Σελίδα 2 από 37 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 364

Θέμα: [E36] 328 drift project

  1. #11
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panos 316T Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιχαλη μπραβο για το εγχειρημα σου και με το καλο να βγει οπως το θες!

    Υγ:αυτο με το παραλληλο δεν το καταλαβα...
    Ευχαριστω φιλε!Αντε να μας κανεις και παρεα στην πιστα συντομα ρε!!
    3 απ'τους πιο γνωστους προγραμματιστες μου ειπαν να αποφυγω τον παραλληλο εγκεφαλο σαν πιο φτηνη λυση και να παρω αγραφο ή να προγραμματισω τον δικο μου....Δεν ξερω γιατι το ειπαν,καθε αμαξι εχει τις ιδιαιτεροτητες του...
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  2. #12
    Εγγραφή
    02-06-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    48
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω φιλε!Αντε να μας κανεις και παρεα στην πιστα συντομα ρε!!
    3 απ'τους πιο γνωστους προγραμματιστες μου ειπαν να αποφυγω τον παραλληλο εγκεφαλο σαν πιο φτηνη λυση και να παρω αγραφο ή να προγραμματισω τον δικο μου....Δεν ξερω γιατι το ειπαν,καθε αμαξι εχει τις ιδιαιτεροτητες του...
    με 0,5 bar με αυτην την τουρμπινα εισαι για πλακα 300 και 40+ κιλα ροπη...

  3. #13
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ξαναβαλε το κλιματιστικο.

  4. #14
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    mike συγχαρητήρια γία το project
    αλλά γιατί να δώσεις 2000 ευρω γία pistons κ κοντά αλλά τόσα γία άγραφο κ μην βάλεις έναν s50 κ να μην τον τουρμπισεις στ 0.5bar
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  5. #15
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μπραβο Μιχαλη, ευχομαι να το φτιαξεις οπως θες.
    Τα εμπόδια σε τετοια projects ειναι μεσα στο προγραμμα. Δεν τουρπιζετε ενα αμαξι και κυριως να δουλευει σωστα χωρις να περασεις εμποδια, σποζοκεφαλιες, λαθος επιλογες εξαρτηματων ή ακομη και σπασίματα. Ολα στο προγραμμα ειναι.

    Ειμαι σιγουρος οτι θα το τελειωσεις και θα το χαιρεσε.

    Παντως 3-4 κυπριακά αμαξια που ξερω (νομιζω τα δυο ειναι 328 turbo σε καροτσα Ε30) δουλευουν με αγραφο Haltech.
    Σημερα το ενα ειναι μεταξυ και αλλων αυτοκινητων στις Σερρες για drift και ειναι φιλος μου.
    Οποτε θες να ρωτησω κατι, στειλε πμ.

  6. The Following User Says Thank You to chief For This Useful Post:

    Panos 316T (12-09-11)

  7. #16
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
    mike συγχαρητήρια γία το project
    αλλά γιατί να δώσεις 2000 ευρω γία pistons κ κοντά αλλά τόσα γία άγραφο κ μην βάλεις έναν s50 κ να μην τον τουρμπισεις στ 0.5bar
    Γιατι αν σπασει ο S50 τ'ανταλλακτικα του κστιζουν αλλα τοσα για να επισκευαστει,ενω του Μ52 βρισκεις στη Γηραια Αλβιωνα με το τσουβαλι!Και ολοκληρο μοτερ με κατω απο 1000 ευρω...Περαν του γεγονοτος οτι το 6πεταλουδο θελει οπωσδηποτε αγραφο για να δουλεψει σωστα....Γενικα ακομη και η περαιτερω βελτιωση του Μ52(πιστονια,μπιελες-στροφαλο κτλ) ειναι μακραν πιο φτηνη απ'του S50 και οι τελικες διαφορες στην ιπποδυναμη ειναι αμελητεες....Επισης ο Μ52 δεχεται και conversions απο αλλα μοτερ του γκρουπ,οπως μπιελες απο 325tds που αντεχουν ανετα 1.3-1.5bar...
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  8. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    BILL007 (10-09-11)

  9. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως μπιελες απο 325tds που αντεχουν ανετα 1.3-1.5bar...
    Aμα μπορείς να ταιριάξεις πράγματα απο diesel είναι τέλεια!Οι πιέσεις που σηκώνουν είναι πραγματικά άριστες!!!

    Ο στρόφαλος σου σηκώνει τα φορτία του τουρμπίσματος που θες να κάνεις???(μιλάω για 500+)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 10-09-11 στις 10:15



  10. #18
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξαναβαλε το κλιματιστικο.
    Ειναι τελειως περιττο για χρηση πιστας Νικο....Και με πολλες παρασιτικες απωλειες στο μοτερ ακομη και κλειστο να το'χεις,περαν του βαρους των 25-30 κιλων επιπλεον στον μπροστινο αξονα.Επισης λογω των ψυγειων του μπροστα,συντελει στην ανοδο της θερμοκρασιας στο χωρο της μηχανης,ειδικα σ'ενα αυτοκινητο που παει μονιμως με το πλαι αρα δεν ψυχεται κι ευκολα με τον τροπο που σχεδιαστηκε απ'το εργοστασιο...Ετοιμαζω κι αλλες μικρομετατροπες με σκοπο την,οσο δυνατον,καλυτερη ψυξη και απαγωγη θερμοτητας του μοτερ,οπως ψεκασμο νερου απ'τα ακροφυσια των τζαμιων στο ιντερκουλερ,πολυεστερικο καπο με ανοιγματα GTR και προσθηκες στο πισω μερος του(κοντα στο τζαμι)για να σηκωθει 2cm...
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  11. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Panos 316T (12-09-11)

  12. #19
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aμα μπορείς να ταιριάξεις πράγματα απο diesel είναι τέλεια!Οι πιέσεις που σηκώνουν είναι πραγματικά άριστες!!!

    Ο στρόφαλος σου σηκώνει τα φορτία του τουρμπίσματος που θες να κάνεις???(μιλάω για 500+)
    Πολλοι ξενοι βελτιωτες χρησιμοποιουν το στροφαλο του 328 σε τουρμπατες μετατροπες 320-325 τοσο για ν'ανεβασουν κυβισμο οσο και για θεμα αντοχης..Τον χαρακτηριζουν forged crank!Κατι θα ξερουν....Αν δεν ξερουν θα το μαθετε στις ειδησεις!Στροφαλος bmw μπαινει σε τροχια και σκοτωνει κοσμο!
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  13. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    BILL007 (10-09-11)

  14. #20
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chief Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπραβο Μιχαλη, ευχομαι να το φτιαξεις οπως θες.
    Τα εμπόδια σε τετοια projects ειναι μεσα στο προγραμμα. Δεν τουρπιζετε ενα αμαξι και κυριως να δουλευει σωστα χωρις να περασεις εμποδια, σποζοκεφαλιες, λαθος επιλογες εξαρτηματων ή ακομη και σπασίματα. Ολα στο προγραμμα ειναι.

    Ειμαι σιγουρος οτι θα το τελειωσεις και θα το χαιρεσε.

    Παντως 3-4 κυπριακά αμαξια που ξερω (νομιζω τα δυο ειναι 328 turbo σε καροτσα Ε30) δουλευουν με αγραφο Haltech.
    Σημερα το ενα ειναι μεταξυ και αλλων αυτοκινητων στις Σερρες για drift και ειναι φιλος μου.
    Οποτε θες να ρωτησω κατι, στειλε πμ.
    Αρχηγε μου αν μπορεις να μαθεις λεπτομερειες στο τι φορανε εντος του μοτερ και τι πιεσεις δουλευουν για απολυτως safe καταστασεις(πχ μου ειπαν 0.5bar μαξιμουμ με στοκ μοτερ για ντριφτοκαταστασεις)..Θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

Σελίδα 2 από 37 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP