PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] απο a\c σε clima..



G_kaliteros
28-01-10, 22:21
καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησο το αμαξι μου
εχει a\c και σκεφτομουνα εδω και καιρο να βαλω clima οταν αγορασα τη οθονη
πρωτα και μετα ηθελα εβαπορετα (εψαχνα) κατα καποιο τροπο!! καποιος φιλος μου ειπε να βαλω την οθονη μονο να δω αμα θα δουλεψη τελικα δουλευουν ολα αψογα!!! και το auto..!!! το μονο που δεν δουλευει ειναι η αλαγη αερα..μου βγαζει μονο απο μπροστα στο μπαμπριζ οχι π.χ απο τα ποδια η απο το ταμπλο και ας ειναι πατημενα τα κουμπακια!! να φανταστο ειναι λογο της εβαπορετας?
(που θελω να βαλω αμεσα!) Η π.χ φτιαχνει αυτο με καποιο προγραμματισμο?

ευχαριστο!:thumbsup:

gyiama
29-01-10, 10:35
ειναι αυτο ακριβος που ειπες ειναι η εβαπορετα η οποια πρπει να αλλαχτει..αλλα ουτε το AUTO δουλευει και ας αναβει το λαμπακι του...δεν δουλευει γιατι χρειαζεται την εβαπορετα και τον αισθητηρα θερμοκρασιας που μπαινει πανω στο ταμπλο στη μεση απ τις περσιδες που βγαζουν αερα στο μπαρμπριζ!!!!

G_kaliteros
29-01-10, 13:48
αυτος ο αισθητηρας δεν ειναι μονο για το κουμπι auto που εχει το Α μεσα σε κατι κυκλακια?
σαν να το πατας 2 φορες.. η πρεπει να τον βαλω και εγω που εχω το απλο? auto ξερουμε κοστος? ευχαριστω!!!

gyiama
29-01-10, 15:32
οχι αυτος ο αιθητηρας μετραει τη θερμοκρασια και την ηλιοφανεια (αν θυμαμαι καλα για το 2ο)μεσα στο αυτοκινητο και ρυθμιζει τις στροφες του βεντιλατερ και το ζεστο/κρυο ωστε να κρατει σταθερη τη θερμοκρασια στο αυτοματο!!!το αλλο που λες με τα Α ειναι η ανακυκλωση του αερα η σταθερη και η αυτοματη!!!!

G_kaliteros
29-01-10, 16:14
οκ να ξερω τη πρεπει να αγορασο ακομα!!
θα παω να μαθω ποσο εχει!!