PDA

Επιστροφή στο Forum : [Ε92] ΜΠΗΚΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ σε 320



Z4 DCT
30-01-10, 17:23
Οπως ειχα αναφερει και παλαιοτερα σκεφτομουν να προχωρησω σε εγκατασταση προγραμματος στο 92αρι μου μαζι με την αφαιρεση των προκαταλυτων.......ε λοιπον σταματησα να το σκεφτομαι και το εκανα (επιτελους)!!!!.

Στα δια ταυτα, το αμαξι απεκτησε καλο νευρο (ηλεκτρογκαζο) για τα δικα μου δεδομενα και σιγουρα ειναι δυνατοτερο, ποσο μη με ρωτησετε, δεν γνωριζω επειδη δεν εκανα δυναμομετρηση. Το λεω οτι σιγουρα ειναι δυνατοτερο οχι γιατι το μετρησα με καποιον ομοιο μου (που θα γινει!!!! Γιαννη ακους??) η απο την αισθηση, αλλα απο την οδηγηση σε δρομο που κανω καθε φορα με αυτο το αμαξι και ξερω πως τον παταει!!. Με λιγα λογια εκανα αναποδα τιμονια σε δρομο που ηθελα πολυ κοπο για να το κανω πιο πριν....και για καποιον που θα πει οκ!! αλλα αυτο δεν ειναι δυναμομετρηση, ναι οκ δεν ειναι!, αυτο εχω για τωρα....θα γινει και η μετρηση!!!!!παντος η τριτη μου εχει τεραστια διαφορα και διχνει να ανεβαζει καλυτερα ψηλα....αλλα και αυτο θα το καταλαβω ανοιγοντας με τον Γιαννη!!!!!!!!!:warriorsmiley: Τωρα το θεμα ειναι οτι για να ''πατησει'' το προγραμμα και να αποδωσει οσα μπορει, πρεπει να γινουν καμια 500αρια χλμ.....


Τωρα στο πολυ καλο.....με τι εμεινα με το στομα ανοιχτο??? Με τον ΗΧΟ!!!!!
αλλο να σας το πω και αλλο να το ακουσει καποιος την ωρα που το βαζω εμπρος!!!!!!ειδικα μεσα στο γκαραζ!!!!! (αναμενο το εχω τωρα!!!!!!:thumbsup:) στον δρομο και με τα παραθυρα κλειστα η διαφορα ειναι ελαχιστη και το καταλαβαινεις στα πατηματα του γκαζιου λιγο!!!!, με ανοιχτο παραθυρο ειναι αρκετα καλυτερα.......
Αλλα οταν παιρνει εμπρος στο παρκιν!......ειναι φοβερος ο ηχος για μενα ........δεν θα υπερβαλω αλλα ειναι ιδιος μεταλικος ηχος που ακουγα οταν επαιρνε εμπρος το Μ ενος φιλου!!! Αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!! ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΙΔΙΑ ΟΜΩΣ ΧΡΟΙΑ!!!!!! δεν τον συγκρινω απλα εχει εντελως την ιδια χροια....ΜΕΤΑΛΙΚΗ!!!!

* Οι προκαταλυτες ηταν πολυ ψιλοι...300αριδες μαλλον και κεραμικοι....εκοβαν αρκετα τα καυσαερια και μαλλον και το αμαξι.??


Τελος να αναφερω οτι ολο το προτζεκτ το ανελαβε ο Δημητρης Σκανδαλης:thumbsup:
skandalis447

Αν για καποιο λογο δεν κανει που αναφερω το ονομα του Δημητρη, ας το αφαιρεσει καποιος μοντ!!!

yannisv
30-01-10, 17:28
Να δω που θα κρυφτείς αν σε πατήσω χεχεχε!!!
Καλορίζικος φίλε!!!!!!

bill_m3
30-01-10, 17:31
Μπράβο ρε Γιάννη!!!thumbthumb
Καλορίζικο χεχεχχεχεχε

vasilis e30
30-01-10, 17:35
καλοριζικο Γιαννη!!!!!!:thumbsup::thumbsup::thumbsup:th umbthumb

yannisv
30-01-10, 17:35
Η αφαίρεση των προκαταλυτών δεν δημιουργεί θέμα με τους ελέγχους καυσαερίων; Τους περνάει το αυτοκίνητο κανονικά ή αυξάνονται οι εκπομπές και έχεις πρόβλημα με την κάρτα?

Z4 DCT
30-01-10, 17:36
Η αφαίρεση των προκαταλυτών δεν δημιουργεί θέμα με τους ελέγχους καυσαερίων; Τους περνάει το αυτοκίνητο κανονικά ή αυξάνονται οι εκπομπές και έχεις πρόβλημα με την κάρτα?

οχι....\:original:

Nino
30-01-10, 17:37
βρε ο θορυβος εγινε ετσι για να σε ευχαριστηση η μπεμπα για το δωματιο που της εφτιαξες!!!
Αντε καλοριζικο η ουσια ειναι οτι μας κανει να αισθανομαστε καλυτερα αφου εσυ το νιωθεις καλυτερο ετσι ειναι, ουτε δυναμομετρηση χρειαζεται ουτε τιποτα.

scania124
30-01-10, 17:38
καλορυζικο γιαννακη.....
αντε και δυναμομετρηση να δουμε τι εκανες.....
πρεπει να εισαι ο πρωτος μεσα στο φορουμ που εβαλε προγραμμα σε Ε92 320....:thumbsup:
:nitro::notworthy:

Z4 DCT
30-01-10, 17:39
καλορυζικο γιαννακη.....
αντε και δυναμομετρηση να δουμε τι εκανες.....
πρεπει να εισαι ο πρωτος μεσα στο φορουμ που εβαλε προγραμμα σε Ε92 320....:thumbsup:
:nitro::notworthy:

Ο γιες ετσι ειναι νομιζω Θανο!!!:original:

:thanks:

scania124
30-01-10, 17:41
Ο γιες ετσι ειναι νομιζω Θανο!!!:original:

:thanks:

τελικα εισαι και ΠΡΩΤΟΣ.........:hystericalbs1::hystericalbs1 :

Kostas_1
30-01-10, 17:41
Αντε τωρα να σε κοντραρουμε....
Χαθηκε η ευκαιρια.

Αλλοιμονο μας...

Εεεε.... καλοφορετο λοιπον.

Χρίστος
30-01-10, 17:46
καλοπατητο Γιαννη!

Καλη αρχη εκανες!!!!!

sokinm3
30-01-10, 17:48
ωραιος ο Γιαννης καλοριζικη να ειναι η δηλητηριαση που εγινε

τωρα ισως να εχει νοημα να πατησουμε:th_Laie_67-1:

Z4 DCT
30-01-10, 17:49
ωραιος ο Γιαννης καλοριζικη να ειναι η δηλητηριαση που εγινε

τωρα ισως να εχει νοημα να πατησουμε:th_Laie_67-1:

ΤΙ ΧΑΜΕΝΟ ΚΟΡΜΙ ΕΙΣΑΙ!!!!!!!!!:th_Laie_67-1:


:thanks:

BILL007
30-01-10, 17:53
Τελος να αναφερω οτι ολο το προτζεκτ το ανελαβε ο Δημητρης Σκανδαλης:thumbsup:
skandalis447

Αν για καποιο λογο δεν κανει που αναφερω το ονομα του Δημητρη, ας το αφαιρεσει καποιος μοντ!!!

Καλοπάτητο φίλε Γιάννη...:thumbsup:

Οσο για το παραπάνω πρέπει να επισημάνουμε για να το γνωρίζουν και τα υπόλοιπα παιδιά.


"Διαφήμιση" απο θετικές απόψεις/προσωπικές εμπειρίες επιτρέπονται!


Η ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ κατ'οποιoνδήποτε τρόπο!



Feel Free my friends...thumb



thumbthumbthumb

Z4 DCT
30-01-10, 17:55
Καλοπάτητο φίλε Γιάννη...:thumbsup:

Οσο για το παραπάνω πρέπει να επισημάνουμε για να το γνωρίζουν και τα υπόλοιπα παιδιά.


"Διαφήμιση" απο θετικές απόψεις/προσωπικές εμπειρίες επιτρέπονται!


Η ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ κατ'οποιoνδήποτε τρόπο!



Feel Free my friends...thumb




thumbthumbthumb


ευχαριστω πολυ μπιλ :thanks:

Driver M
30-01-10, 18:17
Με γειά Γιάννη!!

Σκέφτομαι κι εγώ για κάτι ανάλογο και τα όσα έγραψες είναι πολύ θετικά. Όσον αφορά στον ήχο, όλα αυτά έγιναν μόνο από την αφαίρεση προκαταλυτών, ή φοράς και κάποιο τελικό?

Samaro
30-01-10, 18:35
Νά'σαι καλά Γιάννη να χαρείς και άλλα Μπαξίματα στην κούκλα σου...:original:

Vasilis
30-01-10, 18:37
μπραβο ρε Γιαννο....καλως ηρθες:viannen_01: στον κοσμο του BAXING.....!!!:whistle:



KEEP BAXING!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:thumbsup::thumbsup:

Stathis
30-01-10, 18:55
κρατα τα χερια σου γιαννη.
τα εχουμε πει... το "μπαξιμο" ειναι 9 φορες στις 10 αχρηστα πραγματα, ανουσια και η "χαρα" κραταει ελαχιστα...
και παμε παλι για το επομενο "μπαξιμο" κ.ο.κ.
ετσι για ποτε π.χ. ενα 316 ξεπερνα σε κοστος ενα Μ3 ουτε το καταλαβαινεις.
και οτι και να χωσεις, οτι και να φαινεται απ' εξω, απο μεσα παντα 316 θα ειναι.
θα το διαπιστωσεις αυτο τη στιγμη της μεταπωλησης.

μην πετας λεφτα που δεν προκειται να παρεις πισω.
μαζεψε και παρε κατι καλυτερο. αν δεν σου φτανει αυτο που εχεις.
αποψη μου παντα.

Z4 DCT
30-01-10, 19:40
Με γειά Γιάννη!!

Σκέφτομαι κι εγώ για κάτι ανάλογο και τα όσα έγραψες είναι πολύ θετικά. Όσον αφορά στον ήχο, όλα αυτά έγιναν μόνο από την αφαίρεση προκαταλυτών, ή φοράς και κάποιο τελικό?

μονο απο τους προκαταλυτες....!!! :thumbsup:

Z4 DCT
30-01-10, 19:43
κρατα τα χερια σου γιαννη.
τα εχουμε πει... το "μπαξιμο" ειναι 9 φορες στις 10 αχρηστα πραγματα, ανουσια και η "χαρα" κραταει ελαχιστα...
και παμε παλι για το επομενο "μπαξιμο" κ.ο.κ.
ετσι για ποτε π.χ. ενα 316 ξεπερνα σε κοστος ενα Μ3 ουτε το καταλαβαινεις.
και οτι και να χωσεις, οτι και να φαινεται απ' εξω, απο μεσα παντα 316 θα ειναι.
θα το διαπιστωσεις αυτο τη στιγμη της μεταπωλησης.

μην πετας λεφτα που δεν προκειται να παρεις πισω.
μαζεψε και παρε κατι καλυτερο. αν δεν σου φτανει αυτο που εχεις.
αποψη μου παντα.

Αυτο ακριβως προσπαθω Σταθη, μεχρι να το δωσω να το κανω να με ευχαριστει.....μολις ερθει το αλλο αυτο θα παρει το δρομο του........life keep going...........

deepBLUE
30-01-10, 21:44
Γιαννακο ευγε !!!
Καλως ηρθες στον κοσμο της αφραγκιας !!!
Αν αυτο σε ευχαριστει εκανες πολυ καλα φιλε αν και πραγματικα αυτη η ιστορια σταματημο δεν εχει !!!
Ομως ...να το ακουσουμε κιολας !!!
Να γινει συναντηση .

nautilos
30-01-10, 21:50
Μπράβο φίλε Γιάννη να το χαίρεσαι!!!!

Z4 DCT
30-01-10, 21:55
Γιαννακο ευγε !!!
Καλως ηρθες στον κοσμο της αφραγκιας !!!
Αν αυτο σε ευχαριστει εκανες πολυ καλα φιλε αν και πραγματικα αυτη η ιστορια σταματημο δεν εχει !!!
Ομως ...να το ακουσουμε κιολας !!!
Να γινει συναντηση .

Εννοητε!!!!!!!:thumbsup::thumbsup:

merlin
31-01-10, 00:00
Εύγε Γιάννη !!!:warriorsmiley:

Ηταν από τα πιό όμορφα 320, τώρα είναι και από τα πιό γρήγορα !!!thumb

Keep Baxing !!!:thumbsup:

ΦΑΝΗΣ
31-01-10, 00:25
Μπράβο Γιάννη!!! Καλορίζικο thumb αυτή η αίσθηση της δύναμης όποια και αν είναι σε κάνει να νιώθεις ωραία..κι σ'ανώτερα Γιάννη....:thumbsup:

Z4 DCT
31-01-10, 09:18
Να δω που θα κρυφτείς αν σε πατήσω χεχεχε!!!
Καλορίζικος φίλε!!!!!!

χαχαχ το φανταζεσαι???

Θα εχω να λεω...τι ωραια που ακουγεται....μονο αυτο...χεχε:whistle:


Αν και να σου πω κατι....και σημερα που το εβγαλα το πρωι εμεινα χαπυ παλι, οποτε κατι εχει γινει.
Μην νομιζουμε βεβαια οτι εγινε γρηγορο αμαξι, απλα κατι πηρε περισοτερο απο αυτο που ειχε!!! και απεκτησε και εναν καλο ηχο (για μενα παντα)
Ατμασφαιρικο αμαξι και βελτιωση δεν ειναι και το καλυτερο, αλλα εμεις με τα ατμοσφαιρικα μονο αυτο εχουμε....οποτε για μενα και το αμαξι που τωρα εχω πηγε αρκετα καλα αυτο που εκανα....:original:

skandalis447
31-01-10, 09:40
Γιαννακη σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια...εκανα οτι μπορουσα να εισαι ευχαριστημενος,και χαιρομαι που σου αρεσει το αποτελεσμα...Οπως ειπαμε σε καποια χλμ θα ξαναπιουμε καφεδακιthumb

Z4 DCT
31-01-10, 09:44
Γιαννακη σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια...εκανα οτι μπορουσα να εισαι ευχαριστημενος,και χαιρομαι που σου αρεσει το αποτελεσμα...Οπως ειπαμε σε καποια χλμ θα ξαναπιουμε καφεδακιthumb

αφ κορς Δημητρη...και γω σε ευχαριστω για την αντοχη σου στις ριπες (πολυβολου) ερωτησεων μου..........:hystericalbs1:

m-power_01
31-01-10, 10:37
καλοριζικο ! Ξεκινησες και εσυ... καλα ξεμπερδεματα!

john
31-01-10, 11:05
γιαννη το προγραμμα ειναι της noelle?δωσε καμια πληροφορια?

Z4 DCT
31-01-10, 12:12
γιαννη το προγραμμα ειναι της noelle?δωσε καμια πληροφορια?

Γιαννη αν διαβασεις παραπανω γραφω ποιος μου το εβαλε ....thumb

stratos
31-01-10, 12:37
Μπράβο Γιάννη. Εύχομαι να χαρείς την κοριτσάρα σου περισσότερο τώρα που τραγουδάει καλήτερα. Με τα dps έπαθα το ίδιο. Δεν είναι βελτίωση να γίνει Χειμώνα. Έχεις κατεβασμένο το τζάμι να ακούς την μελωδία και παθαίνεις αυχενικό.

Πάντα τέτοια ρε Γιάννη

z3 2.2
31-01-10, 12:45
Δεν είναι βελτίωση να γίνει Χειμώνα. Έχεις κατεβασμένο το τζάμι να ακούς την μελωδία και παθαίνεις αυχενικό.

Χαχαχα μαμησε τα Στρατο!!!Εμενα το αριστερο μου αυτι εχει πλεον ευασθησια απο το ανοιχτο παραθυρο!!!

Z4 DCT
31-01-10, 12:48
Μπράβο Γιάννη. Εύχομαι να χαρείς την κοριτσάρα σου περισσότερο τώρα που τραγουδάει καλήτερα. Με τα dps έπαθα το ίδιο. Δεν είναι βελτίωση να γίνει Χειμώνα. Έχεις κατεβασμένο το τζάμι να ακούς την μελωδία και παθαίνεις αυχενικό.

Πάντα τέτοια ρε Γιάννη



Χαχαχα μαμησε τα Στρατο!!!Εμενα το αριστερο μου αυτι εχει πλεον ευασθησια απο το ανοιχτο παραθυρο!!!


Ναι ρε παιδια τι κακο ειναι αυτο...ολο το ανοιγω....και μ αρεσει!!!!!:thumbsup:

Σας ευχαριστω

sokinm3
31-01-10, 12:56
εγω παλι ανοιγω την οροφη

αν εχεις δοκιμασε το:th_Laie_67-1:

Z4 DCT
31-01-10, 12:58
εγω παλι ανοιγω την οροφη

αν εχεις δοκιμασε το:th_Laie_67-1:

χμμμμμμμμμμμμ:shok::shok::shok:

τι λαλακας ειμαι.....ειναι καλυτερα!!!!!!!

stratos
31-01-10, 13:30
εγω παλι ανοιγω την οροφη

αν εχεις δοκιμασε το:th_Laie_67-1:


χμμμμμμμμμμμμ:shok::shok::shok:

τι λαλακας ειμαι.....ειναι καλυτερα!!!!!!!


Απο την οροφή δεν ακούω και πολλά. Μόνο παράθυρο, είδικά όταν είσαι σε τούνελ και κατεβάζεις είναι άλλο πράγμα :hystericalbs1:

Nick bmwlover
31-01-10, 14:50
Καλοριζικο Γιαννη,αν κ ειμαι σιγουρος οτι σε κανα μηνα θα θες καατι παραπανω!!!
Που να αλλαξεις κ μεσαιο-τελικο,εκει να ακουσεις ηχο μετα,φαντασου τον κ στον ασσο...

Z4 DCT
31-01-10, 15:45
Καλοριζικο Γιαννη,αν κ ειμαι σιγουρος οτι σε κανα μηνα θα θες καατι παραπανω!!!
Που να αλλαξεις κ μεσαιο-τελικο,εκει να ακουσεις ηχο μετα,φαντασου τον κ στον ασσο...

Εχει κανονιστει ειδη και εχει μπει στο προγραμμα ο ασσος......:whistle:

Nick bmwlover
31-01-10, 15:49
Εχει κανονιστει ειδη και εχει μπει στο προγραμμα ο ασσος......:whistle:

Ωχ,ωχ,ωχ...
Μας βλεπω να "σφαζομαστε" εμεις οι δυο...

Z4 DCT
31-01-10, 15:52
Ωχ,ωχ,ωχ...
Μας βλεπω να "σφαζομαστε" εμεις οι δυο...

χε χε σιγα μη σε αφηνα ετσι....κατσε να το τεσταρω.....και ακολουθας...

Z4 DCT
01-02-10, 16:10
Θελω να το μοιραστω μαζι σας...........


Βρισκομενος στο συνεργειο για να περασω τα φρενα στα αμαξια (γνωστο σε ολους) και μολις εχουν τελειωσει, περνει το αμαξι μου ο Στρατος για να το παει για ευθυγραμισση, γυριζοντας και μη εχοντας εγω αναφερει τιποτα για το προγραμμα και τα λοιπα.....μου λεει......'\
-Να σε ρωτησω κατι?
-οριστε?
-τι εχεις κανει στο αμαξι??,320 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???
-(με ζωσανε τα φιδια!!!!) Γιατι,....ρωταω???
-παει πολυ καλα για 320,και στροφαρει πολυ ωραια...και ο ηχος!!!!!!!! Μπραβο!!!!ποιος σου το εφτιαξε.....
-οποτε .....ο σκανδαλης...και ....και....

Αυτο ητανολο, οποτε δεν ηταν μονο η ιδεα μου οτι παει καλυτερα....
Και απο οτι εμαθα ρωτοντας ο Στρατος δεν ειναι τυχαιος μαστορας!!!!!!thumbthumb:thumbsup:

scania124
01-02-10, 16:12
Θελω να το μοιραστω μαζι σας...........
Βρισκομενος στο συνεργειο για να περασω τα φρενα στα αμαξια (γνωστο σε ολους) και μολις εχουν τελειωσει, περνει το αμαξιο μου ο Στρατος για να το παει για ευθειγραμισση, γυριζοντας και μη εχοντας εγω αναφαιρει τιποτα για το προγραμμα και τα λοιπα.....μου λεει......'\
-Να σε ρωτησω κατι?
-οριστε?
-τι εχεις κανει στο αμαξι/,320 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ//
-(με ζωσανε τα φιδια!!!!) Γιατι,....ρωταω???
-παω πολυ καλα για 320,και στροφαρει πολυ ωραια...και ο ηχος!!!!!!!! Μπραβο!!!!ποιος σου το εφτιαξε.....
-οποτε .....ο σκανδαλης...και ....και....

Αυτο ητανολο, οποτε δεν ηταν μονο η ιδεα μου οτι παει καλυτερα....
Και απο οτι εμαθα ρωτοντας ο Στρατος δεν ειναι τυχαιος μαστορας!!!!!!thumbthumb:thumbsup:

πολυ καλο!!!!!!!
με ζωνουνε τα φιδια!!!!!!!

Z4 DCT
01-02-10, 16:14
πολυ καλο!!!!!!!
με ζωνουνε τα φιδια!!!!!!!

χαχαχχαχααχαχαχ:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

sokinm3
01-02-10, 16:14
Θελω να το μοιραστω μαζι σας...........


Βρισκομενος στο συνεργειο για να περασω τα φρενα στα αμαξια (γνωστο σε ολους) και μολις εχουν τελειωσει, περνει το αμαξι μου ο Στρατος για να το παει για ευθυγραμισση, γυριζοντας και μη εχοντας εγω αναφερει τιποτα για το προγραμμα και τα λοιπα.....μου λεει......'\
-Να σε ρωτησω κατι?
-οριστε?
-τι εχεις κανει στο αμαξι??,320 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???
-(με ζωσανε τα φιδια!!!!) Γιατι,....ρωταω???
-παει πολυ καλα για 320,και στροφαρει πολυ ωραια...και ο ηχος!!!!!!!! Μπραβο!!!!ποιος σου το εφτιαξε.....
-οποτε .....ο σκανδαλης...και ....και....

Αυτο ητανολο, οποτε δεν ηταν μονο η ιδεα μου οτι παει καλυτερα....
Και απο οτι εμαθα ρωτοντας ο Στρατος δεν ειναι τυχαιος μαστορας!!!!!!thumbthumb:thumbsup:

μας την τεντωσες παλι:hystericalbs1:

ελεος με την παλιοκασσα σου:hystericalbs1:

αντε αγορινα να το χαιρεσαι:original:

Z4 DCT
01-02-10, 16:16
μας την τεντωσες παλι:hystericalbs1:

ελεος με την παλιοκασσα σου:hystericalbs1:

αντε αγορινα να το χαιρεσαι:original:

χαχαχαχαχ ακομα σε περιμενω για καφε!!!!!!
Και πουλησα και τζαμπα μουρη....''θα ερθει ενα γαμισ@#$ο Μ3'' ΓΙΑ ΚΑΦΕ.......:ranting2:

stratos
01-02-10, 16:24
Θελω να το μοιραστω μαζι σας...........


Βρισκομενος στο συνεργειο για να περασω τα φρενα στα αμαξια (γνωστο σε ολους) και μολις εχουν τελειωσει, περνει το αμαξι μου ο Στρατος για να το παει για ευθυγραμισση, γυριζοντας και μη εχοντας εγω αναφερει τιποτα για το προγραμμα και τα λοιπα.....μου λεει......'\
-Να σε ρωτησω κατι?
-οριστε?
-τι εχεις κανει στο αμαξι??,320 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???
-(με ζωσανε τα φιδια!!!!) Γιατι,....ρωταω???
-παει πολυ καλα για 320,και στροφαρει πολυ ωραια...και ο ηχος!!!!!!!! Μπραβο!!!!ποιος σου το εφτιαξε.....
-οποτε .....ο σκανδαλης...και ....και....

Αυτο ητανολο, οποτε δεν ηταν μονο η ιδεα μου οτι παει καλυτερα....
Και απο οτι εμαθα ρωτοντας ο Στρατος δεν ειναι τυχαιος μαστορας!!!!!!thumbthumb:thumbsup:

Αμα δεν ήταν ο Στράτος ακόμα θα ψαχνόμουν με το intercooler

yodas
01-02-10, 17:03
Γιάνναρεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεε.....τράβα ρε κανα video να ακούσουμε ήχο.....με το καλό αγόρι και να το χαίρεσαι

sokinm3
01-02-10, 17:18
χαχαχαχαχ ακομα σε περιμενω για καφε!!!!!!
Και πουλησα και τζαμπα μουρη....''θα ερθει ενα γαμισ@#$ο Μ3'' ΓΙΑ ΚΑΦΕ.......:ranting2:

εμπλεξα στο μαγαζι Τζωνυ

Christos 330
01-02-10, 18:17
Μπραβο Γιαννη . . .

Και σ'ανωτερα . . .

Αντε και ποιο μετα με ενα καλο 6 zylinder . . .

Z4 DCT
01-02-10, 18:18
Μπραβο Γιαννη . . .

Και σ'ανωτερα . . .

Αντε και ποιο μετα με ενα καλο 6 zylinder . . .

:whistle::whistle:

yannisv
01-02-10, 18:32
Αυτό είπα και εγώ στη συνάντηση ο Γιάννος πάει για άλλα έτσι όπως ξεκίνησε!!! Άντε ρε Τζον δείξε μας το δρόμο σε εμάς τους 92άρηδες!!!!!

skandalis447
01-02-10, 18:35
Κατι ψαχνουμε πανω στο θεμα...

m-power_01
01-02-10, 22:22
Κατι ψαχνουμε πανω στο θεμα...

Μπορεις να δωσεις καποια πληροφορια?

skandalis447
01-02-10, 23:38
Ψαχνομαστε να δουμε τι γινεται (και αν γινεται) κατι σε 10 κυλινδρο...:shok:

Andreas_E92
02-02-10, 09:51
Γιάννη καλορίζικο το πρόγραμμα και... καλή συνέχεια ;)

Για την κατανάλωση μετά την επέμβαση έχεις βγάλει κάποιο συμπέρασμα ή είναι νωρίς ακόμα? Επίσης μια τιμή για το όλο project μπορείς να μου δώσεις από εδώ ή με pm?

Ευχαριστώ...

Z4 DCT
02-02-10, 09:54
Γιάννη καλορίζικο το πρόγραμμα και... καλή συνέχεια ;)

Για την κατανάλωση μετά την επέμβαση έχεις βγάλει κάποιο συμπέρασμα ή είναι νωρίς ακόμα? Επίσης μια τιμή για το όλο project μπορείς να μου δώσεις από εδώ ή με pm?

Ευχαριστώ...

Αντρεα για τιμες εβαλε προσφορα ο scandalis447 ανοιγοντας θρεντ https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1164
Τωρα γιατην καταναλωση, δεν εδωσα σημασια να σου πω την αληθεια...αυτο θα δειξει σε κανα ταξιδι....

Andreas_E92
02-02-10, 10:22
Είδα την προσφορά του scandalis447. Ευχαριστώ... Εσύ έβαλες και το ελευθέρας που αναφέρεται στην προσφορά?

Z4 DCT
02-02-10, 10:24
Είδα την προσφορά του scandalis447. Ευχαριστώ... Εσύ έβαλες και το ελευθέρας που αναφέρεται στην προσφορά?

Ναι το εβαλα μετα τον προγραματισμο, αλλα θαγινει εκ νεου γιατι θα μπει και το τελικο.........

skandalis447
02-02-10, 11:20
Ειπαμε θα πιουμε καφε μετα το τελικο...thumb

bimmer-corfu
02-02-10, 17:38
άντε καλά ανάποδα και απο εμένα!

Z4 DCT
03-02-10, 17:23
Ειπαμε θα πιουμε καφε μετα το τελικο...thumb

Αυριο γινεται η παραγγελια.......:thumbsup:

https://www.eisenmann-sportauspuff.de/DE/SHOP/Produkte/EndschalldaempferB533300702BMW3erCoupe320i_120kW.p hp

Z4 DCT
16-02-10, 08:14
UPDATE....

Λοιπον οσο περναει ο καιρος και κανω περισοτερα χλμ τοσο περισοτερο μου αρεσει..........(οπως λεει και ο Νικος σοκιν) πατησε το προγραμμα?...
Παταει Νικο σιγα σιγα , γιατι απο χλμ ειμαι πολυ πισω....250 εχω κανει μονο.
Εν αναμονη της eisenmann λοιπον, για την οποια εχει γινει παραγγελια αλλα εχει αναμονη για να ερθει....(το καλο πραμα.....)

Πφφφ ωραιο πραγμα το μπαξιμο τελικα...σε εχει σε εγρηγορση....τωρα καταλαβαινω γιατι οι μπαξμαν ειναι στην πριζα.....:whistle:

yannisv
16-02-10, 09:03
Άντε με το καλό Γιάννο! Πόσο τη χρέωσαν τελικά ρε φίλε? Sport ή Race?

Z4 DCT
16-02-10, 09:04
Άντε με το καλό Γιάννο! Πόσο τη χρέωσαν τελικά ρε φίλε? Sport ή Race?

Σπορτ...τιμη εκει γυρω στα 850.......

yannisv
16-02-10, 09:05
Νομίζω έκανες την καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα αδελφέ!!

Vasilis
16-02-10, 09:29
UPDATE....

Λοιπον οσο περναει ο καιρος και κανω περισοτερα χλμ τοσο περισοτερο μου αρεσει..........(οπως λεει και ο Νικος σοκιν) πατησε το προγραμμα?...
Παταει Νικο σιγα σιγα , γιατι απο χλμ ειμαι πολυ πισω....250 εχω κανει μονο.
Εν αναμονη της eisenmann λοιπον, για την οποια εχει γινει παραγγελια αλλα εχει αναμονη για να ερθει....(το καλο πραμα.....)

Πφφφ ωραιο πραγμα το μπαξιμο τελικα...σε εχει σε εγρηγορση....τωρα καταλαβαινω γιατι οι μπαξμαν ειναι στην πριζα.....:whistle:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:...καλως ηρθες στο κλαμπ!!!!
κ που να δεις σε ποση εγρηγορση θα ναι η Δημητρα απο δω κ περα....:th_Laie_67-1:

Dathanaso
19-02-10, 18:39
Kαλορίζικο φιλε καλα γκαζια

bomer
23-02-10, 07:59
πρεπει να ξερετε οτι ολα, μα ολα τα bmw παιρνουν δυναμη με αφαιρεση προκαταλυτων, και σωστο software φυσικα.
Η Noellemotors (alpina) τα κιτ αυτα τα προσφερει απο 10ετιας και ειναι η σοβαροτερη λυση βελτιωσης.
Το θεμα ειναι οταν πας στο δυναμομετρο να δεις τα +15-17ps, και τα +30ΝΜ, που πρεπει για εναν κινητηρα 320/4 ε90,92.

scania124
23-02-10, 08:39
πρεπει να ξερετε οτι ολα, μα ολα τα bmw παιρνουν δυναμη με αφαιρεση προκαταλυτων, και σωστο software φυσικα.
Η Noellemotors (alpina) τα κιτ αυτα τα προσφερει απο 10ετιας και ειναι η σοβαροτερη λυση βελτιωσης.
Το θεμα ειναι οταν πας στο δυναμομετρο να δεις τα +15-17ps, και τα +30ΝΜ, που πρεπει για εναν κινητηρα 320/4 ε90,92.

δεν νομιζω φιλε μου να μπορει ενα ατμοσφαιρικο να παρει τοσα αλογα μονο απο ενα προγραμμα......και απο αφαιρεση προκαταλυτων.

georggge46
23-02-10, 08:47
δεν νομιζω φιλε μου να μπορει ενα ατμοσφαιρικο να παρει τοσα αλογα μονο απο ενα προγραμμα......και απο αφαιρεση προκαταλυτων.

ειδικα ενα bmw ατμοσφαιρικο..........!

Z4 DCT
28-02-10, 08:46
Λοιπον, σημερα το πρωι επιστρεφοντας απο πειραια, συνατηθηκα με ενα golf tsi το οποιο εδειχνε αρκετα γρηγορο στο δρομο.
Μετα απο παρατεταμενο τσιγκλισμα του αδηγου του, αποφασισα να τον ακολουθησω.....εχουμε και λεμε..
Εκκινηση χαλαρη ....ημουν μπροστα μετα την τριτη.....

Ανοιγμα με δευτερα εγω απο 4000rpm...(αυτος δεν ξερω τι ειχε) εφευγα αρκετα εμπρος

Aνοιγμα με τριτη απο 4500....ημουν παλι αρκετα εμπρος μετα τα 100-200 μετρα.......

Ρεπριζ εν κινηση....εφευγε εμπρος ευκολα.....εγω με τριτη και 3000 στροφες....

Μια χαρουλα παω........ για τα δικα μου δεδομενα ....αν υπολογισω οτι ηταν και 1400αρι το γκολφ,......(Ντροπη μου!!):hystericalbs1:
Δεν προλαβα να τον ρωτησω τι ηταν και πως γιατι εστριψε και εφυγε καποια στιγμη....δεν το περιμενε φαινεται.....:original:

m-power_01
28-02-10, 08:49
Το θεμα ειναι να σε ευχαρηστει εσενα ρε Γιαννη ! Τι σημασια εχει τι ηταν ποσα αλογα και τα σχετικα! Να το χαιρεσαι αφου σ'αρεσει ρε μπαγασα. Εξαλλου θα βαλουμε το V10 μην τα ξαναλεμε! χαχαχα

VanVIC
28-02-10, 09:18
Γιάννη καλοπάτητο λοιπόν το πρόγραμμα.

Σε ενημερώνω οτι χθές βρεθήκαμε με το deep στον Πειραιά σ'ενα συνεργείο (δεν είναι σκόπιμο να ανφέρω τώρα τ'όνομα) και εκεί που ψάχναμε κάτι για τα Ζ3, μας είπαν για μια λύση που λειτουργεί εμφανω΄ς αποτελεσματικά σε 92άρι 320si.
Πιθανολογώ οτι θα λειτουργεί και σε σένα αλλά καλύτερα είναι να πάς εσύ εκεί (πρέπει να είναι κοντά στο γραφείο σου) και να ενημερωθείς.

Είναι λύση "πακέτο" (όχι πολλά χρήματα) που θα σου δώσει αυτό το κάτι αραπάνω που ψάχνεις για να το χρησιμοποιείς "κατά το δοκούν"...

Σε ψιλομπέρδεψα εεε ?

Θα τα πούμε απο κοντά ή και τηλεφωνικά.

deepBLUE
28-02-10, 09:22
Λοιπον, σημερα το πρωι επιστρεφοντας απο πειραια, συνατηθηκα με ενα golf tsi το οποιο εδειχνε αρκετα γρηγορο στο δρομο.
Μετα απο παρατεταμενο τσιγκλισμα του αδηγου του, αποφασισα να τον ακολουθησω.....εχουμε και λεμε..
Εκκινηση χαλαρη ....ημουν μπροστα μετα την τριτη.....

Ανοιγμα με δευτερα εγω απο 4000rpm...(αυτος δεν ξερω τι ειχε) εφευγα αρκετα εμπρος

Aνοιγμα με τριτη απο 4500....ημουν παλι αρκετα εμπρος μετα τα 100-200 μετρα.......

Ρεπριζ εν κινηση....εφευγε εμπρος ευκολα.....εγω με τριτη και 3000 στροφες....

Μια χαρουλα παω........ για τα δικα μου δεδομενα ....αν υπολογισω οτι ηταν και 1400αρι το γκολφ,......(Ντροπη μου!!):hystericalbs1:
Δεν προλαβα να τον ρωτησω τι ηταν και πως γιατι εστριψε και εφυγε καποια στιγμη....δεν το περιμενε φαινεται.....:original:

Μαλιστα.....:ranting2:
Η αλητεια σε ολο της το μεγαλειο ....:warriorsmiley:
Πατηματα με το καλημερα !!!
Μετα αλλους κατηγορουν για φουντωτες....σα δε ντρεπομαστε λεω εγω !!!!
Πας κει συ εχεις ξεφυγει !!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1::thumbsup:

deepBLUE
28-02-10, 09:24
Γιάννη καλοπάτητο λοιπόν το πρόγραμμα.

Σε ενημερώνω οτι χθές βρεθήκαμε με το deep στον Πειραιά σ'ενα συνεργείο (δεν είναι σκόπιμο να ανφέρω τώρα τ'όνομα) και εκεί που ψάχναμε κάτι για τα Ζ3, μας είπαν για μια λύση που λειτουργεί εμφανω΄ς αποτελεσματικά σε 92άρι 320si.
Πιθανολογώ οτι θα λειτουργεί και σε σένα αλλά καλύτερα είναι να πάς εσύ εκεί (πρέπει να είναι κοντά στο γραφείο σου) και να ενημερωθείς.

Είναι λύση "πακέτο" (όχι πολλά χρήματα) που θα σου δώσει αυτό το κάτι αραπάνω που ψάχνεις για να το χρησιμοποιείς "κατά το δοκούν"...

Σε ψιλομπέρδεψα εεε ?

Θα τα πούμε απο κοντά ή και τηλεφωνικά.
Μα του εδωσα το τηλεφωνο σου αλλα κοκοκο ...ουτε καν πηρε.
Προτεινω για τιμωρεια να μη του πουμε τιποτα και να βρεθει καποιο αλλο ιδιο να τον τσαγιασει να χασει τον μπουσουλα.:thumbsup:

z3 2.2
28-02-10, 17:59
Λοιπον, σημερα το πρωι επιστρεφοντας απο πειραια, συνατηθηκα με ενα golf tsi το οποιο εδειχνε αρκετα γρηγορο στο δρομο.
Μετα απο παρατεταμενο τσιγκλισμα του αδηγου του, αποφασισα να τον ακολουθησω.....εχουμε και λεμε..
Εκκινηση χαλαρη ....ημουν μπροστα μετα την τριτη.....

Ανοιγμα με δευτερα εγω απο 4000rpm...(αυτος δεν ξερω τι ειχε) εφευγα αρκετα εμπρος

Aνοιγμα με τριτη απο 4500....ημουν παλι αρκετα εμπρος μετα τα 100-200 μετρα.......

Ρεπριζ εν κινηση....εφευγε εμπρος ευκολα.....εγω με τριτη και 3000 στροφες....

Μια χαρουλα παω........ για τα δικα μου δεδομενα ....αν υπολογισω οτι ηταν και 1400αρι το γκολφ,......(Ντροπη μου!!):hystericalbs1:
Δεν προλαβα να τον ρωτησω τι ηταν και πως γιατι εστριψε και εφυγε καποια στιγμη....δεν το περιμενε φαινεται.....:original:

Δεν ειναι δυσκολος στοχος τα 14αρια,αρκει να μην ειναι με κανα προγραμμα και δε προλαβεις ουτε να το δεις!!!

Πανω-κατω και γω απο κατι ανεπισημα μετρηματα με κατι tsi 1.4 τα ιδια αποτελεσματα εχω.

Το ωραιο θα ηταν να ειχαμε πατησει προ προγραμματος μαζι για να ξαναπαταγαμε μετα να βλεπαμε διαφορες.

Z4 DCT
06-03-10, 18:56
Το βαζω και εδω που ειναι η βελτιωση!!!!!

Σε συνεχεια απο την βολτα στον Βολο.....οταν πηρα τον δρομο της επιστροφης.............................. .

ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ Ο ΔΡΟΜΟΣ

Αφου βγηκα στην εθνικη πηγαινα χαλαρα στο δρομο οσπου συναντησα ενα Ε90 Μ πακ 170 αλογα με 17αρες ζαντες, τον προσπερνω λοιπον χωρις να δωσω καθολου σημασια και συνεχιζω.
Κοιτωντας τον καθρεπτη μου καποια στιγμη τον βλεπω πισω μου αρκετα να με εχει μαζεψει και να ερχεται με ολα........οποτε λεω....οκ Σκανδαλη...τεστ.....και ανοιγω.....
Δεν μπορει να με περασει και αποφασιζω να τον αφησω να περασει εμπρος για να δω τι κανω εγω πισω του απο δυναμη....κανω δεξια και περνει κεφαλι....
Λοιπον απο την στιγμη που μπηκα πισω του ημουν (δε θα γραψω εδω χλμ) με τεταρτη και 5000στρ, και τον εχω ακριβως μπροστα ....οσο και να παταει (ηταν τερμα μου ειπε μετα) δεν ξεκωλαω απο πισω του ....και με πεμπτη και εχω αρκετο γκαζι για να τον περσαω......
Καποια στιγμη ερχεται διπλα μου και μου λεει να σταματησουμε....οποτε και σταματαμε...
Κατεβαινει απο το αμαξι και πριν μιλησει του λεω .....πηγαινες τερμα??
μαι λεει..ναι..και του λεω οτι εγω ειχα αρκετο ακομα και οτι εχω βαλει προγραμμα και μπλα μπλα
Ο τυπος μου λεει οτι αυτο ηθελε να ρωτησει γιατι οταν ερχοταν με χιλια απο πισω ανοιξα πολυ γρηγορα....δεν το περιμενε....
Οποτε μου προτεινει οταν βγουμε εθνικη ξανα να κανουμε ανοιγματα.....
Ξεκιναμε λοιπον.....
με δευτερες απο 3500.....στην αλλαγη τριτη εφυγα μπροστα και εκανα μια αποσταση πανω απο 2 αμαξια....
Με τριτη.....απο 4000 μετα τις 5000 εφυγα μπροστα και μεχρι την 5η ημουν αρκετα εμπρος.......
Οποτε λεω αρκετα και κανω στην ακρη χεσμενος απο χαρα να παρω τον Θανο τηλ να του πω τα νεα..χαχααχα
και ενω μιλω με τον θανο ερχεται διπλα κατεβαζει το παραθυρο και μου φωναζει....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΗ!!!!!!!
Οποτε λεω να δοκιμασω και αλλο την τυχη μου και τον αφηνω να ξεκινησει ενω ειναι μισο αμαξι εμπρος.....απο μενα
Με τεταρτη και μισος αυτος εμπρος απο 4000......φευγει και πριν κουμπωσω πεμπτη ειμαι μπροστα και μεχρι το τελος εχω κανει αποσταση τουλαχιστον 3 αμαξι !!!!!!

η μονη στιγμη που ειμασταν μαζι ηταν σε ανοιγμα με 5η εγω απο 5700 και μεχρι την 6η ημουν μπροστα μισο αμαξι.....
Παιδια επαθα πλακα....οκ δυναμομετρο ο δρομος........

Nick bmwlover
06-03-10, 19:08
Mπραβο Γιαννη,αλλα κ μπραβο Δημητρη!!!