Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 39 από 39

Θέμα: Ξενες πινακιδες!! Τι ισχυει ?

  1. #31
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.004
    Thanked
    335
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αν έχουνε κάνουνε φορολογική δήλωση στην αγγλία προφανώς και μπορούνε.

    Η γυναίκα σου δεν νομίζω γιατί θα κυνηγάνε εσένα που τους είσαι πιο "εύκολος" στόχος.

  2. The Following User Says Thank You to yodas For This Useful Post:

    GEO316 (09-09-11)

  3. #32
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αλλη μια φορα η λυση για πολλους απο μας ειναι ειτε να δωσουμε τις πινακιδες μας, ειτε να γινει κατι με ξεωες πινακιδες. Επειδη δεν προκειται να κλεισω το αμαξι μου, θα καταφυγω στη περιπτωση των ξενων πινακιδων.

    Εχω την ευκαιρια να το γραψω στο ονομα της αδερφης μου που ειναι κατοικος εξωτερικου. Ξερετε τι γινεται σ αυτες τις περιπτωσεις? Τι οντως ισχυει ? και τι ΔΕΝ ισχυει , και απλα τα λενε για να σε φοβησουνε ?

    Απ οτι ξερω, μπορουνε να το οδηγανε οι 1ου βαθμου συγγενειας, για 6 μηνες στην ελλαδα ( οποτε χρεαζεται ενα υποτιθεμενο ταξιδι (?) ) .

    Ας με φωτισουνε οι γνωστες, γιατι θα γινει οπως και να χει!
    Και Γω ξενες με γερμμανικες πινακιδες τοχω μονο ο ιδιοκτητης το οδηγαει κανενας αλλος.
    αλλα καθε 6 μηνες Εγω βγαινω μεχρι τα βουλγαρικα κουλατα αγοραζω μια βινιετα των 4ρων ευρω κατευθειαν και φουλαρω απο το βενζιναδικο κραταω την αποδειξη πιστοποιωντας σε ενδεχομενο ελενχο οτι το αμαξι απο τη στιγμη που ελενχθηκε απο τοις ελλ. αρχες και 6 μηνες πριν εχει βγη απο τα συνορα .
    Οποτε θα σου συνηστουσα αν η αδερφη σου ειναι σε Χωρα Ε.Ο.Κ. αντι να της μεταφερης στο ονομα της το αμαξι πες την απλως να σε δηλωση στην κατοικια σαν μονιμο κατοικο της ενδεχομενης χωρας και τοις πινακιδες και τ ασφαλιστρα μετα τα κανης μονος σου στοονομα σου
    αρκει να σε συμφερει τα εξοδα ναναι λιγοτερα της ελλαδος.
    αν δεν ειναι σε χωρα ΕΟΚ παλι γινεται με την διαφορα η ελλαδα σε μη κοινοτικα αυτοκινητα τα υποχρεωνει να βγαινουν καθε 1 μηνα εξω
    (πιεζοντας ετσι αλβανους _σκοπιανους και αλλους) αλλα ενας συμφο/της μας το ψαξε και ειναι πανφθηνα στην βουλγαρια.

  4. #33
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σύντομα βλέπω κόκκινο Ζ4 Μ σε πληστηριασμό του ΟΔΔΥ....

  5. #34
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δε ξερω Εγω εχω το δικο μου τωρα 3 χρονια ελλαδα με Γερμανικες το βγαζω καθε 6 μηνες εξω και εχω το αποδεικτικο (Βιννιετα) με την αποδειξη μαζι μου μ εχουν κανει 100 φορες ελενχο και ΟΛΑ Ο.Κ. ακουω το: ευχαριστουμε καληνυχτα σας η,,καλημερα σας.
    Αλλα απο οτι εχω Συμπερανει απο ολους τους ελενχους που μου καναν για την αποδειξη της
    εξοδου του αυτοκινητου ανα εξαμηνο οι Ελληνες Αξιωματικοι Τροχαιας οι και ασφαλειας που ετυχε να ηταν παρωντες σε μερικες νυχτες ειδικα εκεινη που γυριζα απο χαλκιδικη τελικα ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΙΓΕΤΕ ΚΑΡΦΙ μονος μου τους λεω να δουν την Βιννιετα κολλημενη στο παρμπριζ και τους δειχνω και την αποδειξη ποτε βγηκα και δεν δινουν σημασια λεγοντας (καλα,,,,,καλα,,,ενταξει) τους δειχνω και την Ασφαλεια την ΥΣΧΕΙΟΥΣΑ πρασινη καρτα μονος μου ουτε που την ζηταν ,,,,,οι Ελληνες το πρωτο που κανουν οταν παιρνουν και βλεπουν το Διπλωμα οδηγησης και την Ταυτοτητα μου βαζουν την αδεια Κυκλοφοριας του 850CSI σε ενα ειδικο μηχανημα μεσ στο περιπολικο που βγαζει ενα ειδικο μπλε φως και περιεργαζονται απο ολες τοις μεριες την αδεια κυκλοφοριας και τοις ειδικες κολλημενες σφραγιδες της (διοτι μεσα στην γερμμ.αδεια φαινετε ο αετος εθνοσημο γερμανιας) και μετα αφου ποιστοποιουν την Γνησιοτητα της μου κανουν συσταση να ανοιξω το Καπω και βλεπουν γνησια το φαιρομενο αριθμο πλαισιου που στο αμαξι μου ειναι σε 2 σημεια κατω απο το παρμπριζ το ενα και κοντα στο δεξι θολο του αμορντισερ το αλλο και αφου στελνουν για ελενχο των στοιχειων μου στην Γενικη μετα φαιρνουν και την ταυτοτητα χαιρετωντας ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΑ .
    ανεξαρτητα τοις πιο πολλες φορες οταν ειναι Νεαροι κυριως ανοιγουμε ΟΛΟΚΛΗΡΟ ρεπερτοριο ΕΝΤΕΛΩΣ φιλικα περι Υποδηναμης μοντελου το ενα το αλλο ( βεβαια κρυβω να τους φανερωσο το οτι με το τσιπ τουνινγκ λειπουν ΚΑΙ οι καταλυτες αυτο δεν χρειαζετε μπρρρρρ,,) και απλα χαιρωμε τους Ελληνες Αξιωματικους τους βγαζω το καππελο γιατι κοιτανε το Τζιρο χοντρα κατα της κλεψιας και του εγκληματος απεναντιας σε συγκριση π.χ. με τα κοπροσκυλα και τους μπ@σταρδους γερμμανους_αυστριακους που θα βαζαν μετρησεις καυσαεριων θα εψαχναν απο δω απο κει απο την αδεια κυκλοφοριας και θα εβλεπαν οτι ειναι αδηλωτα τα Ζαντολαστιχα ΥΨΗΛΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ π.χ. και,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,στο τελλος θα ζητουσαν προστηματα οι κ@λομπ@σταρδοι γερμανοι και θα κατεβαζαν κατω τελικα τοις πινακιδες.

    Τους Δικους μας αν εισαι ενταξη στον ΚΥΡΙΟ Νομο ,,,,,καθαρος δεν τους διαφερη τελειως για π.χ. Ζαντολαστιχα και αλλα ψιλολοια λενε σκεφτωμενοι π.χ. τετιο αμαξι ειναι αυτα ειναι και τα απαιτουμενα Ζαντολαστιχα του.

    Φιλοι Συμφ/τες απο τοτε που επεστρεψα Ελλαδα με τ αμαξι μου οι Ελληνικες Αρχες μου φερονται τοσο καλα που ποτε δεν ειμουν στο παρελθον με τοις ελληνικες στο ASCONA ,B.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 850CSI : 09-09-11 στις 22:29

  6. The Following 2 Users Say Thank You to 850CSI For This Useful Post:

    Kostas_1 (10-09-11), m-power_01 (10-09-11)

  7. #35
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μένει μόνο να κάνεις και κάνα πάτημα με κάνα octavia τώρα, να φάς το 10κόλωνο, και να τους
    βρίζεις και αυτούς όπως τους φασισταράδες τους γερμανούς...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  8. #36
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.614
    Thanked
    11506
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο yodas Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν έχουνε κάνουνε φορολογική δήλωση στην αγγλία προφανώς και μπορούνε.

    Η γυναίκα σου δεν νομίζω γιατί θα κυνηγάνε εσένα που τους είσαι πιο "εύκολος" στόχος.
    Γιωργο, η γυναικα σου μπορει, οχι εσυ......

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Eleni For This Useful Post:

    535xi (06-01-12), GEO316 (13-09-11)

  10. #37
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    μένει μόνο να κάνεις και κάνα πάτημα με κάνα octavia τώρα, να φάς το 10κόλωνο, και να τους
    βρίζεις και αυτούς όπως τους φασισταράδες τους γερμανούς...
    ακου οκταβια ααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχα
    Τομυ το καλυτερο ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ των Σκυλογουρουνιων ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,το χω δω........... ακου οκταβια ουουουουουυουχαχαχαχαχαχα χαχΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

  11. #38
    Εγγραφή
    31-08-13
    Μηνύματα
    1
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή ξενες πινακιδες

    Γεια σας , θα ηθελα να μαθω το εξης εχω ελληνικο διαβατηριο αλλα προσφατα μου εχει δωθει αδεια παραμονης και εργασιας στην ρωσια μπορω να εχω αυτοκινητο με πινακιδες Ε.Ε για 2 φορες τον χρονο που ερχομαι στην Ελλαδα απο 10μερες ? Οσο αφορα την Ρωσια ρωτησα ηδη εκει,μπορω να οδηγω εκει σαν ελληνας αυτοκινητο με οποιασδηποτε χωρας νουμερα αρκει να υπαρχει υπευθυνη δηλωση του ιδιοκτητη που μου το επιτρεπει,αν θα αγορασω τωρα τετοιο αυτοκινητο μηπως δεν μπορω καν να βγω απο τα συνορα?Ευχαριστω

  12. #39
    Εγγραφή
    28-08-13
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    44
    Thanked
    83
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι επαναπατριζόμενοι. Η φοροελάφρυνση είναι ότι δεν πληρώνεις τέλη ταξινόμησης κατά τον εκτελωνισμό.
    Κ ισχύει για ΜΕΧΡΙ 2000 κυβικά.


    Sent from my LT28h using Tapatalk 4

  13. The Following User Says Thank You to (B)e(M)y(W)ings For This Useful Post:

    BILL007 (01-09-13)

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP