PDA

Επιστροφή στο Forum : Ασφάλεια έναντι κλοπής - Διακοπτάκι



Cobalt
30-09-11, 10:23
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά σε κάποιο ποστ (έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι)
Σκέφτομαι να τοποθετήσω μιας και οι μέρες είναι περίεργες ένα διακοπτάκι για τη διακοπή της παροχής καυσίμου ή ρεύματος ετσι ώστε να μην παίρνει μπρος το αυτοκίνητο.

υπάρχει αξιόπιστος ηλεκτρολόγος που να αναλαμβάνει αυτή τη δουλειά? φαντάζομαι οτι οι αντιπροσωπείες δεν το κάνουν...

Ptboul
30-09-11, 11:19
Υπάρχει ένα εξαιρετικό παιδί στην Δ. Πλακεντίας (σε ψιλο βολεύει με τη δουλειά). Είναι ηλεκτρολόγος οπότε λογικά αναλαμβάνει οποιαδήποτε εργασία. Δοκιμασμένος χρόνια τώρα και σε πολλά αμάξια (δικά μου). https://i45.photobucket.com/albums/f75/dogzillanl/Nut_Rocket7fps.gif

Κοντά στο σινεμά ''Μαργαρίτα'' https://www.odhgos.gr/customerCard.asp?customerID=13674

hades7
30-09-11, 11:21
ξεχασε την διακοπη παροχης καυσιμου θα εχεις αλλα θεματα

Cobalt
30-09-11, 11:38
ξεχασε την διακοπη παροχης καυσιμου θα εχεις αλλα θεματα

καλό θα ήταν να αναφέρεις εμπειρίες σου (αν έχεις)
υποθετικά το λες?

hades7
30-09-11, 11:47
η διακοπη παροχης απο την αντλια μπορει να γινει απο βραχυκυκλομα σε στιγμη που εισαι με 170 ασ πουμε στην αριστερη λoριδα και να μην εχεις γκαζι με οτι αυτο συνεπαγετε για την ασφαλεια σου, ζητησε του να σου παρεμβει πριν το immobilizer

Konstantinos E60
30-09-11, 13:45
Είναι ενα θέμα που πρέπει να συζητηθεί σε καποια συναντηση ή μεσω pm και οχι δημόσια στο φόρουμ !!

bill_m3
30-09-11, 14:16
Είναι ενα θέμα που πρέπει να συζητηθεί σε καποια συναντηση ή μεσω pm και οχι δημόσια στο φόρουμ !!

Όπως τα λέει ο Κωνσταντίνος, πολλοί μας διαβάζουν .....................

fanisk
30-09-11, 14:52
Να γινει ενα section με προσβαση για οσους ενδιαφερονται και ηδη ξερουμε το ποιον τους.. μηπως?

Stamatis
30-09-11, 15:48
Μπά.

Και αν εγώ είμαι τελικά αυτός που βουτάει τα αμάξια με το καλασνικοφ αλλα δεν πάει το μυαλό σας;

Z4 DCT
30-09-11, 17:11
Μπά.

Και αν εγώ είμαι τελικά αυτός που βουτάει τα αμάξια με το καλασνικοφ αλλα δεν πάει το μυαλό σας;

Ναι σε φανταζομαι με το κουστουμι και την καφε γοβα και ενα καλασνικοφ στα χερια, 03.00 πανω απο το κεφαλι μου στο κρεβατι να ουρλιαζεις με προφορα......''ΞΥΠΝΗΣΕ ΡΕ ΚΑΡΓΙΟΛΗ!!!!! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ''.......:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

fanisk
30-09-11, 17:11
Ναι σε φανταζομαι με το κουστουμι και την καφε γοβα και ενα καλασνικοφ στα χερια, 03.00 πανω απο το κεφαλι μου στο κρεβατι να ουρλιαζεις με προφορα......''ΞΥΠΝΗΣΕ ΡΕ ΚΑΡΓΙΟΛΗ!!!!! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ''.......:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

:hystericalbs1:

Stamatis
30-09-11, 18:25
Ναι σε φανταζομαι με το κουστουμι και την καφε γοβα και ενα καλασνικοφ στα χερια, 03.00 πανω απο το κεφαλι μου στο κρεβατι να ουρλιαζεις με προφορα......''ΞΥΠΝΗΣΕ ΡΕ ΚΑΡΓΙΟΛΗ!!!!! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ''.......:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Δεν το κανω για τα λεφτα ρε.
Για να πηδηξω το κανω.

BILL007
30-09-11, 18:44
:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Z4 DCT
30-09-11, 19:23
Δεν το κανω για τα λεφτα ρε.
Για να πηδηξω το κανω.

Ωρε κουφαλα νεκροθαφτη.....μπλιαχ....

Cobalt
30-09-11, 20:18
δεν καταλαβαίνω γιατί είναι ''παράνομο'' να μιλάμε για το θέμα δημόσια...
είναι παρανομία να θέλω να ασφαλίσω το αυτοκίνητό μου?

anyway αν θεωρείτε οτι δεν πρέπει να γίνει με αυτό τον τρόπο ας σβηστεί το thread

:whistle:

Kostas_1
30-09-11, 20:42
Δεν ειναι παρανομο ρε συ. Απλα ειμαστε στο ιντερνετ, ανοικτο site και καλυτερα να μην γραφουμε τους τροπους και τα σημεια που μπαινουν αυτοι οι διακοπτες. Μην τους διευκολυνουμε κιολας...

antrets
30-09-11, 22:05
καλησπερα, ειναι πολυ καλη ιδεα παντως κ πιστευω σε καποια συναντηση να το συζητησουμε γιατι τα πραγματα αγριευουν παρα πολυ... ειναι οτι καλυτερο απο πολλους συναγερμους.

bill_m3
01-10-11, 17:33
δεν καταλαβαίνω γιατί είναι ''παράνομο'' να μιλάμε για το θέμα δημόσια...
είναι παρανομία να θέλω να ασφαλίσω το αυτοκίνητό μου?

anyway αν θεωρείτε οτι δεν πρέπει να γίνει με αυτό τον τρόπο ας σβηστεί το thread

:whistle:


Δεν ειναι παρανομο ρε συ. Απλα ειμαστε στο ιντερνετ, ανοικτο site και καλυτερα να μην γραφουμε τους τροπους και τα σημεια που μπαινουν αυτοι οι διακοπτες. Μην τους διευκολυνουμε κιολας...

Φίλε μου όπως είπε και ο Κώστας, ας μην του πούμε ότι έχουμε και διακοπτάκι να ψάχνουν.................
Αυτός και μόνο είναι ο λόγος!!!

z3 2.2
01-10-11, 18:34
η διακοπη παροχης απο την αντλια μπορει να γινει απο βραχυκυκλομα σε στιγμη που εισαι με 170 ασ πουμε στην αριστερη λoριδα και να μην εχεις γκαζι με οτι αυτο συνεπαγετε για την ασφαλεια σου, ζητησε του να σου παρεμβει πριν το immobilizer

επετρεψε μου να διαφωνησω.
δλδ αμα γινει βραχυκυκλωμα στην γραμμη του immo θα ειναι καλυτερα?
ασε που δεν βρισκω λογω να βραχυκυκλωσει κατι σε ενα απλο διακοπτη :)
το να κοψεις τη γραμμη της αντλιας μεσω του ρελε της ειναι ο πιο ασφαλης τροπος να επεμβεις.
η καλη ποιοτητα του διακοπτη θα σου αποκλεισει το ενδεχομενο να σου κοψει το ρευμα με 170 και να στεγνωσει το συμπαν!

το να επεμβεις στην καλωδιωση του immo πριν η μετα ειναι ενα ρισκο που πιστεψε με δεν θες να παρεις,ποσο μαλλον σε αυτοκινητα με canbus thumb

η απλοτητα και ενα εξυπνο μερος να κρυφτει ο διακοπτης ειναι το μυστικο της επιτυχιας.

και μονος του καποιος αν εχει το ηλ.σχεδιο και ψαχτει λιγακι με το ρελε της τρομπας και βρει το +15 (ρευμα διακοπτη) που παει στο ρελε,και τραβηξει απο κει ενα καλωδιο με ενα διακοπτη....ετοιμος

kenpoka e46
21-02-17, 12:23
καλησπερα, μια χαζη ερωτηση απο καποιον που θελει να βαλει εναν τετοιο διακοπτη ασφαλειας!ο υποτιθεμενος κλεφτης αφου δει οτι το οχημα δεν παιρνει μπροστα, δεν θα πονηρευτει να βρει αυτην την παρακαμψη στην τρομπα (η οποια προφανως θα ξερει που βρισκετε στο αυτοκινητο) και να την ξηλωσει!!??εννοω να την καταργησει!ειναι απαραιτητο να βρει τον διακοπτη??ευχαριστω.ρωταω για να ξερω αν εχει νοημα να βαλω τετοια δικλιδα ασφαλειας η οχι..

Cobalt
21-02-17, 14:54
καλησπερα, μια χαζη ερωτηση απο καποιον που θελει να βαλει εναν τετοιο διακοπτη ασφαλειας!ο υποτιθεμενος κλεφτης αφου δει οτι το οχημα δεν παιρνει μπροστα, δεν θα πονηρευτει να βρει αυτην την παρακαμψη στην τρομπα (η οποια προφανως θα ξερει που βρισκετε στο αυτοκινητο) και να την ξηλωσει!!??εννοω να την καταργησει!ειναι απαραιτητο να βρει τον διακοπτη??ευχαριστω.ρωταω για να ξερω αν εχει νοημα να βαλω τετοια δικλιδα ασφαλειας η οχι..

μπορεί να είναι σε ασφαλειοθήκη οχι πάνω στο εξάρτημα του κινητήρα. συνήθως ηλεκτρονικά μπλοκάρεται

Christopherk
21-02-17, 19:38
Άμα θέλει και ξέρει...


https://www.youtube.com/watch?v=GeXFeUa6E-w&spfreload=10