Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: τιμές αξεσουάρ Χ1

  1. #1
    Εγγραφή
    15-06-11
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή τιμές αξεσουάρ Χ1

    καλησπέρα σε όλους σας. Είμαι μελοντικός (ίσως και πολύ μελοντικός) κάτοχος Χ1 ή Χ3 (μάλλον για το πρώτο παω λόγω ΔΝΤ). έκανα μια βόλτα σε μια αντιπροσωπεία της BMW επαρχιακής πόλης και πήρα μια πρώτη γεύση από τα αυτοκίνητα ενώ πήρα και από ένα prospectus. Η αλήθεια είναι ότι μπερδεύτηκα αρκετά. όχι από την αρχική τιμή του αυτοκινήτου αλλά από τις τιμές των πρόσθετων αξεσουάρ. Navi 4.000 euro !!! ηλιοροφή 2.000 euro !!!!steptronic !!! euro . Δεν τα θυμάμαι και καλά έχασα την μπάλα. μήπως γνωρίζει κανείς κάποια διεύθυνση στο net με τις τιμές των αξεσουάρ ή αν τον έχει σε κάποιο αρχείο να μου τον στείλει θα του ήμουν ευγνωόμων γιατί στον κατάλογο έχει ένα σκασμό αξεσουάρ αλλά δυστυχώς χωρίς τιμές.

  2. #2
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να ζητησεις να σου δωσουν καταλογο με τιμες

  3. #3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mad Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα σε όλους σας. Είμαι μελοντικός (ίσως και πολύ μελοντικός) κάτοχος Χ1 ή Χ3 (μάλλον για το πρώτο παω λόγω ΔΝΤ). έκανα μια βόλτα σε μια αντιπροσωπεία της BMW επαρχιακής πόλης και πήρα μια πρώτη γεύση από τα αυτοκίνητα ενώ πήρα και από ένα prospectus. Η αλήθεια είναι ότι μπερδεύτηκα αρκετά. όχι από την αρχική τιμή του αυτοκινήτου αλλά από τις τιμές των πρόσθετων αξεσουάρ. Navi 4.000 euro !!! ηλιοροφή 2.000 euro !!!!steptronic !!! euro . Δεν τα θυμάμαι και καλά έχασα την μπάλα. μήπως γνωρίζει κανείς κάποια διεύθυνση στο net με τις τιμές των αξεσουάρ ή αν τον έχει σε κάποιο αρχείο να μου τον στείλει θα του ήμουν ευγνωόμων γιατί στον κατάλογο έχει ένα σκασμό αξεσουάρ αλλά δυστυχώς χωρίς τιμές.
    καλως όρισες!
    κατάλογο δεν έχω να σου στείλω με τιμές, αλλά θα σου ήταν άχρηστος έτσι και αλλιώς. Καταρχήν οι τιμές των εξτρα αξεσουαρ διαφέρουν ,ανάλογα αν είναι πρώτη ή μεταγενέστερη τοποθέτηση. Επίσης οι αντιπρόσωποι αρκετές φορές είναι αρκετά γενναιόδωροι με τις τιμές των εξτρα! Κάνε έρευνα αγοράς πόρτα πόρτα...ο επόμενος θα σου δίνει πάντα κάτι παραπάνω

  4. #4
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    τρελε! (mad)
    αποκλειεις την επιλογη "μεταχειρισμενο" ??

    ξερεις που εχουνε παει οι τιμες, ε ?
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    υπαρχει αναλυτικος καταλογος με ολους τους κωδικους και το εχουν οι αντιπροσωπειες.
    Αν το ζητησεις και μιας και εισαι εν δυναμη πελατης τους θα σου το δωσουν.
    Εκει θα δεις διαφορα και θα κρινεις ποια σου χρειαζονται και σε ποια μπορεις να "ανταπεξελθεις"
    Να θυμασαι οτι καποια απο τα extra μπαινουν μονο στο εργοστασιο και οχι μετα και καποια αλλα εχουν διπλασια τιμη σχεδον αν θελεις να τα τοποθετησεις μετα (βλεπε xenon φαναρια κλπ)
    Φυσικα ειναι εντελως υποκειμενικη η αντιληψη της χρησιμοτητας και της χρηστικοτητας των extra.
    Ετσι για μενα που το navi της bmw το θεωρω επιεικως απαραδεκτο και απο interface και απο updates αλλα πανω απο ολα απο τιμη, και με το ενα δεκατο της τιμης υπαρχουν καλυτερες λυσεις,καποιος αλλος μπορει να πιστευει οτι ειναι απαραιτητο.
    Παρε τον καταλογο και οτι αποριες εχεις εδω ειμαστε!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nino : 07-07-11 στις 16:50

  6. #6
    Εγγραφή
    15-06-11
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρελε! (mad)
    αποκλειεις την επιλογη "μεταχειρισμενο" ??

    ξερεις που εχουνε παει οι τιμες, ε ?
    όχι καθόλου απλά δεν βλέπω και μεγάλες διαφορές ή δεν έχει ακόμη πληθώρα αγγελιών

  7. #7
    Εγγραφή
    15-06-11
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχει αναλυτικος καταλογος με ολους τους κωδικους και το εχουν οι αντιπροσωπειες.
    Αν το ζητησεις και μιας και εισαι εν δυναμη πελατης τους θα σου το δωσουν.
    Εκει θα δεις διαφορα και θα κρινεις ποια σου χρειαζονται και σε ποια μπορεις να "ανταπεξελθεις"
    Να θυμασαι οτι καποια απο τα extra μπαινουν μονο στο εργοστασιο και οχι μετα και καποια αλλα εχουν διπλασια τιμη σχεδον αν θελεις να τα τοποθετησεις μετα (βλεπε xenon φαναρια κλπ)
    Φυσικα ειναι εντελως υποκειμενικη η αντιληψη της χρησιμοτητας και της χρηστικοτητας των extra.
    Ετσι για μενα που το navi της bmw το θεωρω επιεικως απαραδεκτο και απο interface και απο updates αλλα πανω απο ολα απο τιμη, και με το ενα δεκατοτιμης υπαρχουν καλυτερες λυσεις.καποιος αλλος μπορει να πιστευει οτι ειναι απαραιτητο.
    Παρε τον καταλογο και οτι αποριες εχεις εδω ειμαστε!!!
    έχεις απόλυτο δίκιο με τα αξεσουάρ θεωρώ ότι τα περισσότερα είναι περιττά πάντως δεν ήξερα ότι υπάρχει και κατάλογος με τιμές των αξεσουάρ. στην επόμενη επίσκεψη θα τον ζητήσω.
    όσο για τις τιμές των αξεσουάρ είναι δυνατόν ο ένας έμπορος να το δίνει σε μια τιμή και ο άλλος σε άλλη; μιλάμε πάντα για εργοστασιακή τοποθέτηση

  8. #8
    Εγγραφή
    15-06-11
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mad Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι καθόλου απλά δεν βλέπω και μεγάλες διαφορές ή δεν έχει ακόμη πληθώρα αγγελιών
    πχ https://www.car.gr/classifieds/cars/...=%3E2010&so=pr

  9. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mad Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις απόλυτο δίκιο με τα αξεσουάρ θεωρώ ότι τα περισσότερα είναι περιττά πάντως δεν ήξερα ότι υπάρχει και κατάλογος με τιμές των αξεσουάρ. στην επόμενη επίσκεψη θα τον ζητήσω.
    όσο για τις τιμές των αξεσουάρ είναι δυνατόν ο ένας έμπορος να το δίνει σε μια τιμή και ο άλλος σε άλλη; μιλάμε πάντα για εργοστασιακή τοποθέτηση
    Καποιοι θα σου πουν αυτα τα πραγματα στη bmw δεν γινονται...
    Εμενα ομως μου εδιναν για το αμαξι τρεις διαφορετικες τιμες, οταν δε επικονωνησα με τη bmw hellas για να παραπονεθω, η υπευθυνος ευγενικα πλην ομως ανουσια δεν καταφερε να μου δωσει μια λογικη εξηγηση και ισχυριστηκε οτι ισως ειναι καποιες εκπτωσεις που τις περνανε οι εμποροι.
    Το σιγουρο ειναι θελει ισχυρες διαπραγματευσεις χαχαχα παζαρι δηλαδη και ειδικα αυτη την εποχη που ψαχνουν πελατη με το κυαλι!!!
    Απο την αλλη οι τιμες των μεταχειρισμενων εχουν πεσει πολυ μα παρα πολυ... λογω των τεκμηριων...

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    Ptboul (08-07-11), spyrosK (09-07-11)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP