PDA

Επιστροφή στο Forum : αεροτομη στο Ζ3!!



panosz3
27-10-11, 05:06
καλησπερα!!σκεφτομαι να βαλω αεροτομη στο Ζ3 και θελω καποιες γνωμες απο αποψη αισθητικης και υστερα απο αποψη κοστους..!επισηςαν γνωριζεται για replica και μεταχειρισμενες τι τιμες παιζουν!:thanks:

Nickolas_s2k
27-10-11, 07:35
μη βαλεις θα το καταστρεψεις..θελει προσπαθεια να κανεις ενα ζ3 ασχημο και καγκουρικο!! Κατα τη γνωμη μου λοιπον μην ξεκινησεις αυτη την προσπαθεια..

bmwz3
27-10-11, 09:32
δεν βγαινει αεροτομη για z3 γνησια...ειναι κλασσικο roadster.δεν του πηγαινει.συμφωνω με nickolas.

Ptboul
27-10-11, 09:37
Το 6 τι είναι;

https://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CM91&mospid=48075&btnr=51_4450&hg=51&fg=95&lang=el

Kostas_1
27-10-11, 10:05
6 = Cover, 3rd brake light
P/N= 51 13 8 410 909

Ptboul
27-10-11, 10:44
απορρίπτεται ! το Ζ3 είναι κλασσικό όχημα.

https://www.roadstersolutions.com/media/Z3WingOEM.JPG

https://www.roadstersolutions.com/media/Z3wing.JPG

https://www.roadstersolutions.com/media/High%20Hamann%20Wing%203x.jpg

άντε το φρυδάκι κ πολύ είναι

https://www.roadstersolutions.com/media/Z3LipSpoiler96-99.jpg

https://www.roadstersolutions.com/media/Z3LipSpoiler00-02.jpg

fanisk
27-10-11, 11:38
Μη βαλεις thumb

doctore
27-10-11, 12:05
Mη βάλεις με τίποτα.

Ptboul
27-10-11, 12:07
Nα ανοιχτεί πολλ.

a_garas
27-10-11, 13:10
:shok: ουτε να το σκευτεις :shok: αμαρτια ειναι

paganis
27-10-11, 13:43
καλως κακως...δεν του παει η αεροτομη!

BILL007
27-10-11, 13:43
Nα ανοιχτεί πολλ.

Νομίζω πως πρέπει και γι'αυτό έγινε...thumb

paganis
27-10-11, 14:06
Νομίζω πως πρέπει και γι'αυτό έγινε...thumb

Βασιλη,,,αχρηστο θα ειναι το ποστ! θα ειναι σαν να γινοταν δημοψηφισμα...με ερωτηση αν ειμαστε ικανοποιημενοι με τα μετρα της κυβερνησης! η απαντηση ειναι κατηγορηματικη ΟΧΙ....

Ptboul
27-10-11, 14:11
Βασιλη,,,αχρηστο θα ειναι το ποστ! θα ειναι σαν να γινοταν δημοψηφισμα...με ερωτηση αν ειμαστε ικανοποιημενοι με τα μετρα της κυβερνησης! η απαντηση ειναι κατηγορηματικη ΟΧΙ....

:hystericalbs1:


Θα μπορούσε να μπει κ 3η ερώτηση: ''ναι, με προϋποθέσεις''

αλλά κ πάλι δεν νομίζω να βρεθεί αεροτομή που θα του πηγαίνει.

panosz3
27-10-11, 14:33
Σας ευχαριστω πολυ για τις γρηγορες απαντησεις..!στις φωτογραφιες που τ δα δεν μου αρεσε τελικα γιατι ειναι οντως υπερβολικη,τελικα αν εβαζα κατι θα ηταν καποιο φρυδακι ωστε να ναι διακριτικο..!

panosz3
27-10-11, 14:38
και κατι αλλο εστω απο αλλο μοντελο μπαινει σε κατι πιο διακριτικο?:whistle:

paganis
27-10-11, 14:51
και κατι αλλο εστω απο αλλο μοντελο μπαινει σε κατι πιο διακριτικο?:whistle:

αν σωνει και καλα...πρεπει να φτιαξεις κατι πανω στο αμαξι σου...βαλε καποια φωτο...να σου κανουμε προτασεις! μην ασχολησε με αεροτομες...σιγουρα υπαρχουν αλλα που μπορεις να φτιαξεις...

panosz3
27-10-11, 15:33
βαλε καποια φωτο...να σου κανουμε προτασεις! μην ασχολησε με αεροτομες...σιγουρα υπαρχουν αλλα που μπορεις να φτιαξεις...
μολις εβαλα και σας ακουω!!:original:

paganis
27-10-11, 15:40
φαινεται σε καλη κατασταση και ειναι το φεησλιφτ οπως το δικο μου! για αρχη θα ξεκιναγα με ρολ μπαρς( ειχα δει αγγελια στο car)..που προσθετει σε εμφανιση αλλα και σε ασφαλεια! μετα θα εβαζα 17αρες (οχι μεγαλυτερες) και ισως ενα μικρο χαμηλωμα! το καλο ειναι πως ηδη εχεις λευκα φλας μπρος πισω και προφυλακτηρα απο το διλιτρο...

fanisk
27-10-11, 15:40
-Κοντη κεραια
-Φιμε
-Μαυρες ματ γριλλιες
-Χαμηλωμα
-Ζαντες γιατι αυτες δεν του πανε

Ξεχνα εντελως αεροτομη και φρυδια πισω, θα το χαλασεις.

paganis
27-10-11, 15:46
-Κοντη κεραια(ακυρο),,,μια χαρα ειναι ...ειναι κλασσικ
-Φιμε (ακυρο)...πολυ ελαφρυ ...ειναι και μαυρο ..θα σκουρηνει αρκετα
-Μαυρες ματ γριλλιες (ακυρο),,ειναι ηδη μαυρο..θα του πεσει πολυ
-Χαμηλωμα (θελει...φαινεται κατσικι...)
-Ζαντες γιατι αυτες δεν του πανε(του πανε...αλλα υπαρχουν και αλλες που του πανε περισσοτερο...)

Ξεχνα εντελως αεροτομη και φρυδια πισω, θα το χαλασεις.

αυτη ειναι η γνωμη μου..πανω στις αποψεις του Φανη

fanisk
27-10-11, 15:48
Μαυρη μαυριλα πλακωσε :thumbsup:

chrisgiapz3
27-10-11, 17:56
μιας κ μπήκατε στη διαδικασία έχει κανείς να προτείνει κ για το δικό μου κάτι?
σόρρυ που ποστάρω εδώ απλά κ εγώ z3 έχω...
γνώμη μου κ εμένα μη βάλεις σε καμία περίπτωση αεροτομή!

paganis
27-10-11, 18:07
μιας κ μπήκατε στη διαδικασία έχει κανείς να προτείνει κ για το δικό μου κάτι?
σόρρυ που ποστάρω εδώ απλά κ εγώ z3 έχω...
γνώμη μου κ εμένα μη βάλεις σε καμία περίπτωση αεροτομή!

εσυ θελεις πολυ δουλεια! φαναρια μπρος -πισω με λευκα φλας, ρολ μπαρ, αναρτηση ,ζαντες, προφυλακτηρα απο 2λιτρο ή ζ3μ, μετατροπη πισω φτερα απο ζ3μ ή φεησλιφτ, γυαλισμα -κερωμα....

chrisgiapz3
27-10-11, 18:13
εσυ θελεις πολυ δουλεια! φαναρια μπρος -πισω με λευκα φλας, ρολ μπαρ, αναρτηση ,ζαντες, προφυλακτηρα απο 2λιτρο ή ζ3μ, μετατροπη πισω φτερα απο ζ3μ ή φεησλιφτ, γυαλισμα -κερωμα....

χαχαχα όλα αυτά ε?? εδώ σήμερα πήγα στο φίλο monsta να ρωτήσω
για συμάζεμα κ ήμουν λίγο :shok:
φοιτητής βλέπεις και λεφτά δεν υπάρχουν... :thumbsdown:
αφού πήρα το πεμβεδικό πάλι καλά!! :whistle:

paganis
27-10-11, 18:24
χαχαχα όλα αυτά ε?? εδώ σήμερα πήγα στο φίλο monsta να ρωτήσω
για συμάζεμα κ ήμουν λίγο :shok:
φοιτητής βλέπεις και λεφτά δεν υπάρχουν... :thumbsdown:
αφού πήρα το πεμβεδικό πάλι καλά!! :whistle:

σιγα σιγα..ενα προς ενα,,,δεν χρειαζεται να βιαστεις! θεωρω οτι εχεις το πιο ομορφο χρωμα σε ζ3( το ιδιο εχω) και μπορεις να το φτιαξεις πολυ ομορφο...δες στο προφιλ -γκαραζ του Van-Vic. πως μπορει να γινει..

Nickolas_s2k
27-10-11, 19:04
οντως ναι ειναι ενα απο τα ωραιοτερα χρωματα...γιατι το ωραιοτερο χρωμα ειναι αλλο :P) :P) :P) ...και λευτερη αυτο το χρωμα παει με την κουκουλα τη μπεζ που εχεις οποτε η μαυρη θηκη κουκουλας νομιζω δεν σου χρειαζεται..δεχομαι να μου τη δωσεις! χαχαχαχαχαχαχα

υ.γ:μην ακουτε τον paganis γιατι αυτος ειναι ''κακη'' επιρροη στα μπαξιματα!θα σας βαλει να αλλαξετε ολοκληρο το αυτοκινητο μεχρι να γινει facelift!! xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

paganis
27-10-11, 19:20
οντως ναι ειναι ενα απο τα ωραιοτερα χρωματα...γιατι το ωραιοτερο χρωμα ειναι αλλο :P) :P) :P) ...και λευτερη αυτο το χρωμα παει με την κουκουλα τη μπεζ που εχεις οποτε η μαυρη θηκη κουκουλας νομιζω δεν σου χρειαζεται..δεχομαι να μου τη δωσεις! χαχαχαχαχαχαχα

υ.γ:μην ακουτε τον paganis γιατι αυτος ειναι ''κακη'' επιρροη στα μπαξιματα!θα σας βαλει να αλλαξετε ολοκληρο το αυτοκινητο μεχρι να γινει facelift!! xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

ασε που δεν γραφω για τα μπαξιματα που εχω κανει....! αν το εκανα θα ετρωγα τον τιτλο απο τον Φανη....αλλα τον συμπαθω και δεν θελω να τον στεναχωρησω! οντως ειμαι κακη επιρροη...αλλα δεν νομιζω να σε εχουν χαλασει οι αλλαγες που σε βοηθησα με το αμαξι! οσο για το καλυμμα μην κανεις ορεξη...εχω καποια σχεδια...και το θελω:whistle:

chrisgiapz3
27-10-11, 19:27
όλα για καλό είναι!
ότι και να μου πείτε θα ληφθεί υπόψιν...
μικρός είμαι ακόμα! ;)

nikos1400
27-10-11, 20:34
Οχι !

Και χωρις να δω ιδεες, φωτο κλπ...
;)

panosz3
27-10-11, 21:13
Αρχικό μήνυμα απο fanisk
-Κοντη κεραια(ακυρο),,,μια χαρα ειναι ...ειναι κλασσικ
-Φιμε (ακυρο)...πολυ ελαφρυ ...ειναι και μαυρο ..θα σκουρηνει αρκετα
-Μαυρες ματ γριλλιες (ακυρο),,ειναι ηδη μαυρο..θα του πεσει πολυ
-Χαμηλωμα (θελει...φαινεται κατσικι...)
-Ζαντες γιατι αυτες δεν του πανε(του πανε...αλλα υπαρχουν και αλλες που του πανε περισσοτερο...)

Ξεχνα εντελως αεροτομη και φρυδια πισω, θα το χαλασεις. Τλκ με πεισατε δεν θα βαλω,χαλαει το στυλ του!!thumb παντως φιμε εβαλα,οι ζαντες ειναι 17 αρες και δεν εχω σκοπο να τις αλλαξω γιατι ακομα ειναι σε πολυ καλη κατασταση!!τωρα τα ρολ μπαρ τι ακριβως ειναι και τι ασφαλεια προσφερουν?οσον αφορα τα ελατηρια το χω σκεφτει απλα φοβαμαι οτι θα γινει αρκετα σκληρο για ελληνικους δρομους!:thumbsdown:

mse36
28-10-11, 19:15
και πολύ καλά θα κάνεις! Δεν πειράζεις το ''τέλειο'' φίλε μου....thumb
Συμφωνώ με τις προτάσεις που σου έκαναν παραπάνω και παίρνω πάσα κι εγώ για να ρωτήσω τιμές για λευκά φλάς και εμπρός προφυλακτήρα από δίλιτρο.....:thumbsup:

Κωνσταντίνος
28-10-11, 20:33
Δεν πιστεύω να το σκέφτεσαι ακόμα.
Τα ποσοστά στο poll είναι αυτά που έπαιρνε ο σχωρμένος ο Σαντάμ όταν έκανε "εκλογές". :whistle:

aristent
28-10-11, 20:59
O μονος που ψηφισε ναι,.....ειναι ο ιδιος!!!!:thumbsup:

deepBLUE
28-10-11, 21:24
Για να μην γίνει κάποιο μπέρδεμα: VanVIC speaking ...

Αεροτομή στο Ζ3 χρείαζεται για ταχύτητες πάνω απο 200-220 km/h, άρα δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι κάτι απαραίτητο για normal χρήση του Ζ3

Προσωπικά, σε κάποιες νυχτερινές "εξορμήσεις" (παλιά...) σε ταχύτητες "καταδίωξης" ένιωθα την ανάγκη χρήσης αεροτομής για να νιώθω ότι τα Ζ πατούσε πιο σταθερά πίσω.
Δεδομένου ότι κι εγώ θεωρώ εντελώς αταίριαστη την σταθερή αεροτομή πίσω στο Ζ3, άρχισα να σκέφτομαι μια πατέντα με χρήση πτυσσσόμενης αεροτομής που "κρύβεται" στο πίσω καπώ όπως πχ. στις boxster.
Αυτή η λύση συνδυάζει και διακριτηκότητα και βοηθάει ουσιαστικά "εκεί" που χρειάζεται (όταν...).
Έχω βρεί απο Corrado το σύστημα με τον μηχανισμό, αλλά η αεροτομή που θα χρειαστεί, πρέπει να σχεδιαστεί με βάση την καμπυλότητα του καπώ του Ζ3.
Όταν βρώ και καμιά καλή ευκαιρία με πίσω καπώ απο Ζ3Μ, θα ξεκινήσω το project. Τον καλλιτέχνη-φανοποιό που θα αναλάβει, τον έχω βρει.
Θα δούμε...
Αν πετύχει, θα έχω την δυνατότητα να σηκώνω την αεροτομή είτε κατ΄επιλογή με διακόπτη απο το cockpit ή αυτόματα μετά απο συγκεκριμένη ταχύτητα.
Ιδανικό φαντάζει, αρκεί να εξασφαλιστεί η διακριτηκότητα (να μην εξέχει καθόλου όταν είναι "κάτω").

Το παρατράβηξα ε ?
Εμμ, σε τέτοιους καιρούς... τα όνειρα μας έμειναν που να μην έχουν τεκμήριο, φόρο ή/και εισφορές. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Στο επανειδείν !
VanVIC (ως επισκέπτης στην οικία deepblue)

bmwz3
28-10-11, 22:20
τα ρολλ μπαρ ειναι τελεια εγω εψαχνα καθε μερα για 6 μηνες και δε βρηκα για προφεισλιφτ.
για φεισλιφτ σιγουρα υπαρχουν ετοιμες οι βασεις για να "υποδεχτουν" τα ρολ μπαρς και μπορεις να βρεις απο e bay.ολο το πακετο στην bmw το 2010 1200 ευρω εκ των οποιων 200 εκαναν οι υποδοχες για να γινουν οι τρυπες φανταζομαι και να κουμπωσουν και 1000αρικο οι μπαρες που ειναι συμπαγεις και παρεχουν ασγαλεια.μετα το 1998 κατασκευης νομιζω ειχαν ολα ετοιμα υποδοχη για τα ρολ μπαρς τα οποια φυσικα ηταν µµextra.στη θεση ολων σας θα εβαζα τα schnitzer καθως ειναι νομιζω 66mm διαμετρο σε σχεση με τα μαμα που ειναι 60(δε θυμαμαι και καλα εχω καιρο να ασχοληθω).κοστος ειχα ρωτησει 660 ευρω.πολυ καλη τιμη και μοναδικα γιατι κανεις δεν τα εχει τα γνησια πιστευω και δειχνουν ωραια.

panosz3
29-10-11, 15:10
ναι καταλαβα θα το ψαξω αν ειναι!!ομως δεν καταλαβαινω περαν της εμφανισης,με ποιο τροπο προσφερουν ασφαλεια?αν δν κανω λαθος ειναι "αρκετα" πισω απ το καθισμα κ σε σημειο τετοιο που σε ενα τρακαρισμα για παραδειγμα δν θα παιξουν καποιο ρολο πισττευω..αν κανω λαθος διορθωστε με!!:original:

Leonidas_E39
29-10-11, 15:15
Αν δεν κανω λάθος σε περιπτωση ανατροπης εχουν συστημα που πεταγονται προς τα πανω .

bmwz3
29-10-11, 16:01
δε σηκωνονται φυσικα,ειναι σταθερα.σε περιπτωση ανατροπης προστατευουν το πειραγμενο μας κεφαλι.

panosz3
29-10-11, 18:09
αα καταλαβα!!

vaspap
04-12-11, 23:07
Πηρα μια αεροτομη απο AUDI TT οπου μου αρεσαν οι καμπυλες της, φυσικα την εκανα κομματια επειδη δεν ταιριαζει, για να φτιαξω αυτο που φανταζομουν και τελικα το καταφερα.
ΔΕΙΤΕ φωτογραφιες.

panosz3
04-12-11, 23:13
Πηρα μια αεροτομη απο AUDI TT οπου μου αρεσαν οι καμπυλες της, φυσικα την εκανα κομματια επειδη δεν ταιριαζει, για να φτιαξω αυτο που φανταζομουν και τελικα το καταφερα.
πως την αλλαξες δηλαδη??πολυ ωραιες φωτοthumb

BILL007
04-12-11, 23:14
Πηρα μια αεροτομη απο AUDI TT οπου μου αρεσαν οι καμπυλες της, φυσικα την εκανα κομματια επειδη δεν ταιριαζει, για να φτιαξω αυτο που φανταζομουν και τελικα το καταφερα.
ΔΕΙΤΕ φωτογραφιες.


:shok::shok::shok: Oυάου!Είναι η πρώτη φορά που βλέπω αεροτομή που να μου αρέσει σε Ζ3!!!!:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::th umbsup:

vaspap
04-12-11, 23:29
η αεροτομη ηταν αυτη
https://www.car.gr/parts/view/410951/

Επειδη ηταν πολυ φαρδια την εκοψα πρωτα δυνοντας μια καμπυλη στο φαρδος, μετα την εκοψα στην μεση, την ταιριαξα εβαλα αλουμινενια νευρα εσωτερικα και της εκανα γεμισμα...........μακαρι να ειχα βγαλει φωτογραφιες να δειτε. Δεν ηταν ευκολο αλλα ειναι πολυ πιθανον με την βοηθεια φαναρτζη να την βγαλετε

mse36
04-12-11, 23:40
Αεροτομή σε Ζ3 f/l ? Eντάξει.... ναι....ωραίες ζάντες! Τέλος πάντων, γούστα είναι αυτά....Αλήθεια, τι καθρέφτες είναι αυτοί? ( με την καλή έννοια που λέει και η ''θεά''...):thumbsup:

vaspap
04-12-11, 23:42
Αεροτομή σε Ζ3 f/l ? Eντάξει.... ναι....ωραίες ζάντες! Τέλος πάντων, γούστα είναι αυτά....Αλήθεια, τι καθρέφτες είναι αυτοί? ( με την καλή έννοια που λέει και η ''θεά''...):thumbsup:
η καθρεπτες ειναι schnitzer, ola schnitzer ειναι εκτος απο την αεροτομη.

panosz3
04-12-11, 23:47
Επειδη ηταν πολυ φαρδια την εκοψα πρωτα δυνοντας μια καμπυλη στο φαρδος, μετα την εκοψα στην μεση, την ταιριαξα εβαλα αλουμινενια νευρα εσωτερικα και της εκανα γεμισμα...........μακαρι να ειχα βγαλει φωτογραφιες να δειτε. Δεν ηταν ευκολο αλλα ειναι πολυ πιθανον με την βοηθεια φαναρτζη να την βγαλετε
χαρας στο κουραγιο σου μπραβο παντως πολυ καλο αποτελεσμα!!:original:

mse36
04-12-11, 23:49
Αεροτομή για Ζ3 βγάζει ο schnitzer?

bmwz3
04-12-11, 23:54
vaspap νομιζω τωρα που το βλεπω το αμαξι,το ειχα δει στο car το 2008 ή το 2009,ηταν παρα πολυ ωραιο το ζ3 σου, το αναγνωρισα απο τους καθρευτες,ισως το πιο ομορφο που εχω δει μαζι με του vanvic.θυμαμαι τοτε η τιμη 27000 ηταν αλλα αξιζαν και με το παραπανω απο κατι χρεπια f/l που ειχαν 20000.αλλες εποχες βεβαια τοτε.σορρυ για το οφ τοπικ.

panosz3
05-12-11, 00:00
παιδια να κανω μια ασχετη και εγω ερωτηση?καινουργια τα Ζ3 ξερει κανεις ποσο ειχαν?τα facelift..

vaspap
05-12-11, 00:05
Αεροτομή για Ζ3 βγάζει ο schnitzer?

ΟΧΙ, βγαζει μονο για το coupe

Alex Z3
05-12-11, 00:06
Για κανένα λόγο....κρίμα το αμάξι!!!

Αλέξανδρος

vaspap
05-12-11, 00:08
παιδια να κανω μια ασχετη και εγω ερωτηση?καινουργια τα Ζ3 ξερει κανεις ποσο ειχαν?τα facelift..

το ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ οτι αυτα τα facelift κρατανε τιμη, μερικα καλυτερη και απο Ζ4

vaspap
05-12-11, 00:09
Για κανένα λόγο....κρίμα το αμάξι!!!

Αλέξανδρος
τι εννοεις?

vaspap
05-12-11, 00:10
vaspap νομιζω τωρα που το βλεπω το αμαξι,το ειχα δει στο car το 2008 ή το 2009,ηταν παρα πολυ ωραιο το ζ3 σου, το αναγνωρισα απο τους καθρευτες,ισως το πιο ομορφο που εχω δει μαζι με του vanvic.θυμαμαι τοτε η τιμη 27000 ηταν αλλα αξιζαν και με το παραπανω απο κατι χρεπια f/l που ειχαν 20000.αλλες εποχες βεβαια τοτε.σορρυ για το οφ τοπικ.

Το 2007

panosz3
05-12-11, 00:23
το ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ οτι αυτα τα facelift κρατανε τιμη, μερικα καλυτερη και απο Ζ4
ναι ισχυει!!αλλα αρχικη τιμη ποσο ειχαν?γνωριζει κανεις??

mse36
05-12-11, 00:26
ΟΧΙ, βγαζει μονο για το coupe

Βλέπεις λοιπόν, έβαλες ένα σκασμό schnitzer πράγματα στο Ζ3 και έγινε κούκλα!
Αντιθέτως, ένα μόνο πράγμα δεν είναι schnitzer και χαλάει την όλη εικόνα!thumb Δεν νομίζεις οτι κάτι ξέρει και αυτός ο έρμος ο σνίτσελ με πουρέ πατάτας γιατί πείνασα?:hystericalbs1: ( τι είπα πάλι ρε φούστη μου!) Λοιπόν, περιμένω την απάντησή σου και πάω για ύπνο....καληνύχτα και χάρηκα που τα είπαμε....thumb
Υ.Γ: Με αυτές τις ερωτήσεις μου στον φίλο vaspap, απαντώ και στο ερώτημα του θέματος:whistle:

Alex Z3
05-12-11, 00:55
τι εννοεις?

Εεεεεε...τίποτα,τίποτα...άκυ ο τελείως :) Απλά ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα και βιάστηκα να απαντήσω....η απάντηση πήγαινε ότι διαφωνούσα με το να της βάλει αεροτμή. Μην παρεξηγείτε...είναι και περασμένη η ώρα...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

vaspap
06-12-11, 23:47
Εεεεεε...τίποτα,τίποτα...άκυ ο τελείως :) Απλά ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα και βιάστηκα να απαντήσω....η απάντηση πήγαινε ότι διαφωνούσα με το να της βάλει αεροτμή. Μην παρεξηγείτε...είναι και περασμένη η ώρα...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
ενταξει γουστα ειναι αυτα.
παντως χριαζονται αεροτομη τα Ζ, δεν φανταζεσται ποσο καλα βιδωνει στις μεγαλες ταχυτητες.

vaspap
06-12-11, 23:58
Βλέπεις λοιπόν, έβαλες ένα σκασμό schnitzer πράγματα στο Ζ3 και έγινε κούκλα!
Αντιθέτως, ένα μόνο πράγμα δεν είναι schnitzer και χαλάει την όλη εικόνα!thumb Δεν νομίζεις οτι κάτι ξέρει και αυτός ο έρμος ο σνίτσελ με πουρέ πατάτας γιατί πείνασα?:hystericalbs1: ( τι είπα πάλι ρε φούστη μου!) Λοιπόν, περιμένω την απάντησή σου και πάω για ύπνο....καληνύχτα και χάρηκα που τα είπαμε....thumb
Υ.Γ: Με αυτές τις ερωτήσεις μου στον φίλο vaspap, απαντώ και στο ερώτημα του θέματος:whistle:

Καταλαβα! δεν πειραζει, αλλωστε το Ζ3 το εχω μονο για αγωνες, κι οχι για βολτα...
χωρις παρεξηγησει, αλλα εγω φταιω που εβαλα φωτογραφιες για να ειμαι σχετικος με το ποστ.

VanVIC
07-12-11, 19:04
...
παντως χριαζονται αεροτομη τα Ζ, δεν φανταζεσται ποσο καλα βιδωνει στις μεγαλες ταχυτητες.

κι εγώ είχα γράψει:

Για να μην γίνει κάποιο μπέρδεμα: VanVIC speaking ...
Αεροτομή στο Ζ3 χρείαζεται για ταχύτητες πάνω απο 200-220 km/h, άρα δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι κάτι απαραίτητο για normal χρήση του Ζ3
...

Δεν ξέρω αν μιλάμε για τις ίδιες ταχύτητες πάντως όποιος το έχει "ζήσει", συμφωνεί μαζί σου.
Η αισθητική πλευρά του θέματος είναι που προβληματίζει.

Μπορείς να φανταστείς κάτι στο στυλ της πίσω αεροτομής του M3 CSL ?

BILL007
07-12-11, 19:10
Τον καλλιτέχνη-φανοποιό που θα αναλάβει, τον έχω βρει.

O καλλιτέχνης αρχίζει απο Π και τελειώνει σε ς σε γνωστό συνεργείο του Πειραιά????:p :p :original::original::original::original: