PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιτελους την πηρα!



georgebmw
20-11-11, 17:41
Μολις πριν απο λιγες ημερες εδωσα την μπουμπου ανταλλαγη με R1 07 μοντελο κ μου εδωσε κ 3χιλιαρικα!!αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα παψω να ειμαι bmβ δακιας, εχω στο νου μου για ε36 τωρα συντoμα!
Kατα το βραδακι θα ανεβασω κ φωτο απο την κουκλα

merbeind
20-11-11, 17:47
Kαλοταξιδο και με προσοχη μεγαλη στο γκαζι. Αντε με το 36αρι συντομα...

georgebmw
20-11-11, 17:49
Μολις πριν απο λιγες ημερες εδωσα την μπουμπου ανταλλαγη με R1 07 μοντελο κ μου εδωσε κ 3χιλιαρικα!!αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα παψω να ειμαι bmβ δακιας, εχω στο νου μου για ε36 τωρα συντoμα!
Kατα το βραδακι θα ανεβασω κ φωτο απο την κουκλα
Eτοιμες κ οι φωτο

Tsakirakos
20-11-11, 17:51
ωραια χρωματα...καλοταξιδο και παντα ορθιος Γιωργη...με συνεση το γκαζι του R1.....

georgebmw
20-11-11, 18:03
ευχαριστω πολυ παιδια κ σεις να χερεσται τ εργαλα σας

Stamatis
20-11-11, 18:09
Καλες βολτες και καλη απολαυση.
Πολυ καλη επιλογη.

Vasilis
20-11-11, 18:49
Καλοριζικο,καλές βόλτες!

georgebmw
20-11-11, 18:51
ευχαριστω ευχαριστω

tokiko
20-11-11, 19:12
καλορίζικο και καλοτάξιδο!!

nikos-Mpacket
20-11-11, 19:21
Καλες βολτες και μην ξεχνας το κρανος,σωζει ζωες.

Stathis
20-11-11, 19:35
καλοριζικο και παντα ορθιος.
ριξε μια ματια στις αγγελιες του φορουμ, εχει καλες ευκαιριες.

pilot
20-11-11, 19:41
αγρατζούνιστο το εργαλείο και πάντα όρθιος..και πάντα με φουλ εξοπλισμό!

:cheers::cheers:

georgebmw
20-11-11, 19:56
σας ευχαριστω πολυ πραγματικα ειναι η μηχανη που παντα ηθελα κ που την εχω απιστευτο μου φαινεται καθομαι κ την χαζευω ολη μερα

nfot
20-11-11, 21:03
Παντα ορθιος και παντα κρανος, τουλαχιστον κρανος.

aristent
20-11-11, 21:06
Καλοταξιδη και παντα με ΚΡΑΝΟΣ!!!thumb

nikos valvetronic
20-11-11, 23:50
Καλορίζικο το μοτόρι σου Γιώργη! Σχετικά εύκολα πάντως έφυγε το BMW.
Αν επιτρέπεται πόσο το συμφώνησες στην ανταλλαγή;

z3 2.2
20-11-11, 23:55
καλοταξιδο!
ΠΑΝΤΑ κρανος μπουφαν γαντια

Με αυτο το μηχανακι θα μαθεις σουζα θες δε θες!!!! χαχαχαχαχα

Nick bmwlover
04-12-11, 12:56
Καλοριζικο Γιωργο το εργαλειο κ παντα προσοχη,με σχεδον αν οχι φουλ εξοπλισμο παντα!!!

georgebmw
12-12-11, 14:05
Καλορίζικο το μοτόρι σου Γιώργη! Σχετικά εύκολα πάντως έφυγε το BMW.
Αν επιτρέπεται πόσο το συμφώνησες στην ανταλλαγή;


εφυγε ευκολα νικο γιατι ηταν καθαρο το αμαξη κ τα καλα παντα θα φεγουν ευκολα παρ ολο την κριση που εχουμε!κ για την μηχανη δεν εχω προβλημα να σου πω!μου εδωσε τηνμοτο κ 2500ε σο χερι!!

Υ.γ ευχαριστω κ τους υπολοιπους για της συμβουλες θα της τιρησω οσο μπωρο χεχεχε

super duper
12-12-11, 14:09
γιωργη ,.

καλοταξιδο με πολλα-πολλα και ασφαλη χιλιομετρα.

για βολτα οπως θες και σε βγαζει ο δρομος ειμαι μεσα

georgebmw
12-12-11, 14:16
3χιλιαρικα πειρα αλλα κατι τα αλλυσιδογραναζα κατι μερικες ρυθμισεις εφυγε ενα 500αρι χρειαζοταν ομως γιατι θα εχουμε εξεληξεις με μ3 απο αλλο γνωστο φορουμ!θελω να βαλω απο περιργεια

georgebmw
12-12-11, 14:18
γιωργη ,.

καλοταξιδο με πολλα-πολλα και ασφαλη χιλιομετρα.

για βολτα οπως θες και σε βγαζει ο δρομος ειμαι μεσα

ναι κανενα προβλημα που μενεις αδερφε??


Ευχαριστω!

georgebmw
12-12-11, 20:12
ποσοι ειναι μηχανοβιοι απο δω μεσα κ τι μοτο εχετε?

nfot
12-12-11, 20:18
Yamaha FZ6 & Triumph Daytona 675.
Οπως λεει και το τραγουδι, απο δω η γυναικα μου (FZ6) κι απο δω το αισθημα μου (675) :thumbsup:

pilot
14-12-11, 13:55
CBR-1000RR C-ABS.

steliose36
14-12-11, 22:19
Εχω και εγω ενα Fazer 600 αλλα του 2001(απο τα πρωτα) carb power!!!χαχαχα

georgebmw
15-12-11, 17:25
μπραβω ρε μαγκες βλεπω τελικα ημουν ο τελευταιος που πειρε μηχανακη ε??????χμ αντε να κανονισουμε καμια βολτα να κανουμε κανα χαβαλε κ καμια σουζα!!!!

billakos
15-12-11, 18:01
ασε ρε τις σουζες και ελα καμια φορα σερρες...εκει γουσταρεις.. καλα χλμ αδερφε.
αλλα ρε ενα 500 αρι σε αλυσιγραναζα και ρυθμισεις?? τοσα γκραφρα?? τ σοι ρυθμισεις εκανε??

georgebmw
16-12-11, 17:02
500 αδερφε οπως το ακους!220 αλυσ/γραναζα +30εργασια αλλαγει τπς γιατι εσβεινε το μηχανακι στα καλα του καθουμενου αγορα τπς 120+70 τοποθετηση κ προγραματισμος! +λαδια φιλτρα + ρυθμησεις στα καλαμια τοσα 500ε φιλε μου

andreas110080
16-12-11, 17:11
TDM 900 (λευκο)

gianstef
16-12-11, 17:30
TRIUMPH TIGER 105Ο (πορτοκαλί)

PANOS-E60
16-12-11, 21:06
AFRICA TWIN 750 (98) ασπρο - κόκκινο - μπλέ

nikos1400
17-12-11, 20:50
ποσοι ειναι μηχανοβιοι απο δω μεσα κ τι μοτο εχετε?

ρε Τζορτζ, περνα μια απο 'δω
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=4937
thumb


(καλοταξιδο κιολας ! thumb)

georgebmw
20-01-12, 13:47
μαγκες το μηχανακι αλλαξε τελειως λουκ!το θυμαστε λευκη περλα σωστα?ε αμα το δειτε θα παθετε!

Το εκανα βαλλε ροσι εντισιον!!αλλα κουστουμια λεμε απο τζαπαν παραγκελλια ετοιμα στα χρωματα της φιατ αλλαξε τλειος το οχημα λεμε!με τν πρωτη ευκαιρια θα βαλω φωτο

xxxvagos
20-01-12, 14:52
https://www.youtube.com/watch?v=B5r59CADbW0&feature=related



ετσι George τετοια να ακουμε!!
εγω ειχα το gsx-r με power comander και mivv double gun απο μπροστα μεχρι πισω..λουλουδι αλλα εφυγε..εχω βαλει στο ματι ενα XTX αλλα βλεπουμε

georgebmw
20-01-12, 15:13
ειναι ενα χτχ πορτοκαλι στο 3αρι το δινει με ακραποβιτσ πανω!!
Εγω φιλε ηταν να μη το παρω αφου ηρθε το μαναρι στα χερια μου σιγα σιγα ολα θα μουνε κ τα φρενα του κ ολα!τωρα σαν 2η φαση σκεφτομαι της ακραποβιτσ για λιγο φασαρια!!χμχμχμχμχμχμ να τρελανω λιγο κοσμο!

xxxvagos
21-01-12, 00:03
ειναι ενα χτχ πορτοκαλι στο 3αρι το δινει με ακραποβιτσ πανω!!
Εγω φιλε ηταν να μη το παρω αφου ηρθε το μαναρι στα χερια μου σιγα σιγα ολα θα μουνε κ τα φρενα του κ ολα!τωρα σαν 2η φαση σκεφτομαι της ακραποβιτσ για λιγο φασαρια!!χμχμχμχμχμχμ να τρελανω λιγο κοσμο!

βαλε την ακραπω πανω και εναν κομαντερ, θα καβαλησει κατα πολυ τα 200 αλογα...προσοχη φυσικα

αν και εχω φαει πολλα ρ1 στο τετρακοσαρι το γουσταρω παααρα πολυ το μηχανακι σου και γενικοτερα την γιαμαχα

αντιθετως το νιντζα που ειναι το πιο γρηγορο με διαφορα στην κατηγορια δε το παω μια (σαν ομορφια)

pilot
21-01-12, 05:12
200 άλογα φίλε μου ούτε στα πιο τρελά του όνειρα δυστυχώς..δεν είναι στραγάλια τα άλογα..thumb

georgebmw
23-01-12, 11:11
[QUOTE=georgebmw;235696]μαγκες το μηχανακι αλλαξε τελειως λουκ!το θυμαστε λευκη περλα σωστα?ε αμα το δειτε θα παθετε!

Το εκανα βαλλε ροσι εντισιον!!αλλα κουστουμια λεμε απο τζαπαν παραγκελλια ετοιμα στα χρωματα της φιατ αλλαξε τλειος το οχημα λεμε!με τν πρωτη ευκαιρια θα βαλω φωτο[/QUOTΕ


Ετοιμες οι φωτο μαγκες
περιμενω γνωμες.............................:mpaks:

pilot
23-01-12, 19:17
Ωραίο! Όλοι οι φιλοι μου πάντως με Γιαμάχα το ίδιο κουστούμι φοράνε! :th_Laie_67-1:

fanisk
23-01-12, 19:31
Χμμ σαν να το χαλαει λιγο.. ή χανει απο τις φωτο.

xxxvagos
23-01-12, 21:43
200 άλογα φίλε μου ούτε στα πιο τρελά του όνειρα δυστυχώς..δεν είναι στραγάλια τα άλογα..thumb

το ρ1 βγαζει 180-189 αλογα μαμα στις 12000-12500..(ελεος να μην ανεβει 15 αλογα τεσπα)... εμενα το κ8 με φιλτρο εξατμιση και εγκεφαλο ειχε 209 αλογα δυναμομετρημενο..

γιωργο φανταστικο το εργαλειο, εχω οδηγησει τα παντα απο 1000 ,και αντικειμενικα ειναι οτι καλυτερο το ρ1..το μονο θεμα του αν θυμαμαι καλα ειναι ο συμπλεκτης αν τον ζορισεις πολυ να τον προσεχεις..αλλα το μπροστινο συστημα και τα φρενα του δεν υπαρχουν!! προσεχε το και να προσεχεις

φτου φτου

georgebmw
23-01-12, 22:46
ευχαριστω πολυ παιδια κ σεις να χαιρεσται τα εργαλεια σας!!!!οσο για σενα πιλοτ τι πω??πες οτι θελεις ν.δ εχουμε οποτε κ ελευθερια λογου
αυτο δεν σειμαινει οτι τα παιρνουμε της μετροιτης καλο βραδυ κυροιοι

pilot
24-01-12, 01:00
:shok: δεν ειπα κατι κακοπροαιρετα!! χαλαρωστε..thumb

όσο για τα άλογα μιλούσα για άλογα στον τροχό που τα δυνατότερα 1000ρια παίζουν στα 165-167(τα ιαπωνικά ε?).. όσο για τα 209 άλογα με ΦΠΑ επιτρέψτε μου να έχω τις αμφιβολίες μου.. εξάλλου δυναμόμετρο με δυναμόμετρο έχει μεγάλη διαφορά.. όλο και κάτι ξέρουμε και εμείς από μοτοσυκλέτες..

pilot
24-01-12, 01:37
το ρ1 βγαζει 180-189 αλογα μαμα στις 12000-12500..(ελεος να μην ανεβει 15 αλογα τεσπα)... εμενα το κ8 με φιλτρο εξατμιση και εγκεφαλο ειχε 209 αλογα δυναμομετρημενο..

γιωργο φανταστικο το εργαλειο, εχω οδηγησει τα παντα απο 1000 ,και αντικειμενικα ειναι οτι καλυτερο το ρ1..το μονο θεμα του αν θυμαμαι καλα ειναι ο συμπλεκτης αν τον ζορισεις πολυ να τον προσεχεις..αλλα το μπροστινο συστημα και τα φρενα του δεν υπαρχουν!! προσεχε το και να προσεχεις

φτου φτου

Λες έχεις οδηγήσει όλα τα 1000ρια..πως? απλά τα άνοιξες στην ευθεία η τα έστριψες/έστυψες σε πίστα?? Γιατί εγώ έχω δοκιμάσει όλα τα ιαπωνικά 1000 στις Σέρρες και έχω άλλη άποψη! Ο καθένας τα αντιλαμβάνεται διαφορετικά βέβαια και θα ήθελα να ακούσω και την δική σου. Αν και ''αντικειμενικά'' όπως λες,αν δεν σε λένε Μπούστα η Κοντομάρο, τότε όλα τα σύγχρονα 1000ρια είναι το ίδιο!!thumb
Όσον αφορά τα φρένα έχεις δοκιμάσει το C-ABS? μάλλον όχι..

Και εσύ Γιώργο δεν κατάλαβα γιατί ακριβώς ''στράβωσες''? Κατά αρχάς είπα ότι ωραίο το κουστούμι! Επίσης είπα ότι όσοι φίλοι μου έχουν R1/R6 φοράνε το ίδιο..που ακριβώς είναι το κακό σε αυτό???

georgebmw
24-01-12, 08:56
πουθενα ρε πιλοτ γιατι νομιζεσ οτι στραβωσα????

xxxvagos
24-01-12, 19:05
τα εκανα βολτα πιλοτ με μερικα γκαζωματα, δε παιρνω βολτα εγω ενα μηχανακι για να το ξεμ@νιασω..

οχι c-abs δεν οδηγησα αλλα π@π@ριες ηταν για με παντα αυτα..αν και νομιζα οτι μιλουσαμε για το r1 του γιωργου που ειναι 2007..μονος σου πεταχτηκες στο 2009, αλλα τεσπα...εγω ειχα μεινει στην εξαπιστονη του r1 σε αντιθεση με το cbr.. γενικα οι διαφορες σε αυτα τα μηχανακια ειναι ελαχιστες..αλλα η αισθηση που μου εδεινε το r1 στο τιμονι δε μου την εδεινε κανενα αλλο..το θεμα ειναι οτι απο ομορφια ειναι το καλυτερο, ουτε καγκουρας οπως το gsxr (κι ας το ειχα) αλλα ουτε και κολομβο οπως το cbr

pilot
24-01-12, 19:11
τα εκανα βολτα πιλοτ με μερικα γκαζωματα, δε παιρνω βολτα εγω ενα μηχανακι για να το ξεμ@νιασω..

οχι c-abs δεν οδηγησα αλλα π@π@ριες ηταν για με παντα αυτα..αν και νομιζα οτι μιλουσαμε για το r1 του γιωργου που ειναι 2007..μονος σου πεταχτηκες στο 2009, αλλα τεσπα...εγω ειχα μεινει στην εξαπιστονη του r1 σε αντιθεση με το cbr.. γενικα οι διαφορες σε αυτα τα μηχανακια ειναι ελαχιστες..αλλα η αισθηση που μου εδεινε το r1 στο τιμονι δε μου την εδεινε κανενα αλλο..το θεμα ειναι οτι απο ομορφια ειναι το καλυτερο, ουτε καγκουρας οπως το gsxr (κι ας το ειχα) αλλα ουτε και κολομβο οπως το cbr

α οκ.. δυστυχώς δεν μπορείς να έχεις αντικειμενική άποψη αν δεν το έχεις δοκιμάσει το σύστημα! Όπως και στις μοτοσυκλέτες..με ''μερικά ανοίγματα'' δεν καταλαβαίνεις τίποτε!
Δεν είχα ούτε έχω σκοπό να ''μαλώσω''..και όσον αφορά την ομορφιά(αν και η ομορφιά είναι εντελώς υποκειμενικό θέμα) και εγώ πιστεύω πως το R1(μέχρι και το '07) μοντέλο είναι από τα ποιο όμορφα και σίγουρα ποιο όμορφο από το CBR '08 και μετά..
Όσο για τα 6πίστονα του R1, μην ψαρώνετε και πολύ..δεν έχουν διαφορά από τα αλλά μοντέλα..και αυτό το λένε σε όλες τις κριτικές αλλά και φίλος μου που είχε όλα τα μοντέλα R1 και τα χρησιμοποιούσε σε track days..

pilot
24-01-12, 19:18
Επίσης όσον αφορά την αίσθηση στο τιμόνι που λες.. ξέρεις τι ρυθμίσεις είχαν τα μηχανάκια? τι λάστιχα? Ένα λάστιχο racing με απότομη ''κορώνα'' κάνει το μηχανάκι να στρίβει εξαιρετικά εύκολα ενώ ένα street με ποιο ομαλή κορώνα το κάνει ποιο σταθερό αλλά με ποιο ''βαριά'' αίσθηση..

georgebmw
24-01-12, 20:10
χωστα βαγγο αγορι μου!!!!οσο αναφορα σε στισημο κ ομωρφια η γιαμαχα κ η σουζουκι ειναολυ μπροστα κ δεν το λεω αυτο επειδη εχω ενα ρ1
ημουν σε δηλειμα κ γω αναμεσα σε ρ1 κ κ7 ποτε σε σ μπ ρ ομως δεν ξερω αλλα η χοντα δεν μου αρεσε γενικα βλεπω κ του πεθερου μου την ρεψολ του 06 τα βαζουμε διπλα κ καμια σχεση το ενα με το αλλο κ στο ρελαντι κ σε αλλα οπως οταν τον προκαλω κ λεει οχι γιατιο ξερει οτι τον εχω με μια 2α!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !αν θες ομως να συγκρινεις το δικο σου πιγενε το δηπλα στο τελευταιο ρ1 η το τζ ες εξ αρ κ μετα μηλαμε παλι αδερφε

pilot
25-01-12, 01:14
οκ μάγκες... ότι πείτε..

i rest my case..

xxxvagos
25-01-12, 04:18
Επίσης όσον αφορά την αίσθηση στο τιμόνι που λες.. ξέρεις τι ρυθμίσεις είχαν τα μηχανάκια? τι λάστιχα? Ένα λάστιχο racing με απότομη ''κορώνα'' κάνει το μηχανάκι να στρίβει εξαιρετικά εύκολα ενώ ένα street με ποιο ομαλή κορώνα το κάνει ποιο σταθερό αλλά με ποιο ''βαριά'' αίσθηση..

pilot ειμαι 23 και οδηγαω μηχανακια απο τα 11...τα εχω φαει τα χοντα με το κουταλακι, το πρωτο μου μηχανακι ηταν το σουπρα και ο κολλητος μου ειχε το κρυπτον..το δικο μου ετριζε σπαγαν πλαστικα και οταν ψαρωνα θυμαμαι οτι ο κινητηρας εμοιαζε με κομπρεσερ..το κρυπτον δε πιο γρηγορο πιο δεμενο και το εχει ακομα το παλικαρι..

καλος η κακως η yamaha ηταν παντου μπροστα σε ολες τις κατηγοριες crypton,z,tdm,r1,fzx,fz1,v-max οσα μοντελα θες!!! (και v-max ειχα με σπασμενη 3η)

η χοντα και η σουζουκι δε εχει να δειξει τπτ περα απο 2-3 μοντελα

τωρα περι ελαστικων που λες και παλι δε μου λεει τπτ(εννοω οτι δε θα κατσω να δω πιο την εχει μεγαλυτερη καβαλαω και ντουμανι!!)...την τεχνολογια δε την γουσταρω, το μηχανακι το φρεναρω εγω οχι το abs, και το σπινιαρω εγω οχι το traction ctrl...δεν αμφιβαλω για τις γνωσεις σου αλλα εγω και 100 μετρα να κανω με ενα μηχανακι το καταλαβαινω..

τωρα τρεχω στα ντραγκστερ μονος μου (ολα και κατασκευη) σε μικρη κατηγορια διοτι δεν υπαρχει μαμαλο για πολλα πολλα, καποια αλλη στιγμη ισως δωσω κανα λινκ να με καμαρωσετε, δε το κανω τωρα γιατι θα φανει εσκεμενο..αυτα

ειλικρινα φιλικα

xxxvagos
25-01-12, 04:26
οπως και για τα νιντζα ηθελα να πω οτι δε φτανονται,πρεπει ο αλλος να ναι πολυ αμαθος για να τον κοντεψεις, αμα ξερει δε? αστο!!!...ηθελα να το πουμε και αυτο, μη τα ξεχναμε!!

georgebmw
25-01-12, 07:53
Εχω ενα φ1-ζρ στο γκαραζ μεχρη κ στα 20 ασχολιομουνα με παπο κοντριτσες θυμαμαι ειχε ερθει ενα φχ 200 κ γω το ειχα 57χιλιοστα με νικασιλ κυλινδρο βοσνερ πιστονακι ελαφρομενο ανοιγμενα ριντ κ θυριδες χειροποιητη εξατμιση μοτορσπορτ κ μιλαμε στα 300μ δεν με εβλεπε!γενικα ειχα ξεκολιασει πολους!κ ακομα στο γκαραζ ειναι!τωρα ειμαι 26 που καιρος για τετοια εχω κ μια γυναικα το εχω παρατησει!με το καλο αν κανω κανα γιο να το παρει αλλιος αστο να το θυμαμαι

xxxvagos
25-01-12, 15:23
Εχω ενα φ1-ζρ στο γκαραζ μεχρη κ στα 20 ασχολιομουνα με παπο κοντριτσες θυμαμαι ειχε ερθει ενα φχ 200 κ γω το ειχα 57χιλιοστα με νικασιλ κυλινδρο βοσνερ πιστονακι ελαφρομενο ανοιγμενα ριντ κ θυριδες χειροποιητη εξατμιση μοτορσπορτ κ μιλαμε στα 300μ δεν με εβλεπε!γενικα ειχα ξεκολιασει πολους!κ ακομα στο γκαραζ ειναι!τωρα ειμαι 26 που καιρος για τετοια εχω κ μια γυναικα το εχω παρατησει!με το καλο αν κανω κανα γιο να το παρει αλλιος αστο να το θυμαμαι

το f1 γιωργη το ειχε ο αλλος της παρεας, 56 mm με μικουνι 26mm και ριντοφυλλα..εεε ρε εποχες!!

εγω με το z τρεχω τωρα, η παλιοδιχρονια εχει πανω απο 40 αλογα..

και εχεις καποιους να λενε οτι η yamaha ειναι για ακορντεον και σινθεσαισερ


ΥΓ ξεχασα να αναφερω και την XTαρα πριν που ελεγα για τα μοντελα..

γενικα γιωργη δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος γνωστης που αμφιβαλει οτι σε γενικες γραμμες η yamaha εχει βγαλει τα καλυτερα μηχανακια

pilot
25-01-12, 16:01
pilot ειμαι 23 και οδηγαω μηχανακια απο τα 11...τα εχω φαει τα χοντα με το κουταλακι, το πρωτο μου μηχανακι ηταν το σουπρα και ο κολλητος μου ειχε το κρυπτον..το δικο μου ετριζε σπαγαν πλαστικα και οταν ψαρωνα θυμαμαι οτι ο κινητηρας εμοιαζε με κομπρεσερ..το κρυπτον δε πιο γρηγορο πιο δεμενο και το εχει ακομα το παλικαρι..

καλος η κακως η yamaha ηταν παντου μπροστα σε ολες τις κατηγοριες crypton,z,tdm,r1,fzx,fz1,v-max οσα μοντελα θες!!! (και v-max ειχα με σπασμενη 3η)

η χοντα και η σουζουκι δε εχει να δειξει τπτ περα απο 2-3 μοντελα

τωρα περι ελαστικων που λες και παλι δε μου λεει τπτ(εννοω οτι δε θα κατσω να δω πιο την εχει μεγαλυτερη καβαλαω και ντουμανι!!)...την τεχνολογια δε την γουσταρω, το μηχανακι το φρεναρω εγω οχι το abs, και το σπινιαρω εγω οχι το traction ctrl...δεν αμφιβαλω για τις γνωσεις σου αλλα εγω και 100 μετρα να κανω με ενα μηχανακι το καταλαβαινω..

τωρα τρεχω στα ντραγκστερ μονος μου (ολα και κατασκευη) σε μικρη κατηγορια διοτι δεν υπαρχει μαμαλο για πολλα πολλα, καποια αλλη στιγμη ισως δωσω κανα λινκ να με καμαρωσετε, δε το κανω τωρα γιατι θα φανει εσκεμενο..αυτα

ειλικρινα φιλικα

Καταρχάς καλό είναι να δηλώσω ότι ΔΕΝ έχω εμπάθεια με ΚΑΜΙΑ μάρκα, ούτε στα αυτοκίνητα ούτε στις μηχανές.. ούτε μετοχές έχω ούτε με ταΐζουν!

Τώρα από τα παραπάνω λεγόμενα σου φίλε μου, μάλλον δεν έχεις και πολύ ιδέα..το ''εγώ φρενάρω και σπινιάρω κλπ κλπ'' τα έχω ακούσει χιλιάδες φορές..Αν εσύ μπορείς να φρενάρεις καλύτερα από ένα σύστημα το οποίο δεν έχει καμιά σχέση με ότι ήξερες και που δεν το έχεις δοκιμάσει ποτέ, ειδικά σε συνθήκες πανικού η ολισθηρού οδοστρώματος, τότε χαραμίζεσε εδώ!
Το οτι τρέχεις στα ντράγκστερ δεν μου λέει απολύτως τίποτε.. γενικά δεν είμαι και πολύ τις ευθείας.. επίσης αυτό που καταλαβαίνεις κάθε μηχανάκι στα 100 μέτρα το αφήνω ασχολίαστο.

Όσο για την χόντα..τι να πω.. μάλλον δεν έχεις ακούσει ποτέ για 6κύλινδρα διαμάντια,για οβάλ πιστόνια,για 6κύλινδρα δίχρονα 125 με κόφτη στις 22000 στρ/λεπτό, για την απίστευτη τεχνολογία κατεργασίας μετάλλων του κραταιού HRC.. εξάλλου οι εκατοντάδες νίκες και τα δεκάδες παγκόσμια πρωταθλήματα σε κάθε μορφή αγώνων αλλά λένε!! Αλλά κάτσε, ξέρω ξέρω, ''οι αγώνες είναι άλλο πράμα και δεν μετράνε''..το έχω ακούσει και αυτό!
Όσο για την ιπποδύναμη,ναι, τα χόντα υστερούσαν σε απόλυτα νούμερα γιατί έτσι ήταν η νοοτροπία της εταιρίας, η μήπως πιστεύετε πως δεν μπορούσε να βγάλει δυνατό μοτέρ? Στην πίστα όμως και σε στροφοδιαδρομές δεν υστερούσαν πουθενά, θυμάμαι το 2007 στην πίστα στο Αιγίνιο με το 600RR μου έκανα απανωτά 15 γύρους και τα φρένα δεν κατάλαβαν τίποτε(νορμάλ φρένα έτσι? ούτε σωληνάκια ούτε τίποτε) και ο κολλητός με το 636 κάθε 3 γύρους σταματούσε για να κρυώσουν! Εξάλλου το τελευταίο CBR σε νορμάλ μορφή είναι το δυνατότερο είτε σας αρέσει είτε όχι!
Όσον αφορά βλάβες κλπ.. άμα αρχίσω να γράφω θα γράψω 10 σελίδες για το καθένα,για όλες τις μάρκες! Και εγώ ξέρω χόντα cub και ''ταυράκια'' που είναι μεγαλύτερα σε ηλικία από μένα και δουλεύουν ακόμα!

Τέλος πάντων..ο καθένας ας πιστεύει ότι θέλει.. πάντα όρθιοι και αγρατζούνιστοι.. αρκετή φαιά ουσία ξόδεψα..

xxxvagos
25-01-12, 18:33
εμπαθεια δεν εχεις για τις μαρκες αλλα εχεις με οσους δεν συμφωνουν μαζι σου...
μπραβο! εμαθες ολο το manual παπαγαλια!

εγω δεν τρεχω σε πιστα δεν ειμαι αξιος, δεν παρακολουθω gp ,δεν ξερω τα ονοματα των οδηγων, οτι κανω το κανω για παρτι μου με τα κατσαβιδια μου...αυτοι που παρακολουθουν περνουν τις γκομενες φορανε καπελακια με τις ομαδες που υποστηριζουν και βλεπουν θεωρωντας το sosial event

δε μαρεσουν τα ηλεκτρονικα συστηματα..τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις??? προτιμω να φρεναρω με το χερι μου κιας φαω τουμπα, για να πληρωσω και την μαλακια μου, που ετρεχα

εγω δεν τρεχω στο δρομο, την μηχανη μου δεν την εβαλα σε πιστα να κανω κυκλους χωρις λογο σαν αλλος βαλεντινο ροσσι, πιστευοντας οτι θα γινω καλυτερος οδηγος και για να πηγαινω να λεω στα γκομενακια "ημουνα πιστα πριν"...ξερω πολλους που τα κανουν αυτα για αυτο τα αναφερω!!

εγω που δεν εχω τα λεφτα να παρω gp δεν παρακολουθω , και παγερα αδιαφορο με αφηνει μια τεχνολογια απροσπελαστη απο μενα..

περα απο το gp υπαρχει και το motocross κτλ κτλ...δες εκει ποιος βγαινει πρωτος(και παλι δεν λεει τπτ αυτο)

γενικα ειναι πολυ λαθος για εναν γνωστη να χρησιμοποιει τα πρωταθληματα για επιχειρηματα...πολυ λαθος, μεγαλο fail

εκει που χρηματικα εχω προσβαση η yamaha με καλυπτει σε ολα τα μοντελα καλυτερα απο ολες τις αλλες!!

xt/fmx/dr -> xt πρωτο με διαφορα
crypton 135/innova/adress/kaze-r -> crypton
v-max-> αστο!!
fzx-> αστο!!
tenere ->αστο!!!

αντικειμενικα, η yamaha εχει βγαλει μηχανακια που οι αλλες δεν θα βγαλουν ποτε...ας χανει και σε καποια σημεια!!

δεν ειμαι εγω αυτος που υποστηριζει το μηχανακι του..
και δεν ειμαι εγω αυτος που εμμεσα λεει οτι μας κανει χαρη που γραφει...με κουβεντες τυπου "αρκετη φαια ουσια ξοδεψα"

εγω δεν απαξιωσα κανεναν

Υ.Γ γιωργαρα αν σου χαλασα το θρεντ σορυ φιλε μου, κανε αναφορα να σβησουν τα σχολια μου

Stathis
25-01-12, 19:39
οι συζητησεις θαμωνων φορουμ για παπια χωρις εξατμιση με κομμενες ποδιες να σταματησουν παρακαλω, διοτι αν συνεχιστουν θα διαγραφουν και θα γινουν και οι δεουσες παρατηρησεις.

το κλιμα και το επιπεδο συζητησεων αναμεσα στα μελη του bmwfans ειναι αλλο.

για τετοιου ειδους "ανταλλαγη αποψεων" υπαρχουν αλλοι χωροι. οχι εδω.

nikos1400
25-01-12, 20:31
Suzuki

Τελος._



:tease::tease::tease:

και μετα Vespa

gyiama
25-01-12, 20:41
ασε μας ρε pilot που ξερεις εσυ απο μηχανακια εδω το παιδι σου λεει οτι απο τα 11 οδηγαει και εναι 23 πλακα κανεις?σιγα και ξερει η honda και η καθε honda απο μηχανακια.για κανενα χορτοκοπτικο ειναι και πολυ της ειναι.αντε και κανενα civic. yiamaha roules τελος!!!!

υγ σορι για το επιθετικο ποστ μου αλλα πλεον νομιζω οτι δεν εχω αλλο αντοχες για καποια πραγματα. αν θελετε μπαναρετε με αλλα απο μενα δεν υπαρχει αλλο ανοχη σε καποια θεματα και μιλαω γενικα και οχι για το συγκεκριμενο θρεντ. και οποτε κατι δεν μου αρεσει θα το εκφραζω χωρις παντα να προσβαλω καποιον (οσο ειναι εφικτο αυτο)

xxxvagos
25-01-12, 21:02
εγω κραταω ψιλα το επιπεδο και δεν κραξω κανεναν στο πινακα ελεγχου...και δεν γραφουν και το ονομα τους οι μαγκες

και ειδικοτερα δεν απαξιωνω δεν κρινω και δεν αμφισβητω κανεναν...καλα λεει ο σταθης αλλο ειναι το επιπεδο αλλα...

αυτοι που κριναν και αμφισβητησαν και δημιουργησαν πολωσεις ας τους κρινουν οι moder, οχι εγω...

φιλικα και με ψιλα το κεφαλι

gyiama
25-01-12, 21:10
αν εννοεις εμενα εισαι λαθος αλλη μια φορα διαφορετικα δεν θα τα ελεγα εδω σε αυτο το θρεντ.απο κεικαι περα κατσε διαβασε ξανα το θρεντ τι εγραψες και τι εγραψαν κανε τον απολογισμο και μετα βγαλε το συμπερασμα αν αμφισβητεις και δεν απαξιωνεις.

xxxvagos
25-01-12, 21:34
οχι δεν ξερω ποιος το εγραψε ειλικρινα...ουτε με ενδιαφερει

και επειδη μου το πες εκατσα και τα διαβασα, δεν αμφισβητησα-απαξιωσα κανεναν προσωπικα...απαξιωσα τα συστηματα γιατι δεν τα γουσταρω..και το εξηγουσα καθε φορα που το ελεγα

απο την στιγμη που υπαρχει κατ εξακολουθηση ειρωνια προς το προσωπο μου μονο στο τελευταιο μνμ μου μιλησα με το ιδιο επιπεδο

ας πουμε κι εσυ ηρθες απο το πουθενα και χλευασες το ποσα χρονια εχω μηχανακι
αλλα και παλι εγω ευγενικα σου μιλαω και δεν σε ειρωνευομαι


το μονο που με χαλασε ειναι τα λογια του σταθη..τεσπα!! καλη καρδια

φιλικα και με ψιλα το κεφαλι παλι.. να και ο ανιδεος βαγγος!!


https://www.youtube.com/watch?v=UhSgCJte3Mg

pilot
25-01-12, 23:26
Βάγγο..αν νομίζεις ότι σε ειρωνεύτηκα κάνεις λάθος και ζητάω συγνώμη! Δεν ειρωνεύομαι ποτέ ανθρώπους που δεν τους ξέρω προσωπικά, πόσο μάλλον πίσω από μια οθόνη..
Η άποψη σου είναι σεβαστή αλλά εγώ δεν συμφωνώ και προσπάθησα να σου αποδείξω οτι έχεις άδικο ειδικά όταν κρίνεις κάτι χωρίς να έχεις την ανάλογη εμπειρία..και εξακολουθώ να πιστεύω οτι δεν έχεις ιδέα για αυτά που είπες παραπάνω..δεν το λέω για να σε ειρωνευτώ ούτε σε κοροϊδεύω, απλά είμαι ξεκάθαρος απέναντι σου! Δεν μπορείς/μπορούμε να κρίνουμε και να τσουβαλιάζουμε καταξιωμένους κατασκευαστές(για όλες τις μάρκες μιλάω!) κάθε ένας έχει θετικά και αρνητικά, τα άλλα ακούγονται σαν κουβέντες παιδιών του δημοτικού ''αυτό είναι χρέπι και δεν πάει, μόνο το τάδε είναι καλό τα αλλά δεν είναι κλπ''

Εξάλλου εσύ με ''φωτογράφησες'' σαν επιδειξία και καφετεριάκια κάτι το οποίο απεχθάνομαι αλλά δεν το συνέχισα! thumb

gyiama
26-01-12, 00:24
βαγγο παει τελειωσε το θεμα οκ ελειξε.απλα στο παραπανω ποστ και ειδικα στην τελευταια γραμμη ο Γιωργος σου απαντησε ακριβως για τον λογο που σε ''ειρωνευτικα''.τελος λοιπον και παλι φιλοι ειμαστε.

υγ Δεν υπερασπιζομαι τον Γιωργο μπορει και μονος του να υπερασπιστει τον εαυτο του αλλα να μην λεμε και οτι θελουμε και τα βαζουμε ολα σε ενα σακι.

xxxvagos
26-01-12, 00:32
δεν απαξιωσα τις αλλες μαρκες, και το οτι εγω ειχα ενα ρεταλι Honda δε με εκανε να πιστεψω οτι ολα τα honda ειναι ρεταλια...δεν ειπα ποτε κατι τετοιο..

απαξιωσα τα abs και τα antispin και τα απαξιωνω γιατι δε τα γουσταρω, δε τα γουσταρω οποια εταιρια και να ναι


δεν αμφισβητησα ποτε τις γνωσεις σου και πιο συγκεκριμενα δεν ειπα οτι δεν εχεις ιδεα (εσυ μονο αυτο κανεις απο το πρωτο μνμ μεχρι και το τελευταιο)

τωρα για να καταλαβεις τι λεω (μακαρι αλλα δε προκειται) κατσε με ανοιχτο μυαλο και δες ενα ενα τα μοντελα ολων των εταιριων και θα καταληξεις απο μονος σου οτι η Yamaha σε καλυπτει περισσοτερο...αυτο ειναι στανταρ!! ετσι δικαιολογω εγω οτι πιστευω παραπανω στη Yamaha και οχι αμφισβητοντας αυτον που εχει αντιλογο με μενα οπως κανεις εσυ (σε ολα τα μνμτα ενα ενα δες τα δεν κανω λαθος)

εγω δε γεμιζω την σκεψη μου με ενα μοντελο, απο το παπι χωρις ποδια που κοροιδευει ο σταθης μεχρι τα super sport ολα κατι εχουν κατι να δειξουν δεν κανω διακρισεις και ουτε θεωρω την κλαση μου τετοια που "δεν κοιταζω" τα παπια...ετσι πρεπει να ειναι οποιος αγαπα το αθλημα

φιλαρακι δε δεχομαι τη συγγνωμη γιατι δε την πιστευεις με οσα εξακολουθεις να λες για μενα...σε αντιθεση με μενα που δε σε αμφισβητησα ποτε και ας μη συμφωνω με οσα λες...τεσπα

να σαι καλα και εσυ και οσοι ψευτομαγκες γραφουν στο πινακα μνμτακια επιπεδου!!

xxxvagos
26-01-12, 00:36
βαγγο παει τελειωσε το θεμα οκ ελειξε.απλα στο παραπανω ποστ και ειδικα στην τελευταια γραμμη ο Γιωργος σου απαντησε ακριβως για τον λογο που σε ''ειρωνευτικα''.τελος λοιπον και παλι φιλοι ειμαστε.

υγ Δεν υπερασπιζομαι τον Γιωργο μπορει και μονος του να υπερασπιστει τον εαυτο του αλλα να μην λεμε και οτι θελουμε και τα βαζουμε ολα σε ενα σακι.

σε ενα μνμ εγινα μλκ@ς επειδη δεν πηγαινε αλλο η γαιδουρια...αλλα και παλι δεν αμφισβητησα και δεν απαξιωσα κανεναν ειτε το καταλαβαινετε ειτε οχι
και μονο εγω ξερω και ποιος ειμαι και ποτε κανω λαθος..οχι εσεις μαγκες!!


τελος απο μενα

pilot
26-01-12, 00:37
....δεν έχω τίποτε άλλο να προσθέσω...να'σαι καλά..

nikos1400
26-01-12, 05:18
Βαγγελη,
εκει που σε βρισκω εγω λαθος ειναι σ'αυτο που λες για πιστα...
κριμα ειναι εσεις που ειστε κοντα σχετικα στις πιστες
να μην εχετε μπει, ακομα και με το παπι.

Πηγαινε κανε δυο τρεις γυρους, να δεις ποσο θα σ'αρεσει μετα...
thumb

georgebmw
26-01-12, 19:55
εμπαθεια δεν εχεις για τις μαρκες αλλα εχεις με οσους δεν συμφωνουν μαζι σου...
μπραβο! εμαθες ολο το manual παπαγαλια!

εγω δεν τρεχω σε πιστα δεν ειμαι αξιος, δεν παρακολουθω gp ,δεν ξερω τα ονοματα των οδηγων, οτι κανω το κανω για παρτι μου με τα κατσαβιδια μου...αυτοι που παρακολουθουν περνουν τις γκομενες φορανε καπελακια με τις ομαδες που υποστηριζουν και βλεπουν θεωρωντας το sosial event

δε μαρεσουν τα ηλεκτρονικα συστηματα..τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις??? προτιμω να φρεναρω με το χερι μου κιας φαω τουμπα, για να πληρωσω και την μαλακια μου, που ετρεχα

εγω δεν τρεχω στο δρομο, την μηχανη μου δεν την εβαλα σε πιστα να κανω κυκλους χωρις λογο σαν αλλος βαλεντινο ροσσι, πιστευοντας οτι θα γινω καλυτερος οδηγος και για να πηγαινω να λεω στα γκομενακια "ημουνα πιστα πριν"...ξερω πολλους που τα κανουν αυτα για αυτο τα αναφερω!!

εγω που δεν εχω τα λεφτα να παρω gp δεν παρακολουθω , και παγερα αδιαφορο με αφηνει μια τεχνολογια απροσπελαστη απο μενα..

περα απο το gp υπαρχει και το motocross κτλ κτλ...δες εκει ποιος βγαινει πρωτος(και παλι δεν λεει τπτ αυτο)

γενικα ειναι πολυ λαθος για εναν γνωστη να χρησιμοποιει τα πρωταθληματα για επιχειρηματα...πολυ λαθος, μεγαλο fail

εκει που χρηματικα εχω προσβαση η yamaha με καλυπτει σε ολα τα μοντελα καλυτερα απο ολες τις αλλες!!

xt/fmx/dr -> xt πρωτο με διαφορα
crypton 135/innova/adress/kaze-r -> crypton
v-max-> αστο!!
fzx-> αστο!!
tenere ->αστο!!!

αντικειμενικα, η yamaha εχει βγαλει μηχανακια που οι αλλες δεν θα βγαλουν ποτε...ας χανει και σε καποια σημεια!!

δεν ειμαι εγω αυτος που υποστηριζει το μηχανακι του..
και δεν ειμαι εγω αυτος που εμμεσα λεει οτι μας κανει χαρη που γραφει...με κουβεντες τυπου "αρκετη φαια ουσια ξοδεψα"

εγω δεν απαξιωσα κανεναν

Υ.Γ γιωργαρα αν σου χαλασα το θρεντ σορυ φιλε μου, κανε αναφορα να σβησουν τα σχολια μου
σιγα να μην το αναφερο ρε βαγγ καλα κανεις κ τα λες γιατι εγω δεν ειμαι τυπος που θα παραμεινο ψυχρεμος.....εγω ξερω ενα πραμα μονο οπου εχω βαλει το μηχανακι διπλα σε αλλο περισσοτερο κοιτουσαν το δικο μου!ακομα κ σε καφετερια που καθομουνα ηταν διπλα ενα παλικαρι με το τελευταιο 1000 cbr κ κοιτουσε το δικο μου κ ο ιδιος παραδετεικε οτι ειναι καλο εργαλειο κ του λεω κ που να δεις το τελευταιο ρ1 κ μου λεει ασε ειναι πολυ μπροστα....δεν τα λεω εγω οι ιδιοι οι χοντακιδες τα λενε

xxxvagos
26-01-12, 21:43
Βαγγελη,
εκει που σε βρισκω εγω λαθος ειναι σ'αυτο που λες για πιστα...
κριμα ειναι εσεις που ειστε κοντα σχετικα στις πιστες
να μην εχετε μπει, ακομα και με το παπι.

Πηγαινε κανε δυο τρεις γυρους, να δεις ποσο θα σ'αρεσει μετα...
thumb

(αυτο που ειπα και εγω που ειμαι λαθος μονο στο τελευταιο μνμ)
δηλαδη συμφωνεις κι εσυ μαζι μου!! να σαι καλα

νικο για να φτασω να οδηγαω εκει που οδηγαω, σε πραγματικες συνθηκες με πιεση, με με με...οχι μοναχος μου να κανω φουρλες...και στη πιστα μονος να τριγυρνας δεν εχει καμια σχεση με την πιεση του dragster..(ελπιζω και εδω να συμφωνεις)...απο καπου ξεκινησα, ξεκινησα μονος σε μια πιστα στο αιγινιο που εχουμε την οποια κλεισαν οι οικολογοι....

εγω ομως νικολα εφτασα στο αμην για να τα πω ολα αυτα για μενα...και δεν τα ειπα στο δευτερο τριτο ποστ

και επειδη φοραμε παντελονια ας υποστηριζουμε το δικαιο και οχι αυτον που ξερουμε πιο καλα και εχει πιο πολλα ποστ σε αυτο το φορουμ...

καταλαβαινεις τι λεω νικολα...σιγουρα με καταλαβαινεις