PDA

Επιστροφή στο Forum : Με είδα στο νοσοκομείο ...



Unknown
12-10-11, 15:27
Καλησπερα παιδια,

πολλα ατομα απο εδω μεσα με βοηθησατε στο θεμα μου με το 520,με τα τρομερα χλμ....Θα σας αντιγραψω αυτα που εγραψα στο φορουμ μηχανης που ειμαι ...

1.Με είδα εχθές να καταλήγω στο νοσοκομείο .

Εξαιτίας του παλιού κουτιού που είχε η οικογένεια, να μπλοκάρει το γκάζι μόνο του (αυτόματο κιβώτιο γαρ) , απο σταματημένος ,να ξεκινάω να μπλοκάρει να οδεύω με αρκετή ταχύτητα στον τοίχο της ΣΣΑΣ (Θεσσαλονικη) , να ειναι ενα αυτοκινητο εκει,και απο την τρομαρα μου , απο τα αντανακλαστικα, να γυρναω τερμα το τιμονι να κανω σλαλομ και 8αρακι, μπροστα στην εγνατια, για να το ελενξω, να μην μπορω και να πηγαινω να ανεβαινω ενα πεζοδρομιο ολοκληρο να παιρνω μαζι μου 1 δεντρο και μια τσιμεντανια κολωνα,να μην εχει ανοιξει αεροσακος, να σταζουν υγρα να βγαινουν καπνοι , εγω να εχω χασει σχεδον τις αισθησεις μου ... και μετα να ξυπναω και να καλω αστυνομιες κτλ.

ευτηχως δεν χτυπησα κανεναν ουτε πεζο (λογω το οτι ηταν ακριβως διπλα στα πανεπιστημια) ουτε αλλο κουτι η το χειρροτερο μου μηχανη, ευτηχως που ειμαι ζωντανος και παρα πολυ τυχερος γιατι μου ειπαν οτι θα ειχα χασει την ζωη μου εαν δεν ηταν το δεντρο ...

ευτηχως θα παω να αναψω μια λαμπαδα οσο το μποι μου ...

και ευτηχως που απλα επαθα ενα καταγμα στο γονατο ..

2.Να προσέχετε τα κουτιά παιδιά ,ειδικά τα παλιά αυτόματα
( 23 χρονών΄ηταν ,τσαάμπα τα service και όσα λεφτα ειχα ρηξει δεν λειτουργησε τιποτα ,ουτε αεροσακοι ουτε τιποτα ... τρελαθηκε ) και πολυ απλα με εστειλε στην αλλη μερια !

3.ανεβαινα απο λαμπρακη...

σταματαω φαναρι ,περιμενω.

Αναβει φαναρι ..ξεκιναω ουτε 2 δευτ. ακουγεται ενας κρωτος απο την μηχανη μαζι με καπνο,και κολλαει μονο του το γκαζι στο τερμα,κλασματα δευτερολεπτου μπαινει στα κοκκινα (ειναι αυτοματο και το κιβωτιο κανει οτι θελει οποτε μαλλον κατεβασε μονο του 1η ) , βλεπω ενα αυτοκιν. σταματημενο μπροστα επι της εγνατιας παραλληλα, τρομαζω νομιζω οτι θα τον χτυπησω ,παταω τερμα τα φρενα αλλα κλωτσουσε πισω το φρενο, γιατι ειχε πατημενο τερμα το γκαζι,με καταγμα την εκανα στο ποδι,τραβαω τερμα το τιμονι,να μην παω στον ανθρωπο (ενα yaris,Θα το ειχα κανει σκονη ) , κανει ενα σλαλομ αριστερα το αυτοκινητο,με πατημενα φρενα,και μετα παει τερμα δεξια μεανεβαζει στο πεζοδρομιο,περναω πανω απο 1 δεντρο και μια τσιμεντια κολονα,και ακινητοποιειτε, βγαζει κατι καπνους και εσταζε κατι σβηνω κινητηρα,μετα θυμαμαι οτι ηρθαν κατι κοπελες να προσπαθουν να με συνεφερουν , γιατι ειχα χασει τις αισθησεις μου στο τελος σχεδον, ξυπναω περνω τα απαραιτητα τηλ αστυνομια,σβηνει το κιν.

και μετα ...απλα κουτσενω και καταληγω στο νοσοκομειο...

το αυτοκιν. ειναι E34 520' BMW ...

απο πισω ερχοταν ενας γνωστος μου,και μου ειπε ακουσα εναν θορυβο και σε ειδα εκτος ελεγχου ,και ενας αλλος παλι γνωστος (το παλικαρι του συνεγειου μου ειπεπαλι για αυτον τον θορυβο) , οποτε δεν ηταν απο το υαλο μου...


ΕΥΤΧΗΩΣ δεν το οδηγουσε ο αδερφος μου που καμια φορα δεν φοραει ζωνη
ευτχηως που δεν χτυπησα κανεναν και ειναι σημειο με φοιτητες που περνανε λογω σχολης
ΕΥΤΗΧΩΣ που ζω
ΕΥΤΗΧΩΣ πολλα ....

και αυτο παει για τα σιδερα, ζημια σημερα που ειδα ... σκασμενο λαστιχο δεξι, προφυλακτηρας μονο κατω εχει στραβει και ελαχιστα το καπο,για την ζημια που εγινε με αρκετα χλμ. απο οτι καταλαβα για να σηκωσω πεζοδρομιο και κολωνες σημαινει οτι ηταν καλη η λαμαρινα... το αυτοκιν. δεν θα φτιαχτει.

ΨΥΧΟΛΟΓΙκα ακομα δεν στεκω και ειμαι οτι ναναι .... πηρα και κατι φαρμακα αυτα...

4.Ναι,προσπαθησα να μην το χασω τελειως να εχω ελεγχο...

απο τα αντανακλαστικα μου και εκανα οτι μπορουσα,αλλα δεν κρατιοταν , ειναι και 2 τονους , μου το ειπαν για το κλειδι αλλα που να το σκεφτω ετσι οπως εγιναν ολα...

εγω καλα αναρωνω σιγα σιγα... το αυτοκιν. οπως ειπα ενα λιγο βαθουλωμα στο καπο και προφυλακτηρα , τιποτα αλλο.

Αλλα ετσι και αλλιως ηταν για αποσυρση το κρατουσαμε ισα ισα να εξηπηρετω τους γονεις μου παροτι ηταν επικυνδηνο σαν αυτοκιν. το σασμαν ηταν το προβλημα.

5.Φρένα πάτησα τέρμα,

σε σημείο να μου κάνει κάταγμα στο πόδι απο την ακτινογραφία,αλλά σκέψου το γκάζι ήταν τέρμα πατημένο , και εγώ ταυτόχρονα πατούσα τέρμα το φρένο και με κλωτσούσε πίσω,αφου είδα και λιωμένα λάστιχα κάτω απο την δύναμη που πατούσα για να έφτασε σε σημείο το λάστιχο και να μου γίνει κάταγμα στο πόδι ήταν αρκετή η δύναμη .

Ναι,ειλικρινα δεν ξερω προσωπικα κανεναν απο εδω μεσα,απο κοντα,αλλα σας νιωθω ειδικα τωρα που μου μιλατε,ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕπαιδια,ποτε δεν ξερεις ποτε θα τρελαθουν τα αυτοκιν. ειδικα τα παλια ,ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ παντα !Ουτε στον χειρροτερο μου εχθρο να μην τυχει ... παλι καλα τα αντανακλαστικα μου οσο μπορουσαν λειτουργησαν.



Τα χωρισα ανα νουμερα γιατι ηταν απαντησεις σε ευχετηρια παιδιων για καλη αναρωση ... απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας ...

Να προσεχετε παιδια.

joseph
12-10-11, 15:51
Το σημαντικο ειναι οτι εισαι καλα, και δεν χτυπησε κανενας αλλος! αμαξια και λαμαρινες να πανε να μ@μηθουν!!

Vasilis
12-10-11, 15:59
Το σημαντικο ειναι οτι εισαι καλα, και δεν χτυπησε κανενας αλλος! αμαξια και λαμαρινες να πανε να μ@μηθουν!!

thumb thumb


ΠΡΟΣΟΧΗ Κ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ...!

gant
12-10-11, 17:35
Δεν πολυκαταλαβαίνω πως έγιναν όλα αυτά ξαφνικά με το αμάξι αλλά η ουσία είναι πως ήσουν πολύ τυχερός.

jannisa
12-10-11, 17:50
Περαστικά φίλε μου, Άγιο είχες.

Σε τέτοιες περιστάσεις οι αυτόματοι εγγράψτε ότι μπορείτε να βάζετε ''Ν''.

Stamatis
12-10-11, 17:50
περαστικά.

katsaraios
12-10-11, 18:43
περαστικά.

ετσι με την μαιμου απο πανω σου τι περαστικα??
να στειλουμε τεμαχιο με λουλουδια στο παληκαρι που εγλυτωσε ..

mse36
12-10-11, 19:51
Ποτέ δεν τα πήγαινα τα αυτόματα! Περαστικά φίλε μου και σιδερένιος!..... ή αλουμινένιος ή carbon ή ότι άλλο προτιμάς τελος πάντων!

sierra
13-10-11, 00:02
Περαστικά και σιδερένιος και απο εμένα. Αυτό με την λαμπάδα μην το ξεχάσης. Άγιο είχες...

DionisisM5
13-10-11, 00:35
Περαστικα σου και προσοχη φιλος!!!

Unknown
13-10-11, 15:44
σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Ναι μου είπαν ,διάφορα ΤΙΡ. Όπως Ν ταχήτυτα, χειρόφρενο,σβήσιμο απο το κλειδί και πολλά ακόμα,αλλά εκείνη την στιγμή ... μόνο αυτά δεν σκέφτεσε !

Ούτε εγώ κατάλαβα πως έγιναν ... απλά έγιναν . Το κιβώτιο είχε ΄΄ηδη προβλημα,αλλα κανεις δεν πιστευε οτι θα γινει κατι τετοιο...μας υπενθημισε οτι ηταν παλιο και τωρα παει για αποσρυση αντι για το δεκεμβριο παει πιο νωρις.

Ευτχηως που οδηγυσα εγω και οχι ο αδερφος μου που καμια φορα δεν φοραει ζωνη εντος πολης .. !!!

stef
13-10-11, 15:55
Εύχομαι περαστικά και πάνω από όλα η υγεία.
Απλά δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό το κουτί που λες....στο αυτόματο κιβώτιο...?

konstantinaM3
13-10-11, 17:32
περαστικα κ απο μενα ησουν τυχερος που δεν εγινε τιποτα πιο χειροτερο....

Stamatis
13-10-11, 20:33
ετσι με την μαιμου απο πανω σου τι περαστικα??
να στειλουμε τεμαχιο με λουλουδια στο παληκαρι που εγλυτωσε ..

να του στείλω απο αυτό που καπνίζει η μαϊμού να τα ξεχάσει όλα;

bmwcompactjohn
13-10-11, 20:55
Περαστικα σου και προσοχη φιλος!!!

fanisk
14-10-11, 02:10
Εύχομαι περαστικά και πάνω από όλα η υγεία.
Απλά δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό το κουτί που λες....στο αυτόματο κιβώτιο...?

Κουτια λενε τα αυτοκινητα οι μηχανοβιοι.
Περαστικα Unknown.

Χρίστος
14-10-11, 03:12
Καλη αναρρωση να εχεις.
Εσυ να εισαι καλα.Αυτα ειναι λαμαρινες με 2 και 4 ροδες.