Σημερα ηταν περιεργη μερα, ολα πηγαιναν αναποδα. Το απογευμα πηγα να παρω το Dynavin για το Compact και στο γυρισμο σκεφτομουν διαφορα, το ποσο ατυχος ημουν σημερα, γιατι να πανε ολα στραβα κλπ. Στα λιμανακια βρηκα περιπολικο, δεν ειχα την αδεια του compact μαζι γιατι τη ξεχασα σπιτι οποτε λεω αργα να φτασω σπιτι να ξεμπερδευω.

Απο τις Αλκυονιδες μεχρι και το Αρτοπολις πηγαιναμε καροτσακι στην αριστερη, μια κυρια με το αμαξι της, το περιπολικο και πισω εγω. Σε μια φαση δεν αντεχα αλλο να πηγαινω με 20χλμ πισω τους και λεω να πανε να γα*****ν θα παω απο δεξια και ας μην εχω χαρτια μαζι. Βγαινω δεξια περναω τσουλητος (ουτως ή αλλως με αυτα που σκεφτομουν δεν ειχα ορεξη) και αμεσως το περιπολικο "θυμαται" να περασει τη κυρια και να ερθει πισω μου, υστερα διπλα μου στο φαναρι.

"Τοσο πολυ βιαζεσαι ρεεεεε??"
ειπε, ο συνοδηγος δεν μιλησε γιατι προφανως δεν τον ενοιαζε κιολας. Επειδη δεν ειχα την αδεια, ουτε και ορεξη δεν εκατσα να πιασω "σοβαρη" κουβεντα "επιπεδου" οπως κανω συνηθως με τους κομπλεξικους μπατσους, εμεινα στο "ας πηγαινε η κυρια δεξια χωρις να παρακωλυει πισω" αλλα μαζι με κατι αλλα που ειπαμε τσαντιστηκα τοσο πολυ που αν ειχα πιστολι θα του εριχνα μια, ισως και 2.. και τελος "δεν με ενδιαφερει αν βιαζεσαι μη μου κολλας απο πισω αντε μη τα παρω ρεεεε", οση αποσταση ειχε αυτος απο τη κυρια αλλη τοση ειχα εγω απο αυτον. Κριμα και τα νιατα του που ηταν πιτσιρικας και υποτιθεται εχουν περασει οι εποχες του "σεριφοτσοπανης απο το χωριο".

Και ολα αυτα επειδη βαριομουν να τσουλαω με 20 πισω απο το κομβοι, και περασα απο διπλα τους με 30.

Καταληγω στο οτι για μια ακομη φορα επεσα σε αυνανα μπατσο που πεταξε το μαργαριταρι του χωρις να υπαρχει αφορμη, του ευχομαι εμπλοκη στο οπλο και να ψωμολυσσαει στο περιπολικο για 3 και 60. Εχει ο καθενας τα προβληματα του, εχει και τον καθε παπαρα που θα πεταχτει τη πιο ακυρη στιγμη να του τεντωσει εντελως τα νευρα.