Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: αλλαγη κινητηρα

  1. #1
    Εγγραφή
    19-05-11
    Περιοχή
    Χίος
    Μηνύματα
    362
    Thanked
    57
    Rides
    2

    Cool αλλαγη κινητηρα

    Παιδια καλημερα...εχω μια απορια σκοπεω να αγορασω μια bmw m3 e46 μετατροπη με δηλωμενο ομως κινητηρα.Θελω να σας ρωτησω επειδη δεν εχω σκοπο να πληρωνω καθε χρονο 1000Ε,γινεται να ξαναδηλωσω οτι αλλαχθηκε ο κινητηρας εκ νεου με εναν διλιτρο(ας πουμε αυτον που ειχε πριν την μετατροπη).Αν δεν κανω λαθος το αυτοκινητο ηταν 3.20 valvetronic πριν τη μετατροπη!

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    628
    Thanked
    462
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νομιζω πως στην συγκεκριμενη περιπτωση οπου το αυτοκινητο δεν ειναι γνησιο μπορεις να επιστρεψεις στα αρχικα κυβικα εαν ρωτησεις και ενα διεκπεραιωτη θα σου πει σιγουρα.

  3. #3
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν η πρώτη άδεια είναι 320 τότε ξαναγυρίζει στα 2000cc....

    Αλλά δεν ξέρω τι παίζει με αριθμό κινητήρα....

  4. #4
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MIKE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καλημερα...εχω μια απορια σκοπεω να αγορασω μια bmw m3 e46 μετατροπη με δηλωμενο ομως κινητηρα.Θελω να σας ρωτησω επειδη δεν εχω σκοπο να πληρωνω καθε χρονο 1000Ε,γινεται να ξαναδηλωσω οτι αλλαχθηκε ο κινητηρας εκ νεου με εναν διλιτρο(ας πουμε αυτον που ειχε πριν την μετατροπη).Αν δεν κανω λαθος το αυτοκινητο ηταν 3.20 valvetronic πριν τη μετατροπη!

    άμα μπορέσεις δήλωσε το 1800cc πχ σαν n40b18 έτσι κ αλλιώς άμα το δηλώσεις σαν n42 valetrοnic στ άδειά από το αριθμό κινητήρα θα φαίνεται ότι είναι 4κύλινδρο το αμάξι

    ps η εμπορική ονομασία του e46 με n42b20 valvetrοnic είναι 318 απλά το μοτερ είναι 2-λίτρο 4-κύλινδρο που από τα λεγόμενά σου ήταν η 3άρα που σε ενδιαφέρει κ οχι 320 που είναι 6-κύλινδρο με τους m52tu κ m54 το χουμε ξαναπεί αυτό
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  5. #5
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    + κάτι ακόμα καλά είναι να ζητήσεις από τον ιδιοκτήτη του οχήματος να το δηλώσει κ μετά να προχωρήσεις στ αγορά του οχήματος για να μην μπλέξείς με δήλωματα κ.α
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  6. #6
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MIKE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καλημερα...εχω μια απορια σκοπεω να αγορασω μια bmw m3 e46 μετατροπη με δηλωμενο ομως κινητηρα.Θελω να σας ρωτησω επειδη δεν εχω σκοπο να πληρωνω καθε χρονο 1000Ε,γινεται να ξαναδηλωσω οτι αλλαχθηκε ο κινητηρας εκ νεου με εναν διλιτρο(ας πουμε αυτον που ειχε πριν την μετατροπη).Αν δεν κανω λαθος το αυτοκινητο ηταν 3.20 valvetronic πριν τη μετατροπη!
    ...ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ Μ3 ΑΠΟ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ???

  7. #7
    Εγγραφή
    19-05-11
    Περιοχή
    Χίος
    Μηνύματα
    362
    Thanked
    57
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ευχαρηστω παιδια για τισ απαντησεις σας.Το αυτοκινητο απο οτι ξερω ειναι μετατροπη με δηλωμενο κινητηρα,δεν ειμαι σιγουρος αν ηταν 1800 ή 2000 cc πριν την μετατροπη.Η ολη διαδικασια ειναι χρονοβορα?Υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει προβλημα με το ΚΤΕΟ?Οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει.Ευχαρηστω εκ των προτερων!

  8. #8
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MIKE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαρηστω παιδια για τισ απαντησεις σας.Το αυτοκινητο απο οτι ξερω ειναι μετατροπη με δηλωμενο κινητηρα,δεν ειμαι σιγουρος αν ηταν 1800 ή 2000 cc πριν την μετατροπη.Η ολη διαδικασια ειναι χρονοβορα?Υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει προβλημα με το ΚΤΕΟ?Οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει.Ευχαρηστω εκ των προτερων!
    για να μάθεις πόσα κυβικά ήταν το αυτοκ ζήτα από τον ιδιοκτήτη τα τελευταία 7 σύμβολα του αρ.πλαισίου δηλ το bmw vin κ πληκτρολογήσε ταεδω έτσι θα δεις τι ακριβώς ήταν οταν βγήκε από το εργοστάσιο κ οχι μονο

    πρόβλημα με το κτεο τι εννοείς για να το δηλώσεις (όπως σου πά κ πριν καλά είναι να το δηλώσει ο τωρινός ιδιοκτήτης) η μετά οταν θα κυκλοφορείς αδήλωτος?
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  9. The Following User Says Thank You to ziaba For This Useful Post:

    m-power_01 (31-07-11)

  10. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ Μ3 ΑΠΟ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ???
    Τι ειπες τωρα!!!!

  11. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    aristent (29-07-11)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP