PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 E9X DKG software update !



merlin
25-12-09, 20:55
Νομίζω ότι είναι γνωστό το πρόβλημα που είχε το DKG.

Πήγαινες με κάποια ταχύτητα και για οποιονδήποτε λόγω επιβράδυνες σχετικά απότομα, αν αμέσως μετά προσπαθούσες να επιταχύνεις, το αυτοκίνητο δεν ανταποκρινόταν άμεσα με αποτέλεσμα να σε κρεμάει και όταν αποφάσιζε να ακούσει στο γκάζι, αυτό γινόταν βίαια, ενοχλητικά και σε κάποιες περιπτώσεις επικίνδυνα.

Το πρόβλημα υπήρχε σε όλο τον κόσμο. Σε κάποιες χώρες έχουν γίνει και μυνήσεις στους εκεί αντιπροσώπους για το συγκεκριμένο πρόβλημα που έγινε και αιτία ατυχημάτων.

Αυτό το πρόβλημα ήταν το μόνο που με στεναχωρούσε στο Μ3 μου.

Με μεγάλη μου χαρά λοιπόν σας λέω ότι με την τελευταία αναβάθμιση του software από την BMW, έκδοση 35.2 νομίζω, όλα τα προβλήματα του DKG λύθηκαν !!!

Νομίζω ότι αγόρασα καινούργιο αυτοκίνητο... και είμαι απολύτως ικανοποιημένος μιάς και το μόνο συνεφάκι που υπήρχε στην σχέση μου με το Μ3 DKG, διαλύθηκε !!!

Φιλικά
Νίκος

BILL007
25-12-09, 21:01
Mπράβο φίλε Νίκο...Eίναι αμαξάρα αυτό που κατέχεις και δεν του αξίζουν τέτοια θέματα...:)Μπράβο και στην αναβάθμιση που το διόρθωσε...hehehe!:):)

Stathis
25-12-09, 21:29
ε, τι μαγος θα ησουν αν δεν διελυες ενα τοσο δα συννεφακι...

καλα και μαγικα χιλιομετρα...!https://vespaforumhellas.gr/Smileys/default/snowman.gif

bomer
26-12-09, 11:38
μπραβο! αυτο ειναι!
ποιος σου ειπε να κανεις την αλλαγη?
Η bmw?
μακαρι να διαβαζαν ολοι οι κατοχοι Μ3-DKG το μηνυμα σου να σωθουν απο κατι "μυστηριους" που προσπαθουν, -στο πεζοδρομιο- να ''χαλασουν'' το λογισμικο του σανζμαν!
καλα γκαζια!
παντα χαρουμενα και με ασφαλεια!
Σημερα εδω στην Βεστφαλια εχει τρελλο ηλιο! Θα παρω το αμαξι να παω να ανεβοκατεβω ενα βουνο το Hohensymburg. Οταν ελθετε καποτε εδω θα παμε να δειτε τι σημαινει στροφιλικι, και κορυφαια ασφαλτος!
Αν το ζορισεις πολυ, ξεζανταρεις το λαστιχο!
Χα χα χα!!!!!!!!

Stathis
26-12-09, 11:45
ενα πουλακι του το ειπε...
χαχαχαχα

merlin
26-12-09, 11:50
μπραβο! αυτο ειναι!
ποιος σου ειπε να κανεις την αλλαγη?
Η bmw?

Δυστυχώς δεν μου το είπε η BMW, αλλά γνωστός Γερμανός βελτιωτής...
Η αναβάθμιση έγινε φυσικά στην και από την BMW.


μακαρι να διαβαζαν ολοι οι κατοχοι Μ3-DKG το μυνημα σου να σωθουν απο κατι λαμογια που παιρνουν χιλιαρικο, -στο πεζοδρομιο- να ''χαλασουν'' το λογισμικο του σανζμαν!

Ο ίδιος βελτιωτής μου είπε ότι δεν πρέπει να πειράζονται τα DKG, και ότι δεν πειράζονται από κανένα βελτιωτή στην Γερμανία.


καλα γκαζια!
παντα χαρουμενα και με ασφαλεια!
Σημερα εδω στην Βεστφαλια εχει τρελλο ηλιο! Θα παρω το αμαξι να παω να ανεβοκατεβω ενα βουνο το Hohensymburg. Οταν ελθετε καποτε εδω θα παμε να δειτε τι σημαινει στροφιλικι, και κορυφαια ασφαλτος!
Αν το ζορισεις πολυ, ξεζανταρεις το λαστιχο!
Χα χα χα!!!!!!!!

Ευχαριστώ !!!

Μας φτάχνεις.... Κανόνισε να σε επισκεφθούμε...

VanVIC
26-12-09, 11:51
Φλύαρο το πουλάκι...
Μήπως έχει να μας ψυθιρίσει και σε μάς τίποτα ?
Μήπως υπάρχουν τίποτα εργοστασιακές βιταμίνες για να κάνουν τα χέρια μας πιο γρήγορες manual αλλάγές ?