PDA

Επιστροφή στο Forum : Δερματινο Σαλονι aftermarket



Stamatis
29-01-10, 18:36
Θα ηθελα τις εντυπωσεις σας απο εταιρειες η ταπετσερηδες που εγκατεστησαν δερματα στο αυτοκινητο σας.
Σκεφτομαι να κανω δερμα τα δικα μου καθισματα και δεν θα ηθελα να παω στα τυφλα.
Μεχρι τωρα εχω τρεις τιμες.
Conolly με 1.300 κομπλε σαλονι δερμα με δερματινη στις πορτες
Ρελλας με 1.000 μια απο τα ιδια αλλα με αλκανταρα σε πορτες και εταζερα
τυχαιος τυπος στη γειτονια μου με 700 ευρω στον οποιο βλεπω συνηθως να ντυνουν alfa romeo λεει οτι εχει αναλαβει να βαζει δερμα για λογαριασμο ενος εμπορου.
Ο τελευταιος δε, μου ειπε οτι τιποτα δεν ειναι δερμα αλλα πρεσαριστα κομματια απο ινες δερματος και πως αν θελω δερμα - δερμα το κοστος ειναι 3.500. Ειπε επισης οτι δερμα - δερμα βαζει μονο η mercedes στη σειρα s.

Μου ειπε επισης οπου παω να ζητησω να δω το δερμα πριν μπει και πως αν απο πισω εχει -βαση- ειναι πρεσαριστο, σαν αυτο που λεει οτι βαζει και αυτος.
Μου εδειξε το - ακριβο- δερμα και ηταν οντως αλλου.

Τι να πιστεψω;

Καποιος σχετικος;

bill_m3
29-01-10, 18:39
Σχετικός δεν είμαι, απλά έψαξα πριν τα βάλω!!!

Connoly απλά τέλεια!!!!!!

Χρίστος
29-01-10, 18:50
και γω +1 στη connoly.
εχω δει πολλες δουλειες της.

Απο κει και περα ο "δικος" σου τυχαιος, αν ειναι οντος δικος σου και ξερεις οτι θα σε προσεξει καλα, μη τον απορριψεις.
ΑΠΛΑ δες πρωτα δουλειες του

BILL007
29-01-10, 18:51
1300 πήγε?????ΕΛΕΟΣ!!!! πριν 2 χρόνια είχε 1100 με τα ίδια πράγματα!

G_kaliteros
29-01-10, 19:00
για carrera th lete?? ποια γνωμη εμενα μου ειχαν πει κομπλε σαλονι
1400ε με δερμα Α ποιοτητας και καλα!! και 5-6 χρονια εγγυηση,,

yannisv
29-01-10, 19:01
Υπάρχει και ένα άλλο στα βόρεια Carrera leather https://www.carrera.gr/

Stefanos_Cool
29-01-10, 19:17
Θα ηθελα τις εντυπωσεις σας απο εταιρειες η ταπετσερηδες που εγκατεστησαν δερματα στο αυτοκινητο σας.
Σκεφτομαι να κανω δερμα τα δικα μου καθισματα και δεν θα ηθελα να παω στα τυφλα.
Μεχρι τωρα εχω τρεις τιμες.
Conolly με 1.300 κομπλε σαλονι δερμα με δερματινη στις πορτες
Ρελλας με 1.000 μια απο τα ιδια αλλα με αλκανταρα σε πορτες και εταζερα
τυχαιος τυπος στη γειτονια μου με 700 ευρω στον οποιο βλεπω συνηθως να ντυνουν alfa romeo λεει οτι εχει αναλαβει να βαζει δερμα για λογαριασμο ενος εμπορου.
Ο τελευταιος δε, μου ειπε οτι τιποτα δεν ειναι δερμα αλλα πρεσαριστα κομματια απο ινες δερματος και πως αν θελω δερμα - δερμα το κοστος ειναι 3.500. Ειπε επισης οτι δερμα - δερμα βαζει μονο η mercedes στη σειρα s.

Μου ειπε επισης οπου παω να ζητησω να δω το δερμα πριν μπει και πως αν απο πισω εχει -βαση- ειναι πρεσαριστο, σαν αυτο που λεει οτι βαζει και αυτος.
Μου εδειξε το - ακριβο- δερμα και ηταν οντως αλλου.

Τι να πιστεψω;

Καποιος σχετικος;

Ρε φίλε μια χαρά είναι οι ταπετσαρίες στο Zastava ... μην το πειράζεις το αμάξι, είναι κρίμα να το χαλάσεις... https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/01/Laie_91B-3.gif

m-power_01
29-01-10, 19:17
Σταματη, επιδη πριν λιγο καιρο εψαχνα για το Ε30, εγω πηγα σε δυο και ρωτησα στα καμινια ο ενας ηταν ο Βρανακης και ο αλλος που δεν μπορω να θυμηθω το ονομα του ειναι στην δωδεκανησου και αυτος πριν βγεις στην πειραιως. Εγω διαλεξα τον δευτερο γιατι ηθελα υφασμα, και γιατι τον είδα μερακλη για τα παλια αυτοκινητα, αλλα και προσγειωμενο στις τιμες του ...Δεν προτιμησα τον Βρανακη γιατι ζητουσε 1100 ευρω για να φτιαξει υφασματινο σαλονι χωρις πλαινα σε πορτες ...και χωρις τα μαγουλα στα καθισματα αφου τα δικα μου ειναι ολοκαινουρια... Το αντιφατικο της ολης υποθεσης ειναι οτι για δερμα σε Ε46 παιρνει 1200 ευρω...με δερματα ,αν οχι ιδια οπως ισχυριζεται, τουλαχιστον ιδιου χρωματισμου και ποιοτητας με τα εργοστασιακα... Ειδα και δουλεια του και ειναι πολυ καλη...Οταν θα βαλω δερμα θα παω εκει... 1200 ευρω ενω ο αλλος μου ειπε 1100. Για το υφασματινο ο Βρανακης ηθελε 1100 ενω ο αλλος 400-500

Christos 330
29-01-10, 19:20
Σταματη αν εχεις ορεξη να ερθεις βολτα Θεσσαλονικη . . .

Σου εχω κατι πολυ καλο . . .

Με 1000 ευρω . . .

Εκει ντυνουν οι 2 μεγαλες αντιπρωσοπειες bmw τις πολης μας . . .

Rudy
29-01-10, 19:46
Παλικάρι μου ψαξε σαλόνι bucket 2 nd hand αυθεντικό. Ο Θανάσης πρέπει να έχει.
Επισης βρές ηλεκτρικό με μνήμες. Θυμάμαι κοντά 1500¤ είχε απο M3.
Φαντάζομαι λοιπον οτι με 1000-1200 θα βρείς original teile BMW!

kplc16
29-01-10, 19:58
Σταματη αν εχεις ορεξη να ερθεις βολτα Θεσσαλονικη . . .

Σου εχω κατι πολυ καλο . . .

Με 1000 ευρω . . .

Εκει ντυνουν οι 2 μεγαλες αντιπρωσοπειες bmw τις πολης μας . . .

εριξε τις τιμες του ο Σοφοκλης;

Christos 330
29-01-10, 20:05
εριξε τις τιμες του ο Σοφοκλης;

4 γνωστοι μου τα εντυσαν 1000 ευρω Νικολα . . .

2 Ε 46 -1 Ε92 - 1 Ε 60 . . .

Stamatis
29-01-10, 20:20
Παλικάρι μου ψαξε σαλόνι bucket 2 nd hand αυθεντικό. Ο Θανάσης πρέπει να έχει.
Επισης βρές ηλεκτρικό με μνήμες. Θυμάμαι κοντά 1500¤ είχε απο M3.
Φαντάζομαι λοιπον οτι με 1000-1200 θα βρείς original teile BMW!
εχει μονο σε καφε maglia χωρις τα πλαινα και σε κοκκινο σκουρο απο διπορτο ομως.
Του ειπα αν φερει κατι ειπε οτι πλεον ειναι δυσκολα απο 46 γιατι ειναι με ανοιγμενους αεροσακους η εντελως χαλια τα δερματα.

georggge46
29-01-10, 20:51
carrera ! Απλα κορυφη και με 5 χρονια εγγυηση ! Βεβαια ειναι ακριβη ,πριν 1 1/2 χρονο εδωσα 1500 ευρω , αλλα εντυσα τα παντα [σαλονι, ταπετσαριες, τεμπελης και φουσκες σασμαν και χειροφρενου] με α ποιοτητα δερματος !

ZWMZ
29-01-10, 20:58
Eχω δει δουλειες σε conolly και ειναι πραγματικα πολυ καλη.
Προσφατα μπηκα σε Mercedes A150 και η δουλεια ηταν αψογη.

Monsta
29-01-10, 21:35
Σταμάτη,

Και οι δύο εταιρείες που ανέφερες έχουν πολύ καλό όνομα στην αγορά.

Βέβαια η Connolly είναι πιο mainstream λόγω ονόματος, αλλά προσωπικά ψηφίζω Ρέλλα με τα χίλια.

Φαντάσου ότι πριν αρχίσω να του στέλνω αυτοκίνητα (πριν 5 χρόνια) είχα δει πολλές δουλειές του. Είχα εντυπωσιαστεί από τη τέλεια πραγματικά τοποθέτηση....τις τέλειες ραφές, τη προσοχή στη λεπτομέρεια, τη πολύ καλή ποιότητα δέρματος και την ευκολία καθαρισμού του δέρματος ένα χρόνο μετά.

Λόγω δουλειάς βλέπουμε συνέχεια δερμάτινα σαλόνια φτιαγμένα στο ελλάντα με πολύ χάλια ποιότητα δέρμα....μοιάζει με δερματίνη στη καλύτερη, αν όχι για πλαστικό. Επίσης είναι πρακτικά αδύνατο να καθαρίσει, μιας και το βερνίκι που έχει πάνω είναι της ...πλάκας ενώ τα ξεβάματα αρχίζουν από τους πρώτους κιόλας μήνες. Απλά πεταμένα λεφτά δηλαδή οι "ευκαιρίες" των 500-600 ευρώ.

Πάντως αν αποφασίσεις Ρέλλα μίλα με το Τάκη και θα με θυμηθείς στη πορεία. Ρώτα τον επίσης τι άλλη επιλογή έχει να σου προτείνει άνω των 1.000 ευρώ μιας και σίγουρα αυτή είναι η οικονομική του πρόταση μεν, ξαναλέω πάντως ότι αξίζει τα λεφτά της και δεν είναι φτηνιάρικο δέρμα σε καμία περίπτωση!

Rudy
29-01-10, 21:39
Bmw 335 CABRIO '07 - ¤ 35.300
Αυτο χρειαζεσαι!!!!
Ασε το 46αρι στην ησυχια του......

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/525571/

Kostas_1
29-01-10, 21:52
1. Μη κανεις τπτ, μια χαρα καθισματα εχεις.
2. ΟΚ αφου επιμενεις ρωτησε αυτον που σου ειπα και εχει τα κονε αν θυμαμαι καλα στην κονολυ. Τα φτιαχνει η κονολυ για αυτον σε τιμες εμπορου.

3ο και καλυτερο. Παρε καινουργια οριτζιναλ με λιγα παραπανω λ7. Δες εδω: https://www.car-parts-mueller.de/

gyiama
30-01-10, 20:20
κωστα εχεις κανει αγορα απο εδω?πως αγοραζεις?δεν καταλαβαινω τπτ γμτ!!!!!!

Stamatis
30-01-10, 20:33
Bmw 335 CABRIO '07 - ¤ 35.300
Αυτο χρειαζεσαι!!!!
Ασε το 46αρι στην ησυχια του......

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/525571/
το δινει με leasing. Εχεις καποιον υποψη σου να το γραψει στην εταιρεια του; Ε καταπληκτικε φιλε;

Stathis
30-01-10, 20:37
το δινει με leasing. Εχεις καποιον υποψη σου να το γραψει στην εταιρεια του; Ε καταπληκτικε φιλε;

:whistle::whistle::whistle:

giannis_compact
30-01-10, 20:58
Σταματη αν εχεις ορεξη να ερθεις βολτα Θεσσαλονικη . . .

Σου εχω κατι πολυ καλο . . .

Με 1000 ευρω . . .

Εκει ντυνουν οι 2 μεγαλες αντιπρωσοπειες bmw τις πολης μας . . .

Φιλε Στρατο την εχει ριξει την τιμη στα 850..Προχθες περασα...

giannis_compact
30-01-10, 20:59
Σορρυ,Χρηστος ηθελα να γραψω...
Με συγχωρεις..

gyiama
30-01-10, 21:13
ολο το σαλονι ο Σοφοκλης δερμα με 850ε???? λιγο χλωμο το βλεπω !!με καμια δερματινη θα ειναι

giannis_compact
30-01-10, 21:25
Οχι..Μου το εδιξε κιολας..Δερματινη 650..Μου ειπε 900 αλλα επειδη ειμαι φοιτητης 850...

gyiama
30-01-10, 21:39
και οι πορτες μεσα στην τιμη?αν ναι ειναι πολυ καλα λεφτα και αξιζει τον κοπο

G_kaliteros
30-01-10, 21:56
ειναι τοσο καλος αυτος στη θεσσαλονικη ρε παιδια??
τη δερμα ειναι αυτο καλο?

gyiama
30-01-10, 22:03
ειναι ο καλυτερος στην Θεσ/νικη και κανει πραγματικα παρα πολυ καλη δουλεια!!!!!!αλλα ειναι ακριβος!!!!τωρα αυτη η τιμη ειναι περιεργη αλλα ποιος ξερει μπορει να τον χτυπησε η κριση και αυτον!!!!!!

YAz
30-01-10, 22:16
ειναι τοσο καλος αυτος στη θεσσαλονικη ρε παιδια??
τη δερμα ειναι αυτο καλο?

Και του πηγαίνουν και αντιπροσωπείες μάλιστα αυτοκίνητα.

Kostas_1
31-01-10, 10:17
κωστα εχεις κανει αγορα απο εδω?πως αγοραζεις?δεν καταλαβαινω τπτ γμτ!!!!!!

Δεν αγοραζεις κατ ευθειαν. Θελει επικοινωνια πρωτα και συμφωνια κλπ.
εγω:
1. Το μετεφρασα αγγλικα με το γκουγκλ.
2. Αφου ειδα τι ηθελα του εστειλα email (αγγλικα)
3. Μου απαντησε τιμη κλπ, αλλα δεν ψωνισα λογω υψηλης τιμης σε αυτο που ηθελα...

m-power_01
31-01-10, 10:41
Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει την τιμη που λεει ο Giannis compact ? Ειναι ευκολο να πεταχτει καποιος απο δευτερα?

gyiama
31-01-10, 11:16
για αυριο δεν μπορω να υποσχεθω τπτ αλλα μες την εβδομαδα ισως μπορεσω να περασω!!!

Libanner
31-01-10, 13:33
Προβλέπω group buy δερμάτινο σαλόνι thumb

m-power_01
31-01-10, 13:36
Εγω λεω ,πηγαινοντας στις Σερρες να σταματησω λιγο θεσσαλονικη, να ξεφορτωσω το σαλονι μου...να ανεβω γδυμενος στην πιστα, και να γυρισω να το παρω... Μ' έναν σμπάρο δυο τρυγόνια

kplc16
31-01-10, 17:51
ολο το σαλονι ο Σοφοκλης δερμα με 850ε???? λιγο χλωμο το βλεπω !!με καμια δερματινη θα ειναι

ο Σοφοκλης με 850; μιλαμε για δερματινο η για χαρτινο;:shok:
Για Ε46 mpack coupe μου ζητησε 1100μεσα οι πορτες μεσα οι φισουνες απο σαζμαν και χειροφρενο.Πριν 6 μηνες.Κριση υπηρχε και τοτε.Και απο οσο ξερω ο Σ. δεν παει ουτε καζινο ουτε στις πο...νες
Μαλον τα δερματα θα τα αγοραζει πλεον φθηνοτερα απο οτι πριν. Χωρις να σημαινει οτι δε θα ειναι πλεον καλα δερματα

Konstantinos E60
01-02-10, 06:53
Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει την τιμη που λεει ο Giannis compact ? Ειναι ευκολο να πεταχτει καποιος απο δευτερα?

Θα περάσω απο εκει σημερα το απογευμα και θα ρωτήσω.Παντως πριν κανενα 2μηνο η τιμή ήταν στα 1000 για απλο σαλονι και στα 1200 για Μpack....

giannis_compact
01-02-10, 07:23
Παιδια μολις πηρα τηλ...Μου μιλησε ενα παιδι και οχι ο ιδιος ο Σοφοκλης..Μου ειπε 950 ευρω για δερμα...Εκεινη την ημερα παντως δεν εκανα λαθος,μου ειπε 850 μεσα στο μαγαζι..Μηπως νομιζε οτι εχω απλα καθισματα?Γιατι λεει οτι στα μπακετ ειναι λιγο πιο ακριβο..Πλα'ι'να και ολο το σαλονι...

giannis_compact
01-02-10, 07:24
Α,για δερματινη μου ειπε παλι 650 οπως και πριν ενα μηνα...

ankor
01-02-10, 09:14
Βρεs εναν να στα κανει απο ψαθα.... καλοκαιρι ερχεται να αεριζεσαι κιολαs.Tι δερματα και βλακειεs.Σταματη προτεινω Conolly.

bmw x3
04-06-14, 21:07
εχει καποιος κανενα τηλ ?

wheelman
04-06-14, 21:34
εχει καποιος κανενα τηλ ?
Απο ποια εταιρεία θέλεις?


Fylactos sofoklis (https://www.fylaktos.gr/) 2310 925100
Ρέλλας (https://www.rellas.gr/contact.php)210 6205242
Βρανάκης (https://www.vrisko.gr/details/ci7bdc0h6_5gcgci4k534763d_0273da)2104812146
AutosΤop (Connolly) (https://autostop.gr/main_gr.html) 2106615225

leo328
04-06-14, 22:15
παντως τις καλυτερες τιμες τις πηρα απο τον τζιμη στη μακρυγιαννη στο βολει του γαβρου κοντα...μακραν καλυτερες τιμες απο ολους και απο δουλειες που εχει κανει σε παιδια με bmw και μη ολοι ειναι ικανοποιημενοι...thumb

wheelman
04-06-14, 22:26
παντως τις καλυτερες τιμες τις πηρα απο τον τζιμη στη μακρυγιαννη στο βολει του γαβρου κοντα...μακραν καλυτερες τιμες απο ολους και απο δουλειες που εχει κανει σε παιδια με bmw και μη ολοι ειναι ικανοποιημενοι...thumb
Για σαλονια δεν ξέρω, αλλα τιμονια δεν κανει σιγουρα πλεον.
Οταν ειχα παει για το δικο μου το περασμενο καλοκαιρι
Μου εδωσε το τηλ.του ανθρωπου που του τα εφτιαχνε κ το εντυσα εκεί


Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

katsaraios
04-06-14, 22:29
παντως τις καλυτερες τιμες τις πηρα απο τον τζιμη στη μακρυγιαννη στο βολει του γαβρου κοντα...μακραν καλυτερες τιμες απο ολους και απο δουλειες που εχει κανει σε παιδια με bmw και μη ολοι ειναι ικανοποιημενοι...thumb

Ποσο σου ειπε και για τι υλικο,δερμα η δερματινη??
Γιατι μαλλον ξυριζει...

merbeind
04-06-14, 23:37
Προσωπικά ψηφίζω Ρελλα πάντως.

ΔημήτρηςΜ3
05-06-14, 00:33
1300 και δερμάτινη ;;;;
Έλεος δλδ .....
Εγω αυτές τις μέρες το εχω μεσα για αλαγη δέρματος !!
Νappa με αλκανταρα ...
Φωτο όταν ειναι έτοιμο !!

leo328
05-06-14, 06:24
λοιπον για ε36 4θυρο με M-pack καθισματα
-τιμονι με 3χρωμες ραφες
-τεμπελη
-πλαινα μπρος-πισω
-καθισματα μπρος-πισω με τριχρωμια Μ (οπως εχουν τα φαραω)
για ολα αυτα με δερμα nappa (πιο ακριβο απο το απλο δερμα) 950ε.

ο ρελλας π.χ. μου ζηταει 800ε μονο για τα καθισματα για απλο δερμα.
ο carrera Παλι μονο καθισματα 600ε παλι απλο δερμα.
φανταστειτε να τους ανεφερα nappa...thumb

το χω ψαξει παιδες σε πολλους..εχει τις καλυτερες τιμες..και τιμονια φτιαχνει και οτι θες.(εχουν φτιαξει και μελη μας τιμονια εκει)..εγω παντως μολις μαζεψω λεφτα εκει θα παω..:thumbsup:

kplc16
05-06-14, 06:34
1300 και δερμάτινη ;;;;
Έλεος δλδ .....
Εγω αυτές τις μέρες το εχω μεσα για αλαγη δέρματος !!
Νappa με αλκανταρα ...
Φωτο όταν ειναι έτοιμο !!

Καλημέρα Δημήτρη. Σε ποιον το πηγες;

HLIAS - E36
05-06-14, 09:31
Τι τιμές είναι αυτές ρε παιδιά???:shok: Εγώ που είχα ρωτήσει για το δικό μου για λευκό δερμα (δερματίνι) εδώ Λάρισα ήταν ο πιο ακριβός στα 900¤ και μιλάμε και για καθίσματα και για πόρτες...

bmw x3
05-06-14, 17:57
από αυτόν τον σοφοκλη στη θεσσαλονικη που αναφέρατε καποιοι εχετε δει δουλεια του από κοντα και κατά ποσο αντεξε στο χρονο ?υπαρχει τηλ για να επικοινωνισω μαζι του ?

ΔημήτρηςΜ3
05-06-14, 21:50
Καλημέρα Δημήτρη. Σε ποιον το πηγες;

Χρόνια έκανα δουλειές με τον Σοφοκλη !
Τωρα πήγα στον Κυριάκο Παρασχουδη!
https://www.carinterior.gr

bmw x3
05-06-14, 22:21
για ποιο λογο τον αλλαξες αφου ηταν τοσο καλος ? μετα από χρονια τα δερματα ηταν φυσιολογικη φθορα η ηταν για πεταμα ?

JiMk86
05-06-14, 22:27
........

JimE36
06-06-14, 18:46
λοιπον για ε36 4θυρο με M-pack καθισματα
-τιμονι με 3χρωμες ραφες
-τεμπελη
-πλαινα μπρος-πισω
-καθισματα μπρος-πισω με τριχρωμια Μ (οπως εχουν τα φαραω)
για ολα αυτα με δερμα nappa (πιο ακριβο απο το απλο δερμα) 950ε.

ο ρελλας π.χ. μου ζηταει 800ε μονο για τα καθισματα για απλο δερμα.
ο carrera Παλι μονο καθισματα 600ε παλι απλο δερμα.
φανταστειτε να τους ανεφερα nappa...thumb

το χω ψαξει παιδες σε πολλους..εχει τις καλυτερες τιμες..και τιμονια φτιαχνει και οτι θες.(εχουν φτιαξει και μελη μας τιμονια εκει)..εγω παντως μολις μαζεψω λεφτα εκει θα παω..:thumbsup:

Παρα πολυ καλη τιμη....Με ψηνεις... :thumbsup:

leo328
18-03-15, 13:03
εχει βαλει κανεις nappa δερμα στα καθισματα του?ποια τα + και τα - σε σχεση με το κλασικο 100% δερμα?
σαν τιμες δεν εχουν πολυ διαφορα 100-120ε για τα καθισματα στους πιο πολλους που ρωτησα.(πιο ακριβο το ναπα εννοειται).
ενας μαλιστα μεσω γνωστου μου ειπε ιδια τιμη για ναπα (αυτο που βαζουνε στα μ3 του ειπε) και απλο!!!!πως γινεται?μαλλον επειδη εβαλα γνωστο φιλο που τον ξερει...thumb
το τιμονι το εντυσα με ναπα και 3χρωμες ραφες πριν κανα 3 μηνο σε εναν αλλο (τα 80ε ηταν δελεαστικη τιμη) και μου αρεσει σαν αισθηση που ειναι πιο απαλο..
το θεμα ειναι στα καθισματα..μηπως θα γλιστρανε στις στροφες η' φθαρουνε πιο γρηγορα?η θα ναι οκ και λεω μ..κιες...
για πειτε καμια γνωμη καποιος διαφορες και + -..:thnx:

wheelman
18-03-15, 15:17
εχει βαλει κανεις nappa δερμα στα καθισματα του?ποια τα + και τα - σε σχεση με το κλασικο 100% δερμα?
σαν τιμες δεν εχουν πολυ διαφορα 100-120ε για τα καθισματα στους πιο πολλους που ρωτησα.(πιο ακριβο το ναπα εννοειται).
ενας μαλιστα μεσω γνωστου μου ειπε ιδια τιμη για ναπα (αυτο που βαζουνε στα μ3 του ειπε) και απλο!!!!πως γινεται?μαλλον επειδη εβαλα γνωστο φιλο που τον ξερει...thumb
το τιμονι το εντυσα με ναπα και 3χρωμες ραφες πριν κανα 3 μηνο σε εναν αλλο (τα 80ε ηταν δελεαστικη τιμη) και μου αρεσει σαν αισθηση που ειναι πιο απαλο..
το θεμα ειναι στα καθισματα..μηπως θα γλιστρανε στις στροφες η' φθαρουνε πιο γρηγορα?η θα ναι οκ και λεω μ..κιες...
για πειτε καμια γνωμη καποιος διαφορες και + -..:thnx:

Τα Nappa αν και λίγο αδόκιμος όρος πλέον, γιατί δεν υφίσταται η εν λόγω κατεργασία,
έχει να κάνει πλέον απλά με την λεία υφή.

Συνήθως όλων των ειδών τα δέρματα υπόκεινται σε λείανση των κόκκων τους,
ενώ παράλληλα χρησιμοποιούνται ειδικοί χημικοί παράγοντες κατά τον εμπλουτισμό τους με βαφή,
αυτό έχει ως αποτέλεσμα να χάνονται όλα τα φυσικά χαρακτηριστικά του δέρματος, αλλά αποκομίζουμε την λεία υφή.
Επίσης χάνεται η απορροφητικότητα και το δέρμα δεν αναπνέει τόσο,
όμως αντίστοιχα καθαρίζεται και ποιο εύκολα ενώ είναι περισσότερο ανθεκτικό σε λεκέδες.

Θεωρώ πως δεν θα έχεις πρόβλημα με την αντοχή,
τα μόνα δέρματα με λεία υφή που έχουν θέματα αντοχής είναι
τα Aniline αλλά πίστεψε με είναι απλησίαστα...


Επίσης τα δέρματα που έχουν automotive χρήση,
τυπικά έχουν πάχος απο 1-1,3 mm οτιδήποτε λιγότερο,
είναι αποδεκτό απλά επειδή θα χρειαστεί να το "ρεφιλάρουμε"
Δλδ πρέπει να μειώσουμε το πάχος στις άκρες του κομματιού που θα ντύσει έναν τεμπέλη πχ.
Συνεπώς δεν τίθεται θέμα πρόωρης φθοράς απλά επειδή είναι Napa,
έχει να κάνει περισσότερο με την ποιότητα του δέρματος αλλα και την προετοιμασία του kit.


Τώρα για το αν γλιστράει το καλοκαίρι αυτό δεν το ξέρω,
ας μας πεί κάποιος που έχει τέτοιο σαλόνι.
Πάντως θα πρέπει να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου πώς το δέρμα
είναι επιρρεπές στις καιρικές συνθήκες και χρήζει αντίστοιχης φροντίδας.

Εγώ θα έλεγα προχώρα το αν σου αρέσει η αίσθηση,
στην τελική εσύ θα ζήσεις μαζί του και θα πρέπει να σε ικανοποιεί ότι και αν επιλέξεις.

kplc16
18-03-15, 15:24
εχω μισο υφασμα μισο ναπα εργοστασιακο μπακετ. 13 χρονια και δεν εσκασε.δεν εχω κανει ποτε συντηρηση. Δεν εχω δει ακομα aftermarket 13 ετων χωρις συντηρηση σε αποδεκτη κατασταση ειτε απλο ειτε ναπα. Τον 1.5 χρονο κουκουλωμενο το αμαξι μου

mark e92
18-03-15, 15:50
εχει βαλει κανεις nappa δερμα στα καθισματα του?ποια τα + και τα - σε σχεση με το κλασικο 100% δερμα?
σαν τιμες δεν εχουν πολυ διαφορα 100-120ε για τα καθισματα στους πιο πολλους που ρωτησα.(πιο ακριβο το ναπα εννοειται).
ενας μαλιστα μεσω γνωστου μου ειπε ιδια τιμη για ναπα (αυτο που βαζουνε στα μ3 του ειπε) και απλο!!!!πως γινεται?μαλλον επειδη εβαλα γνωστο φιλο που τον ξερει...thumb
το τιμονι το εντυσα με ναπα και 3χρωμες ραφες πριν κανα 3 μηνο σε εναν αλλο (τα 80ε ηταν δελεαστικη τιμη) και μου αρεσει σαν αισθηση που ειναι πιο απαλο..
το θεμα ειναι στα καθισματα..μηπως θα γλιστρανε στις στροφες η' φθαρουνε πιο γρηγορα?η θα ναι οκ και λεω μ..κιες...
για πειτε καμια γνωμη καποιος διαφορες και + -..:thnx:

Μήπως μπορείς να μου πεις πόσο θα κοστίσει;

leo328
18-03-15, 19:44
Μήπως μπορείς να μου πεις πόσο θα κοστίσει;

γυρω στα 700ε παιζει το ναπα μονο καθισματα...
πηρα και μια τιμη μεσω γνωστου λιγο πιο φτηνα..

leo328
19-03-15, 12:43
τελικα μαλλον για κανονικο δερμα τεινω να τα κανω γιατι το κεντρο στα πλαινα μου ειναι απο σαγρε υλικο σαν του ταμπλο (δεν ντυνεται μου ειπαν-ασε που δεν θελω να τα αλλαξω γιατι ειναι ψιλοσπανια με το τετραγωνο το airbag μπροστα) και φοβαμαι μην κανει διαφορα το ναπα που θα ναι λειο μετα με τα πλαινα...το τιμονι δεν θα κανει μπαμ που ειναι ναπα...τουλαχιστον αυτο το ακουμπαω και το ευχαριστιεμαι με το ναπα...:thumbsup:

να ρωτησω ρε παιδες ο ρελλας γιατι ειναι πιο ακριβος?
ειναι τοσο καλος και εχει καλυτερα δερματα απο τους αλλους?
ενω οι πιο πολλοι γνωστοι ταπετσερηδες μου ζητανε 600-620ε με κανονικο δερμα για τα καθισματα μονο (π.χ. carrera, jimmys motorderma,car dressing στο περιστερι) ο ρελλας μου ειπε 800-850ε.
εγω στον ρελλα ηθελα να παω (εχω ακουσει τα καλυτερα και απο φιλο μου) αλλα τα 200ε δεν τα λες και λιγα στη εποχη που ζουμε ειδικα για μενα που εχω και ενα παιδι απο πισω-ανεργη γυναικα-ατιμη κοινωνια κ.λ.π.:hystericalbs1:

ο carrera τι λεει?εχει βαλει κανει εκει δερματα?
η δουλεια αυτη σε 36αρι πως σας φαινεται?καλη η' ετσι και ετσι?
https://www.carrera.gr/%ce%b4%ce%b5%cf%81%ce%bc%ce%ac%cf%84%ce%b9%ce%bd%c e%b7-%ce%b5%cf%80%ce%ad%ce%bd%ce%b4%cf%85%cf%83%ce%b7-bmw-e36/

georggge46
19-03-15, 13:08
ο carrera τι λεει?εχει βαλει κανει εκει δερματα?
η δουλεια αυτη σε 36αρι πως σας φαινεται?καλη η' ετσι και ετσι?
https://www.carrera.gr/%ce%b4%ce%b5%cf%81%ce%bc%ce%ac%cf%84%ce%b9%ce%bd%c e%b7-%ce%b5%cf%80%ce%ad%ce%bd%ce%b4%cf%85%cf%83%ce%b7-bmw-e36/Πολυ καλη δουλεια ! Ειχα κανει το δικο μου εκει ολο το σαλονι πριν 6 χρονια , και μαλιστα τοτε οι τιμες ηταν στα υψη .... ειχα δωσει σχεδον 1700 ευρω για καθισματα - ταπετσαριες - φουσκες - τεμπελη .

leo328
19-03-15, 13:47
Πολυ καλη δουλεια ! Ειχα κανει το δικο μου εκει ολο το σαλονι πριν 6 χρονια , και μαλιστα τοτε οι τιμες ηταν στα υψη .... ειχα δωσει σχεδον 1700 ευρω για καθισματα - ταπετσαριες - φουσκες - τεμπελη .

george εσενα θα σε χρειαστω αν μενεις αθηνα...thumb
πραγματι σαν δουλεια σου ειχε κανει εξαιρετικη...αυτη να φανταστω η φωτο ειναι πριν 6 χρονια ε?πες μου οτι ειναι προσφατη και εφυγα...χαχα:th_Laie_67-1:
κανονικο δερμα ειναι αυτο 100% ετσι?οχι ναπα?
θα σου στειλω με π.μ. το mail μου και το τηλ μου να μιλησουμε για να μην μαμαω το thread.. thumb :thnx:

georggge46
19-03-15, 13:55
Απλο δερμα ειναι , οχι ναπα . Το σαλονι ακομα ειναι σε εξαιρετικη κατασταση με μονο θεματακι οτι στο καθισμα του οδηγου το δερμα εχει μαλακωσει λιγακι σε σχεση με την αρχικη κατασταση ... πτεσμα δηλαδη ... Ναι , Αθηνα ειμαι !

leo328
05-06-15, 14:19
λοιπον οι τιμες εχουν ως εξης για καθισματα+τεμπελη κομπλε με τριχρωμιες της Μ: (ε36 m-pack).

- δερματινη look ναπα 400ε.
- ναπα δερμα η' κανονικο 100% 650ε.

ακουω γνωμες...
αξιζει να δωσω τα +250ε για 100% δερμα η' να βαλω δερματινη που ειναι πιο φτηνη και δεν χρειαζεται και συντηρηση και να τα φαω σουβλακια τα 250??

maris7
05-06-15, 14:44
η δερματινη θα μυριζει ψαριλα μολις καει το καλοκαιρι
οποτε ξεχνα τα σουβλακια

wheelman
05-06-15, 14:47
λοιπον οι τιμες εχουν ως εξης για καθισματα+τεμπελη κομπλε με τριχρωμιες της Μ: (ε36 m-pack).

- δερματινη look ναπα 400ε.
- ναπα δερμα η' κανονικο 100% 650ε.

ακουω γνωμες...
αξιζει να δωσω τα +250ε για 100% δερμα η' να βαλω δερματινη που ειναι πιο φτηνη και δεν χρειαζεται και συντηρηση και να τα φαω σουβλακια τα 250??

Η δερματίνη είναι και ποιο φθηνή στις επισκευές......

Γνώμη μου,
πές του να σου κάνει όλα τα μεσαία δέρμα, ότι και αν είναι αυτό,
και δερματίνη όλα τα πλαϊνά που δεν έρχονται σε επαφή με το σώμα.

Έτσι κ θα ρίξεις το κόστος,
και θα ευχαριστηθείς το σαλόνι σου για περισσότερα χρόνια.

leo328
05-06-15, 15:59
thanks για τις συμβουλες παιδια...
το αμαξι ειναι μωβ σκουρο (viollet metallic) και εχει μαυρο ολο το εσωτερικο.
θα το κανω με τριχρωμιες Μ.
να τα κανω παντου μαυρα τα καθισματα η' αμα βαλω μωβ σκουρο δερμα στη μεση θα φαινεται ακυρο καθοτι και οι πορτες ειναι ολες μαυρες??thumb
(δεν ντυνονται τα κεντρα ειναι απομιμηση δερματος στη μεση απο το εργοστασιο με τα τετραγωνα για τους αεροσακους στις μπροστα).

υ.γ. καλη φαση αυτο το μισο δερμα-μισο δερματινη.δεν το ειχα σκεφτει...και θα πεσει το κοστος (σε σχεση με το full δερμα) και θα εφαπτομαι με το δερμα κυριως και αμα χαλασει κανα πλαινο (αυτα φθειρονται κυριως) αλλαζεις ολο το κομματι οικονομικα καθοτι ειναι φτηνη η δερματινη..θα τον ρωτησω και για αυτο κοστος να τα βαλω κατω...:original:

leo328
07-06-15, 17:50
μου ειπε οτι μετα απο 2 χρονια θα αλλαξει αποχρωση το δερμα στη μεση και θα γινει σαν διχρωμια με την δερματινη στο πλαι που δεν αλλοιωνεται η αποχρωση της...
να βαλω 2 διαφορετικα χρωματα παλι στα καθισματα δεν παιζει γιατι ολα ειναι μαυρα ακομα και τα πανελ στις πορτες (που δεν ντυνονται) οποτε το να βαλω χρωμα μωβ σκουρο στο πλαι (και καλα απο το χρωμα του αυτοκινητου εξωτερικα) και μαυρο στη μεση (για να ειναι ιδιο με τις πορτες βαση Oem λογικης) δεν θα ναι ακυρο??

επισης ακουσα απο πολλους οτι με την δερματινη κρυωνεις πιο πολυ το χειμωνα και ζεστανεσαι πιο πολυ το καλοκαιρι σε σχεση με το καθαρο δερμα.
ισχυει??? αν ανι προτιμω να δωσω 250ε και να μην βλαστιμαω μετα..
υ.γ. ευχαριστω ολους για τις ιδεες-αποψεις-βοηθεια..

stef
07-06-15, 21:19
Αν κάποιος ψάχνει για σωστή ΟΕΜ δουλειά στο σαλόνι του, τότε η απάντηση είναι μονόδρομος και ακούει στο όνομα Στέλιος Βρανάκης.
Όλοι οι άλλοι είναι μακράν πίσω.

platanos
07-06-15, 22:02
Εντυσα πριν 3 χρονια στην Ηλιουπολη στον Αγγελικακη μαγαζι χρονων με φοβερες δουλειες και τιμιες χρεωσεις και πιστευω οτι ειναι παρα πολυ καλος και αξιολογος εφαμιλλος "μεγαλυτερων" ονοματων ....

maris7
07-06-15, 22:25
Αν κάποιος ψάχνει για σωστή ΟΕΜ δουλειά στο σαλόνι του, τότε η απάντηση είναι μονόδρομος και ακούει στο όνομα Στέλιος Βρανάκης.
Όλοι οι άλλοι είναι μακράν πίσω.

συμφωνω!

leo328
08-06-15, 07:58
γιατι ρε παιδες οι υπολοιποι δεν κανουν καλη δουλεια τι λετε τωρα?
εμενα μου δειξε δουλειες και ειδα απο κοντα και φαραω ντυμενα με γερμανικη δερματινη και οι ραφες του ηταν εργοστασιο οπως και οι τριχρωμιες του...
ασε που για δερμα ζηταει 700ε και οχι 1000 που μου ειχε ο πει ο βρανακης.
δηλδ τι ο βρακανης βαζει ποιο ακριβο δερμα απο τους αλλους?σιγα...:thumbsdown:
να σου δειξω το τιμονι μου που εφτιαξα με ναπα δερμα με τριχρωμη κλωστη με 80ε να παθεις πλακα σε ενα ρωσο...ο βρανακης ηθελε κατι 160ε δεν θυμαμαι...ολοι οι αλλοι δεν ειναι καλοι μαστορες δλδ? slow the much oil...:whistle:

οσαν αφορα το θεμα της δερματινης μου ειπε πως μυριζουν οι κακης ποιοτητας δερματινες.
αυτη ειναι Made in germany απαλη στην υφη και δειχνει οπτικα δερμα.
οσον αφορα το αν καει παραπανω το καλοκαιρι λεει μικρη η διαφορα.
και τωρα που εχω μαμα δερμα μαυρο αμα το αφησω παραλια αντε γεια μετα..
για να μπω μεσα πρεπει να το ανοιξω και με το κλιμα κανα 10λεπτο και μετα μπαινω μεσα...οποτε μια η αλλη..το μαυρο τραβαει οτι και να ναι μου πε..αλλα το δερμα ειναι δερμα οκ..αλλο το ενα με το αλλο..αναλογως και την τσεπη του καθενος...εγω αμα μου δωσει εγγυηση 4 χρονια οτι δεν θα παθει τιπτ και δεν θα μυριζει με τη ζεστη κ.λ.π. εφοσον το ειδα και απο κοντα και μου αρεσε μαλλον για γερμανικη δερματινη με κοβω γιατι απο οκτωβρη θελω λαστιχα και ερχονται και αλλα..ασε που το αμαξι ειναι ηδη 19 ετων!! οποτε ποιος ο λογος.αντε καμια 10ετια να το χω ακομα και μετα ας το παρει ο γιος αμα το θελει να το κανει οτι θελει και οπως θελει...

trueno
08-06-15, 08:29
To Χ3 μου πάντως που έχει μπέζ δερματίνη δεν μυρίζει με τίποτα , ακόμα και αφημένο κάτω από τον ήλιο το καλοκαίρι. Η δερματίνη δε , την οποία η BMW λέει Sensatec , δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα , μετά από 60000 κμ και 6 χρόνια τα καθίσματα είναι κυριολεκτικά σαν καινούρια.

georggge46
08-06-15, 08:43
γιατι ρε παιδες οι υπολοιποι δεν κανουν καλη δουλεια τι λετε τωρα?


Συμφωνω ! Δεν υπαρχουν μονοδρομοι ... ψαξιμο θελει γιατι δεν ειναι εποχη να πετας αεριτζιδικα λεφτα για την ιδια δουλεια ...

stef
08-06-15, 09:13
To Χ3 μου πάντως που έχει μπέζ δερματίνη δεν μυρίζει με τίποτα , ακόμα και αφημένο κάτω από τον ήλιο το καλοκαίρι. Η δερματίνη δε , την οποία η BMW λέει Sensatec , δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα , μετά από 60000 κμ και 6 χρόνια τα καθίσματα είναι κυριολεκτικά σαν καινούρια.


Αυτό ακριβώς ισχύει!
Άλλη η εργοστασιακή δερματίνη sensatec η οποία δεν μυρίζει καθόλου και άλλο η βρωμιαρέικη δήθεν δερματίνη του κυρ Μήτσου από το πουθενά...

stef
08-06-15, 09:14
Συμφωνω ! Δεν υπαρχουν μονοδρομοι ... ψαξιμο θελει γιατι δεν ειναι εποχη να πετας αεριτζιδικα λεφτα για την ιδια δουλεια ...


Την φτηνή δουλειά ειδικά σε δέρματα θα την διπλοπληρώσεις. Εξάλλου BMW πήρες με ότι και αν συνεπάγεται αυτό...

georggge46
08-06-15, 09:27
Την φτηνή δουλειά ειδικά σε δέρματα θα την διπλοπληρώσεις. Εξάλλου BMW πήρες με ότι και αν συνεπάγεται αυτό...Δεν λεμε να πας στον πρωτο τυχοντα επειδη σου εδωσε την χαμηλοτερη τιμη ... Θελει ψαξιμο και να δεις δουλειες . Υπαρχουν και σωστοι επαγγελματιες που εχουν προσαρμοσει τις τιμες τους με την εποχη ! Και το οτι εχω BMW δεν σημαινει οτι θα δινω αεριτζιδικα λεφτα σε καποιους [το εκανα καποτε ...] , ειδικα αυτη την εποχη και ειδικα σε ενα αυτοκινητο που τα εχει τα χρονακια του ...

DaywalkeR
08-06-15, 09:45
Την φτηνή δουλειά ειδικά σε δέρματα θα την διπλοπληρώσεις. Εξάλλου BMW πήρες με ότι και αν συνεπάγεται αυτό...

Δηλαδή επειδή έχεις BMW κάτι που κοστίζει Χ ευρώ θα πρέπει να το πληρώσεις 2Χ;
Βρε καλά μας κάνουν, σκίστε μας, μας αρέσει, έχουμε BMW και γουστάρουμε να μας τον πιάνουν :thumbsdown:

stef
08-06-15, 09:48
Δηλαδή επειδή έχεις BMW κάτι που κοστίζει Χ ευρώ θα πρέπει να το πληρώσεις 2Χ;

Βρε καλά μας κάνουν, σκίστε μας, μας αρέσει, έχουμε BMW και γουστάρουμε να μας τον πιάνουν :thumbsdown:


Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι γράφω και πώς το γράφω...
Αν θες να έχεις αμάξι ΑΨΟΓΟ σε όλους τους τομείς και ειδικά σε σαλόνι, τότε ναι πρέπει να τα σκάσεις. Εξάλλου θες και βάζεις δερμάτινο, δεν σε υποχρέωσε κανείς...

DaywalkeR
08-06-15, 09:57
Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι γράφω και πώς το γράφω...
Αν θες να έχεις αμάξι ΑΨΟΓΟ σε όλους τους τομείς και ειδικά σε σαλόνι, τότε ναι πρέπει να τα σκάσεις. Εξάλλου θες και βάζεις δερμάτινο, δεν σε υποχρέωσε κανείς...

Και να σε ξαναρωτήσω το "Εξάλλου BMW πήρες με ότι και αν συνεπάγεται αυτό..." σημαίνει ότι πρέπει να πληρώνουμε διπλά λεφτά για να κάνουμε κάτι στο αμάξι μας; Νομίζεις ότι τα BMW εξακολουθούν να είναι premium; Όταν τα περισσότερα αυτοκίνητα BMW που είναι στον δρόμο αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα κοντεύουν ή ξεπερνούν την δεκαετία;
Μην τρελλαθούμε κιόλας. Σαν έναν αντιπρόσωπο Μεσερντέ που ήθελε να μου πουλήσει 74αρα απλή μπαταρία στα 300ευρώ επείδή
"Ε είναι MERCEDES φίλε μου"

stef
08-06-15, 10:07
Δεν είπα για διπλά λεφτά αλλά σίγουρα όχι τον μέσο όρο! Ο μέσος όρος συνεπάγεται μέτρια ποιότητα!!

stef
08-06-15, 10:23
Και να σε ξαναρωτήσω το "Εξάλλου BMW πήρες με ότι και αν συνεπάγεται αυτό..." σημαίνει ότι πρέπει να πληρώνουμε διπλά λεφτά για να κάνουμε κάτι στο αμάξι μας; Νομίζεις ότι τα BMW εξακολουθούν να είναι premium; Όταν τα περισσότερα αυτοκίνητα BMW που είναι στον δρόμο αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα κοντεύουν ή ξεπερνούν την δεκαετία; "


Τα BMW σαφώς και είναι premium brand!
Το ότι ζούμε Ελλάδα αυτό είναι άλλο θέμα, όπως επίσης άλλο θέμα ειναι και ότι υπάρχουν BMW 10ετίας ολοκαίνουρια όπως και BMW 10ετίας χάρχαλα....
Μην τρελλαθούμε ότι τα BMW δεν είναι premium brand κιόλας....

DaywalkeR
08-06-15, 10:49
Τα BMW σαφώς και είναι premium brand!
Το ότι ζούμε Ελλάδα αυτό είναι άλλο θέμα, όπως επίσης άλλο θέμα ειναι και ότι υπάρχουν BMW 10ετίας ολοκαίνουρια όπως και BMW 10ετίας χάρχαλα....
Μην τρελλαθούμε ότι τα BMW δεν είναι premium brand κιόλας....

ΟΚ μπορείς να ζεις με την ψευδαίσθηση ότι είσαι ιδιοκτήτης αυτοκινήτου premium brand.
Όμως όταν η BMW ήταν premium δεν είχε σπασμένα μοτέρ για πλάκα, δεν είχε ποιότητα εσωτερικού παρόμοια με Hyundai, δεν σκούριαζαν τα εσωτερικά τους και ήταν αυτοκίνητα για μια ζωή.
Δυστυχώς τα τελευταία χρόνια αυτά έχουν αλλάξει και η αξιοπιστία και ποιότητα του premium έχει πάει περίπατο.

Blacktan
08-06-15, 10:57
Premium brand μπορει να ειναι/ηταν δεν ειναι σιγουρο ομως πως απευθυνετε σε premium ιδιοκτητες πλεον...
Αλλαξαν οι καιροι !

stef
08-06-15, 11:30
Premium brand μπορει να ειναι/ηταν δεν ειναι σιγουρο ομως πως απευθυνετε σε premium ιδιοκτητες πλεον...
Αλλαξαν οι καιροι !


Premium brand είναι και θα είναι!
Στον μέσο Έλληνα δεν απευθυνόταν ποτέ. Μην ξεγελιέσαι με το παραλήρημα της δεκαετίας του 2000....

Blacktan
08-06-15, 11:31
Για τους ιδιοκτητες μιλαω ...
Και αυτοι επανακαθοριζουν μετα την παροδο των ετων το status της καθε εταιρειας ...

stef
08-06-15, 11:39
Όταν κάνεις μια βόλτα προς Ευρώπη θα αναθεωρήσεις πολλά ως προς το εαν είναι ή όχι premium brand.
Μην κοιτάς την ψωροκώσταινα. Είναι αμελητέα ποσότητα για την μάρκα...

Blacktan
08-06-15, 12:18
Νομισα πως μιλουσαμε για εμας εδω ... ;)
Οσο αφορα την Ευρωπη και δη την γερμανια φρονω πως η audi εχει αφησει μακραν πισω της την προπελα ..

stef
08-06-15, 12:25
Εννοείς σε πωλήσεις; Γιατί και σε πωλήσεις η προπέλα απλά είναι μακράν μπροστά.
Αν πας Γερμανία ρίξε μια ματιά στα αυτοκίνητα και θα καταλάβεις...
Με Νάσο πέρσυ που ήμουν ήταν φουλ BMW το max 2ετίας...

katsaraios
08-06-15, 13:03
Κοψτε κατι ενα σαλονι ρωτησε να φτιαξει ο ανθρωπος thumb
Η ακριβη καρατσεκαρισμενα δουλεια του Βρανακη δεν σημαινει οτι ειναι μονοδρομος η θεσφατο ,υπαρχουν αποδεδειγμεα τελειες δουλειες με χαμηλοτερο κοστος .
Υπαρχει ο ορος ερευνα αγορας και ειναι τουλαχιστον ευκολο σε τετοιες μερες να παρεις γνωμη και να δεις πριν δωσεις τα χρηματα σου.

mark e92
08-06-15, 15:20
γιατι ρε παιδες οι υπολοιποι δεν κανουν καλη δουλεια τι λετε τωρα?
εμενα μου δειξε δουλειες και ειδα απο κοντα και φαραω ντυμενα με γερμανικη δερματινη και οι ραφες του ηταν εργοστασιο οπως και οι τριχρωμιες του...
ασε που για δερμα ζηταει 700ε και οχι 1000 που μου ειχε ο πει ο βρανακης.
δηλδ τι ο βρακανης βαζει ποιο ακριβο δερμα απο τους αλλους?σιγα...:thumbsdown:
να σου δειξω το τιμονι μου που εφτιαξα με ναπα δερμα με τριχρωμη κλωστη με 80ε να παθεις πλακα σε ενα ρωσο...ο βρανακης ηθελε κατι 160ε δεν θυμαμαι...ολοι οι αλλοι δεν ειναι καλοι μαστορες δλδ? slow the much oil...:whistle:

οσαν αφορα το θεμα της δερματινης μου ειπε πως μυριζουν οι κακης ποιοτητας δερματινες.
αυτη ειναι Made in germany απαλη στην υφη και δειχνει οπτικα δερμα.
οσον αφορα το αν καει παραπανω το καλοκαιρι λεει μικρη η διαφορα.
και τωρα που εχω μαμα δερμα μαυρο αμα το αφησω παραλια αντε γεια μετα..
για να μπω μεσα πρεπει να το ανοιξω και με το κλιμα κανα 10λεπτο και μετα μπαινω μεσα...οποτε μια η αλλη..το μαυρο τραβαει οτι και να ναι μου πε..αλλα το δερμα ειναι δερμα οκ..αλλο το ενα με το αλλο..αναλογως και την τσεπη του καθενος...εγω αμα μου δωσει εγγυηση 4 χρονια οτι δεν θα παθει τιπτ και δεν θα μυριζει με τη ζεστη κ.λ.π. εφοσον το ειδα και απο κοντα και μου αρεσε μαλλον για γερμανικη δερματινη με κοβω γιατι απο οκτωβρη θελω λαστιχα και ερχονται και αλλα..ασε που το αμαξι ειναι ηδη 19 ετων!! οποτε ποιος ο λογος.αντε καμια 10ετια να το χω ακομα και μετα ας το παρει ο γιος αμα το θελει να το κανει οτι θελει και οπως θελει...

Aν είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμή (δερματίνη) προχώρα δεν θα πάθει κάτι .
Δεν θα έχεις πρόβλημα ούτε σε 5 χρόνια .

bmwz3
08-06-15, 16:25
800 δερμα ,550 δερματινη θεσσαλονικη τουμπα.
οσο για τα bmw στη γερμανια μονο στο μοναχο εχει.χαλανε και δε τα παιρνουν πια ειδικα τα m
το 5αρι το στεισον πουλησε αρκετα ,ειναι και πολυ ομορφο

kplc16
08-06-15, 17:53
800 δερμα ,550 δερματινη θεσσαλονικη τουμπα.
οσο για τα bmw στη γερμανια μονο στο μοναχο εχει.χαλανε και δε τα παιρνουν πια ειδικα τα m
το 5αρι το στεισον πουλησε αρκετα ,ειναι και πολυ ομορφο

Σοφοκλής;

leo328
08-06-15, 18:20
400 δερματινη και 650 δερμα οι καλυτερες τιμες εδω αθηνα.(χωρις πορτες).
250ε δεν τα λες και λιγα...
αναλογα μπορει να μου τη βαρεσει και να παω να του σκασω 600 και να του πω φτιαχτο δερμα απλο (οχι ναπα παει πιο πανω) χωρις τα πισω προσκεφαλα που εχουν καινουργιο δερμα κανονικο.(τα χα ντυσει πριν 2 χρονια με κανονικο δερμα που ειχα αλλαξει καθισματα).
παντως η δερματινη ειναι σουπερ...δεν κανει μπιμπικια μεσα.εχει ναπα οψη...
θα παω να δω το δερμα που λεει με 650 αν μου αρεσει αλλιως δερματινη...thumb

EVERGET
08-06-15, 19:29
Κοψτε κατι ενα σαλονι ρωτησε να φτιαξει ο ανθρωπος thumb
Η ακριβη καρατσεκαρισμενα δουλεια του Βρανακη δεν σημαινει οτι ειναι μονοδρομος η θεσφατο ,υπαρχουν αποδεδειγμεα τελειες δουλειες με χαμηλοτερο κοστος .
Υπαρχει ο ορος ερευνα αγορας και ειναι τουλαχιστον ευκολο σε τετοιες μερες να παρεις γνωμη και να δεις πριν δωσεις τα χρηματα σου.

Είναι όντως ακριβός αλλά μόνο εκεί βρίσκεις γνήσια δέρματα που αλλιώς θα πρέπει να φέρεις τομάρι από εξωτερικό ή να αγοράσεις πανάκριβα έτοιμα καλύμματα από BMW. Τέλος το ράψιμό του είναι εργοστασιακών προδιαγραφών και αντέχει επίσης και σαν εργοστασιακό στο χρόνο. Καμία σχέση με δουλειές αντίστοιχου ονόματος στα Β.Π. που έχει γεμίσει τον τόπο με ΒMW και άλλα οχήματα με εσωτερικό terracotta (υποτίθεται χρώμα porsche - αν και άλλη απόχρωση στην ουσία) που δεν κολλάει σαν χρώμα με αυτά που ΟΕΜ ξέρουμε από τη BMW με τίποτα. Και από ράψιμο......σε δύο εβδομάδες το βλέπεις και είναι ξεχειλωμένο σα σώβρακο...

bmwz3
08-06-15, 19:44
σοφοκλης ναι εκανα προσφατα τον ουρανο απο το 36αρι και ρωτησα γιατι τα δικα μου τα δερματινα ειναι διαλυμενα

stef
08-06-15, 20:06
οσο για τα bmw στη γερμανια μονο στο μοναχο εχει.χαλανε και δε τα παιρνουν πια ειδικα τα m
το 5αρι το στεισον πουλησε αρκετα ,ειναι και πολυ ομορφο

Ναι ναι έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου
Μέχρι και η Στουτγκάρδη γεμάτη BMW είναι που είναι η έδρα της Porsche & Mercedes...
Δεν θα μιλήσω καν για Μόναχο
Για το αν τα M χαλάνε, θα σε ρωτήσω το εξής: ποιο Μ ή οποιαδήποτε άλλη κατασκευη RS ή ΑΜG δεν χαλάει αναλόγως χρήσης?
Τα 45άρια AMG αλλάζουν τις τουρμπίνες κορδέλα το γνωρίζεις?
Έλα μετά και πες μου για τα BMW που χαλάνε
Και αν χαλάνε στην τελική μην το πάρεις, πάρε κάτι άλλο αξιόπιστο

ghost-rider
08-06-15, 20:19
Yπάρχει ένας ταπετσιέρης στην Πάτρα που κάνει πολύ καλή δουλειά.
Φώτης Μητρόπουλος λέγεται.

https://www.vrisko.gr/details/b17d6f5c45763d3fa64a47ae6c1g000k

alexm
08-06-15, 22:35
Για το αν τα M χαλάνε, θα σε ρωτήσω το εξής: ποιο Μ ή οποιαδήποτε άλλη κατασκευη RS ή ΑΜG δεν χαλάει αναλόγως χρήσης?
Και αν χαλάνε στην τελική μην το πάρεις, πάρε κάτι άλλο αξιόπιστο

Στέφανε μήπως παρά είσαι απόλυτος στις απόψεις σου και στα γραφόμενα σου;
Προς τι η απαντηση του στυλ " στην τελική μην το πάρεις, πάρε κάτι άλλο αξιόπιστο"
Τι εννοείς με το " χαλάει λόγο της χρήσης"
Στα πατώματα των Μ3, στα μέταλλα των Μ3 Μ5 Μ6, στις αντλίες smg, στα vanos, στα μαύρα τους τα χάλια..., σε τι ακριβώς αναφέρεσαι;
Επειδή γνωρίζω το ποσο σχολαστικός είσαι με το αυτοκίνητο σου, είμαι σίγουρος ότι θα είχες τελείως διαφορετική άποψη εαν είχες δώσει 150-200000 ευρώ και στα 80-90000 χλμ έπαιρνες τον V10 παραμάσχαλα!!!
Μήπως δεν έπρεπε να χρησιμοποιουμε όλο το στροφόμετρο για να μην χαλάει;
Όσο για το τι κάνουν τα AMG - RS και λοιπά, θυμίζουν τις ταμπλέτες για τον πόνο του άλλου..., όταν όμως ο πόνος είναι στην δίκη σου τσέπη..., σου φεύγουν οι απολυτότητες... καθώς προσγειώνεσαι στην ωμή πραγματικότητα!!!

Υ.Γ: μπεκ - πολλαπλασιαστές - νοξ - κολώνες τιμονου - ηλεκτρικές κρεμαγιέρες κ.λ.π, οπως λέμε: πρεμιουμ...

stef
08-06-15, 22:53
Στέφανε μήπως παρά είσαι απόλυτος στις απόψεις σου και στα γραφόμενα σου;
Προς τι η απαντηση του στυλ " στην τελική μην το πάρεις, πάρε κάτι άλλο αξιόπιστο"
Τι εννοείς με το " χαλάει λόγο της χρήσης"
Στα πατώματα των Μ3, στα μέταλλα των Μ3 Μ5 Μ6, στις αντλίες smg, στα vanos, στα μαύρα τους τα χάλια..., σε τι ακριβώς αναφέρεσαι;
Επειδή γνωρίζω το ποσο σχολαστικός είσαι με το αυτοκίνητο σου, είμαι σίγουρος ότι θα είχες τελείως διαφορετική άποψη εαν είχες δώσει 150-200000 ευρώ και στα 80-90000 χλμ έπαιρνες τον V10 παραμάσχαλα!!!
Μήπως δεν έπρεπε να χρησιμοποιουμε όλο το στροφόμετρο για να μην χαλάει;
Όσο για το τι κάνουν τα AMG - RS και λοιπά, θυμίζουν τις ταμπλέτες για τον πόνο του άλλου..., όταν όμως ο πόνος είναι στην δίκη σου τσέπη..., σου φεύγουν οι απολυτότητες... καθώς προσγειώνεσαι στην ωμή πραγματικότητα!!!

Υ.Γ: μπεκ - πολλαπλασιαστές - νοξ - κολώνες τιμονου - ηλεκτρικές κρεμαγιέρες κ.λ.π, οπως λέμε: πρεμιουμ...

Δεν είναι αυτό βρε Αλέξη!
Απλά προσπαθώ να καταλάβω πως λέμε ότι η BMW δεν είναι premium brand και είναι πχ η Audi
Πες ότι το δέχομαι, τότε γιατί όλοι εμείς έχουμε BMW?
Δεύτερον, αν είχα δώσει 80-100-150.000 να είσαι σίγουρος ότι θα χα άνεση να αλλάξω και όποιο πρόβλημα προέκυπτε
Τρίτον θα μου πεις: γιατί να προκύψει πρόβλημα και πολύ λογικό θα σου πω : αστοχία υλικών. Αυτό που είναι λάθος, είναι ότι δεν κάνει ανάκληση η εταιρία και συμφωνώ σε αυτό, ΟΜΩΣ σ αυτό επάνω θα σου πω το εξής: όλες οι μάρκες βγάζουν και η ποιότητα των υλικών δεν είναι πλέον η ίδια.
Σ αυτό φταίει η μαζοποίηση των αυτοκινήτων και έτσι πέφτει ο μέσος όρος...
Δεν φταίει σε όλα όμως η BMW όταν δουλεύουμε και το SMG/DCT στο sport plus η 6ο πρόγραμμα και τα βιάζουμε βάναυσα...

katsaraios
08-06-15, 23:00
[QUOTE=stef;540837] όλες οι μάρκες βγάζουν και η ποιότητα των υλικών δεν είναι πλέον η ίδια.
Σ αυτό φταίει η μαζοποίηση των αυτοκινήτων και έτσι πέφτει ο μέσος όρος...
QUOTE]

Το σωστοτερο ειναι αυτο ,αλλα ετσι αυτοματα "πεφτει" και η ποιοτητα της BMW αφου μαλλον εις γνωσιν τους κατεβαζουν καποια στατους ...
thumb

stef
08-06-15, 23:10
[QUOTE=stef;540837] όλες οι μάρκες βγάζουν και η ποιότητα των υλικών δεν είναι πλέον η ίδια.
Σ αυτό φταίει η μαζοποίηση των αυτοκινήτων και έτσι πέφτει ο μέσος όρος...
QUOTE]

Το σωστοτερο ειναι αυτο ,αλλα ετσι αυτοματα "πεφτει" και η ποιοτητα της BMW αφου μαλλον εις γνωσιν τους κατεβαζουν καποια στατους ...
thumb

Δες τις μονάδες παραγωγής ανά αυτοκίνητο ανά μοντέλο και θα καταλάβεις τι λέω....
Είναι πολύ απλά τα πράγματα!

katsaraios
08-06-15, 23:11
[quote=katsaraios;540840]

Δες τις μονάδες παραγωγής ανά αυτοκίνητο ανά μοντέλο και θα καταλάβεις τι λέω....
Είναι πολύ απλά τα πράγματα!

Το ιδιο λεμε ,εγραψα οτι ειναι το σωστοτερο αυτο που εγραψες...

DaywalkeR
08-06-15, 23:17
[quote=katsaraios;540840]

Δες τις μονάδες παραγωγής ανά αυτοκίνητο ανά μοντέλο και θα καταλάβεις τι λέω....
Είναι πολύ απλά τα πράγματα!

Αυτό ακριβώς είναι που χαλάει το premium, η μαζοποίηση της παραγωγής στην οποία έχει μπει και η BMW.
Γι' αυτό και τα τόσα προβλήματα στα πιο σύγχρονα μοντέλα.
Επίσης η Audi δεν είναι επίσης premium, η μόνη εταιρεία που θα θεωρούσα premium είναι η μεσερντέ αλλά μπήκε και αυτή στο τριπάκι της μαζοποίησης τα τελευταία χρόνια, οπότε ακολουθεί και αυτή φθίνουσα πορεία.

vasilisf30
09-06-15, 09:49
Πριν 1 εβδομάδα το έκανα θεσσαλονικη στον κιλιβριδη, τεχνοδερμα , κόστος 550 ¤ τέλεια δουλειά και εφαρμογή

Στάλθηκε από το SM-G900H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

maris7
09-06-15, 13:43
δεξιοτιμονος εισαι?

Dimimav
09-06-15, 15:01
Στα 550 τι έβαλες πάνω ;και πλαϊνά ;

vasilisf30
09-06-15, 15:01
Όχι, αλλά είναι ακριβώς όπως το βλέπετε. ακόμη δεν έβγαλα φώτο 😃

Στάλθηκε από το SM-G900H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

vasilisf30
09-06-15, 21:57
313883139231393313943139531396

Στάλθηκε από το SM-G900H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

vasilisf30
09-06-15, 21:58
Ναι και πλαϊνά

Στάλθηκε από το SM-G900H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mark e92
09-06-15, 22:04
Ναι και πλαϊνά

Στάλθηκε από το SM-G900H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ ωραίο!
Αυτό είναι δερμάτινη;

topmar
09-06-15, 22:48
Μας βάζεις ιδέες τώρα ρε φίλε.... Χαχαχαχα

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3G

Blacktan
10-06-15, 16:27
Premium εταιρεια με 14 διαφορετικα μοντελα δεν την λες πλεον ...
1ser 2ser 3ser 4ser 5ser 7ser i3 i8 z4 x1 x3 x5 x6
Ξεχναω καποιο ?
Και για να μην "παρεξηγηθω" απλα μου αρεσει να λεω τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη ...
Δυστυχως η bmw απεχει πολυ πλεον απο το ενδοξο παρελθον της ...
Μιλαει ενας ανθρωπος με και με E65 στο γκαραζ του (πλην της f20)

giannis_compact
10-06-15, 20:00
Στα μέσα του 90 τα μοντέλα της εταιρίας ήταν η σειρά 3, η σειρά 5 και η σειρά 7. Άντε και η σειρά 8 που ήταν λίγα αυτοκίνητα. Αυτό την έκανε ξεχωριστή. Μετά βγήκε η Ζ3, στα τέλη του 90 το Χ5 και πάει λέγοντας.

michaelp900
11-06-15, 22:38
Premium εταιρεια με 14 διαφορετικα μοντελα δεν την λες πλεον ...
1ser 2ser 3ser 4ser 5ser 7ser i3 i8 z4 x1 x3 x5 x6
Ξεχναω καποιο ?
Και για να μην "παρεξηγηθω" απλα μου αρεσει να λεω τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη ...
Δυστυχως η bmw απεχει πολυ πλεον απο το ενδοξο παρελθον της ...
Μιλαει ενας ανθρωπος με και με E65 στο γκαραζ του (πλην της f20)
Βάλε και 6ser και Χ4

Blacktan
12-06-15, 09:27
6νομιζα πως ειχε κατηργηθει.
Το χ4 οντως το ξεχασα.
Παμε λοιπον σε μια γκαμα 15 μοντελων ...
Βαλε και τα m
20 διαφορετικα μοντελα at least

leo328
15-06-15, 07:47
λοιπον πηγα στη γνωστη εταιρια κηφισου κ' πετρου ραλλη.
τα πλαινα για να βγει το σκληρο υλικο να μπει δερμα εχει ιστορια και χρημα (300ε) οποτε δεν εξιζει να ασχοληθω.τα αφηνω ετσι μαμα μαυρα ντυνω τα καθισματα μαυρο δερμα με τα Μ τα σηματακια και τελος.
εχει προσφορα το δερμα 550ε+φπα, με τις τριχρωμιες θα πανε 590ε.
5 χρονια εγγυηση για το δερμα και τις ραφες.το δερμα που ειδα δειγμα μια χαρα.απαλο στην υφη...
η δερματινη παει 410ε οποτε για 180ε δεν αξιζει.μια φορα το κανεις...
ειμαι μεταξυ αυτης της εταιριας και ενος αλλου ταπετσερη στη μακρυγιαννη λιγο πιο κατω που μου ειπε ιδιες τιμες.
θα παω να δω και απο αυτον δειγμα απο το δερμα που θα βαλει να συγκρινω...thumb

mark e92
15-06-15, 14:28
Για 200 ευρώ βάλε δέρμα να είσαι σίγουρος. thumb

leo328
27-07-15, 07:55
καλημερα παιδες.

εχω μαζεψει το μαρουλι και αυτη τη βδομαδα θα παω για ντυσιμο.
ειμαι μεταξυ 2 επιλογων και θα ηθελα τις γνωμες σας στη επιλογη χρωματος στο δερμα.

-παλι μαυρα με τριχρωμιες η'
-διχρωμια δηλδ μαυρα στο πλαι και το χρωμα του αυτοκινητου στη μεση (μωβ σκουρο) των καθισματων+ τα κεντρα στις πορτες.

σημειωνω οτι εσωτερικα τα παντα ειναι ηδη ολα μαυρα και αραχνα...thumb

βαζω και 2 φωτο για να καταλαβετε τις 2 επιλογες.
:thnx:

Panmilios
27-07-15, 08:30
Leo, TOTAL BLACK!

BILL007
27-07-15, 10:21
Leo, TOTAL BLACK!

:+1: :original:

Βασιλης
28-07-15, 08:07
:+1: :original:

Συμφωνω

leo328
28-07-15, 08:48
σας ευχαριστω ολους παιδες.
σημερα μπαινει μεσα για total black με Μ τριχρωμιες οπως εβγαινε το αμερικανικο m3 e36 sedan...τα ξαναλεμε τελος βδομαδας με φωτο...thumb

leo328
03-08-15, 20:34
το πηρα απο παρασκευη.
το δερμα πολυ καλης ποιοτητας απαλο για μη ναπα και οι τριχρωμιες μια χαρα τις πετυχε...εμεινα πολυ ευχαριστημενος και ενισχυσε και τα αφρολεξ οπου ειχαν '' κατσει''.
μου εδωσε και 5ετη γραπτη εγγυηση για τυχον σκασιμο η' ξεθωριασμα + δωρεαν η 1η συντηρηση μεχρι τελη γεναρη να παω...(καλα μετα θα την κανω μονος μου με κρεμουλα Bmw...:hystericalbs1:).
αμα βρω χρονο θα βαλω και πιο καλες..ημουν στο super market οταν μου ρθε πανω στην τρελα ...χεχε

leo328
03-08-15, 20:39
το μονο που εχω αχτι ειναι μια 4αδα individual ταπετσαριες oem με τις ''τρελες'' ραφες μαυρο δερμα μαμα αλλα δεν μπορω να τις παρω απο ebay (τις εχω βρει αγγλια 140ε ) λογω capital controls και εχω αρρωστησει.(εχω βαλει 2 φωτο να καταλαβετε ποιες ειναι)..αμα καποιος εχει κανα συγγενη αγγλια και θελει να βοηθησει ας μου στειλει κανα μυνημα...θα του ειμαι υποχρεως...κερναω σουβλακια+μπυρες μετα...thumb

Panos 316T
03-08-15, 21:57
Κουκλι πτου πτου πτου!!!

Δεν "μασας" με τιποτα , ε; :original:

leo328
03-08-15, 22:27
Κουκλι πτου πτου πτου!!!

Δεν "μασας" με τιποτα , ε; :original:

χαχα οχι κανα σουβλακι το τρωω δεν λεω..
:th_Laie_67-1:βελτιωνομαι φιλε 6 μηνες τωρα μονο αυτο εμπαξα...thumb:hystericalbs1::mpaks:

mark e92
04-08-15, 08:09
το μονο που εχω αχτι ειναι μια 4αδα individual ταπετσαριες oem με τις ''τρελες'' ραφες μαυρο δερμα μαμα αλλα δεν μπορω να τις παρω απο ebay (τις εχω βρει αγγλια 140ε ) λογω capital controls και εχω αρρωστησει.(εχω βαλει 2 φωτο να καταλαβετε ποιες ειναι)..αμα καποιος εχει κανα συγγενη αγγλια και θελει να βοηθησει ας μου στειλει κανα μυνημα...θα του ειμαι υποχρεως...κερναω σουβλακια+μπυρες μετα...thumb

Καλορίζικο!
Τις δικές σου δεν μπορεί να σου τις κάνει ετσι?

leo328
04-08-15, 08:56
Καλορίζικο!
Τις δικές σου δεν μπορεί να σου τις κάνει ετσι?

:thanks:
ναι μπορει αλλα επειδη ειναι βινυλιο το κεντρο μαυρο και θελει ξυσιμο πρωτα να βγει και μετα ντυσιμο (οπως κανουν στα ταμπλο π.χ.) παει 300ε το μαλλι...ενω αμα ηταν ηδη δερμα τα κεντρα δεν ξεπερναει τα 160ε το κοστος. δεν συμφαιρει...καλυτερα να παρω μια 4αδα Individual ετοιμες να τις βαλω πανω και να πουλησω μετα τις δικιες μου ατοφιες και να μου ρθει κανα 100αρικο ξερω γω απτη τσεπη μου..με αλλα τοσα ντυνεις καθισματα και τεμπελη δεν λεει..αλλα και ετσι παλι μαυρες ειναι και οι πορτες οποτε και να το αφησω ετσι παλι ταιριαζουν...στα παπακια μου.μια χαρα ειναι.thumb
απλα τις βρηκα σε μιση τιμη απο οτι τις πουλανε στην γερμανια τις συγκεκριμενες οποτε αμα ειχα τροπο να τις αγορασω θα τις τσιμπαγα ανετα...:whistle:

topmar
18-01-16, 22:48
Πριν 1 εβδομάδα το έκανα θεσσαλονικη στον κιλιβριδη, τεχνοδερμα , κόστος 550 ¤ τέλεια δουλειά και εφαρμογή

Στάλθηκε από το SM-G900H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου σκέφτομαι να επισκεφτώ τον συγκεκριμένο (Κιλιβρίδης) για να μου δωσει και εμένα μια προσφορά για το δικό μου, σε δερματίνη.....εάν ισχύει τιμή που έδωσε και σε σένα βέβαια.....

Είσαι ικανοποιημένος με την όλη εργασία από θέμα ποιότητας, τόσο στο υλικό όσο και στην συναρμολόγηση-εγκατάσταση;

Για το δικό μου που έχει χρώμα Sparkling Graphite, σκέφτομαι αυτό το χρώμα, Terra Leather (ίδιο αυτοκίνητο, ίδιο εξωτερικά χρώμα):

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/01/BMW20Leather20Seats20Pics204-1.jpg

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/01/BMW20Leather20Seats20Pics201-1.jpg

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/01/BMW20Leather20Seats20Pics-1.jpg

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/01/BMW20Leather20Seats20Pics202-1.jpg

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/01/BMW20Leather20Seats20Pics203-1.jpg

vasilisf30
19-01-16, 05:07
Σίγουρα θα σου κάνει σούπερ δουλειά μιας και γνωριστήκαμε καλύτερα . σήμερα η αύριο παραδίδει ένα Mercedes c200 του 12 ενός πολύ φίλου ,του το έκανε όπως ακριβώς ήθελε σχέδιο ραφές τιμόνι πλαϊνά τεμπέλη εμπρός πίσω άστο δεν υπάρχει. Στείλε μου το τηλ σου σε pm να το κανονίσουμε και να σου πω αν θέλεις

Στάλθηκε από το SM-G900H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

topmar
19-01-16, 06:53
Σίγουρα θα σου κάνει σούπερ δουλειά μιας και γνωριστήκαμε καλύτερα . σήμερα η αύριο παραδίδει ένα Mercedes c200 του 12 ενός πολύ φίλου ,του το έκανε όπως ακριβώς ήθελε σχέδιο ραφές τιμόνι πλαϊνά τεμπέλη εμπρός πίσω άστο δεν υπάρχει. Στείλε μου το τηλ σου σε pm να το κανονίσουμε και να σου πω αν θέλεις

Στάλθηκε από το SM-G900H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχεις πμ...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2