Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Γνωμες για οθονη σε Ε46

  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-11
    Περιοχή
    Μπραχαμι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    149
    Thanked
    86
    Rides
    1

    Προεπιλογή Γνωμες για οθονη σε Ε46

    Παλικαρια καλησπερα.εχω ε46 και θελω να της βαλω οθονη ,θα ηθελα να ρωτησω 1.αν γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει η οθονη της εταιρειας και 2.εχω ψαξει για ενναλλακτικες λυσεις οπως (vision κ.λ) αλλα φοβαμαι οτι μπορει να μην εχουν καλη αναλυση ηχου οπως η εργοστασιακη

  2. #2
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE BMW 316ci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλικαρια καλησπερα.εχω ε46 και θελω να της βαλω οθονη ,θα ηθελα να ρωτησω 1.αν γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει η οθονη της εταιρειας και 2.εχω ψαξει για ενναλλακτικες λυσεις οπως (vision κ.λ) αλλα φοβαμαι οτι μπορει να μην εχουν καλη αναλυση ηχου οπως η εργοστασιακη
    η εργοστασιακη ειναι ακριβη,χωρις πολλες λειτουργιες και χρειαζεσαι πλεξουδα απο μπροστα εως πισω στο πορτ-μπακαζ (που σημαινει ξηλωμα καθισματα και πατωμα) καθως και ξεχωριστα κοματια(modules) για ραδιοφωνο,εικονα,πλοηγηση κλπ.
    υπαρχουν καλυτερες λυσεις (aftermarket)που εχουν βρει αλλοι φιλοι εδω και θα σε κατατοπισουν

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  3. The Following User Says Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    GEORGE BMW 316ci (15-07-11)

  4. #3

    Προεπιλογή

    Το ποια είναι η καλύτερη, ΟΕΜ ή αφτερμαρκετ είναι πιστεύω υποκειμενικό.
    Πρέπει να κατασταλάξεις τι θες από αυτήν την οθόνη... Η μαμά θα περάσει το 1000αρικο

  5. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    katsaraios (15-07-11)

  6. #4
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Η μαμά θα περάσει το 1000αρικο
    για πλακα .......κανα 500ρικο ακομα...
    και φυσικα μεταχειρισμενα κομματια

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  7. #5

    Προεπιλογή

    Ετσι είναι Γιωργο.. Δεν έγραψα ακριβή τιμή γιατί εξαρτάται από το τι θα βρεις!
    Θα έχει σιντι ή κασετα η οθόνη? Θα έχει ΜΚ3 ή ΜΚ4 το ναβι ? Θα έχει τιβι? Ξεκλειδωτο?
    σιντιερα? χαρμαν καρντον? τηλέφωνο? Θα παίζει μπ3 η σιντιέρα? Η καλωδίωση θα είναι πρώτης τοποθετησης ή ρετροφιτ?

    Όλα αυτά από 50 ευρώ διαφορά να βάλεις στην κάθε επιλογή εκτινάσσει το κόστος!
    Και φυσικά δεν έβαλα πουθενά τον παράγοντα εργατικά!

    Εγώ τελικά κατέληξα σε γνήσια, την νταιναβιν την κράτησα 3 μηνες

  8. #6
    Εγγραφή
    08-07-11
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    206
    Thanked
    182
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE BMW 316ci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλικαρια καλησπερα.εχω ε46 και θελω να της βαλω οθονη ,θα ηθελα να ρωτησω 1.αν γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει η οθονη της εταιρειας και 2.εχω ψαξει για ενναλλακτικες λυσεις οπως (vision κ.λ) αλλα φοβαμαι οτι μπορει να μην εχουν καλη αναλυση ηχου οπως η εργοστασιακη
    Φίλε γνώμη μου να βάλεις μια vision db210...τιμούλα σούπερ(δες σε κανα saturn την ειχαν προ 2μηνου 190 ευρώ με δωρο τις κεραίες!!),πανευκολη στην εγκατάσταση κ θαχεις κ ωραίο ήχο!Δοκιμασμένα πράματα.Θα ακους mp3,θα βλεπεις dvd,θα βλέπεις tv(ο δεκτης mpeg4 χρεώνεται έξτρα αλλα μεχρι ολα τα καναλια να γινουν ψηφιακα...θα περασουν κανα 2 χρονια!!) δέχεται φλασακι usb μέχρι 4gigabyte χωρητικότητα....
    με λιγα λογια θα την ευχαριστηθεις κ δεν θα πονα η τσεπη σου...χωρια που εχει κ αποσπωμενη προσοψη κ δεν θα φοβασαι μη στη κλεψουν!!
    Αν θελεις κ navigation επίσης κυκλοφορούν με 80-90 ευρώ...το προσαρμοζεις στο παμπριζ κ κανεις τη δουλεια σου...μπορει να μην ειναι απο θεμα αισθητικης εργοστασιο...αλλα το κοστος συνολικα ειναι λιγότερο το 1/5 του εργοστασιακού....περιοδο κρισης εχουμε.
    η τελικη αποφαση δική σου....εσυ εχεις το καρπούζι...εσύ και το μαχαίρι......

  9. The Following User Says Thank You to DK For This Useful Post:

    GEORGE BMW 316ci (15-07-11)

  10. #7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο makos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε γνώμη μου να βάλεις μια vision db210...τιμούλα σούπερ(δες σε κανα saturn την ειχαν προ 2μηνου 190 ευρώ με δωρο τις κεραίες!!),πανευκολη στην εγκατάσταση κ θαχεις κ ωραίο ήχο!Δοκιμασμένα πράματα.Θα ακους mp3,θα βλεπεις dvd,θα βλέπεις tv(ο δεκτης mpeg4 χρεώνεται έξτρα αλλα μεχρι ολα τα καναλια να γινουν ψηφιακα...θα περασουν κανα 2 χρονια!!) δέχεται φλασακι usb μέχρι 4gigabyte χωρητικότητα....
    με λιγα λογια θα την ευχαριστηθεις κ δεν θα πονα η τσεπη σου...χωρια που εχει κ αποσπωμενη προσοψη κ δεν θα φοβασαι μη στη κλεψουν!!
    Αν θελεις κ navigation επίσης κυκλοφορούν με 80-90 ευρώ...το προσαρμοζεις στο παμπριζ κ κανεις τη δουλεια σου...μπορει να μην ειναι απο θεμα αισθητικης εργοστασιο...αλλα το κοστος συνολικα ειναι λιγότερο το 1/5 του εργοστασιακού....περιοδο κρισης εχουμε.
    η τελικη αποφαση δική σου....εσυ εχεις το καρπούζι...εσύ και το μαχαίρι......
    Μάλλον κάτι τέτοιο εννοεί σε vision ο φίλος μας... για να συγκρίνει με την ΟΕΜ

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP