PDA

Επιστροφή στο Forum : Φρεσκάρισμα στις ζάντες



Alex Z3
29-11-11, 17:37
Λοιπόν φίλοι μου ακούστε....οι ζάντες μου απ'όταν πήρα το αμάξι ήταν στα μαύρα τους τα χάλια. Δηλαδή ήταν αρκετά γδαρμένες (υποψιάζομαι πως είχαν συστηθεί με όλα τα πεζοδρόμια τησ Αθήνας :Ρ) και πριν λίγες μέρες διαπίστωσα ότι χάνανε τα λάστιχα μου αέρα...γιατί ήταν χτυπημένες οι ζάντες!!! Όπως και να έχει πήρα την απόφαση να τις φτιάξω, τις πήγα το Σάββατο και τις πήρα χτες....εν τέλη το αποτέλεσμα με ικανοποίησε απόλυτα. Μου τις φέρανε στα ίσια τους, τις γυαλίσανε και είναι σα να τις έβγαλες από το κουτί...σαν καινούριες!!!!:):):):):):) Όλα αυτά με 150 euro και για τις 4, νομίζω πως είναι καλή τιμή. Θα βγάλω φωτογραφίες το σ/κ να τις ανεβάσω να τις δείτε κιόλας. Αυτά...απλά χάρηκα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας...:)

Αλέξανδρος

Vassilis ///M
29-11-11, 17:54
Γεια σου Αλέξανδρε...Φαίνεται να έγινε πολύ καλή δουλεία πάνω στις ζάντες εξού και ο ενθουσιασμός σου..Θα περιμένουμε φωτό σύντομα ώστε να δούμε το αποτέλεσμα,απλά δώσε μας και μερικές πληροφορίες όπως κατάστημα που έγινε η επισκεύη τους,χρώμα που επέλεξες για το φρεσκάρισμα...Με γειά..

Monsta
29-11-11, 18:01
Ο Stamatis ανέλαβε κι αυτό το πρότζεκτ;; Δεν εξηγείται αλλιώς.

Καλορίζικες οι ζαντούλες!!

Alex Z3
29-11-11, 18:40
Ευχαριστώ για τα καλορίζικα παιδιά!!! :)Χρωματάκι δεν τους άλλαξα, τις άφησα στο δικό τους. Τις έφτιαξα στον Ζανιά...Zanias Center, το οποίο βρίσκεται επί της Λ. Βουλιαγμένης (στον παράδρομο) στο ρεύμα προς Αθήνα, λίγο μετά από το Mega AB (το super market), στο Ελληνικό.

Αλέξανδρος

Ptboul
30-11-11, 11:55
Θα θέλαμε, αν είναι δυνατόν, φωτός πριν και μετά.

Η τιμή είναι πολύ καλή. Σύντομα θα ακολουθήσω.

ntinos
30-11-11, 11:59
Θα θέλαμε, αν είναι δυνατόν, φωτός πριν και μετά.

Η τιμή είναι πολύ καλή. Σύντομα θα ακολουθήσω.

!!!!
Γιατι ???

Ptboul
30-11-11, 12:06
!!!!
Γιατι ???

Τις έχω κάνει μΝι!

Απαράδεκτο για εμένα που υποτίθεται τα προσέχω αυτά τα πράγματα!

Δεν έχουν στράβωμα κ τέτοια αλλά τις έχω γδάρει σε πεζοδρόμιο/α σε θλιβερό βαθμό (τις μπροστινές).

Έπρεπε να υπάρχει pdc και στις ζάντες! :ranting2:

ntinos
30-11-11, 12:15
Εγω σου βαζω ενα 83% οτι ειναι και στραβωμενες.
Τωρα, πες μου και ενα thanks :th_Laie_67-1:

Ptboul
30-11-11, 12:16
Εγω σου βαζω ενα 83% οτι ειναι και στραβωμενες.
Τωρα, πες μου και ενα thanks :th_Laie_67-1:

Ούτε καν! :ranting2:

Μου θες κ τζάμπα θενκς. :sm-angry05:

ntinos
30-11-11, 13:56
Σου βαζω και στοιχημα.... ;-)

Θα φερω μαζι μου αυριο ενα ειδικο λειζερ που τις μετραει.

Alex Z3
05-12-11, 00:20
Λοιπόν, ανεβάζω τις ζαντούλες όπως είχα υποσχεθεί!Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφίες από πριν. Τις πέρασε με βαφή με πιστόλι και τις έφτιαξε. Αν τις έκανε με ηλεκτροστατική βαφή μου είπε πως μόνο το βάψιμο θα πήγαινε 200euro (για όλες).

10325

10326

10327

Eleni
05-12-11, 04:30
Τις έχω κάνει μΝι!

Απαράδεκτο για εμένα που υποτίθεται τα προσέχω αυτά τα πράγματα!

Δεν έχουν στράβωμα κ τέτοια αλλά τις έχω γδάρει σε πεζοδρόμιο/α σε θλιβερό βαθμό (τις μπροστινές).

Έπρεπε να υπάρχει pdc και στις ζάντες! :ranting2:
καθρεπτες δεν εχεις??????

aristent
05-12-11, 07:05
Το εχω πει και παλι,οτι αυτες ειναι απο τις ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΕΣ ΖΑΝΤΕΣ που εχει βγαλει η //Μ !!!

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10326
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10327&d=1323040587

τωρα και με την "ανακαινιση" δειχνουν τελειες!!!!
...με 'γεια Αλεξη!:thumbsup:

Stamatis
05-12-11, 07:31
Παρα πολυ ωραιες.

Ptboul
05-12-11, 08:25
Πάρα πολύ ωραίες κ σε πολύ καλή τιμή!

Καλορίζικες thumb



καθρεπτες δεν εχεις??????

Τι να μου κάνει ο καθρέπτης βρε Λενιό; Τα πεζοδρόμια έπρεπε να είναι πιο χαμηλά.

BILL007
05-12-11, 10:57
Toυ πήγες μόνο τις ζάντες? ή ανέλαβε και το ζαντάρισμα ξεζαντάρισμα? :thanks:

Alex Z3
05-12-11, 12:07
Toυ πήγες μόνο τις ζάντες? ή ανέλαβε και το ζαντάρισμα ξεζαντάρισμα? :thanks:

Όταν πήγα εκεί για να συζητήσουμε τι μπορεί να κάνει και πόσο θα μου πάει και αφου συμφωνήσαμε ότι θέλω να το κάνω, μου τα έβγαλε επιτόπου και μου φόρεσε 4 ζαντολάστιχα δικά του. Τα κράτησε για να κάνει δουλειά του κι εγώ έφυγα με τα άλλα. Οπότε δεν έχεισ πρόβλημα πας μπαμ μπαμ, στα βγάζει σου βάζει 4 άλλα και έφυγες, ούτε κόπος ούτε να παροπλίσεις το αυτοκίνητό σου. :)

Driver M
05-12-11, 13:33
Πολύ όμορφο αποτέλεσμα, αλλά για βαφή ζαντών θα συνιστούσα ηλεκτροστατική βαφή λόγω της αυξημένης αντοχής που προσφέρει.

NikoZ3
10-12-11, 00:23
Τις έφτιαξα στον Ζανιά...Zanias Center, το οποίο βρίσκεται επί της Λ. Βουλιαγμένης

Αλέξανδρος

Χωρις να ειμαι και 1000% σιγουρος, νομιζω ο Ζανιας δεν επισκευαζει/βαφει ζαντες και λογικα καπου αλλου θα τις εστειλε.
Σε καθε περιπτωση τετοια ζαντα -που ειναι και σφυριλατη- θελει πολυ προσοχη αλλα και καλο τεχνιτη, αχρειαστος να'ναι ... με γεια παντως thumb

NickM3CS
11-01-19, 09:28
καλημερα σε ολους καλη χρονια!!
σκεφτομαι να φρεσκαρω τις ζαντες μου !! οχι οτι εχουν καποιο ιδιαιτερο προβλημα απλα εχουν 4-5 χτυπηματα που μαλλον μου τις προξενησε αυτος που αλλαξε τα λαστιχα ...!! :-(
εχετε να προτεινετε καποιον καλο μαστορα? γνωμες για το παρακατω ?

https://www.zaniascenter.gr/

Snoo
13-01-19, 22:52
Στεργιος group λεωφόρος Αθηνών.