PDA

Επιστροφή στο Forum : new 316 its turbo



bomer
08-11-11, 00:00
ετοιμο το stage1 απο 136PS στα 170PS και ροπη 300NM!
made in Germany.
ετοιμο και το 318 its στα 250PS...

stef
08-11-11, 00:22
Για δώσε μας πληροφορίες πώς και με τι κάνετε τα 170 άλογα 250...

Nick bmwlover
08-11-11, 00:39
Για δώσε μας πληροφορίες πώς και με τι κάνετε τα 170 άλογα 250...

Τα 170 απο 210 πανε ανετα!!!Για 250 θες ενα καλο μεγαλουτσικο πακετακι,πολυ καλο προγραμμα,βελτιωση εισαγωγης,πιο μεγαλο intecooler,αλλαγη απο πολλαπλη μεχρι τελικο...Οπως κ να εχει εχει αρκετο"ψωμι" για να ψαχτεις,ενω στα προηγουμενα μοτερ καθεσαι στα αυγα σου που λεει ο λογος.

m-power_01
08-11-11, 02:39
Νίκο με τι σκεπτικό βάζεις ταβάνι τα 210; Δεν ξέρω ... Ρωτάω! Δεν έχω ψαχτεί καθόλου με αυτά τα μοτέρ . Σύμφωνα με τον πωλητή που ρώτησα φοράνε ίδια τουρμπινα και το 116 λαό το 118 άρα γιατι το ένα να σταματάει πιο κάτω ; Απο μπεκ ;

Nick bmwlover
08-11-11, 03:02
Νίκο με τι σκεπτικό βάζεις ταβάνι τα 210; Δεν ξέρω ... Ρωτάω! Δεν έχω ψαχτεί καθόλου με αυτά τα μοτέρ . Σύμφωνα με τον πωλητή που ρώτησα φοράνε ίδια τουρμπινα και το 116 λαό το 118 άρα γιατι το ένα να σταματάει πιο κάτω ; Απο μπεκ ;

Πολυ πιθανο Σπυρο!Μπορει να εχει κ αλλη χαρτογραφηση,αλλη πιεση στη τουρμπινα...Η AC Schnitzer,απ'οτι ξερω το βγαζει 210!!!

m-power_01
08-11-11, 03:09
Ναι ρε άλλη χαρτογράφηση έχουν και άλλη πίεση , απλά λέω γιατι όταν τα πουσαρουν το ένα σταματάει πιο κάτω... Αν έχουν την ίδια τουρμπινα . Και το μυαλό μου παει στα μπεκ.
Αν ο σνιτσελ λέει 210 , πιστεύω 230 παει ... Λίγο μπακαλικη μέθοδος αλλά συνήθως έτσι παει !!!

stef
08-11-11, 06:51
Εγώ ακόμη περιμένω από τον bomer απάντηση επίσημη...

S8N
08-11-11, 07:39
Για ποια μοτερ μιλάμε;

nik200
08-11-11, 08:27
πολλες φορες οι κατασκευαστες κανουν διαφορες γυφτιες..του στυλ..το 116 πχ. μπορει να εχει διαφορετικο "κωλο" στην τουρμπινα για να σπουλαρει πιο γρηγορα (απο το ιδιο μοτερ στο 118!)..ή διαφορετικα πιστονια για λιγοτερη πιεση..ή πολλες αλλες μικροδιαφορουλες μεσα στο μοτερ..οποτε θελει πολυ προσοχη!

bomer
08-11-11, 08:28
ΤΟ ΝΕΟ 1.6its δεν χρειαζεται ουτε μπεκ ουτε τουρμπινες. Αλλα πραγματα χρειαζεται.. Λοιπον, τα αυτοκινητα ειναι ηδη μεσα στο δυναμομετρο. Ξαναλεω το 136PS ειναι ΗΔΗ στα 170/300ΝΜ, και θα ανεβει στα 180/320ΝΜ μονο με software. Το Stage2 σ αυτο το μοτερ θα παει 220PS και τελος!
Οσον αφορα το 1.8lit its: ηδη εχουν βγει 250, με στοχο στα 260PS, και τελος κι εκει, οσον αφορα αξιοπρεπες και αξιοπιστο stage1 με γραμμικη ροπη, διαμορφωμενη για προστασια το αμπραγιαζ. Το πιο σημαντικο ειναι το συστημα ψυξης του οχηματος (λαδια, νερο,αερας) κι οποιος καταλαβε καταλαβε.

nik200
08-11-11, 08:31
φιλε bomer για δωσε καποια χαρακτηριστικα..τι τουρμπινα φοραει?ποση πιεση δουλευει?πιστονια σφυρηλατα η απλα ενισχυμενα??γιατι τωρα μιλαμε τελειως θεωρητικα..

Z4 DCT
08-11-11, 09:51
ΤΟ ΝΕΟ 1.6its δεν χρειαζεται ουτε μπεκ ουτε τουρμπινες. Αλλα πραγματα χρειαζεται.. Λοιπον, τα αυτοκινητα ειναι ηδη μεσα στο δυναμομετρο. Ξαναλεω το 136PS ειναι ΗΔΗ στα 170/300ΝΜ, και θα ανεβει στα 180/320ΝΜ μονο με software. Το Stage2 σ αυτο το μοτερ θα παει 220PS και τελος!
Οσον αφορα το 1.8lit its: ηδη εχουν βγει 250, με στοχο στα 260PS, και τελος κι εκει, οσον αφορα αξιοπρεπες και αξιοπιστο stage1 με γραμμικη ροπη, διαμορφωμενη για προστασια το αμπραγιαζ. Το πιο σημαντικο ειναι το συστημα ψυξης του οχηματος (λαδια, νερο,αερας) κι οποιος καταλαβε καταλαβε.

Μην τσατιζεσαι με ερωτησεις ανθρωπων που θα εχουν δωσει ενα σεβαστο ποσο για την αγορα ενος αμαξιου, που ισως σου εμπιστευθουν για να βελτιωσεις.....ειναι φυσιολογικοτατες για να ειναι καποιος cool....thumb

fast-enough
08-11-11, 09:56
Μην τσατιζεσαι με ερωτησεις ανθρωπων που θα εχουν δωσει ενα σεβαστο ποσο για την αγορα ενος αμαξιου, που ισως σου εμπιστευθουν για να βελτιωσεις.....ειναι φυσιολογικοτατες για να ειναι καποιος cool....thumb
Δεν νομίζω να τσαντίστηκε.
Απλά επειδή είναι μή ανακοινωμένο ακόμα, δεν θέλει να δώσει λεπτομέρειες.
Ουσιαστικά ανέφερε ήδη πως το 316 ανεβαίνει με προγραμματισμό μόνο, ενώ πρέπει να αλλαχθούν - ενισχυθούν τα της ψύξης στο 318. Τουλάχιστον έτσι νομίζω...
:thanks:

nik200
08-11-11, 10:08
συγνωμη, αλλα εγω μπαινω εδω μεσα προκειμενου να μαθω 5 πραγματα...το να μου πει καποιος οτι εβγαλε τουρμπακι αλλα 40 αλογα σορρυ αλλα δεν ειναι και rocket science..ο σωστος επαγγελματιας θα δωσει αρκετες πληροφοριες ωστε και εγω ο "ασχετος" να καταλαβω τι γινεται..ζηταμε πολλα βρε παιδια???

NIKOS Z3
08-11-11, 10:52
ΤΟ ΝΕΟ 1.6its δεν χρειαζεται ουτε μπεκ ουτε τουρμπινες. Αλλα πραγματα χρειαζεται.. Λοιπον, τα αυτοκινητα ειναι ηδη μεσα στο δυναμομετρο. Ξαναλεω το 136PS ειναι ΗΔΗ στα 170/300ΝΜ, και θα ανεβει στα 180/320ΝΜ μονο με software. Το Stage2 σ αυτο το μοτερ θα παει 220PS και τελος!
Οσον αφορα το 1.8lit its: ηδη εχουν βγει 250, με στοχο στα 260PS, και τελος κι εκει, οσον αφορα αξιοπρεπες και αξιοπιστο stage1 με γραμμικη ροπη, διαμορφωμενη για προστασια το αμπραγιαζ. Το πιο σημαντικο ειναι το συστημα ψυξης του οχηματος (λαδια, νερο,αερας) κι οποιος καταλαβε καταλαβε.

μα γιατι παραξενευομαστε εμενα μου φεναιτε λογικο απο 136 σε 170 και safe και το 18αρι 260 εχω δει με τα ματια μου λεον 18αρι 160 να γινετε 235 με intercooler εξατμιση software!!!!ναι ναι το ξερω αλλο λεον αλλο ασσος απλα το ανεφερα για παραδειγμα!!!!!

Z4 DCT
08-11-11, 10:56
μα γιατι παραξενευομαστε εμενα μου φεναιτε λογικο απο 136 σε 170 και safe και το 18αρι 260 εχω δει με τα ματια μου λεον 18αρι 160 να γινετε 235 με intercooler εξατμιση software!!!!

Ναι αλλα το 118 ειναι 1600cc ...και με τον ιδιο κινητηρα τα mini works βγαζει 210 αν δεν κανω λαθος....260 αλογα απο 1,6 μοτερ....βγαινουν αλλα θεωρω οτι θα ειναι πολυ πουσαρισμενο το τουρμπακι....ακομα και αν ειναι ολα οκ με θερμοκρασιες με μεγαλυτερα ψυγεια λαδιου και ιντερκουλερ....θα αναβει το τουρμπακι πολυ γρηγορα....
Υποψιαζομαι περι τα 14,5-15 psi......

NIKOS Z3
08-11-11, 11:07
Ναι αλλα το 118 ειναι 1600cc ...και με τον ιδιο κινητηρα τα mini works βγαζει 210 αν δεν κανω λαθος....260 αλογα απο 1,6 μοτερ....βγαινουν αλλα θεωρω οτι θα ειναι πολυ πουσαρισμενο το τουρμπακι....ακομα και αν ειναι ολα οκ με θερμοκρασιες με μεγαλυτερα ψυγεια λαδιου και ιντερκουλερ....θα αναβει το τουρμπακι πολυ γρηγορα....
Υποψιαζομαι περι τα 14,5-15 psi......

η αποψη σου με βρισκει συμφωνο!!!!εγω πιστευω οτι δουλευει στο 1.6 σταθερο 1.8-9 over δεν νομιζω οτι εχει προβλημα με τις θερμοκρασιες γιατι η works πχ τα ps που σου βγαζει ειναι για να το λιωνεις ασταματητα το μοτερ οποτε ειναι πολυ safe οχι οτι δεν θα ειναι του φιλου ποιο πανω απλα θελω να εξηγησω πως γινετε να παρουμε τις τιμες που δινει ο φιλος και να ειμαστε safe!!!!και πιστεψε με τα περηφεριακα ειναι μεγαλη υποθεση οσο και να μην μας φενετε τοσο σημαντικο οσο μια τουρμπινα πχ!!!!

DIMITr|S
08-11-11, 13:38
εδω υποσχονται 170 στο 1,2 πολο..το bmw θα φοβηθει?

120ie87
08-11-11, 18:50
πολλες φορες οι κατασκευαστες κανουν διαφορες γυφτιες..του στυλ..το 116 πχ. μπορει να εχει διαφορετικο "κωλο" στην τουρμπινα για να σπουλαρει πιο γρηγορα (απο το ιδιο μοτερ στο 118!)..ή διαφορετικα πιστονια για λιγοτερη πιεση..ή πολλες αλλες μικροδιαφορουλες μεσα στο μοτερ..οποτε θελει πολυ προσοχη!



Σωστός!

Aυτό συμβαίνει και στους αντίστοιχους κινητήρες του 207, rally και rc. Στο rc η τουρμπίνα είναι διαφορετική και υπάρχει μια ειδική επίστρωση στα πιστόνια.

120ie87
08-11-11, 18:52
ΤΟ ΝΕΟ 1.6its δεν χρειαζεται ουτε μπεκ ουτε τουρμπινες. Αλλα πραγματα χρειαζεται.. Λοιπον, τα αυτοκινητα ειναι ηδη μεσα στο δυναμομετρο. Ξαναλεω το 136PS ειναι ΗΔΗ στα 170/300ΝΜ, και θα ανεβει στα 180/320ΝΜ μονο με software. Το Stage2 σ αυτο το μοτερ θα παει 220PS και τελος!
Οσον αφορα το 1.8lit its: ηδη εχουν βγει 250, με στοχο στα 260PS, και τελος κι εκει, οσον αφορα αξιοπρεπες και αξιοπιστο stage1 με γραμμικη ροπη, διαμορφωμενη για προστασια το αμπραγιαζ. Το πιο σημαντικο ειναι το συστημα ψυξης του οχηματος (λαδια, νερο,αερας) κι οποιος καταλαβε καταλαβε.


water injection με εγκεφαλάκι? + μεγαλύτερο intercooler?

120ie87
08-11-11, 19:20
.....

Ερώτηση: Μέχρι ποιο στάδιο μπορεί ο χρήστης να χρησιμοποιεί άφοβα απλή αμόλυβδη και όχι super αμόλυβδη?



:whistle:

Z4 DCT
08-11-11, 19:23
.....

Ερώτηση: Μέχρι ποιο στάδιο μπορεί ο χρήστης να χρησιμοποιεί άφοβα απλή αμόλυβδη και όχι super αμόλυβδη?



:whistle:

Κοιτα, εμενα πρωτο σταδιο η essου λεει οτι το προγραμμα ειναι ρυθμισμενο για 95ron.....βαλε ομβς οτι απο οτι ξερω τα 95ron ειναι 97+ δικα μας......οποτε 100αρα....
Βεβαια σε ερωτηση που εκανα στην ess, μου απαντησαν οτι δεν θα εχω θεμα.....αλλα αμα βαζω 100αρα θα εχω περισσοτερα αλογαthumb

stef
08-11-11, 19:53
Η Racing Dynamics είναι η εταιρεία που αντιπροσωπεύει ο bomer?

bomer
08-11-11, 20:00
τα νεα μικρα turbo μοτερ που φοραει η bmw, δεν εχουν σχεση (κατασκευαστικα), με τα αλλα μοτερ που προαναφερατε. Εγω δεν πουλαω λιανικη στην Ελλαδα, ως εκ τουτου μονο σας ενημερωνω. Αν εχετε προβλημα με το οτι, εγω ειχα το Μ6 5.8κιτ, το 335i 450PS kit, X6-M 750PS kit, M1-480PS kit, κλπ μην αγχωνεστε, δεν σας πηρα μπουκια απ το στομα. Τελος παντων, επειδη τα εν λογω projects ''ανηκουν και χρηματοδοτουνται'' απο την μεγαλυτερη bmw της Ελλαδας, (και μπραβο της!), οταν τελειωσουμε, τοτε αισιως.... το κοινο θα ενημερωθει απο αυτην.

Lambros46
08-11-11, 20:01
Σαν VAGοφορουμ θα καταντησουμε με τα καινουρια τουρμπισια της bmw.

Z4 DCT
08-11-11, 20:06
τα νεα μικρα turbo μοτερ που φοραει η bmw, δεν εχουν σχεση (κατασκευαστικα), με τα αλλα μοτερ που προαναφερατε. Εγω δεν πουλαω λιανικη στην Ελλαδα, ως εκ τουτου μονο σας ενημερωνω. Αν εχετε προβλημα με το οτι, εγω ειχα το Μ6 5.8κιτ, το 335i 450PS kit, X6-M 750PS kit, M1-480PS kit, κλπ μην αγχωνεστε, δεν σας πηρα μπουκια απ το στομα. Τελος παντων, επειδη τα εν λογω projects ''ανηκουν και χρηματοδοτουνται'' απο την μεγαλυτερη bmw της Ελλαδας, (και μπραβο της!), οταν τελειωσουμε, τοτε αισιως.... το κοινο θα ενημερωθει απο αυτην.

Κατ αρχην απευθηνεσαι σε μελη...οχι σε εμπορους...και αυτα τα μελη εκφραζουν αποροιες....αν δεν θες να απαντησεις καλως.....αλλα αφου εκανες μια ανακοινωση ΜΑΑΑΑΛΛΟΝ πρεπει να απαντησεις.......
Οσο για το τι εχεις φτιαξει και τι οχι....δεν νομιζω να σου επιτεθηκε κανεις....ολοι αποροιες θελουμε να λυσουμε......

Νομιζω ομως οτι καποιος μοντ η αντμιν....να παρει θεση επιτελους στο θεμα.....δε μπορει καποιος επαγγελματιας να γραφει κατι και μολις του ζηταει καποιο μελος να του λυσει αποροιες να απαντα κατ αυτο τον τροπο....

stef
08-11-11, 20:23
Ακόμη δεν μας είπε ποια εταιρεία αντιπροσωπεύει Γιάννη....

Z4 DCT
08-11-11, 20:29
Ακόμη δεν μας είπε ποια εταιρεία αντιπροσωπεύει Γιάννη....

Αυτο δεν εχει να κανει τιποτα για μενα Στεφανε,....απο οτι ξερω ο ανθρωπος ειναι πολυ καλος στην δουλεια του......αλλα δεν μου αρεσει προσωπικα ο τροπς που εκφραζεται οταν τον ενοχλει κατι.....γιατι ειναι επαγγελματιας....κατα τα αλλα δεν εχω κατι.......thumb

Stathis
08-11-11, 20:42
Νομιζω ομως οτι καποιος μοντ η αντμιν....να παρει θεση επιτελους στο θεμα.....δε μπορει καποιος επαγγελματιας να γραφει κατι και μολις του ζηταει καποιο μελος να του λυσει αποροιες να απαντα κατ αυτο τον τροπο....

σοβαρα ρε γιαννακο, ειναι πια τοσο σημαντικο το θεμα, που πρεπει να παρουμε και θεση!!!
"επιτελους" μαλιστα!!!

υπενθυμιζω οτι καθενας ειναι υπευθυνος των λογων του και η διαχειρηση δεν εχει καμια υποχρεωση να "παρει θεση επιτελους", εφοσον δεν παραβιαζεται καποιος κανονας.
που απ΄οσο ειδα στα γρηγορα, δεν παραβιαζεται...
ουτε να υπαγορευεσει στον καθενα πως θα εκφραζεται (εντος κανονων οπως προανεφερα) και τι πολιτικη θα εχει.

απο κει και περα ο καθε ενας -επαγγελματιας ή μη- μπορει να προβαινει σε ακριβη αναλυση καθε πληροφοριας που αναφερει, μπορει ομως και να μην επιθυμει να κοινοποιησει καποιες τεχνικες λεπτομερειες "προϊοντος" του.
και ο αναγνωστης ή ο ενδιαφερομενος αντιστοιχα μπορει να κανει την επιλογη του συμφωνα με αυτα που διαβαζει ή δεν διαβαζει...thumb



edit: και για να μην παρεξηγηθω, απαντω ως σταθης, η αποψη μου ειναι προσωπικη, μπορει να μην εκφραζει το συνολο της ομαδας.

Z4 DCT
08-11-11, 20:54
σοβαρα ρε γιαννακο, ειναι πια τοσο σημαντικο το θεμα, που πρεπει να παρουμε και θεση!!!
"επιτελους" μαλιστα!!!

υπενθυμιζω οτι καθενας ειναι υπευθυνος των λογων του και η διαχειρηση δεν εχει καμια υποχρεωση να "παρει θεση επιτελους", εφοσον δεν παραβιαζεται καποιος κανονας.
που απ΄οσο ειδα στα γρηγορα, δεν παραβιαζεται...
ουτε να υπαγορευεσει στον καθενα πως θα εκφραζεται (εντος κανονων οπως προανεφερα) και τι πολιτικη θα εχει.

απο κει και περα ο καθε ενας -επαγγελματιας ή μη- μπορει να προβαινει σε ακριβη αναλυση καθε πληροφοριας που αναφερει, μπορει ομως και να μην επιθυμει να κοινοποιησει καποιες τεχνικες λεπτομερειες "προϊοντος" του.
και ο αναγνωστης ή ο ενδιαφερομενος αντιστοιχα μπορει να κανει την επιλογη του συμφωνα με αυτα που διαβαζει ή δεν διαβαζει...thumb


Ναι...γιατι να μην παρει καποιος αρμοδιος θεση??...δεν ειπα οτι παραβιαζεται κατι.....ειπα οτι ο τροπος που απαντα σαν επαγγελματιας που εβαλε μια ''λεζαντα'' στο φορουμ, δεν ειναι ευγενικος.......γιατι αν ειναι, μαλλον εχουμε χασει το νοημα της ευγενειας......
Δηλαδη μπαινει καποιος να κανει ''προμοσιον'' στην δουλεια του και μολις τον ρωτας τι και πως να σου πει....απαντα με.....


κι οποιος καταλαβε καταλαβε.



μην αγχωνεστε, δεν σας πηρα μπουκια απ το στομα.



Και για να μην εχουμε παρεξηγησεις....εγω δεν εχω να χωρισω κατι με τον Πρ....ρη...ισα ισα μαλιστα που εχω παρει και προσφορα απο τον ιδι για το αμαξι μου.....πραγμα που σημαινει οτι σαν βελτιωτη τον εμπιστευομαι......απλα δεν θεωρω καθολου σωστο τον τροπο που απαντησε.....αν η διοικηση το θεωρει .....no coments....

Stathis
08-11-11, 21:07
το να γραφει καποιος με "αποτομο" τροπο, (δεν θα τον χαρακτηριζα αγενη), δεν ειναι στην υποχρεωση της διαχειρησης να επιληφθει.
δεν ειμαστε σχολειο οπου ο δασκαλος μαλωνει τα παιδακια οταν δεν κανουν ωραια γραμματα, ή δεν συντασουν καλα μια προταση, ουτε μπορουμε να ξαναγραφουμε οποιο ποστ μας φαινεται "καπως"...
δεν θα καναμε αλλη δουλεια...
οπως και με τα ορθογραφικα αλλωστε, οπου θα θελαμε 3 διορθωτες σε βαρδιες για να διορθωνουν τα διαμαντια...

αυτο δεν ειναι αγενεια, αδιαφορια, οπως θελεις πες το φιλε μου γιαννη, απο τη στιγμη που υπαρχουν αυτοματοι διορθωτες πλεον σε καθε browser, αλλα σχεδον κανεις δεν ξοδευει μερικα δευτερολεπτα να κανει εναν ελεγχο πριν δημοσιευσει την αποψη του?
να παρουμε και σ΄αυτο θεση?
και οποιος ειναι ανορθογραφος, τι να τον κανουμε?
να του σβηνουμε τα ποστ, να ριχνουμε ινφραξιον, ή να τα διορθωνουμε για να μη μας βγαινουνε τα ματια?

δες το λιγο πιο χαλαρα, αν καποιου δεν σου αρεσει ο τροπος, ή οι πληροφοριες που -δεν- βαζει, πολυ απλα μην αγορασεις...

φιλικα παντα, ξερεις ποσο σε εκτιμω...

Z4 DCT
08-11-11, 21:13
το να γραφει καποιος με "αποτομο" τροπο, (δεν θα τον χαρακτηριζα αγενη), δεν ειναι στην υποχρεωση της διαχειρησης να επιληφθει.
δεν ειμαστε σχολειο οπου ο δασκαλος μαλωνει τα παιδακια οταν δεν κανουν ωραια γραμματα, ή δεν συντασουν καλα μια προταση, ουτε μπορουμε να ξαναγραφουμε οποιο ποστ μας φαινεται "καπως"...
δεν θα καναμε αλλη δουλεια...
οπως και με τα ορθογραφικα αλλωστε, οπου θα θελαμε 3 διορθωτες σε βαρδιες για να διορθωνουν τα διαμαντια...

αυτο δεν ειναι αγενεια, αδιαφορια, οπως θελεις πες το φιλε μου γιαννη, απο τη στιγμη που υπαρχουν αυτοματοι διορθωτες πλεον σε καθε browser, αλλα σχεδον κανεις δεν ξοδευει μερικα δευτερολεπτα να κανει εναν ελεγχο πριν δημοσιευσει την αποψη του?
να παρουμε και σ΄αυτο θεση?
και οποιος ειναι ανορθογραφος, τι να τον κανουμε?
να του σβηνουμε τα ποστ, να ριχνουμε ινφραξιον, ή να τα διορθωνουμε για να μη μας βγαινουνε τα ματια?

δες το λιγο πιο χαλαρα, αν καποιου δεν σου αρεσει ο τροπος, ή οι πληροφοριες που -δεν- βαζει, πολυ απλα μην αγορασεις...

φιλικα παντα, ξερεις ποσο σε εκτιμω...



Το μαυρο με ενδιαφερει σοβαρα......πως το κανω?? mozilla εχω


Δεν θα αντιδικησω Σταθη.....γιατι πολυ απλα δεν αρεσε σε μενα ο τροπος του.....ο δικος μου χαρακτηρας ετσι ειναι, αλλα δεν μπορω να επιβαλω κατι που δεν αρεσει σε μενα να μην αρεσει και στους αλλους.....
Απο την στιγμη που απο οτι ειδα, μονο εγω ''σκαλωσα'' με τον τροπο του.....δεν υπαρχει θεμα....ειναι θεμα δικο μου....Αλλα δεν ειναι ωραιος τροπος οπως και να χει ....για μενα!!!

Stathis
08-11-11, 21:30
Το μαυρο με ενδιαφερει σοβαρα......πως το κανω?? mozilla εχω



κανεις εγκατασταση ελληνικο λεξικο (δεν ξερω πως γινεται το δικο μου το ειχε ενσωματωμενο) και καθε λεξη που ειναι λαθος τη διορθωνεις κανοντας δεξι κλικ πανω της...thumb

fanisk
09-11-11, 00:05
Το μαυρο με ενδιαφερει σοβαρα......πως το κανω?? mozilla εχω


Δεν θα αντιδικησω Σταθη.....γιατι πολυ απλα δεν αρεσε σε μενα ο τροπος του.....ο δικος μου χαρακτηρας ετσι ειναι, αλλα δεν μπορω να επιβαλω κατι που δεν αρεσει σε μενα να μην αρεσει και στους αλλους.....
Απο την στιγμη που απο οτι ειδα, μονο εγω ''σκαλωσα'' με τον τροπο του.....δεν υπαρχει θεμα....ειναι θεμα δικο μου....Αλλα δεν ειναι ωραιος τροπος οπως και να χει ....για μενα!!!

Να ανοιξεις κανα βιβλιο που θες και αυτοματη διορθωση ! :hystericalbs1:
Ο Πρεδαρης παντα ετσι "περιεργα" γραφει στα φορουμς για καποιο δικο του λογο..

nik200
09-11-11, 05:53
Εγω δεν πουλαω λιανικη στην Ελλαδα, ως εκ τουτου μονο σας ενημερωνω. Αν εχετε προβλημα με το οτι, εγω ειχα το Μ6 5.8κιτ, το 335i 450PS kit, X6-M 750PS kit, M1-480PS kit, κλπ μην αγχωνεστε, δεν σας πηρα μπουκια απ το στομα.

φιλε bomer συγνωμη..ολα τα αλλα που εγραψες τα καταλαβαινω οτι δεν μπορεις να πεις επισημως..και τα δεχομαι..αν και οταν αναφερουμε κατι συνηθως πρεπει να τεκμηριωνουμε, αν θελουμε φυσικα η αποψη μας να ειναι σεβαστη..και παλι ομως εχω καλη θεληση και το δεχομαι.

τωρα το τι ειχες-εχεις σαν αμαξι εσυ..ποσως μας ενδιαφερει...μην απαντας λοιπον ετσι...δεν ειναι ουτε δεοντολογικο ουτε επαγγελματικο..

Nick bmwlover
09-11-11, 14:18
φιλε bomer συγνωμη..ολα τα αλλα που εγραψες τα καταλαβαινω οτι δεν μπορεις να πεις επισημως..και τα δεχομαι..αν και οταν αναφερουμε κατι συνηθως πρεπει να τεκμηριωνουμε, αν θελουμε φυσικα η αποψη μας να ειναι σεβαστη..και παλι ομως εχω καλη θεληση και το δεχομαι.

τωρα το τι ειχες-εχεις σαν αμαξι εσυ..ποσως μας ενδιαφερει...μην απαντας λοιπον ετσι...δεν ειναι ουτε δεοντολογικο ουτε επαγγελματικο..

Nικο,νομιζω οτι αναφερεται στα κιτ κ οχι στα αμαξια...

nik200
09-11-11, 14:26
Nικο,νομιζω οτι αναφερεται στα κιτ κ οχι στα αμαξια...

αν παρανοησα..τοτε θα το παρω πισω..απλα πραγματα..thumb

savvas bmwdakias
09-11-11, 17:22
Νομιζω χανεται το νοημα του θρεντ παλικαρια.Απλα να πω οτι πολλες φορες στα γραπτα κειμενα δεν μπορουμε να καταλαβουμε τον τροπο που το λεει ή γραφει ο αλλος.Φιλικαthumb

aristent
09-11-11, 17:33
...... Εγω δεν πουλαω λιανικη στην Ελλαδα, ως εκ τουτου μονο σας ενημερωνω.
ή δεν σας ενημερωνω,οτι θελω θα κανω!!!:original:


Αν εχετε προβλημα με το οτι, εγω ειχα το Μ6 5.8κιτ, το 335i 450PS kit, X6-M 750PS kit, M1-480PS kit, κλπ μην αγχωνεστε,

ή αγχωθητε, αφου ουτε καν τα αυτοκινητα δεν εχετε!!!(Μ6,335i,X6M,1M):thumbsup:


δεν σας πηρα μπουκια απ το στομα.
ασε που εδω δεν εχουμε μαντηλι για να κλαψουμε την μπουκια θα σκεφτουμε!!!:thumbsup:


Τελος παντων, επειδη τα εν λογω projects ''ανηκουν και χρηματοδοτουνται'' απο την μεγαλυτερη bmw της Ελλαδας, (και μπραβο της!), οταν τελειωσουμε, τοτε αισιως.... το κοινο θα ενημερωθει απο αυτην.
αρα το ειπαμε και παραπανω:δεν σας ενημερωνω!!!:thumbsup:

....:think: ποια ειναι η "μεγαλυτερη bmw της Ελλαδας"???


Υπογραφη:

Το Κοινο

nik200
09-11-11, 18:48
ή δεν σας ενημερωνω,οτι θελω θα κανω!!!:original:


ή αγχωθητε, αφου ουτε καν τα αυτοκινητα δεν εχετε!!!(Μ6,335i,X6M,1M):thumbsup:


ασε που εδω δεν εχουμε μαντηλι για να κλαψουμε την μπουκια θα σκεφτουμε!!!:thumbsup:


αρα το ειπαμε και παραπανω:δεν σας ενημερωνω!!!:thumbsup:

....:think: ποια ειναι η "μεγαλυτερη bmw της Ελλαδας"???


Υπογραφη:

Το Κοινο

μας καλυψες απολυτα!!!respect:worthy: