αν κατσει - εκατσε!

πολλες φορες , αρκετα πραγματα στην ζωη μας,ειναι τυχερα!

ακολουθα το ενστικτο κ την τυχη...

ενστικτωδως,καλα το πας (το να το δωσεις εννοω)!

αν ευνοησει κ η τυχη,παρε το μετρητο και περιμενε...να δεις αυτοκινητα σε λιγο καιρο που θα τριβεις τα ματια σου!


καλη τυχη λοιπον...

ΔημήτρηςΜ3
02-12-11, 10:24
δημητρακη μου θες να μας πεις οτι δεν το μετανιωσες?
εγω αλλα εμαθα!

Χρήστο στην αρχή ναι τώρα φίλε όχι καθόλου
Το μόνο που με χάλασε είναι ότι του έδωσα
Τα φρένα γι αυτα μετάνιωσα.. Αλλα να σου
Πω θα ξανά κάνω σε λίγο καιρο και απο αμάξι
Ε90 m3 είναι ελάχιστα

gnx
02-12-11, 10:42
Γιάννη τα 'ποσά' που μου είπαν ΚΑΙ για τις δύο ζημιές, δεν παραπέμπτουν σε σπάσιμο / αλλαγή προφυλακτήρα σε καμία περίπτωση.

Πως τα εμαθες αυτα ρε Μάνστα;

Kostas_1
02-12-11, 10:42
Αφου διαβασα λεω:

α) Τα ποσα που σου ειπαν για τις τρακες που ειχε μην σε τρομαζουν. Αν ειχε φτιαχτει σε εξουσιοτημενο ειδικα. Τα ανταλλακτικα των ΜΙΝΙ ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. Ουτε σύγκριση με BMW!!!.

β) Ανεξαρτητα απο το παραπανω, τρακαρισμενο ΜΙΝΙ δεν πaiρνουμε ποτέ. Ειναι ετσι φτιαγμενα που το παραμικρό τρακαρισμα προκαλει μεγαλη ζημιά. Επίσης ουτε καν ΜΙΝΙ μτχ δεν θα αγοραζα. κατα κανόνα ειναι σκισμενα (η δοξα των φαναριών), εκτος αν το ειχε καμιά γυναικα (οχι όμως η δική μου :D).

γ) Όσο για τα ακινητα που συζητάτε, μην νομιζετε οτι απεχουν πολύ αυτά από την πραγματικότητα. Προχθες συναδελφος στο γραφειο αγορασε μεζονετα 250τμ στο πανοραμα Βούλας με 400χιλ ¤ και του εκανε δώρο και μια μερσεντες (δεν ρωτησα μοντελο) που ειχε ο πωλητης.

Kostas_1
02-12-11, 10:43
Πως τα εμαθες αυτα ρε Μάνστα;

Ελα ρε Ζωρζ... ευκολο. Περνεις τηλ τον ασφαλιστη σου και στα βρισκει

soc12r
02-12-11, 11:04
Αύριο θα ξεμπουκώσω και θα λυσσάξω τη ΚΑΒΟΥΚΑ.:notworthy::notworthy:
Eτσι θελει κωσταρα....thumbthumb

S8N
02-12-11, 12:51
Κρίμα Κώστα. Απ' ό,τι φαίνεται δε θα καταφέρεις να πάρεις το πολυπόθητο μαρούλι το οποίο, σύμφωνα με τους τρομολάγνους, θα κατάφερνε να βάλει μια γαλοπούλα στο τραπέζι σου τα Χριστούγεννα όταν εμείς οι υπόλοιποι θα κυνηγάμε με φαρέτρες αδέσποτα για να ζήσουμε. Ούτε θα καταφέρεις ν' αποταμιεύσεις αυτά τα χρήματα για τις δύσκολες ώρες, τόσο τις δικές σου όσο -κυρίως- του Σάλλα, του Κωστόπουλου, του Λάτση κλπ που στο άκουσμα της λέξης PSI το τελευταίο που τους έρχεται στο μυαλό είναι η μονάδα μέτρησης πίεσης.

Και τώρα πάψε να σκέπτεσαι τον οικονομικό Αρμαγεδώνα και καμάρωσε το δημιούργημα της M division που κοσμεί το ισόγειο του καταστήματός σου. Πίσω από κάθε του λεπτομέρεια κρύβεται μελέτη, εξέλιξη και άπειρες εργατώρες κάποιων επιστημόνων με διδακτορικά και κάποιων δοκιμαστών με @@ ώστε να μπορείς να χαίρεσαι ένα αυτοκίνητο που αποτελούσε και αποτελεί όνειρο θερινής νυκτός για πολλούς από εμάς. Κυρίως όμως κρύβονται 3 χρονάκια δικής σου αγάπης, ενασχόλησης και φροντίδας και αυτά φίλε Κώστα δεν αποτιμώνται σε χρήματα. Το ότι κάποιος το κοστολογεί σήμερα 15 χιλιάρικα δε μου λέει τίποτα. Πριν λίγες μέρες κάποιος άλλος έδωσε 100 χιλιάρικα για μια Ε30 Μ3 Evo2. Εκείνος μ@λ@κ@ς ήταν?

Κι αν σου λενε πως θα πεινάσεις, απάντησε πως δε θες να τη φας τη μαμημένη αλλά να της σκίσεις τον πάτο. 3 χρόνια τώρα τα ίδια και τα ίδια. Αν μας πετάξουν έξω απ' την Ευρώπη? Αν επιστρέψουμε στη δραχμή? Αν κλάσει το γατί? Όταν φτάσεις να πεινάς κι εσύ, το λιγότερο που θα σε απασχολεί θα είναι το τι θα μπορούσες να 'χες κάνει το κωλάμαξο. Το πολύ πολύ καβάλα το, φόρτωσε τη φαμίλια και πάρτε το μαζί σας. "Και η κατανάλωση?" Ε, άντε μαμηθείτε.

pilot
02-12-11, 22:56
Γεια σου ρε Αρη!!:thumbsup::thumbsup:







Υ.Γ. χάσαμε την καβούκα?? γαμωτ.γαμωτ.γαμωτ. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Atsa linos
03-12-11, 00:08
Σε ολους εμας τους υγιεις σκεπτομενους Αντρες τα αυτοκινητα μας αρεσουν οσο και οι γυναικες ,,,,,δυστηχως ομως πολλοι πλησιασαν και αγγιξαν το ονειρο (αυτοκινητο m klp) με τις ευλογιες του κρατους και της ελαφρυνσεις.
Ερχεται ενα χερι ή μαλον 300 ζευγαρια χερια και σου ¨κλεβουν τα ονειρα¨.
Τωρα εμεινες εσυ που αγορασες το ονειρο (m3)και σκεφτεσε πρεπει να του κανω ευθανασια να το στειλω γρηγορα ....σκεφτεσε επιπολαια παραμυθιαζοντας το ΕΓΩ σου και προσπαθεις να απαρνηθεις το ονειρικο αυτοκινητο ,οπως απαρνηθηκε ο Αποστολος Πετρος τον Ιησου....
Δεν το θελεις ομως το κανεις απο αναγκη
Τελικα μας φτασανε στο σημειο να παραμυθιαζουμε τον ιδιο μας τον εαυτο ---ΚΑΤΑΝΤΙΑ.
Περιμενουμε ποιος θα πουλησει φτηνα ποιος θα εχει αναγκη να τον κατασπαραξουμε,,,
Αυτη ειναι η Ελλαδα που Δημιουργησαν να την Χαιρομαστε και Περαστικα μας!!!!!!!!!!!!

fanisk
03-12-11, 01:22
Ρε το μ@λ@κα ! Ρε ένας άντρας με παντελόνια δεν έχει απομείνει σε τούτη τη χώρα ? Ντροπή είναι να έχεις κάνει 2 ζημιές στο αμάξι σου ? Να παζάρευες τη αδερφή σου γιά νύφη και να κρύβεις ότι έχει πάρει 4 συντάγματα πεζοναυτών, το καταλαβαίνω ... αλλά τ αμάξι ρε φούστη μου ? Πες το ρε παπάρα μου, το-και-το ... γλυφιτζούρια σε νηπιαγωγείο πάς να πουλήσεις ?

thumb

120ie87
03-12-11, 08:26
Πηγαίνει ένας ... με mini αυτόματο σε έναν επαγγελματία detailer με e46 ///M3 και τον ρωτάει πόσο θα στοιχίσει για να σβήσει μια γρατζουνιά από το "αμάξι" του. Βλέπει το ///Μ3 στην πένα και τον ρωτάει για ανταλλαγή λέγοντάς του ότι το Μini είναι ατρακάριστο.
Ο καλός επαγγελματίας το σκέφτεται για την ανταλλαγή (δεν παρατήρησε τις ζημιές στο Mini επειδή ήταν βρώμικο) και μετά μαθαίνει από την ασφαλιστική ότι το Mini έχει εμπλακεί 2 φορές σε στούκες...

...σουρεαλιστικές καταστάσεις...

EVERGET
03-12-11, 12:30
Kάποτε το άκουσμα της ανταλλαγής m3 με mini θα ισοδυναμούσε με ανέκδοτο, σήμερα θα έχουμε πλέον την τύχη όλα τα ανέκδοτα που ξέρουμε να τα βλέπουμε να γίνονται το ένα μετά το άλλο πραγματικότητα!

Καλά έκανες και το κράτησες Κώστα, έτσι κι αλλιώς τα "πάθη" κοστίζουν, ποτέ δεν ήταν τσάμπα!

Σήμερα ανέβηκα την Πάρνηθα με το m3...βάλε τις πινακίδες σου και κάντο και εσύ και μετά θα αντιληφθείς πλήρως τι θα "έχανες" με την ανταλλαγή αυτή!

PATSIMINI
03-12-11, 14:00
Χωρις να αναφερομαι σε καποιον συγκεκριμενα δεν μπορει εν ετη 2000 ολοι να μιλοθσαν για 1600 και μεσα σε ενα χρονο βρεθηκαν ολοι με μ3 καγιεν τσεροκι και παει λεγοντας!!!!μονο και μονο η συντηρηση των αυτοκινητων αυτων ηταν απαγορευτικη!!!οποτε ναι μεν το κρατος κανει οτι μπορει για να τιμωρησει και με προχειρα μετρα να παρει τα λεφτα μαα μεαα απο το αμαξι αλλα φταιμε και εμεις!!!οπως στρωσαμε θα κοιμηθουμε....δεν αναφερομαι σ κανεναν προσωπικα για αποφυγην παρεξηγησεων

VanVIC
03-12-11, 17:06
...
Καλά έκανες και το κράτησες Κώστα, έτσι κι αλλιώς τα "πάθη" κοστίζουν, ποτέ δεν ήταν τσάμπα!

Σήμερα ανέβηκα την Πάρνηθα με το m3...βάλε τις πινακίδες σου και κάντο και εσύ και μετά θα αντιληφθείς πλήρως τι θα "έχανες" με την ανταλλαγή αυτή!


Εντάξει δεν ανέβηκε στο βουνό αλλά το έβαλε στην πίστα και έχω και ντουκουμέντο ! Μετά κι απ'αυτήν την εμπειρία νομίζω οτι έχει αντιληφθεί πλήρως τί θα "έχανε" με την ανταλλαγή αν την έκανε.
Ναι, πράγματι, τα πάθη κοστίζουν...

120ie87
03-12-11, 17:12
^ ναι, τα πάθη κοστίζουν! σε κατανάλωση, κόστος ανταλλακτικών, συντήρησης και αναλώσιμα, αλλά εδώ πληρώνουμε κερατιάτικα τέλη και εισφορές...

E60_Arkadia
03-12-11, 17:52
Κωστη μην αγχωνεσαι για τετοια διλληματα,γτ στις μερες που ζουμε δεν κανει καλο επιπλεον αγχος.Τα πραγματα ειναι απλα,εχεις οικονομικο προβλημα,χρειαζεσαι αμεσα μετρητο ή ψαχνεις να σπρωξεις το Μ,τοτε καλοριζικο το κουβαδακι που θα παρεις ή αλλιως το μετρητο.Δεν εχεις κατι απ τα παραπανω τοτε αραζεις και κρατας το πολυαγαπημενο σου Μ3,ετσι απλα,πιστεψε με και χωρις πινακιδες να το εχεις ειναι αλλη αισθηση να ξερεις οτι στο γκαραζ σου εχεις ενα γνησιο Μ.Εγω ουτε το Ε60αρι δεν θα εδινα ποσο ενα Μ..