Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 59

Θέμα: [E46]Γνωμες για εξωτερικη εμφανιση

  1. #11
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν παρεις πισω ντιφιουσερ για μ-πακ,θα σου προτεινα να παρεις ενα με 2 υποδοχες(αριστερα-δεξια)για να βγαλεις και διπλη αποληξη εξατμισης

  2. The Following User Says Thank You to dark knight For This Useful Post:

    GEORGE BMW 316ci (10-06-11)

  3. #12
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπον εγω στη θεση σου πρωτα απολα θα εβαζα μια ωραια ζαντουλα bmwδισια 17"ή 18" ιντσων.Αν ψαχτεις γενικα εχει πολυ ωραιες ζαντουλες μεταχειρισμενες σε καλες τιμες.Αμεσως μετα θα του εβαζα τεσσερα ελατηρια να χαμηλωσει.Χαμηλωνοντας το αμαξι θα χρειαστεις και αμορτισερ αργοτερα σιγουρα.Αυτα για αρχη τα βασικα για μενα.Μετα θα μπορουσες να βαλεις την αεροτομη το νυχακι στο πορτ μπαγαζ ή μια αεροτομουλα πισω στο παρμπριζ(επισης φτηνη απο ebay).Πισω led φαναρακια και μια ωραια αποληξη στην εξατμιση ισως πλακε αφου εισαι και 1600αρης.Θα μπορουσα να σου γραψω 2 σελιδες με το τι μπορεις να βαλεις απλα το θεμα ειναι τι σαρεσει εσενα και ποσα διαθετεις.Για μενα παντως ζαντες και αναρτηση ειναι βασικα.Προσωπικα δεν θα μου αρεσε ενα αμαξι που θα ειχε m pack προφυλακτηρες και να εχει μικρες ζαντες και να ειναι ψηλο σαν τζιπακι.Αυτα απο μενα!
    quattro ist fur sissies

  4. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dark knight Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν παρεις πισω ντιφιουσερ για μ-πακ,θα σου προτεινα να παρεις ενα με 2 υποδοχες(αριστερα-δεξια)για να βγαλεις και διπλη αποληξη εξατμισης
    Δεν νομιζω να βγαινει με 2 υποδοχες το γνησιο.Αυτο που μπορει να κανει ειναι να το κοψει.Αν και αν μπει στη διαδικασια να το κανει ολο μ-πακ θα ειναι αμαρτια να κανει τετοιο πραγμα(μπουκες δεξια αριστερα)

  5. The Following User Says Thank You to mitsos_chania For This Useful Post:

    Kazakos Garage (13-06-11)

  6. #14
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομιζω να βγαινει με 2 υποδοχες το γνησιο.Αυτο που μπορει να κανει ειναι να το κοψει.Αν και αν μπει στη διαδικασια να το κανει ολο μ-πακ θα ειναι αμαρτια να κανει τετοιο πραγμα(μπουκες δεξια αριστερα)
    Συμφωνω!!!
    quattro ist fur sissies

  7. #15
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ με savvas bmwdakias,καλύτερα να αρχίσεις απο το στήσιμο του αμαξιού και μετά να περάσεις στην εμφάνιση.Με βάση το μοντέλο που έχεις,πανέμορφη λύση είναι αυτη του M-Pack αλλά τί θα έλεγες και για τύπου Μ3???πχ φτερά,καπώ,προφυλακτήρες ίσως και μία τύπου csl αεροτομούλα....Και αυτά επίσης στο 1000 θα βγουν....

  8. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    628
    Thanked
    462
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν νομιζω να βγαινει με 2 υποδοχες το γνησιο.Αυτο που μπορει να κανει ειναι να το κοψει.Αν και αν μπει στη διαδικασια να το κανει ολο μ-πακ θα ειναι αμαρτια να κανει τετοιο πραγμα(μπουκες δεξια αριστερα)
    Μητσο δεν νομιζω να εννοει ο φιλος να βγαινει με 2 υποδοχες η μια τερμα δεξια και η αλλη τερμα αριστερα αν λες αυτο.Το diffuser ομως βγαινει και με μεγαλυτερο κενο για να δεχεται 2πλη μπουκα οπως εχουν τα 6κυλινδρα,αυτο θα πρεπει να το προσεξει σε μελλοντικη αναβαθμιση σε 6κυλινδρο η αν θελησει να βαλει κανενα τελικο με 2πλη μπουκα .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη HULK : 11-06-11 στις 12:17

  9. #17
    Εγγραφή
    03-05-10
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    62
    Thanked
    32
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλοι μου φιλοι, εγω ειμαι της γνωμης να αφησει το αμαξι εξωτερικα οπως ειναι και να το φτιαξει εσωτερικα (μοτερ, στησιμο, κ.λ.π.) και οταν ανοιγει να περνει κεφαλια............

  10. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vassilisvot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με savvas bmwdakias,καλύτερα να αρχίσεις απο το στήσιμο του αμαξιού και μετά να περάσεις στην εμφάνιση.Με βάση το μοντέλο που έχεις,πανέμορφη λύση είναι αυτη του M-Pack αλλά τί θα έλεγες και για τύπου Μ3???πχ φτερά,καπώ,προφυλακτήρες ίσως και μία τύπου csl αεροτομούλα....Και αυτά επίσης στο 1000 θα βγουν....
    Για να γινει look m3 το αμαξι θελει τουλαχιστον 3 φορες τα χρηματα που θελει για να γινει μπακ

  11. #19
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομιζω να βγαινει με 2 υποδοχες το γνησιο.Αυτο που μπορει να κανει ειναι να το κοψει.Αν και αν μπει στη διαδικασια να το κανει ολο μ-πακ θα ειναι αμαρτια να κανει τετοιο πραγμα(μπουκες δεξια αριστερα)
    δεν βγαινει σε γνησιο.το εχω βρει και σε απλο
    και σε καρμπον και ταιριαζει απολυτα.το εχω δει τοποθετημενο σε 330 κομπρεσσορατο(οι αποληξεις βγαινουν αριστερα-δεξια οπως του Μ3) και σαν εμφανιση ειναι πολυ ωραιο χωρις να γινεται καγκουρικο.δεν βρισκω να ποσταρω το λινκ της εταιρειας που το πουλαει.ισως καποιος σκεφτει οτι δειχνει πολυ για το 316,αλλα εδω το σουζουκι σουιφτ σπορ φοραει διπλη αποληξη απο το εργοστασιο στα 1600 κυβικα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dark knight : 11-06-11 στις 12:38

  12. #20
    Εγγραφή
    29-05-11
    Περιοχή
    Μπραχαμι
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    149
    Thanked
    86
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvas bmwdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον εγω στη θεση σου πρωτα απολα θα εβαζα μια ωραια ζαντουλα bmwδισια 17"ή 18" ιντσων.Αν ψαχτεις γενικα εχει πολυ ωραιες ζαντουλες μεταχειρισμενες σε καλες τιμες.Αμεσως μετα θα του εβαζα τεσσερα ελατηρια να χαμηλωσει.Χαμηλωνοντας το αμαξι θα χρειαστεις και αμορτισερ αργοτερα σιγουρα.Αυτα για αρχη τα βασικα για μενα.Μετα θα μπορουσες να βαλεις την αεροτομη το νυχακι στο πορτ μπαγαζ ή μια αεροτομουλα πισω στο παρμπριζ(επισης φτηνη απο ebay).Πισω led φαναρακια και μια ωραια αποληξη στην εξατμιση ισως πλακε αφου εισαι και 1600αρης.Θα μπορουσα να σου γραψω 2 σελιδες με το τι μπορεις να βαλεις απλα το θεμα ειναι τι σαρεσει εσενα και ποσα διαθετεις.Για μενα παντως ζαντες και αναρτηση ειναι βασικα.Προσωπικα δεν θα μου αρεσε ενα αμαξι που θα ειχε m pack προφυλακτηρες και να εχει μικρες ζαντες και να ειναι ψηλο σαν τζιπακι.Αυτα απο μενα!
    Εννοειται οτι θα βαλω 17''

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP