PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με κλειδαρια



kwstakhs_Z4
02-10-11, 19:30
γεια χαρα παιδες....λοιπον εχω ενα προβλημα στην ζετα...εδω και καποιο καιρο μου εχει χαλασει το κλειδι και δεν ανοιγω το αμαξι με τα κουμπια...οταν βαζω το κλειδι και παω να ξεκλειδωσω την πορτα καποιες φορες αυτο που απο μεσα σηκωνετε και σου δειχνει οτι ξεκλειδωσε(σορρυ εχω κολλησει!!!) δεν σηκωνετε ολο παντα και μερικες φορες(σπανια) μπορει να δειχνει οτι το ξεκλειδωσα και η πορτα να θελει 2-3 φορες να προσπαθησω να την ανοιξω για να ανοιξει,,γενικα ολο αυτο το θεμα κολλαει μερικες φορες.......

τι εχει παθει??? επεισης στην bmw ξερει κανεις ποσο θα παει να το φτιαξουμε??

Panos 316T
02-10-11, 20:28
Αν φταιει η φυσα που κουμπωνει πανω στην κλειδαρια εσωτερικα καινουργια θα κανει πανω απο 150 ευρω.
Το θεμα ειναι να βρεις την αιτια που το προκαλει και αναλογως να κινηθεις.

StratosZ4
03-10-11, 07:46
]εδω και καποιο καιρο μου εχει χαλασει το κλειδι και δεν ανοιγω το αμαξι με τα κουμπια..[/B]


Η ασφαλεια ισως να μην ανοιγει σωστα γιατι πας να ανοιξεις βιαστικα...

Για μενα το πιο απλο που εχεις να κανεις ειναι να πας στην αντιπροσωπεια να σου κανουν εναν προγραμματισμο στα κλειδια σε περιπτωση που εχουν χασει τις ρυθμισεις τους. Ειναι δυο λεπτα υποθεση και δεν κοστιζει τιποτα. Αν δεν ειναι αυτο, πηγαινε σε καποιον ηλεκτρολογο...

Kostas_1
03-10-11, 09:13
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1019&highlight=%F0%F1%EF%E3%F1%E1%EC%EC%E1%F4%E9%F3%EC% EF%F2

kwstakhs_Z4
04-10-11, 01:43
χιλια συγγνωμη δεν διευκρινισα κατι....το συγκεκριμενο κλειδι κατι εχει παθει μεσα...μαλλον η μπαταρια γιατι προγραμματισμο προσπαθησα να κανω πιο παλια και τιποτα....δεν ειναι το θεμα το κλειδι....το θεμα ειναι η κλειδαρια στο κλειδωμα/ξεκλειδωμα....επειδη θελω ολα να ειναι πενα θελω να βγαλω ενα κλειδι ακομα....απλα φοβαμαι μην εχει παθει τιποτα η κλειδαρια...γιατι πιο παλια δεν ηταν ετσι το αμαξι...και ρωτησα μηπως καποιος μπορουσε να καταλαβει κατι απο αυτα που ειπα και να με βοηθησει....τεσπα αμα ειναι θα το παω και θα τους πω το και το...και θα δω τι θα μου πουν και βλεπουμε.....

StratosZ4
04-10-11, 07:36
επειδη θελω ολα να ειναι πενα θελω να βγαλω ενα κλειδι ακομα....τεσπα αμα ειναι θα το παω και θα τους πω το και το...και θα δω τι θα μου πουν και βλεπουμε.....

Το καινουριο κλειδι ειναι κατευθειαν 160-170 ευρω, αρα θα χαρουν σιγουρα που θα σε δουν..! Η αποψη μου ειναι να πας καλυτερα σε κανα ηλεκτρολογο που να ασχολειται με bmw και μετα να πας στην αντιπροσωπεια. Καλως η κακως στην αντιπροσωπεια το 'ξυρισμα' δεν το γλυτωνεις...

kwstakhs_Z4
04-10-11, 18:19
το κλειδι θα το βγαλω....αλλα εχεις δικιο θα περασω μια βολτα απο καποιον ηλεκτρολογο να το δουμε το θεμα....ξερει κανενας καποιον κοντα στο μοσχατο,πειραια,καλλιθεα να παω???????