PDA

Επιστροφή στο Forum : bmw road map 2012



BMWNAOUSSA
06-10-11, 21:10
Eμφανίστηκαν οι νέες εκδόσεις navigation 2012 προς το παρόν μπορείτε να τις δειτε στο
https://www.mapcoverageviewer.com/launch.php?lang=en-GB&application=BMW

BMWNAOUSSA
06-10-11, 21:12
Eμφανίστηκαν οι νέες εκδόσεις navigation 2012 προς το παρόν μπορείτε να τις δειτε στο
https://www.mapcoverageviewer.com/launch.php?lang=en-GB&application=BMW

και η κάλυψη των χωρών

ΔημήτρηςΜ3
06-10-11, 22:46
τωρα απο σου πω να μου κανεις ενα dvd για τον ασσο θα μου το καψεις??

BMWNAOUSSA
07-10-11, 07:55
τωρα απο σου πω να μου κανεις ενα dvd για τον ασσο θα μου το καψεις??

Ποιό navi έχει ο άσσος?

Z4 DCT
07-10-11, 08:21
Για το Ζ (ε89) που εχει σκληρο δισκο, μπορω να το περασω και πως??

BMWNAOUSSA
07-10-11, 10:53
απαντώ στο πως
Για τα navigation Με σκληρό δίσκο (cic) χρειάζεσαι το premium dvd το οποίο αφού το εγκαταστήσεις χρειάζεται και κωδικό ενεργοποίησης από την αντιπροσωπεία. :thumbsdown:

R56SCyprus
11-10-11, 10:23
Από ότι βλέπω, φαίνεται να περιλαμβάνεται και ένα βασικό δίκτυο της Κύπρου παρότι επίσημα δεν μας έχουν ακόμα μέσα στις υποστηριζόμενες χώρες. Ανυπομονώ να δοκιμάσω το DVD στο CCC MINI μου...

BMWNAOUSSA
24-10-11, 11:14
το professional 2012 κυκλοφορεί ήδη το gpu
Tην ελλάδα περιλαμβάνει όπως και στην εκδοση του 2011 το τρίτο dvd
προς το παρον μόνο με τα βασικά pois............

DionisisM5
24-10-11, 12:20
Να κανω ενα off topic!!!!!

Εγω στο 5αρι μου τη πρεπει να κανω για να εχω navigation?????
Πρεπει να παω στην αντιπρωσοπεια???

BMWNAOUSSA
28-10-11, 16:46
Εκτός από το professional 2012 κυκλοφόρησε και το high 2012 για ΜΚ4 NAVI στο www.gpsunderground.com

Z4 DCT
28-10-11, 19:27
Να κανω ενα off topic!!!!!

Εγω στο 5αρι μου τη πρεπει να κανω για να εχω navigation?????
Πρεπει να παω στην αντιπρωσοπεια???

Αν εχεις cic οπως και γω ...ναι:thumbsdown::thumbsdown:

JordanX3
02-11-11, 13:45
Εκτός από το professional 2012 κυκλοφόρησε και το high 2012 για ΜΚ4 NAVI στο www.gpsunderground.com

Αν κανένας το εχει καψει:th_Laie_67-1: σε DVD ας ενημερώσει!!:thanks:

BMWNAOUSSA
02-11-11, 17:28
Ναί και τις δύο εκδόσεις
Αλλά έχω δοκιμάσει μόνο την Proffesional σε αυτοκίνητο φίλου και δουλέυει μια χαρά. το κάψιμο γίνεται με τους γνωστούς τρόπους όπως έχουμε πεί και για την εκδοση του 2011 .....

m-power_01
03-11-11, 02:56
Αν κανένας το εχει καψει:th_Laie_67-1: σε DVD ας ενημερώσει!!:thanks:

Με μεγάλη μου χαρά να σου κάνω ένα δωράκι

katsaraios
03-11-11, 07:09
Με μεγάλη μου χαρά να σου κάνω ένα δωράκι

μπορεις ενα και για μενα εν Χριστο αδελφε???

strof
03-11-11, 07:15
Το έβαλα εγώ, (professional) και όπως καθε χρονο εχει καποιες μικρες διορθωσεις. Λαρισα- Θεσ/κη τουλαχιστον που ειδα, οτι καινουργιο υπαρχει (παρακαμψεις) τα εχουν βαλει. Επισης εχουν περισσοτερα pois. Εχω ηδη καψει αλλο ενα, την αλλη εβδομαδα κατεβαινω Αθηνα, οποιος το θελει μου λεει.

Z4 DCT
03-11-11, 08:31
Με μεγάλη μου χαρά να σου κάνω ένα δωράκι

Κανα τροπο να το περασουμε χωρις θεμα στο cic δεν εχεις ρε αγορι???:shok:

JordanX3
03-11-11, 08:48
μπορεις ενα και για μενα εν Χριστο αδελφε???

Το ήξερα ότι έχεις ξεστρατήσει και χρειάζεσαι navi για τον σωστό εν Χριστώ δρόμο!! :th_Laie_67-1:

JordanX3
03-11-11, 08:49
Με μεγάλη μου χαρά να σου κάνω ένα δωράκι

Ευπρόσδεκτο - όποτε μπορείς κανονίζουμε να κεράσω καφεδακι:thanks:

m-power_01
03-11-11, 15:07
μπορεις ενα και για μενα εν Χριστο αδελφε???

Ευχαρίστως Γεωργιε αρκεί να μου πεις τι ναβι έχεις , για να δω τι έχω να σου γράψω

hades7
03-11-11, 18:31
να σας προηδοποιησω οτι ο συγκεκριμενος χρηστης με προφαση την δωρεα των εν λογω navi dvd παρασερνει αλλους ανυποψιαστους χρηστες και αφου τους θωπευσει στην συνεχεια ασελγει επανω τους.οι χωροι που συνηθως κληνει τα ραντεβου με τα υποψηφια θυματα ειναι τα περηβοητα "σκοταδια" ΑΒ Βασιλοπουλος (σημιολογικος χωρος απο το "και του πουλιου το γαλα") Bp εθνικη οδος Βαρυμποπη (σε απειλει με την μανικα της super αμολυβδης) ΣΑΣ ΕΦΗΣΤΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

katsaraios
03-11-11, 23:24
Ευχαρίστως Γεωργιε αρκεί να μου πεις τι ναβι έχεις , για να δω τι έχω να σου γράψω

ΜΚ 4 :thanks:

m-power_01
03-11-11, 23:29
ΜΚ 4 :thanks:

πες πως εγινε... τον καφε τον εβαλε ο τζορνταν. βαλε εσυ την μπυρα... να βρω και κανα δυο αλλους να βάλουν τα λουκάνικα:th_Laie_67-1:

αααα ξεχασα ο χαντες λουκανικα:hystericalbs1:

katsaraios
03-11-11, 23:46
πες πως εγινε... τον καφε τον εβαλε ο τζορνταν. βαλε εσυ την μπυρα... να βρω και κανα δυο αλλους να βάλουν τα λουκάνικα:th_Laie_67-1:

αααα ξεχασα ο χαντες λουκανικα:hystericalbs1:

οκ κανονιστε απογευμα και πειτε μουthumb

hades7
04-11-11, 07:04
Καλα εγω σας προειδοποιησα πάντως πιο πάνω...

katsaraios
04-11-11, 17:13
Καλα εγω σας προειδοποιησα πάντως πιο πάνω...

Μπορει να αρεσει στα παληκαρια ρε συ :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
για να ξερεις τοσες λεπτομερειες στον επιασε κανονικα εεεε:hystericalbs1::hystericalbs1:

hades7
04-11-11, 17:20
ου δεν λες τιποτα του ειπα να μου γραψει και αλλες εκδοσεις του 2012,2013,2014

m-power_01
04-11-11, 17:22
Αχαψαχαχαχα χουχουΑ

Christos 330
24-11-11, 20:06
Κανενα περισευμα προς βορεια Ελλαδα για MK4 ???

Με το αζημιωτο βεβαια !!!

m-power_01
25-11-11, 01:37
Κανενα περισευμα προς βορεια Ελλαδα για MK4 ???

Με το αζημιωτο βεβαια !!!

Μια τετράδα 205/55/16 . Με semi σου βάζω και κάμερες

Christos 330
25-11-11, 08:40
Μια τετράδα 205/55/16 . Με semi σου βάζω και κάμερες

Περιμενω διευθηνση . . .

hades7
25-11-11, 09:42
Περιμενω διευθηνση . . .

αργυραμοιβου 69 πλατεια τοκογλυφων

merlin
25-11-11, 10:25
να σας προηδοποιησω οτι ο συγκεκριμενος χρηστης με προφαση την δωρεα των εν λογω navi dvd παρασερνει αλλους ανυποψιαστους χρηστες και αφου τους θωπευσει στην συνεχεια ασελγει επανω τους.οι χωροι που συνηθως κληνει τα ραντεβου με τα υποψηφια θυματα ειναι τα περηβοητα "σκοταδια" ΑΒ Βασιλοπουλος (σημιολογικος χωρος απο το "και του πουλιου το γαλα") Bp εθνικη οδος Βαρυμποπη (σε απειλει με την μανικα της super αμολυβδης) ΣΑΣ ΕΦΗΣΤΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αφού είναι έτσι... θέλω και εγώ... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Professional CCC...

m-power_01
25-11-11, 11:00
αφού είναι έτσι... θέλω και εγώ... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Professional CCC...

Τι να ζητήσω από σένα ρε γαμωτο; Φέρε κανα πανελο εσύ , δύσκολες εποχές έρχονται !

strof
28-11-11, 23:29
εδω (https://fscmap.com/) χαρτες και για cic! Σου στελνουν τους κωδικους, στο gpsunderground αναφερουν οσοι το δοκιμασαν πως δουλευουν αψογα.

kepenos
10-12-11, 08:40
Καλημερα και απο εμενα, ειμαι νεος χρηστης του forum.
Κατα αρχην ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε ολους για την προσπαθεια που κανετε!
Εχω ενα MINI COOPER S 2005 με NAVI PROFESSIONAL και θα ηθελα να ρωτησω που θα μπορουσα να βρω τους νεους χαρτες 2012?
Αν υπαρχει η δυνατοτητα να τους κατεβασω και απο που?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

BMWNAOUSSA
10-12-11, 09:48
Εισαι σίγουρος ότι έχεις NAVI PROFFESIONAL?
γιατί συνήθως τα mini έχουν ΜΚ4

dark knight
24-09-12, 00:50
για ΜΚ3 σιντι εχει βγει κατι?

m-power_01
24-09-12, 01:04
Δε έχω κοιτάξει πρόσφατα. Δεν θυμάμαι τι έχω... 2010 νομίζω πρέπει να εχω από Μκ3

BMWNAOUSSA
24-09-12, 08:06
για ΜΚ3 σιντι εχει βγει κατι?

Υπάρχουν χάρτες 2012-2013 της NAVTEQ περισότερες πληροφόρίες εδώ

https://gpsunderground.com/forum/navteq/17242-europackage-vdo-dayton-non-c-iq-cd-pack-v-2012-2013-a.html

makap
16-10-12, 08:40
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.

Έψαχνα για το θέμα BMW Road Map και βρήκα αυτό το forum.
Ο λόγος είναι ότι ένας πολύ καλός φίλος, που δεν τα πάει πολύ καλά με τον υπολογιστή και το internet, έχει ένα καημό από τότε που αγόρασε την BMW 525 (το 2004 αν θυμάμαι καλά), μεταχειρισμένη ενός έτους νομίζω, από Γερμανία, να καταφέρει να λειτουργήσει και να αξιοποιήσει το navigator που έχει το αυτ/το.

Από τότε του έλεγαν, στα συνεργεία που πήγαινε, ότι πρέπει να βρει σπασμένο DVD για να λειτουργήσει το σύστημα. Προχθές μου έφερε ένα DVD και με παρακάλεσε να το αντιγράψω σε ένα CD !!! (μου έφερε 2 !!!), όπως του είπαν, και να το βάλει στο navigator.

Το DVD έχει το BMW Road Map Europe Business 2009-1.iso αλλά το Power2Go που χρησιμοποιώ αδυνατεί να το ανοίξει.

1. Διάβασα αρκετά στο forum γύρω από το θέμα και έμαθα αρκετά, αλλά δεν βρήκα απάντηση στο εάν το iso είναι κλειδωμένο ή συμβαίνει κάτι άλλο που δεν γνωρίζω.
2.Ψάχνοντας για το θέμα, βρήκα αρκετά torrents για BMW Road Maps. Εάν κατεβάσω ένα από αυτά (πχ Europe του 2011 που βρήκα) θα λειτουργήσει κανονικά ή όχι;
3. Πρέπει να ερευνήσω για τον τύπο της NAVTEQ που φοράει το αυτ/το ή αρκεί το μοντέλο και το έτος παραγωγής; γιατί διαβάζοντας το παραπάνω link παρατήρησα ότι δεν αναφέρεται το μοντέλο αλλά διαφορετικά στοιχεία του αυτ/του.

Έβαλα πολλές ερωτήσεις και ζητώ συγγνώμη αλλά πιστεύω να καταλαβαίνετε την αγωνία του φίλου μου ( και δική μου, πλέον) να λυθεί αυτό το πολύχρονο πρόβλημα που τον ταλαιπωρρεί.

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων, για το χρόνο και τη βοήθεια που θα δώσουν όσοι διαβάσουν και ασχοληθούν με τον προβληματισμό μου.

m-power_01
16-10-12, 12:26
Καλώς ορισες !
Η χρονολογία που λες δεν είναι ξεκάθαρη ;
Εχει την Ε39 ή την Ε60 ;
Αν δεν γνωρίζεις πες μου απλά πού παίρνει το δισκακι για τους χάρτες . Στο πορτ μπαγκαζ ή στην κεντρική κονσόλα ;
Αν το παίρνει στο πορτ μπαγκαζ γράφει στην σχισμή DVD ή όχι ;
Και αν το παίρνει στην κεντρική κονσόλα , έχει δυο υποδοχές για cd ή μια ;

makap
16-10-12, 13:27
Κατ' αρχάς, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Δεν γνωρίζω τι σημαίνει Ε39 και Ε60 αλλά είδα ότι έχει μια σχισμή για CD/DVD στην κονσόλα και το manual (στα αγγλικά) λέει ότι σ' αυτή τη σχισμή μπαίνουν τόσο τα μουσικά cd's όσο και το DVD του Navi. Δοκιμαστικά, ξεκινήσαμε το Navi από τον επιλογέα και ζήτησε να βάλουμε το DVD.
Ο φίλος λέει ότι, όταν πήρε το αυτ/το (το αγόρασε το 2005 και ήταν μοντέλο 2004), είχε ένα DVD αλλά ήταν, προφανώς, στα Γερμανικά (λέω εγώ) και δεν μπορούσε να διαβάσει τις οδηγίες και τις απαντήσεις, αφού δεν γνωρίζει τη γλώσσα. Δεν ξέρει που το έχει βάλει τώρα, για να το δοκιμάζαμε πάλι.

Το DVD έχει επιλογή για ελληνικά ή είναι στα αγγλικά/ γερμανικά κλπ;

ΥΓ Είμαι και εγώ μηχανικός (ΑΤΜ) αλλά πολύ μεγαλύτερος, σε ηλικία.

m-power_01
16-10-12, 13:39
Κατ' αρχάς, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Δεν γνωρίζω τι σημαίνει Ε39 και Ε60 αλλά είδα ότι έχει μια σχισμή για CD/DVD στην κονσόλα και το manual (στα αγγλικά) λέει ότι σ' αυτή τη σχισμή μπαίνουν τόσο τα μουσικά cd's όσο και το DVD του Navi. Δοκιμαστικά, ξεκινήσαμε το Navi από τον επιλογέα και ζήτησε να βάλουμε το DVD.
Ο φίλος λέει ότι, όταν πήρε το αυτ/το (το αγόρασε το 2005 και ήταν μοντέλο 2004), είχε ένα DVD αλλά ήταν, προφανώς, στα Γερμανικά (λέω εγώ) και δεν μπορούσε να διαβάσει τις οδηγίες και τις απαντήσεις, αφού δεν γνωρίζει τη γλώσσα. Δεν ξέρει που το έχει βάλει τώρα, για να το δοκιμάζαμε πάλι.

Το DVD έχει επιλογή για ελληνικά ή είναι στα αγγλικά/ γερμανικά κλπ;

ΥΓ Είμαι και εγώ μηχανικός (ΑΤΜ) αλλά πολύ μεγαλύτερος, σε ηλικία.
Ωραία άρα έχει Ε60. Αφού έχει μια σχισμή έχει το bussines.
Ψάχνεις λοιπόν για χάρτες bmw bussines. Γράφονται αυστηρά σε DVD. Μην σου πω ότι θα είναι και δυο ... Δεν θυμάμαι . Γράφεις σε παρά πολυ μικρή ταχύτητα . Χρησιμοποιείς image burn

PANOS-E60
16-10-12, 14:20
Ωραία άρα έχει Ε60. Αφού έχει μια σχισμή έχει το bussines.
Ψάχνεις λοιπόν για χάρτες bmw bussines. Γράφονται αυστηρά σε DVD. Μην σου πω ότι θα είναι και δυο ... Δεν θυμάμαι . Γράφεις σε παρά πολυ μικρή ταχύτητα . Χρησιμοποιείς image burn

σε ένα dvd χωράνε οι χάρτες του business, sir :thumbsup:

makap
16-10-12, 15:27
Ευχαριστώ και πάλι.
Δεν μου απαντήσατε εάν αυτά που κυκλοφορούν στο internet έχουν επιλογή γλώσσας.

m-power_01
16-10-12, 15:31
Ευχαριστώ και πάλι.
Δεν μου απαντήσατε εάν αυτά που κυκλοφορούν στο internet έχουν επιλογή γλώσσας.

αγγλικα. δεν υπάρχουν ελληνικά

makap
16-10-12, 15:49
Άρχισα να κατεβάζω το BMW Navigation Road Map Europe Business 2012 (DVD1 και DVD2).
Είναι σωστά ή υπάρχει και 3, όπως διάβασα σε άλλο θέμα του forum;
Υπάρχουν οδηγίες ή βαζεις το DVD και ... βλέποντας και κάνοντας;

m-power_01
16-10-12, 15:55
Άρχισα να κατεβάζω το BMW Navigation Road Map Europe Business 2012 (DVD1 και DVD2).
Είναι σωστά ή υπάρχει και 3, όπως διάβασα σε άλλο θέμα του forum;
Υπάρχουν οδηγίες ή βαζεις το DVD και ... βλέποντας και κάνοντας;

απλως βάζεις τα δισκακια

makap
16-10-12, 16:22
Ευχαριστώ.
Θα αναφέρω αποτελέσματα.

makap
16-10-12, 16:40
Επανέρχομαι πάλι.
Διάβασα σε κάποιες οδηγίες για το BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011 ότι
These maps DVD only function correctly after the system software update dated May 2005.
When the Loudspeaker and Traffic Message symbols are shown in the display and Guidance start/stop are available, no further update will be required

Τι εννοεί με το system software update;
Πρέπει να αναβαθμιστεί το software του αυτ/του ή κατάλαβα λάθος;

m-power_01
16-10-12, 16:44
Επανέρχομαι πάλι.
Διάβασα σε κάποιες οδηγίες για το BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011 ότι
These maps DVD only function correctly after the system software update dated May 2005.
When the Loudspeaker and Traffic Message symbols are shown in the display and Guidance start/stop are available, no further update will be required

Τι εννοεί με το system software update;
Πρέπει να αναβαθμιστεί το software του αυτ/του ή κατάλαβα λάθος;

και εγω το ίδιο καταλαβαίνω, αλλά δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λέει.

asot
16-10-12, 17:27
Το DVD έχει το BMW Road Map Europe Business 2009-1.iso αλλά το Power2Go που χρησιμοποιώ αδυνατεί να το ανοίξει.


To αρχείο ISO, ειναι στο δισκάκι μονο για μεταφορά.
Οταν "γράφεται" στο DVD, με λογισμικό (σαν το IMGBURN ας πούμε) προκύπτει δισκάκι πλήρως αναγνωρίσιμο από τα Windows.
Μπορείς λοιπόν να χρησιμοποιήσεις το iso αρχειο και να φτιάξεις ένα σωστό DVD...

BMWNAOUSSA
16-10-12, 17:28
Επανέρχομαι πάλι.
Διάβασα σε κάποιες οδηγίες για το BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011 ότι
These maps DVD only function correctly after the system software update dated May 2005.
When the Loudspeaker and Traffic Message symbols are shown in the display and Guidance start/stop are available, no further update will be required

Τι εννοεί με το system software update;
Πρέπει να αναβαθμιστεί το software του αυτ/του ή κατάλαβα λάθος;

software update ενοεί ότι θα αναβαθμίσει την βάση πχ απο Q3(2011) σε Q4(2012) βάζοντας το νέο dvd στο slot θα σβήσει η οθόνη και μετά από λίγο θα ξανανάψει που σημαίνει ότι διάβασε και αναγνώρισε την καινούργια βάση δεδομένων.
επειδή είναι μοντέλο 2004 δεν θα βλέπεις 2d χάρτες αλλά μόνο βελάκια κατέυθυνσης.
traffic message symbols (ΤΜC) αφορούν άλλες χώρες όχι την Ελλάδα.:cool:

makap
16-10-12, 18:28
To αρχείο ISO, ειναι στο δισκάκι μονο για μεταφορά.
Οταν "γράφεται" στο DVD, με λογισμικό (σαν το IMGBURN ας πούμε) προκύπτει δισκάκι πλήρως αναγνωρίσιμο από τα Windows.
Μπορείς λοιπόν να χρησιμοποιήσεις το iso αρχειο και να φτιάξεις ένα σωστό DVD...

Έχω ανοίξει, στο παρελθόν, με διαφορετικά προγράμματα (PowerIso, Alcohol, Power2Go, Nero κλπ), πάνω από 100 iso αρχεία και έχω κάψει αντίστοιχα DVD's είτε DVD5 είτε DVD9, και, επομένως, γνωρίζω τη διαδικασία. Τώρα έχω εγκατεστημένο μόνο το Power2Go, το βλέπει σαν iso, αλλά δεν το ανοίγει για να κάψω το DVD. προσπάθησα να το ανοίξω και με το winrar αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να είναι corrupted.

Γιαυτό εγκατέλειψα αυτή την προσπάθεια και, μετά τη βοήθεια που πήρα από εδώ, κατεβάζω τα δύο DVD (είναι σε μορφή rar) και μετά την ολοκλήρωση θα προσπαθήσω να κάψω πρώτα σε rewritable για να το δοκιμάσω και μετά σε κανονικό.

makap
16-10-12, 18:39
software update ενοεί ότι θα αναβαθμίσει την βάση πχ απο Q3(2011) σε Q4(2012) βάζοντας το νέο dvd στο slot θα σβήσει η οθόνη και μετά από λίγο θα ξανανάψει που σημαίνει ότι διάβασε και αναγνώρισε την καινούργια βάση δεδομένων.
επειδή είναι μοντέλο 2004 δεν θα βλέπεις 2d χάρτες αλλά μόνο βελάκια κατέυθυνσης.
traffic message symbols (ΤΜC) αφορούν άλλες χώρες όχι την Ελλάδα.:cool:

Σ' ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις.
Πρέπει να έχεις δίκιο στην ερμηνεία που δίνεις.
Σε ότι αφορά στους χάρτες, θα είναι άσχημο να μην βλέπεις που πηγαίνεις και να βλέπεις μόνο βελάκια αλλά εν πάση περιπτώσει θα το δω αύριο μάλλον. Στην περίπτωση που δεν φαίνεται χάρτης, υπάρχει πιθανότητα να διορθωθεί το πρόβλημα με αναβάθμιση ή άλλο τρόπο;

gant
16-10-12, 19:35
Τι ζόρι τραβάτα με version, χώρες, κλειδώματα-ξεκλειδώματα, original dvd or no. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Βάλτε ένα dynavin να χετε 5..6..8.., όσα προγράμματα πλοήγησης θέλετε και με touchscreen. να χετε ανοικτή ακρόαση, mp3, ipod, iphone player, tv, κάμερα παρκαρίσματος, usb ports κλπ.

BMWNAOUSSA
16-10-12, 19:42
Τι ζόρι τραβάτα με version, χώρες, κλειδώματα-ξεκλειδώματα, original dvd or no. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Βάλτε ένα dynavin να χετε 5..6..8.., όσα προγράμματα πλοήγησης θέλετε και με touchscreen. να χετε ανοικτή ακρόαση, mp3, ipod, iphone player, tv, κάμερα παρκαρίσματος, usb ports κλπ.

Ωραίος είσαι οφείλω να σε παραδεχτώ.......
μόνο που για Ε60 δεν υπάρχει μοντέλο της dinavin η άλλης κινέζικης εταιρίας
αλλά αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα για συζήτηση..:thumbsup:

BMWNAOUSSA
16-10-12, 19:50
Έχω ανοίξει, στο παρελθόν, με διαφορετικά προγράμματα (PowerIso, Alcohol, Power2Go, Nero κλπ), πάνω από 100 iso αρχεία και έχω κάψει αντίστοιχα DVD's είτε DVD5 είτε DVD9, και, επομένως, γνωρίζω τη διαδικασία. Τώρα έχω εγκατεστημένο μόνο το Power2Go, το βλέπει σαν iso, αλλά δεν το ανοίγει για να κάψω το DVD. προσπάθησα να το ανοίξω και με το winrar αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να είναι corrupted.

Γιαυτό εγκατέλειψα αυτή την προσπάθεια και, μετά τη βοήθεια που πήρα από εδώ, κατεβάζω τα δύο DVD (είναι σε μορφή rar) και μετά την ολοκλήρωση θα προσπαθήσω να κάψω πρώτα σε rewritable για να το δοκιμάσω και μετά σε κανονικό.

Αφού κατεβάσεις το dvd2 που περιέχει Ελλάδα, το αρχείο που θα προκύψει μετά την αποσυμπίεση, αφού όπως λες είναι σε rar αρχείο θα το γράψεις με το πρόγραμμα εγγραφής imgburn και σε δισκάκι dvd αποκλειστικά τύπου verbatim. και σε ταχύτητα max 2.4 η και μικρότερη αυτή είναι η πιό δοκιμασμένη μέθοθος για να έχεις σωστό και λειτουργικό αντίγραφο.

makap
16-10-12, 19:54
Τι ζόρι τραβάτα με version, χώρες, κλειδώματα-ξεκλειδώματα, original dvd or no. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Βάλτε ένα dynavin να χετε 5..6..8.., όσα προγράμματα πλοήγησης θέλετε και με touchscreen. να χετε ανοικτή ακρόαση, mp3, ipod, iphone player, tv, κάμερα παρκαρίσματος, usb ports κλπ.

Μα, το θέμα είναι να αξιοποιήσεις τις δυνατότητες που έχει το αυτ/το, όπως το Navi, και όχι να προσθέσεις ακαλαίσθητα εξαρτήματα και GPS σε ένα αυτ/το, όπως η BMW.

PANOS-E60
16-10-12, 20:15
σαν χρήστης του business navi σε Ε60 (2004) σου λέω πως είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη λειτουργία του και πολύ λίγο μου λείπει η έκδοση professional. Το βελάκι των κατευθύνσεων είναι ενεργό διαρκώς και δείχνει τη μορφή της καμπής ή της στροφής που ακολουθεί. Η όλη λειτουργία του συστήματος συνοδεύεται από επαρκείς φωνητικές οδηγίες (στα αγγλικά) και λοιπές ενδείξεις στη οθόνη, όπως απόσταση μέχρι την επόμενη διασταύρωση, υπόλοιπη διαδρομή, ώρα άφιξης κλπ. Εχει χάρτες γιά όλη τη δυτική ευρώπη και την Ελλάδα αναλυτικά, και μεγαλο αριθμό points of interest γιά κάθε προορισμό.

Οση ώρα είναι ενεργοποιημένο το navi, εναλλάσσονται αυτόματα οι οθόνες του audio (tuner, cd) και του τηλεφώνου, αν σε καλέσουν, ή αν καλέσεις εσύ. Το μόνο αξιόλογο μειονέκτημα σε σύγκριση με το professional, είναι ότι δεν έχεις split της οθόνης, παρά εναλλαγές, όπως είπα.

Η αναβάθμιση του αυτοκινήτου από το ένα σύστημα στο άλλο είναι δαπανηρή και σχετικά πολύπλοκη διαδικασία. Το αν αξίζει, είναι προσωπικό θέμα του καθενός.

makap
16-10-12, 20:25
Αφού κατεβάσεις το dvd2 που περιέχει Ελλάδα, το αρχείο που θα προκύψει μετά την αποσυμπίεση, αφού όπως λες είναι σε rar αρχείο θα το γράψεις με το πρόγραμμα εγγραφής imgburn και σε δισκάκι dvd αποκλειστικά τύπου verbatim. και σε ταχύτητα max 2.4 η και μικρότερη αυτή είναι η πιό δοκιμασμένη μέθοθος για να έχεις σωστό και λειτουργικό αντίγραφο.

Μα, και σε κάποια sites διάβασα ότι και το 1 περιλαμβάνει Ελλάδα.
Όμως, δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Τελείωσε το κατέβασμα, άνοιξα το rar, έβγαλε άλλο rar που έχει μεν iso αρχείο αλλά ζητάει pass και στο readme.txt παραπέμπει σε δυο sites τα οποία για να σε περάσουν στο pass ζητάνε να κάνεις μια διαδικασία που δεν θέλω να ακολουθήσω.

Γκουγκλάρισα για pass αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.
Υπάρχει βοήθεια για να ξεπεράσω το πρόβλημα;

BMWNAOUSSA
17-10-12, 17:26
Μα, και σε κάποια sites διάβασα ότι και το 1 περιλαμβάνει Ελλάδα.
Όμως, δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Τελείωσε το κατέβασμα, άνοιξα το rar, έβγαλε άλλο rar που έχει μεν iso αρχείο αλλά ζητάει pass και στο readme.txt παραπέμπει σε δυο sites τα οποία για να σε περάσουν στο pass ζητάνε να κάνεις μια διαδικασία που δεν θέλω να ακολουθήσω.

Γκουγκλάρισα για pass αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.
Υπάρχει βοήθεια για να ξεπεράσω το πρόβλημα;

Στο πρώτο dvd περιλαμβάνεται η Ελλάδα αλλά θα χρειαστείς double layer dvd χωρητικότητας 8,6 gb διότι το μέγεθος του είναι περίπου 5,6 gb. και θα είναι αργό στο διάβασμα από το navigation του αυτοκινήτου.

Στην δεύτερη περίπτωση πιθανότατα κατέβασες κάποια έκδοση με torrent και ως συνήθως σου ζητάει βλακείες. δοκίμασε να το κατεβάσεις από εδώ.
https://www.boerse.bz/boerse/software-angebote/pda-organizer-handy-navi/943816-bmw-navigation-dvd-road-map-europe-business-2012-a.html

gant
17-10-12, 18:53
Ωραίος είσαι οφείλω να σε παραδεχτώ.......
μόνο που για Ε60 δεν υπάρχει μοντέλο της dinavin η άλλης κινέζικης εταιρίας
αλλά αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα για συζήτηση..:thumbsup:

Εδώ λέει σύντομα, https://dynavin.gr/products/item/dynavin-dvn-e60?category_id=1

gant
17-10-12, 18:55
Μα, το θέμα είναι να αξιοποιήσεις τις δυνατότητες που έχει το αυτ/το, όπως το Navi, και όχι να προσθέσεις ακαλαίσθητα εξαρτήματα και GPS σε ένα αυτ/το, όπως η BMW.

Δεν είναι καθόλου ακαλαίσθητο και μάλιστα στα τελευταία μοντέλα για Ε46, ως και τα κεντρικά μπουτόν είναι ίδια με του ΟΕΜ. thumb

makap
18-10-12, 16:01
Δύο ερωτήσεις σχετικά με το Road Map Business:
1. ποια είναι η διαφορά περιεχομένου μεταξύ του dvd1 και του dvd2; Γιατί υπάρχουν μερικές μόνον χώρες (μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα) και στα δύο;
2. Χάρτες υπάρχουν στα dvd's ή μόνον οδηγίες για τον προορισμό;

Bazil Van Sinner
18-10-12, 16:50
Για Ε46 Β'/01 μπορουμε να βρουμε τιποτα?Εχω 4:3 οθονη και το μηχανημα ειναι πισω.

BMWNAOUSSA
18-10-12, 17:41
Δύο ερωτήσεις σχετικά με το Road Map Business:
1. ποια είναι η διαφορά περιεχομένου μεταξύ του dvd1 και του dvd2; Γιατί υπάρχουν μερικές μόνον χώρες (μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα) και στα δύο;
2. Χάρτες υπάρχουν στα dvd's ή μόνον οδηγίες για τον προορισμό;

1. στο dvd 1 υπαρχου οι εξής χώρες DVD 1:
Andorra, Belgien, Dänemark, Deutschland, Finnland, Frankreich, Gibraltar, Griechenland, Großbritannien, Irland, Italien, Lichtenstein, Luxemburg, Monaco, Niederlande, Norwegen, Österreich, Portugal (inkl. Madeira), San Marino, Schweden, Schweiz, Slowakei, Spanien (inkl. Kanaren), Tschechien, Vatikanstadt
στο dvd 2 υπάρχουν οι Demark, Deutschland, Finnland, Griechenland, Italien, Kroatien, Liechtenstein, Norwegen, austria , Polen, San Marino, Schweden, Schweiz, Slowakei, Slowenien, Tschech, Ungarn, Vatikanstadt

το dvd περιέχει χάρτες αλλά μπορείς να τους δείς μόνο εάν το αυτοκίνητο είναι μοντέλο 2007 και μετά. στα προηγούμενα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα από το σύστημα του αυτοκινήτου και όχι από το dvd.....:original:

BMWNAOUSSA
18-10-12, 17:46
Για Ε46 Β'/01 μπορουμε να βρουμε τιποτα?Εχω 4:3 οθονη και το μηχανημα ειναι πισω.

χρειάζεσαι το mk3 cd και θα το βρείς εδώ
https://rapidshare.com/#!download|551p5|3108270340|GRE_IT_12_13.rar|38497 4|0|0

αντιγραφή με το προγραμμα imgburn σε cd verbatim με χαμηλή ταχύτητα 2 ή 2,4 .

NickM3CS
12-11-12, 11:24
Εκτός από το professional 2012 κυκλοφόρησε και το high 2012 για ΜΚ4 NAVI στο www.gpsunderground.com

φιλε εχω το Μ3 ε46 2006 Και νομιζω πως εχω το business professional ... to dvd/cd ειναι πισω στο πορτ-παγκαγκ.. ενδιαφερομαι και εγω για μια κοπια εφοσον ειναι δυνατον ... :original:

NickM3CS
12-11-12, 13:34
πες πως εγινε... τον καφε τον εβαλε ο τζορνταν. βαλε εσυ την μπυρα... να βρω και κανα δυο αλλους να βάλουν τα λουκάνικα:th_Laie_67-1:

αααα ξεχασα ο χαντες λουκανικα:hystericalbs1:

εγω βαζω τα λουκανικα!!!! :original:

Z4 DCT
12-11-12, 15:32
spairus

εγω βαζω καφε λουκανικα και μπυρες μαζι με μουσικη.......θα μου περασεις το 2012 ρε????:shok:

BMWNAOUSSA
13-11-12, 18:52
spairus

εγω βαζω καφε λουκανικα και μπυρες μαζι με μουσικη.......θα μου περασεις το 2012 ρε????:shok:

κυκλοφόρησε το 2013
ακόμα στο 2012 είστε ?????????:th_Laie_67-1:

NickM3CS
20-11-12, 12:55
κυκλοφόρησε το 2013
ακόμα στο 2012 είστε ?????????:th_Laie_67-1:

καλησπερα...θα ηθελα να σε ευχαριστησω και δημοσιως :original: για την αμεση εξυπηρετηση... να εισαι καλα!! :thumbsup::original:

secforce
25-11-12, 23:05
Σας παρακαλώ πολύ μια βοήθεια σχετικά με το Navi. Έχω αγοράσει την 735 2003 με πίσω το DVD έχει τους Γερμανικούς χάρτες από τότε που το έχω, κάποια στιγμή αποφάσισα να κατεβάσω τους χάρτες (πρόγραμμα) για την Ελλάδα αλλά δεν ξέρω ποιο κάνει θέλω μία βοήθεια γιατί έχω γραφτεί σε όλες τις υπηρεσίες κατεβάσματος έχω κατεβάσει άπειρα προγράμματα αλλά δεν ξέρω τι διαχωρισμό πρέπει να κάνω για τα γράψω διότι πρέπει να τα γράψω σε dvd 6.7 gb. Βέβαια πρέπει να σημειώσω ότι η εταιρεία που μου το έφερε μου έδωσε ενα cd μόνο για μερικές πόλεις με 5 αρχεία μέσα, βλέποντας αυτά προσπάθησα να πάρω αυτά τα αρχεία απο τα κατεβάσματα αλλά και πάλι τίποτα εάν μπορεί κάποιος να δώσει μια βοήθεια η ακόμη και να αγοράσω ένα CD έτοιμο.
Σας Ευχαριστώ πολύ.....

secforce
26-11-12, 01:29
Σας παρακαλώ πολύ μια βοήθεια σχετικά με το Navi. Έχω αγοράσει την 735 2003 με πίσω το DVD έχει τους Γερμανικούς χάρτες από τότε που το έχω, κάποια στιγμή αποφάσισα να κατεβάσω τους χάρτες (πρόγραμμα) για την Ελλάδα αλλά δεν ξέρω ποιο κάνει θέλω μία βοήθεια γιατί έχω γραφτεί σε όλες τις υπηρεσίες κατεβάσματος έχω κατεβάσει άπειρα προγράμματα αλλά δεν ξέρω τι διαχωρισμό πρέπει να κάνω για τα γράψω διότι πρέπει να τα γράψω σε dvd 6.7 gb. Βέβαια πρέπει να σημειώσω ότι η εταιρεία που μου το έφερε μου έδωσε ενα cd μόνο για μερικές πόλεις με 5 αρχεία μέσα, βλέποντας αυτά προσπάθησα να πάρω αυτά τα αρχεία απο τα κατεβάσματα αλλά και πάλι τίποτα εάν μπορεί κάποιος να δώσει μια βοήθεια η ακόμη και να αγοράσω ένα CD έτοιμο.
Σας Ευχαριστώ πολύ.....

Ακόμη έφτιαξα ένα DVD όπως λέει ένας φίλος εδώ στο Forum και συγκεκριμένα σε DVD Verbatim DL του έβαλα το πρόγραμμα bmw dvd navigation map road europe high 2012 σε ταχύτητα εγγραφής 2Χ και τοποθετώντας στο DVD του αυτοκινήτου δεν έκανε τίποτα.

Stamatis
26-11-12, 07:46
Μιας και λείπει ο Σπύρος, υπάρχει κάποιος άλλος να βοηθήσει τον άνθρωπο?

PANOS-E60
26-11-12, 08:32
περίμενε να το δει ο BMWNAOUSSA.

Z4 DCT
26-11-12, 08:33
Πρεπει να αλλαξω εκδοση στο γαμωnavi......ολο ''νεκρα'' κομμάτια ειχε στην εθνικη......λες και ταξίδευα στο διάστημα.....:thumbsdown:

secforce
26-11-12, 09:28
Το Απιστευτο ειναι οτι βαζω το cd με την Αττικη που μου εδωσε ο εμπορος και παιζει το αχρηστο.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

secforce
26-11-12, 09:30
Bmwnaousa απο οτι καταλαβα απο τους φιλους εσενα περιμενω για βοηθεια στο προβλημα μου.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

bill_m3
26-11-12, 09:55
Bmwnaousa απο οτι καταλαβα απο τους φιλους εσενα περιμενω για βοηθεια στο προβλημα μου.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έχουμε ακόμα έναν αλλά τον στείλαμε να προσέχει την πατρίδα μας!!!

asot
26-11-12, 10:15
Αν κατάλαβα καλά, έχει έκδοση HIGH
Από αυτές που αναζήτησες λοιπόν (και βρήκες όπως λές) κράτα μια έκδοση HIGH (εχει "βγει" ακόμη και του 2013) αλλα σε version "light / DVD-5", που να χωράει δλδ σε δισκάκι DVD 4.5Gb

Το πιθανότερο είναι οτι το DVD στην μπαγαζιέρα σου φοράει έκδοση ΠΡΙΝ από αυτή που διαβάζει DVD dual layer (8.5Gb) αλλα ας αφήσουμε αυτή την αναβάθμιση προς το παρόν...

To ISO αρχείο που θα κατεβάσεις, το "καις" με imgburn (https://www.imgburn.com/)σε ποιοτικό DVD, με χαμηλή ταχύτητα



ΥΓ. Πάντως κύριοι συμφορουμίτες (Stamatis, Panos, Bill), συνήθως ζητάμε μια "συσταση" του νεο-εισερχόμενου, πριν του "προσφέρουμε" βοήθεια (τουλάχιστον έτσι - νομίζω - κάναμε ως τώρα...)
Εδω, μπήκε ο άλλος και "τρεξατε" μέσα σε 4 ποστς πρέπει να του δώσουμε "γρήγορες" απαντήσεις...

bill_m3
26-11-12, 10:32
ΥΓ. Πάντως κύριοι συμφορουμίτες (Stamatis, Panos, Bill), συνήθως ζητάμε μια "συσταση" του νεο-εισερχόμενου, πριν του "προσφέρουμε" βοήθεια (τουλάχιστον έτσι - νομίζω - κάναμε ως τώρα...)
Εδω, μπήκε ο άλλος και "τρεξατε" μέσα σε 4 ποστς πρέπει να του δώσουμε "γρήγορες" απαντήσεις...

Έχεις απόλυτο δίκιο αγαπητέ κ. Αντώνη!!!!




Σας παρακαλώ πολύ μια βοήθεια σχετικά με το Navi. Έχω αγοράσει την 735 2003 με πίσω το DVD έχει τους Γερμανικούς χάρτες από τότε που το έχω, κάποια στιγμή αποφάσισα να κατεβάσω τους χάρτες (πρόγραμμα) για την Ελλάδα αλλά δεν ξέρω ποιο κάνει θέλω μία βοήθεια γιατί έχω γραφτεί σε όλες τις υπηρεσίες κατεβάσματος έχω κατεβάσει άπειρα προγράμματα αλλά δεν ξέρω τι διαχωρισμό πρέπει να κάνω για τα γράψω διότι πρέπει να τα γράψω σε dvd 6.7 gb. Βέβαια πρέπει να σημειώσω ότι η εταιρεία που μου το έφερε μου έδωσε ενα cd μόνο για μερικές πόλεις με 5 αρχεία μέσα, βλέποντας αυτά προσπάθησα να πάρω αυτά τα αρχεία απο τα κατεβάσματα αλλά και πάλι τίποτα εάν μπορεί κάποιος να δώσει μια βοήθεια η ακόμη και να αγοράσω ένα CD έτοιμο.
Σας Ευχαριστώ πολύ.....

Φίλε μου καλώς μας ήρθες, αν θες πέρνα μια βόλτα από εδώ https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23 και γράψε λίγα λόγια για εσένα και την μπέμπα σου!!!

Stamatis
26-11-12, 10:42
Σωστο και δικαιο

Απλα το ρημαδι το ταπατοκ δεν μου δειχνει post count και θεωρησα οτι εχω να κανω με παλιο μελος.



Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Z4 DCT
26-11-12, 10:42
ΥΓ. Πάντως κύριοι συμφορουμίτες (Stamatis, Panos, Bill), συνήθως ζητάμε μια "συσταση" του νεο-εισερχόμενου, πριν του "προσφέρουμε" βοήθεια (τουλάχιστον έτσι - νομίζω - κάναμε ως τώρα...)
Εδω, μπήκε ο άλλος και "τρεξατε" μέσα σε 4 ποστς πρέπει να του δώσουμε "γρήγορες" απαντήσεις...

Σωστότατος........thumbthumb

Stamatis
26-11-12, 10:42
Οπως και επισης δεν δινει θενκς.
Χρωσταω.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Z4 DCT
26-11-12, 10:52
Σωστο και δικαιο

Απλα το ρημαδι το ταπατοκ δεν μου δειχνει post count και θεωρησα οτι εχω να κανω με παλιο μελος.



Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk



BlackBerry εχεις....τι περιμενες?????:thumbsdown::thumbsdown:













:hystericalbs1::hystericalbs1:

secforce
26-11-12, 16:45
Μήπως μπορείτε να μου δώσετε καμία διεύθυνση να μπω για να κατεβάσω σε DVD 4,7 GB το πρόγραμμα γιατί το μηχάνημα που έχω δεν διαβάζει από Doumple Layer, άρα χρειάζομαι να κατεβάσω τους χάρτες σε έκδοση των 4,7 τουλάχιστον..... Σας ευχαριστώ

asot
26-11-12, 18:17
Μα έγραψες παραπάνω οτι γράφτηκες σε ΠΟΛΛΑ sites και κατέβασες ΠΟΛΛΑ αντίγραφα, τιποτα από αυτά δεν είναι HIGH, σε μέγεθος < 4.5Gb???

Το θέμα "copy" χαρτες θέλει προσοχή....
Ψαξε στο gpsunderground

Z4 DCT
26-11-12, 18:20
ασοτ

για σκληρο δισκο οπως εχει το e89, υπαρχει τροπος να περασω νεους χαρτες η να παω στην αντι/εια? :thnx:

secforce
26-11-12, 18:27
Μα έγραψες παραπάνω οτι γράφτηκες σε ΠΟΛΛΑ sites και κατέβασες ΠΟΛΛΑ αντίγραφα, τιποτα από αυτά δεν είναι HIGH, σε μέγεθος < 4.5Gb???

Το θέμα "copy" χαρτες θέλει προσοχή....
Ψαξε στο gpsunderground

Φίλε όσα κατέβασα επειδή στην αρχή δεν γνώριζα ήταν από prof, bys και σε εκδόσεις 2011 2012 μόλις έμαθα ότι σίγουρα είναι high κατέβασα διάφορα σε εκδόσεις αλλά για εγγραφή σε 6,7 gb, τώρα κατέβασα (επιτέλους του 13 σε high για dvd 4,7 και αφού γράφτηκα πάλι με 4,99¤ για 2 ημέρες μου κατέβασε 11 αρχεία rar των 400 mb και 1 των 24 mb. Τώρα σε θέλω όμως.........πως όλα αυτά τα βάζω σε ένα dvd πως τα ενώνω δηλαδή........και πάλι HELP:ranting2:

BMWNAOUSSA
26-11-12, 18:38
Μα έγραψες παραπάνω οτι γράφτηκες σε ΠΟΛΛΑ sites και κατέβασες ΠΟΛΛΑ αντίγραφα, τιποτα από αυτά δεν είναι HIGH, σε μέγεθος < 4.5Gb???

Το θέμα "copy" χαρτες θέλει προσοχή....
Ψαξε στο gpsunderground

Σε προηγούμενο post έγραψε ότι έχει cd και όχι dvd πιθανόν να έχει MK3 οπότε χρειάζεται χάρτες της navteq και όχι το high για ΜΚ4.

BMWNAOUSSA
26-11-12, 18:42
Φίλε όσα κατέβασα επειδή στην αρχή δεν γνώριζα ήταν από prof, bys και σε εκδόσεις 2011 2012 μόλις έμαθα ότι σίγουρα είναι high κατέβασα διάφορα σε εκδόσεις αλλά για εγγραφή σε 6,7 gb, τώρα κατέβασα (επιτέλους του 13 σε high για dvd 4,7 και αφού γράφτηκα πάλι με 4,99¤ για 2 ημέρες μου κατέβασε 11 αρχεία rar των 400 mb και 1 των 24 mb. Τώρα σε θέλω όμως.........πως όλα αυτά τα βάζω σε ένα dvd πως τα ενώνω δηλαδή........και πάλι HELP:ranting2:

Άνοιξε το πρώτο αρχείο με winrar αφού αποσυμπιεστούν αυτόματα σε έναν κατάλογο που θα σου ζητήσει θα δημιουργήσει ένα μεγάλο αρχείο με κατάληξη iso.
αυτό το αρχείο θα γράψεις με το πρόγραμμα imgburn σε δισκάκι dvd αποκλειστικά verbatim και σε ταχύτητα χ2.
καλή επιτυχία....

secforce
26-11-12, 18:51
Άνοιξε το πρώτο αρχείο με winrar αφού αποσυμπιεστούν αυτόματα σε έναν κατάλογο που θα σου ζητήσει θα δημιουργήσει ένα μεγάλο αρχείο με κατάληξη iso.
αυτό το αρχείο θα γράψεις με το πρόγραμμα imgburn σε δισκάκι dvd αποκλειστικά verbatim και σε ταχύτητα χ2.
καλή επιτυχία....

BMWNAOUSSA ευχαριστώ πολύ έτσι το έκανα και περιμένω αποτέλεσμα, σχετικά με αυτό που έγγραψε ο φίλος μας παραπάνω το ότι είχε cd και μου έδωσε ο έμπορος έτσι είναι, βέβαια το μηχάνημα πίσω γράφει dvd.

secforce
26-11-12, 18:59
Μόλις ξεκίνησα την εγγραφή, πολύ δύσκολή η δουλειά πάντως. Ένα χαρακτηριστικό του ότι γίνετε πανικός είναι ότι αφού βρήκα το αρχείο και το κατέβασα ενώ έγραφε για την αγγλική έκδοση πιέστε εδώ (BMW_2013_HIGH) και είδα ανοιχτά και μπήκα στο κατέβασμα μου έλεγε (POI_BMW_2013_HIGH).......άντε να δω που πάω....

BMWNAOUSSA
26-11-12, 19:11
BMWNAOUSSA ευχαριστώ πολύ έτσι το έκανα και περιμένω αποτέλεσμα, σχετικά με αυτό που έγγραψε ο φίλος μας παραπάνω το ότι είχε cd και μου έδωσε ο έμπορος έτσι είναι, βέβαια το μηχάνημα πίσω γράφει dvd.

Πρέπει να ξεκαθαρίσεις εάν έχεις MK3 (CD) η MK4 (dvd) άλλοι είνια οι χάρτες για cd και συγκεκριμένα αυτοί https://gpsunderground.com/forum/navteq/17242-europackage-vdo-dayton-non-c-iq-cd-pack-v-2012-2013-a.html. εάν έχεις MK4 Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το high 2013 της ΒΜW, ή και το cd της navteq
Eάν έχεις ΜΚ3 μόνο το cd της navteq.:original:

secforce
26-11-12, 19:20
Το μηχάνημα πίσω γράφει dvd, όμως έπαιζε κατευθείαν το cd που μου έδωσε ο έμπορος. Σχετικά πάντως με το για cd το κατέβασα και δεν έκανε ίσως επειδή δεν το έγραψα σε imgburn και σε 2Χ αλλά δεν το έπαιζε θα το ξαναγράψω για να ξέρω.

asot
26-11-12, 20:52
...ι μπήκα στο κατέβασμα μου έλεγε (POI_BMW_2013_HIGH).......άντε να δω που πάω....

Σε καλό δρόμο είσαι...
Το MK4 μηχανημά σου διαβάζει DVD (σχεδόν ολόκληρη η Ευρώπη σε ένα DVD δισκάκι) αλλα και τα CD που κυκλοφορούν (με 1-2 χώρες ανα δισκάκι)

asot
26-11-12, 21:33
16082

secforce
26-11-12, 22:58
Φίλοι στο forum επιτέλους τέλος το bvb πάει τέλεια αρα το μηχάνημα ειναι MK4 και με την βοηθεια σας δεν εχω πλεον κενα σημεια και εμαθα πολλά.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Φοίβος
01-01-13, 17:08
Κύριοι εσείς που ξέρετε... τι έχει το αμάξι μου??? Ε93 του 2009....
Το σίγουρο είναι οτι έχει μόνο μια εισαγωγή DVD, δεν έχει το κλασικό λειτουργικό που χωρίζει την αρχική οθόνη στα τέσσερα και έχει το iDrive κουμπάκι με τα πολλά κουμπιά (Nav, Tel, CD, Radio κλπ)!!! Σίγουρα θέλει αναβάθμιση στους χάρτες!!!
Επίσης διάβασα οτι αν τελικά είναι το CCC (καλά το λέω; ), έχω την δυνατότητα να βάλω και ελληνικό menu. Παίζει να έχω αυτό????? Mayday.....! :)

BMWNAOUSSA
02-01-13, 11:49
Ε93 του 2009....
Το σίγουρο είναι οτι έχει μόνο μια εισαγωγή DVD, δεν έχει το κλασικό λειτουργικό που χωρίζει την αρχική οθόνη στα τέσσερα και έχει το iDrive κουμπάκι με τα πολλά κουμπιά (Nav, Tel, CD, Radio κλπ)!!! Σίγουρα θέλει αναβάθμιση στους χάρτες!!!

Ετσι όπως το περιγράφεις έχεις την μονάδα cic και όχι ccc που έχει σκληρό δίσκο 80 gb κλπ. ανάλογα με την οθόνη που έχεις (μικρή bussines- μεγάλη proffesional) μπορείς να κάνεις αναβάθμιση των χαρτών με την τελευταία έκδοση 2013 αλλά για να την ενεργοποιήσεις θα χρειαστεί κωδικό τον οποίο είτε τον πληρώνεις στην αντιπροσωπεία είτε τον αγοράζεις από διάφορους στο ιντερνετ προς περίπου 100 δολάρια. θα πρότεινα να ρωτήσεις πρώτα στην αντιπροσωπεία για το κόστος αναβάθμισης, και μετά υπάρχουν και άλλες λύσεις.:wink:

Φοίβος
02-01-13, 15:35
Ετσι όπως το περιγράφεις έχεις την μονάδα cic και όχι ccc που έχει σκληρό δίσκο 80 gb κλπ. ανάλογα με την οθόνη που έχεις (μικρή bussines- μεγάλη proffesional) μπορείς να κάνεις αναβάθμιση των χαρτών με την τελευταία έκδοση 2013 αλλά για να την ενεργοποιήσεις θα χρειαστεί κωδικό τον οποίο είτε τον πληρώνεις στην αντιπροσωπεία είτε τον αγοράζεις από διάφορους στο ιντερνετ προς περίπου 100 δολάρια. θα πρότεινα να ρωτήσεις πρώτα στην αντιπροσωπεία για το κόστος αναβάθμισης, και μετά υπάρχουν και άλλες λύσεις.:wink:

Να σε ευχαριστήσω για την απάντησή σου!! Ναι professional πρέπει να είναι και είναι μεγάλη η οθόνη! Άρα πρώτη κίνηση η αντιπροσωπεία, αλλά θυμάμαι παλιά που είχα πάει για το 46άρι μου μου είχαν πει για 300+ ¤ για το DVD... δεν νομίζω οτι αξίζει ένα τέτοιο ποσό!! Αν είναι να κάνουμε την δουλειά μας με καλύτερα λεφτά να το συζητήσω!! Στα 100$ που μου λες υποθέτω οτι έχει και το DVD με τους χάρτες;; Άλλες λύσεις τύπου crack παίζουν??? ;) Όσον αφορά για την αλλαγή γλώσσας στα ελληνικά ισχύει;; Αν ναι, πάλι μόνο αντιπροσωπείας ή έχουμε καμιά "καλή" άκρη;;;

BMWNAOUSSA
02-01-13, 17:04
χρόνια πολλά και καλή χρονία
Εάν η απάντηση από την αντιπροσωπεία είναι πολύ ακριβή τότε θα πρεπει να κατεβάσεις την σωστή έκδοση από το ιντερνετ που είναι περίπου 24 gb.
η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί με αυτήν την διαδικασία για συστήματα με σκληρό δίσκο. περισότερες πληροφορίες εάν είσαι αγγλομαθής θα βρείς εδώ.https://gpsunderground.com/forum/bmw/18406-bmw-cic-premium-hdd-2013-road-map-europe-now-available.html

και για να κατεβάσεις τα δεδομένα https://thepiratebay.se/torrent/7620644/Road_Map_Europe_PREMIUM_2013
torrent file
στην περίπτωση που ασχοληθείς και κατεβάσεις την έκδοση τότε θα χρειαστείς και τον κωδικό ενεργοποίησης από αυτούς

(We offer an activaction Codes for CIC navigation map data update Road Map Europe/North America and others Premium/Montion 2013. You got 100% warranty that you get a code, more on www. navibmw.pl/fscmap_gb.html or poczta@navibmw.pl).

Φοίβος
02-01-13, 17:54
χρόνια πολλά και καλή χρονία
Εάν η απάντηση από την αντιπροσωπεία είναι πολύ ακριβή τότε θα πρεπει να κατεβάσεις την σωστή έκδοση από το ιντερνετ που είναι περίπου 24 gb.
η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί με αυτήν την διαδικασία για συστήματα με σκληρό δίσκο. περισότερες πληροφορίες εάν είσαι αγγλομαθής θα βρείς εδώ.https://gpsunderground.com/forum/bmw/18406-bmw-cic-premium-hdd-2013-road-map-europe-now-available.html

και για να κατεβάσεις τα δεδομένα https://thepiratebay.se/torrent/7620644/Road_Map_Europe_PREMIUM_2013
torrent file
στην περίπτωση που ασχοληθείς και κατεβάσεις την έκδοση τότε θα χρειαστείς και τον κωδικό ενεργοποίησης από αυτούς

(We offer an activaction Codes for CIC navigation map data update Road Map Europe/North America and others Premium/Montion 2013. You got 100% warranty that you get a code, more on www. navibmw.pl/fscmap_gb.html or poczta@navibmw.pl).

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Θα κοιτάξω τι μου προτείνει και η αντιπροσωπεία, αλλά προτιμώ να το κάνω μόνος μου...!! Έτσι να έχω και την χαρά!! :)
Θα σου πω και τα αποτελέσματα...!!!!:warriorsmiley:

Z4 DCT
02-01-13, 17:59
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Θα κοιτάξω τι μου προτείνει και η αντιπροσωπεία, αλλά προτιμώ να το κάνω μόνος μου...!! Έτσι να έχω και την χαρά!! :)
Θα σου πω και τα αποτελέσματα...!!!!:warriorsmiley:

ειχα ρωτήσει εγώ για μενα......μου ειχαν πει περίπου 300!!!!! :shok:για την αναβάθμιση

Φοίβος
02-01-13, 19:31
ειχα ρωτήσει εγώ για μενα......μου ειχαν πει περίπου 300!!!!! :shok:για την αναβάθμιση

Είναι όντως πολλά!! Και τι έκανες τελικά???? Την έκανες την αναβάθμιση ή το κατάφερες μόνος σου????

mpjim
02-05-13, 07:52
Γεια σας εχω δει σε καποια αυτοκινητα ε92 και εχουν tv στο αριστερο σημειο του navi...εγω εχω ε90 με navi profesional το αμαξι ειναι του 08 ξερει κανεις πως μπορω να βαλω tv η που να παω να ρωτησω;; ευχαριστω πολυ

dark knight
02-05-13, 07:56
αν καποιος εχει τους τελευταιους χαρτες cd για ΜΚ3 ας μου στειλει ενα π.μ