PDA

Επιστροφή στο Forum : απορια για ipad2



Z4 DCT
19-10-11, 11:59
Σκεφτομαι να προβω στην αγορα ενος ipad 2 .....επειδη σκεφτομαι να παρω και την βαση της bmw για το αμαξι, ετσι ωστε σε μεγαλο ταξιδι να μπορει να δει κατι ο μικρος σε αυτο....εχω τις εξης ερωτησεις....


1) τα 16gb του μικρου φτανουν για παιχνιδια?
2) τα παιχνιδια τα αγοραζω η μπορω να τα βρω και ετσι?
3) για ταινιες κανει??

https://accessories.bmw.com/internet_bmw/servlet/image.do?imageId=13020811&imageVersion=1

chrisgiapz3
19-10-11, 12:39
Άποψη μου ότι τα 16gb είναι αρκετά.

Εκτός αν θες και να το γεμίζεις και με μουσική και με ταινίες!

Λογικό είναι ανα διαστήματα να σβήνεις και κάποια πράγματα για να βάλεις καινούρια.

Πόσες φορές να τη δεις μια ταινία πια!

Εξαρτάται και σε τι ποιότητα θα την έχεις.

Ένα μέτριο προς καλό dvdrip είναι γύρω στα ~700mb ενώ ένα καλό στα ~1.4gb

Για blu ray τουλάχιστον 4gb...

Τα περισσότερα παιχνίδια δεν είναι και τόσο απαιτητικά εκτός από τα πιο πρόσφατα

που πιάνουν χώρο αλλά να γεμίζει τόσο εύκολο η μνήμη δεν πιστεύω.

Υπάρχουν αρκετά free παιχνίδια και αρκετά επί πληρωμή αλλά

την κάνεις τη δουλειά σου και με τα free.

Τώρα αν σκέφτεσαι και για jailbreak είναι άλλο θέμα...

Nino
19-10-11, 12:47
Σκεφτομαι να προβω στην αγορα ενος ipad 2 .....επειδη σκεφτομαι να παρω και την βαση της bmw για το αμαξι, ετσι ωστε σε μεγαλο ταξιδι να μπορει να δει κατι ο μικρος σε αυτο....εχω τις εξης ερωτησεις....


1) τα 16gb του μικρου φτανουν για παιχνιδια?
2) τα παιχνιδια τα αγοραζω η μπορω να τα βρω και ετσι?
3) για ταινιες κανει??

https://accessories.bmw.com/internet_bmw/servlet/image.do?imageId=13020811&imageVersion=1

Γιαννη!!
το ipad δεν φτιαχτηκε για να απευθυνθει σε παιδια 6 ετων, οποτε αν το αγοραζεις για το πιτσιρικα μη το παρεις.
Μπορεις να αγορασεις αλλου τυπου οθονες που εχουν και dvd ωστε να ξεχνιεται ο μικρος στα ταξιδια.(μαμα ή after)
Αν τωρα θελεις ενα ελαφρυ και αξιοπιστο tablet για να συνδεεσαι στο internet παντου και να μην κουβαλας laptop παρτο, τωρα για τα υπολοιπα ισχυει οτι και στο iphone και τα ξερεις

Samaro
19-10-11, 12:58
Συμφωνώ με τον νίνο ! Είναι υπερβολή !

Νομίζω πως βρίσκεις οικονομικότερη, καταληλότερη και ανθεκτικότερη λύση για την συγκεκριμένη δουλειά που το θές !

Ψάξτο λίγο !!!

:original:

Χρίστος
19-10-11, 17:35
αμα ειναι για το υιο ξεχνα το απο τωρα.Συμφωνω με τους αποπανω.
Αν τωρα ειναι και για το μικρο αλλα και για τη γυναικα και εσενα τοτε ναι.

αμα θες για ταινιες και μουσικη ΔΕ φτανουν τα 16gb.Μουσικη ομως τι να τη κανεις αφου θα εχει το αμαξι ή το κινητο σου αμα εισαι εκτος αμαξιου???

Τα παιχνιδια υπολογισε απο 20mb το καθενα αν μιλαμε για κατι απλο (angry birds, golf, φλιπερακι) μεχρι 1gb για κατι πιο εξελιγμενο (fifa, need for speed)

Oι ταινιες δε χρειαζεται να ειναι 1080 και 720p για να παιξουν.Υπολογισε 700 με 1.5 gb εκαστη.

Ολα τα βρισκεις και "ετσι" αρκει καποιος να σου δειξει απο που θα τα βρεις και φυσικα να περασεις το πολυαναφερομενο bypass (jb) που παρακαμπτει τους ελενχους της apple.


Αν τωρα το θες για το παιδι, δουλεια πχ κανεις ακομα και με ενα καλο photoframe με καλη αναληση και ενα μεγαλο flashaki.Περνας ταινιες και τις παιζει με τη σειρα.Τοσο απλα.

Vasilis
19-10-11, 18:28
εγω της το πηρα παντως...:whistle::whistle::whistle:

m-power_01
19-10-11, 19:46
εγω της το πηρα παντως...:whistle::whistle::whistle:

Ρε μπαγάσα, να σου ανοιξω ένα θρεντ να γράφεις τα μπαξίματα που κάνεις στην κόρη?

Vasilis
19-10-11, 20:54
Ρε μπαγάσα, να σου ανοιξω ένα θρεντ να γράφεις τα μπαξίματα που κάνεις στην κόρη?

....μμμμ...:shok:

μαλλον δεν μου φτανει ενα θρεντ...:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: