PDA

Επιστροφή στο Forum : Που πας μωρη με τις γοβες



ntinos
18-10-11, 09:42
Η προβλεψη του καιρου για το επερχομενο ΣΚ φανταζε ιδανικη: Χιονοπτωση - χιονοπτωση - χιονοπτωση.

Η σανιδα αψογως κερωμενη, μποτες, δεστρες, σαλοπετα, σκουφι, γυαλια, γαντια & μπουφαν, ολα στην ετοιμοπολεμα.

Παρασκευη απογευματακι λοιπον ξεκιναμε γρηγορα γρηγορα προς Καλαβρυτα. Βροχουλα στο δρομο, και πολυ κρυο. Φυσικα, κανενα προβλημα με τις γοβες.

Ανεβαινοντας απο Διακοφτο και μεχρι τα Καλαβρυτα, ουτε δειγμα χιονιου πουθενα.

"Θα ξεσκιστουμε στην μασα μου φαινεται, δεν βλεπω προκοπη"...



[συνεχιζεται...]

Σαββατο πρωι, και ο δρομος προς το χιονοδρομικο, πεντακαθαρος. Στις 9 ημασταν ηδη επανω, 9:30 ξεκινησε το τσουλισμα απο την Νεφελη. Ο καιρος, "χαρα Θεου" που λενε, ηλιος, απνοια, τελεια....

Κατα τις 12, και αφου ειχα χτυπησει και ενα χοντογκι, ο ουρανος ειχε παρει το χρωμα της μπουλουκας, ενα sparking grafite (οκ, οχι και τοσο sparking).

"Παμε αλλη μια, και μετα να την κοπανησουμε στα γρηγορα, φοβαμαι οτι θα παρουμε τον πουλο".

Αυτο ηταν το μεγαλο λαθος Κατοπιν του σχετικου ετεροχρονισμενου assessment που εκανα, η σωστη φραση επρεπε να ηταν:

"Φευγουμε τωρα"
Το καρεκλιδι στην Στυγα ανεβαινε βασανιστικα. Ορατοτης ΜΕΔΕΝ. Το αγχος μου στα κοκκινα.

Ξεκιναμε την τελευταια κατεβασια. Με 1000 κοπους κατεβαινουμε την πιστα, σερι μεχρι το αυτοκινητο στο παρκινγ. Τα πραγματα ειχαν αγριεψει πλεον, 5-6 εκατοστα στρωμενο χιονι, το οποιο επεφτε με ρυθμο... κουρελούδων....

Πεταμε στα πισω καθισματα, σκι, σανιδα, μποτες (κωλ@ς εγινε), και προσπαθω να ξεκινησω.

Πανικος. Μεχρι να ξεκινησω απο το παρκινγ, και να πιασω την "δημοσια", ειχε εξαφανιστει ο δρομος....

Μετα την μεγαλη ευθεια, ελαφρα κατηφορικη (δεξια/κατω στην φωτο), και ενω βρισκομαι σε κατασταση τσουλημετος με 2α, και σε κατασταση εντονης εφιδρωσης, παιρνω την πρωτη στροφη αριστερα....

Καταληγω απαλα στο σημαδι που φαινεται στην φωτο....


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9435&stc=1&d=1318926910

Στο σημειο εκεινο που "εκατσε" οι περισσοτεροι, περναγαν ξυστα απο το si κανοντας σφουρες.

Περασε ενας, μετα απο λιγο ενας αλλος, σε λιγο και αλλος.


"Δε μπορουμε να μεινουμε εδω, θα μας τσακισουν"

Και ξεκινω......



Και ξεκινω.....


Ξεκινω λεμε....

Βρε αμαν....

Εξεκινησαμε ....

Δεν προχωρησαμε και πολυ, λιγο το χιονι (πολυ μαλλον), λιγο η εμπειρια μου (ανυπαρκτη σχεδον) σε αναλογες καταστασεις, λιγο το αγχος απο την πιεση που ειχε δημιουργηθει στον σφιγκτηρα μου οτι θα εκανα χαλια το καθισμα μου και δεν θα καθαριζε ΠΟΤΕ :hystericalbs1:, πολλα τα δεδομενα, δεν διαχειριστηκα τιποτε σωστα, οπου λιιγο παρακατω, στην επομενη στροφη (παντα κατηφορα) πιασαμε την αλλη μερια....

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9436&stc=1&d=1318927849

Συντομα αρχισανε να καταληγουν - ευτυχως οχι πανω μας - και αλλες πρωταρες.

Ρεπετέ της προηγουμενης προσπαθειας για αλλη μια φορα για βλεπουμε.

Αν και πολυ θα το ηθελα, δεν ειχα σκοπο να κατεβω μεχρι τα Καλαβρυτα ετσι, θα προκαλουσα σιγουρα ζημια σε καποιον.

Οποτε, περι τα 600 μετρα παρακατω, βρηκα ενα "ασφαλες" μερος, και το εκανα στην ακρη.

Επιστροφη στα Καλαβρυτα με οτοστοπ....


Το χιονι επεφτε ακαταπαυστα (απο οτι μαθαμε/φανηκε) ολη την νυχτα και ολη την επομενη.

Το θεμα ηταν οτι επρεπε να φυγουμε για Αθηνα, και κατι επρεπε να κανω με το αμαξι.

Στο μεταξυ, κερασακι στην τουρτα, διεπιστωσα οτι ειχα καπου χασει τα κλειδια.... μαλλον στην φαση οτοστοπ, φορτωμενος με την προικα (μποτες σανιδες σκι κλπ)

Ξημερωνει Κυριακη (μην με λυπασαιιιιι, ειναι ομορφη, ειναι οοομορφη ζωη, να το θυμασαι, που λεει και ο Γιαννης ο Πουλοπουλος), το χινοδρομικο, αφενος ειναι κλειστο, ο δρομος ειναι επισης κλειστος, και η μπουλουκα εχει ηδη μια διανυχτερευση εκει στα βουνα, μοναχη της.....

Παιρνω το λεξους (RX350, με χιονολαστικα, που ο βλακας δεν το πηρα να ανεβουμε στο χιονοδρομικο με αυτο) του νονου, και παω στις "αρχες" του τοπου...

Ψαχνω και βρισκω τον τυπο ο οποιος δουλευει καποιο απο τα εκχιονιστικα, του λεω οτι εχω παρατησει ενα μπεμβε ανθρακι καπου εκειθ' απαν (ναι, με τελεια αξάν για να με καταλαβει πληρως) ο οποιος μου ειπε οτι "κατι ειδε" εχτες που κατεβαινε απο απαν'...


Εχουμε πλεον φυγει απο τα καλαβρυτα με τον ξαδελφο Αντωνη για Αθηνα.

Την επομενη, στελνω στον Νονο με το Κτελ το δευτερο κλειδι.

Ο δρομος προς το βουνο εξακολουθει να ειναι κλειστος.

Την Τριτη ανοιγει....

Τριτη, ή Τεταρτη δεν θυμαμαι, ανεβαινει ο νονος με την νονα, το λεξους και φτυαρια στο Βουνο....

Τα φτυαρια μου ακουστηκαν καπως αγχωτικα....


Τελικα γυρισαν πισω απραγοι. Σχεδον απραγοι μαλλον, μιας και μου εστειλαν μια φωτογραφια....

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9437&stc=1&d=1318929979

(καλα το θυμομουνα, ειχα μαζεψει το καθρεπτη. Μην τον "παρει" κανεις μαζι του :hystericalbs1: )

Εν τελη, για να τελειωνει η περιγραφη αυτης της περιπετιουλας, και για να μην σας τα πρηζω αλλο, η μπουλουκα, περισυνελέγη απο μενα το επομενο ΣΚ.

Ευτυχως δλδ που (και καλα) η ειδικοτητα μου στον στρατο ηταν "Οδηγος Οχηματος Περισυλλογής (οχι σκουπιδιων ρε σεις :hystericalbs1: )

Θενκς φορ γουοτσινγ :rally:

ntinos
18-10-11, 09:55
Σαββατο πρωι, και ο δρομος προς το χιονοδρομικο, πεντακαθαρος. Στις 9 ημασταν ηδη επανω, 9:30 ξεκινησε το τσουλισμα απο την Νεφελη. Ο καιρος, "χαρα Θεου" που λενε, ηλιος, απνοια, τελεια....

Κατα τις 12, και αφου ειχα χτυπησει και ενα χοντογκι, ο ουρανος ειχε παρει το χρωμα της μπουλουκας, ενα sparking grafite (οκ, οχι και τοσο sparking).

"Παμε αλλη μια, και μετα να την κοπανησουμε στα γρηγορα, φοβαμαι οτι θα παρουμε τον πουλο".

Αυτο ηταν το μεγαλο λαθος Κατοπιν του σχετικου ετεροχρονισμενου assessment που εκανα, η σωστη φραση επρεπε να ηταν:

"Φευγουμε τωρα"

Ptboul
18-10-11, 10:01
και τι έγινε τελικά; To φάγατε; Ξε μείνατε; Σε δυσκόλεψε το καρμπόν με τα 18άρια;

ntinos
18-10-11, 10:24
Το καρεκλιδι στην Στυγα ανεβαινε βασανιστικα. Ορατοτης ΜΕΔΕΝ. Το αγχος μου στα κοκκινα.

Ξεκιναμε την τελευταια κατεβασια. Με 1000 κοπους κατεβαινουμε την πιστα, σερι μεχρι το αυτοκινητο στο παρκινγ. Τα πραγματα ειχαν αγριεψει πλεον, 5-6 εκατοστα στρωμενο χιονι, το οποιο επεφτε με ρυθμο... κουρελούδων....

Πεταμε στα πισω καθισματα, σκι, σανιδα, μποτες (κωλ@ς εγινε), και προσπαθω να ξεκινησω.

Πανικος. Μεχρι να ξεκινησω απο το παρκινγ, και να πιασω την "δημοσια", ειχε εξαφανιστει ο δρομος....

ntinos
18-10-11, 10:24
διπλο ποστ

Z4 DCT
18-10-11, 10:25
διπλο ποστ

Μς τι αμαξι ρε Ντινο??

ntinos
18-10-11, 10:30
Μς τι αμαξι ρε Ντινο??

320si

Z4 DCT
18-10-11, 10:31
320si
:shok:

φοραγες καλτσες??....πως παταγε με 255 λαστιχο πισω??

Ptboul
18-10-11, 10:32
Μς τι αμαξι ρε Ντινο??

Carbon φορμουλίσιο! Τα χουμε πει ρε ΓιάααΝΝ 3 είναι τα αμάξια που αξίζουν σε όλο το φόρουμ. :th_Laie_67-1:

Του Γιωργάρα είναι εκτός συναγωνισμού.

Πετάξατε τα βρεγμένα σκι στο πίσω κάθισμα;; :ranting2:

Καλύτερα να ερχόσασταν σεν Μόριτς που ήμουν με την Ταμάρα το ΣΚ :hystericalbs1:

Αλυσίδες, πανιά δεν είχατε;

ntinos
18-10-11, 10:37
Μετα την μεγαλη ευθεια, ελαφρα κατηφορικη (δεξια/κατω στην φωτο), και ενω βρισκομαι σε κατασταση τσουλημετος με 2α, και σε κατασταση εντονης εφιδρωσης, παιρνω την πρωτη στροφη αριστερα....

Καταληγω απαλα στο σημαδι που φαινεται στην φωτο....


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9435&stc=1&d=1318926910

ntinos
18-10-11, 10:38
:shok:

φοραγες καλτσες??....πως παταγε με 255 λαστιχο πισω??

Ειπε κανεις οτι παταγε ?:th_Laie_67-1:

(κατσε και θα δεις)

Z4 DCT
18-10-11, 10:39
Ειπε κανεις οτι παταγε ?:th_Laie_67-1:

(κατσε και θα δεις)

Με καλτσες το εχεις δοκιμασει....πως παει...??

Ptboul
18-10-11, 10:40
Ω ρε, έφυγε το αμάξι; Οι υπόλοιποι πως πήγαιναν;

ntinos
18-10-11, 10:40
Carbon φορμουλίσιο! Τα χουμε πει ρε ΓιάααΝΝ 3 είναι τα αμάξια που αξίζουν σε όλο το φόρουμ. :th_Laie_67-1:

Του Γιωργάρα είναι εκτός συναγωνισμού.

Πετάξατε τα βρεγμένα σκι στο πίσω κάθισμα;; :ranting2:

Καλύτερα να ερχόσασταν σεν Μόριτς που ήμουν με την Ταμάρα το ΣΚ :hystericalbs1:

Αλυσίδες, πανιά δεν είχατε;


Με την λιακαδα που ειδαμε το πρωι, ειπαμε οτι να παμε με το si, και δεν σκεφτηκαμε την παροιμια που μου ελεγε ο συγχωρεμενος ο Πατερας μου:

"Μην σε γελασει ο Μαρτης το πρωι και χασεις την ημερα"

(Μαρτης ηταν)

ntinos
18-10-11, 10:43
Με καλτσες το εχεις δοκιμασει....πως παει...??

Καλτσες φορεσαμε μια αλλη φορα στο 116 της γυναικας μου, και ηταν εξαιρετικο το αποτελεσμα.

Απο Καλαβρυτα προς Διακοφτο, καπου προς το Μεγα Σπηλαιο μαλιστα, προσπερασαμε και κατι κεφτεδες με Χ3 & RAV ....

ntinos
18-10-11, 10:53
Ω ρε, έφυγε το αμάξι; Οι υπόλοιποι πως πήγαιναν;

Στο σημειο εκεινο που "εκατσε" οι περισσοτεροι, περναγαν ξυστα απο το si κανοντας σφουρες.

Περασε ενας, μετα απο λιγο ενας αλλος, σε λιγο και αλλος.


"Δε μπορουμε να μεινουμε εδω, θα μας τσακισουν"

Και ξεκινω......



Και ξεκινω.....


Ξεκινω λεμε....

Βρε αμαν....

Εξεκινησαμε ....

Δεν προχωρησαμε και πολυ, λιγο το χιονι (πολυ μαλλον), λιγο η εμπειρια μου (ανυπαρκτη σχεδον) σε αναλογες καταστασεις, λιγο το αγχος απο την πιεση που ειχε δημιουργηθει στον σφιγκτηρα μου οτι θα εκανα χαλια το καθισμα μου και δεν θα καθαριζε ΠΟΤΕ :hystericalbs1:, πολλα τα δεδομενα, δεν διαχειριστηκα τιποτε σωστα, οπου λιιγο παρακατω, στην επομενη στροφη (παντα κατηφορα) πιασαμε την αλλη μερια....

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9436&stc=1&d=1318927849

Z4 DCT
18-10-11, 10:55
Στο σημειο εκεινο που "εκατσε" οι περισσοτεροι, περναγαν ξυστα απο το si κανοντας σφουρες.

Περασε ενας, μετα απο λιγο ενας αλλος, σε λιγο και αλλος.


"Δε μπορουμε να μεινουμε εδω, θα μας τσακισουν"

Και ξεκινω......



Και ξεκινω.....


Ξεκινω λεμε....

Βρε αμαν....

Εξεκινησαμε ....

Δεν προχωρησαμε και πολυ, λιγο το χιονι (πολυ μαλλον), λιγο η εμπειρια μου (ανυπαρκτη σχεδον) σε αναλογες καταστασεις, λιγο το αγχος απο την πιεση που ειχε δημιουργηθει στον σφιγκτηρα μου οτι θα εκανα χαλια το καθισμα μου και δεν θα καθαριζε ΠΟΤΕ :hystericalbs1:, πολλα τα δεδομενα, δεν διαχειριστηκα τιποτε σωστα, οπου λιιγο παρακατω, στην επομενη στροφη (παντα κατηφορα) πιασαμε την αλλη μερια....

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9436&stc=1&d=1318927849


καλα το πας.....μεγαλογαιοκτημονας... ...:hystericalbs1::hystericalbs1:

ntinos
18-10-11, 10:59
Ευχαριστω, αλλα ειχα βαλει και ενα ακομη οικοπεδακι στο ματι.

Ερχεται και αυτο

Stunt Mike
18-10-11, 11:00
Η προβλεψη του καιρου για το επερχομενο ΣΚ φανταζε ιδανικη: Χιονοπτωση - χιονοπτωση - χιονοπτωση.

Η σανιδα αψογως κερωμενη, μποτες, δεστρες, σαλοπετα, σκουφι, γυαλια, γαντια & μπουφαν, ολα στην ετοιμοπολεμα.

Παρασκευη απογευματακι λοιπον ξεκιναμε γρηγορα γρηγορα προς Καλαβρυτα. Βροχουλα στο δρομο, και πολυ κρυο. Φυσικα, κανενα προβλημα με τις γοβες.

Ανεβαινοντας απο Διακοφτο και μεχρι τα Καλαβρυτα, ουτε δειγμα χιονιου πουθενα.

"Θα ξεσκιστουμε στην μασα μου φαινεται, δεν βλεπω προκοπη"...



[συνεχιζεται...]

Ρε φιλαρακι γραψε οτι μιλας για τον προηγουμενο Μαρτιο!!!Επαθα πλακα οταν διαβασα οτι πηγατε Καλαβρυτα για snowboard Οκτωβριο μηνα!!!Ειπα κι εγω!Χιονισε κι εμεις ειμαστε ακομη εδω κατω?

Z4 DCT
18-10-11, 11:01
Ρε φιλαρακι γραψε οτι μιλας για τον προηγουμενο Μαρτιο!!!Επαθα πλακα οταν διαβασα οτι πηγατε Καλαβρυτα για snowboard Οκτωβριο μηνα!!!Ειπα κι εγω!Χιονισε κι εμεις ειμαστε ακομη εδω κατω?

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:


Εγω που ετρεχα στο μετεο και τπ snowreport να δω τι παιζει???......:shok::shok:

Ptboul
18-10-11, 11:01
καλα το πας.....μεγαλογαιοκτημονας... ...:hystericalbs1::hystericalbs1:

:hystericalbs1::hystericalbs1:

Τουλ. αφού μας γράφεις είσαι οκ. :original:

ntinos
18-10-11, 11:02
Ρε φιλαρακι γραψε οτι μιλας για τον προηγουμενο Μαρτιο!!!Επαθα πλακα οταν διαβασα οτι πηγατε Καλαβρυτα για snowboard Οκτωβριο μηνα!!!Ειπα κι εγω!Χιονισε κι εμεις ειμαστε ακομη εδω κατω?

Εχεις δικαιο, μπαρδον.

BTW, πρεπει να ηταν το 2009 ή το 2010

Z4 DCT
18-10-11, 11:03
Εχεις δικαιο, μπαρδον.

BTW, πρεπει να ηταν το 2009 ή το 2010

:shok::shok::shok::shok:

:th_Laie_67-1:
:th_Laie_67-1:

Cobalt
18-10-11, 11:07
:hystericalbs1:


:rally:

Ptboul
18-10-11, 11:07
Ρε Ντίνο, χάθηκα μέσα στα ποστς και μετά είδα το ποστ του Mike!

Επειδή το Σάββατο στο αρτεμίσιο είχε μεσημέρι 5 βαθμούς και στην Πάρνηθα χιόνισε μου φάνηκε φυσιολογικό να είχε χιόνια στα Καλάβρυτα τον Οκτώβρη. :hystericalbs1:

Z4 DCT
18-10-11, 11:08
Ρε Ντίνο, χάθηκα μέσα στα ποστς και μετά είδα το ποστ του Mike!

Επειδή το Σάββατο στο αρτεμίσιο είχε μεσημέρι 5 βαθμούς και στην Πάρνηθα χιόνισε μου φάνηκε φυσιολογικό να είχε χιόνια στα Καλάβρυτα τον Οκτώβρη. :hystericalbs1:

Καλα εσυ εχεις ΞΕΦΥΓΕΙ ντιπ κατα ντιπ :hystericalbs1: :hystericalbs1:

StratosZ4
18-10-11, 11:08
Ευχαριστω, αλλα ειχα βαλει και ενα ακομη οικοπεδακι στο ματι.

Ερχεται και αυτο

Ρε ψηλε αφου ειδες οτι ο δρομος δεν σε πηγαινε γιατι δεν το κοψες απο τα χωραφια??
Τοσες φορες που το βαλες ουτως η αλλως, τραχτερι το κανες το Καρμπον!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

ntinos
18-10-11, 11:09
Συντομα αρχισανε να καταληγουν - ευτυχως οχι πανω μας - και αλλες πρωταρες.

Ρεπετέ της προηγουμενης προσπαθειας για αλλη μια φορα για βλεπουμε.

Αν και πολυ θα το ηθελα, δεν ειχα σκοπο να κατεβω μεχρι τα Καλαβρυτα ετσι, θα προκαλουσα σιγουρα ζημια σε καποιον.

Οποτε, περι τα 600 μετρα παρακατω, βρηκα ενα "ασφαλες" μερος, και το εκανα στην ακρη.

Επιστροφη στα Καλαβρυτα με οτοστοπ....


Το χιονι επεφτε ακαταπαυστα (απο οτι μαθαμε/φανηκε) ολη την νυχτα και ολη την επομενη.

Το θεμα ηταν οτι επρεπε να φυγουμε για Αθηνα, και κατι επρεπε να κανω με το αμαξι.

Στο μεταξυ, κερασακι στην τουρτα, διεπιστωσα οτι ειχα καπου χασει τα κλειδια.... μαλλον στην φαση οτοστοπ, φορτωμενος με την προικα (μποτες σανιδες σκι κλπ)

Ptboul
18-10-11, 11:09
Καλα εσυ εχεις ΞΕΦΥΓΕΙ ντιπ κατα ντιπ :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Με χει τρελάνει ο Χαντές, ζω στον κόσμο της Ταμάρα, τρομάρα μου :hystericalbs1:

Z4 DCT
18-10-11, 11:10
Συντομα αρχισανε να καταληγουν - ευτυχως οχι πανω μας - και αλλες πρωταρες.

Ρεπετέ της προηγουμενης προσπαθειας για λλη μια φορα για βλεπουμε.

Αν και πολυ θα το ηθελα, δεν ηχα σκοπο να κατεβω μεχρι τα Καλαβρυτα ετσι, θα προκαλουσα σιγουρα ζημια σε καποιον.

Οποτε, περι τα 600 μετρα παρακατω, βρηκα ενα "ασφαλες" μερος, και το εκανα στην ακρη.

Επιστροφη στα Καλαβρυτα με οτοστοπ....


Το χιονι επεφτε ακαταπαυστα (απο οτι μαθαμε/φανηκε) ολη την νυχτα και ολη την επομενη.

Το θεμα ηταν οτι επρεπε να φυγουμε για Αθηνα, και κατι επρεπε να κανω με το αμαξι.

Στο μεταξυ, κερασακι στην τουρτα, διεπιστωσα οτι ειχα καπου χασει τα κλειδια.... μαλλον στην φαση οτοστοπ, φορτωμενος με την προικα (μποτες σανιδες σκι κλπ)


:shok::shok::shok::shok:.............????????????? ???????????

StratosZ4
18-10-11, 11:10
Συντομα αρχισανε να καταληγουν - ευτυχως οχι πανω μας - και αλλες πρωταρες.

Ρεπετέ της προηγουμενης προσπαθειας για λλη μια φορα για βλεπουμε.

Αν και πολυ θα το ηθελα, δεν ηχα σκοπο να κατεβω μεχρι τα Καλαβρυτα ετσι, θα προκαλουσα σιγουρα ζημια σε καποιον.

Οποτε, περι τα 600 μετρα παρακατω, βρηκα ενα "ασφαλες" μερος, και το εκανα στην ακρη.

Επιστροφη στα Καλαβρυτα με οτοστοπ....


Το χιονι επεφτε ακαταπαυστα (απο οτι μαθαμε/φανηκε) ολη την νυχτα και ολη την επομενη.

Το θεμα ηταν οτι επρεπε να φυγουμε για Αθηνα, και κατι επρεπε να κανω με το αμαξι.

Στο μεταξυ, κερασακι στην τουρτα, διεπιστωσα οτι ειχα καπου χασει τα κλειδια.... μαλλον στην φαση οτοστοπ, φορτωμενος με την προικα (μποτες σανιδες σκι κλπ)

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1:

Ptboul
18-10-11, 11:13
Επιστροφη στα Καλαβρυτα με οτοστοπ....

.....

Στο μεταξυ, κερασακι στην τουρτα, διεπιστωσα οτι ειχα καπου χασει τα κλειδια.... μαλλον στην φαση οτοστοπ, φορτωμενος με την προικα (μποτες σανιδες σκι κλπ)

Κάνατε οτοστόπ στον χαμό φορτωμένοι με τα συμπράγκαλα;;

Καλά που δεν ήταν ο Γιάννης, θα σας έπαιρνε σίγουρα! :hystericalbs1::hystericalbs1:

Z4 DCT
18-10-11, 11:18
Κάνατε οτοστόπ στον χαμό φορτωμένοι με τα συμπράγκαλα;;

Καλά που δεν ήταν ο Γιάννης, θα σας έπαιρνε σίγουρα! :hystericalbs1::hystericalbs1:



καλα θα κοιταγα απο την αλλη....και αδερφος μου να ητανε θα εκανα οτι δεν εβλεπα.......:hystericalbs1::hystericalbs1:


να πας να τον παρεις μαζι, και να θελει να σου βαλει μεσα στ αμαξι και τα βρωμοπεδιλα.....μπλιαχ

ntinos
18-10-11, 11:22
Ξημερωνει Κυριακη (μην με λυπασαιιιιι, ειναι ομορφη, ειναι οοομορφη ζωη, να το θυμασαι, που λεει και ο Γιαννης ο Πουλοπουλος), το χινοδρομικο, αφενος ειναι κλειστο, ο δρομος ειναι επισης κλειστος, και η μπουλουκα εχει ηδη μια διανυχτερευση εκει στα βουνα, μοναχη της.....

Παιρνω το λεξους (RX350, με χιονολαστικα, που ο βλακας δεν το πηρα να ανεβουμε στο χιονοδρομικο με αυτο) του νονου, και παω στις "αρχες" του τοπου...

Ψαχνω και βρισκω τον τυπο ο οποιος δουλευει καποιο απο τα εκχιονιστικα, του λεω οτι εχω παρατησει ενα μπεμβε ανθρακι καπου εκειθ' απαν (ναι, με τελεια αξάν για να με καταλαβει πληρως) ο οποιος μου ειπε οτι "κατι ειδε" εχτες που κατεβαινε απο απαν'...

Ptboul
18-10-11, 11:23
[/B]

καλα θα κοιταγα απο την αλλη....και αδερφος μου να ητανε θα εκανα οτι δεν εβλεπα.......:hystericalbs1::hystericalbs1:

να πας να τον παρεις μαζι, και να θελει να σου βαλει μεσα στ αμαξι και τα βρωμοπεδιλα.....μπλιαχ

και μάλιστα στο πίσω κάθισμα επάνω στο μπεζ δέρμα https://www.clicksmilies.com/s1106/spezial2/christo/Christo_pull_hair.gif https://www.clicksmilies.com/s1106/travesmilies/smilie_schreck.gif :hystericalbs1:

Ptboul
18-10-11, 11:24
ο οποιος μου ειπε οτι "κατι ειδε" εχτες που κατεβαινε απο απαν'...

https://www.whatcracksmeup.com/uploads/710fail-owned-snow-clearing-fail.jpg

bill_m3
18-10-11, 11:26
Ρε Ντίνο πως μπόρεσες και κοιμήθηκες το βράδυ ??????
Εμένα εκεί θα με βρίσκαν!!!!




Περιμένω να τελειώσεις το θέμα και να τα βάλω στην σειρά :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Z4 DCT
18-10-11, 11:26
Ξημερωνει Κυριακη (μην με λυπασαιιιιι, ειναι ομορφη, ειναι οοομορφη ζωη, να το θυμασαι, που λεει και ο Γιαννης ο Πουλοπουλος), το χινοδρομικο, αφενος ειναι κλειστο, ο δρομος ειναι επισης κλειστος, και η μπουλουκα εχει ηδη μια διανυχτερευση εκει στα βουνα, μοναχη της.....

Παιρνω το λεξους (RX350, με χιονολαστικα, που ο βλακας δεν το πηρα να ανεβουμε στο χιονοδρομικο με αυτο) του νονου, και παω στις "αρχες" του τοπου...

Ψαχνω και βρισκω τον τυπο ο οποιος δουλευει καποιο απο τα εκχιονιστικα, του λεω οτι εχω παρατησει ενα μπεμβε ανθρακι καπου εκειθ' απαν (ναι, με τελεια αξάν για να με καταλαβει πληρως) ο οποιος μου ειπε οτι "κατι ειδε" εχτες που κατεβαινε απο απαν'...



Ρε με τι καρδια το αφησες μοναχο εκει απαν????:shok::shok:........θα το κατβαζα κατω ο κοσμος να γυρναγε αναποδα//////......
και το βρωμισες και το παρατησες.......ασπλαχνος...τα παντα για τα οικοπεδα......αχορταγε

Z4 DCT
18-10-11, 11:27
https://www.whatcracksmeup.com/uploads/710fail-owned-snow-clearing-fail.jpg



:th_Laie_67-1:
:th_Laie_67-1:
:th_Laie_67-1:
:th_Laie_67-1:
:th_Laie_67-1:
:th_Laie_67-1:

Ptboul
18-10-11, 11:28
Ρε με τι καρδια το αφησες μοναχο εκει απαν????:

Το άφησε να το βρει την άνοιξη :hystericalbs1:

ntinos
18-10-11, 11:33
Εχουμε πλεον φυγει απο τα καλαβρυτα με τον ξαδελφο Αντωνη για Αθηνα.

Την επομενη, στελνω στον Νονο με το Κτελ το δευτερο κλειδι.

Ο δρομος προς το βουνο εξακολουθει να ειναι κλειστος.

Την Τριτη ανοιγει....

Τριτη, ή Τεταρτη δεν θυμαμαι, ανεβαινει ο νονος με την νονα, το λεξους και φτυαρια στο Βουνο....

Τα φτυαρια μου ακουστηκαν καπως αγχωτικα....


Τελικα γυρισαν πισω απραγοι. Σχεδον απραγοι μαλλον, μιας και μου εστειλαν μια φωτογραφια....

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9437&stc=1&d=1318929979

(καλα το θυμομουνα, ειχα μαζεψει το καθρεπτη. Μην τον "παρει" κανεις μαζι του :hystericalbs1: )

Εν τελη, για να τελειωνει η περιγραφη αυτης της περιπετιουλας, και για να μην σας τα πρηζω αλλο, η μπουλουκα, περισυνελέγη απο μενα το επομενο ΣΚ.

Ευτυχως δλδ που (και καλα) η ειδικοτητα μου στον στρατο ηταν "Οδηγος Οχηματος Περισυλλογής (οχι σκουπιδιων ρε σεις :hystericalbs1: )

Θενκς φορ γουοτσινγ :rally:

Z4 DCT
18-10-11, 11:35
Εχουμε πλεον φυγει απο τα καλαβρυτα με τον ξαδελφο Αντωνη για Αθηνα.

Την επομενη, στελνω στον Νονο με το Κτελ το δευτερο κλειδι.

Ο δρομος προς το βουνο εξακολουθει να ειναι κλειστος.

Την Τριτη ανοιγει....

Τριτη, ή Τεταρτη δεν θυμαμαι, ανεβαινει ο νονος με την νονα, το λεξους και φτυαρια στο Βουνο....

Τα φτυαρια μου ακουστηκαν καπως αγχωτικα....


Τελικα γυρισαν πισω απραγοι. Σχεδον απραγοι μαλλον, μιας και μου εστειλαν μια φωτογραφια....

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9437&stc=1&d=1318929979

(καλα το θυμομουνα, ειχα μαζεψει το καθρεπτη. Μην τον "παρει" κανεις μαζι του :hystericalbs1: )

Εν τελη, για να τελειωνει η περιγραφη αυτης της περιπετιουλας, και για να μην σας τα πρηζω αλλο, η μπουλουκα, περισυνελέγη απο μενα το επομενο ΣΚ.

Ευτυχως δλδ που (και καλα) η ειδικοτητα μου στον στρατο ηταν "Οδηγος Οχηματος Περισυλλογής (οχι σκουπιδιων ρε σεις :hystericalbs1: )

Θενκς φορ γουοτσινγ :rally:


ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΒΑΓΓΕΛΙΣΤΡΑ:shok::shok::shok::shok:

ntinos
18-10-11, 11:36
Πως δεν μου το εφαγε το κατερπιλαρ....

Z4 DCT
18-10-11, 11:37
Πως δεν μου το εφαγε το κατερπιλαρ....

Γιατι εισαι ΣΟΥΠΕΡ ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ

Ptboul
18-10-11, 11:38
Voted - top 10 thread
:sealed::notworthy:



(καλα το θυμομουνα, ειχα μαζεψει το καθρεπτη. Μην τον "παρει" κανεις μαζι του :hystericalbs1: )


:hystericalbs1::hystericalbs1:


η μπουλουκα, περισυνελέγη απο μενα το επομενο ΣΚ.


:hystericalbs1::hystericalbs1:

StratosZ4
18-10-11, 11:38
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9437&stc=1&d=1318929979



Απο τη motorsport ζαντα το καταλαβανε??:th_Laie_67-1:

bill_m3
18-10-11, 11:47
Τα έβαλα όλα στο 1 ποστ, αν ξέχασα κανένα να μου το πείτε, το απόγευμα θα σβήσω αυτά που μετέφερα!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

120ie87
18-10-11, 12:05
@ntinos: Τι κειμενάρα είναι αυτή ρε φίλε??
μας ταξίδεψες στα καλάβρυτα......... και με χιουμορ στην ταλαιπωρία που πέρασες, που απ ότι καταλαβαίνω δεν μασάς γενικά και πάλι καλά θα πέρασες!!



καιρό είχα να διαβάσω τόσο ωραίο κείμενο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





thumbthumbthumbthumbthumb

Nick bmwlover
18-10-11, 14:19
Αρε Ντινο τι επαθες...Σε καταλαβαινω...
:whistle:Γκουχ,γκουχ,σαν να μου θυμιζει κατι το θρεντ αυτο, https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7093,
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7093&page=3
:hystericalbs1:
εσας???

Ptboul
18-10-11, 14:21
Αρε Ντινο τι επαθες...Σε καταλαβαινω...
:whistle:Γκουχ,γκουχ,σαν να μου θυμιζει κατι το θρεντ αυτο, https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7093,
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7093&page=3
:hystericalbs1:
εσας???

:hystericalbs1::hystericalbs1:



Αυτό κοντράρει σώμα με σώμα για το Νο1 μαζί με τον Γιωργάρα! :1::v:

ntinos
18-10-11, 14:34
Αρε Ντινο τι επαθες...Σε καταλαβαινω...
:whistle:Γκουχ,γκουχ,σαν να μου θυμιζει κατι το θρεντ αυτο, https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7093,
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7093&page=3
:hystericalbs1:
εσας???

Eχμ... ενταξει, αλλα εμεις δεν χαθηκαμε πουθενα :D

Η δικη σου (πολυ καλη) περιπετεια ανοικει σε διαφορετικης κατηγοριας απο την δικη μου.


Επι της ευκαιριας, απο το Ελληνικον (Μουλάτσι για εμας τους ντοπιους) δεν καταγετω ο Κολοκοτρωνης, αλλα ο Αβραμόπουλος :th_Laie_67-1:

Ο Γερος του Μωρια, ηταν απο το Λιμποβισι (https://www.inarcadia.gr/culture/mnn/libovisi.htm) thumb

Καπου διπλα απο εκει που περαστατε ειναι και το δικο μου (https://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/places/blogos.htm)

Α, ρε πατριδα....

Nick bmwlover
18-10-11, 14:39
:hystericalbs1::hystericalbs1:



Αυτό κοντράρει σώμα με σώμα για το Νο1 μαζί με τον Γιωργάρα! :1::v:

Σαν ταπεινος ανθρωπος που ειμαι θα πω οτι ειμαι πολυ λιγος για να ξεπερασω την Γιωργαρα!!!

Nick bmwlover
18-10-11, 14:42
Eχμ... ενταξει, αλλα εμεις δεν χαθηκαμε πουθενα :D

Η δικη σου (πολυ καλη) περιπετεια ανοικει σε διαφορετικης κατηγοριας απο την δικη μου.


Επι της ευκαιριας, απο το Ελληνικον (Μουλάτσι για εμας τους ντοπιους) δεν καταγετω ο Κολοκοτρωνης, αλλα ο Αβραμόπουλος :th_Laie_67-1:

Ο Γερος του Μωρια, ηταν απο το Λιμποβισι (https://www.inarcadia.gr/culture/mnn/libovisi.htm) thumb

Καπου διπλα απο εκει που περαστατε ειναι και το δικο μου (https://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/places/blogos.htm)

Α, ρε πατριδα....

Εστι μας ειπαν,ετσι σας ειπα!!!
Χωρις πλακα,το ειδα,το ξαναειδα,κ απο δεξια,και απο αριστερα,απ'ολες τις οπτικες γωνιες κ το θυμαμαι ακομα κ το δικο σου...:hystericalbs1::hystericalbs1:

Ptboul
18-10-11, 14:46
Καπου διπλα απο εκει που περαστατε ειναι και το δικο μου (https://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/places/blogos.htm)
Α, ρε πατριδα....

Βρε βρεε κοντοχωριανός (που λέει ο λόγος, αλλά αρκάς σε κάθε περίπτωση) και δεν κατέχεις από χιόνι;; :th_Laie_67-1:

ps: μπαλκόνι της Αρκαδίας θεωρείται ο Κοσμάς. :rolleyes:

ntinos
18-10-11, 15:01
Βρε βρεε κοντοχωριανός (που λέει ο λόγος, αλλά αρκάς σε κάθε περίπτωση) και δεν κατέχεις από χιόνι;; :th_Laie_67-1:

ps: μπαλκόνι της Αρκαδίας θεωρείται ο Κοσμάς. :rolleyes:

Μωρε τι μας λες...
κατσε να βρω κανα βινδεακι....

(απο που εσυ Αρκας?)

ntinos
18-10-11, 15:09
Μωρε τι μας λες...
κατσε να βρω κανα βινδεακι....

(απο που εσυ Αρκας?)

Μια φωτο στο μεταξυ.

ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΛΕΜΕ.....

https://static.panoramio.com/photos/original/25041999.jpg


Και μερικες ακομη
https://www.panoramio.com/photo/25199582

Ptboul
18-10-11, 15:36
Μωρε τι μας λες...
κατσε να βρω κανα βινδεακι....
(απο που εσυ Αρκας?)

:hystericalbs1:

Από το κοσμοπολίτικο

https://www.in2life.gr/dm_pictures/astros600-2_81602_9599L2.jpg

ιστορικό

https://www.arcadiavoice.gr/wp-content/gallery/astros-taxidevontas/astros-tsamis2.jpg

σαγηνευτικό

https://www.arcadiavoice.gr/wp-content/gallery/astros-taxidevontas/astrosss3.jpg

μαγευτικό

https://www.arcadiavoice.gr/wp-content/gallery/astros-taxidevontas/astrosss.jpg

ειδυλλιακό

https://www.arcadiavoice.gr/wp-content/gallery/astros-taxidevontas/astrosss4.jpg

και γλυκά μελαγχολικό

https://www.arcadiavoice.gr/wp-content/gallery/astros-taxidevontas/astrosss7.jpg

Άστρος! :thumbsup::hyper::clap::salias::v:

Ήταν το προσωπικό καταφύγιο επί σειρά δεκαετιών τα κρύα υγρά βράδια του χειμώνα, τα ζεστά τροπικά καλοκαίρια και τα δροσερά φθινόπωρα.

Μετά παντρεύτηκα :hystericalbs1:

ps: ούτε την Ταμάρα δεν έχω πάει εκεί :th_Laie_67-1:

ntinos
18-10-11, 15:48
Ωραιο το Αστρος (δεν εχω παει ποτε), αν και την Αρκαδια την εχω συνδιασει μονο με βουνα :D

Καμια φωτο της Ταμαρα ομως δεν εχεις βαλει ακομα.

Ας ανεβασω εγω μια που μου εστειλε ο Βλαντος που την ψαχνει :shok:

Κωνσταντίνος
18-10-11, 16:35
Τα έβαλα όλα στο 1 ποστ, αν ξέχασα κανένα να μου το πείτε, το απόγευμα θα σβήσω αυτά που μετέφερα!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


Εν τω μεταξύ μέχρι να το κάνεις το thread αυτό είναι σαν την "Μέρα της μαρμότας" :D
Συν του ότι ψαχνόμαστε για χιόνι που δεν έχουμε πάρει χαμπάρι......εντελώς σουρεάλ thread :thumbsup: