Σελίδα 10 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 100 από 183

Θέμα: ΚΛΟΠΕΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ

  1. #91
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Με 20€ που θα δώσεις στον ηλεκτρολόγο χάνουμε τα αμάξια και οποίος κατάλαβε
    Ας κάνει τα ανάλογα

  2. The Following User Says Thank You to ΔημήτρηςΜ3 For This Useful Post:

    gant (11-09-17)

  3. #92
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Η Αγγλική εταιρία ανάκτησης κλεμμένων αυτοκινήτων Tracker,
    δημοσίευσε τη λίστα με τα μοντέλα αυτοκινήτων που κλάπηκαν και βρέθηκαν.
    Κατά σειρά προτίμησης έχουμε :

    1. BMW X5
    2. Range Rover Sport
    3. BMW M3
    4. Mercedes-Benz C-Class
    5. Mercedes-Benz E-Class
    6. BMW 3 Series
    7. Range Rover Autobiography
    8. Range Rover Vogue
    9. Land Rover Defender
    10. BMW 5 Series

    Από το σύνολο των κλεμένων αυτοκινήτων το 1/3 κλάπηκε με τα γνήσια κλειδιά του ιδιοκτήτη.

  4. The Following User Says Thank You to doctore For This Useful Post:

    BILL007 (03-10-17)

  5. #93
    Εγγραφή
    22-09-17
    Περιοχή
    Chisinau
    Μηνύματα
    57
    Thanked
    37
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σε όλους,
    Επιτρέψτε μου να μοιραστώ μαζί σας μια ιστρορία που μου συνεβει πριν από 2 χρόνια ( τελαιυταια φορά που κατέβηκα Ελλάδα ).
    Λέω κατέβηκα Ελλάδα διότι λόγω κατάστασης η οικογενια μου γονατίστηκε πολύ, για αυτών τον λόγω έκανα μια έρευνα και μετακόμισα σε μια άλλη χώρα και κοντά στην Ελλάδα ( σχετικά ) και με δυνατότητα εικονομικής ανάπτυξης με της σωστές επενδύσεις. Ήρθα στην Μολδαβία ( αν δεν την ξέρετε είναι ανάμεσα στην Ρουμανία και Ουκρανία ) . Τον πρώτο καιρό μου φενόντουσαν όλα και όλοι περίεργοι, υποτιθετε ότι είναι η ποιο φτωχή χώρα στην Ευρώπη ( Ήπειρo ) αλλά στον δρόμο το 70% των οχημάτων είναι άνω τον 50.000 ΕΥΡΏ δεν σας κάνω πλάκα!!!! Το θέμα είναι ότι παρόλου που είναι φτωχή χώρα νιώθεις ασφαλής με την ένοια ότι αφήνουν ξεκλιδωτά τα οχήματα , τα κλειδιά στην μίζα και φεύγουν για 30λεπτά και πάνω και δεν είναι θέμα ότι είναι για παραδηγμα ένα porsche cayenne το οποίο είναι σπάνιο και τα βλέπεις μια φορά τον μήνα ( οπότε και να κλαπεί θα βρεθεί γρήγορα ) . Αλλά είναι σε κάθε γωνιά ( οπότε ένα κλέφτης μπορεί να το κυκλοφορήσει , να το δώσει για ανταλλακτικά , να το βγάλει από την χώρα ) Όμως κλοπές στα ΙΧ είναι σχεδόν μηδενικές , τα μόνα που κλέβουν είναι κάτι σακαρια τα οποία δεν έχουν καμία αξία, και πάλι τα παρατάνε σε κεντικα σημεία ώστε να βρεθούν ποιο εύκολα.
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι παρόλου που είναι μια πρώην σοβιετική χώρα , παρόλου που ουσιαστικά είναι φτωχή με οχήματα πολυτελιας νιώθεις ασφαλής. Το ένα από τα δύο οχήματα μου η (Ε39) δεν έχει συναγερμό αλλά δεν με νοιάζει, ξέρω ότι δεν θα το ακουμπήσει κανείς το όχημα να πάρει το τιμόνι , την μονάδα ηχούν , το ταμπλό και ότι άλλο μπορεί να βγάλει!!!!!
    Από την άλλη όταν είχε έρθει τελευταία φορά στην Ελλάδα να δω τους δικούς μου και να τους γνωρίσω την σύζυγο μου ( τότε απλά βγαίναμε) , καταρχάς ένιωθα ανασταφης μέσα στο σπίτι και η ατμόσφαιρα με τρόμαζε λιγάκι. Μετά από δύο μέρες πάμε για μπάνιο σε μια παραλλια επί πληρωμής ( για ασφάλεια ) όταν βγαίλω από το νερό βλέπω ότι το τηλέφωνο και το πορτοφόλη κάναν φτερά. Πάω στους αρμόδιους της Α πλαζ και μου λένε << και εμείς τη να κάνουμε ας προσεχές >> .
    Ύστερα πάω στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής τους εξηγώ ποια η κατάστασης αφού πρώτα έπρεπε να τσακωθώ με όλους τους ηλίθους εκεί μέσα ( πέρασαν την σύζυγο μου για παράνομη αλλοδαπη )!!!! Έπρεπε να κάτσω σαν τα 5χρονα να εκδηγήσω ότι είναι τουρίστρια και ποιος είναι ο σκοπός της επίσκεψης!
    Ύστερα αφού το λύσαμε αυτό πάμε στο τηλέφωνο και στο πορτοφόλη , τους εξηγώ την κατάσταση και τους λέω << Εδώ στο λαπτοπ βλέπουμε που βρίσκετε ακριβώς η συσκευή >> . << Πάμε ένα περιπολικό να βρούμε τα πράματα μου σας παρακαλώ>> Η απάντηση της ΕΛΛΆΣ << Δηλώστε την κλοπή . Θα συμπληρώσετε ειδικό έγγραφο στο οποίο πρέπει να αναφέρεται και ο ΙΜΕΙ και θα σας ενημερώσουμε όταν βρεθεί >>. Και τους λέω << βρε καλά μου , βρε χρυσά μου , ποιος ο λόγος ? εκεί είναι και είναι ανοιχτό πάμε τώρα που μπορούμε να το εντοπίσουμε ακόμα >> Τίποτα , κάτι για πρωτοκολα και μλκες άρχισαν να μου λένε. Να μην τα πολυλογώ πήγα και τα βρήκα μόνος τα πράμματα μου.


    Και αυτό είναι που με πλήγωσε άσχημα , ένιωσα 10 φορές ποιο ανασφαλής στην χώρα μου απ ότι νιώθω σε μια ξένη χώρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thodor : 03-10-17 στις 10:27

  6. The Following 5 Users Say Thank You to Thodor For This Useful Post:

    BILL007 (03-10-17), Panagiotise46 (09-10-17), Ptboul (18-12-17), topmar (03-10-17), Vassilis ///M (03-10-17)

  7. #94
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Παγκρατι
    Μηνύματα
    526
    Thanked
    530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κάτι παρόμοιο είχε συμβεί σε γνωστό γνωστού!! είχαν κλέψει το αυτοκίνητο του το οποίο είχε gps tracker ...παίρνει την αστυνομία και τους λεει οτι εχει κλαπεί το αμαξι μου και βρίσκετε στο τάδε σημείο (ελάτε να τους πιάσουμε) και η απαντηση
    ειναι πως πρεπει να συμπληρωσει καποια χαρτια και πρεπει να βγει ενταλμα για να μπορεσουν να κανουν ερευνα ....!!! βεβαια μεχρι να γινουν ολα αυτα το αμαξι εχει γινει ανταλλακτικα!!! και αναρωτιεμαι αν εχει νοημα το gps tracker αν ο κλεφτης το κρυψει σε καποιο ιδιοκτητο χωρο που χρειαζεται ενταλμα για ελεγχο!!

  8. The Following User Says Thank You to NickM3CS For This Useful Post:

    Thodor (05-10-17)

  9. #95
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μόνο αν είσαι επώνυμος έχεις κάποια ελπίδα να κουνήσεις τα "γρανάζια" της κρατικής μηχανής. Για τους "κοινούς θνητούς" επιμένω ότι η λύση είναι καλή ασφάλεια.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to friendgr For This Useful Post:

    pilot (04-10-17), Thodor (05-10-17)

  11. #96
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτο γινεται τις πιο πολλες φορες οταν πατε στο τοπικο αστυνομικο τμημα. Οταν σας συμβαινει οτιδηποτε και περαν του αυτοκινητου που πρεπει να επεμβει η αστυνομια θα παιρνετε τηλεφωνο κατευθειαν στο 100. Οταν η ομαδα ΔΙ.ΑΣ επιλαμβανεται σε περιστατικα οπως πεφτουν οι πευκοβελονες του γειτονα στο κεφαλι μου, δεν νομιζω πως θα αφησει μια κλοπη αυτοκινητου που συμβαινει τωρα χωρις να επιληφθει. Ολα τ αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.
    quattro ist fur sissies

  12. The Following 4 Users Say Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (05-10-17), nikos valvetronic (18-12-17), Samaro (05-10-17), Thodor (06-10-17)

  13. #97
    Εγγραφή
    26-12-11
    Περιοχή
    λημνος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    346
    Thanked
    188
    Rides
    1

  14. The Following User Says Thank You to anisos For This Useful Post:

    BILL007 (09-10-17)

  15. #98
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

  16. The Following User Says Thank You to alexm For This Useful Post:

    BILL007 (17-12-17)

  17. #99
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιατί δεν γράφουνε την εθνικότητα του?
    insane in the ///Midbrain

  18. #100
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πάει η παραγγελιά.....

Σελίδα 10 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP