PDA

Επιστροφή στο Forum : Κοντινές Διαδρομές - Βόλτες



yodas
28-11-11, 10:33
Επειδή βλέπω ότι πια ο καφές του Σαββάτου έχει γίνει θεσμός τι θα λέγατε να πίναμε αυτόν τον καφέ σε κάποια κοντινή διαδρομή με σκοπό να οδηγήσουμε και λίγο αλλά και να αλλάξουμε παραστάσεις. Το είχα στο μυαλό που πριν κανά δυο μέρες που ξαναέκανα μια από τις αγαπημένες μου διαδρομές στο χολομώντα και πραγματικά απόλαυσα οδήγηση. Σαν χρόνος δεν νομίζω να χάνουμε κάτι μιας και μπορούμε να ξεκινάμε λίγο πιο νωρίς και να γυρίζουμε σε λογικά πλάισια ώστε να αποφύγουμε και τις παντόφλιες.

Καλός ο καφές αλλά μια που πληρώνουμε ένα κάρο λεφτά για να έχουμε τα θηρία μας θα έλεγα να τα αξιοποιήσουμε κιόλας και να κάνουμε κοντινές διαδρομές προσανατολισμένες στην οδηγική ικανοποίηση που όλοι έχουμε ανάγκη.

Τι λέτε;

Thomelef
28-11-11, 10:57
Επειδή βλέπω ότι πια ο καφές του Σαββάτου έχει γίνει θεσμός τι θα λέγατε να πίναμε αυτόν τον καφέ σε κάποια κοντινή διαδρομή με σκοπό να οδηγήσουμε και λίγο αλλά και να αλλάξουμε παραστάσεις. Το είχα στο μυαλό που πριν κανά δυο μέρες που ξαναέκανα μια από τις αγαπημένες μου διαδρομές στο χολομώντα και πραγματικά απόλαυσα οδήγηση. Σαν χρόνος δεν νομίζω να χάνουμε κάτι μιας και μπορούμε να ξεκινάμε λίγο πιο νωρίς και να γυρίζουμε σε λογικά πλάισια ώστε να αποφύγουμε και τις παντόφλιες.

Καλός ο καφές αλλά μια που πληρώνουμε ένα κάρο λεφτά για να έχουμε τα θηρία μας θα έλεγα να τα αξιοποιήσουμε κιόλας και να κάνουμε κοντινές διαδρομές προσανατολισμένες στην οδηγική ικανοποίηση που όλοι έχουμε ανάγκη.

Τι λέτε;

πολύ καλή ιδέα...
το θέμα είναι που.
ο χολομώντας είναι ολίγον τι μακρυά, και για να'μαι ειλικρινής, αν και φανταστική διαδρομή είναι λιγάκι επικίνδυνη.
επίσεις το γεγονός ότι θα είμαστε τουλάχιστον 5 - 6 αυτοκίνητα, δεν μου κάθεται και πολύ καλά, μιάς και οι μισοί θα κάνουμε μ@λ@κίες, including me!!!
όπως και να'χει, είναι φοβερή ιδέα...
το θέμα είναι ποια είναι η καλύτερη διαδρομή?
νομίζω πως στον χορτιάτη με πρόσβαση απο τον ΖΕΠ είναι πολύ καλή διαδρομή, αν και έχει αρκετά μπάζα απο κατολισθήσεις χωρίς να είναι ιδιαίτερο πρόβλημα,
απλά δεν ξέρω αν η πρόσβαση απο το ΖΕΠ στον χορτιάτη, είναι ασφαλτοστρωμένη.
υπάρχει ένα μικρό κομμάτι που περνούσες πολύ δύσκολα...
η διαδρομή είναι κορυφαία. εγώ εκεί έμαθα να οδηγάω γρήγορα σε στροφές...
δόξα τον θεό βέβαια, δεν είχαμε κάποιο δυσάρεστο γεγονός.

liakos
28-11-11, 11:07
Πάρα πολύ καλή ιδέα!!

m-power_01
28-11-11, 11:08
Σάββατο μέρα μεσημέρι 5-6 πενβε σε επαρχιακό δρόμο είναι λουκουμακι για την τροχαία. Αν με σταματήσουν μόνο μπορω να ισχυριστώ ότι θέλω. Αν είμαι εγω και άλλοι 5 τι θα πω ;

hades7
28-11-11, 11:14
Σάββατο μέρα μεσημέρι 5-6 πενβε σε επαρχιακό δρόμο είναι λουκουμακι για την τροχαία. Αν με σταματήσουν μόνο μπορω να ισχυριστώ ότι θέλω. Αν είμαι εγω και άλλοι 5 τι θα πω ;

οτι πατε σε μια αγροτισα μονη ψαχνει για ρτουζ@π@...

m-power_01
28-11-11, 11:20
οτι πατε σε μια αγροτισα μονη ψαχνει για ρτουζ@π@...

Το ρτουζαπα είναι κάποιου είδους ισπανική πίτα ;

hades7
28-11-11, 11:23
"sandwich" ειναι μικρε...

m-power_01
28-11-11, 11:24
"sandwich" ειναι μικρε...

Αχαχαχαχαχα

Stamatis
28-11-11, 12:12
Αμα ΕχΕτΕ μαΖι και το ση ες αη Να κανΕτε μια Βολτα Μεχρι Την Ουψαλα Ενα τσιΓαρο δρομος Ειναι.

kplc16
28-11-11, 12:31
πολύ καλή ιδέα...
το θέμα είναι που.
ο χολομώντας είναι ολίγον τι μακρυά, και για να'μαι ειλικρινής, αν και φανταστική διαδρομή είναι λιγάκι επικίνδυνη.
επίσεις το γεγονός ότι θα είμαστε τουλάχιστον 5 - 6 αυτοκίνητα, δεν μου κάθεται και πολύ καλά, μιάς και οι μισοί θα κάνουμε μ@λ@κίες, including me!!!
όπως και να'χει, είναι φοβερή ιδέα...
το θέμα είναι ποια είναι η καλύτερη διαδρομή?
νομίζω πως στον χορτιάτη με πρόσβαση απο τον ΖΕΠ είναι πολύ καλή διαδρομή, αν και έχει αρκετά μπάζα απο κατολισθήσεις χωρίς να είναι ιδιαίτερο πρόβλημα,
απλά δεν ξέρω αν η πρόσβαση απο το ΖΕΠ στον χορτιάτη, είναι ασφαλτοστρωμένη.
υπάρχει ένα μικρό κομμάτι που περνούσες πολύ δύσκολα...
η διαδρομή είναι κορυφαία. εγώ εκεί έμαθα να οδηγάω γρήγορα σε στροφές...
δόξα τον θεό βέβαια, δεν είχαμε κάποιο δυσάρεστο γεγονός.

Τι ειναι το ΖΕΠ;

giannis_compact
28-11-11, 13:43
Ωραία ιδέα μακάρι να μπορούσαμε να ακολουθήσουμε όλοι...

pilot
28-11-11, 14:56
αρκεί η διαδρομή να περνάει και από την έξοδο Πολίχνης προς περιφερειακό!!
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

DaywalkeR
28-11-11, 19:10
αρκεί η διαδρομή να περνάει και από την έξοδο Πολίχνης προς περιφερειακό!!
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Έξοδο Νεάπολης-Μετεώρων εννοείς μάλλον :thumbsup:

Skyline_IS
28-11-11, 19:20
αρκεί η διαδρομή να περνάει και από την έξοδο Πολίχνης προς περιφερειακό!!
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

εσακι νεαπολης εννοεις γιωργο

Πριν κανα 2 χρονια ανεβαιναμε για wannabe αναβαση χορτιατη μεχρι τις κεραιες αλλα μετα no money no honey :thumbsdown:
Ψηνομαι παντως

pilot
28-11-11, 19:53
δεν ξέρω πως λέγεται.. θέλω να ξαναπάω! :th_Laie_67-1::rally:

nikos valvetronic
28-11-11, 22:22
αρκεί η διαδρομή να περνάει και από την έξοδο Πολίχνης προς περιφερειακό!!
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Αυτά είναι για μας τους αδύναμους ρε Γιώργο!!

nikos valvetronic
28-11-11, 22:31
Ο Θωμάς έχει δίκιο, μας κόβω να μ@λ@κιζομαστε ασύστολα.Το πιο πιθανό είναι
να κάνουμε καμιά παπαριά.Και η φάση θα είναι να χτυπήσουμε μεταξύ μας...
Εκεί να δεις ρεζιλίκια :thumbsdown: Θα μας κάνουν πρωτοσέλιδο τα άλλα forum.
Ε μετά από αυτές τις σκέψεις.......Μέσα!!!!!!!

fanisk
28-11-11, 23:30
Ο Θωμάς έχει δίκιο, μας κόβω να μ@λ@κιζομαστε ασύστολα.Το πιο πιθανό είναι
να κάνουμε καμιά παπαριά.Και η φάση θα είναι να χτυπήσουμε μεταξύ μας...
Εκεί να δεις ρεζιλίκια :thumbsdown: Θα μας κάνουν πρωτοσέλιδο τα άλλα forum.
Ε μετά από αυτές τις σκέψεις.......Μέσα!!!!!!!

Δυσκολο να γινει αυτο.. εκτος αν πηγαινετε τρενακι με 1 μετρο αποσταση και δεν ξερετε ποτε και ποσο φρεναρει ο μπροστινος. Να κανετε τη βολτα, να βγαλετε φωτο και in car videos :thumbsup:

Lambros46
28-11-11, 23:31
Ο Θωμάς έχει δίκιο, μας κόβω να μ@λ@κιζομαστε ασύστολα.Το πιο πιθανό είναι
να κάνουμε καμιά παπαριά.Και η φάση θα είναι να χτυπήσουμε μεταξύ μας...
Εκεί να δεις ρεζιλίκια :thumbsdown: Θα μας κάνουν πρωτοσέλιδο τα άλλα forum.
Ε μετά από αυτές τις σκέψεις.......Μέσα!!!!!!!

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

gant
29-11-11, 10:03
Στον Χολομώντα έχω αναφερθεί ουκ ολίγες φορές, είναι τρομερός στις αρχές Νοεμβρίου, σχεδόν έρημος από κίνηση, 27 χλμ ευχάριστης οδήγησης από το Παλαιόκαστρο μέχρι την Αρναία, και μέχρι εκεί, 75 χλμ μετρώντας από Βαρδάρι.
Αξίζει όμως τον κόπο και μου αρέσει η ιδέα του Γιόντα, κάποτε στον καφέ, νομίζω την είχα ρίξει κι εγώ.

Να και μερικές φώτο.

https://img823.imageshack.us/img823/5817/pb030022res.jpg

https://img600.imageshack.us/img600/9764/pb030023res.jpg

https://img521.imageshack.us/img521/2162/pb030040res.jpg

https://img546.imageshack.us/img546/480/pb030044res.jpg

https://img39.imageshack.us/img39/8869/pb030039mixwp.jpg

Skyline_IS
29-11-11, 10:18
το τοπιο φαινεται παρα πολυ ομορφο..
Αξιζει να βγαλουμε κανα 2 φοτο

yodas
29-11-11, 10:51
και όσο για αστυνομία...ίχνος...

για το αν θα τρακάρουμε μεταξύ μας δεν είμαστε και όλοι γρήγοροι...μια βόλτα είπαμε να πάμε όχι να κάνουμε αναγκαστικά track day και μάλιστα στο βουνό.

DaywalkeR
29-11-11, 11:24
Επειδή την συγκεκριμένη διαδρομή την έκανα πολλές φορές πάνω κάτω λόγω δοκιμαστικών για το ΔΕΘ θα συμφωνήσω ότι είναι υπέροχη, αλλά είναι και άκρως φουντωτική :warriorsmiley: και το φούντωμα δεν είναι καλός σύμμαχος όταν θα πηγαίνουν κομβόι 4, 5, 6 ή και 10 αυτοκίνητα

PANOS-E60
29-11-11, 11:40
@ gant.
Τη διαδρομή αυτή την οδηγείς εσύ, ή σε πάει μόνο του πιά το αμάξι ...? :thumbsup:

gant
29-11-11, 13:18
@ gant.
Τη διαδρομή αυτή την οδηγείς εσύ, ή σε πάει μόνο του πιά το αμάξι ...? :thumbsup:

Όταν είμαι με την γυναίκα... λάου- λάου και ο υπολογιστής ταξειδίου στα 9λτ/100χλμ. περίπου. Μόνος χτυπάει και 14-15, ευκαιρία για παιχνίδι όσο μπορείς να παίξεις με 115 άλογα.

Lambros46
29-11-11, 15:38
Όταν είμαι με την γυναίκα... λάου- λάου και ο υπολογιστής ταξειδίου στα 9λτ/100χλμ. περίπου. Μόνος χτυπάει και 14-15, ευκαιρία για παιχνίδι όσο μπορείς να παίξεις με 115 άλογα.

:thumbsup::thumbsup:


https://www.youtube.com/watch?v=wp_kSfyR5d4

nikos ///M
01-12-11, 10:50
ι διαδρομη που λενε ο gant & o yodas ειναι φανταστικη
τι κανω και γω αρκετα συχνα.
αν γινειομωσ αυτο το σαββατο κρμα γιατι δεν θα ειμαι θεσσαλονικη.
για αλλη μερα μεσα!

gant
01-12-11, 17:01
ι διαδρομη που λενε ο gant & o yodas ειναι φανταστικη
τι κανω και γω αρκετα συχνα.
αν γινειομωσ αυτο το σαββατο κρμα γιατι δεν θα ειμαι θεσσαλονικη.
για αλλη μερα μεσα!

Σιγά μη γίνει μεθαύριο Νικόλα. Θέλει χρόνο μπροστά για οργάνωση.

yodas
01-12-11, 17:24
ακριβώς....μπορεί όμως να αρχίσουν να πέφτουν ιδέες για διαδρομές και να γίνει κάποια στιγμή

Konstantinos E60
01-12-11, 18:18
Θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται !! Οσο για την αστυνομία μην μασάτε,θα είναι
ο yodas και εχει "άκρες" !!! Τι άκρες δλδ ΑΚΡΗ είναι απο μόνος του...!!!

yodas
02-12-11, 08:02
άσε εσύ τις βόλτες και κανόνισε καμμιά καταδρομική στον Χρήστο...έχω ρέψει

850CSI
02-12-11, 18:05
Επειδή βλέπω ότι πια ο καφές του Σαββάτου έχει γίνει θεσμός τι θα λέγατε να πίναμε αυτόν τον καφέ σε κάποια κοντινή διαδρομή με σκοπό να οδηγήσουμε και λίγο αλλά και να αλλάξουμε παραστάσεις. Το είχα στο μυαλό που πριν κανά δυο μέρες που ξαναέκανα μια από τις αγαπημένες μου διαδρομές στο χολομώντα και πραγματικά απόλαυσα οδήγηση. Σαν χρόνος δεν νομίζω να χάνουμε κάτι μιας και μπορούμε να ξεκινάμε λίγο πιο νωρίς και να γυρίζουμε σε λογικά πλάισια ώστε να αποφύγουμε και τις παντόφλιες.

Καλός ο καφές αλλά μια που πληρώνουμε ένα κάρο λεφτά για να έχουμε τα θηρία μας θα έλεγα να τα αξιοποιήσουμε κιόλας και να κάνουμε κοντινές διαδρομές προσανατολισμένες στην οδηγική ικανοποίηση που όλοι έχουμε ανάγκη.

Τι λέτε;
γιατι δε πατε σερρες οπως θα περνατε τσουπ να κι'εγω με το σκουτερακι το Δωδεκακιλινδρο:original:

Christos 330
03-12-11, 19:22
άσε εσύ τις βόλτες και κανόνισε καμμιά καταδρομική στον Χρήστο...έχω ρέψει


Μεσοβδομαδα να γινει το θεμα Κ.Γιωργο γιατι εχω και εγω πολλα κενα !!!!

scania124
05-12-11, 16:12
αμα ειναι παρασκευη ειμαι μεσα και εγω!!!!!!!!!!!


εχω και εγω κατι κενα!!!!!!:thumbsup:

Konstantinos E60
05-12-11, 22:30
Πολλά κενά βλέπω !!!

gant
05-12-11, 23:47
Εγώ είμαι ολος κενός από χρόνο, αλλά εκεί που βαδίζουμε... θα μείνω και κενός στις τσέπες.
Επομένως κανονίστε όσο ακόμη έχουμε να βάζουμε βενζίνες. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

yodas
06-12-11, 11:02
τελικά για βόλτα το ξεκίνησα πάλι στο φαϊ θα καταλήξουμε...είναι η μοίρα μας φαίνεται

DaywalkeR
06-12-11, 12:15
Πάνε καμιά βόλτα από τον χασάπη να πάει ο Χρίστος καμιά βόλτα από το super market να πάω κι εγώ καμιά βόλτα από το ζαχαροπλαστείο και εκεί να δεις τι έχει να γίνει!!!