PDA

Επιστροφή στο Forum : Eπικαιροτητα-Προβληματισμοι...2



Σελίδες : 1 2 [3] 4

atha
01-11-11, 21:15
Ρε πστη μου, αν μας ειχε προειδοποιησει τουλαχιστον στο μιλητο, να ειχαμε σορταρει στις αγορες πριν απο καθε ταρζανια του, θα ειχαμε κλεισει τη μιση τρυπα του χρεους μεχρι τωρα.

Παραδειγμα: σορταρεις χιλιες μετοχες ΕΤΕ στο 7.
Περιμενεις την ταρζανια, παει στο 1.5 φορτωνεις και βρισκεσαι με 6.500.
Δινεις τις 1.000 του σορτ πισω σου μενουν 5.500 στο χερι.

Ετσι και σορταρεμε στον dow jones 3 βαριες προχθες, με 1.000.000 σημερα θα ειχαμε 160.000 απο την πτωση.

Τωρα που το γραφω μου ηρθε κατι στο μυαλο....... ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ;
Μπα, δεν τον εχω για τοσο εξυπνο.

ax stamati ambivallo an xerei na kanei polaplasiasmo kai sy mou les gia sortarisma ,msllon spo to 15o eos to 123 xerei na metraei kai ayto einai

Nino
01-11-11, 21:35
Ρε πστη μου, αν μας ειχε προειδοποιησει τουλαχιστον στο μιλητο, να ειχαμε σορταρει στις αγορες πριν απο καθε ταρζανια του, θα ειχαμε κλεισει τη μιση τρυπα του χρεους μεχρι τωρα.

Παραδειγμα: σορταρεις χιλιες μετοχες ΕΤΕ στο 7.
Περιμενεις την ταρζανια, παει στο 1.5 φορτωνεις και βρισκεσαι με 6.500.
Δινεις τις 1.000 του σορτ πισω σου μενουν 5.500 στο χερι.

Ετσι και σορταρεμε στον dow jones 3 βαριες προχθες, με 1.000.000 σημερα θα ειχαμε 160.000 απο την πτωση.

Τωρα που το γραφω μου ηρθε κατι στο μυαλο....... ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ;
Μπα, δεν τον εχω για τοσο εξυπνο.

μπας και? μπα!! αλλα σιγουρα καποιοι διπλα του θησαυριζουν....

Samaro
01-11-11, 21:36
Ξέρει όμως ο Αντρίκος !!!

kplc16
01-11-11, 21:44
Ξέρει όμως ο Αντρίκος !!!

ξανα πες το!!!

Monsta
01-11-11, 21:50
https://blogs.telegraph.co.uk/finance/ianmcowie/100012894/fast-cars-and-loose-fiscal-morals-there-are-more-porsches-in-greece-than-taxpayers-declaring-50000-euro-incomes/

Z4 DCT
02-11-11, 08:18
μπας και? μπα!! αλλα σιγουρα καποιοι διπλα του θησαυριζουν....
thumbthumb

Monsta
02-11-11, 10:42
Δημοσιεύει ένας φίλος στο fb:


O ΓΑΠ είναι καλός πρωθυπουργός αλλά σε REWIND!!.. Σκεφτειτε τα όλα με αυτή τη σειρά : αρχικά μας ζητάει δημοψήφισμα, έπειτα κουρεύει το χρέος κατά 50%, τέλος παίρνει και 110 δις από το ΔΝΤ και μετά ανακοινώνει πως "Λεφτά υπάρχουν!"..ποιος ******ς του έδωσε ανάποδα το ντοσιέ ?


:hystericalbs1::hystericalbs1:

stefm5
02-11-11, 11:48
Ρε πστη μου, αν μας ειχε προειδοποιησει τουλαχιστον στο μιλητο, να ειχαμε σορταρει στις αγορες πριν απο καθε ταρζανια του, θα ειχαμε κλεισει τη μιση τρυπα του χρεους μεχρι τωρα.

Παραδειγμα: σορταρεις χιλιες μετοχες ΕΤΕ στο 7.
Περιμενεις την ταρζανια, παει στο 1.5 φορτωνεις και βρισκεσαι με 6.500.
Δινεις τις 1.000 του σορτ πισω σου μενουν 5.500 στο χερι.

Ετσι και σορταρεμε στον dow jones 3 βαριες προχθες, με 1.000.000 σημερα θα ειχαμε 160.000 απο την πτωση.

Τωρα που το γραφω μου ηρθε κατι στο μυαλο....... ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ;
Μπα, δεν τον εχω για τοσο εξυπνο.

εννοείς πάει στο 6.5 από 7 έτσι;

gnx
02-11-11, 12:24
Γιατι ειναι οΛοι οι ΚοκκιΝοι μπαναρισμενοι;

Ζητω η χουντα του Σταματη;

Ptboul
02-11-11, 12:26
Γιατι ειναι οΛοι οι ΚοκκιΝοι μπαναρισμενοι;

Ζητω η χουντα του Σταματη;

Προβληματίστηκες και ρωτάς; :hystericalbs1:

Stamatis
02-11-11, 13:00
εννοείς πάει στο 6.5 από 7 έτσι;

Τα εκανα μανταρα με τα νουμερα. απο το τηλεφωνο δεν μοπρω ουτε τι γραφβ να δω.
Η γενικη ιδεα αυτη ειναι.



Ζητω το Εθνος ρε.

(το βραδυ να δω τι θα παθω. Οχι μπαν, για διαγραφη με βλεπω)

A8hnaios
02-11-11, 13:45
Ένα απ τα ωραία που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο

Ο ΓΑΠ είναι καλός πρωθυπουργ ός αλλά σε REWIND!!.. σκέψου τα όλα με αυτή τη σειρά : αρχικά μας ζητάει δημοψήφισμ α, έπειτα κουρεύει το χρέος κατά 50%, τέλος παίρνει και 110 δις από το ΔΝΤ και μετά ανακοινώνε ι πως "Λεφτά υπάρχουν!" ... ποιος ******ς του έδωσε ανάποδα το ντοσιέ ??

Monsta
02-11-11, 14:37
Αυτό δε πιστεύω να το χάσατε.



https://www.youtube.com/watch?v=IloV8fjYRro&feature=related



Άλλο τον ρωτάει, ότι να ναι απαντάει.





ΥΓ: EPIC φάτσα στο 0:09. :hystericalbs1:

fanisk
02-11-11, 14:47
Αυτό δε πιστεύω να το χάσατε.


https://www.youtube.com/watch?v=IloV8fjYRro&feature=related



Άλλο τον ρωτάει, ότι να ναι απαντάει.





ΥΓ: EPIC φάτσα στο 0:09. :hystericalbs1:

Ε με βολεμενες τις 4 γενιες μετα απο αυτον, 1374 σπιτια, και ενα στρατο να τον φυλαει.. και εγω καλα θα κοιμομουν :th_Laie_67-1:

stefm5
02-11-11, 19:40
το καλύτερο κυκλοφορούσε χθες από στόμα σε στόμα στην Ελλάδα :
"Ο Γ. Παπανδρέου είναι ο μεγαλύτερος σοσιαλιστής ηγέτης της παγκόσμιας ιστορίας. Διέλυσε τον Καπιταλισμό".
Και δεν είναι ανέκδοτο ,περιγράφει ακριβώς το παγκόσμιο χάος που δημιούργησε μια και μόνο λέξη στην Αθήνα. Δημοψήφισμα.

Monsta
02-11-11, 20:48
https://www.contemporaryjournalism.gr/2011/10/%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B9%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%C E%BF%E2%80%A6/

Kostas_1
02-11-11, 21:01
Αντιγραφη απο το βεσπαφανς :)

https://www.youtube.com/watch?v=a7M8E7S4RQc

stefm5
02-11-11, 23:39
λοιπόν μάγκες τον αρπάξαμε τον πούλον στις κάννες

να δώσω από μεριάς μου τα συγχαρητήριά μου στον παπανδρέου, τον καστανίδη, τον ρέππα και τ'άλλα παιδιά, για την μεγάλη επιτυχία

τα 8 δις της 6ης δόσης έκαναν φτερά, μπράβο!

τον επόμενο μήνα μάλλον δε θα έχω δουλειά καθώς το δημόσιο μας χρωστά πάνω από 5 εκατομμύρια ευρώ και δεν πρόκειται να μας τα δώσει

και πάλι μπράβο στα παιδιά!

Monsta
03-11-11, 00:03
λοιπόν μάγκες τον αρπάξαμε τον πούλον στις κάννες

να δώσω από μεριάς μου τα συγχαρητήριά μου στον παπανδρέου, τον καστανίδη, τον ρέππα και τ'άλλα παιδιά, για την μεγάλη επιτυχία

τα 8 δις της 6ης δόσης έκαναν φτερά, μπράβο!

τον επόμενο μήνα μάλλον δε θα έχω δουλειά καθώς το δημόσιο μας χρωστά πάνω από 5 εκατομμύρια ευρώ και δεν πρόκειται να μας τα δώσει

και πάλι μπράβο στα παιδιά!


Ώστε έτσι? Α τι ωραία !!!

Θα συνεχίσω αύριο το διάβασμα Στεφ. Too many emotions in one day....

Lambros46
03-11-11, 00:11
λοιπόν μάγκες τον αρπάξαμε τον πούλον στις κάννες

να δώσω από μεριάς μου τα συγχαρητήριά μου στον παπανδρέου, τον καστανίδη, τον ρέππα και τ'άλλα παιδιά, για την μεγάλη επιτυχία

τα 8 δις της 6ης δόσης έκαναν φτερά, μπράβο!

τον επόμενο μήνα μάλλον δε θα έχω δουλειά καθώς το δημόσιο μας χρωστά πάνω από 5 εκατομμύρια ευρώ και δεν πρόκειται να μας τα δώσει

και πάλι μπράβο στα παιδιά!

Σε τί δουλειά αν επιτρέπεται?Κατασκευαστικ ίσως?Γιατί το ποσό είναι πολύ μεγάλο.

giannis_compact
03-11-11, 00:14
Στις 4 Δεκεμβρίου το δημοψήφισμα...
https://www.newsbeast.gr/politiki/arthro/254002/einai-dimokratiko-dikaioma-tou-ellinikou-laou-na-apofasisei-gia-to-mellon-tou/

Konstantinos E60
03-11-11, 08:21
λοιπόν μάγκες τον αρπάξαμε τον πούλον στις κάννες

να δώσω από μεριάς μου τα συγχαρητήριά μου στον παπανδρέου, τον καστανίδη, τον ρέππα και τ'άλλα παιδιά, για την μεγάλη επιτυχία

τα 8 δις της 6ης δόσης έκαναν φτερά, μπράβο!

τον επόμενο μήνα μάλλον δε θα έχω δουλειά καθώς το δημόσιο μας χρωστά πάνω από 5 εκατομμύρια ευρώ και δεν πρόκειται να μας τα δώσει

και πάλι μπράβο στα παιδιά!

Μια απο τα ίδια αδερφέ. Εδω και 6 μήνες απλήρωτη η εταιρεία !!

Monsta
03-11-11, 08:27
https://www.marketbeast.gr/oikonomia/3113-Spiegel-%CE%9C%CF%80%CF%81%CE%AC%CE%B2%CE%BF-%CE%BA-%CE%A0%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%AD%C E%BF%CF%85.html

Monsta
03-11-11, 08:27
Χθεσινό

https://www.marketbeast.gr/oikonomia/3113-Spiegel-%CE%9C%CF%80%CF%81%CE%AC%CE%B2%CE%BF-%CE%BA-%CE%A0%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%AD%C E%BF%CF%85.html

stefm5
03-11-11, 08:37
Μια απο τα ίδια αδερφέ. Εδω και 6 μήνες απλήρωτη η εταιρεία !!

στα π@παρια τους για την πραγματική οικονομία, στα π@παρια τους για τα μιάσματα του ιδιωτικού τομέα
είμαστε πάνω από 9 μήνες απλήρωτοι ως εταιρία...αλλά δεν πειράζει...για 500 άτομα θα σκάμε τώρα;

κάτι πρέπει να αλλάξει πολύ σύντομα σε αυτήν τη χώρα

Konstantinos E60
03-11-11, 08:41
Ανεξαρτητοποιήθηκε και η Καϊλή !!! 151 μεινανε...

Monsta
03-11-11, 09:23
Σαρκοζί & Μέρκελ ανακοινώνουν την ημερομηνία του δημοψηφήσματος πριν από τον Τζέφρι. ΛοοΟΟΛ !!!!!

georgepap
03-11-11, 09:43
Η ΚΑΡΕΚΛΑ ειναι ωραια...Δεν τη παρατανε ευκολα τα ΛΑΜΟΓΙΑ....!!!!!

stefm5
03-11-11, 09:47
Σαρκοζί & Μέρκελ ανακοινώνουν την ημερομηνία του δημοψηφήσματος πριν από τον Τζέφρι. ΛοοΟΟΛ !!!!!

δεν έβγαλε άχνα ο καθυστερημένος, έφαγε απίστευτο ξύλο

αυτήν την στιγμή έχει μείνει με 150 η κυβέρνηση

Samaro
03-11-11, 10:00
δεν έβγαλε άχνα ο καθυστερημένος, έφαγε απίστευτο ξύλο

αυτήν την στιγμή έχει μείνει με 150 η κυβέρνηση

Δεν υπάρχει κυβέρνηση !! thumb

stefm5
03-11-11, 10:14
Δεν υπάρχει κυβέρνηση !! thumb

δυστυχώς υπάρχουν και δεκανίκια, όπως ελσα παπαδημητρίου,κατσελη

αν και δε νομίζω να υπαρχει παπανδρέου μετά το μεσημέρι

Samaro
03-11-11, 10:19
δυστυχώς υπάρχουν και δεκανίκια, όπως ελσα παπαδημητρίου,κατσελη

αν και δε νομίζω να υπαρχει παπανδρέου μετά το μεσημέρι
Ακριβώς !! Ετοιμάζονται να τον μπανάρουνε !! thumb

Z4 DCT
03-11-11, 10:23
δυστυχώς υπάρχουν και δεκανίκια, όπως ελσα παπαδημητρίου,κατσελη

αν και δε νομίζω να υπαρχει παπανδρέου μετά το μεσημέρι

Εσυ γιατι νομιζεις οτι την εκανε ο ο Σταματης για λιγες ωρες??......:whistle:....θα τους κανει πουτ@να ....:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Konstantinos E60
03-11-11, 10:29
Θα δούμε και θα ζήσουμε καταστάσεις απιστευτες που ούτε καν τις φανταζόμασταν !!!

PANOS-E60
03-11-11, 10:32
To XAA πάντως δείχνει να γνωρίζει ήδη τι θα συμβεί ... thumb

stefm5
03-11-11, 10:34
To XAA πάντως δείχνει να γνωρίζει ήδη τι θα συμβεί ... thumb

πολύ εύστοχο thumb

hades7
03-11-11, 10:39
Της Μαρίνας Μάνη

"Ο Γιώργος Παπανδρέου συνιστά παρελθόν", δήλωσε πριν από λίγο ο βουλευτής Δημήτρης Λιντζέρης, προσθέτοντας ότι υπάρχει έλλειμμα διακυβέρνησης και ότι πρέπει να δρομολογηθούν ομαλές πολιτικές εξελίξεις για την πλήρωση του κενού.

Εκτακτο υπουργικό συμβούλιο συγκάλεσε ο Γιώργος Παπανδρέου, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στις 12.00. Το Dow Jones Newswires, επικαλούμενο υπουργό, σημειώνει πως ο πρωθυπουργός αναμένεται να δηλώσει ότι οι προώρες εκλογές είναι αναπόφευκτες.

«Ο πρωθυπουργός εξετάζει το ενδεχόμενο μιας κυβέρνησης εθνικής ενότητας για να οδηγήσει τη χώρα σε πρόωρες εκλογές. Αλλά αυτό εξαρτάται και από τα κόμματα της αντιπολίτευσης», δήλωσε υπουργός στο Dow Jones Newswires, ο οποίος ζήτησε να διατηρήσει την ανωνυμία του.

Εν μέσω ραγδαίων εξελίξεων αυτό που συζητείται πλέον δεν είναι το δημοψήφισμα για το ευρώ, αλλά το αν θα έχουμε ως το βράδυ κυβέρνηση υπό τον Γ. Παπανδρέου, καθώς η Κ.Ο. του ΠΑΣΟΚ μένει με 151 βουλευτές μετά την ανακοίνωση της Ε. Καϊλή ότι δεν θα παράσχει ψήφο εμπιστοσύνης. Αντίστοιχη ανακοίνωση για τη μη παροχή ψήφου εμπιστοσύνης και από την Ε. Παναρίτη.

Ευ. Βενιζέλος, Ανδρέας Λοβέρδος, Μιχάλης Χρυσοχοϊδης, Κώστας Σκανδαλίδης, Παντελής Οικονόμου, Φώφη Γεννηματά κινούνται ήδη στην κατεύθυνση ματαίωσης του δημοψηφίσματος, όπως ετοιμάζεται να κάνει και ο Γιάννης Ραγκούσης. Θέμα ηγεσίας έθεσε και ο βουλευτής Νίκος Σαλαγιάννης.

«Αν θέλουμε να προστατεύσουμε τη χώρα, πρέπει υπό συνθήκες εθνικής ενότητας και πολιτικής σοβαρότητας και συναίνεσης να εφαρμόσουμε χωρίς καθυστέρηση την απόφαση της 26ης Οκτωβρίου. Τώρα, το ταχύτερο δυνατό», δήλωσε ο κ. Βενιζέλος επιστρέφοντας από τις Κάννες.

Ο Ανδρέας Λοβέρδος ο οποίος από το βήμα της Βουλής χθες ξεκαθάρισε ότι δεν θα επιτρέψει να μπει σε κίνδυνο η θέση της χώρας στην Ευρώπη και στο ευρώ, δήλωσε νωρίς το πρωί σήμερα ότι η χώρα βρίσκεται σε συνθήκες κατ΄ εξαίρεση και ότι η κρίση είναι εκτός ορίων, ενώ ζήτησε την άμεση σύγκληση όλων των θεσμικών οργάνων του ΠΑΣΟΚ.

"Τα ψέμματα τελείωσαν" δήλωσε χαρακτηριστικά η Βάσω Παπανδρέου προσερχόμενη στη Βουλή.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι κατά του συγκεκριμένου δημοψηφίσματος τάχθηκε και ο Δημήτρης Ρέππας, παρ΄ ό,τι το υπερασπίστηκε χθες το βράδυ στη Βουλή. Με τη διαφορά όμως, όπως λένε συνεργάτες του, ότι άλλο είναι ένα δημοψήφισμα για τη δανειακή σύμβαση και άλλο για την παραμονή της χώρας στο ευρώ. Πληροφορίες αναφέρουν ότι επίκειται συνάντηση του κ. Ρέππα με τον κ. Βενιζέλο.

Ο κ. Σκανδαλίδης ζήτησε να συγκληθεί εκτάκτως η κοινοβουλευτική ομάδα –κάτι που αναμένεται να συμβεί σήμερα. Ενώ ο κ. Χρυσοχοϊδης, παρότι προχθές στήριξε τον κ. Παπανδρέου στο υπουργικό συμβούλιο, ζήτησε σήμερα την ταχύτατη ψήφιση της δανειακής σύμβασης από την ίδια τη Βουλή.

Μετά από όλα αυτά παίρνει άλλη τροπή η συζήτηση για παροχή ψήφου εμπιστοσύνης στην κυβέρνηση, που ξεκίνησε χθες και θα ολοκληρωθεί τα μεσάνυχτα της Παρασκευής με ονομαστική ψηφοφορία.

Προ... Καννών οι πληροφορίες ανέφεραν ότι οι κυβερνητικοί βουλευτές θα έδιναν την ψήφο εμπιστοσύνης, αλλά θα καταψήφιζαν την πρόταση για διεξαγωγή δημοψηφίσματος – όταν ερχόταν στη Βουλή.

Πλέον, όλα είναι ανοικτά. Και ουδείς αποκλείει να τεθεί θέμα ηγεσίας στο ΠΑΣΟΚ στην κοινοβουλευτική ομάδα ή και έναρξη διαδικασιών για σχηματισμό κυβέρνησης έκτακτης ανάγκης.

Αυτή τη στιγμή τουλάχιστον 15 βουλευτές δηλώνουν "έτοιμοι για όλα" προκειμένου να μην γίνει ποτέ ένα δημοψήφισμα για την παραμονήτης χώρας μας στο ευρώ το οποίο κανείς και ποτέ δεν ζήτησε.

Κυβέρνηση εθνικής ενότητας ζήτησε από το βήμα της Βουλής ο κυβερνητικός βουλευτής Οδυσσέας Βουδούρης και κάλεσε τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας να συγκαλέσει αμέσως συμβούλιο πολιτικών αρχηγών.

Να αντικατασταθούν οι πρωταίτιοι

"Η λιγότερο κακή λύση, ανάμεσα σε πολλές κακές, είναι η απόσυρση του δημοψηφίσματος και η αντικατάσταση των πρωταιτίων. Η ιστορική ευθύνη βαρύνει την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ", δήλωσε το πρωί ο Στέφανος Μάνος.


Πηγή:www.capital.gr

Konstantinos E60
03-11-11, 10:43
To XAA πάντως δείχνει να γνωρίζει ήδη τι θα συμβεί ... thumb

Μίλα ανοιχτά Πάνο !! Τέτοιες ωρες γνωμες απο ανθρωπους σαν εσένα μετράνε πολύ !!thumb

Z4 DCT
03-11-11, 10:45
Μίλα ανοιχτά Πάνο !! Τέτοιες ωρες γνωμες απο ανθρωπους σαν εσένα μετράνε πολύ !!thumb

Θα φυγει νυχτα ρε συ Κωστα, μαλλον δεν θα φτασει μεσημερι......και βλεπουν να μην γινει το δημοψηφησμα.....οποτε

Ptboul
03-11-11, 10:46
To XAA πάντως δείχνει να γνωρίζει ήδη τι θα συμβεί ... thumb

Ανεβαίνουμε παππούΛη!*





*απ'την ταινία ''η αγάπη είναι ελέφαντας''. Δε το λέω για σένα Πάνο:hystericalbs1:

Z4 DCT
03-11-11, 10:48
Το θεμα ειναι με τον Μπενι που θα παρει την θεση του ......θα μας σπασει τα κακαλα στο μπλα μπλα....και για το ποσο καλο ειναι να μας μαμαει με φορους....:whistle:
Μη νομιζεις απο τα σκατα που τρωγαμε τοσο καιρο....ε θα τωρα θα τρωμε σκατα με ουρα....thumb

Thomelef
03-11-11, 10:53
υπάρχει πάντως και ένα καλό στην όλη υπόθεση...πάμε επιτέλους για την επανεκκίνηση.
έτσι και λλιώς, δεν οδηγούμασταν πουθενά. το σύστημα έπεσε, ο πρωθυπουργός τελικά
απεδείχθει πουλημένος, μιάς και διέρευσε ότι η χίλαρι κλίντον ήξερε την ανακοίνωση
του δημοψηφίσματος...το είπε ο τράγκας το πρωί στον ρίαλ. δύσκολες μέρες έρχονται,
για να μην πώ οι χειρότερες...αλλά τι να κάνουμε. that's life. εμεις οι ίδιοι τους βάλαμε
εκεί που βρίσκονται, ας αναλάβουμε τις ευθύνες μας τώρα...και μην λέμε μα - σου - του,
γιατί αν πεί κάποιος ότι πίστευε πως το πολιτικό σύστημα και τα πρόσωπα που το εκπροσωπούν
τόσα χρόνια και τους ρίχνουμε την ψήφο ήταν καθαρό, καλύτερα να πάει να τον δεί
γιατρός...
ΕΛΛΑΔΑΡΑ...μια τεράστια φούσκα. αυτό είμασταν και τπτ άλλο. μένω σε αυτό που
είπα...πάμε για restart. είτε με εκλογές, είτε με το δημοψήφισμα, είτε πετώντας μας
έξω η ίδια η ευρώπη...προσωπικά στα @@ μου. πολύ μας ταλαιπώρησαν πλέον...άφησαν
τον κόσμο χωρίς φράγκο, χωρίς δουλειές, χωρίς φαί, χωρίς ελπίδα...μόνο χρέη τους
άφησαν. τπτ άλλο...δεν υπάρχει τπτ μα τπτ θετικό στον απολογισμό των κυβερνήσεων
του πασοκ και τηε νδ. μόνο στάχτες και σκουπίδια της ελλάδος και του λαού της...
ετοιμαστείτε για παραγωγή πλέον...τελείωσαν τα ψέματα. όποιος νομίζει ότι μπορεί
χτυπώντας μια κάρτα και χτυπώντας 2 σφραγίδες θα ζεί απο'δώ και πέρα, επίσεις να
πάει στον γιατρό!!!

Skyline_IS
03-11-11, 10:57
υπάρχει πάντως και ένα καλό στην όλη υπόθεση...πάμε επιτέλους για την επανεκκίνηση.
έτσι και λλιώς, δεν οδηγούμασταν πουθενά. το σύστημα έπεσε, ο πρωθυπουργός τελικά
απεδείχθει πουλημένος, μιάς και διέρευσε ότι η χίλαρι κλίντον ήξερε την ανακοίνωση
του δημοψηφίσματος...το είπε ο τράγκας το πρωί στον ρίαλ. δύσκολες μέρες έρχονται,
για να μην πώ οι χειρότερες...αλλά τι να κάνουμε. that's life. εμεις οι ίδιοι τους βάλαμε
εκεί που βρίσκονται, ας αναλάβουμε τις ευθύνες μας τώρα...και μην λέμε μα - σου - του,
γιατί αν πεί κάποιος ότι πίστευε πως το πολιτικό σύστημα και τα πρόσωπα που το εκπροσωπούν
τόσα χρόνια και τους ρίχνουμε την ψήφο ήταν καθαρό, καλύτερα να πάει να τον δεί
γιατρός...
ΕΛΛΑΔΑΡΑ...μια τεράστια φούσκα. αυτό είμασταν και τπτ άλλο. μένω σε αυτό που
είπα...πάμε για restart. είτε με εκλογές, είτε με το δημοψήφισμα, είτε πετώντας μας
έξω η ίδια η ευρώπη...προσωπικά στα @@ μου. πολύ μας ταλαιπώρησαν πλέον...άφησαν
τον κόσμο χωρίς φράγκο, χωρίς δουλειές, χωρίς φαί, χωρίς ελπίδα...μόνο χρέη τους
άφησαν. τπτ άλλο...δεν υπάρχει τπτ μα τπτ θετικό στον απολογισμό των κυβερνήσεων
του πασοκ και τηε νδ. μόνο στάχτες και σκουπίδια της ελλάδος και του λαού της...
ετοιμαστείτε για παραγωγή πλέον...τελείωσαν τα ψέματα. όποιος νομίζει ότι μπορεί
χτυπώντας μια κάρτα και χτυπώντας 2 σφραγίδες θα ζεί απο'δώ και πέρα, επίσεις να
πάει στον γιατρό!!!
Συμφωνω απολυτα τομ :original:

stefm5
03-11-11, 10:59
Μίλα ανοιχτά Πάνο !! Τέτοιες ωρες γνωμες απο ανθρωπους σαν εσένα μετράνε πολύ !!thumb

το χρηματιστήριο προεξοφλεί θετικά την αναμενόμενη πτώση της κυβέρνησης...
είναι προφανές ότι οι άνθρωποι της αγοράς θεωρούσαν τροχοπέδη για την οικονομία το συνοθύλευμα πασόκ

atha
03-11-11, 11:06
thetiko oti oi idioi tou pasok piran to timoni apo ton trello.elpizo na exoume mia kybernisi apo texnokrates kai oxi politikous mono , den me endiaferei poio komma tha einai mprosta i piso i mesa i exo .elpizo omos stis ekloges na exoume to myalo na krinoume gia proti fora stin istoria mas me basi to kalo tou kratous kai oxi tin dikia mas tin bolepsia .

se erotisi pou tou ekanan o ypourgos oikonomikon tis souidias dilonei eytheos:ego eimai oikonomologos den eimai politikos oute tha gino politikos afou teleiosei to ergo mou se auto to ypourgeio.kai theoreitai o kalyteros ypourgos oikonimikos tis europis.
ayxomai na exoume kai meis anthropous me ayta ta myalla

Stathis
03-11-11, 11:08
https://www.greekpayback.com/game_8.htm

hades7
03-11-11, 11:10
Τσαμπα μαγκες φιλε μου ασ ειχαν τα αντερα να του πριονησουν την καρεκλα οταν πηγε να βαλει την Χωρα στο Δντ .Ονομα θελουν να χτησουν τωρα

Z4 DCT
03-11-11, 11:12
https://www.greekpayback.com/game_8.htm

406,4 χλμ thumbthumb

PANOS-E60
03-11-11, 11:12
Μίλα ανοιχτά Πάνο !! Τέτοιες ωρες γνωμες απο ανθρωπους σαν εσένα μετράνε πολύ !!thumb

Μάλλον πάμε γιά κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας με διάρκεια 3 - 4 μηνών μέχρι δηλαδή να δρομολογηθεί η υλοποίηση της απόφασης της 27/10 με τρόπο μη αναστρέψιμο. Αυτό καταλαβαίνω.

atha
03-11-11, 11:16
Τσαμπα μαγκες φιλε μου ασ ειχαν τα αντερα να του πριονησουν την καρεκλα οταν πηγε να βαλει την Χωρα στο Δντ .Ονομα θελουν να χτησουν τωρα

exeis apolyto dikio se ayto alla fobamai poly liga atoma to skeftontai kai to blepoun.

joseph
03-11-11, 11:16
Μάλλον πάμε γιά κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας με διάρκεια 3 - 4 μηνών μέχρι να δρομολογηθεί η υλοποίηση της απόφασης της 27/10 με τρόπο μη αναστρέψιμο. Αυτό καταλαβαίνω.

Λετε να προτεινουν για πρωθυπουργο τον Σημιτη......:th_Laie_67-1:

Stathis
03-11-11, 11:18
Λετε να προτεινουν για πρωθυπουργο τον Σημιτη......:th_Laie_67-1:

πολυ πιθανο σεναριο, το θελουν οι τραπεζιτες.

Z4 DCT
03-11-11, 11:19
πολυ πιθανο σεναριο, το θελουν οι τραπεζιτες.

Δε με χαλαει....

stefm5
03-11-11, 11:20
Τσαμπα μαγκες φιλε μου ασ ειχαν τα αντερα να του πριονησουν την καρεκλα οταν πηγε να βαλει την Χωρα στο Δντ .Ονομα θελουν να χτησουν τωρα

thumb

όταν τους ανακοίνωσε το δημοψήφισμα ο γαπ, σηκώθηκαν όλοι και χειροκρότησαν παρατεταμένα...ήταν βλέπεις τρομερός πολιτικός ελιγμός(!)

τώρα που βουλιάζει το πλοίο, τα ποντίκια τρέχουν να σωθούν και φυσικά κάνουν απίστευτα αντιφατικές δηλώσεις :thumbsdown:

joseph
03-11-11, 11:23
πολυ πιθανο σεναριο, το θελουν οι τραπεζιτες.

:doh::doh: :confused::confused:

atha
03-11-11, 11:26
isos o simitis einai mia kali mesi lysi eos tis ekloges

Z4 DCT
03-11-11, 11:26
:doh::doh: :confused::confused:

Καλα απο την στιγμη που εβγαλαν ανακοινωση οι τραπεζιτες οτι ΔΕΝ συμφωνουν με τον ΓΑΠ....δεν το καταλαβες οτι ερχοταν???.....
Δεν θα αλλαξει τιποτα...απλα θα ωραιοποιησουν τα πραγματα και θα μας τον πρεσσαρουν σιγοτερα....
Τα ειπε ολα ο Θωμας παραπανω.....τα ψεμματα τελειωσαν

joseph
03-11-11, 11:26
Οποτε ας ετοιμαστουμε, μετα το ευχαριστω στους Αμερικανους για τα ιμια, να πει και ευχαριστω στους Γερμανους για την "Βοηθεια".

Konstantinos E60
03-11-11, 11:27
Θα βάλει " Πιότητα" στην ζωή μας !!

hades7
03-11-11, 11:29
Παρτε μια πολητικο με @ΡΧΙΔΙ@ αν ηταν αντρας και περπαταγε στο δρομο θα αφηναν ιχνη στον δρομο σαν Μ3 σε εκκινηση με launch control


https://www.youtube.com/watch?v=Nka5SeyldB0

https://www.youtube.com/watch?v=g0REA2Ewsgg&feature=related

joseph
03-11-11, 11:33
Καλα απο την στιγμη που εβγαλαν ανακοινωση οι τραπεζιτες οτι ΔΕΝ συμφωνουν με τον ΓΑΠ....δεν το καταλαβες οτι ερχοταν???.....
Δεν θα αλλαξει τιποτα...απλα θα ωραιοποιησουν τα πραγματα και θα μας τον πρεσσαρουν σιγοτερα....
Τα ειπε ολα ο Θωμας παραπανω.....τα ψεμματα τελειωσαν

Για τον ΓΑΠ το περιμενα, απο την πρωτη στιγμη που ειπε για δημοψηφισμα!

Αυτο που δεν περιμενα, ειναι να υπαρξει πιθανοτητα να ξαναμπει στην πρωτη "γραμμη", ο Σημιτης και παλι.

atha
03-11-11, 11:33
nai alla i merkouri den epiase pote ypourgeio pou na kaei ,oyte pote eixe thilia oikonomiki enos minos, itan tis epoxes pou o adrikos epairne ta daneia gia na anaptyxi tis xoras averta kai emeis ta kaname souvlakia , mercedes kai louloudia sta mpouzoukia

Panos 316T
03-11-11, 11:43
Ο ΓΑΠ είναι καλός πρωθυπουργός αλλά σε REWIND!!..σκεφτείτε τα όλα με αυτή τη σειρά:



Aρχικά μας ζητάει δημοψήφισμα, έπειτα κουρεύει το χρέος κατά 50%, τέλος παίρνει και 110 δις από το ΔΝΤ και μετά ανακοινώνει πως "Λεφτά υπάρχουν!" ... ποιος μ@λ@κ@ς του έδωσε ανάποδα το ντοσιέ ??!!


:th_Laie_67-1:

joseph
03-11-11, 11:44
Παρτε μια πολητικο με @ΡΧΙΔΙ@ αν ηταν αντρας και περπαταγε στο δρομο θα αφηναν ιχνη στον δρομο σαν Μ3 σε εκκινηση με launch control

https://www.youtube.com/watch?v=Nka5SeyldB0
https://www.youtube.com/watch?v=g0REA2Ewsgg&feature=related

Φιλε μου δυστυχως, κατα το μεγαλυτερο μερος, πληρωνουμε τον λογαριασμο για την τσαμπα μαγκια της "αλλαγης" και της ασυδοσιας εκεινης της εποχης.

hades7
03-11-11, 11:50
Διαφωνουμε σε κατι Ιωσηφ μηπως εγω δηλωσα Υπερμαχος Της πολιτικης η των πολιτικων της εποχης εκεινης εγω αναφερομαι στην χαρακτηριστικη κινηση του δαχτυλου της στο 0.37 που δεν ειδα να βρηκε μιμητες απο μεταγενεστερους της πολητικους σε αναλογα ζητηματα εθνικου ενδιαφεροντος

joseph
03-11-11, 12:04
Διαφωνουμε σε κατι Ιωσηφ μηπως εγω δηλωσα Υπερμαχος Της πολιτικης η των πολιτικων της εποχης εκεινης εγω αναφερομαι στην χαρακτηριστικη κινηση του δαχτυλου της στο 0.37 που δεν ειδα να βρηκε μιμητες απο μεταγενεστερους της πολητικους σε αναλογα ζητηματα εθνικου ενδιαφεροντος

Οχι βρε προς θεου, καταλαβα τι εννουσες, σιγουρα αξια και σημαντικη η προσφορα της Μερκουρη στον πολιτισμο κλπ.

Αλλα θα την παραδεχομουν αυτη οπως και αλλους της εποχης, αν κουνουσαν το δαχτυλο ετσι στον Ανδρεα, την εποχη που διπλασιαζε τους δημ υπαλληλους, οταν μιλουσε για το δωρακι στον εαυτο, του οταν αναφεροταν σε διοικητη ΔΕΚΟ που ειχε "φαει" 600.000.000 δρχ

Οταν χαριζε θαλασσοδανεια σε λαμογια και πρασινους συνεταιρισμους κλπ κλπ,

Monsta
03-11-11, 12:05
406,4 χλμ thumbthumb


Πέταξες το ποντίκι από το παράθυρο??

Konstantinos E60
03-11-11, 12:19
406,4 χλμ thumbthumb

620,4 :thumbsup: Εσπασα καρπό !!!:th_Laie_67-1:

hades7
03-11-11, 12:24
331.6 μέτρα το δευτερόλεπτο εσπασα το φραγμα ταχυτητας του ηχου με ess κομπρεσσαρισμενο ποντικι

Samaro
03-11-11, 12:37
To XAA πάντως δείχνει να γνωρίζει ήδη τι θα συμβεί ... thumb
Πλέον όλοι νομίζω γνωρίζουν Πάνο !! thumb

Κωνσταντίνος
03-11-11, 13:06
O υπουργός οικονομικών της Ν.Αφρικής εξέφρασε την επιθυμία του να παραμείνει η Ελλάδα στην ευρωζώνη.
:worthy::D

hades7
03-11-11, 13:27
Θέλει μάλλον μια εκπρόσωπο της αφρικανικής ηπείρου στην ευροζωνη που είσαι ρε χαρρυ κλην προφήτη

Ptboul
03-11-11, 13:53
Θέλει μάλλον μια εκπρόσωπο της αφρικανικής ηπείρου στην ευροζωνη που είσαι ρε χαρρυ κλην προφήτη

:hystericalbs1::hystericalbs1:

Thomelef
03-11-11, 14:04
αυτό που πραγματικά έχει γίνει, είναι ένα γενικό ρεζίλεμα όλων των πολιτικών...κοινώς απέδειξαν
μέσα σε δύο μέρες, ότι 2 χρονάκια πουλούσαν τρελίτσα ότι δήθεν αυτοί ξέρουν κτλ κτλ...τελικά η
αλήθεια είναι, ότι είναι όλοι τους διακοσμητικοί, και μάλιστα φτηνής κοπής...πιο γτηνής, ακόμα και
απο τα κινέζικα διακοσμητικά που πουλάει το τζάμπο...αλλάζουν κατεύθηνση, με ταχύτητα φωτός
μέσα σε μία μέρα...καλά. για τον πρωθυπουργό το ξέραμε ότι ήταν το μέγα λαμόγιο...πολές φώτο
πίσω απο τα πανό και πρωτοστάτης στις απεργείας όταν έκανε αντιπολίτευση, μέχρι που εδώ
και δύο χρόνια έχει γ@μήσει στεγνά και ασάλιωτα, όλους αυτούς που ήθελε να προστατεύσει.
οι υπόλοιπες μουσίτσες, τώρα αρχίζουν να φαίνονται σιγά σιγά...πανελλαδική αποχή απο κάθε
ψηφοφορία γίνεται να γίνει???γίνεται να γίνουμε σαν το βέλγιο???χωρίς κυβέρνηση αλλά με
νόμους???αλλά για πάντα. γιατί και αυτοί πάνε να σηκώσουν κάποιους πάλι στην εξουσία...έξω
όλα τα τομάρια που ασέλγισαν επάνω μας όλα αυτά τα χρόνια για να μας φέρουν μέχρι εδώ...
έξω ο κάθε βολεψάκιας που ήθελε να πληρώνεται στην πλάτη άλλων...έξω οι προνομιούχοι που
προνόησαν να φυλάνε κατουρημένες ποδιές όλα αυτά τα χρόνια για να μπορούν να καρπ'ονωνται
υψηλά επίπεδα ζωής χωρίς να προσφέρουν τπτ...ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ΡΕ Κ@ΡΙΟΛΙ@...
ΔΕΝ ΣΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ. να πάτε να γ@μηθείτε παραπέρα, σε άλλη χώρα που μπορεί να σας ανεχτεί.
εδώ τελειώσατε.

Thomelef
03-11-11, 14:14
τρανό παράδειγμα εθνικού και ευρωπαικού προδότη...
https://www.newsbomb.gr/tromokraths/story/89665/ti-hxere-h-chilari
https://www.volos-sport.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=19640:%CF%84%CE%AF-%CE%AE%CE%BE%CE%B5%CF%81%CE%B5-%CE%B7-%CF%87%CE%AF%CE%BB%CE%B1%CF%81%CE%B9&Itemid=19
https://www.statesmen.gr/44456/politiki/%CE%B7-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E%CF%80%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8C-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B1%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%AC_02-11-2011.html


και άλλες πολές καταχωρύσεις σε όλο το νετ...έσχατη προδοσία για εκατοντάδες
εκατομμύρια πολίτες...τόσο για την δική μας χώρα, όσα και για την υπόλοιπη ευρώπη.
στην καλύτερη των περιπτώσεων, μια εξορία για πάντα απο την ευρώπη θα ήταν μια
καλή αρχή...ΒΡΩΜΟΛΑΜΟΓΙΟ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ.

Nikos
03-11-11, 14:20
Αχ Γιωργακη ατακτουλη εσυ .......

9688

A8hnaios
03-11-11, 14:48
Λετε να προτεινουν για πρωθυπουργο τον Σημιτη......:th_Laie_67-1:


Θέλουμε προθυπουργο τον snoopy..!
:whistle:

Nikos
03-11-11, 14:51
Θέλουμε προθυπουργο τον snoopy..!
:whistle:

Γουσταρω Σνουπη πρωθυπουργο να σκαει μυτη στο Μαξιμου με θωρακισμενη βεσπα

Ptboul
03-11-11, 15:02
Θέλουμε προθυπουργο τον snoopy..!
:whistle:

Πίστεψε με θα ήταν τέλεια τα πράγματα όντας τεχνοκράτης και ιδεοπλάστης, αλλά θα έκοβε κ_λους μη τον βλέπεις έτσι χαβαλετζή :judge:

Nikos
03-11-11, 15:14
Πίστεψε με θα ήταν τέλεια τα πράγματα όντας τεχνοκράτης και ιδεοπλάστης, αλλά θα έκοβε κ_λους μη τον βλέπεις έτσι χαβαλετζή :judge:

Το εχουμε ξαναπει...στην Ελλαδα για να κοψεις πλεον κωλους πρεπει να εχεις κυβερνηση, αστυνομια και δικαστικους απ το εξωτερικο και ειδικοτερα απο Αγγλια μερια...ειναι τετοια η σηψη σε ολη την κοινωνια που θελουμε μπαμπουλα για να ισιωσουμε.

Ptboul
03-11-11, 15:23
ειναι τετοια η σηψη σε ολη την κοινωνια που θελουμε μπαμπουλα για να ισιωσουμε.

Η μόνη λύση._

Είναι τυχαίο που στο εξωτερικό δεν μπορείς να διανοηθείς να κάνεις ταρζανιά; Ούτε τη γόπα κάτω δε πετάς, όχι να φοροδιαφύγεις πχ.

και δε το κάνεις μόνο από φόβο, αλλά και από ντροπή και από σεβασμό.

nikos1400
03-11-11, 16:05
Και οταν ερθει αυτη η ωρα των εκλογων, τι κανουμε....?
:confused:

Ποιον κερατα απο κει μεσα θα ψηφισουμε...





"Ασχετο":
Προχθες στον σκαϊ ειδα λιγο και μιλησε ενας Οικονομοπουλος (προεδρος ελληνοβρετανικου επιμελητηριου) και μου φανηκανε ενδιαφεροντα αυτα που ειπε.
Σχετικο με αυτο:
https://vimadimokratias.wordpress.com/2011/03/14/21-2/
Δεν το εχω πολυ-μελετησει ακομα βεβαια...

Thomelef
03-11-11, 16:30
τελικά μας δουλεύουν ψιλό γαζί...αποσύρει το δημοψήφισμα λέει τώρα ο ηλίθιος,
και ζητάει συγκυβέρνηση εθνικής σωτηρίας...τι στον @@ συμβαίνει γμτ μπελά μου.
πάντως για το δημοψήφισμα που λέτε παιδιά, αν πάμε τελικά, το ερώτημα θα είναι
το εξής...πως θέλετε να σας σφάξουμε???με ξυράφι, ή μαχαίρι???αυτό για κάποιους
που εύκολα αποφάσισαν το τι θα ψηφίσουν. το αποτέλεσμα θα είναι πολύ πιο τραγικό
σε σχέση με το αν θα μείνει το πασοκ στην εξουσία τελικά...και οι 300, κινούνται
στην ίδια κατέυθηνση, και είναι πλέον φανερό...τα υπόλοιπα είναι για τα μάτια
του κόσμου, και πως μπορεί ο καθένας να πάρει την εξουσία του άλλου...οπότε,
μην βιάζεστε να μιλήσετε για πράγματα που δεν ίσως να μην έχετε την παραμικρή
ιδέα...

panos90
03-11-11, 17:15
https://link.brightcove.com/services/player/bcpid601325122001?bckey=AQ~~,AAAAAEabvr4~,Wtd2HT-p_Vh4qBcIZDrvZlvNCU8nxccG&bctid=1255102088001

:hystericalbs1:

kplc16
03-11-11, 17:42
https://link.brightcove.com/services/player/bcpid601325122001?bckey=AQ~~,AAAAAEabvr4~,Wtd2HT-p_Vh4qBcIZDrvZlvNCU8nxccG&bctid=1255102088001

:hystericalbs1:

προς τι το γελιο;

katsaraios
03-11-11, 17:51
τι λεει ο ******ς Θεε μου...
ηρωικη η σταση των βουλευτων...
προοπτικη για τους πολιτες....
ευημερια....

kplc16
03-11-11, 17:54
τι λεει ο ******ς Θεε μου...
ηρωικη η σταση των βουλευτων...
προοπτικη για τους πολιτες....
ευημερια....

νομιζω οτι πλεον δε τους πιστευει κανεις.

katsaraios
03-11-11, 17:58
νομιζω οτι πλεον δε τους πιστευει κανεις.

αφου τα κανανε πλακακια και θα ψηφισουν την συμβαση οι 2 ..
μετα θα πανε σε εκλογες...αυτο ειναι το ανταλαγμα στον Σαμαρα ο οποιος μετα ελπιζει σε κυβερνηση μονος του...
απο τις μεγαλυτερες Ψ@λες που τρωμε με την αγαστη συνεργασια των 2 πουστ@κομματων και δεν πρεπει να περασει με τιποτα .....

kplc16
03-11-11, 18:31
αφου τα κανανε πλακακια και θα ψηφισουν την συμβαση οι 2 ..
μετα θα πανε σε εκλογες...αυτο ειναι το ανταλαγμα στον Σαμαρα ο οποιος μετα ελπιζει σε κυβερνηση μονος του...
απο τις μεγαλυτερες Ψ@λες που τρωμε με την αγαστη συνεργασια των 2 πουστ@κομματων και δεν πρεπει να περασει με τιποτα .....

νομιζω οτι παμε αμεσα σε εκλογες.Μαλλον το γεγονος θα λαβει χωρα πριν τις 15 Νοεμβρη.
Μην αφησει κανεις μας, τους αλλους να αποφασισουν για εμας.
Σφαλιαρα στο ΜΑΣΟΚ και στη ΝΔ.
Ολοι παρον στις εκλογες.

Kostas_1
03-11-11, 18:35
Δεκτες οι αναλυσεις και τα σχολια. Οχι ομως πολιτικες κατευθυνσεις παιδια.

(αν και συμφωνω μαζι σας :))

Vasilis
03-11-11, 18:47
Δεκτες οι αναλυσεις και τα σχολια. Οχι ομως πολιτικες κατευθυνσεις παιδια.

(αν και συμφωνω μαζι σας :))

...μουσιτσα:whistle:...:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Skyline_IS
03-11-11, 18:47
Με ακομα νεο δανειο,συνολικης ταφοπλακας 400+ δις,ουτε το 3000 δεν θα εχουμε ξεχρεωσει...

Vasilis
03-11-11, 18:48
Με ακομα νεο δανειο,συνολικης ταφοπλακας 400+ δις,ουτε το 3000 δεν θα εχουμε ξεχρεωσει...

...δεν νομιζω οτι ο στοχος ''τους'' ειναι να ξεχρεωσουμε πλεον!:whistle::whistle:

Kostas_1
03-11-11, 18:51
...μουσιτσα:whistle:...:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

:whistle::whistle::whistle:


...δεν νομιζω οτι ο στοχος ''τους'' ειναι να ξεχρεωσουμε πλεον!:whistle::whistle:

thumb

Skyline_IS
03-11-11, 18:55
...δεν νομιζω οτι ο στοχος ''τους'' ειναι να ξεχρεωσουμε πλεον!:whistle::whistle:

Υπαρχει ενα βιντεακι στο οποιο ενας λεει οτι θα ειμαστε χρεωμενοι πανω απο το κεφαλι με χρεος 500+δις και μετα ως εκ θαυματος θα βρεθει λυση απο το US με σκοπο να παρουν το πετρελαιο τζαμπα..Το θεωρουσα εκτος πραγματικοτητας αλλα ακουγωντας σημερα τον μπενυ αρχιζω και πιστευω πλεον τα πιο απιθανα..


Πηραν τοσα μετρα πριν 2 χρονια,μετρα οπου αποκομισαν μεγαλα χρηματικα ποσα μιας και τοτε υπηρχε χρημα στην αγορα και στα νοικοκυρια και δεν απεδωσαν.Τωρα που ειμαστε σε χειροτερη μοιρα τι θα αλλαξει?θα βρεχει ευρω?θα μοιραζει λεφτα ο οπαπ?

Vasilis
03-11-11, 19:04
...απο τα λιγη γνωση μου κ απο την ταπεινη κριση μου συμπεραινω οτι:

Δεν ενδιαφερει ΚΑΝΕΝΑΝ η επιστροφη των δανεικων!

Οσο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ το χρεος μας , τοσο πιο ευκολα φθανουμε στην παραχωρηση της εθνικης μας κυριαρχιας!


Θα ζουμε στην Ελλαδα ΤΟΥΣ!...δυστυχως!

hades7
03-11-11, 19:10
καλα μιλαμε θα ανεβενουμε ταμ ταμ και με το που πιασουμε Πλαπουτα θα περναμε ελεγχο διαβατηριων καλα αμα παιζει και πατημα προς τον Αγιο Στεφανο βιζα απαραιτητη...

nikos1400
03-11-11, 19:58
Βενιζελος (πριν λιγο):


...για το ενα θα 'κερδισουμε' 12 δις ευρω....
.....για το αλλο θα 'κερδισουμε' 20 δις ευρω....
....για το παραλλο θα 'κερδισουμε' ΧΧ δις ευρω...
:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

ρε εχουμε ξεφυγει τελειως ??!!

στο τζοκερ θα τα 'κερδισουμε' ??!!

Κωνσταντίνος
03-11-11, 21:44
Η δεινή θέση στην οποία είμαστε θα μπορούσε και να είναι μια ευκαιρία.
Όπως έχει αποδειχθεί ατράνταχτα πλέον, στο σύνολο τους οι πολιτικές δυνάμεις που είχαν και έχουν τα ηνία της χώρας απο την μεταπολίτευση έως και σήμερα, έχει πεθάνει και βρωμάει και άσχημα κιόλας.
Τετριμένο, γνωστό και χιλιοειπωμένο ότι φέρουν την ευθύνη, άλλοι συμμετέχοντας, αλλοι με την σιωπή τους, άλλοι με την ανοχή τους, για την τωρινή κατάσταση.

Και τώρα, που ξεβρακωμένοι πλέον παραπαίουν, θα έπρεπε, θα μπορούσε, επιβάλλεται θα έλεγα να εμφανιστεί μια νέα πολιτική δυναμική, ένα σύμπλεγμα προσώπων απο τα υπάρχοντα πολιτικά κόμματα (ήλπιζα ότι υπήρχαν γενναίοι και άφθαρτοι), επιστήμονες, τεχνοκράτες, ακαδημαικοί, όλοι με πετυχημένη εμπειρία σε θεσμούς της ειδικότητας τους, ώστε να μπουν μπροστά, διατεθειμένοι να δώσουν λύση.
Και αντ'αυτού τι είδαμε ; Ακόμα και αυτή την ώρα που μας έχουν περάσει την θηλιά και το χέρι είναι στον μοχλό της καταπακτής, είδαμε πάλι γελοία ανθρωπάκια στο βήμα, και απο κάτω τα στρατιωτάκια να χειροκροτούν.
Το έβλεπα και δεν το πίστευα. Χειροκροτούσαν !
Αηδία........
Η κυβέρνηση ξεψυχά (λησμόνησαν ότι στην ρώσικη ρουλέτα υπάρχει και σφαίρα σε μια θαλάμη) και η αντιπολίτευση σαν γύπες απο πάνω, περιμένει να ξεψυχήσει για να αναλάβει.
Ηλίθιοι, καρεκλολάγνοι, ψεύτικα τιποτένια ανθρωπάκια.

Και πάλι όμως, και κάτι νέο να γεννιόταν, δεν υπάρχει χρόνος για να ζυμωθεί, σχηματιστεί, να αναλάβει. Δυστυχώς είμαστε δεμένοι πισθάγκωνα
απο τους δανειστές. Όταν έχουν έρθει οι κλητήρες να σου πάρουν το σπίτι λόγω χρεών δεν μπορείς να τους πεις : "μισό, να κάνω μια ανακαίνηση".

Καλή μας νύχτα. Για ξημέρωμα χλωμό το κόβω.........

Stamatis
03-11-11, 21:48
Παω να τους μπαναρω να τελειωνουμε.

Thomelef
03-11-11, 21:59
Παω να τους μπαναρω να τελειωνουμε.

τον π@@στη τον παπανδρέου να δούμε πως θα μπανάρεις...δεν κουνιέται ρε
ο βρωμοκ@ρι@λης απο την καρέκλα ρε...όλη η ελλάδα φωνάζει να φύγει, αυτός
πέρα βρέχει...ρε θείο, εσύ τι πιστεύεις???θα τον ρίξουν???γιατί τα βλέπω όλα αυτά
τα γεγονότα των τελευταίων ημερών σαν ένα απλό ανακάτεμα που την άλλη
εβδομάδα θα έχει ξεχαστεί???

Monsta
03-11-11, 21:59
Το έβλεπα και δεν το πίστευα. Χειροκροτούσαν !
Αηδία........

Ηλίθιοι, καρεκλολάγνοι, ψεύτικα τιποτένια ανθρωπάκια.
.....




Αυτό. ^

Δεν υπάρχουν λόγια να εκφράσω την αηδία, το σίχαμα και τη αναγούλα που μου προκαλούν όλοι τους. Άνοιξα τη τηλεόραση και την έκλεισα απ ευθείας.

Έτσι κι αλλιώς ότι και να γίνει, είμαστε πολιτικά άστεγοι.

stefm5
03-11-11, 22:23
ρίξτε μια ματιά σε κάτι καινούριο που ξεκινάει

https://www.facebook.com/groups/dimiourgiaxana/

https://www.dimiourgiaxana.gr

m-power_01
03-11-11, 22:43
καλα μιλαμε θα ανεβενουμε ταμ ταμ και με το που πιασουμε Πλαπουτα θα περναμε ελεγχο διαβατηριων καλα αμα παιζει και πατημα προς τον Αγιο Στεφανο βιζα απαραιτητη...

άρα να μην σου γράψω χάρτες... να περιμένουμε την καινούρια έκδοση με όλες τις γερμανικές επαρχίες :th_Laie_67-1:

ziaba
03-11-11, 23:46
sorry για off

Φίλε Σταμάτη, καλώς επέστρεψες!

nikos1400
03-11-11, 23:55
ρίξτε μια ματιά σε κάτι καινούριο που ξεκινάει

https://www.facebook.com/groups/dimiourgiaxana/

https://www.dimiourgiaxana.gr

!!
thumb
https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=209344&postcount=582



Αντε να δουμε πως θα ξεμπλεξουμε απο τους αλλους τους Αχρηστους εκει μεσα.

Eleni
04-11-11, 01:47
https://www.youtube.com/watch?v=gKsZFD-kt-o&list=FLy2FreqfjkthlU_JIucCA1A&index=5&feature=plpp_video

Eleni
04-11-11, 04:03
https://www.youtube.com/watch?v=nliOB4U0UyU&feature=related

S8N
04-11-11, 10:51
Άσε τον Ξυλούρη Ελένη... ΑΥΤΟ είναι το hit της εβδομάδας:


https://www.youtube.com/watch?v=rpMkE2-SdqU

Z4 DCT
04-11-11, 10:51
Απαιτούν συμβόλαια σε ευρώ και δραχμές...

Ο μεγαλύτερος Οργανισμός τουριστικών πρακτόρων παγκοσμίως TUI επιχειρεί να διασφαλιστεί από μια ενδεχόμενη έξοδο της χώρας μας από το ευρώ


https://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12333&subid=2&pubid=112517214

Stamatis
04-11-11, 11:10
Ukanla Visparatum Iehon tos.

Nikos
04-11-11, 11:31
Ukanla Visparatum Iehon tos.

Τιν τουτ ρε μαυροπροβατε ? Ορκς ?

Konstantinos E60
04-11-11, 11:33
Ουκ αν λάβεις παρα του μη έχοντος....

Stathis
04-11-11, 13:43
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

https://www.market-talk.net/images/uploads/jeckelhyde.jpg

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Monsta
04-11-11, 14:36
https://www.contemporaryjournalism.gr/2011/11/%CE%B7-%CF%80%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B1-%CF%85%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AC%CE%BD%CF%89-%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84/#more-17920

atha
04-11-11, 14:43
Ukanla Visparatum Iehon tos.

me koufanes!!!! i stin agglisti you kufeed me!!!!!

nikos1400
04-11-11, 14:56
https://www.contemporaryjournalism.gr/2011/11/%CE%B7-%CF%80%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B1-%CF%85%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%AC%CE%BD%CF%89-%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84/#more-17920

εχουνε δοθει απειρες ευκαιριες σε ολους εκει μεσα να δειξουνε ποιοι ειναι,
και δειξανε.
τελειωσανε οι ευκαιριες.

nikos1400
04-11-11, 14:57
https://www.youtube.com/user/dimiourgiaxana?email=subscription_create

kplc16
04-11-11, 21:08
ωραιος ε;

περιμενω ποση ωρα να ακουσω τα ανεκδοτα του.

Thomelef
04-11-11, 21:11
ωραιος ε;

περιμενω ποση ωρα να ακουσω τα ανεκδοτα του.

άνετα του κάρφωνα μολύβι μεσ'το μάτι...

Stathis
04-11-11, 21:12
διερευσε η νεα κυβερνηση...

πληροφοριες εντος ολιγου...

Vasilis
04-11-11, 21:14
επεσε επιτελους το @@ ?:shok:

δεν μπορεσα να δω καθολου τις εξελιξεις γ@μω τις επισκεψεις μου:ranting2:

Monsta
04-11-11, 21:16
ωραιος ε;

περιμενω ποση ωρα να ακουσω τα ανεκδοτα του.


Ορισμένοι είστε πολύ μαζόχες όμως. :hystericalbs1:


Το παρακάτω ΔΕΝ περνά απαρατήρητο.


https://enwtheite.blogspot.com/2011/10/620000000.html

Thomelef
04-11-11, 21:17
επεσε επιτελους το @@ ?:shok:

δεν μπορεσα να δω καθολου τις εξελιξεις γ@μω τις επισκεψεις μου:ranting2:

καλά...μην περιμένεις και τπτ της προκοπής μπίλι μου.
κάποιοι εκ των 300ων θα πείραν την σκυτάλη, με τους μαλάκες παπανδρέου -
σαμαρά σε ισχυρή θέση.

Stathis
04-11-11, 21:19
H νέα κυβέρνηση....

Αυτό είναι το πρώτο κλιμάκιο της Εποπτείας που ήδη ερ­γάζεται και εγκαθίσταται στην Αθή­να υπό την ηγεσία του Χορστ Ράιχενμπαχ. Το εν λόγω κλιμάκιο αποτελείται από 11 υψη­λούς αξιωματούχους, οι οποίοι θα αναλάβουν συγκεκριμένους τομείς (υπουργεία) της ελληνικής διοίκη­σης.Το κλιμάκιο αυτό, πρόκειται σύντομα να εμπλουτι­στεί με ακόμη 80 άτομα, τα οποία θα εγκατασταθούν στην Αθήνα. Το σύ­στημα της Εποπτείας θα συμπληρω­θεί σύντομα με περισσότερους από 100 ανθρώπους, οι οποίοι θα έχουν την έδρα τους στις Βρυξέλλες.

Jorgen Holmquist: Σουηδός, γεννημένος το 1947, με θητείες στην Ευρωπαϊκή Επιτροπή στη Γενική Διεύθυνση Οικονομικών, Αγορών και Υπηρεσι­ών, Αλιείας - Ναυτιλίας - Γεωργίας.Πριν από την ένταξή του στην Ευ­ρωπαϊκή Επιτροπή εργάστηκε για τη σουηδική κυβέρνηση στο υπουργείο Οικονομικών και ειδικότερα στον το­μέα προϋπολογισμού του Δημοσίου (2003-2007).

David Wright: Γεννήθη­κε στην Αγγλία το 19 51, σπούδασε στην Οξφόρ­δη και ανακατεύεται με την Κομισιόν από το 1977. Έχει ασχοληθεί με τα στατιστι­κά (Εurostat 1977-1982), την ενέρ­γεια (1982-87), τη βιομηχανία και τις διεθνείς αγορές (1987-89). Σύμβουλος του Ντελόρ (1989-1992) και του Ζακ Σαντέρ (1995-1999).Έκτοτε ανέλαβε οικονομικές διευ­θύνσεις της Κομισιόν, από τις οποίες αποχώρησε για ένα μικρό διάστημα προκειμένου να οικοδομήσει την ακαδημαϊκή του καριέρα (Οξφόρ­δη). Το 2009, σύμφωνα με ένα σχετι­κό κατάλογο που καταρτίζουν οι «Financial Times», ο Wright ήταν μέσα στους 100 ανθρώπους με τη μεγαλύ­τερη επιρροή στην ευρωπαϊκή τρα­πεζική βιομηχανία.

Niall Bohan: Σπουδές περί των οικονομικών στο Trinity College του Δουβλίνου και στο College of Europe του Μπριτζ. Εργάστηκε ως βοηθός καθη­γητής στο College of Europe και ως ερευνητής στο Κέντρο Ευρωπαϊκών Πολιτικών Σπουδών. Εργάζεται στην Κομισιόν από το 1994 σε οικονομι­κές διευθύνσεις.

Giulia Del Brenna: Ιτα­λίδα, γεννημένη το 1970, με σπουδές στην πολιτική επιστήμη και τις ευρωπαϊκές υποθέ­σεις. Στην Κομισιόν εργάζεται από το 1996 σε θέσεις που έχουν να κάνουν με τη γεωργία, τη βιομηχανία τροφί­μων, τη βιοτεχνολογία.

Georgette Lalis: Ελληνί­δα, με θητεία στην Ευ­ρωπαϊκή Επιτροπή από το 1981 σε σημαντικές διευθύνσεις (βιομηχα­νία και επιχειρήσεις). Το διάστημα 2001-2004 έλαβε άδεια άνευ απο­δοχών από την Κομισιόν προκειμέ­νου να αναλάβει διευθύνουσα σύμ­βουλος του Ελληνικού Κτηματολογί­ου.

Alain Scriban: Γάλλος γε­ωπόνος, ξεκίνησε την καριέρα του στο γαλλικό υπουργείο Γεωργίας, όπου παρέμει­νε για δέκα χρόνια. Το 1981 ήταν υπεύθυνος για τις μεταρρυθμίσεις στην ευρωπαϊ­κή αγροτική πολιτική και αμέσως μετά συμμετείχε ενεργά στις διαπραγματεύ­σεις με την Ισπανία και την Πορτογαλία για τη διεύρυνση της Ε.Ε.Έκτοτε έχει αναλάβει σημαντικές θέ­σεις που έχουν να κάνουν με τη φορο­λογία, τη διαμόρφωση πολιτικών σχετι­κά με την κατανάλωση και την αντιμε­τώπιση της απάτης. Από το 2001 μέχρι το 2005 ηγήθηκε επιτροπής που ασχο­λήθηκε με τη διοικητική μεταρρύθμι­ση, την αντιμετώπιση της γραφειοκρα­τίας κ.λπ.

Νικηφόρος Σιβένας: Στην Κομισιόν από το 1982, έχει διατελέσει διευθυντής Διεθνών Υποθέσεων της Γενικής Διεύθυνσης Γεωργίας από το 2008. Η εξειδίκευσή του είναι στις πολυμε­ρείς διαπραγματεύσεις της Ε.Ε. με τον Παγκόσμιο Οργανισμό Εμπορίου, τον FAO, τον ΟΟΣΑ.

Μαρία Βελέντζα: Είναι ι επικεφαλής της ομάδας Γ για τη χρηματαγορά. Εργάζεται στην Κομισιόν από το 1991 ως νομικός σύμβουλος σε διάφορους τομείς, όπως η πολιτική για τις επιχειρήσεις (με έμ­φαση στις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις), για την ελεύθερη εγκατάσταση και κυκλοφορία των επαγγελματιών και των υπηρεσιών, για τις τραπεζικές συ­ναλλαγές, το ασφαλιστικό σύστημα.Είναι απόφοιτος της Γερμανικής Σχολής Αθηνών και σπούδασε Νομι­κά στο Πανεπιστήμιο Αθηνών. Συνέχισε τiς μετα-πανεπιστημιακές σπουδές (DEA en Droit Communautaire) στο Ευρωπαϊκό Δίκαιο στο Παρίσι, Sorbonne (Paris II). Έχει την ιδιότη­τα του δικηγόρου στην Ελλάδα από το 1990. Μιλάει ελληνικά, γερμανι­κά, γαλλικά, αγγλικά και ισπανικά και καταλαβαίνει ιταλικά και πορτο­γαλικά.

Dr Peter M. Wagner: Γερμανός, γεννημένος το 1961, με σπουδές στα Πανεπιστήμια Φρά­ιμπουργκ και Μάιντς (Γερμανία) και Βιέννη (Αυστρία). Κα­τέχει διδακτορικά στις πολιτικές επι­στήμες, την ιστορία και την ψυχολο­γία από το Πανεπιστήμιο του Φράι­μπουργκ. Ασχολήθηκε με τη δημοσι­ογραφία κάνοντας την εκπαίδευσή του στο Ισραήλ.Το 1999 και ύστερα από ανοικτό διαγωνισμό εντάχθηκε στην Κομισι­όν. Τον Μάιο του 2005 διορίστηκε προϊστάμενος της διοικητικής μο­νάδας στη Γενική Διεύθυνση Επιχει­ρήσεων και Βιομηχανίας, όπου ήταν υπεύθυνος για τις σχέσεις με τα κρά­τη - μέλη και το Συμβούλιο, το κοινο­τικό πρόγραμμα της Λισσαβώνας και την ανταγωνιστικότητα.Τον Σεπτέμβριο του 2010 έγινε προϊστάμενος της διοικητικής μονά­δας που είναι επιφορτισμένη με την άμυνα, την αεροναυπηγική και τις ναυτιλιακές βιομηχανίες, καθώς και τις σχέσεις της Ευρωπαϊκής Επιτρο­πής με την Ευρωπαϊκή Αμυντική.

Baccro Vincenzo: Ιταλός νομικός, εξειδικευμένος σε θέματα ανταγωνι­σμού. Πριν από την ένταξή του στην Κομισιόν (1998) υπήρξε στέλεχος της Ιταλικής Κεντρικής Τράπεζας.

Joaquim Lloveras: Ισπανός με εξαι­ρετικές επιδόσεις στην προώθηση προ­γραμμάτων για την αναμόρφωση της Σερβίας μετά το 2000, προκειμένου η χώρα να αποκτήσει «συμβατότητα» με την Ε.Ε. και να ενταχθεί στην Ένωση.

Οι παραπάνω πλαισιώνονται από μια σειρά υπαλλήλους με ελεγκτικές κυρίως αρμοδιότητες, οι οποίοι έχουν ξαμοληθεί στα υπουργεία: C. Wendling, S. Weinzierl, Α. Vandeputte, Ι. Van Beneden, D. Tyrrall, Ρ. Seppala, C. Riguelle, K. Prawdzik, Σ. Πασχαλίδου, E. Παγκανέλλη, J. Moraitis, E. Magou, J. Loach, Κ. Lambert, Δ. Κυριακού, M. Κουριδάκη, Γ. Κολίβας, A. Καλούδη, I. Χατζηγιάννης, C. Berthaud, F. Amodeo, K. Κυριαζή, J. Bastian.

https://www.market-talk.net

Vasilis
04-11-11, 21:21
Giulia Del Brenna: Ιτα­λίδα, γεννημένη το 1970


Αυτην θα την αναλαβει ο Πιροεδρος Σιταματης!:whistle:

ειναι στα κυβικα του...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Stathis
04-11-11, 21:25
Giulia Del Brenna: Ιτα­λίδα, γεννημένη το 1970


Αυτην θα την αναλαβει ο Πιροεδρος Σιταματης!:whistle:

ειναι στα κυβικα του...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

θα θυσιαστει για την πατριδα ο πιροεδρας... χαχαχαχαχαχχαχαχα

Thomelef
04-11-11, 21:26
https://www.market-talk.net

δεν κατάλαβα τι παίζει...
παραγκωνίζεται η ελληνική βουλή και το κλιμάκιο εποπτείας είναι η νέα κυβέρνηση???
αν ναι τότε οι δικοί μας οι μλκς τι συζητάνε τόσες ώρες???

Vasilis
04-11-11, 21:27
θα θυσιαστει για την πατριδα ο πιροεδρας... χαχαχαχαχαχχαχαχα

...καλα που φοραει γυαλια γιατι θα της πεταξει τα ματια οξω..:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Stathis
04-11-11, 21:30
δεν κατάλαβα τι παίζει...
παραγκωνίζεται η ελληνική βουλή και το κλιμάκιο εποπτείας είναι η νέα κυβέρνηση???
αν ναι τότε οι δικοί μας οι μλκς τι συζητάνε τόσες ώρες???

συζητανε ποιοι θα παιξουν τις φιγουρες του νεου θεατρου σκιων...

https://www.alope.gr/App/ckfinder/core/connector/php/files/DSC04205%20[320x200].JPG

θα ξυλακια πισω απο το μπερντε θα τα κουνανε οι παραπανω...

kplc16
04-11-11, 21:31
https://www.market-talk.net

σταθη υπαρχει περιπτωση να τη γλυτωσουμε;

@Κωστα καπου εχει ξαναγινει αναφορα για τη γυναικα του Σιφουνακη αλλα κάνεις και μας το υπενθιμιζεις για να μη ξεχνιομαστε.

kplc16
04-11-11, 21:32
Giulia Del Brenna: Ιτα­λίδα, γεννημένη το 1970


Αυτην θα την αναλαβει ο Πιροεδρος Σιταματης!:whistle:

ειναι στα κυβικα του...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

εχει παιδια;

αν ναι, τοτε ειναι milf, αρα εγκρινεται.

Thomelef
04-11-11, 21:32
συζητανε ποιοι θα παιξουν τις φιγουρες του νεου θεατρου σκιων...

https://www.alope.gr/App/ckfinder/core/connector/php/files/DSC04205%20[320x200].JPG

θα ξυλακια πισω απο το μπερντε θα τα κουνανε οι παραπανω...

μια χαρούλα τα βλέπω τα πράγματα...έχει να πάρει πούλο, πολύυυυυυυυυυυ
σαβούρα λέμε...καλήν ώρα η κ@ρι@λ@ η νταλάρα που βλέπω τώρα...

Stamatis
04-11-11, 21:36
Πω πω τελο μνακι.

Αυτη σε δυο μηνες θα την φουσκωσω στις πλαστικες και θα τη βλεπετε πρωτο τραπεζι στο Χαραμα να τη χτιζω με γαρυφαλλα.

Ξεκιναει το σχεδιο.
Θα πιασω δωματιο διπλα της "τυχαια" και θα της μιλησω για ποιηση.
Θα μεταμφιεστω και λιγακι για να γινω πιο κουλτουρε και να μην με υποψιαστει.
Απο αυριο να με λετε Τιμοθεο Ιεροθεο.
Επαγγελμα: Ποιητης.
https://i1117.photobucket.com/albums/k598/stanleyvintage/3456eac9.jpg

kplc16
04-11-11, 21:38
αυτο το βιντεακι αν και ειναι χιλιοπαιγμενο εντος τοu foroum εγω το ξαναβαζω και το αφιερωνω σε αυτον που μου πεταξε ανωνυμη κοκκινη
Καλη τηλεθεαση συμφορουμιτη.


https://www.youtube.com/watch?v=vb3WiQ809bM

Thomelef
04-11-11, 21:38
Πω πω τελο μνακι.

Αυτη σε δυο μηνες θα την φουσκωσω στις πλαστικες και θα τη βλεπετε πρωτο τραπεζι στο Χαραμα να τη χτιζω με γαρυφαλλα.

Ξεκιναει το σχεδιο.
Θα πιασω δωματιο διπλα της "τυχαια" και θα της μιλησω για ποιηση.
Θα μεταμφιεστω και λιγακι για να γινω πιο κουλτουρε και να μην με υποψιαστει.
Απο αυριο να με λετε Τιμοθεο Ιεροθεο.
Επαγγελμα: Ποιητης.
https://i1117.photobucket.com/albums/k598/stanleyvintage/3456eac9.jpg

πάχυνες ρε μλκ...

Stamatis
04-11-11, 21:38
Εκτος και αν πρεπει να παιξω το ρολο μου σαν "διανοουμενο αλανι" και πρεπει να πουλησω αγριαδα.
Τοτε να με λετε "Λεοπορδο"
https://i1117.photobucket.com/albums/k598/stanleyvintage/6ea93af0.jpg

Vasilis
04-11-11, 21:40
Πω πω τελο μνακι.

Αυτη σε δυο μηνες θα την φουσκωσω στις πλαστικες και θα τη βλεπετε πρωτο τραπεζι στο Χαραμα να τη χτιζω με γαρυφαλλα.

Ξεκιναει το σχεδιο.
Θα πιασω δωματιο διπλα της "τυχαια" και θα της μιλησω για ποιηση.
Θα μεταμφιεστω και λιγακι για να γινω πιο κουλτουρε και να μην με υποψιαστει.
Απο αυριο να με λετε Τιμοθεο Ιεροθεο.
Επαγγελμα: Ποιητης.
https://i1117.photobucket.com/albums/k598/stanleyvintage/3456eac9.jpg



εισαι...:innocent::worthy::notworthy::1::w00t : :w00t:

Thomelef
04-11-11, 21:40
Εκτος και αν πρεπει να παιξω το ρολο μου σαν "διανοουμενο αλανι" και πρεπει να πουλησω αγριαδα.
Τοτε να με λετε "Λεοπορδο"
https://i1117.photobucket.com/albums/k598/stanleyvintage/6ea93af0.jpg

ωωωωωωωωωωω ναι...πάχυνες.

Stamatis
04-11-11, 21:40
πάχυνες ρε μλκ...

106 χωρις τα υγρα και ττη ρεζερβα.
Γμησε τα.
Θα το παρω μποϊ ρε.
6 μετρα υψος θα φτασω.
Τιτανας.

Stathis
04-11-11, 21:41
σταθη υπαρχει περιπτωση να τη γλυτωσουμε;


παιδια δε νομιζω οι ξενοι να ειναι χειροτεροι απο τους δικους μας...
τι δε νομιζω, το αποκλειω.
να τα δωσουμε ολα outsourcing ειναι η μοναδικη ελπιδα.
ειναι αχρηστοι, επικινδυνοι, πουλημενοι ολοι.
ευτυχως που εγιναν αυτα γιατι μπορει η ζημια να ειναι τεραστια και μη επανορθωσιμη πλεον, αλλα τουλαχιστον επεσαν με τον πιο κατηγορηματικο τροπο ολες οι μασκες...

με αυτα που ακουσα στη βουλη ως τωρα δεν ξερω πως θα βγουν στο δρομο οι περισσοτεροι κυβερνητικοι βουλευτες...
δεν θα εριχνα αδικοστον κοσμο ακομα και αν τους λυντσαρουν.
μονο η καϊλη που την κοροϊδευουμε τα ειπε καλα...

Vasilis
04-11-11, 21:42
106 χωρις τα υγρα και ττη ρεζερβα.
Γμησε τα.
Θα το παρω μποϊ ρε.
6 μετρα υψος θα φτασω.
Τιτανας.

τωρα με το ΔΝΤ θα σου μεινουν τα υγρα μονο ρε...:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Vasilis
04-11-11, 21:43
παιδια δε νομιζω οι ξενοι να ειναι χειροτεροι απο τους δικους μας...
τι δε νομιζω, το αποκλειω.
να τα δωσουμε ολα outsourcing ειναι η μοναδικη ελπιδα.
ειναι αχρηστοι, επικινδυνοι, πουλημενοι ολοι.
ευτυχως που εγιναν αυτα γιατι μπορει η ζημια να ειναι τεραστια και μη επανορθωσιμη πλεον, αλλα τουλαχιστον επεσαν με τον πιο κατηγορηματικο τροπο ολες οι μασκες...

με αυτα που ακουσα στη βουλη ως τωρα δεν ξερω πως θα βγουν στο δρομο οι περισσοτεροι κυβερνητικοι βουλευτες...
δεν θα εριχνα αδικοστον κοσμο ακομα και αν τους λυντσαρουν.
μονο η καϊλη που την κοροϊδευουμε τα ειπε καλα...

κ ειναι κ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ νιμου...thumb :whistle: :th_Laie_67-1:

Monsta
04-11-11, 21:44
Στη 1η φωτό μπορείς να φωτοτσοπάρεις μούσια κληρικού ????

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: έχω λλλλλλλιώσει λέμε !!!!!!

Stathis
04-11-11, 21:44
ψηφιζω λεοπορδο, μιας και φαινεται πρωην κνιτισα η τυπισα...
με ταγαρια, σανδαλια κλπ...
οποτε ο λεοπορδος θα μιλησει σε ευαισθητες χορδες των νεανικων της χρονων...;)

Thomelef
04-11-11, 21:45
παιδια δε νομιζω οι ξενοι να ειναι χειροτεροι απο τους δικους μας...
τι δε νομιζω, το αποκλειω.
να τα δωσουμε ολα outsourcing ειναι η μοναδικη ελπιδα.
ειναι αχρηστοι, επικινδυνοι, πουλημενοι ολοι.
ευτυχως που εγιναν αυτα γιατι μπορει η ζημια να ειναι τεραστια και μη επανορθωσιμη πλεον, αλλα τουλαχιστον επεσαν με τον πιο κατηγορηματικο τροπο ολες οι μασκες...

με αυτα που ακουσα στη βουλη ως τωρα δεν ξερω πως θα βγουν στο δρομο οι περισσοτεροι κυβερνητικοι βουλευτες...
δεν θα εριχνα αδικοστον κοσμο ακομα και αν τους λυντσαρουν.
μονο η καϊλη που την κοροϊδευουμε τα ειπε καλα...

με εκφράζεις απόλυτα...όλοι οι βολεμένοι δεν ξέρω, που άρχισαν να νιώθουν απο τώρα
την καρέκλα να ξεκολάει και να τρίζουν τα πόδια της...

Stamatis
04-11-11, 21:46
https://i1117.photobucket.com/albums/k598/stanleyvintage/766d17ec.jpg

η θα παιξω τον πριγκηπα Αμπντουλ Αλ Τσουταουνι και θα στειλω τον Σπυρο και τον βοηθο του να παρουν "φανελες".

Με τα πετρελαια μου θα κλεισω το ελλειμα.

Και μια μετοχη Κερανης Προνομιο που μου εχει μεινει στο συρταρι σαν της τραπεζας της ανατολης.

kplc16
04-11-11, 21:47
leopard means λεοπορδος;

kplc16
04-11-11, 21:48
https://i1117.photobucket.com/albums/k598/stanleyvintage/766d17ec.jpg

η θα παιξω τον πριγκηπα Αμπντουλ Αλ Τσουταουνι και θα στειλω τον Σπυρο και τον βοηθο του να παρουν "φανελες".

Με τα πετρελαια μου θα κλεισω το ελλειμα.

Και μια μετοχη Κερανης Προνομιο που μου εχει μεινει στο συρταρι σαν της τραπεζας της ανατολης.

ωραιο μπανιο εχετε!!!!

Stathis
04-11-11, 21:49
παιδια τα δυο μεγαλα κομματα δεν πρεπει να παρουν ουτε 2%...
γι αυτο πρεπει να προσπαθησουμε ολοι.
δεν ξερω ποιος θα βγει, εγω θα ψηφισω προεδρο...

δεν ξερω τι θα γινει, ειναι πολυ πιθανη πλεον η εξοδος γενικα απο την ΕΕ, οχι μονο απο το ευρω...
καταλαβαινετε τι σημαινει αυτο ε?
για να παμε στην ιταλια θα θελουμε βιζα, θα ειμαστε και επισημα τριτος κοσμος πλεον...
χωρια που θα τη βγαλουμε με ψωμι και λαδι και θα καιμε ξυλα για να ζεσταθουμε...

γι αυτο ειπα οτι τα τιναξε ολα στον αερα ο μακακας...

kplc16
04-11-11, 21:51
παιδια τα δυο μεγαλα κομματα δεν πρεπει να παρουν ουτε 2%...
γι αυτο πρεπει να προσπαθησουμε ολοι.
δεν ξερω ποιος θα βγει, εγω θα ψηφισω προεδρο...

δεν ξερω τι θα γινει, ειναι πολυ πιθανη πλεον η εξοδος γενικα απο την ΕΕ, οχι μονο απο το ευρω...
καταλαβαινετε τι σημαινει αυτο ε?
για να παμε στην ιταλια θα θελουμε βιζα, θα ειμαστε και επισημα τριτος κοσμος πλεον...
χωρια που θα τη βγαλουμε με ψωμι και λαδι και θα καιμε ξυλα για να ζεσταθουμε...

γι αυτο ειπα οτι τα τιναξε ολα στον αερα ο μακακας...


προεδρο αποκαλεις τον karatzafirer;

Stathis
04-11-11, 21:52
ποιον καρατζαφυρερ ρε, το σταματη λεω...
δεν υπαρχει αλλος προεδρος...

Stamatis
04-11-11, 21:53
ωραιο μπανιο εχετε!!!!

Ευχαριστω ειναι το γουστο της μαμας μου.

Monsta
04-11-11, 21:57
δεν ξερω τι θα γινει, ειναι πολυ πιθανη πλεον η εξοδος γενικα απο την ΕΕ, οχι μονο απο το ευρω...




γι αυτο ειπα οτι τα τιναξε ολα στον αερα ο μακακας...


Δλδ τώρα που θα κάνουν κουμαντο οι ξένοι να βάλουν μια τάξη, θα μας πετάξουν κι έξω ?? Για εξηγήστε κάποιος.

Stamatis
04-11-11, 22:01
Δλδ τώρα που θα κάνουν κουμαντο οι ξένοι να βάλουν μια τάξη, θα μας πετάξουν κι έξω ?? Για εξηγήστε κάποιος.



Μη μασας ρε το ελεγχω.
Αμα κουνηθουνε θα τους μπαναρουμε.
Ο Ντιμπλου ειναι με το δαχτυλο στο κουμπι.

Vasilis
04-11-11, 22:03
Μη μασας ρε το ελεγχω.
Αμα κουνηθουνε θα τους μπαναρουμε.
Ο Ντιμπλου ειναι με το δαχτυλο στο κουμπι.

με το κολο-δαχτυλο θα προσέθετα...:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Thomelef
04-11-11, 22:03
μόλις μπήκε και ο μλκς στην βουλή...
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ. ποιός θα μου το'λεγε, πως εγώ ο θωμάς ελευθεριάδης,
θα κάθομαι και θα ακούω τους μλκς στο κανάλι της βουλής...:th_Laie_67-1:

Stathis
04-11-11, 22:03
Δλδ τώρα που θα κάνουν κουμαντο οι ξένοι να βάλουν μια τάξη, θα μας πετάξουν κι έξω ?? Για εξηγήστε κάποιος.

το να κανουν κουμαντο και να μας ****** και λιγο, ηταν το σεναριο πριν τη μακακια του μακακα...

εχουμε κουρασει πολυ κωστα...

δεν ξερω, δεν σου εχει τυχει να σε εχει κουρασει τοσο καποιος ωστε να αρνεισαι πλεον να ακουσεις οτιδηποτε εχει να πει, σωστο ή λαθος, να μη σε ενδιαφερει αν θα κερδισεις ή αν θα χασεις, να θες μονο να τελειωνεις απο τις μακακιες, να ησυχασεις απο το βλακα ρε αδερφε...

ε, αυτα τα καταφερε ο μακακας και οι επισης μακακες που αντι να τον πιασουν απο το σακακι και να τον πεταξουν εξω τον χειροκροτανε....

kplc16
04-11-11, 22:07
μόλις μπήκε και ο μλκς στην βουλή...
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ. ποιός θα μου το'λεγε, πως εγώ ο θωμάς ελευθεριάδης,
θα κάθομαι και θα ακούω τους μλκς στο κανάλι της βουλής...:th_Laie_67-1:

εγω χαλαρωνω με alter.:hystericalbs1:

Monsta
04-11-11, 22:08
Η νεκροψία θα δείξει Στάθη. Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον Πρόεδρό μας.

kplc16
04-11-11, 22:10
opa opa
τωρα αρχιζουν οι χοντρες maλ@kiες
μιλαμε για μεγαλη ξεφτιλα.

Monsta
04-11-11, 22:11
μόλις μπήκε και ο μλκς στην βουλή...
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ. ποιός θα μου το'λεγε, πως εγώ ο θωμάς ελευθεριάδης,
θα κάθομαι και θα ακούω τους μλκς στο κανάλι της βουλής...:th_Laie_67-1:


Τον ακούω......ζει ΑΛΛΟΥ το άτομο.

Πάλι τα διαβάζει, πάλι για την αντιπολίτευση μιλάει. :hystericalbs1::hystericalbs1:

kplc16
04-11-11, 22:12
αρχιζω και τον νιωθω καπως : καμενη γη παρελαβε.
Γι αυτο και μας εχει φλομωσει στο παλαμουτι και στις ασυναρτησιες.

Σκεφτομαι να τον ψηφισω.Εσεις;

kplc16
04-11-11, 22:14
Εχω νεα ...

Η Καιλη απεταχθη απο το σωμα της πρασινης λελαπας.
Επισης διαγραφηκε απο τους κουκουξκλαν and the green hoods.

Monsta
04-11-11, 22:14
Το χω ξαναγράψει. Για stand-up comedy δεν είναι κακός.

Stamatis
04-11-11, 22:15
αρχιζω και τον νιωθω καπως : καμενη γη παρελαβε.
Γι αυτο και μας εχει φλομωσει στο παλαμουτι και στις ασυναρτησιες.

Σκεφτομαι να τον ψηφισω.Εσεις;

Εγω δεν ψηφιζω εχω στερηση πολιτικων δικαιωματων. (κατι ειπαν οτι λογω ψυχασθενειας κτλ)

kplc16
04-11-11, 22:17
τι ωρα τελειωνει το μαρτυριο;

Monsta
04-11-11, 22:18
Εκείνοι που του γράφουν τις ομιλίες, πρέπει να χουν κάνει copy/paste από τούτο εδώ το θρεντ. :hystericalbs1::hystericalbs1:

atha
04-11-11, 22:20
μόλις μπήκε και ο μλκς στην βουλή...
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ. ποιός θα μου το'λεγε, πως εγώ ο θωμάς ελευθεριάδης,
θα κάθομαι και θα ακούω τους μλκς στο κανάλι της βουλής...:th_Laie_67-1:

na eisoun kai o monos .oloi oi ellines kathomaste san m@l@kes kai akoume tis asynartisies aytes.tha mas bgei ka martyras o gap pou sikose stayrous tora.

bill_m3
04-11-11, 22:21
na eisoun kai o monos .oloi oi ellines kathomaste san m@l@kes kai akoume tis asynartisies aytes.tha mas bgei ka martyras o gap pou sikose stayrous tora.

επ επ όχι όλοι, εγώ ότι μαθαίνω το μαθαίνω από εδώ μέσα!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

atha
04-11-11, 22:21
den xero pantos mou erxetai anameikta ena megalo gelio kai mia thlipsi gi ayta po akou tautoxronos

S8N
04-11-11, 22:24
den xero pantos mou erxetai anameikta ena megalo gelio kai mia thlipsi gi ayta po akou tautoxronos

Εμένα μου έρχεται ένα μεγάλο ρέψιμο και μια κλανιά.

zaharias
04-11-11, 22:25
Πω πω το μ@λ@κ@ δεν μπορω να τον ακουω.. Τι παπαριες λεει παλι..!!
Οτι και να βγει να πει δεν αλλαζει τα μυαλα του κοσμου..



τι ωρα τελειωνει το μαρτυριο;


Αργει..?? Γιατι θελω να δω Ερωτας & Τιμωρια!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:

katsaraios
04-11-11, 22:29
εφαγα 2 πιτογυρα και θα τα ξερασω με τον κλαψομου νη τον ηρωα της Μαργκαρετ

Stamatis
04-11-11, 22:33
Εγω καταλαβαινω οτι παει να θεσει ερωτημα ναι η οχι στην κοινοβουλευτικη.
Μαλλον θα τον ριξουν.

katsaraios
04-11-11, 22:35
παμε μαζι


https://www.youtube.com/watch?v=NlZYGfaT-t8

Konstantinos E60
04-11-11, 22:35
Εγω την κόβω να την παίρνει την εμπιστοσύνης.Αφου όλοι είναι κότες λιράτες !!
Ψευτης να βγω αλλα ετσι το βλέπω.

kplc16
04-11-11, 22:37
Πω πω το μ@λ@κ@ δεν μπορω να τον ακουω.. Τι παπαριες λεει παλι..!!
Οτι και να βγει να πει δεν αλλαζει τα μυαλα του κοσμου..





Αργει..?? Γιατι θελω να δω Ερωτας & Τιμωρια!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:

ειναι αυτο το τουρκικο με τα μπιρμπιλοματικα γκομενακια;


εφαγα 2 πιτογυρα και θα τα ξερασω με τον κλαψομου νη τον ηρωα της Μαργκαρετμε τζατζικι;
τιμη; εδω στη θεσσαλλλλονικη 2και 90


Εγω καταλαβαινω οτι παει να θεσει ερωτημα ναι η οχι στην κοινοβουλευτικη.
Μαλλον θα τον ριξουν.ρε Σταματη ολοι τον χειροκροτουν

katsaraios
04-11-11, 22:39
με τζατζικι;
τιμη; εδω στη θεσσαλλλλονικη 2και 90



εσεις τα εχετε μεγαλα :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
2.40 στο Μυθο στην Κηφισια

S8N
04-11-11, 22:39
Δεν καταλαβαίνω τι λέει. Πριν κάτι έλεγε για φοροδιαφυγή. Μετά για το internet. Τώρα για ναρκωτικά.

Εγώ άμα τ' άλλαζα, πάλι φουντούνια θα 'παιρνα.

Stathis
04-11-11, 22:40
παρτε τηλεφωνο τον ηλια να το ριξει οσο ειναι μεσα οι μακακες μπας και σωθουμε...

kplc16
04-11-11, 22:40
Εγω την κόβω να την παίρνει την εμπιστοσύνης.Αφου όλοι είναι κότες λιράτες !!
Ψευτης να βγω αλλα ετσι το βλέπω.

δε θα βγεις ψευτης.ποιος πουλαει τη βολη του;
Εμενα παλι μου βρωμαει πραξικοπημα.Πραξικοπημα ειναι να μας αναλαβουν και οι ευροπαιοι εξ'ολοκληρου.

atha
04-11-11, 22:42
ma ti leei panagia mou ,apo to xasisi sto psi kai piso sto kourema mai stous lathremporous kausimon

kplc16
04-11-11, 22:43
εχουμε καποιον συμφορουμιτη που τον ψηφισε;

Konstantinos E60
04-11-11, 22:44
εχουμε καποιον συμφορουμιτη που τον ψηφισε;

Ποιός θα βγεί στον τάκο για ban ???? :th_Laie_67-1:

kplc16
04-11-11, 22:45
μιλαει για κληρονομιες τωρα.Λεει οτι τα λεφτα του οτι δε τα κληρονομησε.
Αρα που τα βρηκε;

Vasilis
04-11-11, 22:45
https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/dc4b7d6f.jpg

Stathis
04-11-11, 22:45
εχουμε καποιον συμφορουμιτη που τον ψηφισε;

ητανε 5-6 αλλα τους καναμε μπαν...
ειπαμε βεβαια οτι ηταν κακα παιδια και παραφερθηκαν, αλλα αυτος ηταν ο πραγματικος λογος...:hystericalbs1::hystericalbs1:

S8N
04-11-11, 22:46
Εμένα με έπεισε. Δάκρυσα. Η νέα γενιά να μη φύγει στο εξωτερικό. Να μείνει εδώ και να παλέψει μέχρι θανάτου. Εμείς όλοι να κλείσουμε τις επιχειρήσεις μας και να βγούμε στις γειτονιές και τις πλατείες. Να πληρώνουμε όλοι τους φόρους μας. Πρώτα απ' όλους ο Δασκαλαντωνάκης τα 660 εκ.

Αυτό που μόλις είπε με το ρολόι που κληρονόμησε από τον Γέρο της Δημοκρατίας μου θύμισε την ιστορία για ένα ρολόι που έλεγε ο Christofer Walken στο Pulp Fiction.

bill_m3
04-11-11, 22:46
Ποιός θα βγεί στον τάκο για ban ???? :th_Laie_67-1:

Ο Σταμάτης, μαθημένος είναι !! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

atha
04-11-11, 22:46
ego pantos pote den exo psifisei kanenan kai patao ta 40 , oute leuko re paidi mou

Monsta
04-11-11, 22:47
μιλαει για κληρονομιες τωρα.Λεει οτι τα λεφτα του οτι δε τα κληρονομησε.
Αρα που τα βρηκε;


Αφού απάντησε Ο Ίδιος.


.....30-τόσα χρόνια στη πολιτική....

:hystericalbs1:

kplc16
04-11-11, 22:49
Αφού απάντησε Ο Ίδιος.



:hystericalbs1:

ναι αλλα ειπε οτι ποτε του δεν υπηρξε επαγγελματιας υπουργος αλλα κι εγω δε θυμαμαι να εχει δουλεψει.Βοηθησε με εχω χαθει.Μαλλον φταιει ο κατσαραιος που τρωει τζαμπα τα πιτογυρα ενω εγω τα πληρωνω 2 και 90.

Vasilis
04-11-11, 22:49
Αύριο παει στον Πιροεδρα για κυβέρνηση συνεργασίας

Σταμάτη σου ρχεται

kplc16
04-11-11, 22:52
τωρα λεει οτι απο αυριο θα βαλει ταξη.
τι να ετοιμαζει αραγε;
Να σας θαμισω τι επαθε ο παππους του το 67;

Κωνσταντίνος
04-11-11, 22:52
Εμένα απ΄όλη την μέρα μου άρεσε ο σπουδαρχίδης.

https://www.youtube.com/watch?v=ygUYUvr7h6g

A8hnaios
04-11-11, 22:56
Τώρα αρχίζει το μαρτύριο της Σταγόνας..!!!!

S8N
04-11-11, 22:56
Κανείς δε χειροκρότησε την Αλέκα Σπασαρχίδα. Δε μου κάνει εντύπωση.

Monsta
04-11-11, 22:57
Έκλεισα τους μλκς έβαλα ακουστικά και ακούω ΑΥΤΟ:

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=10693

stefm5
04-11-11, 22:57
μία ώρα έπλεκε το εγκώμιό του
λάθη δεν έκανε ποτέ
το δημοψήφισμα ήταν σωστό και δεν το καταλάβαμε

ποιός ο λόγος να παραιτηθεί; κανένας φυσικά!

ο τύπος θα πάει για τα μάτια του κόσμου για κυβερνηση συνεργασίας, δε θα 'πετύχει' και θα συνεχίσει όλως τυχαίως μόνος του

ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΑΜΟΡΑΛΙΣΜΟΣ

kplc16
04-11-11, 22:58
Εμένα απ΄όλη την μέρα μου άρεσε ο σπουδαρχίδης.
https://www.youtube.com/watch?v=ygUYUvr7h6g

μαλλον οταν εκανε τη δηλωση πληροφορηθηκε οτι ο Σαμαρας και κι ο ΓΑΠ τα βρηκαν.

Δεν υποστιριζω οτι ισχυει το τελευταιο γιατι δε γνωριζω.

kplc16
04-11-11, 23:03
Κανείς δε χειροκρότησε την Αλέκα Σπασαρχίδα. Δε μου κάνει εντύπωση.

θα πω την αμαρτια μου τη χειροκροτησα.

Stamatis
04-11-11, 23:06
θα πω την αμαρτια μου τη χειροκροτησα.

Ωρες μετρας καημενε.
Κατα τις 3 το πρωι που θα ειμαι παλι μονος μου, χαιρετα, σταυροφιλησου με την οικογενεια, στελνω να σε παρουν για το σαλον ντε μπωτε Μακρονησος για πεντικιουρ μανικιουρ.

Stathis
04-11-11, 23:08
https://www.youtube.com/watch?v=sOHEIsoOaKI


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχχα

Driver M
04-11-11, 23:12
Αστείος ο Παπανδρέου, μίλαγε με τις ώρες χωρίς (πάλι) να πει τίποτα.

Ζητάει ψήφο εμπιστοσύνης και ΘΑ πάει στον πρόεδρο της δημοκρατίας να συζητήσει και ίσως γίνει κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας (εδώ γελάμε) κλπ κλπ.

Αερολογίες χωρίς νόημα για το πόσο καλός είναι και το πόσο δεν τον νοιάζει η καρέκλα.

Όλα αυτά που συμβαίνουν είναι εντελώς ανώφελα για το μέσο πολίτη.
Εκλογές ΤΩΡΑ και τα 2 μεγάλα κόμματα σπίτια τους, μήπως και υπάρξει ποτέ ελπίδα για τη χώρα.
Οι κυβερνώντες είναι εκτός από γελοίοι, σοβαρά επικίνδυνοι.

Κωνσταντίνος
04-11-11, 23:12
https://www.youtube.com/watch?v=sOHEIsoOaKI


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχχα

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Stamatis
04-11-11, 23:13
Εμενα παλι μου αρεσει οπως τα λεει ο Τσιπρας.

kplc16
04-11-11, 23:13
Ωρες μετρας καημενε.
Κατα τις 3 το πρωι που θα ειμαι παλι μονος μου, χαιρετα, σταυροφιλησου με την οικογενεια, στελνω να σε παρουν για το σαλον ντε μπωτε Μακρονησος για πεντικιουρ μανικιουρ.

εχω κρεμασει ελληνικη σημαια στο καγγελο.Ζητω η Ελλας.
Οτι εκανα το εκανα σε μια στιγμη παρορμισης.Δε θα τη ψηφισω.Θα κατσω(σαλονικιοτικο)ησυχα.

Stamatis
04-11-11, 23:15
Εμενα παλι μου αρεσει οπως τα λεει ο Τσιπρας.

Βαζει το προβλημα στη βαση του.
Χρειαζομαστε απλη αναλογικη.

Samaro
04-11-11, 23:17
Ανέβηκε ο ευτραφής τρομοκράτης !!!:thumbsdown:

kplc16
04-11-11, 23:18
Βαζει το προβλημα στη βαση του.
Χρειαζομαστε απλη αναλογικη.

ναι στην απλη αναλογικη, μπορει να σημαινει παλι κυβερνηση μασοκ η νδ
εγω λεω οχι σε 300 βουλευτες.Ελληνικη βουλη με 80 βουλευτες.

kplc16
04-11-11, 23:19
Εμενα παλι μου αρεσει οπως τα λεει ο Τσιπρας.

κι αυτος δεξιος παλαμουτης ειναι

Monsta
04-11-11, 23:20
Η κυρά συμφωνεί.

Vasilis
04-11-11, 23:20
Ανέβηκε ο ευτραφής τρομοκράτης !!!:thumbsdown:

...δεν του πετανε κανα διπλοπιτο να ησυχασουμε?:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Monsta
04-11-11, 23:20
Η κυρά συμφωνεί.

Stamatis
04-11-11, 23:20
Ανέβηκε ο ευτραφής τρομοκράτης !!!:thumbsdown:
Καλα τα λεει και αυτος.
Τη δευτερα ποιος θα παει στο Γιουρογκρουπ;

Αν τον ψηφισουν θα παει ο Γιωργακης και θα κανει: τζά! Ναμαι και εγω.

Τεζα η Μερκελ. Ω μαιν γκοτ θα πει και θα ξεραθει επιτοπου.

PANOS-E60
04-11-11, 23:22
prophecy (3/11/11)


Μάλλον πάμε γιά κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας με διάρκεια 3 - 4 μηνών μέχρι δηλαδή να δρομολογηθεί η υλοποίηση της απόφασης της 27/10 με τρόπο μη αναστρέψιμο. Αυτό καταλαβαίνω.

fulfilled

Stamatis
04-11-11, 23:23
ναι στην απλη αναλογικη, μπορει να σημαινει παλι κυβερνηση μασοκ η νδ
εγω λεω οχι σε 300 βουλευτες.Ελληνικη βουλη με 80 βουλευτες.

χαζεψες
Μα ειναι τωρα ωρα να μιλαμε για απλη αναλογικη και πως θα γινονται οι εκλογες;
Ειναι ΤΩΡΑ αυτο το θεμα μας;

Stathis
04-11-11, 23:25
Καλα τα λεει και αυτος.
Τη δευτερα ποιος θα παει στο Γιουρογκρουπ;

Αν τον ψηφισουν θα παει ο Γιωργακης και θα κανει: τζά! Ναμαι και εγω.

Τεζα η Μερκελ. Ω μαιν γκοτ θα πει και θα ξεραθει επιτοπου.

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1:

Samaro
04-11-11, 23:27
Καλα τα λεει και αυτος.
Τη δευτερα ποιος θα παει στο Γιουρογκρουπ;

Αν τον ψηφισουν θα παει ο Γιωργακης και θα κανει: τζά! Ναμαι και εγω.

Τεζα η Μερκελ. Ω μαιν γκοτ θα πει και θα ξεραθει επιτοπου.
Θα τον ξαναδούν μπροστά τους και θα πάθουν κολούμπρα !!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Lambros46
04-11-11, 23:29
Σταμάτη????εσύ την ανέβασες?? https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1907623/ :th_Laie_67-1:

kplc16
04-11-11, 23:30
χαζεψες
Μα ειναι τωρα ωρα να μιλαμε για απλη αναλογικη και πως θα γινονται οι εκλογες;
Ειναι ΤΩΡΑ αυτο το θεμα μας;

και βαβαια οχι απαντησα σε σχολιο σου και στο τσιπρα.
χιουμορ κανω.

το παρακατω δεν ειναι χιουμορ: εκλογες δε βλεπω.Βλεπω ΕυρωπΕους να ερχονται και να μη φευγουν

hades7
04-11-11, 23:33
Ρε πρόεδρε πως του ξεφυγες το 95 του Βεργη που έκανε και την καμπάνια του με το ριπαπα έξω τώρα θα είχαμε ισχυρή μειζωνα αντιπολίτευση άμα σε είχε στη λίστα με στα ψυφοδελτια εγω αυτόν σταυρωσα τότε πάντως

A8hnaios
04-11-11, 23:33
Ρε τη Κατσέλη..ρε τη Βάσω....
Ουστ!

katsaraios
04-11-11, 23:34
Kατσελη- Β.Παπανδρεου ΝΑΙ
fUCK OFF ΚΑΡΙ ! ΛΕΣ - ΠΟΡΝΕΣ στην Συγγρου να σας δω

Vasilis
04-11-11, 23:37
γιατι κατι μου λεει οτι ερχεται η σειρα του Μπενι?

A8hnaios
04-11-11, 23:43
Ρε τη Καιλη.....,απών!μπράβο στο κορίτσι.πάει στα όχι;;

katsaraios
04-11-11, 23:44
Εξωκοινοβουλευτικο ρε πατριδα θα βαλουνε τα εχουνε συμφωνησει με τον Καλαματιανο αλλιως δεν θα ελεγε για επισκεψη αυριο στον Παπουλια...
Αισχος για μια ακομα φορα δουλεψανε τα "σπασμενα τηλεφωνα"..

Samaro
04-11-11, 23:45
Kατσελη- Β.Παπανδρεου ΝΑΙ
fUCK OFF ΚΑΡΙ ! ΛΕΣ - ΠΟΡΝΕΣ στην Συγγρου να σας δω
Πολιτικοί ! Ανθρωποι που άλλα λένε και άλλα κάνουν !!! Χωρίς αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό !!

Vasilis
04-11-11, 23:46
Ρε τη Κατσέλη..ρε τη Βάσω....
Ουστ!


Kατσελη- Β.Παπανδρεου ΝΑΙ
fUCK OFF ΚΑΡΙ ! ΛΕΣ - ΠΟΡΝΕΣ στην Συγγρου να σας δω


γιατι κατι μου λεει οτι ερχεται η σειρα του Μπενι?

αυριο θα χουμε κυβερνηση απο ανακυκλωση του Πασοκ!

να το θυμηθειτε...κ για να δικαιολογησετε κ τα κοριτσια που ψηφισαν υπερ!


κυβερνηση εθνικης συνεργασιας χωρις να ναι Πρωθυπουργος ο ιδιος...κρατησε τον λογο του

δες κ το χτυπημα στην πλατη του ΜΠΕΝΙ...

Μπενι ετοιμασου...

fanisk
04-11-11, 23:49
Ο Κωστοπουλος ως τι ειναι στο παραθυρο του ΑΝΤ1?

Vasilis
04-11-11, 23:50
ναι ψηφισε κ ο Λιντζερης...


αιντε παιδια...καλως το δεχτηκαμε τον Χοντρουλη!

κ τον Μαρτη εκλογες

A8hnaios
04-11-11, 23:54
Δήλωση Κατσέλη...
Ψήφισα γιατί θα πάει στον καρούλια,κ γιατί παμε σε εκλογές

Lambros46
04-11-11, 23:54
Ο Κωστοπουλος ως τι ειναι στο παραθυρο του ΑΝΤ1?

Την ίδια απορία είχα και εγώ...:thumbsdown:

Vasilis
04-11-11, 23:54
153 ΝΑΙ


Ευγε τζεφρευ

συγχαρητηρια Μπενι

καλο βραδυ κυριοι

Stamatis
04-11-11, 23:54
Ο Κωστοπουλος ως τι ειναι στο παραθυρο του ΑΝΤ1?
https://agrena.gr/products/images/PARSLEY%20COMMUN.jpg

katsaraios
04-11-11, 23:55
Κατσελη πριν ξεκινησει η διαδικασια

-η κυβερνηση εχει τελειωσει

Κατσελη μετα την διαδικασια

-μπορεσα να ψηφισω ναι γιατι με καλυψε ο πρωθυπουργος...


καλα κρασια

atha
04-11-11, 23:56
ena tipota me mpoliko katholou akoma , malonou san ta paidakia , den mas blepo kala

kplc16
04-11-11, 23:57
Κατσελη πριν ξεκινησει η διαδικασια

-η κυβερνηση εχει τελειωσει

Κατσελη μετα την διαδικασια

-μπορεσα να ψηφισω ναι γιατι με καλυψε ο πρωθυπουργος...


καλα κρασια

μυριζει επανενταξη

Samaro
04-11-11, 23:57
Ο Κωστοπουλος ως τι ειναι στο παραθυρο του ΑΝΤ1?

λάιφ στάιλ αναλυτής ! :th_Laie_67-1:

fanisk
04-11-11, 23:59
https://agrena.gr/products/images/PARSLEY%20COMMUN.jpg

Σταματη αυτος δεν ειναι που εχει αφησει απληρωτο το προσωπικο του για κατι μηνες? Του δινουν και βημα του ****** :ranting2:

A8hnaios
05-11-11, 00:01
Ψήφοι...
153..!!
Με τις υγείας μας!
Τελικά κ το Ευακι ναι είπε..
Καληνύχτα μας..!!!!

kplc16
05-11-11, 00:01
Σταματη αυτος δεν ειναι που εχει αφησει απληρωτο το προσωπικο του για κατι μηνες? Του δινουν και βημα του ****** :ranting2:

πρωην σκληρο πασοκ και παντα ευνοουμενο λαμογιο.

fanisk
05-11-11, 00:03
πρωην σκληρο πασοκ και παντα ευνοουμενο λαμογιο.

Α, δεν γνωριζα για το σκληρο πασοκ.

Stamatis
05-11-11, 00:05
Σταματη αυτος δεν ειναι που εχει αφησει απληρωτο το προσωπικο του για κατι μηνες? Του δινουν και βημα του ****** :ranting2:

λυθηκε αυτό το θέμα.
τους γύρισε σε μπλοκάκι και δεν είναι πια εργαζόμενοι.
ειναι συνεργάτες.

kplc16
05-11-11, 00:07
Για μια ακομη φορα θυμα ο ελληνικος λαος.
θα φαμε στη μαπα μασοκ και ευρωπΕους ενεργητικους εραστες.

A8hnaios
05-11-11, 00:08
Ο Κωστοπουλος ως τι ειναι στο παραθυρο του ΑΝΤ1?

Ως άλλο ένα παιδί του Αντρέα..
Έχει φάει.. :ranting2:

Lambros46
05-11-11, 00:09
Η Λούκα γύρισε στο ΠΑΣΟΚ... κ@ριόλα.....

Samaro
05-11-11, 00:10
Αμοιβή στην Κατσέλη, η επανένταξη της στην κοινοβουλευτική του πασοκ !

kplc16
05-11-11, 00:11
μυριζει επανενταξη

ανακοινωθηκε η επανενταξη της

αλλα και οι δηλωσεις του Μπεγλιτη.