PDA

Επιστροφή στο Forum : Αρπαξε το Ε30 μου



limas
25-09-11, 16:16
Καλησπερα παιδια. Σημερα ηταν μια κακη ημερα για εμενα. Καθως οδηγουσα αρπαξε κατω απο το καπω το Ε30 μου. Εκ πρωτης οψεως φαινεται να εχουν καει τα πλαστικα μερη στον χωρο της μηχανης: καλωδια, μπαταρια, ασφαλειοθηκη, το ντεποζιτο για το υγρο των καθαριστηρων. Επισης εχει σπασει το παρ μπριζ και εχει καει λιγο και το ταμπλο. Το καπω εχει επισης καει. Ολο το υπολοιπο αμαξι δεν επαθε κατι, ουτε εσωτερικα.

Ξερετε που μπορω να βρω ολα τα καλωδια καπου συγκεντρωμενα για να δω κοστος??
Σε τετοιο καιρο με αυτα τα οικονομικα προβληματα νομιζετε οτι αξιζει να το φτιαξω. Για εμενα εχει και συναισθηματικη αξια. Μεγαλωσα με αυτο το αμαξι.

Καποια βοηθεια??

Επιδη μενω Κρητη ξερετε καποιο μελος που να ειναι απο εδω κοντα μπας και με βοηθησει??

Το αμαξι μου ειναι: Ε30 Μ10, μοντελο 1984, 318i, 4-θυρο

PANOS-E60
25-09-11, 16:43
Καλησπερα παιδια. Σημερα ηταν μια κακη ημερα για εμενα. Καθως οδηγουσα αρπαξε κατω απο το καπω το Ε30 μου. Εκ πρωτης οψεως φαινεται να εχουν καει τα πλαστικα μερη στον χωρο της μηχανης: καλωδια, μπαταρια, ασφαλειοθηκη, το ντεποζιτο για το υγρο των καθαριστηρων. Επισης εχει σπασει το παρ μπριζ και εχει καει λιγο και το ταμπλο. Το καπω εχει επισης καει. Ολο το υπολοιπο αμαξι δεν επαθε κατι, ουτε εσωτερικα.

Ξερετε που μπορω να βρω ολα τα καλωδια καπου συγκεντρωμενα για να δω κοστος??
Σε τετοιο καιρο με αυτα τα οικονομικα προβληματα νομιζετε οτι αξιζει να το φτιαξω. Για εμενα εχει και συναισθηματικη αξια. Μεγαλωσα με αυτο το αμαξι.

Καποια βοηθεια??

Επιδη μενω Κρητη ξερετε καποιο μελος που να ειναι απο εδω κοντα μπας και με βοηθησει??

Το αμαξι μου ειναι: Ε30 Μ10, μοντελο 1984, 318i, 4-θυρο

Φίλε καταρχήν καλωσόρισες !
Δεν ξέρω από ποιό μέρος της Κρητης είσαι, αλλά υπάρχουν πολλά αξιόλογα μέλη μας στο νησί. Δες εδώ
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=855
κάποιοι σίγουρα είναι πρόθυμοι να σε βοηθήσουν.
Καλή διαμονή και καλή ανάρρωση στη μπεμπα σου.

Stamatis
25-09-11, 16:49
ninja edit


Καλώς ήλθες

μπορείς να βρεις ενα σχετικό κόστος εδω

www.realoem.com

βάζοντας τον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου σου σου λέει τα πάντα.

stefm5
25-09-11, 17:56
ο μόνος τρόπος να συμφέρει έιναι να βρεις παρατημένο ή σε παλιατζή ολόκληρο αμάξι και βγάλεις ό,τι χρειαζεσαι
καλύτερα να μην περάσεις καν έξω από την bmw

Atsa linos
25-09-11, 18:40
Με λιγη καλη θεληση και αρκετη βοηθεια και ψαξιμο ολα γινονται !!

Christos 330
26-09-11, 05:35
εχω ολοκληρο αυτ/το 318 τετραπορτο