PDA

Επιστροφή στο Forum : [E36] Παει...(τρακάρισμα)



TOMIS
29-01-10, 19:00
Παει το bmwdaki..Σημερα ο πατερας μου δυστυχως συμμετειχε σε 4πλη καραμπολα στην βαρης,ηταν ο τελευταιος στην σειρα....Ξεκιναω με το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ οτι ειναι μαι χαρα και δεν επαθε τιποτα ουτε αυτος ουτε κανενας απο τους αλλους αν και ο δευτερος στη σειρα με ενα χοντα το πορτπαγκαζ ακουμπησε σχεδον τα μαξιλαρακια του οδηγου!!!Τεσπα το bmw διαλιθηκε το καπω ολοκρηρωτικα διοτι το μπροστα αμαξι ηταν ενα passat παλιο ψηλο ολο σιδερο το οποιο δεν καταλαβε τιποτα,αλλα το δικο μας βρηκε μονο καπο με την μια..Η μασκα να φανταστειτε αλοβητη με ενα χτηπηματακι λες και βαρεσε πετραδακι πανω..Καπω λοιπον,φαναρια,2φτερα,ψηγει ο,οι ανεμηστηρες μπροστα και αυριο περιμενουμε να μαθουμε τα παιρετερω(δεν εχει μπει συνεργειο ακομα)..Ζημια κοντα στα 3000 ευρω θεωρω οπως τα ειδα,εχω φωτο αλλα δεν μου παει να τις ανεβασω και να το ξαναδω ετσι δεν μπορω......Μπορει να ακουστει γελοιο αλλα οταν το ειδα τελικα επιασα το νεαυτο μου ετοιμο να δακρυζειαν δεν το εκανα..Εχω αφιερωσει τοσο χρονο και αρκετα λεφτα για τα οικονομιακ μου επιπεδα γι αυτο το αμαξι...1 μηνα πριν 900 ευρω διαφορικο!!!!!Το αμαξι σημερα το πρωι βγηκε απ οτο συνεργειο και σημερα τρακαρε....Δεν ξερω τι να πω και τι να κανω..Δεν ξερω αν θα φτιαχτει,δεν ξερω αν πρεπει να φτιαχτει η αν πρεπει να παρουμε κανα σασι απο αλλο 36 ρι και να κουμπωσουμε τα μηχανικα μερη πανω δεν ξερω τι συμφερει οικονομιακ δεν ξερω τιποτα!!!!!!Παιζει να βρεθει κανα τρακαρισμενο να του τα ξηλωσουμε ολα??Μπορει να βοηθησει κανεις σε κατι δεν ξερω παιδια...δεν ξερω τιποτα...Το μονο που ξερω ειναι οτι το αμαξι διαλυθηκε..Οπως επισης ξερω πως πρεπει να ειμαι ευγνωμονας που δεν επαθε τιποτα ο πατερας μου αν και πηγαινε μονο με 60 ευτυχως...Συγγνωμη για το μεγαλο και κουραστικο ποστ

Nino
29-01-10, 19:09
λαμαρινες που τους εχουμε δωσει αξια ειναι φιλε μου τιποτα παραπανω,ευτυχως που καμια ανθρωπινη ζωη δεν τραυματιστηκε, κρατα την εικονα του μεσα σου και τις αναμνησεις απο τις ωρες που περασες μαζι του και... κοιτα μπροστα...νεο "ξεκινημα"

vasilis e30
29-01-10, 19:15
φιλε μου το σημαντικο ειναι οτι δεν χτυπησε κανενας.η λαμαρινες φτιαχνουν.
εχει παρει σασι στο αμαξι?εχει παθει ζημια και πισω η μονο μπροστα?κινητηρας?αν οχι τοτε για ανταλλακτικα ψαξε σε μεταχειρισμενα.αλλα μπορεις να κανεις και αυτο που ειπες.να βρεις ενα αλλο και να βαλεις τα πραγματα πανω.παντως θα κοστησει η επισκευη.

και εγω οταν τρακαρα νομιζα οτι ειχα χοντρη ζημια γιατι ειχα χτυμησει την μουρη ασχημα,αλλα τελικα την εβγαλα οικονομικα βρισκοντας ανταλλακτικα απο μεταχειρισμενα, και δεν ειχε και φοβερη ζημια απ'οτι φανηκε στην πορεια.
υπομονη φιλε,ολα φτιαχνονται.

Driver M
29-01-10, 19:17
Φίλε μου, λυπάμαι ειλιρινά για το ατύχημα. Όπως είπες κι εσύ βέβαια, μπροστά στην ανθρώπινη ζωή που είναι ανεκτίμητη, οι λαμαρίνες είναι πραγματικά ήσσονος σημασίας και με όρεξη, υπομονή και επιμονή, τα πάντα γίνονται. Καταλαβαίνω ωστόσο πως αισθάνεσαι για το αυτοκίνητό σου, αφού και εγώ πριν κανά χρόνο ενεπλάκην με το 207 μου σε σοβαρό ατύχημα, που κόστισε σχεδόν 5 χιλιάρικα (κάποιος ασυνείδητος με χτύπησε από το πλάι και χτύπησα με ταχύτητα 80+χλμ σε τοίχο, με συνέπεια όλο το δεξί μέρος της μούρης να γίνει πίτα, περιττό να πω ότι ο υπεύθυνος την έκανε κύριος). Ευτυχώς όμως, δεν έπαθα το παραμικρό και μετά από δύο μήνες και το αμάξι έγινε (να είναι καλά και η μικτή) σαν καινούριο και εγώ πλέον έχω πάρει ένα γερό μάθημα ζωής και εκτιμώ το κάθε τι πολύ περισσότερο από πριν.

Δυστυχώς, δε μπορώ να σε βοηθήσω με την εύρεση μεταχειρισμένων ανταλλακτικών, ή κάποιου τροπέτου, αφού είμαι άσχετος από αυτά, είμαι σίγουρος όμως ότι πολλά μέλη από εδώ έχουν και τις άκρες, αλλά πάνω από όλα και τη θέληση να κάνουν ό,τι μπορούν για να επιστρέψει η μπέμπα σου δριμύτερη στο δρόμο.

Σου εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν και να μην ξαναεμπλακείς, τόσο εσύ όσο και τα αγαπημένα σου πρόσωπα, σε τέτοιες έσχημες καταστάσεις.

bill_m3
29-01-10, 19:18
Τόμι μην αγχώνεσαι ....

Ξέρω το να τα λέμε απ΄έξω από τον χορό είναι εύκολο..

Αφού δεν χτύπησε κανένας, όλα γίνονται, περίμενε να μάθεις το κοστολόγιο (κοίτα για μτχ, υπάρχουν σε αφθονία για το 36άρι σου) και μετά θα δεις σε ποια λύση θα κινηθείς!

Πάνω απ΄όλα μην στεναχωριέσαι, όλα θα γίνουν!!!!

Christos 330
29-01-10, 19:22
Κοιτα να ηρεμησεις το σοκ ειναι μεγαλο . . .

Δες τι μπορεις να παρεις απο την ασφαλιστικη σου . . .

Και για μενα καλο θα ειναι να πουλησεις τα πραγμτα τα σου και να

παρεις με αυτο το ποσο που θα μαζεψεις παρε ενα Ε 46 . . .

TOMIS
29-01-10, 19:23
Ευχαριστω πολυ παιδια..Οχι σασι δεν εχει χτυπησει καθολου μονο μουρη εχει φαει και ο κινητηρας δειχνει αθικτος..Το αμαξι ουτε καν εσβησε..για μεταχειρισμενα θα κοιταξω απλα θελω να ειναι απο bmw(αν και πιστευω δεν θα ταιριαζει τιποτα αλλο)..Το αμαξι θελω να το φτιαξω δεν μπορω το αφησω ετσι....

m-power_01
29-01-10, 19:24
Ειναι οπως τα είπες...Το σημαντικοτερο οτι δεν χτυπησε κανεις...Αν εχεις καποιο γνωστο σου συνεργειο να αναλαβει να σου βγαλει ενα κοστολογιο...να ξερεις πως να κινηθεις...Αν είναι να φτασεις στα 4 χιλιαρικα ειναι προτιμοτερο να δωσεις 6 και να παρεις ενα κουπεδακι 1600 και να του πεταξεις πανω τα δικα σου πραγματα...Αλλα ολα αυτα ειναι λογια στον αερα...Να γινει πρωτα εκτιμιση της ζημιας και μετα βλεπεις...

