Σελίδα 11 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 569

Θέμα: Προϊόντα περιποίησης αυτοκινήτου που μας άρεσαν

  1. #101
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αν μπορεις πες και απο που την περνουμε γιατι ο χειμωνας ειναι δυσκολος στο σκουπισμα!!!!!

  2. #102
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Aπό το γνωστό eshop shinearama είναι συνήθως τα περισσότερα προϊόντα που προτείνω και δεν υπάρχουν στην Ελλάδα https://www.shinearama.com/product.php?id=CHE-MAMMOTH. Απλά, καλύτερα να πάρεις και κάτι άλλο μαζί γιατί έχει ελάχιστα μεταφορικά 9 ευρώ.

    Εγώ τη συγκεκριμένη την είχα πάρει group buy βέβαια, από άλλο site που δε θυμάμαι τώρα, αλλά τα μεμονωμένα μεταφορικά του ήταν πολύ ακριβότερα οπότε καλύταρα να στραφείς στο shinearama.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Driver M For This Useful Post:

    bakalos (19-10-10), gyiama (20-10-10)

  4. #103
    Εγγραφή
    21-09-10
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    εταιρεία: poorboys
    προϊόν: natural look dressing
    είδος: περιποίηση-προστασία εσωτερικού

    Το προϊόν αυτό της αμερικάνικης εταιρείας, είναι από τα πιο διάσημα στο εξωτερικό για την προστασία του εσωτερικού του αυτοκινήτου και πραγματικά, αξίζει και με το παραπάνω το hype αυτό. Είναι σε μορφή γαλακτώματος και αρκετά παχύρρευστο, οπότε είναι προτιμότερο να ψεξάζεται στο εκάστοτε application pad και όχι απευθείας στο εσωτερικό. Περνιέται πολύ εύκολα (όπως τα περισσότερα προϊόντα του είδους άλλωστε), το αφήνουμε λίγη ώρα να δράσει και μετά το αφαιρούμε με ένα microfibre. Δίνει ένα υπέροχο ματ φινίρισμα στο ταμπλό του αυτοκινήτου,
    Μου ήρθε σήμερα το πρωί το συγκεκριμμένο προιόν και δεν μπορώ να καταλάβω πώς θα το χρησιμοποιήσω (στο ταμπλό πάντα) γιατί δεν έχει αντλία ψεκασμού μπροστά. Έτσι απλά απλώνουμε λίγο στο ταμπλό απευθείας από το μπουκάλι και μετά το περνάμε με ένα microfibre; Υπαρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσεξω; Επίσης πόση ποσότητα να χρησιμοποιώ κάθε φορά; Θέλω να έχει φυσικό χρώμα το ταμπλό όχι γυαλάδα και τέτοια.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά.

  5. #104
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimitris__27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ήρθε σήμερα το πρωί το συγκεκριμμένο προιόν και δεν μπορώ να καταλάβω πώς θα το χρησιμοποιήσω (στο ταμπλό πάντα) γιατί δεν έχει αντλία ψεκασμού μπροστά. Έτσι απλά απλώνουμε λίγο στο ταμπλό απευθείας από το μπουκάλι και μετά το περνάμε με ένα microfibre; Υπαρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσεξω; Επίσης πόση ποσότητα να χρησιμοποιώ κάθε φορά; Θέλω να έχει φυσικό χρώμα το ταμπλό όχι γυαλάδα και τέτοια.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    Πράγματι, ενδέχεται το συγκεκριμένο προϊόν να μην έχει ψεκαστικό, αν και κανονικά η poorboys το προμηθεύει με αυτό, απλά για μείωση κόστους ορισμένοι έμποροι το δίνουν απλά με πώμα.

    Όσον αφορά στο πέρασμα τώρα, όχι δεν το περνάς απευθείας στο ταμπλό από το μπουκάλι, γιατί έτσι θα ξοδέψεις τεράστια ποσότητα και δεν θα είναι το πέρασμα ομοιόμορφο.
    Παίρνεις λοιπόν ένα σφουγγαράκι σαν αυτό με το οποίο απλώνεις το κερί αυτοκινήτου (application pad), του ρίχνεις προϊόν και με αυτό περνάς ένα μέρος της επιφάνειας του ταμπλό. Το αφήνεις για κανά λεπτό και μετά το σκουπίζεις με το mf. Aν πάλι θες πιο γυαλιστερό αποτέλεσμα, το ξαναπερνάς ακόμα μια φορά με το σφουγγαράκι και το ξαναβγάζεις.
    Μια καλή σταγόνα κάνει περίπου για το 1/3 του ταμπλό, αν και μόλις αρχίσει να απορροφά το pad, ίσως να χρειάζεσαι και μικρότερη ποσότητα.
    Γενικά, θα βάζεις τόσο ώστε να καλύπτεται ομοιόμορφα η επιφάνεια που θες, χωρίς να έχει ξεμείνει το pad από το προϊόν.

    Η εφαρμογή με pad είναι κάτι πολύ απλό και το συνιστώ να το κάνουν ακόμα και αυτοί που έχουν ψεκαστικό, αφού ψεκάζοντας απευθείας μπορεί να πιτσιλίσουν υφάσματα, τζάμια κλπ.
    Καλύτερα λοιπόν να ψεκάσουν στο σφουγγαράκι και μετά να κάνουν τη διαδικασία που περιέγραψα προηγουμένως.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  6. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    dimitris__27 (22-10-10)

  7. #105
    Εγγραφή
    21-09-10
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πολύ κατατοπιστικός και σε ευχαριστώ!!!
    Μια επιπλέον όμως ερώτηση. Τα pad τα γνωρίζω αλλά η τιμή τους είναι λίγο τσουχτερή. Έχεις να προτείνεις κάτι φθηνό και καλό από την εγχώρια αγορά;

    Έχω βρει στα πρακτικερ και στα σουπερ μαρκετ ένα σφουγγαράκι-pad για ταμπλό της guard, αλλά θα κάνει δουλειά;

  8. #106
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimitris__27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ κατατοπιστικός και σε ευχαριστώ!!!
    Μια επιπλέον όμως ερώτηση. Τα pad τα γνωρίζω αλλά η τιμή τους είναι λίγο τσουχτερή. Έχεις να προτείνεις κάτι φθηνό και καλό από την εγχώρια αγορά;

    Έχω βρει στα πρακτικερ και στα σουπερ μαρκετ ένα σφουγγαράκι-pad για ταμπλό της guard, αλλά θα κάνει δουλειά;
    Όχι, αυτό της guard περιέχει και λίγο γυαλιστικό και είναι για πρόχειρο ξεσκόνισμα κλπ. Δεν κάνει για τη χρήση που το θες και αν θες τη γνώμη μου, γενικά δεν κάνει.

    Αυτό που χρειάζεσαι μπορείς να το βρεις εδώ. https://www.swell.gr/car/index.php?o...d=23&Itemid=72
    Μπορείς να πάρεις είτε της meguiars με 5 ευρώ τα δύο, ή τα απλά του καταστήματος με 1,5 ευρώ το ένα. Εγώ έχω τα τελευταία και είναι μια χαρά.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  9. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    dimitris__27 (22-10-10)

  10. #107
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γι΄αυτό εδώ έχει κάποιος γνώμη???
    https://cgi.ebay.co.uk/SMARTWAX-RIMW...ht_2958wt_1139

    Ή να προτείνει κάποιο παρόμοιο προϊόν?????

  11. #108
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, αυτό της guard περιέχει και λίγο γυαλιστικό και είναι για πρόχειρο ξεσκόνισμα κλπ. Δεν κάνει για τη χρήση που το θες και αν θες τη γνώμη μου, γενικά δεν κάνει.

    Αυτό που χρειάζεσαι μπορείς να το βρεις εδώ. https://www.swell.gr/car/index.php?o...d=23&Itemid=72
    Μπορείς να πάρεις είτε της meguiars με 5 ευρώ τα δύο, ή τα απλά του καταστήματος με 1,5 ευρώ το ένα. Εγώ έχω τα τελευταία και είναι μια χαρά.

    Δεν δουλεύει link....

  12. #109
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ποια η διαφορά του πράσινου και του μπλε πηλού?
    Άρχισα πάλι τα δικά μου....

  13. #110
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι΄αυτό εδώ έχει κάποιος γνώμη???
    https://cgi.ebay.co.uk/SMARTWAX-RIMW...ht_2958wt_1139

    Ή να προτείνει κάποιο παρόμοιο προϊόν?????
    Για το συγκεκριμένο προϊόν δεν ξέρω κάτι, αλλά αντίστοιχο και απ'ό,τι έχω ακούσει πολύ καλό, είναι το wheel sealant της poorboys! https://www.shinearama.com/product.php?id=PBY-WHEELS-8

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δουλεύει link....
    Περίεργο γιατί και τώρα που το πάτησα δούλευε κανονικά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια η διαφορά του πράσινου και του μπλε πηλού?
    Άρχισα πάλι τα δικά μου....
    Καμία. Απλά οι καινούριες παρτίδες του πηλού της sonus είναι μπλε χωρίς ωστόσο να έχουν κάποια άλλη διαφορά με τον πράσινο πλην του χρώματος.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  14. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    bill_m3 (18-11-10)

Σελίδα 11 από 57 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP