PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με κοντερ σε Ε39



thanosE39
17-11-11, 18:41
Καλησπερα!Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κοντερ στο 5αρι.Το κοντερ μου κανει αριθμιες..Οι δεικτες κανουν σκαπανεβασματα,βαρανε σαν πιεσομετρο.Ο μηχανικος μου ειπε για αλλαγη 700+...Επειδη δεν ειμαστε για τετοια,οποιος γνωριζει αν επισκευαζεται και απο ποιον ας βοηθησει...:thanks:

nikos valvetronic
17-11-11, 18:50
Γιατι 700 ρε Θανο; Καινουριο; Σιγουρα θα βρεις μεταχειρο παντως.
Πιανουν τα χερια σου; Βγαλτο και κανε εναν ελεγχο τις φισες, τα καλωδια
αν ειναι κουμπωμενα σφιχτα στα πινακια τους και τελος παντων οτι μπορεις
απο μονος σου.Ευκολα βγαινει μην το φοβασε.

thanosE39
17-11-11, 19:00
Νικο στην Ελλαδα δεν βρηκα τιποτα σε μεταχειρησμενο με BC(την οθονιτσα που εχει απο κατω).Σε e-bay εχω βρει διαφορα επισκευασμενα αλλα ειναι και αυτα γυρο στα 280 χωρις μεταφoρικα.Χωρια οτι δεν ειναι ιδιος ο κωδικος μου απο το bmwfans.info...ξεχασα να πω οτι το αμαξι ειναι αυτοματο....

Leonidas_E39
17-11-11, 20:09
Θανο παρε ενα μεταχειρισμενο και αλλαξε τα οργανα που εχουν προβλημα στο δικο σου καντραν ωστε να εχεις τις ενδειξεις του Steptronic.

oasisa
18-11-11, 20:43
Φίλε μου εμένα που είχα πρόβλημα με όργανο και μου ζητούσαν μια περουσία με έσωσε ο επιτροπακης Πλαπούτα 104 Π. Ηράκλειο,(επιδιόρθωση καντράν) ΕΓΓΥΗΣΗ!!!Πήγαινε οπωσδήποτε μια βόλτα.αν είναι το πρόνλημα στο καντράν θα στο λύσει!!!!

kplc16
18-11-11, 21:21
καμια ακρη στη θεσσαλονικη;
εχω προβλημα με το στροφομετρο απο ενα αλμερα.
Εγω ξερω οτι οι κοντεραδες διορθωνουν τα ντιζατα μονο.
Διορθωσε με αν κανω λαθος

oasisa
19-11-11, 09:42
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις και να μη σου λέμε θεωρίες πάρτον ένα τηλέφωνο και να του πεις ακριβώς το προβλήμά σου και να του το στείλεις.όταν έιχα πάει εγώ τον έπαιρναν απο Σάμο για να του στείλουν καντράν για επιδιόρθωση και είχε και πάρα πολλά άλλα απο επαρχία για φτιάξιμο. Είναι μαστόρι πάρα πάρα πολύ καλό,είναι ωραίος τύπος, δεν σου λέει μακακίες και είναι και ικονομικός.

kplc16
19-11-11, 11:20
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις και να μη σου λέμε θεωρίες πάρτον ένα τηλέφωνο και να του πεις ακριβώς το προβλήμά σου και να του το στείλεις.όταν έιχα πάει εγώ τον έπαιρναν απο Σάμο για να του στείλουν καντράν για επιδιόρθωση και είχε και πάρα πολλά άλλα απο επαρχία για φτιάξιμο. Είναι μαστόρι πάρα πάρα πολύ καλό,είναι ωραίος τύπος, δεν σου λέει μακακίες και είναι και ικονομικός.



το τηλεφωνο του μαστορα