BILL007
29-01-10, 19:56
Αν είναι να φτασεις στα 4 χιλιαρικα ειναι προτιμοτερο να δωσεις 6 και να παρεις ενα κουπεδακι 1600 και να του πεταξεις πανω τα δικα σου πραγματα...Αλλα ολα αυτα ειναι λογια στον αερα...Να γινει πρωτα εκτιμιση της ζημιας και μετα βλεπεις...

Πωωω...Κρίμα φίλε μου!Τι να πω...Κρίμα...Το καλό είναι ότι δεν χτύπησε κανένας.
Για τα ανταλλακτικά ψάξε στα μεταχειρισμένα...Ολα υπάρχουν...Απο Ε36 έχει "βρωμίσει" ο τόπος στα ανταλλακτικά...Και όπως είπε και ο Σπύρος παραπάνω!Αν είναι να δώσεις 3000 ψάξε για κουπέ 1600 και πέτα τα όλα πάνω (πχ https://www.car.gr/classifieds/cars/view/473962/ )...Στα ίδια λεφτά θα σου έρθει και θα πας και σε κουπέ (αν το είχες ποτέ κάψα;))

"Περαστικά" και υπομονή...:)

vasilis e30
29-01-10, 19:59
μεταχειρισμενα ανταλλακτικα για 36αρι πιστευω οτι υπαρχουν πολλα και θα μπορεσεις να βρεις οτι χρειαστεις.
ηρεμια χρειαζεται και υπομονη.και καλο ψαξιμο.

BILL007
29-01-10, 20:22
Nα και ένα τετράπορτο!
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/291617/

ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΜΑΞΙ!

yannisv
29-01-10, 20:29
Αν φτιάχνεται θα το φτιάξεις ρε Tomis μη στενοχωριέσαι λαμαρίνες είναι φίλε....στο αρχικό ποστ νόμιζα πως είναι off το αμάξι. Άντε με το καλό να επανέλθει στους δρόμους αδελφέ.

kplc16
29-01-10, 20:34
Tomis πανω απο ολα η υγεια.Δεν πρεπει να σκας για τα σιδερα.
Απο δευτερα θα δεις τι θα κανεις. Κοιτα να περασεις το ΣΚ ομορφα κι εσυ και οι γονεις σου.

NickE60
29-01-10, 23:13
Τι άλλο να πω κι εγώ? Αφού αποφεύχθηκαν τα χειρότερα, ηρεμία κι όλα θα ξαναγίνουν :original:

ΦΑΝΗΣ
29-01-10, 23:27
Πάνω από όλα ΥΓΕΙΑ,οι λαμαρίνες φτιάχνονται,η ζωή μας δυστυχώς έχει και τέτοιες κακοτυχίες,φτάνει να μην υπάρχει ανθρώπινη απώλεια,η ψυχική σου υγεία σιγά σιγά με το καιρό θα επανέλθει όταν ξαναδείς το αυτοκινητό σου στο δρόμο θα αποκατασταθεί πλήρως,περαστικά και υπομονή...

TOMIS
30-01-10, 01:02
Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ ολους...Θα κοιταξουμε σιγα σιγα να γινει η δουλεια..Κανεις δεν θελει να το αφησει το αμαξι αυτο,17 χρονια το εχουμε δεν ειναι και λιγα..Απλα σκεφτομαστε αν αξιζει 2000-3000 να δωθουν η οχι...860 ευρω για σημα πηγε και 900 το διαφορικο σε 2 μηνες μεσα.....Σχεδον οσα θα παει να το φτιαξουμε...Δεν ειναι ευκολη αποφαση..Ευχαριστω πολυ και παλι ολους σας,υγεια να εχουμε οντως και τα αλλα ερχονται και φευγουν!!καληνυχτα φιλοι μου
Υ.Γ:Αν υποθεσουμε οτι παιρνς αλλο σασι για να μου βαλει καποιος οτι εχω πανω σε αυτο ξερει κανεις μια ενδεικτικη τιμη εστω 200-ευρω πανω κατω?μιλαμε για δουλεια που παει χιλιαρικο?

TOMIS
30-01-10, 01:12
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/474448/
τιποτα τετοιο αξιζει?Τσαμπα ολε

NickE60
30-01-10, 01:36
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/474448/
τιποτα τετοιο αξιζει?Τσαμπα ολε

Το έλεγξες το αμάξι κι έχει πρόβλημα? το καπώ τα φτερά και η μετώπη δεν μου λέει τίποτα ...αυτά τα βρίσκεις με 350 -400 ευρώ όλα μαζί.
Έχουν πάρει τα ράμφη ? (το κομμάτι του σασί που συγκρατεί τους θόλους δεξιά-αριστερά από το μοτέρ) βλέπεις κάτι στην κολόνες? οι πόρτες κλείνουν κανονικά? Βλέπεις τσάκισμα σε ουρανό? Το παρπρίζ έσπασε? κλπ

Αν δεν έχεις μεγάλο πρόβλημα από πλευράς σασί, ποιος ο λόγος να μπεις σε τέτοιες διαδικασίες? Στα μεταχειρισμένα βρίσκεις τα πάντα!

Stamatis
30-01-10, 02:04
Λαμαρινες ειναι.
Παμε παρακατω. Ολα θα φτιαξουν.

Ψυχραιμια και το σταυρο σου που δεν εγινε τιποτα κακο.
Εδω ειμαστε ολοι να βοηθησουμε.

stratos
30-01-10, 02:25
Λαμαρίνες και πλαστικά, όσο ακριβά ή φτηνά αν είναι δεν συγκρίνονται με την ανεκτίμητη ανθρώπινη ζωή....

23/12/2005 και έκανα κομμάτια το Ε36 χωρίς γρατζουνιά εμένα και της συνοδηγού. Επισκευάστηκε με κάτι παραπάνω απο 10000 euro μόνο και μόνο γιατί μεγάλωσα σε αυτό. Καταλαβαίνω απόλυτα τον πόνο σου. Αφού δεν χτύπησε κανένας πάλι καλά.

Η δουλειά θα γίνει όπωσδηποτε με μεταχειρισμένα ανταλλακτικά αν και μερικά ιμιτασιόν δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά. Ευκαιρία για μούρη m-pack...

tamtamcafe
30-01-10, 08:53
Κοιτα να ηρεμησεις το σοκ ειναι μεγαλο . . .

Δες τι μπορεις να παρεις απο την ασφαλιστικη σου . . .

Και για μενα καλο θα ειναι να πουλησεις τα πραγμτα τα σου και να

παρεις με αυτο το ποσο που θα μαζεψεις παρε ενα Ε 46 . . .

συμφωνω και επαυξανω, μεσα στην ατυχια σου μηπως θαταν καλα να σκεφτοσουνα και ενα πιο καινουριο μοντελο?

TOMIS
30-01-10, 12:00
Σημερα απο μια γρηγορη ματια στο συνεργειο ειπαν οτι δεν εχει παρει σασι..Δευτερα θα παει να πεταξουν οτι αχρηστο υπαρχει και να το δουν κανονικα..Μακαρι να ειχα λεφτα για ενα ε46...Καταρχας ο κινητηρας που εχω σε 46 δεν μπαινει προφανως οποτε δεν σκοπευω να δωσω(η οικογενεια τελοσπαντων) 5-6 χιλιαδες ευρω για ενα 1600 ε46.Σκεψεις ειναι βεβαια ολα αυτα..Απλα οικονομικα ειναι δυσκολατα πραγματα οποτε πανω απο 2000 ευρω ολα ειναι σχεδον αδυνατα...

deepBLUE
30-01-10, 14:40
Φιλαρακι εσυ να εσεις να εισαστε καλα και ολα τ αλλα γινονται !!!
Πραγματικα σε καταλαβαινω.
Ψαξε καλα και κοιτα τι πραγματικα ειναι αυτο που σε συμφερει να κανεις !!!.

kloukakis
30-01-10, 16:06
Φίλε μου καταλαβαίνω πως νιώθεις, μην βιαστείς να αποφασίσεις!
Κοιτα μήπως πάρεις κανένα 3.16 εισαγωγής που να εχει έρθει Ελλάδα μετά το 2000.
Πέτα επάνω τα πράγματά σου και θα έχεις πάλι το αμάξι σου με λιγότερα τέλη.
Ότι σου μείνει το βγάζεις στο σφυρι....
Περαστικά και μην το βάζεις κάτω!!

Nick bmwlover
30-01-10, 16:21
Τομι μην αγχωνεσαι,να ευγνωμονεις το Θεο που δεν εγινε κατι αλλο πιο σοβαρο...
Τα σιδερα θα φτιαχτουν ξανα αργα η γρηγορα,κ που ξερεις,μπορει να καταφερεις να παρεις ενα αλλο αυτ/το!

TOMIS
30-01-10, 19:01
Κοιτα μήπως πάρεις κανένα 3.16 εισαγωγής που να εχει έρθει Ελλάδα μετά το 2000.


Ξερεις που μπορω να ψαξω για κατι τετοιο?Σας ευχαριστω παιδια για την συμπαρασταση:)

kloukakis
30-01-10, 19:38
Παντου αδερφε, κοιτα στο car.gr και στο xe.gr(χρυση ευκαιρία)! χαμός γίνεται!
Αν θέλεις τετράπορτο ειδα στο μαγαζί του μηχανικού μου ένα τελείως γδυμένο. μονο πλαισιο! Αν θέλεις ρωτάω.
Κανε υπομονη και θα βγάλεις άκρη! Δεν έχουν μείνει λίγοι χωρίς αμάξι για μερικούς μηνες λόγο ζημιάς....

TOMIS
30-01-10, 19:41
Παντου αδερφε, κοιτα στο car.gr και στο xe.gr(χρυση ευκαιρία)! χαμός γίνεται!
Αν θέλεις τετράπορτο ειδα στο μαγαζί του μηχανικού μου ένα τελείως γδυμένο. μονο πλαισιο! Αν θέλεις ρωτάω.
Κανε υπομονη και θα βγάλεις άκρη! Δεν έχουν μείνει λίγοι χωρίς αμάξι για μερικούς μηνες λόγο ζημιάς....

Αν το μπροστα μερος ειναι ατρακαριστο θα ηθελα να ρωτησεις !!!Μετωπη δεξι φτερο καπω θα ησουν ημουν υποχρεως

kloukakis
30-01-10, 19:54
Καπό δεν φορούσε οταν το είδα, αλλά είναι ατρακάριστο και αν κατάλαβα καλά μοντέλο του 97. θα τον πάρω την Δευτέρα να τον ρωτήσω. ότι θέλεις στείλε πμ. Το αμάξι πάντως είναι στα Χανιά, δεν ξέρω αυτό αν είναι πρόβλημα.....
Φανάζομαι οτι το δικό σου είναι τετράθυρο,σωστα?

TOMIS
30-01-10, 21:26
Καπό δεν φορούσε οταν το είδα, αλλά είναι ατρακάριστο και αν κατάλαβα καλά μοντέλο του 97. θα τον πάρω την Δευτέρα να τον ρωτήσω. ότι θέλεις στείλε πμ. Το αμάξι πάντως είναι στα Χανιά, δεν ξέρω αυτό αν είναι πρόβλημα.....
Φανάζομαι οτι το δικό σου είναι τετράθυρο,σωστα?

Nαι 4θυρο ειναι..Σε πρωτη φαση θελω να κανω μια ερευνα αγορας να ξερω τι τιμες παιζουν κτλ..Χανια ναι ειναι προβλημα αλλα εχω φιλους κρητικους οποτε κανονιζεται..Εχω βαλει 2 φιλους να ψαχνουν και γενικα τρεχω απο μαντρα σε μαντρα..Αλλα εκατσε σκ τωρα και ολα ειναι κλειστα.Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

nautilos
30-01-10, 22:15
Φίλε TOMI είμαι κάτοχος ενός NISSAN SUNNY 1.4 SLX N13 του 1991 αυτό το άμαξι ήταν το πρώτο της οικογένειας μου.Πάνω σε αυτό έμαθα να οδηγώ έκανα τις πρώτες μου βόλτες κλπ κλπ Τώρα άμα το δεις έχει 350.000 χλμ όχι στην καλύτερη κατάσταση και όμως δεν θέλω να πάθει τίποτα. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι καταλαβαίνω πως νιώθεις αλλά πάνω από όλα να ΄μαστε καλά και όλα τα υπόπλοιπα φτιάχνονται!!!

TOMIS
04-02-10, 11:56
Παιδια 600 ευρω πηγε μονο τα ανταλλακτικα :(...Ειναι πολλα χωρια τα εργατικα και το βαψιμο....Για ημιτασιον που εψαξα κανα 500 βγαινει,για 100 ευρω δεν αξιζει τωρα να μπουν ημιτασιον αν και παλιο αμαξι..Τι λετε?Ενα ακομα προβλημα ειναι οτι και πιο φθηνα που ισως βρουμε δεν δεχονται επιταγες και εμεις μονο ετσι γινεται να τα δωσουμε..Τοση οικονομικη κριση και θελουν και ρευστο παναθεμα τους...Πολλα ειναι λετε?

Κωνσταντίνος
04-02-10, 12:33
600 ¤ για τα γνήσια ανταλλακτικά δεν μιλάμε για σοβαρό τρακάρισμα. Και φυσικά δεν συζητάς για το αν βάλεις τα γνήσια ή όχι με μόνο 100 ¤ διαφορά. Ας είναι παλιό το αυτοκίνητο.

TOMIS
04-02-10, 12:39
600 ¤ για τα γνήσια ανταλλακτικά δεν μιλάμε για σοβαρό τρακάρισμα. Και φυσικά δεν συζητάς για το αν βάλεις τα γνήσια ή όχι με μόνο 100 ¤ διαφορά. Ας είναι παλιό το αυτοκίνητο.

600 ευρω για τα ανταλλακτικα ομως+70 ευρω για καθε κομματι να βαφτει περιπου +τα εργατικα θα παει 1000+..Για ελαχιστα δεν βαρεσε σασι και δεν πειραχτηκε ο κινητηρας παντως ετσι ειπαν...Απο το ιντερνετ βρισκω φθηνοτερα αλλα τα θελουν μετρητα ολοι

DIMITr|S
04-02-10, 13:31
600 ευρω για τα ανταλλακτικα ομως+70 ευρω για καθε κομματι να βαφτει περιπου +τα εργατικα θα παει 1000+..Για ελαχιστα δεν βαρεσε σασι και δεν πειραχτηκε ο κινητηρας παντως ετσι ειπαν...Απο το ιντερνετ βρισκω φθηνοτερα αλλα τα θελουν μετρητα ολοι

αμα ηταν καινουριο το αμαξι 8α μιλαγες για ενα απλο τρακαρισμα για πανω απο 2000 ευρα οποτε τωρα εισαι τζιτζι

TOMIS
04-02-10, 14:02
αμα ηταν καινουριο το αμαξι 8α μιλαγες για ενα απλο τρακαρισμα για πανω απο 2000 ευρα οποτε τωρα εισαι τζιτζι

Koiτα απο την μερια που το θετεις εσυ ναι ειμαι..Η δικη μου μερια ομως οτι δεν εχω μια και τα 1000 ευρω δεν τα εχω ουτε στην τραπεζα,το αμαξι το χειαζομαι και τα 1000 μου φαινονται σαν 10000..Πληρωσα 850 για το σημα και 1000 για το διαφορικο 2 βδομαδες πριν το ατυχημα,οποτε μονο τζιτζι δεν ειμαι εγω..Καταλαβαινω την λογικη σου αλλα ετσι αν ειχα φεραρι θα πηγαινε 20000 ευρω οποτε και με 2000 χιλιαρικα τζιτζι θα ημουν αλλα δεν παει ετσι δυστηχωςthumb..Σε καμια περιπτωση δεν τσακωνομαστε τωρα το λεω γιατι ο γραπτος λογος παρεξηγειτε πολυ ευκολα:shok:

Κωνσταντίνος
04-02-10, 17:25
Koiτα απο την μερια που το θετεις εσυ ναι ειμαι..Η δικη μου μερια ομως οτι δεν εχω μια και τα 1000 ευρω δεν τα εχω ουτε στην τραπεζα,το αμαξι το χειαζομαι και τα 1000 μου φαινονται σαν 10000..Πληρωσα 850 για το σημα και 1000 για το διαφορικο 2 βδομαδες πριν το ατυχημα,οποτε μονο τζιτζι δεν ειμαι εγω..Καταλαβαινω την λογικη σου αλλα ετσι αν ειχα φεραρι θα πηγαινε 20000 ευρω οποτε και με 2000 χιλιαρικα τζιτζι θα ημουν αλλα δεν παει ετσι δυστηχωςthumb..Σε καμια περιπτωση δεν τσακωνομαστε τωρα το λεω γιατι ο γραπτος λογος παρεξηγειτε πολυ ευκολα:shok:

Ναι είναι κατανοητό ότι αφου δεν υπάρχει το ποσό, όσο μικρό και να είναι, αποτελεί πρόβλημα. Υπομονή μέχρι να μαζέψεις το ποσό, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο. Και να νοιώθεις και τυχερός που δεν ήταν πολύ μεγαλύτερη η ζημιά. Δες και την θετική πλευρά.
1000 ¤ διαφορικό ; Να υποθέσω μπλοκέ έτσι ;

TOMIS
04-02-10, 22:57
Ναι είναι κατανοητό ότι αφου δεν υπάρχει το ποσό, όσο μικρό και να είναι, αποτελεί πρόβλημα. Υπομονή μέχρι να μαζέψεις το ποσό, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο. Και να νοιώθεις και τυχερός που δεν ήταν πολύ μεγαλύτερη η ζημιά. Δες και την θετική πλευρά.
1000 ¤ διαφορικό ; Να υποθέσω μπλοκέ έτσι ;

Nαι μπλοκε και απο μ3..Τοσο πηγε με τα εργατικα..800 εκανε το διαφορικο ε και με βαλβολινες και μαλακιες....Ασε πακετο...

DIMITr|S
05-02-10, 12:09
Koiτα απο την μερια που το θετεις εσυ ναι ειμαι..Η δικη μου μερια ομως οτι δεν εχω μια και τα 1000 ευρω δεν τα εχω ουτε στην τραπεζα,το αμαξι το χειαζομαι και τα 1000 μου φαινονται σαν 10000..Πληρωσα 850 για το σημα και 1000 για το διαφορικο 2 βδομαδες πριν το ατυχημα,οποτε μονο τζιτζι δεν ειμαι εγω..Καταλαβαινω την λογικη σου αλλα ετσι αν ειχα φεραρι θα πηγαινε 20000 ευρω οποτε και με 2000 χιλιαρικα τζιτζι θα ημουν αλλα δεν παει ετσι δυστηχωςthumb..Σε καμια περιπτωση δεν τσακωνομαστε τωρα το λεω γιατι ο γραπτος λογος παρεξηγειτε πολυ ευκολα:shok:

ναι και γω για να αλαφρυνω τον πονο σου το ειπα...και τα 1000 ευρω πολλα ειναι για τους περισσοτερους απο εμας.....σε καταλαβαινω απολυτα

TOMIS
05-02-10, 13:37
O λαμαρινας δεχτηκε την επιταγη και το αμαξι το φτιαχνουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!111111:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumb sup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Kostas_1
05-02-10, 13:41
O λαμαρινας δεχτηκε την επιταγη και το αμαξι το φτιαχνουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!111111:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumb sup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Αντε μπραβο!!!!

BILL007
05-02-10, 14:19
Ωραία!!!!Με το καλό να το δεχτείς πίσω φίλε μου!:):):)

bill_m3
05-02-10, 15:17
Τέλος καλό όλα καλά!!

Άντε, με το καλό να το πάρεις στα χέρια σου!!!!

paganis
05-02-10, 16:24
μπραβο τομι....αντε συντομα να αναρρωσει η μπεμπα...<<απο την αναπλαση προσωπου>>!!!

TOMIS
05-02-10, 16:52
Ευχαριστω πολυ παιδια!!!Αντε να τελειωσει και αυτη η λαχταρα..Μαζι με τα λεφτα μας:)