PDA

Επιστροφή στο Forum : GOOD cop θρεντ



Monsta
18-10-11, 10:01
Γράψτε εδώ τις ΚΑΛΕΣ σας εμπειρίες.

Βρήκα αυτό το βίντεο σε άλλο φόρουμ. Αυτός ο αστυνομικός είναι αυτό που λέμε "...the sh*t".

Παράδειγμα προς μίμηση για όλες τις χώρες του κόσμου, όσο αφορά τη συμπεριφορά προς τον πολίτη. thumb



https://www.youtube.com/watch?v=ZFzH5Oe-YL4&feature=player_embedded

Z4 DCT
18-10-11, 10:23
Με κουφανε ο τυπος στο βιντεο (cop)...thumbthumb

Monsta
18-10-11, 12:08
Εσύ ας πούμε στη θέση του θα του λεγες ''Πας καλά ρεεεεε???" και θα τον είχες ξαπλώσει στην άσφαλτο. :hystericalbs1::hystericalbs1:

Samaro
18-10-11, 14:04
Διαφήμιση της τοπικής αστυνομίας είναι Κώστα !!

Την πραγματική συμπεριφορά την δείχνουν Of Camera ! thumb (η όταν δεν το ξέρουν)

Monsta
18-10-11, 18:26
Αντώνη, στη πλεονότητα είναι professionals και αυτό το ξέρω από 1ο χέρι. Δεν έκατσα να διαβάσω και τα σχόλια στο utube πάντως....θα το κάνω μάλλον απόψε.

Δε χρειάζεται όμως να σχολιάσουμε τους Αμερικάνους. Εγώ κατά τύχη έπεσα πάνω σ αυτό το βίντεο...

Είμαι σίγουρος πως και στην Ελλάδα έχουν αρκετοί θετικές εμπειρίες και όμορφα πράγματα να πουν για το Σώμα.

fanisk
18-10-11, 19:26
Για κομπλεξικους, βλαχους, δειχνωγιαννηςραμποαλλαειμ αιφλωρος αστυνομικους εχω να γραψω περισσοτερα.. για καλους δεν εχω πολλα γιατι εκτος απο 1 περιπτωσης δεν ετυχε να πεσω πανω τους. Καλους οχι με την εννοια εκανα μαλακια και μου τη χαρισαν.. καλους με την ολη συμπεριφορα εννοω.

Η περιπτωση που θυμαμαι ειναι στη πλατεια Βαρκιζας φετος το καλοκαιρι στο γνωστο μπλοκο της Δι.Ας. Ειναι η βαρδια (3+1 τους λεω) που ξεχωριζει γιατι ο ενας εχει ξυρισμενο κεφαλι. Εκαναν σινιαλο με το φακο, πλησιασα, μου κανει νοημα δεξια. Ηρθαν, χαιρετησαν, ακουσα πληθυντικο ευγενειας ενω τα χερια ηταν στα οπλα τους, ζητησα αδεια να βγω εξω γιατι τα χαρτια τα εχω στο πορτ μπαγκαζ και αφου τελειωσε ο ελεγχος (τα χαρτια σας κυριε...) στο πληθυντικο και δεν βρεθηκε κατι, αρχισαν τα σχολια στον ενικο (φιλαρακι κουκλι το εχεις, 3λιτρο ειναι ή ο ταφος το 2λιτρο? :th_Laie_67-1: ), μιλησαμε για λιγο, επρεπε να σταματησουν αλλο οχημα,ακουσα 4 καληνυχτες :shok: - σε αλλες περιπτωσεις ακους κανα "αντε δρομο τωρα" - και εφυγα. Απο τοτε οποτε περναω και δω τους γνωστους 3+1 παταω μια μικρη κορνα thumb

dark knight
18-10-11, 19:59
να πω και εγω μια εμπειρια του πατερα μου που υπηρετησε 30 χρονια στην ΕΛ.ΑΣ.το 1992-93(δεν θυμαμαι καλα χρονολογια) σε μια απεργια των ασθενοφορων του εκαβ τον καλει το κεντρο για επειγουσα μεταφορα παιδιου (πολιτη οχι συναδελφου)σε νοσοκομειο.παρελαβε το παιδι αργα τη νυχτα στη διασταυρωση αντιγονης και λεωφορου καβαλας με ακατασχετη αιμοραγια και εφτασε στο νοσοκομειο παιδων σε 3λεπτα με σειρηνα και φαρο.η καλυτερη ανταμοιβη για τον πατερα μου και τον συναδελφο του ηταν το οτι το παιδι εζησε και οι γονεις με δακρυα στα ματια τους ευχαριστησαν και τους 2.πιστευω οτι τετοιες στιγμες ειναι ανεκτιμητες

Monsta
18-10-11, 20:01
φιλαρακι κουκλι το εχεις


Τιιιιι ????? Το είχες καθαρό ????? :shok::shok::hystericalbs1:

fanisk
18-10-11, 20:05
Τιιιιι ????? Το είχες καθαρό ????? :shok::shok::hystericalbs1:

Ναι το'χα πλυνει εκεινη τη μερα, δεν φαινονταν ολες οι αραχνες, ειχα βαλει και σκουπα μεσα... ατςςς πενα λεμε :whistle: :hystericalbs1:

Thomelef
18-10-11, 20:34
μαλιοκούβαρα παραλιακή, φανάρι φανάρι μόνος μου ο βλάχος...αφού έχω φτάσει
απο λευκό πύργο μ.εχρι πέτρου συνδίκα φανάρι, σκάνε δύο ζήτα απο δίπλα, και
μου κάνουν νόημα να κατεβάσω παράθυρο.ωωωωωωωωωχ την γ@μήσαμε λέω...
κατεβάζω, και με το ηλίθιο βλέμα λέω ορίστε!!!τώρα που θ'ανάψει πράσινο, γ@μησε
του τη μάνα στις μπάντες, και τα ξεχνάμε όλα λέει γελαστά ο ένας...πές πως έγινε
του απάντησα...:th_Laie_67-1:

Nick bmwlover
18-10-11, 21:14
.ωωωωωωωωωχ την γ@μήσαμε λέω...
κατεβάζω, και με το ηλίθιο βλέμα λέω ορίστε!!!
:hystericalbs1::hystericalbs1:Απιστευτος !!!

paganis
18-10-11, 21:31
να πω και εγω ενα περιστατικο που μου ετυχε! ειμαι στο ανεβασμα του ολυμπιακου χωριου, βραδακυ με το σουιφτ της γυναικας και εχω ενα αλλο σουιφτακι να μου κολλαει απο πισω! σταματαμε στο φαναρι,,,στηνομαστε διπλα-διπλα και περιμενω το πρασινο! αναβει λοιπον ξεκιναω μαλιοκουβαρα..αλλα βλεπω τον αλλον να κοβει,,,ανοιχτη καμπη μπροστα, λεω ας το πατησω να δω τι κανει το αμαξι! απο πισω βλεπω τα φωτα καποιου αλλου αμαξιου να ακολουθει σε γρηγορο ρυθμο,,,παταω λοιπον ακομα περισσοτερο...τερμα το σουιφτ...αλλα το αλλο να πλησιαζει! φτανει λοιπον διπλα...και ειναι περιπολικο...κοβω κατεβαζω παραθυρο, σιγουρος για το κουστουμι ...και μου φωναζει ο αστυνομικος ''τωρα γιατι το εκανες αυτο?'' παιρνω λοιπον και εγω το ηλιθιο υφος και παραδεχομαι την μαλακεια μου! ενω λοιπον περιμενω εντολη ...κανε στο πλαι...εκεινος καληνυχτιζει και συνεχιζει την πορεια του!

Samaro
18-10-11, 22:14
Αντώνη, στη πλεονότητα είναι professionals και αυτό το ξέρω από 1ο χέρι. Δεν έκατσα να διαβάσω και τα σχόλια στο utube πάντως....θα το κάνω μάλλον απόψε.

Δε χρειάζεται όμως να σχολιάσουμε τους Αμερικάνους. Εγώ κατά τύχη έπεσα πάνω σ αυτό το βίντεο...

Είμαι σίγουρος πως και στην Ελλάδα έχουν αρκετοί θετικές εμπειρίες και όμορφα πράγματα να πουν για το Σώμα.
Φυσικά και δεν είναι όλα τα δάκτυλα ίδια Κώστα.

Ομως στο συγκεκριμένο βίντεο, η συμπεριφορά του αστυνομικού σε κάποιον που οπλοφορεί, μου μοιάζει τελείως αφύσικη.

Τώρα για τον επαγγελματισμό τους,(πάντα για τους αμερικάνους μιλάμε) διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

Σύμφωνα με τα βιντεακια που συχνά βλεπουμε στα κανάλια της τηλεόρασης, πέφτει πολύ ξύλο και αδικαιολόγητα θα έλεγα.

fanisk
18-10-11, 22:27
Αμα ηταν concealed carry και το εβρισκε θα βλεπαμε οτι γινεται και στις αλλες καμερες :th_Laie_67-1: Open carry και αδειο..

Monsta
18-10-11, 22:58
Τώρα για τον επαγγελματισμό τους,(πάντα για τους αμερικάνους μιλάμε) διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

Σύμφωνα με τα βιντεακια που συχνά βλεπουμε στα κανάλια της τηλεόρασης, πέφτει πολύ ξύλο και αδικαιολόγητα θα έλεγα.


Φυσικά υπάρχουν περιπτώσεις βίας αλλά και ρατσισμού, εξάλλου είναι μία τεράστια χώρα. Έτσι περιπτώσεις σαν του Rodney King (και άλλων) κάνουν το γύρω του κόσμου πολύ γρήγορα, όπως όλα τα υπόλοιπα 'άσχημα' νέα.

Z4 DCT
19-10-11, 08:42
1995.....καμια 40 μερες νωριτερα μολις εχω παραλαβει ενα brand neu CBR 600.......

Ειναι κυριακη ξημερωματα δευτερας κατα της 3.30 και στριβω απο πατησιων για αλεξανδρας.....πιανω το πρωτο απο κοκκινο σε πρασινο......και φευγω σφαιρα.......μετα το επομενο αμαξι ειναι ολα πορτοκαλι και ισως καποια κοκκινα (21 ετων...:ranting2:).....απο την αρχη απο πισω μου εχω δει καποια φωτα αλλα δεν δινω σημασια:thumbsdown:.........
Φτανω στα φαναρι φιδηπιδου-αλεξανδρας-κηφισιας....τοτε περναγες ευθεια απεναντι......Και τσουπ μια μηχανη απο δεξια και μια απο αριστερα (ΖΗΤΑΔΕΣ ΗΤΑΝ ΠΙΣΩ ΜΟΥ)......:shok::shok:

- Ρε!!!! εισαι γρηγορος!!!!!!!! (μου λεει φωναζοντας!!!)

- Που στα χερια η στα ποδια!!!!!:hystericalbs1: απανταω και αμεσως σκεφτομαι οτι θα την περασω μεσα.......

-Με κοιταει σαστησμενος.......

- Αν σας ειχα δει ρε παιδια δε θα περναγα ουτε ενα!!!!:shok: (ξανααπανταω)

- Κοιτιουνται και γελωντας μου λεει .....φυγε ρε μαλακιασμενο ......

Αυτη την συναντηση θα την θυμαμαι παντα......thumbthumb (αν και επρεπε να μου τα κοψουν και να μου τα δωσουν να τα φαω!!!thumb)\



Εχω και αλλες πολυ καλες εμπειριες απο αστυνομικους που δεν εχουν να κανουν με ''χαρες'' (γιατι χαρη μου εκαναν που με αφησαν και δε με μπαγλαρωσαν )τις οποιες θα γραψω αργοτεραthumb

Thomelef
19-10-11, 09:07
πιτσιρικάς με το ρενο. ανέβασμα αγίου βασιλείου, και εκεί που πάω ακούγεται ξαφνικά ένα μικρό
και συνεχόμενο φσσσσσσσσσσσσσσ κάτω απο το κάθισμα. ρε γμτ μπελά μου τι είναι αυτό που το
φσσσσσσσσσσσσσσ τι είναι αυτό το φσσσσσσσσσσσσσ!!!μετά απο 2 στροφές, το απόλυτο σκοτάδι.
σταματάω όπως να'ναι μιάς και δεν έβλεπε τπτ, και κατεβαίνω απο το αμάξι κάτασπρος...μαλλιά -
ρούχα, τα πάντα. μιλάμε μ@@νί ο θωμάς!!!είχε απασφαλίσει ο πυροσβεστήρας που είχα σφυνωμένο
κάτω απο το κάθισμα, γιατί πρίν δύο μέρες είχα περασει κτεο, και είχε μείνει ακόμα εκεί...το
αμάξι???δεν υπήρψε ούτε δέκατο του χιλιοστού μέσα, που να μην είχε γίνει άσπρο...εκείνη την
ώρα λοιπόν, ανέβαινε ένα περιπολικό...σταματάει, και έρχεται να με ρωτήσει τι έχω πάθει. εγώ
στην προσπάθεια μου να εξηγήσω, βλέπω τον αστυνομικό να προσπαθεί να μην γελάσει, μέχρι
την στιγμή που τον πιάνει ένα νευρικό γέλιο, σε σημείο που δεν μπορούσε να σταματήσει, και
να αρχίζει να δακρίζει κιόλα. εγώ σαν μ@λ@κ@ς και άσπρος σαν τον κάσπερ, κάθομαι και τον
κοιτάω. τελικά ο άνθρωπος έβγαλε ένα βουρτσάκι απο το αμάξι, με ξεσκόνισε, με βοήθησε να
καθαρίσω λίγο τα τζάμια, και με συνόδεψε μέχρι το βενζινάδικο ενός φίλου του, που τον έβαλε
να ανοίξει το πλυντήριο, και να μου καθαρίσουν τ'αμάξι, κάτι το οποίο κράτησε τρείς ώρες...
ο ίδιος με πείγε στο σπίτι μου για να κάνω μπάνιο, και να πετάξω τα ρούχα...αυτό είναι κάτι
που δεν πρόκειτε να ξεχάσω ποτέ μα ποτέ!!!

Z4 DCT
19-10-11, 10:02
28/12/2008.......Διοδια μπογιατιου.....

Μολις 5 ημερες πριν εχω παραλαβει το 92αρι....:thumbsup:
Ξεκιναμε λοιπον για το πατρικο για πρωτοχρονια......καινουργιο καθισματακι μπεμβε μεσα και ο μικρος αισθανεται ΑΡΧΟΝΤΑΣ.... αμ δε.......με το που παω να πληρωσω στα διοδια, αρχιζει απο πισω μου τον εμετο......:shok:........ειμαι 4η λωριδα απο την ακρη......βγαινω και το κοβω ολο δεξια καθετα σχεδον, για να παω οσο το δυνατον γρηγοροτερα στην ακρη (μη και μου πνιγει το παιδι)......
Δεξια ειναι 2 περιπολικα αραγμενα με 4-5 αστυνομικους εξω....οι οποιοι παθαινουν πλακα....αρχιζουν να μου κανουν νοηματα για να σταματησω...αλλα που εγω...βουρ κατα πανω τους, και σταματαω αποτομα στην ακρη....
Ανοιγω την πορτα και κανω εμπρος το καθισμα, βουταω το παιδι και το βγαζω εξω......
Οι αστυμομικοι μεχρι εκεινη την ωρα ειναι εξαλοι........και εχουν μαζευτει γυρω μας σαν καρχαριες....
Βλεποντας το παιδι ομως καταλαβαινουν αμεσως οτι κατι τρεχει με τ ο παιδι.....
Και εκει αρχιζει η ''ανθρωπια''....σε χρονο μηδεν δεν ξερω πως......μεσα στην κινηση των διοδιων (ειχε ουρα).....φερνουν σηκωτο σχεδον εναν γιατρο....:whistle:thumb

Εγω μεχρι εκεινη την στιγμη δεν το ειχα καταλαβει, και ξαφνικα ενας τυπος ερχεται και μου λεει....''κυριε αφηστε εμενα να δω το παιδι''......

Τελικα ειχε κατσει βαρυ το γαλα και η μυρωδιατου νεου δερματος.....:thumbsdown:


Απιστευτοι τυποι......ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!:thanks::thanks:

Z4 DCT
19-10-11, 10:09
28/12/2008.......Διοδια μπογιατιου.....

Μολις 5 ημερες πριν εχω παραλαβει το 92αρι....:thumbsup:
Ξεκιναμε λοιπον για το πατρικο για πρωτοχρονια......καινουργιο καθισματακι μπεμβε μεσα και ο μικρος αισθανεται ΑΡΧΟΝΤΑΣ.... αμ δε.......με το που παω να πληρωσω στα διοδια, αρχιζει απο πισω μου τον εμετο......:shok:........ειμαι 4η λωριδα απο την ακρη......βγαινω και το κοβω ολο δεξια καθετα σχεδον, για να παω οσο το δυνατον γρηγοροτερα στην ακρη (μη και μου πνιγει το παιδι)......
Δεξια ειναι 2 περιπολικα αραγμενα με 4-5 αστυνομικους εξω....οι οποιοι παθαινουν πλακα....αρχιζουν να μου κανουν νοηματα για να σταματησω...αλλα που εγω...βουρ κατα πανω τους, και σταματαω αποτομα στην ακρη....
Ανοιγω την πορτα και κανω εμπρος το καθισμα, βουταω το παιδι και το βγαζω εξω......
Οι αστυμομικοι μεχρι εκεινη την ωρα ειναι εξαλοι........και εχουν μαζευτει γυρω μας σαν καρχαριες....
Βλεποντας το παιδι ομως καταλαβαινουν αμεσως οτι κατι τρεχει με τ ο παιδι.....
Και εκει αρχιζει η ''ανθρωπια''....σε χρονο μηδεν δεν ξερω πως......μεσα στην κινηση των διοδιων (ειχε ουρα).....φερνουν σηκωτο σχεδον εναν γιατρο....:whistle:thumb

Εγω μεχρι εκεινη την στιγμη δεν το ειχα καταλαβει, και ξαφνικα ενας τυπος ερχεται και μου λεει....''κυριε αφηστε εμενα να δω το παιδι''......

Τελικα ειχε κατσει βαρυ το γαλα και η μυρωδιατου νεου δερματος.....:thumbsdown:


Απιστευτοι τυποι......ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!:thanks::thanks:


28/12/2007......εκανα λαθος παιδες....σορυ

Monsta
20-10-11, 11:54
Κοιτάχτε ένα ΤΕΡΑ-ΜΕΓΙΣΤΟ προκλητικό λακαμά πως κυκλοφοράει στο δρόμο και την αντίδραση των αστυνομικών.



https://www.youtube.com/watch?v=JCJTrgupxqM&feature=player_embedded

Z4 DCT
20-10-11, 11:58
Κοιτάχτε ένα ΤΕΡΑ-ΜΕΓΙΣΤΟ προκλητικό λακαμά πως κυκλοφοράει στο δρόμο και την αντίδραση των αστυνομικών.


https://www.youtube.com/watch?v=JCJTrgupxqM&feature=player_embedded

Σφαλιαρα μπρουμητα στο δρομο μαζι με μια περ/μνη κλοτσια στα αρχ!δια....και μετα ''ευχαριστω πολυ για τη συνεργασια κυριε''.....:ranting2::ranting2:


Γιατι αν αυτος ο ψυχακιας τρελαθει και αρχισι και ριχνει με το AR15 μεχρι να τον ''κατεβασουν'' θα εχει φαει πολυ κοσμο......

Monsta
20-10-11, 12:06
https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Amendment_to_the_Constitution_of_the_United _States

:whistle:

Z4 DCT
20-10-11, 12:08
https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Amendment_to_the_Constitution_of_the_United _States

:whistle:

Και μετα απορουν γιατι τους γαμ@ει ο καθε τρελος με ενα οπλο τα παιδια στο σχολειο.......:whistle:

Ηθελεστα και παθεστα Μ@ΛΑΚΕΣ

S54POWER
20-10-11, 21:47
Bουλιαγμενης ενα βραδυ, επιστροφη στο σπιτι μετα απο Ζαχο, σε ολη την διαδρομη κυριος, στο υψος του πρακτικερ στην αριστερη ενα 206 παει με 70, κανω σφηνα και ανοιγω μεχρι τα 140 μπαμ μπαμ.Πισω μου λεον τουρμπι κανει την ιδια σφηνα και δινει και αυτος.Κοβω και σταματαω αριστερα στο φαναρι να παω απο Αλιμου.Το λεον σταματημενο τερμα δεξια και να σου τα παιδια με τα μπλε σταματανε στην μεσαια, ανοιγουν πορτες, την συνεχεια την ξερετε.Θα σταθω στο αποτελεσμα πανω απο 1300 Ευρω, αδεια,πινακιδες και τα λοιπα...
Καλα που υπαρχουν καλη τσει, φανταστητε να επεφτα σε ****** θα με ειχε γαμησει κιολας

fanisk
26-01-12, 01:03
Δεν αφορα good cop αλλα περιεργο cop.. θα το βαλω εδω για να μην ανοιξω νεο θεμα.

Πριν μερικες μερες πεταχτηκε μια γατα 400 κιλα (τσε βαλε..) στα 2 μετρα πισω απο παρκαρισμενο οχημα. Πισω ειχα μηχανη, καποιον απο τους 2 θα σκοτωνα.. λεω δεν βαριεσαι δωσε τωρα τον ηπιαμε ηδη με τα χλμ και τον ογκο της. ΜΠΑΠ. Παει ο aero εμπρος δεξια. Τον αφηνω για επισκευη και κυκλοφορω ανευ προφυλακτηρα γιατι βαριεμαι να βαλω τον παλιο και να τον ξαναβγαλω.

Φευγω απο ποτο στη Γλυφαδα πριν καμια ωρα και πεφτω σε μπλοκο με φακο.

-Καλημερα σας (μετα επιασε τον ενικο)
-Καλημερα
-Εχετε προβλημα
-Το ξερω
-300¤
-Πεταχτηκε γατα και δεν ειναι ετοιμος ακομα
-Φιλαρακι ο Garfield πεταχτηκε? Δεν κυκλοφορει το αμαξι, 300¤
-Κανω δεξια να τα πουμε για να μη κλεινω το δρομο, μη με τρελαινεις που θα με γραψεις επειδη δεν εχω πινακιδα στον χτυπημενο προφυλακτηρα που ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝ ΠΑΝΩ
-Εισαι παρανομος
-Θα με κυκλοφορεις εσυ?
-Την σκοτωσες τουλαχιστον?
-Οχι εζησε η ρουφιανα
-Εμενα μου πεταχτηκε μια, σαν τον garfield ηταν, να σου δειχνα ζημια...
-Ωραια, τωρα τι γινεται?
-Ενταξει φυγε αλλα να ξερεις ειναι 300¤
-Το γνωριζω καλο βραδυ

:doh:

spar@
26-01-12, 17:53
ενταξει αλλα ειναι 300ευρο...

Κωνσταντίνος
26-01-12, 18:59
Δεν αστειεύονται εκεί στο Αμέρικα :

https://www.youtube.com/watch?v=bY5ioBvrYIg

Εδώ βλέπουμε Βραζιλιάνου αστυνομικούς. Δεν διαφέρουν βέβαια και πολύ απο αυτούς που συλλαμβάνουν.

https://www.youtube.com/watch?v=NQKW8oTRsoc

stavr
26-01-12, 20:56
πριν 2 χρονακια κανονιζω να παω για ενα καφεδακι με τον κολλητο μου. Πριν φτασω στο καφε κανα 3 λεπτο με παιρνει τηλ
-ελα που εισαι τρακαρα....-ερχομαι!!....του χει πεταχτει μια καρακαηδονα που θεωρησε το στοπ ως εργο τεχνης και διακοσμισης μονο....εχει σκασει ο φιλος μου με το triumph to tiger στον μπροστα τροχο του οδηγου και εχει περασει πανω απο το καπω σουπερμαν!!
Για την ιστορια......μου λεει ρε συ δες τη μηχανη ....κοιταω....του λεω ρε φιλε κυριλε δειχνει αλλα εχει γινει λιγο motard (ειχε παρει σκελετο απο λαιμους!!) Πηγε ολικη αντικατασταση.
Μου εκανε μεγαλη εντυπωση ομως ο ζητας που ηρθε...του λεει γραψε σε ενα χαρτι τι και πως εχεις απο υλικες φθορες, εκτος μηχανης για να το υπογραψω να το χεις για τις ασφαλειες...εμεις μειναμε μαλ@κες!!! Με κοιταει ...μου λεει τι να γραψω ρε ...του λεω γραψε ρε το κρανος 250 ευρω, αυτο του λεω αμα πεσεις το αλλαζεις!!! Το γραφει ....ερχετε ο Ζητας, το βλεπει...τι ναι αυτο ρε φιλε του λεει?? Εεεε το κρανος...του απανταει ο φιλος μου. Ρε συ του λεει γραφε!!! Παντελονι 50 ευρω, παπουτσια 100, γαντια τοσο, μπουφαν τοσο, ρολοι, μπλουζα, .....τι θες του λεει ρε φιλε του λεει να παω να στα αγορασω κιολας....γραφε σου λεω!!! Παιδια αυτο δεν μου χε ξανασυμβει ...του γραψαμε ....τη μανα του και τον πατερα του μεχρι και το κινητο! Τα διαβαζει ο ζητας υπογραφει απο κατω οτι εγω ο ταδε...κτλ πιστοποιω φθορες στα ανωθεν αναφερωμενα κτλ κτλ...και τα πηρε απο την ασφαλιστικη ΟΛΑ! Το θετικο βεβαια ειναι οτι δεν χτυπησε ....αλλα για την ιστορια παλι....ειχε προς πωληση το μηχανακι 6500 και πηρε απο την ασφαλεια κοντα στα 8000. Οχι οτι δεν ειχαν φθορες αυτα που γραψαμε απλα δεν γνωριζαμε καν οτι μπορεις να τα ζητησεις, απλα λοιπον μας ανοιξε τα ματια ο τυπος που θα μπορουσε να αδιαφορισει οπως κανουν πολλοι!

nikos1400
27-01-12, 15:21
Κοιτάχτε ένα ΤΕΡΑ-ΜΕΓΙΣΤΟ προκλητικό λακαμά πως κυκλοφοράει στο δρόμο και την αντίδραση των αστυνομικών.


https://www.youtube.com/watch?v=JCJTrgupxqM&feature=player_embedded

οπως λεει και ο Γιαννης

Σφαλιαρα μπρουμητα στο δρομο μαζι με μια περ/μνη κλοτσια στα αρχ!δια
κατασχεση του permit του π#%**ονπαιδου, και ποτέ ξανα....
:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:
μου βγηκε με το Μ16 να μαζεψει τα σκατα του σκυλου....

Monsta
27-01-12, 16:03
Δεν αστειεύονται εκεί στο Αμέρικα :
https://www.youtube.com/watch?v=bY5ioBvrYIg




Enforcing the law like a Boss. The way it should be !

Stunt Mike
27-01-12, 17:59
Να πω κι εγω μια λιγο αστεια ιστορια...
Κατεβαινω με το 28αρι την Κατεχακη,βρεχει και θελω να παω αριστερα προς Κοκκινοπουλου,Γουδι.Φτανω στο φαναρι,εχουν ηδη στριψει τ'αυτοκινητα κι εγω το προλαβαινω πορτοκαλο-κοκκινο :) κατεβαζω 2α,διπλωνει και μπαινω Κοκκινοπουλου διπλωμενος,μεχρι δεξια λωριδα(εχει 2 εκει) μετα σφαλιαρα στην αριστερη λωριδα και....ΩΩΩχ Οκταβια περιπολικο στο φαναρι σταματημενο!Παω σαν βρεγμενη γατα διπλα τους,ανοιγει το παραθυρο:
-ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΕ??
εγω: εεεε μου γλυστρισε,βρεχει...
-ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΙΓΑ ΡΕ!
εγω:εεε σιγα πηγαινα αλλα δεν εχω λαστιχα
-ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΡΕ!
εγω:δεν εχω λεφτα...
-ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΒΓΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΤΕ!εχε χαρη που βιαζομαι,φυγε και με προσοχη(ηρεμος πλεον)
Φυσικα εφυγα ζωγραφιζοντας παλι ;) (τη λατρευω τη βροχη!!) Ευτυχως γλυτωσα το χαρατσι!

Nick bmwlover
27-01-12, 18:58
Να πω κι εγω μια λιγο αστεια ιστορια...
Κατεβαινω με το 28αρι την Κατεχακη,βρεχει και θελω να παω αριστερα προς Κοκκινοπουλου,Γουδι.Φτανω στο φαναρι,εχουν ηδη στριψει τ'αυτοκινητα κι εγω το προλαβαινω πορτοκαλο-κοκκινο :) κατεβαζω 2α,διπλωνει και μπαινω Κοκκινοπουλου διπλωμενος,μεχρι δεξια λωριδα(εχει 2 εκει) μετα σφαλιαρα στην αριστερη λωριδα και....ΩΩΩχ Οκταβια περιπολικο στο φαναρι σταματημενο!Παω σαν βρεγμενη γατα διπλα τους,ανοιγει το παραθυρο:
-ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΕ??
εγω: εεεε μου γλυστρισε,βρεχει...
-ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΙΓΑ ΡΕ!
εγω:εεε σιγα πηγαινα αλλα δεν εχω λαστιχα
-ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΡΕ!
εγω:δεν εχω λεφτα...
-ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΒΓΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΤΕ!εχε χαρη που βιαζομαι,φυγε και με προσοχη(ηρεμος πλεον)
Φυσικα εφυγα ζωγραφιζοντας παλι ;) (τη λατρευω τη βροχη!!) Ευτυχως γλυτωσα το χαρατσι!
:hystericalbs1:

strof
30-01-12, 15:05
Δεν ειχα ποσταρει σε αυτο το θεμα, περιμενοντας καποια επιτυχια για να σας εξηγησω καποια πραγματα (που ισως οι περισσοτεροι γνωριζετε)..
Χτες ηρθα στην Αθηνα για να 'αγορασω' αυτά (https://www.thessalianews.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=4589:taksidiotikos-16kg-xasis&catid=1:police&Itemid=18). Τελικα πηγαν ολα καλα και ειχαμε θετικο αποτελεσμα. Για να πανε ομως ολα καλα εμενα που μιλουσα με αυτους 2 βδομαδες τωρα και κανονιζα το ραντεβου, μου ασπρισαν τα μαλλια απο το αγχος να τους καταφερω να γινει η δουλεια σε μερος που θα βολευει εμενα για να με εχουν απο κοντα οι υπολοποι, για να σιγουρεψω πως δεν θα ερθουν εκει 5-6 κι εγω μονος κλπ λεπτομερειες που δεν με αφηναν να κοιμηθω για 15 μερες.

Θελω να καταληξω λοιπον πως ο 'good cop', δεν ειναι μονο αυτος που μας την χαριζει σε ενα μπλοκο τροχαιας, οπως αντιστροφα δεν ειναι 'bad cop' αυτος που κανει την δουλεια του και μας βεβαιωνει υπαρκτη παραβαση. Κι εγω γι'αυτην που την κοροϊδευα 2 βδομαδες στο τηλέφωνο 'bad cop' ειμαι.

GEO316
30-01-12, 15:47
Δεν ειχα ποσταρει σε αυτο το θεμα, περιμενοντας καποια επιτυχια για να σας εξηγησω καποια πραγματα (που ισως οι περισσοτεροι γνωριζετε)..
Χτες ηρθα στην Αθηνα για να 'αγορασω' αυτά (https://www.thessalianews.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=4589:taksidiotikos-16kg-xasis&catid=1:police&Itemid=18). Τελικα πηγαν ολα καλα και ειχαμε θετικο αποτελεσμα. Για να πανε ομως ολα καλα εμενα που μιλουσα με αυτους 2 βδομαδες τωρα και κανονιζα το ραντεβου, μου ασπρισαν τα μαλλια απο το αγχος να τους καταφερω να γινει η δουλεια σε μερος που θα βολευει εμενα για να με εχουν απο κοντα οι υπολοποι, για να σιγουρεψω πως δεν θα ερθουν εκει 5-6 κι εγω μονος κλπ λεπτομερειες που δεν με αφηναν να κοιμηθω για 15 μερες.

Θελω να καταληξω λοιπον πως ο 'good cop', δεν ειναι μονο αυτος που μας την χαριζει σε ενα μπλοκο τροχαιας, οπως αντιστροφα δεν ειναι 'bad cop' αυτος που κανει την δουλεια του και μας βεβαιωνει υπαρκτη παραβαση. Κι εγω γι'αυτην που την κοροϊδευα 2 βδομαδες στο τηλέφωνο 'bad cop' ειμαι.
Δεν ξερω πανο τι εισαι για αυτη αλλα ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ απο εμενα..

Driver M
30-01-12, 15:56
Δεν αστειεύονται εκεί στο Αμέρικα :
https://www.youtube.com/watch?v=bY5ioBvrYIg

Εδώ βλέπουμε Βραζιλιάνου αστυνομικούς. Δεν διαφέρουν βέβαια και πολύ απο αυτούς που συλλαμβάνουν.
https://www.youtube.com/watch?v=NQKW8oTRsoc
Mόνο για good cops δεν μου κάνουν οι συγκεκριμένοι.
Μάλλον την είδαν ότι παίζουν σε κανα counter strike.

halkida116mpack
30-01-12, 21:31
Δεν ειχα ποσταρει σε αυτο το θεμα, περιμενοντας καποια επιτυχια για να σας εξηγησω καποια πραγματα (που ισως οι περισσοτεροι γνωριζετε)..
Χτες ηρθα στην Αθηνα για να 'αγορασω' αυτά (https://www.thessalianews.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=4589:taksidiotikos-16kg-xasis&catid=1:police&Itemid=18). Τελικα πηγαν ολα καλα και ειχαμε θετικο αποτελεσμα. Για να πανε ομως ολα καλα εμενα που μιλουσα με αυτους 2 βδομαδες τωρα και κανονιζα το ραντεβου, μου ασπρισαν τα μαλλια απο το αγχος να τους καταφερω να γινει η δουλεια σε μερος που θα βολευει εμενα για να με εχουν απο κοντα οι υπολοποι, για να σιγουρεψω πως δεν θα ερθουν εκει 5-6 κι εγω μονος κλπ λεπτομερειες που δεν με αφηναν να κοιμηθω για 15 μερες.

Θελω να καταληξω λοιπον πως ο 'good cop', δεν ειναι μονο αυτος που μας την χαριζει σε ενα μπλοκο τροχαιας, οπως αντιστροφα δεν ειναι 'bad cop' αυτος που κανει την δουλεια του και μας βεβαιωνει υπαρκτη παραβαση. Κι εγω γι'αυτην που την κοροϊδευα 2 βδομαδες στο τηλέφωνο 'bad cop' ειμαι.

μπραβο κι απο εμενα ,σιγουρα η Ελληνικη αστυνομια μπορει και κανει με τα μεσα που εχει το καλυτερο.....θα σου εκανα τωρα μια πλακιτσα αλλα φοβαμαι μην στραβωσεις...thumb

Monsta
12-02-12, 13:12
Προσέξτε πόσο ευγενικοί και υπομονετικοί είναι οι αστυνομικοί, παρά τη συμπεριφορά του οδηγού.


https://www.youtube.com/watch?v=ILqc0DMh84k&feature=player_embedded

Thomelef
12-02-12, 14:42
τραγικός ηλίθιος...τι να κάνεις. υπάρχουν και τέτοιοι.

Monsta
12-02-12, 15:30
τραγικός ηλίθιος...τι να κάνεις. υπάρχουν και τέτοιοι.


Από κάτι σχόλια που διαβάζω από άτομα σε διαφορετικές πολιτείες, θα τον είχαν βγάλει έξω με τα τέσσερα. :hystericalbs1:

Monsta
12-02-12, 16:38
4th amendment



The right of the people to be secure in their persons, houses, papers, and effects, against unreasonable searches and seizures, shall not be violated, and no Warrants shall issue, but upon probable cause, supported by Oath or affirmation, and particularly describing the place to be searched, and the persons or things to be seized


Έθεσα τη παρακάτω ερώτηση στο φόρουμ που αναρτήθηκε το συγκεκριμένο βιντ και περιμένω απάντηση.



Since when are DUI check points "unreasonable searches" ?


Ελένη ακούει ???

Stamatis
12-02-12, 16:57
4th amendment




Έθεσα τη παρακάτω ερώτηση στο φόρουμ που αναρτήθηκε το συγκεκριμένο βιντ και περιμένω απάντηση.





Ελένη ακούει ???

πάσχουν και αυτοί απο υπερβολική δημοκρατία...

Monsta
12-02-12, 17:03
πάσχουν και αυτοί απο υπερβολική δημοκρατία...


...η οποία είναι υπεύθυνη και για υπερβολική μαλακία @ times.

Monsta
12-02-12, 17:32
Got an answer


Since you didn't commit any crime or provide probable cause


Second attempt μήπως και καταλάβει.


Commiting a crime or providing probable cause in a DUI situation, could prove to be too late for you or some other innocent human being, if they re not stopped in routine traffic check points.

Stamatis
12-02-12, 18:14
πες του να πάναγαμηθει ρε κώστα, τι ασχολείσαι με τον κάθε νιγκα?

Monsta
12-02-12, 19:12
πες του να πάναγαμηθει ρε κώστα, τι ασχολείσαι με τον κάθε νιγκα?


Κατά 99.9% είναι νίγκας thumb αφού στο φόρουμ αυτό είναι μακράν η πλειοψηφία. Γενικά πάντως δεν απαντάω....στα 9 χρόνια δεν έχω ούτε 900 ποστ στο ένα και 200 σ ένα άλλο που παρακολουθώ. Απλά μ ενόχλησε η συμπεριφορά του συγκεκριμένου αλήτη στο βιντ.