Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 68

Θέμα: Επιθετικη οδηγηση...

  1. #1
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή Επιθετικη οδηγηση...

    Στις καθημερινες μετακινησεις αλλα και σε ταξιδια σιγουρα εχει τυχει σε πολλους να διαπιστωσουν τον εκνευρισμο των "βιαστικων" και λιγο ανεγκεφαλων για τα ρισκα που παιρνουν με κινδυνο ατυχηματος...
    αποψινο περιστατικο-
    ανοδος Λ.Κηφισιας μετα την εξοδο απο το δαχτυλιδι ...
    ειμαι δεξια και χωρις αμαξια πισω μου με 80 χλμ. και τελειωνοντας το δαχτυλιδι εχει δεξια τον παραδρομο που ενωνεται με την Λ.Κηφισιας και γινονται 3 οι λωριδες.
    Εκει λοιπον μου πεταγεται απο δεξια ενα Ατος με φορα και αφου περναμε το φαναρι της ΗΒΗΣ ειμαστε διπλα -διπλα αυτος στα δεξια ,με κλεινη και καταλαβαινω οτι εχει πορεια για Μαρουσι στα αριστερα οπως ανεβαινουμε...
    σταθερα με 80 εγω αρχιζει και κορναρει ο κλανας να κανω δλδ τι????
    να κοψω να περασει ο υπουργος γιατι δεν αξιωνε να αφησει λιγο το γκαζακι και σαν κυριος να μπει δεξια αφου η κανονικη ροη της Λ.Κηφισιας εκει ειναι προς τα δεξια με στροφη και αυτος θελει να παει τερμα αριστερα χωρις φλας χωρις τπτ...
    το σπαει και με το που περναει με μουτζωνει και σταματαει στο κοκκινο...
    αν εγω τωρα πηγαινα απο πισω και κατεβαινα θα ειμασταν η οχι πιασμενοι τωρα????
    θα ειχαμε συμφωνησει σε ποιος φταιει η θα ειχανε ανοιξει τιποτα κεφαλια??
    ευτυχως με τα χρονια σε φορτηγα και ταξιδια εχω καταφερει να ξεπερναω τον θυμο και ας γινομαι λαλακας επειδη περα απο βρισιδι δεν αντιδρω παιρετερω....

    για πειτε κανενα δικο σας περιστατικο...

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  2. The Following 20 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    120ie87 (29-08-11), aristent (07-07-11), Eleni (07-07-11), gant (06-07-11), GEORGE316 (07-07-11), Jimmakos (29-08-11), joseph (29-08-11), konstantinaM3 (10-12-14), Konstantinos E60 (07-07-11), m-power_01 (29-08-11), Nino (07-07-11), Panos 316T (06-07-11), Ptboul (07-07-11), S8N (06-07-11), sierra (07-07-11), trifonas (09-12-14), trueno (18-12-14), Tsakirakos (10-12-14), zaharias (06-07-11)

  3. #2
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Μπραβο για την υπομονη σου Γιωργο..
    Καπως ετσι ειμαι και γω.. Απλα καμια φορα δεν κρατιεμαι.. Καποια στιγμη κανεις "μπαμ" αμα τα μαζευεις συνεχεια..
    Αυτος ηθελε να κατεβεις κατω.. το σηκωνε ο οργανισμος του..
    Μου τι δινει αμα φταινε που πουλανε και τσαμπουκα λες και εχουν δικιο..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  4. The Following 5 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    aristent (07-07-11), compactM3 (09-12-14), katsaraios (06-07-11), konstantinaM3 (10-12-14), Panos 316T (06-07-11)

  5. #3
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Περιστατικα ουκ ολιγα απλως αυτο που κανω ειναι να το παιζω λιγο τρελιτσα στελνοντας φιλακια σαν το ανεκδοτο.

    Βεβαια θυμαμαι το προσωπο μιας μητερας(ειδα το καρεκλακι πισω) οταν την πικαρα γιατι παραβιασε στοπ λεγοντας της "το παιδι σου μωρη κ@ργιολ@ θελεις να μεινει ορφανο;"

    Α! Επαιζα μπουνιες 06:30 το πρωι με ωριμο κοστουμαρισμενο κυριουλι.
    Παλια αυτα...τωρα μονο φιλακια
    τούρμπο και πράσινα άλογα

  6. The Following 5 Users Say Thank You to Panos 316T For This Useful Post:

    katsaraios (06-07-11), konstantinaM3 (10-12-14), S8N (06-07-11), Snoo (01-09-11), zaharias (06-07-11)

  7. #4
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απλά στρίβει ένα τσουλί αντικανονικά από μονόδρομο σε μονόδρομο που ανέβαινα και είχα φτάσει κι εγώ σχεδόν στην κορυφή για να στρίψω! Ευτυχώς ενώ ερχόνταν μετωπικά πάνω μου, τελευταία στιγμή φρενάρει και κόβει το τιμόνι.
    Της λέω "καλά ρε από μονόδρονο σε μονόδρομο με χίλια?"
    Γυρίζει και μου λέει, "Αντε μαμήσου ρε μαλάκα".
    Ουδέν σχόλιον.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    katsaraios (07-07-11), Ptboul (07-07-11)

  9. #5
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    H χειροτερη πατατα που εχω κανει ειναι στο δρομο για χαλκιδικη με κατευθυνση ν.μουδανια..

    Θελω να προσπερασω,ο δρομος ειναι 2 λωριδες,βγαζω κανονικα φλας ελεγχω κλπ και προσπερναω.Πισω μου ενα γιαρις αρκετα μακρια με αναβοσβηνει τα φωτα..Τελειωνω την προσπεραση,μπαινω δεξια και συνεχιζω κανονικα.Οταν το γιαρις με φτανει,τον κοιταω και ο κυριος μου δειχνει το μεσαιο του δαχτυλο!!!

    Στην αρχη δεν πολυ εδωσα σημασια αλλα μετα θολωσα.Πισω του προφυλακτηρα 120,140,160 να κορναρω σαν το τρελο,να αναβοσβηνω φωτα,καντηλια,να προσπαθω να μπω απο δεξια για να τον προσπερασω..Αυτος μεσα ειχε αλλαξει 10 χρωματα και ευτηχως για αυτον βγηκα προς φλογητα ενω αυτος συνεχισε ευθεια..Αν συνεχιζα και γω ευθεια και σταματουσαμε στο κλασσικο μποτιλιαρισμα πριν την εξοδο για 2ο ποδι δεν ξερω τι θα γινοταν..

    Δεν ειμαι περηφανος για αυτο αλλα οταν ο αλλος κανει πατατα και παει να βγει απο πανω τρελαινομαι

  10. The Following 4 Users Say Thank You to Skyline_IS For This Useful Post:

    compactM3 (09-12-14), katsaraios (07-07-11), Ptboul (07-07-11), zaharias (10-12-14)

  11. #6
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά στρίβει ένα τσουλί αντικανονικά από μονόδρομο σε μονόδρομο που ανέβαινα και είχα φτάσει κι εγώ σχεδόν στην κορυφή για να στρίψω! Ευτυχώς ενώ ερχόνταν μετωπικά πάνω μου, τελευταία στιγμή φρενάρει και κόβει το τιμόνι.
    Της λέω "καλά ρε από μονόδρονο σε μονόδρομο με χίλια?"
    Γυρίζει και μου λέει, "Αντε μαμήσου ρε μαλάκα".
    Ουδέν σχόλιον.
    αυτο ειναι το χειροτερο να στη λενε και απο πανω

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  12. The Following User Says Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    compactM3 (09-12-14)

  13. #7
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ...αντε και κατεβηκες κατω και του εριξες κανα δυο,θα γινει καλυτερος?

    ......εαν ειναι γυναικα θα αξιζει να λογομαχησεις???,..... γιατι αποκλειω να χτυπησειςοσο και αν το θελεις!!!

    ...αρα πολυ καλα εκανες Γιωργο που δεν δινεις σημασια, γιατι παντα υπαρχει η περιπτωση,οταν ξεφευγει η κατασταση να γινει πολυ τραγελαφικη η ακομη και τραγικη!!!


    ...εχουμε δει να βγαινουν μαχαιρια στο δρομο και συγκεκριμενα στη συναντηση των Ε60αριδων σε καποιο χωριο που σταματησαμε,καποιοι ασχετοι οδηγοι με εμας ηρθαν σε λογομαχια για ενα πολυ απλο θεμα προτεραιοτητας,ο ενας που ηταν 65αρης εβγαλε το χασαπομαχαιρο απο κατω απο το καθισμα με σκοπο να επιτεθει

    ,ο αλλος ηταν νεος αν θυμαμαι καλα γυρω στα 30 και τα ειχε παρει με το ηλικιακα πατερα του,ευτυχως ομως τον σταματησανε τον 65αρη οι ανθρωποι που ειχαν μαζευτει εκει, λογο του οτι ειχαν κλεισει και το δρομο.....εαν ηταν μονοι τους? που θα κατεληγε???

  14. The Following 6 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    Eleni (07-07-11), gant (07-07-11), katsaraios (07-07-11), Nino (07-07-11), PANOS-E60 (07-07-11), Ptboul (07-07-11)

  15. #8
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7240
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    εγω πιστευω οτι το προβλημα της επιθετικης οδηγησης..ειναι καθαρα και θεμα δικης μας αντιληψης περι ασφαλειας..επειδη ειμαι απο αυτους που εχω τρομαξει αρκετους, ναι να παραδεχομαστε τα λαθη μας....θεωρω οτι και ο αλλος πολλες φορες θα κανει το ιδιο..και "παντα μα παντα" κραταω μεγαλες αποστασεις..και προσεχω πολυ τα μηχανακια οταν προσπερνανε με τα οσα και ορισμενα που καθονται στην νεκρη γωνια του καθρεφτη μου..ειμαι της αποψης οτι οταν ειναι αδειος ο δρομος κανε οτι θες,παντα με καποιο οριο..αλλα μεσα στην κινηση..οσο πιο προβλεψιμες και ευκολες ειναι οι κινησεις μου, τοσο πιο ευκολα ο αλλος θα καταλαβει και την πορεια μου..και δεν θα προσπαθησει να "χωθει", να πατησει τα φρενα αποτομα..και γενικα να κανει οτι βλακεια του κατεβει..

  16. The Following 5 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Dermatis (09-12-14), gant (07-07-11), katsaraios (07-07-11), konstantinaM3 (10-12-14), zaharias (07-07-11)

  17. #9
    Εγγραφή
    19-04-10
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    718
    Thanked
    1240
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πανε 5 χρονια οταν το καλοκαιρι εκεινο για 6 συνεχομενα ΣΚ κατεβαινα στο χωριο λογο αν ανακαινισης που εκανα στο πατρικο μου σπιτι εκει , αυτο ειχε σαν συνεπεια καθε Σαββατο μεσημερι να πηγαινω πρως Πατρα και καθε Δευτερα πρωι επιστροφη Αθηνα για 6 συνεχομενα ΣΚ (εχει σημασια που το αναφερω)

    το 3το ΣΚ λοιπν επιστρεφοντας την Δευτερα το πρωι καπου εξω απο το Ξυλοκαστρο και εχοντας μαζι και την μητερα μου, φθανω ενα Golf Gt το οποιο περιμενε να προσπερασει μια νταλικα, κοβω και εγω απο πισω του , καποια στιγμη αδειαζει ο δρομος κανονικα ξεκιναει την προσπεραση αυτος, ξεκιναω και εγω ολα οκ εως εδω! οταν τελειωσε την προσπεραση του (μαζι και εγω) και μπηκαμε ξανα στο ρευμα μας , εμεινα εγω αριστερα του αναψα τα φωτα δειχνοντας του οτι θελω να περασω και αυτον με βλεπει στον καθρευτη και δεν κανει δεξια, αλλα παταει , π αταω και εγω με το τοτε αμαξι που ειχα Golf II VR6 και αφου ειδε οτι δεν μπορει να μου φυγει , χωρις να ανεβουμε σε κμ δλδ στα 140-150 εκανε δεξια για να περασω

    ολα ωραια και καλα εως εδω, κανοντας κανα κμ ποιο κατω συναντω αλλα φορτιγο και κοβω στα 80κμ εως να αδειασει ο δρομος να περασω, με φτανει ο τυπος λοιπον αρχιζει τα κορναρισματα να κανει χειρονομιες και να μου φωναζει απο το παραθυρο "κανε δεξια σταματα να σε γ@μ@σ@!!!!" επλικτος εγω τον κοιταω! λεω δεν ειμαστε καλα! κοιταξα ποιο προσεχτηκα μπας ηταν κανενας φιλος-γνωστος και μου κανει πλακα! λεω δεν ειναι δυνατον πλακα μου κανει! αμ ελα που δεν εκανε καμια πλακα! ουτε ηταν φιλος η γνωστος! αφου βλεπει οτι δεν του δινω σημασια μου ερχετε απο δεξια σφηνα, με τερμα ανοιχτο το παραθυρο του βγαζει εξω το χερι του , και πιανει τον δεξιο μου καθρευτη και προσπαθησε να μου τον ξεκολησει!!!! κανω τιμονια αριστερα απομακρινομαι απο αυτον και ξεκιναω προσπεραση θανατου με αλλα αμαξια να ερχονται απο το ανατιθετο ρευμα για να γλυτωσω απο τον μλκα που ειχε βγει εκτος εαυτου!

    απο πισω αυτος ! με στρωνει στο κινηγη κανονικα! παταω το αμαξι εως τα 220κμ του κανω μια μεγαλη διαφορα σε αποσταση, αμ ελα που ειχε κινηση και επρεπε να κοψω......με το που κοβω με φτανει ξανα τα ιδια! !! φωτα! βρισιμο δεν δινω σημασια , παει ξανα να με προσπερασει απο δεξια, τον κλεινω και μου ερχετε απο αριστερα, του λεω τι θες? πας καλα? ? ? και τοτε μου κανει τιμονια για με βγαζει εξω απο τον δρομο....πλακωνομαι στα φρενα μενω πισω και μπαινει μπροστα μου! αρχιζε να φρεναρει για να με κανει να σταματησω,,,,,καποια στγμη του κανω μια σφηνα απο δεξια του φευγω, ξανα αρχιζει το κινιγητο, απομακρινομαι σιγα - σιγα αλλα ξανα κινηση οποτε θα ζουσα για 3τη φορα το ιδιο σεναριο......ολη αυτην την ωρα η μητερα μου διπλα ειχα αλλαξει 15 χρωμματα η γυναικα ουρλιαζε! ειχε βγει εκτος εαυτου και παρτακαλουσε τον θεο για την ζωη μας! .


    ε λεω εως εδω ηταν! η θα σκοτωθουμε στο δρομο η θα πλακωθουμε στο ξυλο και οτι γινει! θα σταματησω! κσταματαω δεξια στην ΛΕΑ οχι σε παρκινγ χυμα δεξια σταματαει και αυτος αρχιζουμε τις μπουνιες , τον ριχνω κατω τις τρωει κανονικα , μετα ηρεμει , του εκανα καποιες ερωτησεις , "ρε φιλε γιατι ολα αυτα?" "επρεπε να φτασουμε εδω?" δνε πηρα καμια απαντηση μπηκε στο αμαξι του μπηκα στο δικο μου και φυγαμε, χωρις να με ενοχλησει ξανα !

    μετα απο μια εβδομαδα! ιατι οπως ειπα και πριν επι 6 σκ εκανα το ιδιο δρομολογιο....
    τον ξανασυνατω παιδια!!! ξανα στην εθνικη οδο αλλα στο υψος της κακιας σκαλας! ερχετε διπλα μου, μου λεει σταματα σε ενα παρκινγ θελω να μηλησουμε , να μη λεω πολλα , σταματησαμε μου ζητησε συγνωμη, οταν του ειπα μα γιατι ρε φιλε ΟΟΟΟΟΛΟ αυτο θα μπορουσμε να ειχα σκοτωθει , και 1002 αλλα πραγματα, δεν ελαβα ποτε μια σωστη απαντηση...

    απο την ολη ιστορια ειμουν αρρωστοις ψυχολογικα για τουλαχιστον 2 μηνες, μεσα στο κεφαλι μου σβουριζαν παρα πολλα πραγματα σεκφτομουν ποσα θα μπορουσαν να ειχαν παει στραβα και ευτιχος δεν πηγαν! δεν ειμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ περηφανος για το γεγονος οτι χτυπησα (ασχετα αν δεν ειχα αλλη επιλογη) εναν ανθρωπο μεσα στην μεση του δρομου !

    εως να μου συμβει αυτο το γεγονος ειμουν γενικα πολυ εριστικος με τους αλλους οδηγους οταν με εβριζαν χωρις λογο, παντα απαντουσα αναλογα η και χειροτερα , απο τοτε εχω σκεφτει οτι ο αλλος που σε βριζει η εσυ τον βριζεις δεν ξερεις τι ανθρωπος ειναι, μπορει να εχει μαχαιρι μαζι του εως και οπλο (εχω ακουσει και αναλογες ιστοριες μ οπλακια στις 7 το απογευμα στην βουλιαγμενης)!η επισης να αρχισεις τις μπουνιες να πεσει κατω ο αλλος να χτυπησει ασχημα στο κεφαλι και να τρεχεις μετα για ολη σου την ζωη!

  18. The Following 7 Users Say Thank You to Bassakos For This Useful Post:

    dark knight (10-12-14), katsaraios (07-07-11), konstantinaM3 (10-12-14), Panos 316T (07-07-11), Ptboul (07-07-11), Vasilis M3 (26-11-13), zaharias (07-07-11)

  19. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Bassako καλα του εκανες του μ@λακα, να ντρεποσουν αν του ειχες αφησει κανα κουσουρι ή στον τοπο. Ο τυπος τις εφαγε, πηρε το μαθημα του, και για να σου ζητησε συγγνωμη την επομενη φορα μαλλον δεν βριζει ουτε γυναικα στο δρομο πλεον.

    Αντε με τον καθε καμμενο, ακου κλεισιμο στη καρμανιολα και ξηλωμα καθρεφτη!!

  20. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    compactM3 (09-12-14), konstantinaM3 (10-12-14)

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP