Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 45 από 45

Θέμα: BMW E60 alpine white ....περιποιηση...

  1. #41
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PATSIMINI Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω και γω photoshoot

    Να και ένας άνθρωπος που εκτιμά τις φωτογραφικές μου ικανότητες.

  2. #42
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, να ευχαριστήσω τον αγαπητό Άρη (tent) για την επίσκεψή του σήμερα από Λάρισα με το πανέμορφο Ε60.

    Στο αυτοκίνητο πραγματοποιήθηκαν οι παρακάτω εργασίες.

    - Επισκευή μασπιέ οδηγού από γρατζουνιές (είχε σπάσει το χρώμα).
    - Κέρωμα
    - Καθαρισμός εσωτερικού (πλύσιμο μοκέτας, καθισμάτων, πόρτες & ταμπλό). Επίσης απολύμανση αεραγωγών και λεπτομερή καθαρισμό σε γωνίες με απολυμαντικό καθαριστικό, πινελάκια, οδοντόβουτσες κτλ).

    Επίσης ήρθε και ο αγαπητός και ιδιαίτερα ευχάριστος AlexM με το V10 Corolla.

    Όλα πήγαν πολύ όμορφα, ενώ κατά τη διάρκεια της παράδοσης το απόγευμα είχαμε ένα «απρόοπτο» περιστατικό όπου έπεσε τρελό γέλιο. Περισσότερα αύριο από κοντά...

    Α ρε Πρόδρε παραλίγο να βρεις το μπελά σου πάλι.

    Φωτό λίγο αργότερα που θα φτάσω σπίτι.



    Άρη, έπρεπε να είχα αποθανατίσει τη φάτσα σου εκείνη την ώρα, αυτό σου λέω μόνο!!!
    Kωστα κατ'αρχην οφειλω ενα μεγαλο ευχαριστω για τον ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ σου!!!!

    Δεν εχω προβλημα να πω για το «απρόοπτο» περιστατικό,αφου καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται!!!!

    Φτανοντας το απογευμα στο μαγαζι του Κωστα για την παραλαβη της απαστραπτουσας πλεον ασπρουλας μου, με περιμενε εκπληξη μεγαλη!!!!

    150 ευρω ηταν στην κονσολα του αυτοκινητου!!!!
    ....τι ειναι αυτα Κωστα?,ρωταω....δεν ξερω λεει, ηταν στο τσεπακι της πλατης του καθισματος και ευτυχως που δεν τα ρουφηξε η σκουπα!!!

    Κωστας: να εδω τα βρηκα.....ωπ!!!...εχει και κατι αλλο εδω.....καρτες ξενοδοχειου....(καγκελο εγω)...και τι ξενοδοχειο!!!...ημιδιαμονης!! !Αττικα Hotel.....

    ....επιανα της καρτες λες και ειχαν λεπρα και ενω οι γυναικες μας περιμεναν μεσα στην Κορολλα εμεις ειχαμε λυθει στα γελια,ριχνοντας παντα σποντες για την πλακα που καποιος μας εχει κανει!!!...Σταματης ηταν o No1 υποπτος!!! ...κατηγορηματικα ΟΧΙ μας ελεγε ο Κωστας.....ελα ρε, του λεμε ,πες την αληθεια...εβαλε και τα λεφτα να παμε να κανουμε καμμια ατασθαλια......ΟΧΙ σας λεω...OK, No2 Αρης S8Ν?????.....ΟΧΙ δεν ηρθε κανενας στο μαγαζι σημερα!!!....και μετα απο αρκετη ωρα, αφου γελασαμε αρκετα και τελειωσε η καχυποψια απο αμφοτερους,....σκεφτηκα οτι τα χρηματα απλα ξεχαστηκαν εκει, ειτε απο την μητερα μου(ειχε καθισει στο πισω καθισμα)που "κερασε" το νεο μου οχημα(οπως συνηθιζεται...)στην βολτα που της εκανα οταν το πηρα καινουργιο,οπως θα οδηγουσα της ειπα να τα αφησει καπου,μαλλον μου ειπε οτι τα εβαλε εκει,αλλα το ξεχασα,
    ...ειτε απο ενα ξαδερφο μου που ειχαμε παει μαζι σε μπουζουκια στην Αθηνα και απλα τα αφησε εκει αφου του την "εφερα" κατα καποιο τροπο και πληρωσα εγω το μπουκαλι....


    .....παντως ηταν ξεχασμενα και ο Κωστας θα μπορουσε να τα κρατησει,για αυτο και μονο,το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι:
    ΜΠΡΑΒΟ ΚΩΣΤΑ!!!

    ....πολυ μικρο ρισκο ειχε να τα κρατησει,αφου και επιτηδες να τα εβαζα θα μπορουσε να τα ρουφηξει η σκουπα!!!....μακαρι να ειχαμε τετοια τιμιοτητα ολος ο κοσμος!!!!

    Για τη δουλεια του Κωστα τι να πω? οι περισσοτεροι γνωριζετε οτι ειναι αψογη!

    ...,αν και ο Κωστας ειχε δυσκολο εργο να κανει,οχι γιατι ειχε δυσκολα θεματα το οχημα μου,αλλα αντιθετα ,ηταν ηδη σε πολυ καλη κατασταση και επρεπε να υπερβαλει εαυτον για να πεισει εναν τακτικο επισκεπτη του Detailing Forum, οτι το αποτελεσμα θα ειναι αυτο που θα ηθελε ο "τρελλολαρισαιος"!!!



    ΥΣ ......καρτες Αθηναϊκου ξενοδοχειου ημιδιαμονης που βρεθηκαν στο τσεπακι της πλατης του καθισματος του συνοδηγου,δεν εχω καταλαβει ακομη και τωρα,πως βρεθηκαν εκει......ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ!!!!και ειδικα Αθηνα δεν εχω βρεθει μονος μου,παντα με την συζυγο ειμαι!!!.......κατι ξαδερφια στην Αθηνα ειχαμε παρει παλαιοτερα και βγηκαμε εξω για βολτα,καθισαν στο πισω καθισμα αφου μπροστα ηταν η γυναικα μου....δεν μου παει το μυαλο μου αλλου.....αν και παρελαβα το οχημα μου τον 6/2008 με 60χιλ στο οδομετρο.....τι σοδομα και γομορα εγιναν ωσπου να το παραλαβω αραγε???



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PATSIMINI Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ λαρισα στο μαγαζι...
    ....μας ειδε και λαχταρισε!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NionioSE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιπιλα ο αρης παλι!!!!!!
    .....οπως και το δικο σου προσφατως γυαλισμενο!!!

  3. The Following 6 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    535xi (05-12-11), bill_m3 (04-12-11), Monsta (04-12-11), nikos-Mpacket (05-12-11), Ptboul (05-12-11), S8N (04-12-11)

  4. #43
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Άρη, το γέλιο που έριξα θα το θυμάμαι καιρό ρε φίλε, όπως και την έκφραση στο πρόσωπό σου, ειδικά όταν ψάρεψα και τις κάρτες.

    Όσο για το παρακάτω, δεν υπήρχε καμία περίπτωση να γίνει αλλιώς. Εδώ ανοίγουμε σκούπες αν ακούσω να ρουφάει κέρματα...



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων


    .....παντως ηταν ξεχασμενα και ο Κωστας θα μπορουσε να τα κρατησει,για αυτο και μονο,το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι:
    ΜΠΡΑΒΟ ΚΩΣΤΑ!!!

    ....πολυ μικρο ρισκο ειχε να τα κρατησει,αφου και επιτηδες να τα εβαζα θα μπορουσε να τα ρουφηξει η σκουπα!!!....μακαρι να ειχαμε τετοια τιμιοτητα ολος ο κοσμος!!!!

    Βέβαια η αλήθεια είναι πως είσαι και τυχερός, διότι αν έμπαινε εκεί η σκούπα (που το κάνουμε πολύ συχνά ούτως ή άλλως), δε θα το καταλαβαίναμε καν, αφού το κατοστάρικο και το πενηντάρικο θα ήταν άλλο ένα χαρτάκι 'διοδίων' για το θηρίο της ΑΛΤΟ με τα δύο μοτέρ.


    Anyway, εσύ να είσαι καλά και να το χαρείς το όχημα και σ ευχαριστούμε πάλι για την προτίμηση.


  5. The Following 3 Users Say Thank You to Monsta For This Useful Post:

    aristent (04-12-11), nikos-Mpacket (05-12-11), S8N (04-12-11)

  6. #44
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    νομιζω οτι εδω θα χρειαστει γυαλισμα η κατι πιο εξυπνο για να φυγει αφου και η ιδια η εταιρεια αυτο προτεινει και μαλιστα δεν κανει αντικατασταση μεσα απο εγγυησεις λογο του οτι μπορει να διορθωθει, αλλα προερχεται απο αλατα και διαφορα αλλα χημικα(σαμπουαν κλπ.)που απλως επικαθονται αλλα δεν κανουν ολικη ζημια....συμφωνα με γνωστες καλο θα ηταν αφου επανερθει να γινει κερωμα σωστο ετσι ωστε να αργησει να ξαναεμφανιστει!!!
    εχει περασει αρκετος καιρος και δεν ξερω τι εκανες αλλα εχεις δοκιμασει με ξυδι?

  7. #45
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει περασει αρκετος καιρος και δεν ξερω τι εκανες αλλα εχεις δοκιμασει με ξυδι?
    ....ακομη και με λευκο ξυδι και μαλιστα ζεστο!!!....αν ηταν αλατα θα ειχαν φυγει,αλλα δεν ειναι αλατα τελικα οποτε δεν ειχε κανενα αποτελεσμα.....το προβλημα το δημιουργησε ενεργος αφρος σε πλυντηριο αυτοκινητων.....τι ειχε μεσα?.ενας θεος ξερει!!!

    ....ασχοληθηκε και με αυτο το θεμα ο Μονστα,αλλα ματαια..... δεν εφυγε με καμμια αλοιφη.....δυστυχως ειναι για αντικατασταση.

  8. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    Ptboul (05-12-11)

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP