Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 90 από 104

Θέμα: SOS: Τοποθέτηση Quaife, ποσοι εχουν βαλει?

  1. #81
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω βαρεθει να ακουω δικαιολογιες απο μαστορες για αστοχια υλικου! τα στοιχεια ηταν ξεκαθαρα,,,και οι δικαιολογιες αρχικα περι προβληματικου σπειρωματος και εκ των υστερων για ελλειψη οδηγιων τοποθετησης,...αστειες, και καθε νοημων θα εβγαζε συμπερασμα! επρεπε εξαρχης να ειχε αναλαβει τις ευθυνες του και οχι να περασουν 2 μηνες ταλαιπωριας! αν ο Φανης δεν το ειχε κυνηγησει το θεμα, δεν ειχε φωτο απο την τοποθετηση και το θεμα δεν ειχε λαβει τετοια εκταση ... τωρα θα εβαζε τα λεφτα απο την τσεπη του! ευελπιστω πως για την περιπτωση του Φανη,το θεμα ελαβε τελος...και επιτελους θα χαρει την αμαξαρα του! επισης θεωρεις πως επειδη εως τωρα , δεν ειχε αλλο συμβαν...δεν υπαρχει θεμα?κακως λοιπον το νομιζεις και θα ηταν κριμα και αδικο..αργοτερα καποιος απο την τροχαια να βγαζει πορισματα σε πιθανο ατυχημα! πρεπει επιπροσθετα ο Φλασκης, να αναλαβει επανελενχο σε καθε τοποθετηση μπλοκε, που εχει αναλαβει! ουτε τον δικαστη κανω , ουτε μοιραζω δεξια και αριστερα ευθυνες που δεν τους αναλογουν, αλλα οπως και να το κανουμε στο στραβο και το αδικο, θα μιλησω...
    Και ετσι πρεπει να γινεται στα φορουμς ! Περαν της αγαπης και της τρελας, υποτιθεται ειμαστε εδω και για να μοιραζομαστε τα ασχημα, να ζηταμε λυσεις και να προφυλαξουμε τον επομενο.

    Σχετικα με το 2 μηνες σε αυτο δεν κατηγορω το Χρηστο, για το διαστημα. Οταν εσπασε πηγα το ανοιξαμε ειδαμε το σπασμενο πηνιο και το παρατησαμε στην ακρη το αμαξι γιατι πηγα χωρις να παρω τηλ. και γινοταν χαμος. Μετα απο 2-3 μερες με πηρε τηλ. και μου ειπε πως μου εβαλε ενα αλλο διαφορικο (το γνωστο μακρυ που κανεις δεν ξερει τι βημα ειναι και βγαζει τρελα χλμ) για να μη μεινω χωρις αμαξι αν και ειχα και το compact αφου ο αδερφος μου ελειπε. Αν θυμαστε και στη Πανελληνια με αυτο ανεβηκα.

    Τοτε δεν ειδαμε καν την αιτια (τουλαχιστον εγω) και δεν νομιζω να το ειδαν και τα παιδια εκει (θα ηταν δολος αν το ειδαν και δεν μιλησαν αμεσως που δεν νομιζω αλλα το αναφερω).

    Το παρατησαμε στην ακρη λοιπον, εβαλα την αγγελια για βημα 3.23 και εψαχνε και ο Χρηστος. Περασε 1 μηνας και δεν ειχε βρεθει κατι αξιολογο (αλλα διαφορικα στο ebay με τρελα χλμ και αθλια εμφανιση, και ενα του φιλου mk52 αλλα το παιδι μου ειπε πως δεν ηξερε αληθινα χλμ αφου ειχε αλλαξει 3 αμαξια το διαφορικο) και πηρα την αποφαση για καινουριο.

    Χασαμε και 2 βδομαδες μεχρι να ερθει απο Γερμανια (το παρηγγειλε ο Χρηστος) και οταν ηρθε μου λεει ηρθε, του λεω οκ δεν βγαζεις και το μπλοκε να το στειλω Αγγλια? Με πηρε τηλ. και ειπε οτι βρεθηκε η αιτια του σπασμενου διαφορικου, μια βιδα ειχε φυγει. Του ειπα να κρατησει τα κομματια και αν μπορει να βγαλει φωτο γιατι δεν μπορουσα να φυγω απο το γραφειο. Τις εβγαλε (αυτες στο προηγουμενο λινκ) και τις εγραψε σε cd γιατι δεν τον προλαβα και μιλησα με τον Ιακωβο γιατι πηγα να εξοφλησω το υπολοιπο του διαφορικου.

    Με ρωτησε αν θελω να βαλω το μπλοκε στο νεο διαφορικο γιατι δεν δειχνει μη λειτουργικο, και λεω ξερω γω.. λεει στο βαζω να ακουσουμε τυχον θορυβο κλπ. Δεν ακουγοταν κατι εκτος αν το καλυπτει ο θορυβος της εξατμισης, αλλα μονο και μονο που εχει τετοια τρυπα η κασα του δεν ηθελα να το κρατησω πανω. Και αν ραγιζε εντελως? Το βγαλαμε, πηρα παλι το παλιο μακρυ διαφορικο γιατι δεν προλαβαιναν (πηγα παρασκευη και γινοταν χαμος) και τη Δευτερα πηρα το μπλοκε και το εστειλα, εκεινη τη μερα καναμε και τη κουβεντα στο γραφειο που ρωτουσα για τις βιδες. Αλλη 1 βδομαδα εκει. Πηγα σημερα απο εκει ξανα για να συζητησουμε και να βαλω το κανονικο διαφορικο αφου με το μπλοκε ξενερωσα τοσο πολυ με ολο το τρεξιμο που ειπα δεν ξερω τι θα γινει με το μπλοκε..το χαρηκα 3 μηνες και ετρεχα αλλους 2, και αμα ξανατυχει κατι παλι λυσε-δεσε? Θελω να καλυψω το θεμα του διαφορικου πρωτα για να μην εχω το μακρυ πανω που μπερδευει το smg και πατιναρω το δισκο ολη μερα, και με το μπλοκε θα δω τι θα γινει.

    Εφυγα μιλησα και με τον Αγγλο και για καλη μου τυχη θα καλυφθει και αυτο ενω θα ειχα και αλλο τρεξιμο αν δεν συμφωνουσε ο Kevin.

    Για το 2μηνο λοιπον δεν του προσαπτω τιποτα, για τις βιδες ναι αλλα οπως ειπε και ο ιδιος ηταν μια αβλεψια εν αγνοια τους αφου ποτε δεν ειχαν θεμα. Αφου με καλυπτει με αποζημιωση σε αυτο ειμαστε ενταξει. Τωρα αμα εσπασε και σε αλλον, το εφτιαξε αλλου ο αλλος, και δεν εδωσε σημασια γιατι νομιζε οτι φταιει ο ιδιος, ή το βγαζει μονο Σ/Κ εξω και δεν εγραψε χλμ να φυγει η βιδα χωρις loctite (καμια απο τις 3 μαυρε δεν εχει loctite πανω της) δεν ξερω..

    Αν οντως ισχυουν τα 40 μπλοκε, ναι θα πρεπει να ενημερωθουν οι ιδιοκτητες και να γινει ελεγχος αμεσα γιατι κινδυνευουν ζωες και τσεπες.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    A8hnaios (30-07-11), BILL007 (30-07-11), Kostas_1 (30-07-11)

  3. #82
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα μια ερωτηση αν επιτρεπεται
    Ρωτησες τον Φλασκη το απλουστερο ολων???
    Γιατι αφησε απο τις 3 μαυρες βιδες την μια και οχι ολες???
    Πως δηλαδη δεν τις αντικατεστησε ολες αλλα μονο τις δυο?

    Επισης Φανη αν και ποτε δεν εχω παει στο συνεργειο του Φλασκη,προσωπικα δεν θα ξαναπηγαινα λογω της ταλαιπωριας ψυχικης και υλικης οσο δε για το "να τα βρουμε σε ανταλακτικα" ακουγεται πολυ μπακαλιστικο γιατι οι χρεωσεις μερικες φορες σε συνεργεια(δεν κατηγορω τον Φλασκη) παιρνουν την ανηφορα σε τετοιες περιπτωσεις "συμψηφισματος".
    Προς γνωση μας λοιπον ησουν προνοητικος που ανερτησες το θεμα με ολες τις φωτο και την επικοινωνια σου με τον πωλητη ωστε να εχουμε μια ακομα ιδεα περι σωστης αντιμετωπισης τετοιων προβληματων.
    Ευχομαι να λυθει το θεμα και να ευχαριστηθεις το Ζ
    Γιωργο δεν καταλαβες, το μπλοκε ερχεται στο πακετο με 3 μαυρες βιδες στη κασα και αλλες 8 ασημι σε σακουλακι. (και οχι 3+9 που λαθος ειχα μετρησει σε μια φωτο αφου δεν το ειχα μπροστα μου)

    Δεν αλλαξε καμια απο τις μαυρες, μειναν πανω οπως ηρθε (δεν ξερω ποσο σφιγμενες) αλλα σιγουρα δεν ειχαν loctite πανω τους. Οι αλλες 8 ειχαν πορτοκαλι loctite και μπηκαν στην εγκατασταση. Ο Αγγλος λεει ξεκαθαρα loctite 270 και 37Nm ροπη συσφιξης. Μαλλον εσφιξαν και τις μαυρες (αλλιως δεν θα αντεχαν 3 μηνες υποθετω) αλλα δεν ειχαν loctite οποτε σιγα σιγα βγαιναν. Ο Αγγλος σε emails λεει πως η βιδα εφυγε εξω, δεν εσπασε μεσα. Για να δινει lifetime εγγυηση μαλλον υστερα απο δοκιμες κατεληξαν οτι με 37Nm + Loctite δεν βγαινει ποτε η βιδα.

    Με αυτο το σκεπτικο πηγα και εγω, στην αρχη της κουβεντας του ειπα πως ειτε βγαλω ακρη ειτε οχι δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναερθω γιατι υποτιθεται πως πηγα εκει για να αποφυγω μαλακιες αλλων συνεργειων (ετσι ακριβως). Και για το χαμενο χρονο ειπα οκ, για το οτι δεν επαθα τιποτα ειπα οκ, το να υπαρχει ξεκαθαρο λαθος και να παιρνω απαντησεις που δεν εχουν σχεση δεν το δεχομαι ομως. Επειδη θελω να ειμαι σωστος, θελω και οι αλλοι να ειναι σωστοι απεναντι μου. πχ το δισκοπλατω το εκαψα μονος μου τοτε απο κανιβαλισμο, δεν του ειπα μια ασχετη δικαιολογια για να με καλυψει. Στο διαφορικο παλι το ιδιο.. νομιζα οτι φταιω εγω με τις μπαντες για αυτο δεν το εψαξα και πολυ τοτε. Οταν μου ειπε για τη βιδα ομως, θυμηθηκα τις μαυρες που ελεγα γιατι μενουν πανω? Και απο τοτε αρχισα να το ψαχνω. Οπως αναγνωριζω τα δικα μου λαθη θελω το ιδιο να πραττουν και οι αλλοι. Ο Χρηστος το αναγνωρισε σημερα και για αυτο δινω τη 2η ευκαιρια και θα ξαναπαω. Δευτερο λαθος δεν θα δεχτω ομως ουτε για τη ζωη μου ουτε για τη τσεπη μου.

    Για τον συμψηφισμο σημερα δεν υπαρχει θεμα. Ειχαμε ηδη πει οτι τα λεφτα θα τα παρω στο χερι. Ειδα νερα στο προφυλακτηρα κατω ενω μεχρι να παω στο Φλασκη δεν πατησα σταγονα νερο στο δρομο, και ο Ηρακλης μου ειπε κατσε να το δουμε.. βαλαν τη τρομπα στο ψυγειο και το παγουρι ειχε κανει "μπεκ" σε 6 σημεια. Υπηρχαν αλατα γυρω απο το θερμοστατη και το λαστιχο ειχε γινει φλατ. Μαζι με την εργασια και τα ανταλλακτικα η τιμη μου φαινεται μια χαρα (επειδη ξερετε οτι ψωνιζω απ'εξω και παντα ψαχνω τιμες, γυρισα σπιτι και εψαξα τιμες. Αν τα εφερνα απο Γερμανια θα γλυτωνα 33¤ σε ανταλλακτικα, βαλε και τα μεταφορικα που δεν θυμαμαι ποσα ειναι..η διαφορα πρεπει να ειναι αστεια, θα περιμενα μια βδομαδα και με τα 35αρια που βαραει εξω, Σ/Κ μπροστα μας, και να μεινω χωρις νερα εν κινησει δεν επαιρνα το ρισκο με τιποτα, οποτε ειπα βαλτε τα και οταν γυρισα σπιτι τσεκαρα τιμες για να μη μεινω με την απορια.). Με ρωτησε αν θελω να αφαιρεθουν απο το ποσο ή οχι και ενω ειχα χρηματα μαζι μου ειπα οκ αφαιρεσε τα. Στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν υπαρχει "φουσκωμα" λοιπον

    Σχετικα με τις φωτο, σπιτι εχω 2 ντοσιε Α4 και 2 φακελους στο pc, για χαρτια και φωτο τοποθετησεων απο το compact και το Z4. Τα πρωτα για να εχω μαζι εργασιες και εξοδα, τους φακελους γιατι κραταω αρχειο απο τα μπαξιματα για να τα εχω, και να τα αναρτω και στο φορουμ με φωτο και περιγραφη οπως κανω συνηθως.

    Αν δεν ειχα τις φωτο δεν ξερω ποσο ευκολα (και αν) θα εβγαζα ακρη, μπορω να πω πως βοηθησαν αρκετα και προτεινω να το κανετε ολοι οχι μονο για τετοια θεματα, αλλα και για να εχετε ενα αρχειο απο τις αλλαγες σας (ιδια χρηση, μεταπωληση, κ.α).

  4. The Following 4 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    A8hnaios (30-07-11), deepBLUE (30-07-11), katsaraios (30-07-11), Kostas_1 (30-07-11)

  5. #83
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.973
    Thanked
    20092
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω βαρεθει να ακουω δικαιολογιες απο μαστορες για αστοχια υλικου! τα στοιχεια ηταν ξεκαθαρα,,,και οι δικαιολογιες αρχικα περι προβληματικου σπειρωματος και εκ των υστερων για ελλειψη οδηγιων τοποθετησης,...αστειες, και καθε νοημων θα εβγαζε συμπερασμα! επρεπε εξαρχης να ειχε αναλαβει τις ευθυνες του και οχι να περασουν 2 μηνες ταλαιπωριας! αν ο Φανης δεν το ειχε κυνηγησει το θεμα, δεν ειχε φωτο απο την τοποθετηση και το θεμα δεν ειχε λαβει τετοια εκταση ... τωρα θα εβαζε τα λεφτα απο την τσεπη του! ευελπιστω πως για την περιπτωση του Φανη,το θεμα ελαβε τελος...και επιτελους θα χαρει την αμαξαρα του! επισης θεωρεις πως επειδη εως τωρα , δεν ειχε αλλο συμβαν...δεν υπαρχει θεμα?κακως λοιπον το νομιζεις και θα ηταν κριμα και αδικο..αργοτερα καποιος απο την τροχαια να βγαζει πορισματα σε πιθανο ατυχημα! πρεπει επιπροσθετα ο Φλασκης, να αναλαβει επανελενχο σε καθε τοποθετηση μπλοκε, που εχει αναλαβει! ουτε τον δικαστη κανω , ουτε μοιραζω δεξια και αριστερα ευθυνες που δεν τους αναλογουν, αλλα οπως και να το κανουμε στο στραβο και το αδικο, θα μιλησω...
    Δε ξέρω τι έχεις βαρεθεί και τι όχι ουτε και με απασχολεί όμως αστοχειες υλικων η λάθη όπως και ανακλησεις γίνονται ακόμα και απο τις καλύτερες και μεγαλύτερες εταιρίες δε κατάλαβα λοιπόν γιατί στη συγκεκριμένη περίπτωση δε θα μπορουσε ακόμα και αυτη να ήταν μια πιθανότητα ;
    Ρωτώ λοιπόν, ο αγγλος μίλησε στο Φανη για αντικατάσταση αν όχι με κάποιο καινούργιο τότε ίσως με κάποιο επισκευασμενο (διορθωσε με Φανη αν λέω λάθος ) τι είδους ζημιά είχε Αυτό και επισκευαστηκε αφού αυτα δε χαλάνε ποτε ;
    Όσο για τη δημοσιότητα λοιπόν αν εγω ήμουν Φλασκης και είχα τη πρόθεση να αναλάβω οτιδήποτε με τη κίνηση αυτη του Φανη δε θα αναλαμβανα τίποτε όπως κάνουν οι περισσότεροι .
    Ο Φλασκης λοιπόν προφανώς την αναλαβε γιατί ήθελε και όχι γιατί φοβήθηκε κατι και Αυτό σημαίνει πως δεν είναι τύχαιος και παίρνει μια ευθύνη που πιθανο να του αναλογεί γιατί μη μου πεις πως εγω μετα το περιστατικό του Φανη θα σταματαγα να πηγαίνω στο Φλασκη η σε όποιον ήταν ο μηχανικος μου η δε θα εβαζα εκει το διαφορικο μου,γιατί τότε σίγουρα έχεις κάνει λάθος.
    Το γεγονός του ότι εκει αλλα και αλλού έχουν μπει με τον ίδιο τροπο τοοσα διαφορικα και δεν έχει ακουστεί μέχρι τώρα κατι είναι σύμπτωση;
    Η λογική δε λέει πως όσο πιο πολλα έχουν τοποθετηθεί λάθος τόσες πιο πολλές θα έπρεπε να είναι οι αναφορές για ζημιές;
    Γιατί λοιπόν να μην υπάρχει η πιθανότητα σε Αυτό το ένα του Φανη να υπήρχε κάποια αστοχία αλλα όλα τα αλλα να είναι τυχαίο που δεν έσπασαν αλλα να είναι Αυτό του Φανη σκέφτομαι και γω με το μικρο μου το μυαλό η τι δική μου λογική,πάρτο όπως θές;
    Πόσες φορές λοιπόν είδες, ακουσες ,διαβάσες αναφορές απο την αστυνομια,για θανατηφόρα ατυχήματα απο τα διαφορικα του κάθε εφαρμοστη που τα βάζει λάθος,γιατί εγω ακόμα δεν έτυχε να ακούσω!!
    Είδες πως όταν έγινε πριν μήνες ένα ατύχημα σε mτρίο καινούργιο αμέσως ακούστηκαν κάποια πράγματα !!!
    Μα δε μπήκαν όλα πριν δυο μήνες προσωπικά πέτυχα 2 τοποθετήσεις ενάμιση χρόνο πριν και ποσά ακόμα πιο πριν .
    Όλη η κουβέντα γίνεται όχι για να δικαιολογήσω το Φλασκη η τον κάθε μηχανικό γιατί όπως προειπα με το μέρος του Φανη ήμουν και είμαι ούτε γιατί ο Φλασκης μου έκανε δώρο κανά αυτοκίνητο η μου έχτισε κάποια πολυκατοικία(αντιθέτως έχω δώσει σεβαστό αριθμό χρημάτων) αλλα γιατί πάντα όλοι μας αμέσως τρέχουμε να χρεωσουμε και να δικασουμε χωρίς να έχουμε καν ακούσει τουλάχιστον και την άλλη πλευρά γιατί εδω Αυτό ακριβώς έγινε.
    Προσωπικά λοιπόν αν ήμουν ο οποίος μηχανικος και εμπαινα και διάβαζα πίστεψε με δε θα εμπαινα στη διαδικασία να έγραφα κατι γιατί μάλλον ατοπο θα ήταν .
    Τέλος όταν υπάρξουν θάνατοι και αναφορές απο τη λάθος τοποθέτηση ενημέρωσε μας να το μάθουμε.
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  6. The Following 3 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (30-07-11), Kostas_1 (30-07-11), Stathis (30-07-11)

  7. #84
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hades7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαγγέλη όπως τα λες είναι.Φανη όλα θα πανε καλα ρε με τη Ζέτα σου Γιατί είσαι και τεφαρικι παιδί άλλο να φοβάσαι απο ότι είδα ότι ποσταρες δεν κοιμάσαι πλέον συχνά σπίτι σου τι έχουμε Φανη αρραβώνες; Απο εκει δεν ξεμπλεκεις....
    Άντε ρε καλο καλοκαίρι και όσο μπορείς μην τα σκεφτεσαι
    Ευχαριστω για τα καλα λογια Αρη Οχι δεν αρραβωνιαζομαι ακομα την αποφευγω πλαγιως Καλο καλοκαιρι και σε σενα με πολλα τουρλωτα..brazil μαγιο

  8. #85
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    το λαθος εγινε που μπηκαν και οι 11 βιδες επρεπε να μπουν 8 χιαστοι, ουτε να σπανε βιδες ουτε τιποτα, αφου βρεθηκε λυση ολα κομπλε.... αν δεν βρεις ακρη εχει ενα διαφορικο το αφεντικο μου διαλυμενο απο ε30 ελα να στο κολλησουμε να τρελαθεις στην σβουρα, θα στο βαφτισω και κουσκο και θα στο βαψω και ροζ, θα ναι τρελα!
    καλα μπανια φανη και μην τρελενεσαι, τα αμαξια ειναι για να χαλανε, απολαυσε τις χαρες της ζωης!

  9. The Following User Says Thank You to spar@ For This Useful Post:

    m-power_01 (30-07-11)

  10. #86
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.973
    Thanked
    20092
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HULK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Deep Blue εγω δεν αναφερθηκα σε εσενα δεν μπορω να καταλαβω το υφος περι Χριστουγεννων λοιπον.Ανεφερα οτι ο Φλασκης εγκαθιστα με εναν συγκεκριμενο τροπο αυτο το διαφορικο.Εαν λοιπον ο αγγλος λεει οτι παρεχει οδηγιες δεν γινεται να μην τις εχει συναντησει ποτε ο Φλασκης μπροστα του.Πιθανον να μην φταινε οι μαυρες βιδες και να ειναι αστοχια υλικου αφου οπως λες αν καποιος ηταν να παθει κατι απο τον λαθος τροπο εγκαταστασεις θα το ειχε παθει χρονια τωρα.Εαν ο αγγλος θελει να πατησει εκει ομως μπορει εστω και αν αυτο δεν προκαλει το προβλημα.Εδω ειμαστε λοιπον να το μαθουμε.Μην ταραζεσαι λοιπον γιατι εγω δεν δικαζω εαν δικαζα θα επαιζες με τον Μπεο στην β εθνικη τωρα
    Και καλα κρασα !!!
    Κατανοώ την αγωνία και τη πικρα που σε διακατέχει για την ομάδα σου αλλα εδω μιλάμε για διαφορικα και όχι για ομάδες και το μπεο .
    Πάρτο λοιπόν απόφαση για να τελειώνουμε μ'αυτη την ιστορία πως γιατρικο για σένα και την ομάδα σου δεν υπάρχει άλλο εκτός απο το να αλλάξεις ο ίδιος ομάδα μπας και δεις άσπρη μέρα !!
    Μια λοιπόν και Ολυμπιακός δε θές να γίνεις (μεινε στην αφάνεια δικαίωμα σου)δοκίμασε τουλάχιστον να γίνεις Εθνικός ΠΕΙΡΑΙΩΣ που έχει και μια ιστορία !!
    Συγνώμη για το off topic αλλα η αρρώστια και το σαράκι είναι ανιατα!!
    Περαστικά
    Με εκτίμηση deep

    ΥΓ θα χαιρομασταν να διαβάσουμε τις απόψεις σου για την ομάδα σου το μπεο σου η όποιον άλλο στο thread ποδοσφαιρικά και αλλα !!!
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  11. The Following 2 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    Kostas_1 (30-07-11), Stathis (30-07-11)

  12. #87
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω τι έχεις βαρεθεί και τι όχι ουτε και με απασχολεί όμως αστοχειες υλικων η λάθη όπως και ανακλησεις γίνονται ακόμα και απο τις καλύτερες και μεγαλύτερες εταιρίες δε κατάλαβα λοιπόν γιατί στη συγκεκριμένη περίπτωση δε θα μπορουσε ακόμα και αυτη να ήταν μια πιθανότητα ;
    Ρωτώ λοιπόν, ο αγγλος μίλησε στο Φανη για αντικατάσταση αν όχι με κάποιο καινούργιο τότε ίσως με κάποιο επισκευασμενο (διορθωσε με Φανη αν λέω λάθος ) τι είδους ζημιά είχε Αυτό και επισκευαστηκε αφού αυτα δε χαλάνε ποτε ;
    Όσο για τη δημοσιότητα λοιπόν αν εγω ήμουν Φλασκης και είχα τη πρόθεση να αναλάβω οτιδήποτε με τη κίνηση αυτη του Φανη δε θα αναλαμβανα τίποτε όπως κάνουν οι περισσότεροι .
    Ο Φλασκης λοιπόν προφανώς την αναλαβε γιατί ήθελε και όχι γιατί φοβήθηκε κατι και Αυτό σημαίνει πως δεν είναι τύχαιος και παίρνει μια ευθύνη που πιθανο να του αναλογεί γιατί μη μου πεις πως εγω μετα το περιστατικό του Φανη θα σταματαγα να πηγαίνω στο Φλασκη η σε όποιον ήταν ο μηχανικος μου η δε θα εβαζα εκει το διαφορικο μου,γιατί τότε σίγουρα έχεις κάνει λάθος.
    Το γεγονός του ότι εκει αλλα και αλλού έχουν μπει με τον ίδιο τροπο τοοσα διαφορικα και δεν έχει ακουστεί μέχρι τώρα κατι είναι σύμπτωση;
    Η λογική δε λέει πως όσο πιο πολλα έχουν τοποθετηθεί λάθος τόσες πιο πολλές θα έπρεπε να είναι οι αναφορές για ζημιές;
    Γιατί λοιπόν να μην υπάρχει η πιθανότητα σε Αυτό το ένα του Φανη να υπήρχε κάποια αστοχία αλλα όλα τα αλλα να είναι τυχαίο που δεν έσπασαν αλλα να είναι Αυτό του Φανη σκέφτομαι και γω με το μικρο μου το μυαλό η τι δική μου λογική,πάρτο όπως θές;
    Πόσες φορές λοιπόν είδες, ακουσες ,διαβάσες αναφορές απο την αστυνομια,για θανατηφόρα ατυχήματα απο τα διαφορικα του κάθε εφαρμοστη που τα βάζει λάθος,γιατί εγω ακόμα δεν έτυχε να ακούσω!!
    Είδες πως όταν έγινε πριν μήνες ένα ατύχημα σε mτρίο καινούργιο αμέσως ακούστηκαν κάποια πράγματα !!!
    Μα δε μπήκαν όλα πριν δυο μήνες προσωπικά πέτυχα 2 τοποθετήσεις ενάμιση χρόνο πριν και ποσά ακόμα πιο πριν .
    Όλη η κουβέντα γίνεται όχι για να δικαιολογήσω το Φλασκη η τον κάθε μηχανικό γιατί όπως προειπα με το μέρος του Φανη ήμουν και είμαι ούτε γιατί ο Φλασκης μου έκανε δώρο κανά αυτοκίνητο η μου έχτισε κάποια πολυκατοικία(αντιθέτως έχω δώσει σεβαστό αριθμό χρημάτων) αλλα γιατί πάντα όλοι μας αμέσως τρέχουμε να χρεωσουμε και να δικασουμε χωρίς να έχουμε καν ακούσει τουλάχιστον και την άλλη πλευρά γιατί εδω Αυτό ακριβώς έγινε.
    Προσωπικά λοιπόν αν ήμουν ο οποίος μηχανικος και εμπαινα και διάβαζα πίστεψε με δε θα εμπαινα στη διαδικασία να έγραφα κατι γιατί μάλλον ατοπο θα ήταν .
    Τέλος όταν υπάρξουν θάνατοι και αναφορές απο τη λάθος τοποθέτηση ενημέρωσε μας να το μάθουμε.
    Δεν ακουστηκε κατι στη μια μερα που το τσουλησα (εκανα 110χλμ) αλλα εχει μια τρυπα ΝΑ η κασα του και αυτο το πραγμα δεν μπαινει στο αμαξι μου γιατι προτιμω να μη το βαλω καθολου παρα με ζημια. Ο Αγγλος δεχτηκε να το αλλαξει χειρονομια καλης θελησεως οπως ειπε χωρις ομως να δεχτει να αποζημιωσει για την υπολοιπη ζημια, λογικο το βρισκω. Μπορει οντως να το αλλαξει με ολοκαινουριο, μπορει και να στειλει το ιδιο με αλλη κασα και αφου το κοιταξουν οι μηχανικοι του. Δεν θα μαθουμε και ποτε.. αφου εχει τη δυνατοτητα να το κανει να φαινεται κουτα και να το σφραγισει κιολας. Με τη σπασμενη κασα δεν το αφηνα πανω ομως και ειχα στειλει διαφορα βαρβατα email (εχουν αναρτηθει μερικα quotes) που ισως στειλει το ιδιο με νεα κασα χωρις να μου πει "μου δινεις τοσα για τη κασα" για να φανει οτι ειναι καθαρος και υπερανω. Δεν νομιζω ομως, απλα τιμα το ονομα του και το lifetime warranty για να μην υπαρχει ουτε ενας δυσαρεστημενος πελατης.

    Το να μην αναλαβεις τιποτα (οπως κανουν οι περισσοτεροι) μετα το θεμα του topic δειχνει οτι εχεις λερωμενη τη φωλια σου και πας να τη βγαλεις λαδι. Το θεμα αναρτηθηκε αφου ειχα μιλησει μαζι του στο τηλ. ηταν με οσο περισσοτερες πληροφοριες μπορεσα να μαζεψω γιατι με αυτα που ακουσα χθες στο τηλ. εβλεπα οτι δεν θα βγαλω ακρη. Ηθελα να βρω ιδιοκτητες, να ρωτησω πως τα βαλαν, τι βιδες εβαλαν, τα παντα. Η χθεσινη κουβεντα περι 1000% σιγουρος (αν θελει με διαψευδει ο ιδιος ο Χρηστος) οτι φταιει ο Birds με τη σημερινη που λαθη γινονται και πρεπει να τα αναγνωριζουμε στο βαθμο ευθυνης που φερουμε, δεν εχει καμια σχεση.

    Τα 40 δεν ξερω γιατι δεν εχουν σπασει ακομα, δεν ξερω τι χρηση και ποσα χλμ κανουν, αν βαλαν loctite, αν νομιζαν οτι το σπασαν μονοι τους και το αλλαξαν σε αλλο συνεργειο ή ο,τι αλλο δεν με αφορα κιολας γιατι ξερω οτι συνεβη σε μενα και αυτο αρκει. Ο Λαμπρος δεν ανεβασε θεμα με τα πισω αμορτισερ να εχουν περασει οι βιδες σουβλακι το λαστιχο μετα τη βολτα του αδερφου του? https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...EF%E4%E5%EB%E1 ο μηχανικος του μπορει με τον ιδιο τροπο να εχει βαλει αλλα 100 αμορτισερ.. στο Λαμπρο βγηκαν ομως.

    Ο Αγγλος που εχει το διαφορικο στα χερια του μιλα για loose bolt, οχι για υπερσφυξιμο και σπασιμο. Για την ωρα λυθηκαν και τα 2 ζητηματα και ειμαι πολυ χαρουμενος που λυθηκαν γρηγορα, μολις εχω μπλοκε και χρηματα στο σπιτι μου θα πω πως τελειωσαν ολα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    το λαθος εγινε που μπηκαν και οι 11 βιδες επρεπε να μπουν 8 χιαστοι, ουτε να σπανε βιδες ουτε τιποτα, αφου βρεθηκε λυση ολα κομπλε.... αν δεν βρεις ακρη εχει ενα διαφορικο το αφεντικο μου διαλυμενο απο ε30 ελα να στο κολλησουμε να τρελαθεις στην σβουρα, θα στο βαφτισω και κουσκο και θα στο βαψω και ροζ, θα ναι τρελα!
    καλα μπανια φανη και μην τρελενεσαι, τα αμαξια ειναι για να χαλανε, απολαυσε τις χαρες της ζωης!
    Δεν διαφωνω, καλως να χαλανε αλλα οχι να τα πληρωνεις οταν δεν φταις. Μια απο τις χαρες της ζωης ειναι και το αισθημα δικαιοσυνης και οχι το να ζεις αδικημενος και να το καταπινεις αμασητο! Οπως καταλαβαινεις με 3600¤ ζημια το μονο μπανιο που θα εκανα φετος θα ηταν στη μπανιερα ή στη χαβουζα το Yabanaki. Πες στο αφεντικο οτι με γειωσε χθες με τον καφε γιατι το παιζει businessman σημερα και δεν απανταει στο τηλ !

  13. #88
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.973
    Thanked
    20092
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ακουστηκε κατι στη μια μερα που το τσουλησα (εκανα 110χλμ) αλλα εχει μια τρυπα ΝΑ η κασα του και αυτο το πραγμα δεν μπαινει στο αμαξι μου γιατι προτιμω να μη το βαλω καθολου παρα με ζημια. Ο Αγγλος δεχτηκε να το αλλαξει χειρονομια καλης θελησεως οπως ειπε χωρις ομως να δεχτει να αποζημιωσει για την υπολοιπη ζημια, λογικο το βρισκω. Μπορει οντως να το αλλαξει με ολοκαινουριο, μπορει και να στειλει το ιδιο με αλλη κασα και αφου το κοιταξουν οι μηχανικοι του. Δεν θα μαθουμε και ποτε.. αφου εχει τη δυνατοτητα να το κανει να φαινεται κουτα και να το σφραγισει κιολας. Με τη σπασμενη κασα δεν το αφηνα πανω ομως και ειχα στειλει διαφορα βαρβατα email (εχουν αναρτηθει μερικα quotes) που ισως στειλει το ιδιο με νεα κασα χωρις να μου πει "μου δινεις τοσα για τη κασα" για να φανει οτι ειναι καθαρος και υπερανω. Δεν νομιζω ομως, απλα τιμα το ονομα του και το lifetime warranty για να μην υπαρχει ουτε ενας δυσαρεστημενος πελατης.

    Το να μην αναλαβεις τιποτα (οπως κανουν οι περισσοτεροι) μετα το θεμα του topic δειχνει οτι εχεις λερωμενη τη φωλια σου και πας να τη βγαλεις λαδι. Το θεμα αναρτηθηκε αφου ειχα μιλησει μαζι του στο τηλ. ηταν με οσο περισσοτερες πληροφοριες μπορεσα να μαζεψω γιατι με αυτα που ακουσα χθες στο τηλ. εβλεπα οτι δεν θα βγαλω ακρη. Ηθελα να βρω ιδιοκτητες, να ρωτησω πως τα βαλαν, τι βιδες εβαλαν, τα παντα. Η χθεσινη κουβεντα περι 1000% σιγουρος (αν θελει με διαψευδει ο ιδιος ο Χρηστος) οτι φταιει ο Birds με τη σημερινη που λαθη γινονται και πρεπει να τα αναγνωριζουμε στο βαθμο ευθυνης που φερουμε, δεν εχει καμια σχεση.

    Τα 40 δεν ξερω γιατι δεν εχουν σπασει ακομα, δεν ξερω τι χρηση και ποσα χλμ κανουν, αν βαλαν loctite, αν νομιζαν οτι το σπασαν μονοι τους και το αλλαξαν σε αλλο συνεργειο ή ο,τι αλλο δεν με αφορα κιολας γιατι ξερω οτι συνεβη σε μενα και αυτο αρκει. Ο Λαμπρος δεν ανεβασε θεμα με τα πισω αμορτισερ να εχουν περασει οι βιδες σουβλακι το λαστιχο μετα τη βολτα του αδερφου του? https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...EF%E4%E5%EB%E1 ο μηχανικος του μπορει με τον ιδιο τροπο να εχει βαλει αλλα 100 αμορτισερ.. στο Λαμπρο βγηκαν ομως.

    Ο Αγγλος που εχει το διαφορικο στα χερια του μιλα για loose bolt, οχι για υπερσφυξιμο και σπασιμο. Για την ωρα λυθηκαν και τα 2 ζητηματα και ειμαι πολυ χαρουμενος που λυθηκαν γρηγορα, μολις εχω μπλοκε και χρηματα στο σπιτι μου θα πω πως τελειωσαν ολα.



    Δεν διαφωνω, καλως να χαλανε αλλα οχι να τα πληρωνεις οταν δεν φταις. Μια απο τις χαρες της ζωης ειναι και το αισθημα δικαιοσυνης και οχι το να ζεις αδικημενος και να το καταπινεις αμασητο! Οπως καταλαβαινεις με 3600¤ ζημια το μονο μπανιο που θα εκανα φετος θα ηταν στη μπανιερα ή στη χαβουζα το Yabanaki. Πες στο αφεντικο οτι με γειωσε χθες με τον καφε γιατι το παιζει businessman σημερα και δεν απανταει στο τηλ !
    Και σου είχα πει τότε ρε μπαγασα...ασε το μπλοκε και μπαξε το κομπρεσορα να τελειωνεις...αλλα δε με ακουσες !!
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  14. The Following User Says Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (30-07-11)

  15. #89
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ναι ρε Φανη ενταξει τα 3600 ειναι 3600, στην τελικη δωσε τα 3600 να σε βολεψουμε τοσα αμαξια εχουμε στις εγκαταστασεις μας...
    το Αφεντικο τρεχει αυτες τις μερες εγω ημουν εκτος γιατι εκανα κατι αυτοψιες σε κατι παραλιες στα νοτια, και ειχε αναλαβει και αυτος μια αυτοψια και εμπλεξε ως αργα...
    πηγαινε παρακατω απ το yabanaki, μια χαρα ειναι, αφου εμπλεξες με βελτιωσεις θα πρεπει να ξερεις οτι οι διακοπες θα φτανουν ως Αναβυσσο...χααχχααχ
    ολα θα πανε καλα.... το επομενο σου αμαξι να το παρεις τετρακινητο να χεις διαφορικα καβατζα, να μην κολλας πουθενα!!
    υ.γ με 4000ευρο σου χαμε κοψει το ραλλακι, και το χαμε κανει καμπριο, θα χες μοναδικο αυτοκινητο στην Αθηνα, γκαζι, ανεση....και καθεσαι και παιδευεσαι με ενα παλιοδιαφορικο!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spar@ : 30-07-11 στις 03:51

  16. The Following User Says Thank You to spar@ For This Useful Post:

    m-power_01 (30-07-11)

  17. #90
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    ή στη χαβουζα το Yabanaki.
    μια χαρα ειναι ρε συ τις καθημερινες ,εχει ηρεμια και αξιοζηλευτες παρουσιες

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP